Groot-Brittannië laat zijn militaire wedijver varen Oorlogsgevaar door Vietnam Apollo vandaag niet in ruimte Staatsgreep WEHNER, omstreden figuur in de SPD in byne Van dag tot dag In afwachting Fel debat in het Lagerhuis Misverstand Hassan II wijzigt het kabinet Arnold Vaz Dias overleden de fijne dropbonbonlekker en... goed voor u! Dr. Obote regeert alleen in Oeganda Drie ontvoerders van Ben Barka in Spanje opgespoord 5 of 10 of 20 guldens voor een oude pan terug! telegrammen WOENSDAG 23 FEBRUARI 1966 3 F-111 Brits-Russisch overleg: Verrassing uit Marokko o (Van onze correspondent) Het Westduitse politieke leven wordt vrijwel zonder onderbreking bedorven door grote en kleine rellen. Persoonlijke eerzucht en onver holen eigenbelang, ongebreidelde sympathieën en antipathieën, achter baksheid en gekonkel spelen niet het minst in de grote partijen een rol die het werkelijk regeren vaak ernstig belemmert en die het tere plantje van de parlementaire democratie in Bonn keer op keer dreigt te verstikken. Zeer recent is om een voorbeeld te noemen de onverkwikkelijke crisis in de CDU geweest over het voorzitterschap. Na veel geharrewar en provinciaals gedoe besloot men dat Erhard volgende maand Adenauer als hoogste partij chef zal opvolgen. Nu woedt er een storm boven het hoofd van de ondoorgrondelijke vice-voorzitter van de SPD, de oud-communist Herbert Wehner. Handicap Duister Angst Onverwachte hulp (a.s. maandag definitief de allerlaatste dag) solide en sierlijk I De uiterst vage, maar onmiskenbaar ge vaarlijke situatie in Djakarta is moeilijk te analiseren, omdat er te weinig betrouwbaar nieuws uit Indonesië komt. Een interne krachtmeting tussen invloedrijke groepe ringen binnen de muren van regerings gebouwen maakt altijd een einde aan ie dere objectiviteit in het officiële nieuws, vooral in een land waar die objectiviteit tevoren al zeer twijfelachtig was. Er zal moeten worden gewacht op de uitslag van de krachtmeting, of althans op enig symptoom van overwicht van een der twee partijen: president Soekarno e.s., of de legerleiding. Intussen is het wel duidelijk dat Soe karno de steun van de publieke mening zoekt, door de nadruk te leggen op een suggestief demagogisch onderwerp: de strijd tegen Maleisië. Het zou niemand verbazen als hij dezer dagen het spreek gestoelte zou beklimmen om duizenden ge makkelijk te beïnvloeden toehoorders op te zwepen tot enthousiasme voor deze na tionalistisch getinte actie, in een poging om aldus de aandacht af te leiden van wat hij binnenskamers wil bereiken: on derwerping van de legerleiding aan zijn politieke inzichten, die duidelijk in link ser richting gaan dan de generaals wen sen. Soekarno heeft zich tot dusver weten te handhaven door strijd naar buiten tegen „kolonialisme en imperialisme" te stimuleren. Na Nieuw-Guinea tot Irian te hebben gemaakt, blijft hem Maleisië nog over als bindmiddel der eenheid. Het is de vraag of de legerleiding deze keer zal durven weigeren, aan dit nationalis tisch spelletje mee te doen. (Van onze correspondent) LONDEN. In het Britse Lager huis dreunden dinsdagavond tussen regering en oppositie al meteen de eerste „kanonschoten", toen de mi nister van Defensie, Denis Healey, Groot-Brittannië's toekomstige mili taire taak en de drastische inkrimping van het Britse oorlogsapparaat aan kondigde. Een werkelijke onthulling was het niet, omdat over deze ingrij pende defensie-reorganisatie eigenlijk zo goed als alles reeds was uitgelekt. Maar het was een emotionele gebeur tenis, want het Britse defensiepro bleem is in hoge mate dramatisch. Daarbij kwam nog het aftreden van de Britse minister van Marine, Chris topher Mayhew, en van de Britse ma- Oud-minister Duncan Sandys protesteer- De Britse minister van Defensie, De- nis Healey, toont het omstreden wit boek over de nieuwe defensiepolitiek in Groot-Brittannië. In Washington is een schijngevecht los gebroken tussen de regering en senator Robert Kennedy naar aanleiding van diens pleidooi, dat een middenweg gevonden moest worden in de kwestie-Vietnam en dat de Verenigde Staten bereid zouden moeten zijn een plaats in een Zuidvietna- mese coalitieregering in te ruimen voor de Vietcong. Zowel de woordvoerder van het Witte Huis, Bill Moyers, als de pre sidentiële adviseur Maxwell Taylor (wel ke laatste overigens eergisteren had ge zegd dicht bij Kennedy's positie te staan) verklaarden dat het niet aanging het Zuidvietnamese volk een regering op te dringen, maar dat vrije verkiezingen moesten uitmaken of de Zuidvietnamezen een coalitieregering mèt communistische deelneming of een ander kabinet zouden wensen. Bij de uitslag van dergelijke vrije verkiezingen zouden de Verenigde Staten zich, zoals trouwens al vaak in het verleden is gezegd en herhaald door mi nister van Buitenlandse Zaken Dean Rusk, uiteraard neerleggen. Met deze uitspraken (die volgden op scherp kritische uitlatingen tegen Kenne dy van vice-president Humphrey, onder minister George Ball, veiligheidsadviseur McGeorge Bundy) suggereerden Moyers en Taylor uiteraard dat Robert Kennedy's voorstel neerkwam op het dicteren door Amerika aan de Zuidvietnamezen, dat zij een coalitieregering met Vietcong-deel- neming zouden moeten slikken, zonder dat henzelf naar hun mening gevraagd werd. Maar daarmee leverde men een schijn gevecht, want zoals Kennedy gisteren trouwens onmiddellijk verduidelijkte de senator sprak niet over een definitie ve Zuidvietnamese regering, maar over •en interim-compromisregering die vrije algemene verkiezingen zou moeten voor bereiden. De New York Times ontwarde deze kwestie reeds gisteren in een hoofd artikel waarin het standpunt van Kennedy werd geprezen. Het essentiële punt is thans overigens helemaal niet de kwestie van algemene verkiezingen in Zuid-Vietnam. In principe zijn zowel de Vietcong, de Zuidvietname se regering in Saigon als de Amerikanen daarvoor. De grote vraag is echter hoe tot een situatie te geraken, waarin derge lijke verkiezingen gehouden zouden kun nen worden. Daartoe zijn onderhandelin gen voor een staakt-het-vuren nodig en juist deze zaken kunnen volgens senatoren als Kennedy en Fulbright en kranten als de New York Times en commentatoren als Walter Lippmann niet bereikt worden als Washington zich niet bereid verklaart met de Vietcong direct te onderhandelen en te praten over de mogelijkheid een interim-coalitieregering te vormen, waar in alle politieke schakeringen (dus ook de communisten) hun rol kunnen spelen. Juist op dit punt lijkt de Amerikaanse regering onverzettelijk, al moet de moge lijkheid worden opengelaten dat men offi cieel zo kritisch heeft gereageerd op het eoalitievoorstel om niet diplomatieke con cessies, die men eventueel wel doen wil, ontijdig prijs te geven. Boven twijfel verheven overigens is dat het standpunt van Kennedy een bron van ergernis is voor president Johnson en zijn regering. Kritiek van prominente figuren als Fulbright en Mansfield was reeds irri tant genoeg, maar de kritische positie van Robert Kennedy, geestelijk en politiek erfgenaam van zijn presidentiële broer, dreigt de nog altijd sterke Kenne- dy-aanhang in de natie van het rege ringsbeleid te vervreemden en dat is het laatste wat Johnson, die zo gesteld is op steun van iedere Amerikaan, lief kan zijn, de hiertegen, omdat Aden, dat in dat jaar onafhankelijk zal worden, een defensie pact was toegezegd. Maar Healey betoog de, dat de Britse belangen de doorslag moeten geven. De bases in Maleisië en Singapore zul len gehandhaafd blijven zolang de rege ringen van deze staten dit willen. In Hongkong zullen voorlopig ook sterke troepeneenheden gelegerd blijven. De Britse garnizoenen in Brits-Guyana en in het zuiden van Afrika (Bazoetoland, Swa ziland en Beetsjoeanaland) zullen binnen kort teruggetrokken worden. De betekenis van deze defensie-omwen teling is, dat Groot-Brittannië eindelijk, onder druk van de economische omstan digheden, heeft ingezien, dat het niet lan ger kan wedijveren met de V.S. of de •Sovjet-Unie dat het zich niet meer kan permitteren op eigen houtje betrokken te raken in een groot conflict. Door een „misverstand" zijn in Iki- re, ten noorden van Lagos, twee men sen gedood en 22 huizen en tien auto's in brand gestoken. Jongelui, die hoor den dat prins Ademola Olaniran, lid van de „actiegroep" in het Nigeriaan- se parlement, dood was, meenden, dat er een politieke moord was begaan. Zij bedachten zich geen ogenblik en na men wraak op mensen van wie be kend was, dat zij 't bewind van de prins niet steunden. Later bleek, dat prins Olaniran het slachtoffer van een auto ongeluk was geweest. rinechef, admiraal Sir David Luce, die heengingen, omdat volgens hen de marine door de afschaffing van vlieg dekschepen onvoldoende uitgerust is. De nieuwe defensiebegroting ver meldt een bedrag dat 720 miljoen gulden lager ligt dan de uitgaven voor 1965-1966. De vliegdekschepen zullen binnenkort hun tijd hebben uitgediend. Als troost wordt de Britse marine voorzien van een aantal, reeds vroeger beloofde fregatten, een nieuw type kruisers en geleide pro jectielen afvurende torpedoboot jagers. Zo zal, aldus Heayley, over de eerstvolgende tien jaar een bedrag van 14.000 miljoen gulden worden bespaard. Wat de veelomstreden bestelling van Amerikaanse F 111-bommenwerpers be treft, blijkt dat de vijftig stuks die zul len worden aangeschaft, slechts bedoeld zijn om de periode tot de zeventiger ja ren te overbruggen, wanneer de Brits- Franse Spey-Mirage, hun taak kunnen overnemen. President De Gaulle kan dus de Britten niet verwijten, zich opnieuw geheel in de armen van de Amerikanen te hebben gestort. De kosten van de F-lll hoopt men te dekken door de ver koop van Brits marinemateriaal aan de Verenigde Staten, waarvoor een speciale financieel aanlokkelijke regeling is getrof fen. Officieel werd bekendgemaakt, dat Groot-Brittannië in 1968 de basis in Aden naar de Perzische Golf zal overbrengen. MOSKOU (Reuter en AP) „Nooit zal een Britse regering onder mijn lei ding ermee akkoord gaan dat West-Duits- land een vinger aan de kerntrekker krijgt". Dit heeft premier Wilson van Groot-Brittannië gisteren in Moskou tegen de Russische'premier Kosygin gezegd. De twee regeringsleiders spraken twee uur met elkaar en waren het erover eens dat dat de kwestie-Vietnam niet door mi litair geweld tot een oplossing kan wor den gebracht. Ze waren van mening dat deze oorlog de vrede in Azië en in de wereld in gevaar brengt. Op het verzoek van Wilson er toe bij te dragen dat de oorlog in Vietnam wordt beëindigd, zou de Russische premier heb ben geantwoord dat er een regeling mo gelijk is op basis van de Geneefse akkoor den van 1954, waarbij Vietnam een onaf hankelijke en uiteindelijk te verenigen staat zou worden. Volgens Kosygin zou er een reële basis voor een regeling zijn gelegen in de vier voorwaarden van de Noordvietnamese regering. Onder deze vier voorwaarden valt ook de eis dat Amerikaanse troepen worden teruggetrok ken. RABAT (AFP) In Marokko is dins dag een kabinetsreorganisatie bekendge maakt. Generaal Mezziane, tot dusver mi nister van Defensie, is benoemd tot am bassadeur van Marokko in Spanje. Er vonden nog enkele mutaties plaats. De Marokkaanse minister van Binnen landse Zaken, Mohamed Oefkir, die er door president De Gaulle van is beschul digd de ontvoering van de Marokkaanse oppositieleider Ben Barka op touw gezet te hebben, hc 'ft zijn functie behouden. Generaal Oefkir werd dinsdag door de Marokkaanse koning in audiëntie ontvan gen. Arnold Vas Dias, correspondent van de Nieuwe Rotterdamse Courant in de Ver enigde Staten, is op 75-jarige leeftijd in Sarasota, Florida, overleden. De heer Vas Dias was deken van de correspondenten bij de Verenigde Naties in New York. Hij heeft van de oprichting van de we reldorganisatie in 1945 af daar als ver slaggever gewerkt. Hij was naar Sarasota gegaan om te herstellen van een hartaanval. Advertentie KlNGFABRItKW LONDEN (Reuter) Premier Dr. Mil ton Obote van de Oostafrikaanse staat Oeganda heeft dinsdag de macht aan zich getrokken. Dat blijkt uit in Londen ont vangen berichten. Obote heeft meegedeeld dat hij zal wor den bijgestaan door een raad van advies, waarvan de leden later zullen worden aangewezen. Vijf ministers zijn gearresteerd, naar hun activiteiten wordt een onderzoek in gesteld. Obote verklaart de macht in han den te hebben genomen in het belang van de nationale stabiliteit en openbare veiligheid en rust. Hij zegt de toestand ge heel meester te zijn. Vorige week had Obote bekendgemaakt dat er een gerechtelijk onderzoek zou worden ingesteld naar aanleiding van ge ruchten over hoge regeringsfunctionaris sen die betrokken zouden zijn bij corrup tie en samenzwering tegen de regering. KAAP KENNEDY (AFP) De lance ring van het onbemande Amerikaanse Apollo-ruimteschip is uitgesteld. De weersvooruitzichten zijn te slecht. In de loop van de dag zal worden beslist, of de lancering donderdag kan plaatsvin den. BEIROET (AFP) —In Syrië heeft een nieuw „regionaal voorlopig bestuur van de Baath-partij" de macht in handen ge nomen. Voor het hele land is een uit gaansverbod ingesteld. Havens en vlieg velden zijn gesloten. Radio-Damascus meldde dat generaal Hafez, premier Salah Bitar, de minister van Defensie, generaal-majoor Moham med Omran zijn gearresteerd. Radio-Damascus zendt militaire mu ziek. Bijzonderheden over de staatsgreep ontbreken. Centrale Comité van de partij in Ber lijn. Bij de machtsovername door Hit- Ier begon Wehners langdurige en duis tere onderduiktijd. Hij reisde illegaal door heel Europa was o.a. in Ne derland organiseerde Duitse emi granten voor de Spaanse burgeroorlog, zat gevangen in Praag en was regel matig in Moskou. Hier leerde hij in de eerste oorlogsjaren Walter Ulbricht de latere sterke man in Oost-Duits- land kennen. In die tijd begon de twijfel aan hem te knagen. In 1941 had Wehners vertrek naar het neutrale Zweden dan ook een symbolische be tekenis, al werd hij in Stockholm prompt tot een jaar tuchthuisstraf veroordeeld. Wehner is een merkwaardig man. Hij lijkt nimmer opgewekt. Hij is on getwijfeld de machtigste politicus van de S.P.D., een partijstrateeg van de eerste orde. Vele politici zijn ronduit bevreesd voor hem. Hij is cynisch. Als hij in de Bondsdag met scheurend stemgeluid bitter en zonder humor welsprekend tegenstanders teistert, luistert iedereen. Kranten worden ter zijde gelegd. Wehnert spreekt. Dan is opletten het parool. De grootste handicap voor Wehner is zijn communistisch verleden. Dat speelt hem ook nu weer parten. Vrij dag verscheen in de Süddeutsche Zei- tung een artikel. Daarin werd ge meld dat het geïllustreerde massa weekblad Quick 'n uitvoerige publica tie achter de hand houdt, waarvan de openbaarmaking tot Wehners politieke ondergang zou leiden. In het nog niet gepubliceerde Quick-artikel zou, zo weet de Süd deutsche Zeitung, worden onthuld dat Kurt Schumacher, de overleden voor zitter en grote figuur van de S.P.D., op zijn sterfbed heeft gewaarschuwd tegen Wehner. „Laat deze man Wehner in de partij nooit omhoog komen". Een van de prominente getuigen van deze voor Wehner compromitterende uitspraak is Stephan C. Thomas, op het ogen blik leider van het bureau voor Oost- Duitsland binnen de S.P.D. Thomas wordt er nu van verdacht deze uiterst brandbare mededeling met vele an dere de journalisten van Quick te hebben toegespeeld. Thomas ontkent dat natuurlijk. De angst van Schumacher, zoals die op zijn sterfbed tot uitdrukking zou zijn gekomen, staat in verband met een reeks andere beschuldigingen aan het adres van Wehner, die in het (nog) niet gepubliceerde artikel van Quick aan de orde gesteld zouden worden, en die nu via de Süddeutsche Zeitung toch aan het daglicht traden. Het artikel handelt onder meer over de rol van Herbert Wehner als vurig communist tijdens de stalinisti sche bloedbaden in 1938. Nooit is dui delijk geworden, welke rol Wehner in het beruchte Moskouse hotel Lux in deze periode speelde, toen de Duitse communisten in de Sovjet-Unie elkaar met genoegen onder de stalinistische guillotine schoven. Uitgerekend die zelfde Stephan C. Thomas had na de oorlog in opdracht van Kurt Schuma cher tot taak de ware feiten uit Weh ners leven op te sporen. Want even ondoorzichtig als Wehners gelaat is tot nu toe 't leven van deze avontuur lijke beroepscomplottist geweest. Herbert Wehner werd in 1906 in Dresden als zoon van een schoenma ker geboren. Op zijn 21-ste jaar werd hij lid van de K.P.D. Drie jaar later al, in 1&30, werd Wehner lid van het Wijlen Kurt Schumacher Wehners toetreding tot de S.P.D. heeft niet „alle kameraden" van zijn politieke zuiverheid kunnen overtui gen. Hij is ervan beschuldigd spiona ge voor de „Komintern" bedreven te hebben. Nog tijdens de laatste bonds dagverkiezingen, afgelopen zomer spra ken, vele Duitsers over hun angst voor de eventuele geheimzinnige bezigheden van deze man. Een ander punt bij de verkiezing van de vorige zomer was de angst voor het „partijapparaat" van de S.P.D. Ook dit probleem komt in het (nog) niet gepubliceerde artikel van Quick ter sprake. Zoals hij al eerder probeerde zou Wehner opnieuw bezig zijn het S.P.D.-hoofdkwariter in Godesberg geheel naar zijn com munistisch geschoolde wensen in te richten, waarbij de sleutelformule „wantrouwen gaat boven alles" zou zijn. De gang van zaken in het hoofd kwartier na het bekend worden van de „quickaffaire" duidt enigszins op de „Quickaffaire" duidt enigszins op Alle medewerkers zouden aan een uiterst streng verhoor onderworpen zijn. Dat had veel van een heksenpro ces weg. Plaatselijke partijbesturen klagen er steeds meer over dat hun on afhankelijkheid door 't hoofdkwartier ernstig wordt beknot. En dan is er ten slotte nog het geheimzinnige geval van een zekere Vetter, die tot voor enige jaren veiligheidsambtenaar van de Oostduitse Communistische Partij in Oost-Berlijn was en nu voor Wehner eenzelfde soort werk zou doen. Het afgelopen weekeind liet de SPD voorzitter en burgemeester van West- Berlijn, Willy Brandt zich met de affaire in. Hij verklaarde dat er van een vertrouwenscrisis in de S.P.D. geen sprake is. „Mijn vriend Her- bert Wehner bezit het persoonlijke en politieke vertrouwen van onze partij", sprak Brandt. Over het Quickartikel merkte hij echter voorzichtiger op: „een reeks van beweringen in het ar tikel komt voor een aanzien lijk d eel niet met de feiten over een". Herbert Wehner Het interessantste van de hele affai re is dat Wehner uit wel heel bijzon dere hoek van de kwade bedoelingen van Quick op de hoogte werd gesteld. Namelijk door de uiterst rechtse poli ticus Freiherr von und zu Guttenberg, die daarbij de steun van de voorzitter van de CSU de zusterpartij van de CDU Frans Joseph Strauss genoot. Beide politici zijn namelijk als vurig deelgenoten van de Adenauer-clan voor de vorming van een zogenaamde „grote coalitie" tussen de CDU/CSU en de SPD. Juist terwijl de laatste tijd de geruchten steeds sterker worden dat Strauss in het kabinet zal terug keren, voelen de voorstanders van de grote coalitie niets voor een strijd met en binnen de SPD. De hoofdredacteur van Quick, het blad wordt in München uitgegeven, verklaarde als reactie op al deze ge ruchten vanzelfsprekend dat hij „on der geen enkele aandrang van de zijde der CSU" gestaan heeft, toen hij be sloot het explosieve artikel over Weh ner niet te plaatsen. „Politieke over wegingen hebben mij van plaatsing weerhouden", verklaarde hoofdredac teur, Hagen. „Het artikel zou de ge matigde krachten in de SPD alleen maar schade hebben gedaan en de ra dicale krachten in de kaart hebben ge speeld.". WW<WVlftlWWaiWWIftlVIIWMWWWWIWin«WIIWUWft<WIMIWWWWWWWVWWWWWIIWWWIIWtlWWW (Van onze correspondent) PARIJS De Spaanse politie is op het spoor gekomen van drie misdadigers die in september in Parijs hun actieve mede werking zouden hebben verleend aan de ontvoering van en de moord op de Ma rokkaanse oppositieleider Ben Barka. Tij dens een controle van de papieren van Fransen die zich om politieke redenen in Spanje hadden teruggetrokken, zou de politie de Marokkaan Bousheseiche heb ben gevonden, in wiens huis in de buurt van Parijs Ben Barka na zijn ontvoering werd gevangen gehouden en mishandeld. Behalve Bousheseiche, die een hand langer was van de Marokkaanse minister van Binnenlandse Zaken, generaal Ouf- kir, zou de Spaanse politie nu redenen hebben te menen dat ook twee Franss gangsters, als Le Ny en Palisse, mede plichtigen in de Ben-Barka-affaire, zich op het ogenblik in Spanje schuilhouden. Gedrieën zouden ze verschillende dagen onderdak hebben genoten in een boerderij in de buurt van Alicante, die door zwartvoeten" Franse emigranten uit Algerije, wordt geëxploiteerd. Advertentie Doet er niet toe hoe oud en ver sleten: voor elke oude kookpan, steelpan,fluitketel of melkkoker, hebt U recht op een sensatio nele inruilkorting van 20% op een echte Sola-Elite pan van Zweeds edelstaal. Onverwoest baar en blijvend mooi bij koken op gas (ook het felste aard gas!) en elektra. Kromtrekken kèn niet. Aanbranden ook niet. Roesten? Nooit! Garantie? Levenslang! Kom gauw kiezen. Na maandag is het afgelopen. Ook voor keukenuitzetten geldt: S-6-4 Erkenning. Het aantal wilde stakingen in de Australische havens is met tenmins te 95 percent verminderd, sinds de re gering in oktober vorig jaar bij de wet de bevoegdheid kreeg de erkenning van de bond van havenarbeiders in te trek ken. Amateur-vissers. Amateur-vissers hebben bij het eiland Mauritius in de Indische Oceaan een blauwe marlijn gevangen, die bijna vier meter lang was en 500 kilogram woog. De vissers moesten hun vangst naar de kust slepen, omdat de vis te groot was om aan boord van hun vaartuig te krijgen. Arrestaties. De politie van West-Bengalen heeft 105 arrestaties verricht na relle tjes tijdens demonstraties. De demon stranten eisten meer voedsel en benzi- 'netoewijzingen. Vorige week werden in één district 783 mensen gearresteerd. Gevraagd. Een staalbedrijf in de En gelse plaats Chertsey heeft in een ad vertentie een kaartspeler gevraagd, die tussen de spelletjes door in staat moet zijn een snijmachine te bedienen. Het salaris bedraagt tweehonderd gul den. Botsing. In Gauhati (India) werden zeker zes mensen gedood en twaalf ge wond, toen een vliegtuig van de Indi sche luchtmacht op enkele winkels te rechtkwam, nadat het tegen de ver keerstoren van het nabijgelegen vlieg veld was gevlogen. Rijbewijs. Voor de eerste maal heeft in West-Duitsland een man wiens beide armen zijn geamputeerd een rijbewijs gekregen. Het is de 29-jarige Eberhard Franz uit Heidelberg, die zijn auto met zijn voeten bestuurt. Als deskundige voor het voorkomen van bedrijfsonge vallen vervaardigde Franz een aparte stuurinrichting. Relletjes. Bij relletjes bij de Waseda-uni- versiteit in Tokio zijn ruim tweehon derd studenten aangehouden. De studen ten hadden zich weer meester gemaakt van een universiteitsgebouw. Overval. Een groep bandieten heeft bij Agra in Noord-India een dorp overval len, omdat zij de bevolking ervan ver dacht haar bij de politie te hebben aan gegeven. Zestien dorpelingen, waarvan vijf vrouwen en drie kinderen werden gedood.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 3