t tk ■lilll» DE IN DE KOMENDE WEEK 1 a mm MË.P ZATERDAG FEBRUARI 1966 J ra terdag 1 zaterdag 2 zondag 1 zondag din sdag ma a dinsdag rajf lilll woe» d a g t_i woensdag 2 donderdag: 1 - donderdag vrlfdag v r i| d a g K3SS8KWros38OTS 'w> A „Topheld" Roger Moore, alias de Saint, alias Sir Ivanhoe VEEL OUDERE LEZERS zullen zich de „helden" herinneren, die zij in hun jeugd verafgoodden. Het waren voornamelijk hel den uit jongensboeken, echte Nederlandse zoals Dik Trom en Pietje Bell, en geïmporteerde zoals Old Shatterhand, Winnetou. Kapitein Nemo enzovoorts. Ook de romans leverden hun „hel den" op zoals Commissaris Maigret, Miss Marple, inspecteur Charles C. M. Carlier alias de Schaduw, Simon Templar alias the Saint (alias Sir Ivanhoe). Deze laatste twee zijn romantische figuren. Ivanhoe is de schepping van Sir Walter Scott (1771- 1832). The Saint werd gecreëerd door de Anglo-Amerikaanse schrijver Leslie Charteris. Roger Moore als Sir Ivanhoe. DE HEER CHARTERIS is met The Saint vergroeid en hij verdient er zeer veel geld mee. The Saint is al jaren lang een onverschrokken romanfiguur uit de tweede helft van deze eeuw. Hij is een moderne opvolger van John Raffles, de Grote Onbekende, de held van de drie-stuiver-romans. Charteris heeft op het ogenblik zo'n veertig Saint-boeken en een paar honderd korte Saint-verhalen geschreven. De Saint is echter ook de centrale figuur van verscheidene films, hoorspelen en strips geworden. De televisie heeft be slag gelegd op niet minder dan 110 ver halen, waarvan er zeker 72 van een uur lengte elk worden verfilmd met in de hoofdrol: Roger Moore. Men kan zich afvragen of het toeval is, dat juist Roger Moore, zowel de titelrol van Sir Ivanhoe in de gelijk namige televisieserie speelde, als die van The Saint. Het schijnt hem goed ti» liggen. Beide figuren nemen het op voor de onschuldigen, de vernederden, de misdeelden en tegen de misdaad, al ligt er in de tijdrekening 600 jaren tussen! Leslie Charteris, Sir Ivanhoe, Simon Templar, het zijn allen individualisten, die tegen het onrecht in deze wereld van vroeger en nu opkomen of daar gestalte aan geven en het te lijf gaan. Ook Roger Moore is een individualist en enkele vrienden beweren dat hij veel karaktertrekken met Simon Tem plar gemeen heeft. Dit is natuurlijk moeilijk door de Nederlandse televisie kijker te beoordelen, die slechts „alias sen" te zien krijgt. ^pMMiI-, r 1 r.r.' '«l,.%4iFl|.lr- i" Mam De middag start met een tekenfilm van de Beatles, vervolgens de fotogra feercursus. Voor de kinderprogramma 's Popeye en Vrouwtje Bezemsteel nog de tienerrubriek Studio Stalles waarin o.m. Jeanette van Zutphen, André Brasseurs en Jenny and the Rascals. De AVRO begint haar avondprogram ma met de Thunderbirds. Na het jour naal het spel „Wie van de drie" waar na de Vic Dana-show. Vic Dana (23) treedt al sinds z'n negende jaar op. Hij kreeg namelijk toen een gastrol in een show van Sammy Davis jr. Nog meer show met Johnny en Rijk bij wie on dermeer Margie Ball gaste is. Tenslot te het spelletje Ik pas. Als de AVRO het programma heeft afgesloten nog twee NTS-uitzendingen: het nieuws en een reportage kunstrijden vanuit Da- vos. De KRO heeft als opening de wed strijd Letters en Noten. Vervolgens zal Jules Croiset twee korte verhalen ver tellen van de Russische schrijver An ton Tsjechov: „Bridge" en „De dood van een ambtenaar". De journalist Glenn Evans raakt in Hong Kong weer verwikkeld in een spannend avontuur, maar hij komt er zoals altijd heelhuids af. Ook op deze zondag weer sport. Om twaalf uur eerst een reportage kunst- Vic Dana in een eigen show (zaterdag-1). rijden vanuit Da vos en om vier uur een interland motorcross vanuit Ge- mert. Tot slot van de middag is er een kerkdienst. Het avondprogramma bestaat uit de Jetsons, daarna een do cumentaire over het werk van de Zwitserse luchtreddingsbrigade, die ieder jaar tientallen mensen redt die in de bergen in nood zijn gekomen. Na het Journaal en Sport in Beeld een eigen show door Milly Scott, de zan geres die ons land op het Eurovisie Songfestival zal vertegenwoordigen. Naast Milly Scott ook nog Max Woiski, de Scott Sisters en de Afro Jazz Dan cers. Nadat dr. L. de Jong de wereld problemen heeft belicht tenslotte het detectivespel „Detective-story". In de rollen o.a. Henny Orri, Pim Dikkers, Johan Schmitz en Erik Plooyer. In dit Amerikaanse spel wordt wat die per gegraven dan doorgaans het ge val is in politieverhalen. Niet het hoe van de misdaadbestrijding is belang rijk, maar het waarom. En voor welke problemen komt de politieman te staan als hij probeert de rekening te presen teren aan dieven en moordenaars. F "f' ""fW/J? -■ WtS&ü Na de sport in het kort en de En gelse lessen volgt weer een aflevering van Het geheim van de oude molen. Na het korte nieuws is de Zweedse gouvernante van de partij. Hoofdscho tel is het televisiespel „Die Letzte Folge" naar een oorspronkelijk toneel spel van Michel Amaud. Het is het verhaal van een moord, gepleegd in een huis waar slechts zes mensen aan wezig zijn. Een van hen is dus de da der. Het bijzondere is evenwel dat on der de gasten de schrijvers zijn van een televisiefeuilleton waarin 'n moord wordt gepleegd zoals ongeveer in het huis. Een ware puzzel. De avond wordt afgesloten met de filmrubriek Festival van Charles Boost en een tweede af levering van Sport in beeld. „Don Carlos", een toneelspel van Friedrich von Schiller en verfilmd door Franz Peter Wirth en Helmut Grien. Het thema van Don Carlos is het ver zet tegen gezagsmisbruik. Don Carlos, kroonprins van Spanje, waagt het zijn vader, Philips de tweede, om het op perbestuur der Nederlanden te verzoe ken de humane ideeën van zijn vriend, de markies van Poza, in praktijk te brengen. Poza, die met zijn ideaal van verdraagzaamheid korte tijd invloed verwierf op de vorst, wordt door de vijand Alva ten val gebracht. Hy sterft door de hand van een sluip moordenaar. Ook Don Carlos moet zijn vooruitstrevendheid met de dood be kopen. Door dit thema heen speelt de dramatische liefdesgeschiedenis van Don Carlos. Hij is verliefd op zijn stiefmoeder, Elisabeth van Valois. Als zijn vader hierachter komt valt de straf. Hij levert zijn zoon over aan verschrikkelijke rechters. 's Morgens wordt de schooltelevisie uitgezonden. De NCRV verzorgt het avondprogramma, dat voorafgegaan wordt door het Journaal voor gehoor gestoorden, Walter en Connie en het Journaal, waarna dan de huwelijks voorwaarden. Vervolgens aandacht voor de Tellem-expeditie. Dit is een samenvatting van al eerder uitgezon den afleveringen van de expeditie naar N.W. Afrika. Hierna de detective „In specteur Wanninger", die alles anders doet dan andere inspecteurs. Er is een vrouw vermoord en er zijn twee ver dachten. Beiden houden hun onschuld vol. Wanninger vindt een manier om de dader uit z'n tent te lokken. Na Attentie en het laatste nieuws nog de Teleac-curus „Samen leven, nu en morgen". De VARA heeft als eerste program- Roger Moore in zijn Saint-rol. ROGER MOORE werd op 14 oktober 1931 in Z.W. Londen geboren. Vader George, die eerst een baan als politie agent had en in zijn wijk bekend stond ais ,Tarzan', ging later varen. Moeder Lily zorgde voornamelijk voor de op voeding van Roger, die de h.b.s. be zocht. Toen de oorlog uitbrak en Lon den het zwaar te verduren kreeg onder de aanhoudende Duitse luchtaanvallen evacueerde Roger eerst naar Worthing en later naar North Devon. Doch beide keren werden de ouders door heimwee van hun zoon gedwongen hem terug te halen. Roger Moore zocht oorspronkelijk zyn carrière in de kunst. Toen hij op zijn vijftiende van school kwam begon hij als dagbladcartoontekenaar; hij nam tekenlessen op een kunstacademie. Niet lang daarna werkte hij bij een firma, die documentaires en tekenfilms maakte. Zyn belangstelling voor het theater en de film was gewekt en hij dacht erover acteur te worden. Het ge luk hielp hem daarbij een beetje. Eens vergat hij namelijk een trommel films weg te brengen; hij werd op staande voet ontslagen. Op zoek naar iets an ders kreeg hij een figurantenrol als zeeman in de film .Perfect Strangers'. Hij figureerde eveneens in Stewart Granger's verfilming van .Caesar en Cleopatra'. Regisseur Brian Desmond Hurst ont dekte hem. Op zijn advies ging Roger Moore naar de Koninklijke Academie voor Dramatische Kunsten te Londen. Zyn eerste echte act was een kleine rol in het toneelstuk ,The Circle of Chalk', dat in het befaamde Arts Theatre te Londen werd gespeeld. Toen hij aan het begin van zijn acteursloopbaan stond, op zijn achttiende jaar, moest hij in militaire dienst. Hij kwam bij het Britse bezettingsleger in Duitsland. Daarna kreeg hij verschillende kleine rollen in films en t.v.-produkties in Engeland en in 1952 vertrok hij naar New York. Zijn eerste Amerikaanse film ondei contract bij M.G.M. was ,The last time I saw Paris' met Elizabeth Taylor en Van Johnson. Vervolgens .Interrupted Melody', ,The King's Thief' en Diane'. Tijdens de roulatie van de laatstge noemde rolprent werd Roger Moore de populairste topfiguur van de zo bij de moderne jeugd geliefde Ivanhoe televi sieserie. Tussen de opnamen van Ivan hoe was hij nog de tegenspeler van de blonde aantrekkelijke Carroll Harlow' Baker in de film ,The Miracle' en gast ster in dertien afleveringen van de televisieserie Maverick', die we mis schien ook hier nog eens zullen zien. innnnnrnnnnnnjT ma „De zaak Thackery" met Tim Frazer op het programma staan. De laatste aflevering en dus de oplossing. Hierna Achter het Nieuws en de serie Z-cars waarin het ditmaal oudejaars avond is. Jan Veenman is naar Egypte geweest waar hij vogels filmde in de oase Mayoen. Deze documentaire voor dat besloten wordt met Dichterbij. Voor de kinderen is er 's middags Koning Vollebol, veilig verkeer en de Expressie-lessen. Tot slot van de mid dag de Teleac met studievoorlichting. De AVRO heeft als avondopening Shin dig met o.a. Dick and Deedee, Bobby Sherman en The Blossoms. AVRO's Televizier houdt zich na het Journaal bezig met de voorbereidingen rond het huwelijk van prinses Beatrix en Claus von Amsberg. Voordat de avond wordt besloten met de danstest bijna een uur met The Saint in „De schorpioen". Simon Templer alias The Saint han den vol werk met een brutale misda diger die via allerlei mooie juffrou wen chanteert en zelfs niet opzij gaat voor moord. Klaas Vaak, Kenmerk en Flipper aan het begin van de avond. Na het Journaal, de politieke zendtijd en So- cutera een reisfilm van het echtpaar Gerald en Jacqui Durell. Dit keer de camera's op de koalabeertjes in Aus tralië. De titel van de hoofdfilm is „Onder verdenking van zedenmisdrijf" naar een thriller van George Simenon. Het is een indringende politiefilm met een verrassende ontknoping. Een mooi Amerikaans meisje wordt in een zo mernacht vermoord. De politie ver denkt Stefan Blanchon ervan die de nacht voor de moord met haar. Belle, samen was. Zij was verliefd op hem. Hijzelf echter heeft het meisje nooit anders gezien de vriendin van zijn vrouw. Die ontdekking betekent een schok voor Stefan. Hij verwijt zichzelf dat hij nooit de kansen heeft gegrepen die hem werden geboden. Zijn on schuld wordt inmiddels bewezen maar als hij wordt vrijgelaten gaat hij niet naar huis. Hij zoekt het gezelschap van 'een op avontuur beluste vrouw en probeert Belle te vergeten. W,Wsxfa Het programma dat de AVRO uit zendt bestaat uit een enkel onderdeel; De KRO begint met Onze man in Amerika en eindigt met „De citadel" naar het gelijknamige boek van A. J. Cronin. Hoofdpersoon is een afgestu deerde dokter die de assistent wordt van een oude dokter in een klein Schots plaatsje. Deze arts wordt door een beroerte getroffen. De jongeman komt alleen voor de praktijk te staan, maar stuit op het conservatisme van de omgeving. Hij wordt van alle kan ten tegengewerkt. Zijn doorzettingsver mogen echter helpt hem. - Urn Om hal'f drie 's middags het pro gramma voor de vrouw; om half ze ven de Teleac-cursus Pech onderweg. Voor de VARA begint, het jeugd- en Scène uit de thriller „Onder ver denking van zedenmisdrijf". Links Stefan Blanchon die van moord wordt verdacht (maan- dag-1). te* regionaal Journaal van de Lucille Ball- show. Na het Journaal en Achter het Nieuws de quiz Tel uit je Winst en tenslotte het televisiespel „Het leven van Galileï" van Brecht, door het Berliner Ensemble aan het hoofd waarvan Brecht zelf stond tot zijn dood. Nu wordt het gezelschap door zijn weduwe geleid. Het thema van het spel is de vrijheid van de weten schap. Hierin wordt het leven van de zestiende eeuwse sterrenkundige Ga lileï vrijwel op de voet gevolgd. In 1610 ontdekte hij dat de aarde niet het middelpunt van het heelal is maar de zon, en dat de aarde om de zon draait. Hiermee ging hij rechtstreeks in tegenbestaande kerkelijke opvattin gen. Galileï werd door de kerkelijke inquisitie vervolgd en trok zijn ver klaringen in. Hij bleef er echter van overtuigd dat hij het bij het rechte eind had. Om zes uur al begint men met een reportage van de wedstrijden om de wereldkampioenschappen ijshockey in Ljubljana. Om acht uur nog meer sport in de sportrubriek van de NCRV. Hiema het muzikale dier, een pro- gramma-tje rond de Deense accordeo nist Mogens Ellegaart, die op zijn instrument dieren imiteert. In een Franse documentaire wordt vervolgens aandacht besteed aan het grotonder- zoek en de speleologen. Voor de dag sluiting nog wat vrolijkheid in „Ik hou van Holland". Scène uit „De citadel". Midden de jonge arts die veel tegenwer king ondervindt (woensdag-2). Scherphuis praten over pleeggezinnen en katoen, waarvoor ze eerst een mo deshow bezocht. Ben Casey is nummer drie op deze avond. In het ziekenhuis wordt een patiënt binnengebracht die niet kan spreken en klaarblijkelijk aan pokken lijdt. Werk voor Casey. Milly Scott in een eigen show (zondag-I). SM» .v.-kv.^v.f.v'iï^vt.'.v.v.-; fit 's Morgens zijn er herhalingen van de schooltelevisie. De KRO begint het avondprogramma met Telixer waarin weer verschillende onderwerpen die belangstelling bij de jeugd hebben. Na de serie Survival met zeevogels op pa radijselijke eilanden, het Journaal en Brandpunt. Hierna een documentaire over de tienermuziek-business. Bonan za is weer present. Ditmaal heeft de scout van een militair excorte voor een goudtransport moeilijkheden. De Cartwrights helpen hem. De avond wordt afgesloten met de Geloofsbrie ven. Danny Kaye opent het AVRO-pro- programma. Vervolgens gaat Ageeth

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 16