Spectaculair turnen bij jubileum van Bato Ria Rietveld gaat met kleine voorsprong finale nationaal kampioenschap turnen in ERIC DE VLAEMINCK wereldkampioen cycle-cross Petra Burka onttroond als wereldkampioene Hervatting korfbalcompetitie was voor Animo Ready gunstig BMHC verloor terrein door nederlaag tegen Hilversum mmp Nederlandse zaalhandballers schoten opvallend onzuiver HjHil pas één week professional Adorni leider in Sardinië Amsterdam bovenaan in hockey-eerste klasse Judonederlaag Nederlands team Kleine nederlaag voor Nederlandse motocrossers Post vormde met Van Looy nog geen sterke formatie IJmond-meisjes behaalden titel kN MAANDAG 28 FEBRUARI 1966 11 Ralph Borghard t blijft in het Westen Ook kampioenschappen voor De Blinkert Van onze turnmedewerker) Ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van Bato heeft deze Haar lemse vereniging de halve finale ge organiseerd van de Nederlandse kam pioenschappen voor keurturnsters. In het stampvolle Krelagehuis werd een spannende strijd geleverd tussen 24 dames van wie Maaike Kroes uit Leeuwarden moest afvallen omdat zij hij het inturnen een blessure opliep. Ria Rietveld die ook reeds het vorige jaar uitblonk heeft deze halve finale ge wonnen zij het met een verschil van slechts enkele tienden van een punt. De Amsterdamse turnster Thea Belmer had aanvankelijk ook al met slechts een frac tie van een punt de leiding maar Ria Rietveld heeft de laatste helft van de strijd zo perfect geturnd dat zij de over winning toch nog kon veilig stellen. Overigens is in deze wedstrijd al ge bleken welke turnsters in aanmerking zul len komen voor de nationale ploeg die Nederland in september zal vertegen woordigen op de wereldkampioenschappen in Dortmund. Duidelijk werd dat de da mes die nu al enige tijd deelnemen aan de centrale training van het KNGV met meer flair en zekerheid turnden en Ook de oefeningen een meer gedurfd karakter gaven. Vooral de spectaculaire afspron gen van brug en balk maar eveneens de paardsprongen in tal van variaties wezen in die richting. Toch zal aan de finale, die op 3 april in Enschede wordt gehouden, nog wel door enkele jonge krachten worden deel genomen die voorheen nog op het tweede plan stonden. Turnsters van de kam- pioensploeg Quick uit Leeuwarden zoals Tjerkje van der Veen en Atie van Veen -en stellig ook Maaike Kroes als zij weer genezen zal zijn, voorts de veelbe lovende turnster Margo Klees (Bever wijk), Pini de Jong (Bodegraven) en Dini Stoffelen (Rhenen) zullen deze finale stel lig spannender maken. De geroutineerde turnsters na Ria Rietveld en Thea Bel mer zijn toch nog het meest op de voor grond gekomen. Grietje van Essen, Nel van Bekkum en Willy Gielen de laatste veel minder in vorm dan gewoonlijk hebben met Margo Klees de ranglijst aan gevoerd. Zij gaven soepel en dikwijls spectaculair turnen te zien zodat deze halve finale voor de talrijke geestdriftige toeschouwers voortdurend boeiend is ge weest. Einduitslag: 1. Ria Rietveld (Bodegra ven-Hercules) 36,85, 2. Thea Belmer (Am- sterdam-KDO) 36,50, 3. Grietje van Essen (Quick-Huizum) 36,35, 4. Nel van Bek kum (Hercules-Hebe-Wormerveer) 36,05, 5. Margo Klees (Heemskerk-ODIN) 36,85, 6. Willy Gielen (Amersfoort-Atilla) 35,55. (Van een speciale verslaggever) Ralph Borghardt, de Oostduitse schaats kampioen, zal niet meer naar zijn land terugkeren. Zondag nam hij bij de we reldkampioenschappen kunstrijden in Da- vos het besluit in het Westen te blijven Laat in de middag meldde hij zich bij het Westduitse consulaat in Zürich. Hem zal asiel worden verleend. Dit is, na het vertrek van Bodo Bockenbauer, de twee de schaatskampioen uit Oost-Duitsland die naar het Westen vlucht. Als in één land de cyclo-cross populair is, dan is dat in België, maar desondanks was er nog nooit een Belg in geslaagd, de wereldtitel in deze specialiteit te behalen. Aan deze nare traditie werd zondag in het Spaanse plaatsje Beasain een einde ge maakt door een coureur, die pas een week geleden toetrad tot de professionals. De 21-jarige Eric de Vlaeminck, tevoren niet tot de favorieten gerekend, behaalde op een zwaar parcours de titel na felle strijd met de Zwitser Hermann Gretener, de geroutineerde Duitser Rolf Wolfsholil en de Nederlander Huub Harings. Jammer was, dat titelverdediger Rena- (Van een speciale verslaggever) Petra Burka begreep het Met een schouderophalen draaide zij zich bruusk om en liep eenzaam door de lange gang, die de doorgang naar de kleedkamers vormde. De zwarte cijfers op de witte bordjes die de 9 juryleden omhoog hiel den, hebben het haar duidelijk gemaakt dat zij geen wereldkampioene meer was. Slechts het Westduitse en het Tsjechische jurylid achtten haar vrije rijden een be loning van 5,9 waard. Viermaal kreeg zij 5,8, tweemaal 5,7 en de Engelsman acht te de inhoud van haar kür zelfs niet meer waard dan 5,6. Voor de uitvoering ont ving de zwartharige Canadese eveneens tweemaal 5,9 en verder vijfmaal 5,8 en tweemaal 5,7. Petra begreep het. Met deze cijfers wordt men geen wereldkampioenen. Pe tra Burka, vijftien kilo lichter dan vorig jaar, reed zonder inspiratie, zonder durf. Het kostte haar niet alleen de gouden, maar zelfs de zilveren medaille. De bijna 50 punten die zij bij de verplichte figu ren op de Amerikaanse kampioene Peggy Fleming was achtergeraakt, groeiden aan tot een verschil Van 65 punten. De zeven tienjarige Oostduitse Gaby Seyfert greep haar kans. In een niet te stuiten tempo wervelde zij over het ijs, en deed zelf verzekerd niet minder dan 18 sprongen die alle gelukten. Gaby Seyfert over troefde Petra Burka. Met 2,5 punt meer rukte zij het zilver uit de handen van de Canadese. Peggy Fleming was voor de Oostduitse ongrijpbaar. Daarvoor was de afstand te groot. Maar toch reed Seyfert de beste kür van de dag. Zevenmaal 5,9 en tweemaal 5,8 waren de duidelijke beloning voor de uitvoering: viermaal 5,9, viermaal 5,8 en eenmaal 5,7 voor de uitvoering. De eindstand van het kunstrijden dames luidt: 1. Peggy Fleming (VS), plaatscij- fer 9, 2291 punten; 2. Gebriele Seyfert (O.-Dld), pl.c. 23, 2228,7 punten; 3. Pe tra Burka (Can.), pLc. 23, 2226,2 punten; 4. Valerie Jones (Can.), pl.c. 41, 2143,4 punten; 5- Nicole Hassler (Fr.), pl.c. 42, 2142,9 punten. Het Engelse paar Diane Towler-Ber- nard Ford is zaterdagavond wereldkam pioen ijsdansen geworden. Diane en Bar nard kregen van de jury het plaatscijfer 9 en 254,3 punten. Het Amerikaanse duo Christine Fortune-Dennis Sweum bezette met plaatscijfer 17 en 250,7 punten de tweede plaats. De uitslag was verder. 3. Lorna Dyer-John Carrell (V.S.), pl.c. 17, 251,1 punten. Ria Rietveld tijdens de vrije oefening. Vittorio Adomi is de eerste leider ge worden in de zondag begonnen Ronde van Sardinië. De winnaar van de Giro 1965 versloeg na een 187 km. lange rit van Rome naar Civitavecchia vijftien mede vluchters, met wie hij 57 sec. voorsprong op het peloton had genomen, in de spurt. De uitslag: 1. Adorni (It.) 4.35.25 (30 sec. bonificatie inbegrepen); 2. Zandegu (It.) 4.35.35 (20 sec bon. inbegrepen); 3. Cribiori (It.) 4.35.40 (15 sec. bon. inbe grepen); 4. Weber (Zwits.) 4.35.55; 5. Vicentini (It.); 15. Anquetil (Fr.), allen in dezelfde tijd als Weber; 35 Den Hartog (Ned.) 4.36.52. (Van onze korfbalmedewerker) Haarlem heeft tegen de Luto-reserves een 5-3 nederlaag geleden Tweede klasser Animo Ready deed het veel beter, want het versloeg Hespa met 5-1. Watervliet daar entegen liet Landlust met een 5-3 zege uit Velsen naar Amsterdam terugkeren. In de derde klasse behaalde Neptunus een nuttige 5-4 zege op D.E.V.D. 2. Nieuw Flora behield z(jn kampioenskansen door een 6-3 zege op A'dam-Zuid. Haarlem met invallers voor C. Otte, R. v. Eyken en L. Jansen weerstond Luto 2 in de eerste helft, die met 1-1 werd afgesloten. Luto had de score geopend, waarna J. v. Ladestein de gelijkmaker scoorde. Na de rust gelukte het Max Kool de thuisclub wederom een voorsprong te bezorgen, die door C. v. Eeken te niet werd gedaan. De daaropvolgende vakverwisseling was zeer zwak voor de gasten, waardoor Luto met 4-2 voorkwam. Weliswaar haalde J. v. Ladestein nog tot 4-3 op, maar een strafworp besliste de wedstrijd ten gunste van Luto 2 (5-3). De stand is: schaarser. Mevr. Sterk scoorde nog het vijf de punt, waarna de gasten het laatste woord hadden (5-1). Een overrompelde start van Watervliet leidde tot 2 goals tegen Landlust: J. Ko ning en Fr. Floor waren de makers. Daarna namen de gasten het spel in handen. Via een 3-2 voorsprong bij de rust wonnen de gasten nog met 5-3. KCN 9 16 KCO 9 18 Excelsior 9 11 Victoria 9 11 Animo Ready 10 11 Landlust 9 10 Altuis 10 10 Vogel 9 9 O.-kwartier 8 8 BFC 8 8 Olympia 9 8 Tovers 9 7 Hespa 9 7 Amersfoort 9 7 ZKV 9 6 OKV 9 5 Meo 9 5 Watervliet 9 5 Rohda 2 12 18 K.V.D. 9 9 D.E.V.D. 10 15 Z.K.C. 10 9 Luto 2 10 13 B.E.P. 9 7 Haarlem 10 11 A. W. 10 5 BI. Wit 2 10 10 D.D.V. 10 3 D.T.V. 10 10 Animo Ready heeft weinig moeite gehad met Hespa, dat reeds spoedig tegen een 2-0 achterstand (W. Winterink 2 goals) op keek. Nog voor de rust verhoogden M. Sterk en N. Langereis deze voorsprong tot 4-0. Na de rust waren de doelpunten De Nederlandse judoploeg heeft giste ren in Oost Berlijn de interland tegen Oost Duitsland met 4-1 verloren. Tegenvaller in de Nederlandse ploeg was middenge wicht Martin Poglajen. Hij verloor drie maal van Smirat. Vice-Europese kampioen Wim Ruska verloor tweemaal van de viervoudige Europese titelhouder Herbert Niemann, maar de blonde Amsterdammer bleef hem in de finale de baas. De uislagen van de finales in de diverse gewichtsklassen zijn: lichtgewicht 1. Scholz (O. Did.) 2. Barth (O. Did.) 3. Van Dapperen (Ned.); halfmiddenge- wicht: 1. Bonte (Ned.) 2. Schroder (O. Did.); half zwaargewicht: Jan Snijders (Ned.) 2. Stephan (O. Did.) 3. Eugster (Ned.); middengewicht: 1. Smirat (O. Did.), 2. Poglajen (Ned.) 3. Tromp (Ned.) zwaargewicht: 1. Ruska Ned.). 2. Niemann (O. Did.) 3. Gouweleeuw (Ned.). II A II B Neptunus had in de wedstrijd tegen D.E.V.D. 2 na een kwartier reeds een 2-0 voorsprong opgebouwd door J. v. Dijk en N. Bakker. De gasten haalden tot 2-1 op, waarna Wielhouwer met een ver schot de stand op 3-1 bracht. Nog voor de rust werd het 4-2. In de tweede helft liepen de be zoekers tot 4-3 in, waarna J. v. Dijk een strafworp juist afrondde (5-3). Einde 5-4. Nieuw Flora heeft met A'dam-Zuid meer moeite gehad dan werd verwacht. De eer ste helft sloot met een 3-2 voorsprong af. Maar in de tweede helft waren de bezoe kers veel beter en wonnen met 6-3. Top scorers J. Poelgeest en A. Blauw. De zondag in Gemert gehouden landen wedstrijd Nederland—België motocros is met verrassend gering verschil (3735) door België gewonnen. Doorslaggevend was de strijd in de klasse van 350—500 cc, waarin de Belgen 16 punten behaalden tegen de Nederlanders 8. Het duel in de zijspanklasse was onbeslist geëindigd: 1212, terwijl de Nederlanders in de 250 cc-klasse met 159 punten superieur waren. Zijspanklasse: 1. Cor van Heugten (Ned.) met Matchless; 2. Art Nuyts (Belg.) met Matchless/Metisse; 3. Henk Jansen (Ned.) met BSA. 250 cc-klasse: 1. Marcel Wierts (Belg.) met Bultaco; 2. Frits Selling (Ned.) met Greeves); 3. Henk Vosters (Ned.) met CZ; 4. W. K. Plötz (Ned.) met Husqvarna. 350500 cc-klasse: 1. Joel Robert (Belg.) met CZ; 2. Frans Slechten (Belg.) met CZ; 3. Rudie Boom (Ned.) met Husqvarna; 4. Simon Schram (Ned.) met Maico. (Van onze hockeymedew erker) Voor de westelijke eerste klasse is het weer een zwaar hockeyweekeinde gewor den, want zes van de tien clubs traden zaterdag èn zondag in het strijdperk- Daarmee zijn enkele achterstallige wed strijden ingehaald en het aantal wed strijden wat meer gelijkgetrokken. De grote winnaars van dit weekeinde zijn Amsterdam en HHYC. die beide vier punten winst konden bijschrijven. Voor HDM houdt dit in dat het van de boven ste plaats is gestoten, evenals Hilversum en Kampong voordien en dat nu de plot seling zo sterk spelende Amsterdam mers de leiding hebben genomen. HHYC bestond het om leider HDM zaterdag met 2-1 te verslaan en zondag nummer twee van de ranglijst (Laren) te onttro nen met 0-1. De hoofdstedelingen kwa men tot hun volledige winst uit de wed strijd tegen IIGC, hetgeen te verwachten was en bij SCHC dat zij het moei zaam door een treffer van J. Voigt op miniem verlies werd gezet. De klappen die deze week geïncasseerd moesten worden kwamen vooral zwaar aan bij Kampong, dat thuis moest buigen voor SCHC en zondag ook geen succes kon halen bij HGC. Bij al deze ver schuivingen moest BMHC ook meedoen. De Bloemendalers, die het tegen Hilver sum niet konden bolwerken, zakten tot gevaarlijk niveau. Hilversum nam van be BMHC in de aanval. De Hïlver- sumse doelman weet in samenwer king met een back maar nauwelijks redding te brengen. gin af aan de leiding, had meerdere ke ren kunnen scoren dan de twee maal van Otto ter Haar. Na de twee kwam BMHC wel iets meer in de aanval, doch het spel was voor Hilversum te zwak om ook maar enig gevaar te brengen. Bij Hilver sum brak Jan Kreyer een middenhands- beentje. In de overgangsklasse heeft Alliance zijn topplaats ook deze keer volkomen waar gemaakt. Concurrent Hudito moest al spoedig ervaren dat Alliance de over wintering goed had doorstaan. De Heem stedenaren hadden in de eerste helft vol komen het initiatief en doelpunten door K. Balm, H. Groen en W. Passtoors. Hu- dito kwam geheel onverwacht na de rust met kracht terug. Verder dan een doel punt kwamen de gasten niet. BMHC 2 zorgde voor de verrassing in afd. B. van de overgangsklasse door van Laren 2 met 2-1 te winnen. Uit de gevarenzone zijn de Bloemendalers echter nog lang niet. Ondanks een volledig afgewerkt pro gramma is er bij de dames in de weste lijke eerste klasse weinig veranderd. Door het verlies van 't Gooi tegen Voordaan volkomen volgens de verwachting en het gelijke spel van BDHC bij Kie viten, is het Bloemendaalse team een plaatsje op de ranglijst opgeschoven. De blauwwitten weten wel de aanval op te bouwen vanuit de sterk spelende verdedi ging, doch is de bal eenmaal in de nog betrekkelijk jonge voorhoede, dan ver zandt het spel in een vruchteloos tik-tak spelletje. Er zit geen schot in de voor hoede en dat is een grotere handicap dan het voordeel van een gedegen spelende verdediging. Het jong en ook veelbelo bend elftal van Kieviten kwam niet tot 5 HM een gevaarlijke aanval, zo sterk was het technisch en tactisch overwicht van BDHC wel. In de promotieklasse A kwam Alliance met een slechte wedstrijd uit de bus. Zeer rommelig spel als gevolg van slech te conditie leidde zowel voor als na de rust tot nadelige doelpunten voor de thuis spelende zwartwitten tegen Leiden. Ook BDHC 2 kon het in deze afdeling niet tot winst brengen. In afd- B bhield Rood Wit de leiding door royaal van het zwak spe lende Amersfoort te winnen. Technisch waren de Heemsteedsen belangrijk sterk en hun uithoudingsvermogen bleek ook superieur. Mej. C. v. Valkenburg zette drie doelpunten op haar rekening, waar van een uit een strafhoekslag, terwijl mej Menke in deze wedstrijd het vierde doelpunt scoorde. Rood Wit speelde in hoog tempo, hetgeen Amersfoort niet lang kon volgen. Daar HBS tegen Hurley niet verder kwam dan een gelijkspel heeft Rood Wit de voorsprong tot 2 pun ten met een wedstrijd minder gespeeld, kunnen vergroten. Rood Wit 9-15; HBS 10-13. In de tweede klasse speelt Zandvoort de hoofdrol. De Zandvoortse dames versloe gen AMVJ met 2-0. Stand dames: 9 15 RBC Kieviten 8 to Longo zich door pech niet in de strijd om de ereplaatsen kon mengen. De Ita liaan kwam na een val met een gebroken wiel te staan, kreeg niet snel genoeg hulp en raakte zover achterop, dat hij de strijd staakte. Ruim 20.000 toeschouwers volgden de strijd op een parcours, dat wel voor het grootste gedeelte te rijden was (zoals o.a. Harings had gehoopt), maar toch tal van moeilijkheden opleverde. De sterksten scheidden zich reeds dadelijk na de start van de rest van het veld af. Longo, Wolfs- hohl en de op bekend terrein zijnde Span jaard Barrutia namen de leiding met een kwart minuut voorsprong op een groepje, dat o.a. de Vlaeminck, de Fransman Ber- net, Harings en Gretener omvatte. Pech wierp in de tweede ronde Barrutia defini tief terug, maar de opvallend gemakke lijk rijdende De Vlaeminck zorgde er voor, dat er toch drie leiders bleven door zich bij Longo en Wolfshohl te voegen. Harings kwam na Gretener als vijfde door met 31 seconden achterstand, maar dit verschil zou hij in de derde ronde, toen Longo werd uitgeschakeld, terugbrengen tot 25 seconden. Het kwartet Wolfshohl De Vlaeminck Gretener Harings zou daarna onderling de strijd om de top- plaatsen uitvechten. In de voorlaatste ronde had De Vlaeminck zijn tegenstan ders zodanig gesloopt, dat zij zijn demar rage niet meer konden beantwoorden. De uitslag luidt: 1. De Vlaeminck (Belg.) de 23 km in 1.02.57; 2. Gretener (Zwits.) op 12 sec.; 3. Wolfshohl (W.Dld.) op 40 sec.; 4. Ha- arings (Ned.) op 55 seconden; 5. Luciani (It.); 26. Rutgers (Ned.); 29. Van Geest (Ned.). Het koppel Post-Van Looy heeft zijn heroptreden gemaakt. Niet indrukwek kend, want het duo werd zondag in het Brusselse sportpaleis in een 100 km. kop pelwedstrijd, aangekondigd als het Euro pese kampioenschap, slechts achtste. De Duitse formatie Bugdahl-Renz eindigde als eerste. De uitslag luidt: 1. Bugdahl-Renz (Did.) 100 km. in 2 kur 8,4 sec., 11 pnt., op één ronde: 2. Van Steenbergen-Lykke (Belg.Den) 41 pnt., 3. Pfenninger-Baensch (Zwits. Austr.) 26 pnt., 4. Seeuw-Deloof (Belg) 14 pnt., op twee ronden: 5. Sels-Severeyns (Belg) 10 pnt., 6. Oldenburg-Grossimling- haus (Did.) 7 pnt., 7. Scrayen-Denoyette (Belg.) 5 pnt., 8. Post-Van Looy (Ned./ Belg.) 3 pnt, 9. De Roo-Karstens (Ned.) 3 pnt. (Van onze handbalmedewerker) In de afdeling Haarlem van het NHV zijn weer enkele beslissingen gevallen. De herenploeg van De Blinkert 3 won na een spannend duel met 14-13 van IJmond 2 en behaalde daardoor de titel. De da mes van Blinkert 3 deden niet voor de heren onder en werden ook kampioen door een 3-2 overwinning op Samen Een. Da dames-junioren van IJmond kunnen kaartjes kopen voor de districtskam pioenschappen, aangezien deze ploeg met ruim verschil van ADO won, en kam pioen werd. Bij de heren-junioren is nog geen beslissing gevallen. Concordia en IJmond vochten een prachtig duel uit dat met 6-6 eindigde. De Concordianen lieten een 5-2 voorsprong glippen en leidden drie minuten voor het einde nog met 6-4. IJmond profiteerde toen nog van enkele slordigheidjes en maakte gelijk. Aangezien voor zondag de kampioen bekend moet zijn spelen deze ploegen zaterdagavond voor de derde maal tegen elkaar. In de B-afdeling greep Concordia 2 de titel na een vrij gemakkelijke zege op ADO. Amsterdam 9 14 Be Fair 9 4 BDHC 10 13 HDM 9 0 Gooi 9 12 Stand heren: Amsterdam 10 14 SCHC 10 10 HHYC 11 14 Kampong 11 10 HDM 12 14 HGC 11 10 Hilversum 12 14 BMHC 12 9 Laren 12 12 Leiden 11 5 TAFELTENNIS. In de zeer spannende finale van de open Duitse tafeltennis kampioenschappen, verloor Europees kampioen Kjel Johansson (Zweden) zon dag met 21-19, 18-21, 11-21, 21-15, 19-21 van de Tsjech Jaroslaw Stanek. TENNIS. Wimbledon-kampioen Roy Emerson heeft de Australische titel op gravel voor de eerste keer zondag gewon nen. Hij versloeg in de finale zijn land genoot Tony Rsche met 6-3, 8-6, 4-6, 6-3. "WiïiW'-ÊÈm éÉvÈjMÊÊÈIIbfI De 12-jarige Henk Meyer, uit Zwanen burg, lid van Atlas, en de 40.000ste hand baller die Nederland telt, had zijn favo riet gekozen. Edi Stebler, de Zwitserse nummer zeven, was in zijn stralende jongensogen ondanks de nederlaag van het Nederlandse team een man om tegen op te zien. „Nogal wiedes dat Zwitserland met zo'n speler van ons wint," was zijn commentaar en daarmee toonde hij over een voor zijn leeftijd op merkelijke gave te beschikken het kaf van het koren te scheiden. Niet dat hij hiermede het Nederlandse zaalhandbalteam, dat zaterdagavond voor 2.000 toeschouwers in de oude RAI van Amsterdam met 8-14 (rust 3-8) door Zwit serland werd uitgeschakeld voor het we reldkampioenschap dat in januari 1967 in Zweden wordt gehouden, tekort wilde doen. Maar Edi Stebler was nu eenmaal zijn idool. Razendsnel, met een grote do sis spelintelligentie, was de kleine blonde Zwitser een voortdurende bedreiging voor de Nederlandse verdediging'. Bij de Nederlandse aanvallen kreeg men vaak de indruk, dat zij machteloos waren om de sterke cirkelverdediging van de Zwitsers te doorbreken, waardoor te snel, te onzuiver en teveel voor de verdediging werd geschoten. Van de 25 Nederlandse pogingen resulteerden er drie in een doel punt voor de rust, terwijl de Zwitsers het heiligdom van George van Noesel 17 keer op de korrel namen en acht treffers no teerden, waarvan Armin Seller met enke le onderhandse rolletjes het leeuwendeel voor zijn rekening nam. Het Nederlandse team, in hoger tempo spelend, kwam na de pauze terug door twee snelle treffers van Daan Gillissen, Guus Cantelberg, Peter Korver en Kees Swart. Het werd 10-8 voor de Zwitsers en alles leek weer mogelijk. De Zwitsers, die tweemaal een man voor te hard ver- dedigingsspel naar de kant zagen verdwij nen, bevroren het spel en haalden het rit me uit de Nederlandse aanval. In de laat ste tien minuten kwamen onze landgeno ten er niet meer aan de pas en de Zwit sers scoorden nog viermaal. West-Duits- land en Zwitserland gaan dus naar Zwe den, waar het wereldkampioenschap handbal in januari 1967 wordt gehouden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11