GROENENDAAL'S SUPERSLAGERIJEN |Twee weken ontzegging voor de ex-schipper Maria Elisabeth DINS Lex 25 444 telex 25 telex 25 444 telex 25 444 IJmuidenaar nam planken weg van verkiezingsbord Na klapband met auto over de kop „Huisbroei Santpoort" groot succes Ongeval bij Hoogovens Frontale botsing tussen auto en J bromfietser Bromfietsdieven aangehouden Ambulance-auto botste in Velsen tegen een boom Drie gewonden bij I verkeersongeval op rijksweg Santpoort Kort IJmondnieuws Zuidpoolexpeditie teruggekeerd Doden in het verkeer HULDIGINGSCONCERT 14 STYLED BY LEXINGTON n v Motorenfabriek Thomassen De Steeg MAANDAG 28 FEBRUARI 1966 Botermalse RIBLAPPEN per 500 gram2.88 HACHéVLEES, 250 gram93 ct VET RGOKSPEK, gesneden of 'n stukje, 250 gram 49 ct Gebraden KALFSGEHAKT, 100 gram59 ct ZEEWEG 229 - CEPHEUSSTR. SI TROMPSTR. Ï1 centerdraaiers revolverdraaiers frezers boorders bankwerkers monteurs FINEST AMERICAN TOBACCOS den haag+++ er zijn plannen om tenminste het beLastingzegel op de pakjes lex25 in maart een feestelijk aanzien te geven++++de toestemming laat nog op zich wachten++als die maar tijdig komt verzuchtte de importeur want wij hebben er zoveel nodig++-b bussum-M-nadat in "zo rancuneus zijn wij toevaLlig ook nog eens een keer" geïnsinueerd was dat tex25 vroeger Virginia sigaret geweest zou zijn werd de omroep overstroomd door protesten van rokers over deze aanval op een sigaret die zich niet kan ver dedigen omdat er nog geen reclame televisie is+++ baarn-H-ambtenaar burgerlijke stand verbaasde zijn collegas met kreupel loflied van eigen maaksel+-H- waar werd oprechter trouw ter wereld ooit bezichtigd dan tussen mij en mijn iex25+-»-+ 25 SIGARETTEN 1,50 4+de nieuwe sigaret in het nieuws+++lex25+++styled by Lexington Be®teTriumph tulp olaf: i- Atn. Nijs- I )|iitcp 1/ li cfvj a rrlpi* Examens Met leedwezen hebben wij kennis genomen van het overlijden van de heer A. I>. HUIJSMAN oud-directeur en oud commissaris van onze onderneming. Zijn nagedachtenis zal bij ons in ere blijven. Commissarissen en directie Grafische Bedrijven Damiate N.V. VERENIGING VRIENDEN VAN HET LIED Herman Schey, bas - Thom Bollen, piano. Schubert - Wolf - Löwe. 2 maart 1966 - Concertgebouw - Aanvang 20.15 uur. Entree ƒ3.50; leden Vereniging Vrienden van het lied ƒ2.50. J. P. Westerman Dierenarts PRAKTIJK HERVAT m^weS^heer01126 droefheid onze °"d- M. J. OVERZIER arbeidzaamheid en zijn voorbeeld zullen lang in onze hennne 7 blijven voortleven. ÏJr™?ns direktie -n medewerkers Th. S. J. Hooii Wijnkopenj-Distilleerderij N.V. Haarlem, 25 februari 56 Met veel verdriet geef ik u kennis van het onver wacht overlijden van mijn huisgenoot PIETER KOOLE in de ouderdom van 73 jaar. N. v. BAVINCKHOVEN-VAN LEEUWEN IJmuiden, 26 februari 1966. Lekstraat 38. Elm^treari?d9?etiST?Pge^aard^n, het Uitvaartcentrum, Eemstraat 27 te IJmuiden. Gelegenheid tot bezoek van idib en 1920 uur. De teraardebestelling zal plaats hebben woensdag 2 S °r\l "UI; op de begraafplaats „De Biezen" te Santpoort. Vertrek Uitvaartcentrum 13.30 uur. zuster* 0nverwachts is van ons heengegaan, onze lieve NEELTJE BROEK oud 61 jaar. Namens zusters en broers J. v. HENTEN BROEK IJmuiden, 25 februari 1966. Lange Nieuwstraat 378 Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de véle blijken van medeleven en deelneming, ontvangen na het overlijden van onze lieve zorgzame moeder en oma BASTIANA OLDENBURG-VAN DER PIJL IJmuiden, februari 1966. Pleiadenplantsoen 110. Uit aller naam J. C. OLDENBURG Regelmatig ontvangen wij brieven die reageren op een advertentie onder nummer, doch waarop dat nummer niet is vermeld. Dit vertraagt de doorzen ding ervan of maakt deze onmogelijk. Vermeldt daarom steeds duidelijk op de enveloppe het nummer van de ad vertentie waarop uw brief reageert. Dit is in uw eigen belang! De politie heeft een 33-jarige IJmuide naar aangehouden die van het verkie zingsaanplakbord aan het Moerbergplant- soen twee planken van elk vier meter had gesloopt en mee naar huis genomen. De man had dit onder invloed van sterke drank gedaan. De planken werden in zijn woning teruggevonden. Zaterdavond is een 23-jarige inwoner van Krommenie op de rijksweg Velsen- Alkmaar met zijn auto in een bocht over de kop geslagen nadat de linker achter band was geklapt. Een inzittende werd licht gewond. De auto was totaal v-pi-ni„iri De bolbloemententoonstelling „Huis- broei" in Zomerlust te Santpoort-noord is een volledig succes geworden. Er waren meer inzendingen dan in vorige jaren en ook het aantal bezoekers was een re cord. Zondagavond werden de prijzen uit gereikt. De eerste prijs voor het beste geheel in de afdeling huisbroei kwam aan Ant. Nijssen. Tweede werd Ton Mijnen; 3. Chr. Bij het openmaken van een slakaftap- gat bij Hoogoven vier is een 32-jarige smelter uit Sint Maartensdijk hedenmor gen bij Hoogovens getroffen door enige wegspringende slakken. Met brandwonden aan het gezicht is hij daarop met een am bulance naar het Roode Kruisziekenhuis in Beverwijk overgebracht en hier ter VernWinfr nncrnnnmon SPAART ONZE ZEGELS VOOR 10.- ZEGELS 14.- TERUG een bedrijf met wereldklank in de internationale petrochemische industrieën, gelegen aan de prachtige Z.O. rand van de Ve- luwezoom zoekt wegens uitbrei ding van o.a. haar mechanische afdelingen: (gasmotoren en compressoren) Wij voeren een modern sociaal loonbeleid. Wij kennen o.a. bijzonder goede sociale voorzieningen gunstige winstdelingsregeling eigen pensioenfonds (waar U on middellijk ten volle in opgenomen wordt). een fonds voor onderlinge bij stand. Wij kunnen U binnen redelijke tijd een passende woning in de na bijheid van ons bedrijf bieden. Wilt U in een gezond en modern bedrijf werken, wendt U zich dan tot de chef afdeling Personeel. 4 44 4 4 444 4444 44 44 ♦444444- '444444444 4444444444 4- 4+ 44- 4-4 +44+4+4 Stegemeyer; 4. A. Tabernal; 5. John Nijs sen. De beste hyacint Delfts blauw was van Ton Handgraaf; 2. H. Wigchert; 3. me vrouw Van Vuuren. H. Schiever zond de beste narcis Flower Record in; 2 P Wesseling uit Haarlem; 3. T. H. de Looze, eveneens uit Haarlem. Beste Triumph tulp Ornament: 1. M van Schooten; 2. A. C. Tabernal; 3. Joke Nijssen. Beste Triump tulp Mirjoran: T. H. Flo- res; 2. Piet Nijssen; 3. N. van der Peet. x sen; 2. Ton Nijssen; 3. W. Koopman l-'UllOC V d-drUCr Bij de vrije inzendingen leverde in - groep een het beste geheel Anton Nijs- UI 111061 MIK li GO PU sen; 2. C. en W. Nijssen; 3. Piet Nijssen. I "iwcilljMICUCll In de tweede groep: 1. J. van Duyn en Zoon; 2. Gebroeders P. en W Nijssen; 3. M. Nijssen. Op de Tussenbeeksweg in IJmuiden-Oost zijn zondagmiddag een auto bestuurd door een 20-jarige visknecht en een 17-jarige bromfietser frontaal met elkaar in bot sing gekomen. De auto zou geheel links van de weg hebben gereden. De brom fietser is met een gebroken knie* in het Antoniusziekenhuis opgenomen. In deze groepen betrof het tulpen. De mooiste pot tulpen, Red Reflection, was ingezonden door C. J. Wigchert. In groep drie, eveneens tulpen, kwam de eerste prijs voor het beste geheel aan Jan Nijssen Jac zn.; tweede werd F. Tromp en derde T. H. Nijssen. Het geboekte succes met deze tentoon stelling is een aanmoediging voor een grootser opzet van de volgende expositie. Er zijn reeds stemmen opgegaan om vol gend jaar ook andere bloemen (wellicht ook orchidieeën) te doen inzenden. Tijdens een routinecontrole werden door de Beverwijkse politie twee jonge mannen van 20 en 22 jaar aangehouden die een bromfiets bereden, welke reeds in november door hen bleek te zijn ont vreemd. Tijdens een verhoor op het poli tiebureau bekenden zij onlangs ook in Vel- sen nog een bromfiets te hebben gestolen. De beide jongemannen zijn hedenmorgen naar Haarlem overgebracht. Een ambulanceauto van Hoogovens, die I met een patiënt op weg was naar het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk, is zaterdag middag op de Beeckzanglaan in Velsen- I noord tegen een boom gereden. De be stuurder had, nadat de wagen met een der I voorwielen de trottoirband had geraakt, de macht over het stuur verloren. De pa- I tiënt is met een andere ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Persoonlijke on- I gelukken deden zich niet voor. .Op de oostelijke rijbaan van de rijks weg bij Santpoort zijn zondagmiddag drie kinderen gewond toen de auto waarin zij I zaten kantelde en tegen een lichtmast botste. Een van hen moest in het Anto- I niusziekenhuis worden opgenomen. De 19-jarige bestuurder van de bestel- I auto, afkomstig uit Utrecht, wilde een auto inhalen maar raakte daarbij de macht I over zijn stuur kwijt. De wagen reed in I de middenberm en kantelde daarna enke- I le malen. Van de vijf inzittenden werden leen 11-jarige jongen, een 17-jarige jongen en een 14-jarig meisje gewond. De bestel - |auto was ernstig beschadigd. Voor India. Op de Jan Campert-la- gere school te Driehuis is tot een bedrag I van 382,22 opgehaald voor de hongers- I nood in India. Geen spreekuur. Wethouder W. J. Vessies te Beverwijk houdt dinsdag geen spreekuur; het eerstvolgend spreekuur is woensdag vanaf 10.30 uur. De Duitse kustvaarder Strom ,395 ton, heeft vanmorgen even na acht uur via de radio om onmiddellijke assistentie ver zocht. Het schip maakt snel water. De Strom bevindt zich ten noorden van Ame land. De sleepboot Holland heeft al vastge maakt. Intussen was de reddingboot Brandaris van Terschelling uitgevaren en was een vliegtuig van de Marine, een S2A Tracker, op weg naar de Strom, die zich bevond op ongeveer twintig mijl ten noorden van Terschelling. Zaterdagmiddag zijn de Nederlandse deelnemers aan de gezamenlijke Belgisch- Nederlandse zuidpoolexpeditie 1965/'66 in ons land teruggekeerd. Zij verkeerden in blakende welstand. De expeditie is voor treffelijk verlopen op enkele schoonheids foutjes na. Voor twee expeditieleden is de reis on- verwacht en onvrijwllig met een paar da- gen verlengd. Marine-officier P. Grondel- Ne en sterrenkundige H. J. van der Laan van de afdeling ruimte-onderzoek van de Utrechtse universiteit hebben in Kaapstad het vliegtuig gemist en keren nu op eigen gelegenheid terug. Op de Schieweg te Delft is zaterdag avond een ernstig ongeluk gebeurd dat aan drie jongelui het leven heeft gekost. Een personenauto, komende uit de rich ting Rotterdam, reed naby het kruithuis tegen een lichtmast en raakte vervolgens in het water van de Schie. De slachtof fers waren de 21-jarige dienstplichtige mi litair A. J. M. Kinds uit Apeldoorn, zijn broer, de 28-jarige G. Kinds uit Delft en zijn meisje, mej. W. A. Zwartjens (17 jaar) uit Delft. In de loop van zaterdagmorgen is de 29-jarige A. H. Heijnen uit Uitgeest in het St. Elizabeth-ziekenhuis in Alkmaar over leden aan de verwondingen, die hij had opgelopen bij het verkeersongeval, dat donderdag plaatsvond op de provinciale weg Middenmeer-Alkmaar nabij Waar land. Hiermee is het aantal doden geste gen tot vier. De vijftigjarige radiohandelaar J. Ch. Lewiszong is met zijn auto op de weg van Wamel naar Oss uit de bocht gevlo gen en om het leven gekomen. De vijfjarige Johanna M. Schoonoord js zaterdagmiddag in de Reinier Claeszen- straat te Amsterdam door een personen auto aangereden en vijftien meter wegge slingerd. Het meisje dat in die straat woonde, overleed ter plaatse aan haar verwondingen. In het afgelopen weekeinde zijn in Nij megen twee mensen dodelijk gewond bij verkeersongelukken. De 93-jarige voetgan ger P. Amtz uit Nijmegen werd aange reden door een bromfietser, het vijfjarig jongetje C. K. Melet werd door een auto aangereden. In Nieuwersluis is de 37-jarige los-werk- man A. Brakkes uit Amsterdam met zijn bromfiets tegen een boom gevlogen met dodelijk gevolg. Vanmorgen is de 68-jarige H. Wedema op de Wintschoterweg in Scheemda bij een verkeersongeluk om het leven geko men. Voor Groesbeek. Tot en met 5 maart I wordt ook in Velsen een inzameling ge houden voor de Groesbeekse tehuizen. I Iedere dag komt een verzoek binnen om een kind of een volwassene op te nemen in een van de veertien tehuizen en ge- zinspaviljoens, die van deze protestantse instelling te Groesbeek uitgaan. Het gaat om kinderen die de veilige beschutting van het ouderlijk huis moeten ontberen en lichamelijk of geestelijk gehandicapte vol wassenen, alsmede langdurige zieken, voor wie een passende verpleging thuis niet langer mogelijk is. Delft. Ingenieurs geodetisch ingenieur: D. N. P. Brandsma en W. D. Moens (bei den Den Haag), R. Morrema (Zwolle). Ingenieurs werktuigkundig ingenieur- R Alders (Delft), R. Blaauw (Den Haag), F. P. de Boer (Oudkarspel), W. de Bruijn (Wassenaar), U. G. M. Buijsse (Aarden burg), B. van Dunne (Scheveningen) P den Hamer (Delft), J. B. Heeman (Delft), J. H. Holwerda (Rotterdam), J. T. H. Koe link (Enschede), A. G. H. Lelieveld (Den Haag), J. L. Meerburg (Uithoorn), P. A. van Rijs (Delfgauw), W. Schuringa (Kiel- windeweer), R M. E. J. Spiering (Wate ringen), M. Vis van Heemst (Naarden), N. H. Wessel (Voorburg). De raad voor de scheepvaart heeft de 41-jarige ex-schipper van de motorhek- trawler „Maria Elisabeth" IJM 5 uit Kat wijk aan Zee gestraft door hem de be voegdheid om als schipper op zeevisser I vaartuigen te varen te ontnemen voor I twee weken. De trawler liep, thuisvarend van de visserij gronden bij IJsland, op 13 juni vo- I rig jaar toen het dik van de mist was op de punt van de in aanbouw zijnde zuidpier Ivan IJmuiden. De schipper werd direct na dit ongeval door zijn rederij (n.v. Scheepsexploitatie mij „De Marezaten" te IJmuiden) ontslagen. Hij vaart nu I weer als stuurman. De schipper heeft schuld aan het vast raken van het schip, aldus de raad. Hij had in geen geval, toen bleek dat de ra darwaarneming gebrekkig was en hij de boeien niet zag, op goed geluk de haven van IJmuiden mogen binnenlopen. Hij I bad assistentie van de havenradar van IJmuiden moeten aanvragen, zo zegt de I raad in zijn oordeel, en zich de tijd moe- I ten gunnen die hulp af te wachten. I De raad voor de scheepvaart is van oor- I deel dat van schuld van de kapitein-eige naar van het m.s. „Nolloth" (347 brt) aan het vergaan van zijn schip niet is ge- I bleken. De „Nolloth" stootte op 30 april 1965 op een onbekend voorwerp nabij Kaap de Goede Hoop, liep daarna op het strand en moest als verloren worden be- schouwd. Vaststaat wel, aldus de raad, dat er slordig genavigeerd is maar dat dit in oorzakelijk verband staat met het sto ken en lek raken van de „Nolloth" is niet zeker. Wat het schip nu precies ge raakt heeft kan niet worden vastgesteld. De raad heeft de 35-jarige kapitein van het m.s. Westropa, 496 brt. gestraft door hem de bevoegdheid om als kapitein te varen te ontnemen voor drie maanden. De 37-jarige stuurman werd zijn bevoegdheid ontnomen voor zes weken. Beiden hebben volgens de raad schuld aan het aan de grond lopen van de West ropa (eigendom van H. Boon's bevrach tingskantoor te Rotterdam) op 16 decem ber 1964 nabij Pta Galha bank op de westkust van Afrika. De kapitein heeft gefaald in zijn navigatiebeleid, aldus de raad. Overigens getuigt ook het feit, dat hij nagelaten heeft zich tijdig te laten wekken vóór het aanlopen van Pta Gal ha, en de stuurman opdracht te geven het echolood regelmatig te observeren, van zorgeloosheid of achteloosheid. De stuurman heeft tijdens zijn wacht er volgens de raad te veel op vertrouwd dat het schip wel op de koerslijn voer, doch heeft onvoldoende maatregelen genomen om de koers van het schip te controleren.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 14