Kansen op onderhandelingen over kwestie-Vietnam stijgen V.S. eventueel bereid met Vietcong te confereren Olie-catastrofe bedreigt de Duitse Noordzeekust Ruimteproef met „Apollo en „Saturnus Brits dreigement uit ELDO te stappen politieke zet Britten gaan naar stembus 1 jj OTTGERING Van dag tot dag T egemstr Ij digheid Ondoelmatig optreden bij opsporing Auschwitz-beulen vrijgelaten Rechts extremisme lmet de stille trom naar huis gestuurd- V.S. willen Organisatie van Amerikaanse Staten op V.N.-leest schoeien Europese ruimtevaartperikelen -STOMEN VAN GORDIJNEN nen telegrammen telegra MAANDAG 28 FEBRUARI 1966 3 Proefballon Ian Smith: „Sparen voor onafhankelijkheid baart B aan, zori^en- I adïudant van de kampcommandant Berging onmogelijk Zweeds schip met zestig ton lucifers in brand Olie op vleugels GR. HOUTSTR. 5 TEL. 10771 BINNENWEG 137 TEL. 84373 ADAMSE VAART 30 TEL. 11561 HOOFDSTRAAT 144 - SANTPOORT - TELEFOON 8058 99 99 Het Britse dreigement, uit de orga- I nisatie te zullen stappen die de Euro- ruimtevaartambities (nog altijd heel bescheiden, vergeleken met die van de Verenigde Staten en de Sovjet- Unie) weer eens in het nieuws ge bracht. Hier en daar is zelfs de indruk gewekt dat de droom van een door Europese landen gezamenlijk bedre ven ruimtevaart in rook zou kunnen I vervliegen door het uiteenvallen van de E.L.D.O., de European Launcher Development Organisation. vermoedelijk eind maart De doorlichting van de Amerikaanse regeringspolitiek over Vietnam, die de afgelopen week onder auspiciën van de Senaatscommissie voor Buitenlandse Za ken heeft plaatsgehad, heeft een beves tiging opgeleverd van wat men in Wash ington noemt: „de harde hand van Texas", de ijzeren vuist van Johnson. Een bevestiging van de presidentiële vol machten om door te gaan met de oorlog tegen de Vietcong en tegen de Noordviet- namese hulpverlening aan deze nationa listische beweging. Niemand had ver wacht dat deze bevestiging achterwege zou blijven en dat Johnsons politiek zou worden afgezworen, maar het feit van de doorlichting zelf heeft op velen in en om de regering zo ontnuchterend gewerkt, dat thans duidelijk sprake is van een be zinning op nieuwe mogelijkheden. Men zou kunnen zeggen dat in Wash ington niet alleen Johnson, maar ook de Vietcong de vuurproef heeft doorstaan. Er is kennelijk een groeiende geneigd heid ontstaan, de hardnekkige nationalis ten te gaan waarderen als onvermijdelijke onderhandelaars in een eventuele vre desconferentie. De consequentie daarvan is niet ge ring: een basis voor de verdere gang van zaken in Vietnam waaraan de Vietcong zal meebouwen zal ongetwijfeld een sterk linkse stroming in de toekomstige Vietna mese regering met zich brengen, waar door een der eerste oorlogsdoeleinden van Washington eigenlijk zou worden opgege ven. De felle militaire actie van de Ver enigde Staten heeft immers van het begin af aan tot doel gehad Zuid-Vietnam te vrijwaren van links-politieke invloeden. Een coalitieregering in Zuid-Vietnam, waarvan de socialistische Vietcong zal deel uitmaken, zou in feite een overwin ning betekenen van de oorspronkelijke rebellie tegen de Zuidvietnamese autocra tie. Tot zover is er in de nu ontstane situa tie vrijwel geen sprake geweest van een toch zeer belangrijke factor in het Viet namese spel, namelijk het punt waar de belangen van Vietcong, Noord-Vietnam en de V.S. elkander raken: de invloed van Peking-China. Hoe vreemd het ook klinkt, de drie partijen hebben in dat op- zich één stilzwijgend akkoord. Want noch Nrd.-Vietnam, noch de Vietcong heeft be lang bij een status van vazal Peking. Een snelle wapenstilstandsprocedure, gevolgd door algemene verkiezingen en verwezen lijking van de socialisatie-eisen der Viet cong kan de invloed van Peking indam men en gaandeweg verzwakken. In Wash ington heeft men zich nu eindelijk blijk baar gerealiseerd dat een verdergaande oorlog op Vietnamees grondgebied volko men tegengesteld zou werken aan de leu ze waaronder hij gevoerd wordt: wering van het communisme. I ferentietafel te geven, ongeveer volgens het voorstel van Kennedy om de Vietcong als aparte groepering tot een gesprek toe te laten. (Van onze correspondent) WASHINGTON. De Amerikaan se regering blijkt meer en meer ge neigd om te onderhandelen over Vietnam. De afgelopen week kreeg Washington een hoogst opmerkelijke diplomatieke ontwikkeling inzake Vietnam te zien. Dit weekeinde werd afgesloten met televisievraaggesprek ken van senator Robert Kennedy en vice-president Hubert Humphrey. Uit verschillende aanwijzingen blijkt namelijk dat de Amerikaanse re gering, onder druk van de algemene opwinding die was ontstaan door het pleidooi van Bohhy Kennedy voor een rol van de Vietcong in een toekom stige Zuidvietnamese regering, enige scheuten water in haar diplomatieke wijn heeft gedaan. Daardoor schijnt een basis voor onderhandelingen met de Vietnamese communisten naderbij te komen. SALISBURY (AFP en Reuter) Pre mier Smith van Rhodesië heeft een zui nigheidscampagne ingeluid. Hij spoorde de Rhodesiërs aan elke stuiver te sparen die zij maar kunnen sparen om het land door zijn moeilijkheden heen te helpen. „De soldaten in de eerste linie, aldus Smith, zijn handelaren, de industriëlen en de landbouwers, die moeten exporteren en artikelen moeten fabriceren ter ver vanging van andere die niet ingevoerd kunnen worden, als gevolg van maatre gelen van het buitenland. China heeft vandaag verklaard, dat het Vietnamese volk er nooit mee zal instem Ondanks onverzoenlijk klinkende uitla- men dat de „Vietcong deelneemt aan een tingen van Humphrey ziet het er nu naar marionettenregime dat door de Verenigde uit dat de Amerikaanse regering een mo- staten in Zuid-Vietnam bevorderd wordt", gelijkheid wil openlaten voor deelneming Het officiële persbureau „Nieuw Chi- van de Vietcong aan een eventuele over- na» beluisterd in Tokio, zei dit als com- gangsregering, die daarna vrije verkie- mentaar op wat het de „proefballon' zingen in Zuid-Vietnam zou kunnen voor- noemde van Washington over deelneming bereiden. Dit is een hoogst belangrijk van de Vietcong aan vredesbesprekingen punt. Tot voor kort hebben hoge rege- in een uiteindelijke coalitieregeling, ringsambtenaren steetjs gezegd dat de he le oorlog erom ging om te vermijden dat Noord-Vietnam heeft vandaag opnieuw communisten aaneen coalitie-regering verklaard dat de vrede in Vietnam af zouden deelnemen, omdat dit feitelijk de hankelijk is van de terugtrekking van de uitverkoop van Zuid-Vietnam aan de com- Amerikaanse troepen en beëindiging van munisten zou betekenen. de Amerikaanse „agressie". Bovendien heeft de officiële woordvoer- Het nationale bevrijdingsfront heeft tot der van het Witte Huis, Bill Moyers, nu nog toe nog geen commentaar geleverd op duidelijker dan ooit gezegd dat de Ameri- de Amerikaanse verklaring de Vietcong kanen zich volledig zouden neerleggen bij in vredesonderhandelingen op te nemen, de uitkomst van vrije verkiezingen, ook als de communisten daardoor aan de I macht zouden komen. Tenslotte is achter de schermen duidelijk gemaakt, dat Wash- hington bereid is, als de communisten ook maar de geringste bereidheid tot on derhandelen zouden tonen, de Vietcong I een belangrijke status aan de groene con- Welke vrijpostigheden men zich van bepaalde zijde veroorlooft om de tegen stellingen in ons volk ten aanzien van „de 10de maart" te verscherpen en aan te wakkeren, blijkt weer eens uit een be richt in De Telegraaf van heden, waarin een zekere Stan Huygens beweert dat het optreden van de Hitzacker Kapel in Haarlem niet doorgaat „omdat de burge meester van Haarlem zoveel dreigbrie ven heeft ontvangen." In werkelijkheid is op het Haarlemse stadhuis geen enkele dreigbrief ontvan gen, zodat men wel kan nagaan onder welke categorie men deze mededeling moet rangschikken. Er is wel zegge en schrijve één anonieme brief op het per soonlijk adres van de burgemeester be zorgd, maar dat was na het tijdstip waar op besloten was de kapel niet uit te no digen. In welke sfeer van die kant trouwens de hele aangelegenheid wordt getrokken, kan men nog ten overvloede in hetzelfde stuk lezen: de voorbereidingen om een grote politiemacht te concentreren in Am sterdam worden genoemd „een succes voor de intimidatiepolitiek van de tegenstan ders van het huwelijk". Door de dingen op deze grove wijze op hun kop te zetten tracht men koste wat kost een „rel" te provoceren. Iets wat overigens toch niet zal lukken, aangezien de minderheid die argumenten heeft tegen het huwelijk wijs genoeg is om zich niet uit haar tent te laten lokken. Het lijkt wel of de „provo's" zich aan de andere zijde hebben geschaard. (Van onze correspondent) BONN In paniek volgen de hoteliers aan de Duitse Noordzeekust de pogingen om het wrak van de veertigduizend ton metende Noorse olietanker „Anne Mil dred Broevig" te bergen. Het kchip liep zondagavond veertig mijl ten westen van Helgoland, vlak voor de „Duitse bocht", na een aanvaring aan de grond. De ber gingskansen zijn „gering, bijna uitzicht loos", hebben de vaklui gezegd. Het wrak steekt als een rots uit 35- meter diep water omhoog. De olievlek rond de „Anne Mildred Broevig" wordt steeds groter. Als de bergingspoging in derdaad mislukt, kan dit tot een ware catastrofe leiden. Het wrak zal dan zin ken en onvermijdelijk zullen de water dichte schotten tussen de olietanks het begeven. Vijfendertigduizend ton olie zal zich over de zee uitbreiden. De kusten en stranden zullen onbegaanbaar worden. Vijfduizend ton ruwe olie, die uit het wrak waren ontsnapt, konden worden verbrand. Het is technisch ook mogelijk op zee drijvende olie vanuit helikopters met chemische middelen tot „zinken" te brengen, maar voor zo'n hoeveelheid olie als waarschijnlijk uit de Noorse tan ker vrij komt, zou een armada van he likopters nodig zijn. (Van onze correspondent) BONN Drie veroordeelden in het m .eerste Auschwitzproces zijn dezer dagen Het zijn de 71-jarige SS'er Robert Mul was en de kampbewakers Hans Stark BONN (AFP) Het groeiende rechtse 44 jaar en leraar en Pery Broad; extremisme baart de Westduitse regering eveneens 44 jaar en koopman. Negentien voortvloeien ui een rapport van het West- veertien anderen, tot langdurige gevange- duitse ministerie van Binnenlandse Zaken nisstraffen of tuchthuisstraffen veroor- dat morgen wordt gepubliceerd. In dit deeld, document zou gewezen worden op een ze kere hergroepering van rechtsextremisti- Robert Mulka werd tot veertien jaar sche bewegingen, die enkele jaren gele- tuchthuisstraf veroordeeld voor mede den nog niet verbonden waren. Om aan plichtigheid aan gemeenschappelijke deze situatie het hoofd te bieden zou het moord van minstens 750 mensen, ministerie intensivering van de politieke Wegens zijn slechte gezondheid werd scholing overwegen. Mulka uit de gevangenis ontslagen. Na protesten van het Openbaar Ministerie te gen zijn vrijlating, zal Mulka zich op nieuw aan een medisch onderzoek moeten onderwerpen. Stark, was tot tien jaar veroordeeld voor medeplichtigheid aan moord van 342 mensen. De helft van deze straftijd had Stark erop zitten. Broad had vier jaar tuchthuisstraf. Hij was schuldig bevonden aan medeplich tigheid aan moord in minstens 22 gevallen Van de vier jaar gevangenisstraf had Broad de helft uitgezeten. Het bevel tot gelse rederij worden aangesproken, wier Iin hechtenisneming tegen hem werd op „Pentland" de aanvaring met de ,',Anne geheven. Mildred Broevig" veroorzaakte. Ook de De overige veroordeelden in het eerste kapitein van het Noorse schip is wellicht Auschwitzproces zitten nog steeds in voor- te vervolgen, omdat hij na de aanvaring I errest, omdat het vonnis van negentien bevel gaf enige duizenden liters olie in augustus nog geen rechtskracht gekregen zee te lossen. I heeft. De laatste kansen op berging van de I ,Anne Mildred Broevig" zijn gisteren verdwenen. Midscheeps is een groot lek ontstaan. Bergingsdeskundigen maken hieruit op, dat de samenhang van het schip langzaam vermindert en dat het ge vaar van verontreiniging van de Noord zeekust met olie daardoor toeneemt. Uit het wrak stroomt steeds meer olie, die door de wind over het zeeoppervlak ver- spreid wordt. nftivmftmiimiiiwwwiwiiAiiiwwviAiwiw/wiAiwiiwwwwwMWWii IWWWWWWWWWWWWIAAIIAIWWIIWWWI/WWWIIIIMWWWWIIIAIWWI OSLO (AP) Het Zweedse schip „Fram", met een lading van 60 ton luci fers aan boord, drijft stuurloos en bran dend rond ongeveer 255 kilometer uit de kust van Aberdeen. De Britse treiler Junella en een vlieg tuig zijn op weg om het schip te helpen De „Fram" heeft een bemanning van twaalf koppen, die tevergeefs probeert de brand te blussen. Behalve de hoteliers en badgasten, blik ken ook de vogelliefhebbers somber naar de Duitse Noordzeekust. Olie betekent een wisse dood voor de vogel die ermee in aanraking komt. De vogelwacht van Hel goland is uitgevaren. Ze bracht de eerste met olie besmeurde zeevogels, die hun vleugels niet meer kunnen uitslaan, al aan land. De vraag van schadevergoeding voor de getroffenen in gevallen als deze is nooit duidelijk beantwoord. Wellicht kan de En- PANAMA (Reuter) De Verenigde Staten hebben een reeks wijzigingen voor gesteld in de structuur van de Organisa tie van Amerikaanse Staten (OAS) waardoor de opzet van de OAS veel gaat lijken op de organisatie van de Verenigde Naties. Het Amerikaanse plan is inge diend op een conferentie in de stad Pana ma, waarop van gedachten wordt gewis seld over een herziening van het hand vest van de OAS. De raad van de OAS krijgt, volgens het Amerikaanse voorstel, meer bevoegdhe den, onder andere om als bemiddelaar in geschillen op te treden en de besluiten van de inter-Amerikaanse conferentie, of „Assemblee van Amerikaanse Staten", ten uitvoer te leggen. Volgens de richtlijnen van de vorig jaar gehouden conferentie van Rio de Janeiro heeft Washington voorgesteld een econo mische en sociale raad en een raad voor onderwijs, wetenschappen en cultuur in het leven te roepen. Een ander onderdeel van het Ameri kaanse voorstel houdt in, dat landen die gedurende twee jaar in gebreke zijn ge bleven bij het betalen van hun contribu tie, het stemrecht verliezen. Advertentie KENNEDY (Reuter) Na twee mis- de Saturnus 1-B, die 43 meter hoog is lukte pogingen is zaterdag een Apollo- en een stuwkracht van 3.400.000 kilo ruimteschip met de grootste Amerikaan- gram zal hebben, se raket, de Saturnus 1-B, tot een hoog te van 495 kilometer in de ruimte ge schoten. De lancering had een tweeledig doel: ten eerste de beproeving van het hitteschild van de Apollo-cabine waar mee men voor 1970 drie mensen naar de maan hoopt te brengen bij terugkeer in de dampkring en voorts de beproeving van de „Saturnus 1-B" raket, die voor het eerst werd gebruikt. De Apollo-cabine kwam ongeveer 40 minuten na de lancering ten oosten van Ascension in zee terecht, waar kikvors mannen van het Amerikaanse vliegdek- schip „Boxer" een luchtkussen aanbrach ten om de cabine drijvende te houden tot zij zou worden opgepikt. Het 25 meter ho ge ruimteschip was de grootste „nuttige last" die ooit door de Verenigde Staten is gelanceerd. Twee eerder op zaterdag ondernomen pogingen waren mislukt. Aanvankelijk werd toen besloten de lancering weer voor een dag uit te stellen, maar later werd toch nog een derde poging gedaan, dit maal met succes. De Saturnus 1-B met een stuwkracht van 725.000 kilogram (ter vergelijking: de Titan-2 raket waarmee komende maand twee ruimtevaarders in de „Gemini-8" zullen worden gelanceerd, heeft een stuw kracht van 195.000 kilogram) zal niet wor den gebruikt als een Apollo cabine naar de maan wordt gezonden. Men zal dan gebruik maken van de Satumus-5, die nog in het ontwikkelingsstadium verkeert. De Satumus-5 zal tweemaal zo groot zijn als (Van een speciale medewerker) Men zal trachten met chemische mid delen de olie te neutraliseren, of wan neer dit niet zou lukken te verbran (Ïpyi Dp liranrlwpi'pn lanp-c dp pphplp kuststreek van hhJord-DiUMand moeten pese raketten voor het lanceren van zich paraat houden, wanneer hiertoe zou satellieten bouwt, heeft de Europese worden besloten. LONDEN De algemene verwachting yan de eerste schrik bekomen, hebben is dat vandaag of uiterlijk morgen de insiders echter de neiging dat Britse drei- (Van onze correspondent) Britse premier Harold Wilson het aftre den van de regering, de ontbinding van gement niet geheel au serieux te nemen en het vooral te zien als een politieke het parlement en nieuwe algemene ver- let gedaan enkele weken voordat in Pa_ kiezmgen op donderdag 31 maart zal af- raad v£m de ELDO zal vergade- kondigen. Daartoe moest hij zich van- lJn Brits streden lijkt onlogisch alleen zelfsprekend eerst in verbinding stellen al omdat juist Londen toen verwezen met koningin Elizabeth, die zich op het L van een eigen project moeilijk uit. ogenblik op de Bahama-eilanden bevindt, Voerbaar bleek de voornaamste initia- om haar te adviseren het parlement op tiefnemer is geweest voor het oprichten tien of elt maart te ontbinden. De ver- van de organisatie, waarin nu zes Euro- kiezingscampagne in Groot-Brittannië duurt altijd ongeveer drie weken De verkiezingskoorts was al zodanig ge stegen, zonder dat de regering of de La- bourpartij daar iets tegen schenen te wil pese landen (waaronder ook Nederland) en de bezitter van een geschikte lanceer basis, Australië, samenwerken. De Britten hebben echter wel reden tot on- I tevredenheid. Zij hebben met hun 38 per ten''ondernemènrdarhet hoelanger hoé fen* verreweg het grootste aandeel in de duidelijker werd dat de nieuwe stembus- kosten. Hoge kosten, die sinds het samen- strijd voor de deur stond. De verkiezin- I stelleïl van de begroting nog zijn verdub gen vinden plaats wanneer de Labourre- beld. Daarbij komt dat het beproeven De ESRO, waarvan de voornaamste technische vestiging tijdelijk in een ge bouw van de Del'ftse T.H. is onderge bracht zal over enige tijd verhuizen naar een nieuw gebouwencomplex bij Noord- wijk. Daar zal dan een staf van 800 man werk vinden. De ESRO wil in de komen de acht jaar zes a tien satellieten doen lanceren en zelf drie a vierhonderd on derzoekingsraketten afschieten. De nog volop in opbouw zijnde organisa tie besteedt veertig percent van zijn be scheiden budget van ongeveer 1,2 miljard gulden aan die opbouw. De enorme, zeventig meter lange Saturnus-raket, de langste raket tot nog toe in de Verenigde Staten ge bouwd, tijdens de proefvlucht met het onbemande Apollo-20l-ruimte- schip. gering achttien maanden aan het bewind van de eerste dnetraps draagraket, sa- zal zijn geweest. Ze zijn nodig omdat het mengesteld uit de Britse Blue Streak een menselijkerwijs niet langer mogelijk is U^nse en een D"1Se -raket' v.e™oede- verder te regeren met de dunne meer- h?k Pas °vert enke e. 3ajen zal kunnen derheid van slechts drie zetels en in de plaatshebben, terwijl in deplannen spra- belangrijke commissievergadering een ke wa? van 1966. Mogelijk zal Londen meerderheid van slechts één stem V™ z"n Partners een herverdeling van de lasten en een nieuwe studie van de Maar als Labour de wind tegen zou plannen eisen, hebben gehad, zou het waarschijnlijk met opeengeklemde lippen verder hebben af- nr U! UKCUKn gewacht. Nu heerst de algemene overtui- Het is overigens niet zo dat met 'n even- ging dat Labour er inderdaad in zal sla- meel falen van de ELDO de Europese gen zijn meerderheid belangrijk te ver- ruimtevaartplannen geheel in duigen val- groten. Het opinieonderzoek dat labour 'n len. Geheel los van de ELDO opereert voorsprong geeft van gemiddeld tien per- namelijk de tien leden tellende ESRO, (de cent en de daverende socialistische over- European Space Research Organisation), winning in Huil, spreken hieromtrent dui- die zijn ruimtelijke wetenschappelijke delijke taal. Wilson loopt dus weinig risi- onderzoekingen onder meer door het la- co, al is het zo, dat naar mate de -verkie- ten lanceren van satellieten zal verrich- zingscampagne vordert, de voorsprong van ten. Het ligt voor de hand dat de ESRO een regeringspartij dankzij de publiciteit in de toekomst, wanneer dat mogelijk is, die de oppositie krijgt, meestal aanzien- gebruik zal maken van Europese draagra- lijk slinkt ketten. „Winter-express" In het noordelijk deel van Noorwegen is zondag de NAVO- oefening „Winter-express" begonnen, waaraan wordt deelgenomen door tien duizend militairen uit Groot-Brittannië, de V.S., Canada, Italië en Noorwegen. De manoeuvres staan onder leiding van de Britse generaal sir Robert Bray en zullen tot eind maart duren. Critiek. „Die Kerkbode", officieel orgaan van de Zuidafrikaanse Nederlands Her vormde Kerk, heeft de wereldraad van kerken krachtig gekritiseerd wegens zijn afwijzende houding ten opzichte van het regime-Smith in Rhodesië. „De ze raad is een uiterst gevaarlijke en sterke pressiegroep geworden", zo werd gezegd. Brand. Bij een brand in een flat in Akron, in de Amerikaanse staat Ohio, zijn een moeder en haar vier kinderen om het le ven gekomen. Protest. De kranten in Kongo zullen een dag niet verschijnen als uiting van pro test tegen het drukken in Kongo van het Belgische weekblad „Special". Overleden. De bekende Duitse historicus Frans Schnabel is na een beroerte in een ziekenhuis in München overleden. Hij is 78 jaar geworden. Schnabel is bekend geworden door zijn boeken over de Duitse geschiedenis van de 18de en 19de eeuw. Explosie. Twee Italiaanse arbeiders wer den gedood en vijf gewond door een he vige ontploffing aan boord van het on der de Liberiaanse vlag varende tank schip „World Tempest", dat op de San- ta-Maria-scheepswerf in La Spezia in dok ligt. Breuk. De regering van de Albanese Volksrepubliek heeft de Poolse regering verzocht haar ambassadeur in Tirana te rug te roepen. Broederschap. Opnieuw zijn 50 leden van de verboden Mohammedaanse Broeder schap officieel in staat van beschuldi ging gesteld wegens samenzwering te gen de Egyptische regering. Het aantal leden van de organisatie dat terecht moet staan is hiermee tot 147 geste gen. Ruimtebeelden. De Russische televisie kijkers hebben dit weekeinde drie mi nuten de Russische ruimtehondjes „Ve- terol" en „Oegoljok" in de Kosmos-110 gezien. De beelden waren uitstekend. Tasjkent-succes. Pakistan heeft bekend gemaakt dat alle Indische en Pakistaan se troepen zijn teruggetrokken uit da gebieden die zij na de gevechten van vorig jaar september bezet hielden. Dit was in Tasj kent overeengekomen. Eerste. „De eerste sterrenwacht ter we reld bevond zich op de Stefanosberg op het eiland Rhodos, opgericht door Hip- parchus, de grootste astronoom uit de oudheid die de basis voor deze tak van wetenschap anderhalve eeuw voor het begin van onze jaartelling leg de". Tot deze conclusie komt professor Frans Bruin, directeur van het obser vatorium van de Amerikaanse univer siteit in Beiroet, na langdurig onder zoek. Voor het laatst. Het socialistische Zweed se dagblad „Stockholms Tidningen" is voor het laatst verschenen. Het blad heeft de laatste jaren veel lezers ver loren en had vorig jaar een tekort van 14 miljoen gulden. Gevangenisstraffen. In de Spaanse stad Valencia, zijn zeventien communisten tot gevangenisstraffen van vier maan den tot achttien-en-een-half jaar veroor deeld wegens onwettige propaganda en vorming van een onwettige organisatie. Zeven mensen werden vrijgesproken.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 3