EEG-ministers na acht maanden weer met commissie bijeen Hoofdschotel: Landbouw en fusie Europese organen Voorzitter houtbewerkers „College moet van onze CAO afblijven" Beleggingsfondsen in VS houden grote liquiditeiten aan De Beurs Dividenden „Minimumgrens optrekken tot ƒ6240 per jaar" Nachtvergadering van kategorale chauffeurs Kort economisch nieuws ANMB telt 1500 vrouwelijke leden Nijverdal-Ten Cate naar Nrd.-Griekenland Dagbladunie komt met convertibles Claimhandel in Meneba begint 2 maart SCHEEPVAARTBERICHTEN m m 24 ffebr. t/m 6 maart MAANDAG 28 FEBRUARI 1966 5 Hallstein Kennedy-ronde 11 TWEEWIELER RAI CARAVAN RAI 66 Philips Kon. Olie Oorlogsindustrie (Van onze correspondent) BRUSSEL. Voor het eerst na de befaamde 30ste juni van het vorige jaar toen Frankrijk is weggelopen uit de Brusselse ministerraad, zal deze weer in aanwezig heid van de EEG-commissie bijeenkomen nadat in Luxemburg de voorlopige vrede tussen de vijf en Frankrijk was getekend en aan een deel van de Franse verlangens was tegemoetgekomen. De zitting van de raad begint vanmiddag om vier uur en wordt morgen voortgezet. De agenda bevat drie belangrijke punten: Landbouwvraagstukken met name de financiële reglementen voor een aantal produkten. Het mandaat voor de EEG-commissie met betrekking tot de onderhandelingen over de Kennedy-ronde. De fusie van de commissies voor Euratom en EEG en de Hoge Autoriteit van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal, met name de benoeming van de leden van de nieuwe gefusioneerde commissie voor alle drie de gemeen schappen. Of er steekhoudende beslissingen zullen worden genomen staat nog te bezien. De vraagstukken zijn nogal gecompliceerd en de verwachting was eerder dat men het nemen van beslissingen zal uitstellen tot de komende maand. Dat geldt vooral voor wat betreft de sa menstelling van de nieuwe EEG-commis sie. Minister Luns noch minister Schroe- der van de Duitse bondsrepubliek zal aan wezig zijn. En wanner minister Fayat van België dat wel is, vertegenwoordigt hij toch alleen maar een demissionaire rege ring. Men weet trouwens nog steeds niet zeker of minister Spaak terug zal keren als minister van buitenlandse zaken. Het gerucht wilde enige tijd geleden dat hij er wel oren naar zou hebben voorzitter van de nieuwe EEG-commissie te worden. In Franse ogen is hij zeker een uitermate acceptabele figuur. Chr. Boeren: De Nederlandse Christelijke Boeren- en Tuindersbond (NCBTB) acht het so ciaal gerechtvaardigd dat de huidige inko mensgrens voor de kinderbijslagwet klei ne zelfstandigen (thans 4900) wordt op getrokken tot tenminste de minimum in komensgrens van 6240 de voorzitter van de sociale commissie van de NCBTB, de heer J. J. Doombosch, heeft dit vanmor gen gesteld op de in Lunteren gehouden sociale conferentie van de NCBTB. „De omstandigheid dat lang nog niet iedere zelfstandige met een inkomen, dat ligt beneden het inkomen van loontrekkenden, kinderbijslag vanaf het eerste kind geniet, is sociaal niet meer te verdedigen, aldus de heer Doomboosch. In zijn openingswoord op deze conferen tie schonk de heer Doombosch o.m. aan dacht aan de omstandigheden, die er zijns inziens toe leidden, dat de zelfstandige beroepsbevolking in zijn algemeenheid genomen slechts in geringe mate deelt in de welvaartsontwikkeling, die ons land kenmerkt. Met name door de sterke groei van de zogenoemde éénmansbedrijven, al dus de heer Doombosch, nam de socia le problematiek eerder toe dan af. Hij wees erop, dat bij veel ondernemers in land- en tuinbouw en vooral in de vee houderijsector, arbeidstijdverlenging op trad in plaats van arbeidstijdverkorting. „Een redelijke vakantieperiode bleef voor de meesten van hen een onbereikbare zaak". Chauffeurs die voorheen georganiseerd waren in de Nederlandse Bond Vervoers personeel de NBV, maar thans zijn aan gesloten bij de Algemene Nederlandse Vereniging van Werknemers in het perso nenvervoer, komen morgenavond om elf uur tezamen in restaurant Tropenfauna in Heerenveen voor een bespreking over de nieuwe CAO. Gestreefd wordt naar gelijk trekking van salarissen met die van de chauffeurs werkzaam in gemeentelijke vervoersbedrijven. Voor deze bijeenkomst zijn aangeschreven chauffeurs werkzaam bij de N.T.M., de Z.W.H. de ESA, de LAB, de LABO en de DABO. De verga dering zal onder meer worden bij ge. woond door de heer A. Gordijn, voorzit, ter van de Algemene Nederlandse Vereni ging van Werknemers in het personenver voer. Zowel Duitsland als Nederland (eerst genoemd land nog gisteren in een inter view van minister Schmuecker met Die Welt am Sonntag) hebben echter duidelijk laten weten dat zij professor Hallstein als voorzitter gehandhaafd willen zien en naar het schijnt heeft generaal De Gaulle tegen premier Erhard bij diens jongste bezoek aan Parijs laten weten dat Frank rijk zich daartegen zal verzetten. Voor waarde zou echter zijn dat het voorzit terschap van de commissie bij toerbeurt door een van de leden zou worden waar genomen. Daarbij doet zich dan weer een pro bleem voor: Frankrijk vindt dat een peri ode van twee jaar genoeg is. Andere lan den, met name Nederland, terzake inge licht door dr. Mansholt die in het voor- zitterschap van de commissie een voor lopige bekroning van zijn carrière ziet, zijn van oordeel dat men tenminste vier jaar voorzitter moet zijn, om de zaken voldoende te kunnen beheersen. In ieder geval wenst Nederland dat dr. Mansholt en mr. Sassen, in een nieuwe commissie van veertien zitting zullen hebben.. Dat betekent dat wij mr. Linthorst Homan, het Nederlandse lid van de hoge autoriteit van de Europese Gemeenschap voor Ko- Voor wat de onderhandelingen over de Kennedyronde betreft, zo zal men ook daar wel geen steekhoudende beslissingen nemen en het zal wel begin april worden eer de EEG-commissie haar mandaat de finitief zal ontvangen. Tot zolang heeft het zogeheten comité overeenkomstig ar tikel 111 van het verdrag van Rome (een comité van hoge ambtenaren uit de zes landen) nog altijd om zijn advies te for muleren. Mogelijk dat de discussie te Brussel er morgen vooral om zal gaan vast te stellen of het werkelijk van belang is straks te Genève over landbouwpro- dukten te praten zolang in de sectoren buiten de graanprijzen de gemeenschap pelijke prijzen nog niet zijn vastgesteld. In Brussel is bekend gemaakt dat Esso Research S.A., een onlangs opgerichte dochter onderneming van de Esso Research and Engi neering Company, een laboratorium voor che mische research zal vestigen nabij de Belgische hoofdstad. Het eerste bouwproject gaat ruim 25 miljoen gulden kosten. Op de Verolmewerf in Heusden in zaterdag te water gelaten het motorvrachtschip „S. A. van der Stel" (12.000 ton dw), gebouwd voor rekening van de South African Marine Corpora tion in Kaapstad. Direct na de tewaterlating werd de kiel gelegd voor een koelschip van 10.300 ton dw, bestemd voor dezelfde opdracht gever. De Algemene Nederlandse Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en de Elektro technische industrie (A.N-M.B.) telt op 't ogenblik ongeveer 110.000 leden, circa 1900 meer dan eind december. In januari heeft de ledenwinst van deze grootste bij het N.V.V. aangesloten bedrijfsbond 699 bedragen, in februari zal de ledenwinst (nieuwe aanmeldingen verminderd met de afschrijvingen) om en bij de 1200 zijn. Dit heeft de heer G. G. Maters, secreta ris van deze bond, zaterdag medegedeeld op een bijeenkomst der commissie vrou- wenbelangen van die bond. Bij de A.N.M.B. zijn ruim 1500 vrouwe lijke leden aangesloten, ongeveer IV2 pet uitmakend van het totaal. Zeer verheu gend noemde hij het dat van de leden winst van ongeveer 1900 in de eerste twee maanden van dit jaar ongeveer 5 pet wordt gevormd door vrouwen. Niet min der verheugend vindt men dat meer dan 30 pet van die ledenwinst wordt gevormd door jongeren. De directie van de Koninklijke Textiel fabrieken Nijverdal-Ten Cate N.V. deelt mee dat zij de goedkeuring heeft ontvan gen van de Griekse regering op haar plan nen om gezamenlijk met enige Griekse partners een spinnerij te stichten in Noord-Griekenland. Nijverdal-Ten Cate zal voor 50 pet deelnemen in de onder neming welke tezamen met enkele voor aanstaande Griekse industriëlen, ver enigd in de Macedonian Cotton Ginning Co. te Thessaloniki en de Hellenic In dustrial Development Bank, wordt opge richt. Het is de bedoeling een moderne spin nerij van ca. 10.000 spillen te vestigen, welke geschikt zal zijn voor het spinnen van katoenen en synthetische garens Voorlopig wordt het investeringsbedrag voor het gehele project geraamd op 7 Vi miljoen. len en Staal, laten vallen en dat is teke nend voor de Nederlandse politiek. Op een proefstation in Hattersheim bij Frankfort worden in kleine kas sen verbruiksplanten planmatig ver giftigd om middelen tegen de lucht vervuiling op hun doelmatigheid te beproeven. Advertentie Hollands voorjaar zuidelijke zonnewarmte Internationale show van: fietsen, brommers, scooters, motoren, onderdelen en toebehoren Honderden kampeer-envouwwagens en toebehoren uit Nederland en ver daarbuiten. NIEUWE open van 10-17 uur en van 19-22 uur zondagen 10-17 uur toegang f 2.50 AMSTERDAM De Nederlandse Spoorwegen geven op ruim 130 stations voordelige gecombineerde vervoer {toegangsbewijzen uit. „Handen af van CAO-Houthandel. Han den af van deze CAO", zo richtte de voor zitter van de Nederlandse Katholieke Bond van houtbewerkers, meubelmakers, behangers en aanverwante vakgenoten St. Antonius van Padua de heer J. M. de Groot, zich zaterdagmiddag op het in De Nederlandse Dagbladunie zal in de loop van april overgaan tot de uitgifte van een converteerbare obligatielening. Het bedrag en de modaliteiten hiervan zullen nog nader worden vastgesteld. De emissie houdt verband met de stijgende omzetten van het concern. Aan aandeelhouders van de Dagblad unie zal als dividend op de gewone aan delen over 1965 onveranderd twaalf per cent worden voorgesteld. Voorts zal de 5 percent twintigjarige converteerbare obli gatielening ten laste van de Nieuwe Rot terdamse Courant die pro resto 401.500 groot is per 1 juni geheel aflosbaar wor den gesteld. De claimhandel naar aanleiding van de reeds aangekondigde uitgifte a pari van nominaal 10 min. 6!4 percent converteer bare obligaties ten laste van de Meelfa brieken der Nederlandsche Bakkerij, be gint op woensdag 2 maart. Vrijdag 11 maart kan op deze lening worden inge schreven. Inlevering van claims van no minaal 2000 aandelen geeft recht op één obligatie van nominaal 1000. De conver siekoers is 300 pet. Notering ter beurze zal worden aangevraagd. Stortingsdatum is woensdag 6 april. INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE. Abbekerk 26 v. Port Said n. Genua. Achilles 27 te Antwerpen. Acmaea 27 v. Savannah n. Puerto Miranda. Adrastus 26 v. Padang n. Belawan. Algol 26 v. Marseille n. Genua. Alhena 26 v. Santos n. Buenos Aires. Alkes 27 v. Karachi n. Marseille. Argos 26 v. Ceuta n. Oran. Banggai 28 v. Mena al Ahmadl n. Khorramshar. Beninkust 27 v. Port Harcourt n. Douala. Calamares 27 v. Tema n. Almirante. Caltex Utrecht 26 te Venetië. Camitia 26 v. Mohamedia n. Curasao. Chiron 27 te Baltimore. Crania 26 te Liverpool. Eenhoorn 26 v. Izmir n. Samos. Esso Den Haag 26 ten anker te Brega. Forest Lake 26 ten anker Isle of Grain. Geeststar 26 te Dublin. Gooiland 26 v. Rio Grande do Sul n. Santos. Guineekust 26 v. Le Havre n. Antwerpen. Gulf Hollander 28 te Portland verw. Gulf Italian 28 te Antwerpen. Hilversum 26 v. Hamilton n. Miami. Jacob Verolme 27 in Straat Magelhaen n. Quintero. Kabylia 28 te Recife. Kalydon 26 ten anker rede Benghazi. Karakorum 26 v. Lourenco Marques n. Beira. Katwijk 26 te Nagoya. Khasiella 26 v. Barry n. Stanlow. Kloosterdijk 26 v. Antwerpen n. Rotterdam. Kossmatella 26 v. Hamburg n. Oslo. Langkoeas 27 te Wellington. Maaskerk 27 ten anker Kuwait. Maas Lloyd 26 v. Lissabon n. New York. Marathon 26 v. Porto Cabello n. Port of Spain. Maron 26 te Port of Spain. Memnon 27 te Kingston. Mohamed Reza Shah 26 v. Northshields n. Mena al Ahmadi. Neder Ebro 26 te Kaapstad. Nestor 28 te Finike verw. Oberon 28 v. Kiliuk n. Beyrouth. Oldekerk 27 te Akaba. Palamedes 26 te Hamburg. Parkhaven 26 te Lissaban. Pericles 27 v. Ponce n. Ponta Delgada. Polydorus 26 v. Dumai n. Tegal. Prinses Margriet 26 v. New York n. Antwerpen. Rotterdam 27 te Penang. Sana 27 te Bandjermasin. Schiekerk 26 v. Hamburg n. Bremerhaven. Seine Lloyd 28 v. Tonga. 3/3 te Noumea verw. Serooskerk 28 te Aden. Simonskerk 27 te Antwerpen. Solon 26 te Georgetown. Steven 26 v. Buenos Aires n. Puerto Alegre. Straat Magelhaen 28 te Pointe Noire. Straat Cook 27 te Sydney. Straat Cumberland 1/3 te Fremantle verw. Straat Franklin 27 te Freetown. Straat Frazer 28 te Hongkong. Straat Rio 27 te Durban. Sumatra 27 te Bangkok. Tjimanuk 27 te Singapore. LÜ-fe i Togokust 27 te Bremen. Towa 26 te Port Arthur. Utrecht 27 v. New York te Halifax. Van Spilbergen 26 v. Tanga n. Mauritius. Waterland 26 te Salvador. Wieldrecht 27 v. Harwich n. Baltimore. Zaanland 27 te Teneriffe. Zaria 26 v. Gaeta n. Mena al Ahmadi. SLEEPVAART Cycloop en Junior, 21 febr. werkzaam te Marsa el Brega. Friesland, 15 febr. vertrokken van Balboa naar Portland, Oregon. Gelderland, 28 febr. verwacht te Ponta del Gada met Libanese Nedi (machineschade) uit Atlan tische Oceaan. Groningen, 26 febr. 175 mijl oost Rio de Janeiro, met zuiger naar Buenos Aires. Hector. 27 febr. nog te Amsterdam (dok). Help, 25 febr. vertrokken van Gibraltar. Jacob van Heemskerck, 28 febr verwacht te Rotterdam met casco van Sarpsborg. Noord-Holland, 26 febr. aangekomen te Mena al Ahmadi. met baggermateriaal van Emden. Octopus. 27 febr. werkzaam te IJmuiden bij KW. 219 Jacomina. Sepiola, 28 febr. verm. vertrekdatum IJmuiden. Stentor, 26 febr. aangekomen te IJmuiden van Noordzee. Titan, 26 febr. aangekomen te IJmuiden van Noordzee. Utrecht, 27 febr. aangekomen te Brest met Adonis (machineschade) uit Atlant. Oceaan. Willem Barendsz. 26 febr. 900 mijl zuidwest San Francisco met twee bakken naar Manilla. Kreon 28 te Georgetown. In het vierde kwartaal van 1965 is het kaspercentage van de Amerikaan se beleggingsfondsen aanzienlijk toe genomen. De kasreserve beloopt nu 7,1 percent van het vermogen. Daar mee is het hoogste niveau van het af gelopen jaar bereikt. Het lijkt aan nemelijk dat de liquiditeiten worden aangehouden om van te verwachten tussentijdse koersdalingen te kunnen profiteren. Een publikatie van E. F. Hutton Co wijst verder op de toe genomen aankopen der „funds". Deze bedroegen het laatste kwartaal 731 miljoen. Er werden aandelen verkocht voor een beurswaarde van 626 mil joen. De chemische waarden trokken de meeste aandacht. Daarna volgden de utiliteitsaandelen. De beleggings experts toonden het laatste kwartaal overigens geen duidelijk gerichte be langstelling. De New Yorkse beurs heeft de laatste drie maanden van 1965 een regelmatige ontwikkeling laten zien. Het Dow Jones gemiddelde sloot het jaar af op een nieuw hoogtepunt van 969.26. In juni werd nog een dieptepunt van 840.59 genoteerd. De gang van zaken gedurende de laatste tijd stemt dan ook tot grote tevredenheid. De hoop op een daling van de Ameri kaanse verkopen van aandelen Philips is wederom niet bewaarheid. De Nederland se „international" behoort nog steeds tot de sterkst verkochte aandelen. Als enig lichtpunt kan de aankoop van 22.000 shares genoemd worden door National Growth Stock Series. In de elektrotech nische groep als geheel, legden de „funds" grote activiteit aan de dag. Wat het aantal transacties betreft, betrok de ze industrie de tweede plaats. Radio Corp. vorige kwartaal nog favoriet werd evenals Admiral van de hand gedaan. In een andere kleuren t.v. producent, Zenith, werden de belangen daarentegen uitge breid. Als „newcomer" in een aantal portefeuilles, mag General Instruments vermeld worden. Het grootste aantal transacties vond plaats in chemische aandelen. Omvang rijke aankopen werden gedaan in East man Kodak en Celanese. Ook op parti culiere beleggers oefenden deze aandelen grote aantrekkingskracht uit. De recente koersstijging is hieraan niet vreemd. Voor Monsanto klinkt een minder opwek kend geluid. Dit fonds verloor een groot aantal liefhebbers. Ook Dow Chemical werd per saldo verkocht. Onder automo biel waarden richtte de kooplust zich vrij wel uitsluitend op het meer speculatieve Chrysler. E. F. Hutton rekent de trans acties in deze zelfs tot de sleutelaankopen. In Ford en General Motors kon een aan zienlijke vermindering van de belangen geconstateerd worden. Slechts zelden la ten de beleggingsexperts een dergelijke uniforme houding zien. Deze ontwikkeling vormt een evenbeeld van die van het der de kwartaal in 1965. Veel minder evident is de trend onder de olieaandelen. Amerada en Continental Oil waren geheel uit de gratie. De ana listen waren milder gestemd over Tide water en Gulf, die beide wat vraag aan lokten. Standard Oil of N.J. kwam onder de verkoopdruk van het vorig kwartaal vandaan. De belangstelling was nog niet groot, maar per saldo werd juist bij ge kocht. De toestand waarin Koninklijke Olie verkeert, is nog steeds moeilijk. Het fonds heeft zware verkopen te verduren. Massachusetts Growth Stock Fund dat de uitverkoop in Philips voortzet elimineerde haar belang bij de Koninklij ke. Het ging hier om een bezit van 4,3 min. Nederlandse aandelen kunnen bij het Massachusetts Fund kennelijk geen goed meer doen. Van de overige Nederlandse aandelen werd het Unilever belang een weinig in gekrompen. In K.L.M. werd door de „funds" niet gehandeld. De belangstelling die van institutionele zijde voor de K.L.M getoond wordt neemt echter licht toe, zo vernemen wij. De stemming omtrent de luchtvaart liep nogal uiteen. Western Air lines en Eastern Airlines waren ge vraagd. United Airlines ging echter ge bukt onder flinke verminderingen van de belangen. De situatie in Z.O. Azië heeft een on zekere houding tot gevolg gehad ten aan zien van aandelen vliegtuig- en raketten- bouw. Lockheed in het derde kwartaal het meest gekochte fonds prijkt nu zelfs bovenaan de verkooplijst. Omtrent Boeing waren de meningen verdeeld. Uitschieter in deze sector was General Utrecht gehouden congres van zijn bond tot het College van Rijksbemiddelaars, dat waarschijnlijk vandaag een beslissing zal nemen over de driejarige CAO voor de houthandel (bijna tienduizend werkne mers). Deze CAO wordt met onverbin- dendverklaring bedreigd, omdat het col lege meent dat het onderhandelingsresul taat in de gevarenzone ligt. Bij zijn beslissing dient het college te beseffen dat er een samenhang bestaat met de aangrenzende bedrijfstakken, zo meent de heer De Groot. Bovenal moet het college er rekening mee houden, dat met de CAO in de praktijk moet kunnen worden gewerkt. De NKV-bond gelooft dat het college slechts dan mag ingrijpen als met een CAO de nationale economie in gevaar komt. Bij de driejarige hout CAO wil de NW- bond' geen partij zijn, omdat zij de voor 1966 overeengekomen loonsverhoging van zes percent onaanvaardbaar vindt. Uit die zes percent zouden name-,,, lijk ook de volgende huurverhoging, de arbeidstijdverkorting en de werkgevers- kosten verbonden aan de invoering van de wet op de arbeidsongeschiktheidverzeke ring betaald moeten worden. Van een reëele loonsverbetering zou dan nauwelijk» sprake zijn. De heer De Groot betreurde dit besluit van de NVV-bond, want naar zijn oordeel moet de nieuwe CAO als ge heel worden beoordeeld. Dan blijkt dat deze concept-cao een aantrekkelijke loon- lijn heeft, waardoor in drie jaar de achterstand geheel wordt weggewerkt. Dit jaar worden de lonen met zes e ir- cent verhoogd, in de uurlonen wordt een prestatie- en tarieftoestal van tien percent differentiatie per onderneming mogelijk. Een extra functietoeslag van tien percent komt er voor de functieklasse één en twee en een gemeenteklasse voor het land wordt nog dit jaar een feit. De loonsver hogingen voor '67 en '68 bedragen resp. 6 en 5 percent. Loonindexering is per 1 januari steeds mogelijk tot twee percent. Indien het college van rijksbemiddelaars alsnog instemt met de nieuwe CAO zal de NVV-bond bezwaar aantekenen tegen verbindendverklaring. lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U. 362 Hoogovens Kon. Olie 154.80-155.20 155.30 Philips 119.90-120 120 Unilever 110.50 110.50 K.L.M. Hagemeijer en Co's Handelmaatschap pij N.V. stelt aandeelhouders voor het di vidend over 1965 te bepalen op dertig percent waarvan 25 pet in contanten en vijf pet. in aandelen uit de agioreserve (geheel onveranderd). De Verenigde Bedrijven Bredero N.V. stellen aandeelhouders voor het dividend over 1965 te bepalen op onveranderd 20 percent. De jaarvergadering is op 6 april. De N.V. Maatschappij tot Exploitaite van Onroerend Goed „Domus" stelt voor over 1965 een dividend uit te keren van 15 percent (vorig jaar 14 percent). Dynamics. In dit fonds werd per saldo voor liefst 6 min bij gekocht. Opmerkelijk is voorts nog het „swit chen" van I.B.M. en National Cash Regis ter naar Burroughs. Utiliteitsaandelen werden over een breed front gekocht zon der dat een specifieke richting zichtbaar werd. American Tel. Tel. moesten het terrein dat het vorig kwartaal werd ge wonnen, weer prijsgeven. Gezien het aan gekondigde gesprek met de tariefcom missie is dit niet zo verwonderlijk. Aan delen in de geneesmiddelen sector, kos- metica, drukkerijen en aardgas werden per saldo gekocht. Tabaks- en textielfond- sen werden echter afgesloten. Bezien als totaliteit hebben de 54 „funds" hun aandelenbezit het afgelopen kwartaal vergroot. Niettemin bevond zich ruim 60 pet aan de verkoopzijde. De oor zaak van deze discrepantie ligt in de agressie van beleggingspolitiek van de minderheid der „funds".

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5