Van der Kuilen in selectieteam Telstar raakte na rust voorsprong kwijt Gefluit en hoongelach voordat Feijenoord zege claimde m Spelers van Da ring stapten van het veld bij Anderlecht M Terugkeer van Groot en Pronk leverde Ajax geen succes op ia mmm Sul mdêè P x Debutant Geels was -nog niet- gevaarlijk ADO produktiever dan DWS-profs Baker van Arsenal naar Nott. Forest ir Jp(j Pele kan niet naar Internazionale PSV bleef baas over Elinkwijk VOORZITTER GAF HET BEVEL: Johan Cruyff zat op advies van psycholoog op Ajax-reservebank f2 Eén melding van 13 X X X X m n X n n ifcili: koulil MAANDAG 28 FEBRUARI 1966 9 Eén goal genoeg voor DOS Weer treffer Boekestein Groningse Ole op schot Slechtste wedstrijd Veiser doelpunt miM Duitsland België Italië Spanje Portugal i 2 i Ajöï-M.V.V. i iHftkwiJk-P.SkV. t *r§w»ewd-Tel»t«t 3 FC TWenthe-Go Ah. 4 Willem tl-Heraeie» 5 G.V A.V.-Sfxjftü A.D.O.-D.W.S. 1 Fortune '54-D.O.S. Blaöw-WR-Srtterdio 9 Affcmaor-Ö.H.C. 1M.C.-W,V,C. Wilhelm,- N.Oi.P. SLV.V.-Haarlem k WV Pdm bk it - h,/f. F .'ml *>,*- k v i f k - t - r y. a •- Het voorlopig Nederlands voetbalelftal dat woensdagavond a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam een oefenwedstrijd speelt tegen de Westduitse Bundesliga- club Eintracht Frankfort, is als volgt sa mengesteld: Doel: Pieters Graafland (Feijenoord). Achter: Flinkevleugel (DWS), Israel (DWS), Schrijvers (PSV) en Veldhoen (Feijenoord. Midden: Muller (Ajax) en Dullens (Sittardia); Voor: Swart (Ajax), Nuninga (Ajax), van der Kuilen (PSV) en Moulijn (Feijenoord). Reserves: Doesburg (Sparta), Quaedac- kers (Fortuna '54), Pijs (PSV), Cruyff (Ajax), Keizer (Ajax) en Verdonk (PSV). (Van onze sportredactie) Gefluit en hoongelach. Feijenoord- spelers hebben prettiger reacties van Rotterdams voetbalpubliek in hun herinnering dan afkeurend lawaai, zoals in de eerste helft van de wed strijd tegen Telstar. De herinnering werd levendig, aarzelend en kort stondig, nadat Telstar in een bijzon der zwakke eerste helft met 10 was voorgekomen en Feijenoord na rust met flarden kwaliteitsvoetbal kwam aandragen. De aanhang was chauvi nistisch genoeg om gefluit en hoon gelach te vergeten en krachtdadig over te schakelen op een bravo-stem- ming. Dat werd in de hand gewerkt door twee doelpunten binnen een kwartier. Daarna vervielen twee ere- divisieploegen opnieuw in de sukkel- Twee fraaie treffers van Heynen en Aarts bekroonden in het volgepakte Haagse Zuiderpark het vrijwel constante veldoverwicht dat ADO tegen DWS creëerde (2-0). Rechtsbuiten Heynen in de voor hem geheel nieuwe rol van spel verdeler presenteerde zijn mede-aanval lers voor rust de ene kans na de andere. Jongbloed stond machteloos, toen na een kwartier een weggestompte voorzet van Van Miert bij Heynen terechtkwam, die met een boogschot van zeker 25 me ter doel trof (1-0). ADO kwam met het vorderen van de speeltijd in gevaar, toen DWS het aanvalspatroon wijzigde. Temming, Geurtsen en Lenz misten ech ter in de afwerking. Een voorzet van Van Miert, midden voor het doel prach tig omgehaald door Aarts, stelde de ADO-zege veilig, 2-0. Een afstandschot van linksbuiten Wery heeft in de dertiende minuut het matige duel Fortuna '54—DOS beslist. Van 15 meter afstand knalde Wery langs de ver raste doelman Vogels. Dat doelpunt was de enige treffer (0-1). Zonder zich tot het uiterste te behoe ven inspannen heeft FC Twente de op mars van Go Ahead naar de kopgroep van de eredivisie onderbroken. Het scoreverloop wag: 11 min. Kohn 10; 57 min. Kohn 20; 60 min. De Vries 30; 65 min. Boekestein 31. Joe Baker, de middenvoor van Arsenal en van het Engelse elftal, is voor een transferbedrag, dat rond de 65.000 pond sterling (ongeveer 650.000 gulden) moet liggen, overgegaan naar de eerste-divi- sieclub Nottingham Forest. Het is het hoogste bedrag, dat Nottingham Forest ooit voor een speler betaalde. pas, die geen uitzicht op fraai voetbal en doelpunten biedt. Feijenoords voetbalmachine was voor rust een bonkig geheel, dat slechts zel den in de goede cadans geraakte. Luste loos zochten elf Rotterdammers naar de combinatievorm, die het enthousiasme, dat Telstar in ruime mate aanvoerde kon breken. Dat lukte niet, behalve dan toen Moulijn en Bild elkaar in de twaalfde minuut vonden met een schitterende aan val, die alleen Stuy niet kansloos maakte. Behalve ook de drie maal, dat Kruiver richtte op het vlak, dat Stuy beschermde. Telstar had toen al laten blijken geen grootse eenheid te zijn. Maar de Vel- ser ploeg, wel gezakt naar een laag ni veau, schiep meer gelegenheid tot gevaar. Debutant Geels kon zich al in de eerste vijf minuten een aantrekkelijke ruggesteun verschaffen. De 17-jarige begon met een goede pass, die de Braziliaan Carlos gro te mogelijkheden bood, die hij niet rea liseerde, en accepteerde daarna een pass van Van Egmond om snel voor Pie ters Graafland op te duiken. Geels schoot toen naast. Daarna is de oud Onze Ge zellen-speler nauwelijks meer gevaarlijk geweest. Hij was te weinig bewegelijk om Kraay, Fransen, Veldhoen en Haak tot zorgelijke gedachten te brengen. Feijenoord rukte nog even aan Telstars losse eenheid; zonder te scoren. De stand 2-1 bleef bewaard, ook in de laatste vijf minuten toen Kraay woedend uitviel te gen zijn voorhoedespelers, die gebrekkige activiteit toonden terwijl Telstar aan drong. Maar Clement zag geen vrij staande spelers, alhoewel ze er waren, toen een gevaarlijke aanval van Telstar besloten kon worden en Geels schoot te gehaast, toen hij vrijkwam bij een ook al enigszins gevaarlijke aanval. Scheidsrechter Van den Berg leidde in Rotterdam. Er waren 36.000 toeschou wers. Paul "van Egmond assisteert Stuy bij een gevaarlijke charge van Piet Kruiver. Achter Stuy Kort. vf< -w.-V'-fy- mmm*? Discussies om een doelpunt. Schrij vers van PSV kijkt scheidsrechter Van Oostrom recht in de ogen: het doelpunt van Elinkwijk wordt af gekeurd. Overige spelers zijn Mac- kaay, Strich, Hoogenbirk, Pijs, Van Tamelen en Voorn. Van de twee Deense Ole's, die elkaar in het Groningse Oosterparkstadion ont moetten beleefde Ole Fritsen zijn eerste doelpunt in ons land en zijn uitstekend schot zou voor GVAV voldoende zijn voor een zege op het teleurstellende en dik wijls te stevig spelende Sparta (1-0). Willem II speelde tegen Heracles zijn slechtste wedstrijd van het laatste jaar, het won weliswaar met 1-0 maar dat is dan ook de enige verdienste. Het enige doelpunt was een juweeltje van Nouwens, die de bal uit een voorzet van Bartelink ineens op zijn schoen nam. Dat kon alleen de individualistisch ge aarde Clement, die dan ook van Van Wijk een duidelijk voorkeurspositie bezat zodra het op het afgeven van bespeelba re ballen aankwam. Clement scoorde ook Telstars doelpunt. Hij deed het na vijfen twintig minuten, toen Carlos een van zijn weinig opzienbarende handelingen verrichtte. De Braziliaan schoof de bal door het centrum van Feijenoords verde diging, waar aarzeling troef was. Cle ment is in dergelijke gevallen een door tastende speler, die de gaten ziet en op duikt waar de bal komt. Dat was ook nu het geval. Pieters Graafland had één maal verweer, de tweede maal, dat Cle ment inschoot, was hij gepasseerd. Dat een fraaie combinatie van Van der Vall en Venneker door Venneker beslo ten werd met hoog overschieten was in de vierde minuut van de tweede- helft het teken van herstel bij Feijenoord. Een teken aan de wand, dat de muur van Tel star, vastbesloten voor Stuy opgericht, aan het wankelen bracht. De ondermij ning kwam niet alleen van buitenaf, zij ontstond ook door het slechte plaatsen van de Velser achterspelers, waardoor veel goed verdedigend werk (van Kort en André) onmiddellijk teniet werd gedaan. In de dertiende en vijftiende minuut sloeg Feijenoord toe. De tegenstander, die onnodig in paniek was geraakt, want de Rotterdammers speelden slechts zelden goed, greep in die minuten duidelijk mis. Moulijn speelde Bild vrij en Stuy liep uit om de Zweed te stuiten. Toen had Bild het doel vrij en daarin voorzag zijn plan: een goal. Het tweede doelpunt was fraaier. Bild had tergend lang de bal bij zich gehouden, terwijl Van Kampen ver woed aan vele kanten probeerde het leer te bereiken. Zuiver verliet de bal ineens Bilds rechtervoet. Van der Vall was het doel. De jonge invaller voor Bouwmees ter (disciplinair gestraft na onwillige hou ding bij een training) schoot van buiten het strafschopgebied schitterend in. Naar aanleiding van een bericht in het Braziliaanse blad Diario da Noite dat Pele weg zou willen bij Santos en moge lijk zou gaan spelen voor het Milanese Internazionale, heeft Angelo Moratti, de president van Inter, verklaard, dat het in verband met de huidige bepalingen van de Italiaanse voetbalbond ten aanzien van het contracteren van buitenlandse voetballers onmogelijk is Pele bij Inter nazionale onder te brengen. De Italiaan se voetbalbond heeft een limiet vastge steld voor het aantal buitenlanders, dat een eerste-divisieclub onder contract mag hebben, en Inter heeft deze limiet bereikt. PSV heeft in Utrecht geen punt cadeau gedaan aan Elinkwijk. Na een goed begin van de Utrechters sloeg de Brabantse ploeg toe. Het scoreverloop was als volgt: 5de minuut Van Dorst 0-1; 15e minuut Wolbers 0-2; 35e minuut Hoogenbrink 1-2; 89e minuut Van der Kuylen 1-3. Iets ongebruikelijks gebeurde in België bij de derby tussen Anderlecht en Daring. Enkele minuten voor het einde kreeg An derlecht bij de stand 0-0 een strafschop toegewezen wegens hands van een Da- ring-verdediger. Vanaf de elfmeterstip schoot Jurion raak. Iedereen kon zich verenigen met de scheidsrechterlijke be slissing, behalve Daring-voorzitter Mar cel Fluche. Deze verhief zich van zijn zetel op de eretribune en schreeuwde zijn spelers toe, dat zij niet verder moesten spelen. De Daring-elf gehoorzaamden en kwamen niet meer op het veld terug. De consequenties voor Daring is zeer waarschijnlijk een 5-0 nederlaag „achter de groene tafel". Welke sancties tegen het bestuur van Daring, met name de voor zitter, zullen worden getroffen is nog niet bekend, maar een stevige straf ligt in de lijn der verwachtingen. Het verrassendste resultaat in de En gelse league was de 2-0 nederlaag die leiden Liverpool leed bij het on deraan staande Fulham. De thuisclub, die voor het laatste op 1 januari een wed strijd had gewonnen, vergastte de toe schouwers op een bijzonder attractieve partij voetbal, waarin rechtsbuiten Steve Earle de beide kostbare doelpun ten scoorde Manchester United klom door een 4-2 overwinning op Burnley naar de tweede plaats met acht punten achter stand, maar ,twee wedstrijden minder ge speeld. München 1860 heeft in Duitsland na het gelijke spel tegen Meidericher SV, met een wedstrijd minder gespeeld, twee pun ten achterstand op Borussia Dortmund. Derde is Bayern München dat met even veel wedstrijden als Borussia eveneens twee punten achterstaat. De uitslagen van de wedstrijden ge speeld in de eerste divisie van de Engelse league luiden: Arsenal-Tottenham Hot spur afgel., Blackburn Rovers - Sunder land 2-0, Balckpool-Aston Villa 0-1, Ever- ton-Chelsea 2-1, Fulham-Liverpool 2-0, Lei- cester City-West Ham United afg., Man- (Van onze sportredactie) Het weer meespelen van Henk Groot en Tonnie Pronk heeft Ajax merkwaardig genoeg geen goed ge daan. Weliswaar waren de Amster- f'. t SS dammers in het veld veel sterker dan MVV, maar het afmaken van de vele aanvallen was dit keer bijzonder slecht verzorgd. De Maastrichtenaren konden dan ook door een sterk defen sieve tactiek de verrassende gelijke stand van 11 tot het einde vasthou den, al waren daar alle elf spelers in het strafschopgebied voor nodig. Beide ploegen begonnen met matig voet bal, hetgeen, afgezien van enkele oplevin gen, de hele wedstrijd zo bleef. Na tien minuten wilde Ajx er wel iets aan doen. Een solo van Swart bracht hem voor de goed uitgelopen keeper Körver, die de bal nog net corner wist te stompen. Een mi nuut later was een gave dribbel van Piet Keizer de inleiding tot het enige Ajax- doelpunt. Eerst schudde hij Toennaer en Haenen van zich af, sprintte op de keeper af en gaf toen een simpel pass je aan de meegekomen Nuninga, die heel makkelijk kon scoren. 1-0. MVV dat een traag maar wel uitge kookt spelletje demonstreerde, leek te gaan terugslaan, doch het keiharde schot van Gorissen werd door een lichtelijk ver raste Bals nog juist weggestompt. Enkele vleugelschoten van Keizer aan de andere kant werden door Körver afdoende be handeld. Na deze oplevingen zakte het spel peil weer aanziehlijk. De opstelling van Henk Groot was geen succes, omdat zijn korte tikjes en handige kopballetjes geen begrip bij zijn teamgenoten vonden (Johan Paniek bij MVV. Drie maal wordt er door Ajax ingeschoten, de eerste keer belandt de bal tegen de paal, dan tegen Haenen en vervolgens tegen Bergstein (in het doel). Kör ver en Haenen liggen op de grond. Nuninga is klaar voor actie. Cruyff, kandidaat voor het Nederlands elftal was niet opgesteld op advies van de Ajax-psycholoog om hem dit jaar nog niet aan te veel zware competitiewedstrij den bloot te stellen). De middenlinie van Ajax, op papier de sterkste van Neder land was nog nooit zo kwistig met het uitdelen van slechte passes als deze zon dag. Toch leek de vergroting van de voor sprong slechts een kwestie van tijd. Mul ler schoot echter tegen de paal en bij een scrimmage voor het MVV doel werd de bal tot drie keer toe van de doellijn gewerkt. In de tweede helft kreeg men lange tijd de indruk dat MVV een 1-0 voorsprong ve dedigde, terwijl Ajax deed alsof het reeds met 5-0 de leiding had. Tot in de 22e mi nuut een snelle uitval van MW het spel- beeld veranderde. Brokamp omspeelde de te ver uitgelopen doelman Bals en trok de bal goed voor het verlaten doel, waar Brinkhuis de gelijkmaker kon scoren, die met een onverwacht groot applaus werd beloond. Nu was Ajax gedwongen te gaan vechten. Het MVV-doel kwam onder een zeer zware druk te staan, maar keer op keer wisten de koelbloedig ingrijpen de Maastrichtenaren onder leiding van keeper Körver en stopper Haenen het fatale doelpunt te voorkomen. Zij hadden geluk dat de Amsterdammers deze mid dag bijzonder slecht schoten. Speciaal Swart toonde met zijn inzetten geen en kel gevoel voor de goede richting. Ook de backs Suurbier en Soetekouw kwamen het MVV strafschopgebied binnen ge stormd, waar het nu bijzonder druk be gon te worden. Haenen kopte nog een keer op de doellijn een kopbal van Groot weg en Körver ontfermde zich over bijna alle hoge voorzetten. Alle trucs om het gelijke spel te redden werden nu aange wend en met succes. Ook de minuut ex tra, die scheidsrechter Brouwer had bijge trokken wegens tijdrekken, kon Ajax niet benutten. Chester United-Burnley 4-2, Newcastle United-Stoke City 3-1, Nottingham Forest- Sheffield Wednesday afg., Sheffield Uni ted- Leeds United 1-1, West Bromwich Al bion-Northampton Town 1-1. De uitslagen van de wedstrijden in de Bundesliga luiden: Bor. Mönchen/Glad- bach-Hamburger SV 0-0, Karlsruher SC- Bayern München 1-0, Tasmania 1900-FC Nümberg 0-1, Bor. Neunkirchen-Hannover 96 1-0, Eintr. Braunschweig-FC Kaisers- lautem 1-1, Eintr. Frankfurt-Stuttgart 3-2, München 1860-Meidericher SV 3-3, Wer- der Bremen-FC Köln 2-1, Bor. Dortmund- Schalke-04 7-0. De uitslagen zijn: Beerschot-Antwerp 2-1, Berchem-Racing White 1-1, Ander- lecht-Daring 1-0 gestaakt, Beering - St. Truiden 1-1, FC Luik-Standard 0-1, Til- leur-La Gantoise 1-1, FC Brugge-Cs Brug ge 2-1, Mechelen-Lierse SK 0-0. De uitslagen zijn: Atalanta-Cagliari 1-0, Fiorentina-Lanerossi 1-1, Intemazionale- Foggia 5-0, Juventus-Catania 1-0, Lazio AS Roma 0-0, Napels-AC Milan 1-0, Samp- doria-Brescia 0-2, Spal Ferrare-Bologna 0-3, Varese-Torino 2-1. De stand is nu: 1. Inter 34 pnt, 2. Napels 32 pnt, 3 en 4 AC. Milan en Bologna 30 punten. De uitslagen in de Spaanse competitie zijn: Real Madrid-Sevilla 4-0, Mallorca- Zaragoza 0-0, Atletico Bilbao-Malaga 1-1, Sabadell-Espanol 2-0, Betis-Atletico Ma drid 1-2, Barcelona-Elche 0-0, Pontevedra- Cordoba 1-1. Sporting versloeg op eigen veld Setubal met 4-0, Benfica won uitspelend met 7-1 van Barreirense. Met 34 punten uit 21 wedstrijden delen zij de eerste plaats. De overige uitslagen zijn: Lusitano-Belenen- ses 1-3, Beira MarBraga 5-1, FC Porto- Cuf 3-0, Varzim-Academica 1-2, Guimar- raes-Leixoes 0-1. De cijfers van de twee sporttoto's zijn: reserve toto 23 toto 4 709.721 264.982 1.001.151 349.452 330.380 115.319 181.709 63.425 99.114 34.596 49.557 17.298 geen van 13 geen van 13 14 van 12 en 6 van 12 een aantal van de eeste acht Deelnemers Inleg Prijzenbedrag: Eerste prijs: Tweede prijs: Derde prijs: Meldingen: r's -*1 "k f,, ,.m

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 9