NS-bonden eisen nü vaststelling van de loonachterstand Directie erkent dat de lonen laag zijn Waardevaste belegging" Immofund emitteert obligaties met een koppeling aan huren Dividenden Dollarlening T ransalpine Zwolsman bundelt zijn belangen Bod op Kromhout geldt tot 21 maart Consumentenbond onderzocht prijzen autoreparaties Emissie Wyers dient voor nieuwbouw Verkoop Merck boven de miljard gulden SCHEEPVAARTBERICHTEN Overheidsbijdragen in rentelast „eigen" bouwers Kort economisch nieuws Steenfabriek in Veendam dicht Korting op verscheping voedsel naar India a DINSDAG 1 MAART 1966 11 Uitkomsten blijven zeer bescheiden" Zorgelijk Huren hoger Vergoeding Notering in A'dam van 6x/iobligaties mm Gisteren op het Damrak WALL STREET: Licht herstel „Wij verlangen nu een vaststelling van de omvang van de in te halen achter stand." Dit zeggen de drie vervoersbon- den in een manifest aan spoorpersoneel (28.000 werknemers), dat gisteravond is verspreid, nadat bekend was geworden dat de besprekingen met de N.S.-directie Over de nieuwe CAO waren mislukt. De drie bonden, zo blijkt uit het mani fest, willen per 1 januari 196G voor het inhalen van de achterstand het totale aanbod van de Nederlandse Spoorwegen in hoofdzaak aanwenden voor 9 pet ver hoging van de CAO-lonen, 2 pet van de loonsom voor verbetering van de onregel matigheidsbijslagen en de loonmaatregel voor 1966 van 7 pet. Na 1966 willen de bonden de verdere verlangens in fases realiseren, 3 pet voor verdere verbete ring van de onregelmatigheidsbijslagen, diensttijdentoeslag, gepremieerde spaar regeling en verschillende andere verbe teringen. „De N.S. baseert de voorstellen op de inkomens vergelijking met de overheid uit het rapport-Van der Dussen. De bonden zijn bereid dit uitgangspunt te volgen, maar dan volledig", aldus het manifest. De vertaling door beide partijen van dit uitgangspunt maakt in de uitkomsten een grote afstand zichtbaar. De directie bleef volgens de bonden vasthouden aan een bod, waardoor de achterstand maar ten de le zou worden weggewerkt. Verder pra- Uiterlijk maandag 21 maart dienen aan deelhouders Kromhout kenbaar te maken dat zij willen gebruik maken van het aan bod tot omwisseling van hun bezit in aan delen V.M.F. Uiterlijk donderdag 24 maart zal worden bekend gemaakt, of het aanbod gestand wordt gedaan. Voor Kromhout wordt door de samen werking met V.M.F. de mogelijkheid ge schapen de opgaande lijn te vervolgen. Voor de V.M.F. betekent de samenwer king een mogelijkheid de gezamenlijke omzet op het gebied van de dieselmoto ren te vergroten en de kostprijs te verla- gen. Naar de directie van Kromhout mee deelt, wordt door tal van factoren de con currentiepositie der produkten in toene mende mate op de proef gesteld. Hoewel de resultaten de laatste jaren zijn verbeterd blijven de uitkomsten zeer bescheiden. Voor een werkelijk herstel van de renta biliteit zou de omzet nog zeer belangrijk hoger moeten worden. In de V.M.F. hebben wij, aldus Krom hout, een partner gevonden, met wie een samenwerking tot wederzijds voordeel zal leiden. Voor de positie van de medewer kers van Kromhout zijn degelijke zeker heden verkregen. Het door de V.M.F. uit gebrachte bod acht de directie van Krom hout aanvaardbaar en zij adviseert haar aandeelhouders hiervan gebruik te ma ken. Ten gevolge van flinke afleveringen is het laatste kwartaal 1965 voor Krom hout gunstig geweest. ten zou geen oplossing bieden. Het afbre ken van de onderhandelingen betekent volgens het manifest van de bonden een ernstige situatie. In een brief aan het personeel heeft de directie in de eerste plaats herinnerd aan een eerder gedane uitspraak betreffende de moeilijkheden, die overwonnen zouden moeten worden in verband met de uiter mate zorgelijke financiële positie van het bedrijf. Hieraan voegde de directie toen toe, dat het personeel niet de dupe zou mogen worden van deze financiële moei lijkheden. Dit standpunt is voor de N.S.- directie bepalend geweest voor de beoor deling van het rapport-Van der Dussen. Een achterstand in de lonen erkennen de en zich daarbij richtende op de over heid, waarmee de N.S. ook de pensioen regeling gemeen heeft en daarnaast reke ning houdende met het landelijk loonbe- leid voor dit jaar, heeft de N.S.-directie de volgende voorstellen gedaan: verhoging van de CAO-lonen op basis van het rapport Van der Dussen zulks in drie fasen en wel per 1 januari 1966, '67, '68 telkens met gemiddeld 2,5 percent, zo dat in totaal niet 7 doch 7,5 percent ge middeld wordt toegekend; verhoging van deze nieuwe CAO-lo nen op basis van het landelijk loonbeleid 1966 met 7 percent; verhoging van de onregelmatigheids bijslag tot het niveau van de overheid, in houdende dat deze met gemiddeld ruim 40 percent wordt verhoogd per 1 jan '66. In welke vorm deze verhoging toe te ken nen zou zijn is een zaak van nader over leg; samenvoeging van taakreeks 1 en 2 door de taakgroepen 21 t/m 24 op te la ten gaan in de taakgroepen 11 t/m 18, het De Consumentenbond heeft een onder zoek ingesteld naar de prestaties van garagebedrijven. Daartoe heeft de bond blijkens het vandaag verschenen maart nummer van haar orgaan aan een in on berispelijke staat verkerende auto steeds eenzelfde mankement aangebracht en liet dit achtereenvolgens bij diverse garages repereren. Dit gebeurde bij dealers en bij niet-dealers van het desbetreffende merk. Dat laatste was vaak geen succes; bij meer dan de helft van de niet-dealers werd men doorgestuurd. Het vrij eenvoudig te verhelpen defect werd overigens slechts door enkele mon teurs meteen gevonden en soms zelfs zonder iets in rekening te brengen ver holpen. In de meeste gevallen werd eerst na enig zoeken ontdekt wat er aan de hand was, of er werden een of meer ande re „gebreken" verholpen dan wel onder delen vervangen. Ook als het om dezelfde werkzaamheden ging werden hiervoor sterk uiteenlopende prijzen berekend. De nota's liepen van gratis tot 17,50. De onlangs opgerichte Centrale Vast goed Beleggingsmaatschappij N.V., be horende tot de Immofund-groep, heeft een dubbele emissie aangekondigd van tweemaal vijf miljoen gulden aan zes percent 30-jarige hypothecaire obligaties a pari. De helft van de totale lening ad tien miljoen gulden is verdeeld in obliga ties met een gegarandeerd rente- en af lossingspercentage, waarvan echter de effectieve percentages afhankelijk zijn van de bruto-huuropbrengst van de pan den, die de vennootschap in exploitatie heeft. De andere helft van de lening bestaat uit normale zes percent obligaties zonder indexering van rente en aflossing. Obli gaties van beide soorten zullen gekoppeld worden uitgegeven: de gehele lening is verdeeld in 10.000 stukken, elk samenge steld uit een hypothecaire huurindex-obli- gatie en een gewone hypothecaire obliga tie, beide van 500 nominaal. Naar de directeur van de uitgevende vennootschap, de heer P. JJ Schouten, in een toelichting verklaarde levert de com binatie van deze stukken een vrijwel in- flatievaste belegging op. Koppeling van rente en aflossing aan een huurindex zal een grote mate van waardevastheid van de obligaties ten gevolge hebben. Boven dien hebben de obligatiehouders steeds recht op een minimumrente van zes per cent en een minimumaflossing van hon derd percent, zodat zij van eventuele prijsdaling geen nadeel zullen ondervin den. De opbrengsten van de obligatielenin gen zullen worden gebruikt voor de finan ciering van onroerende goederen. Indien door huurverhogingen de opbrengst van deze vaste goederen stijgt zullen de rente en de aflossingskoers van de mdexobliga ties meestijgen. Omdat huurverhogingen steeds plaatsvinden, naarmate de gulden in waarde daalt, worden bij voortschrij dende inflatie rente en aflossingskoers steeds hoger, aldus de toelichting. De maatschappij zal in verschillende plaatsen van ons land een aantal pan den kopen: eengezinswoningen, winkels, garages, kantoorruimte en een horeca- pand met een totale kostprijs van elf miljoen gulden. De indexering is zodanig uitgewerkt dat elk percent huurverhoging tot gevolg heeft dat de aflossingskoers met een en de ren tevergoeding met 0,06 percent wordt ver hoogd. Bij een huurverhoging van tien percent, komt dit b.v. neer op een aflossingskoers van 100 percent en een rente van 6,6 percent. Uitgaande van een iaarlijkse in flatie van drie percent per jaar en een zelfde jaarlijkse huurverhoging is aan het einde van de looptijd der lening aan ren tepercentage van 11,4 en een aflossings koers van 190 percent te berekenen. Door de dubbele werking van de huur indexering, zowel op rente als op aflos sing, kan de combinatie gewone obliga- tieindexobligatie in haar totaliteit wor den beschouwd als waardevast met een blijvend werkelijk rendement van zes per cent, aldus de heer Schouten. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam luiden: Engelse pond 10.1010.20; Amerikaanse dollar 3.603.64; Canadese dollar 3.33Vt3.38Vt; Bel gische frank (100) 7.157.20; Franse frank (100) 73.70—74.20; Zwitserse frank (100) 83.30—83.80; Duitse mark (100) 89.9590.45; Italiaanse lire (10.000) 57.00—59.00; Zweedse kroon (100) 69.70— 70.60; Deense kroon (100) 52.0053.00; Noorse kroon (100) 50.2051.20; Oostenrijkse schilling (100) 13.9914.09; Portugese escudo (100) 12.571/* 12.72Vi en Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.94 6.09. opnemen van de vakbekwaamheids- of de ervaringsbijslag in de leeftijdsionen zon der dat dit leidt tot een verlenging van de schalen 11 t/m 18. Enige verkoring van de schalen van de taakgroepen 25 en 26. Dit betekent voor de bovengenoemde taakgroepen van taakreeks 2 een grote versnelling van het bereiken van de maxi mum bezoldiging en dus een verbetering van de jeugdlonen en voor taakreeks 1 in het algemeen een versnelling met 1 jaar; verwerking van de huurcompensaties in de bezoldiging en het toekennen van een evenredig deel daarvan aan de jeugd- loners; afschaffing van de gemeenteklasse- aftrek in de loop van de periode 1 jan '66 tot 1 jan '68. J. P. Wyers' Industrie- en Handelson derneming gaat zoals in een groot deel van de editie van gisteren al gemeld, op zeer korte termijn over tot de uitgifte van converteerbare obligaties. In de jaar vergadering zei het bestuur dat er nog geen beslissing is genomen over het be drag van de lening en het rentepercenta ge. De opbrengst van de lening zal wor den gebruikt onder meer voor de finan ciering van de nieuwbouw. Het bestuur deelde verder mee dat in de afgelopen maanden van het lopende jaar voor een niet onbelangrijk hoger be drag aan orders is ontvangen, vergeleken met dezelfde periode van 1964-'65. De omzet is in de laatste maanden van 1965 behoorlijk toegenomen. Deze toeneming werd tegen de verwachtingen in over ja nuari 1966 niet gevolgd door de omzetda ling. De lichte teruggang kwam pas in februari, maar deze was toen te wijten aan het slechte weer, dat een vlotte uit voering van de orders in de weg stond. De NV Koninklijke Paketvaartmaat- schappij zal aandeelhouders voorstellen over het boekjaar 1965 een dividend van elf (v.j. negen) percent uit te keren. De uitkering op de bewijzen van winstaan deel zal ƒ366,96 (v.j. ƒ224,20) minus di videndbelasting bedragen. Bredero Vast Goed N.V. stelt aandeel houders voor het dividend over 1965 te bepalen op vijf percent. Dit is het eerste dividendvoorstel van de vennootschap, die in november 1963 werd opgericht en over haar eerste boekjaar per eind 1964 de winst reserveerde. Op acht maart zal aan het Damrak de verhandeling beginnen van 6Y2 percent obligaties per 1985 ten laste van Transal pine Finance Holdings SA (Luxemburg), deel uitmakende van een lening van in to taal 27,5 miljoen dollar. Deze obligaties werden op 23 februari a pari door een in ternationaal banksyndicaat ter uitgifte overgenomen. Tot dit syndicaat behoren ook de firma Pierson, Heldring en Pier- son, de Amsterdam-Rotterdam Bank, de Algemene Bank Nederland en Mees en Hope. De netto-opbrengst van de lening zal worden gebruikt ter financiering van de aanleg van de transalpijnse oliepijpleiding waaraan thans in Italië, Oostenrijk en West-Duitsland wordt gewerkt. Deze lei ding krijgt de grootste diameter van West- Europa en zal zich uitstrekken over een lengte van ca. 460 kilometer van de Adria- tische zee in de nabijheid van Triest, via de Oostenrijkse Alpen tot in het gebied van Ingolstadt in de Duitse deelstaat Beieren. De leiding zal waarschijnlijk in het voorjaar van 1967 gereed zijn. De aanvan kelijke transportcapaciteit wordt geschat op ongeveer 500.000 barrels per dag en de uiteindelijke capaciteit bedraagt een miljoen barrels. Drie maatschappijen in Italië, Oostenrijk en West-Duitsland zijn opgericht voor de bouw, het beheer en de exploitatie van gedeelten van de pij lei ding. Het aandelenkapitaal van deze maatschappijen is geheel in handen van een aantal Europese en Amerikaanse oliemaatschappijen (waaronder de Kon. Shell-groep) die ook bij de debitrice be trokken zijn. De aanvankelijke kosten van het project worden geschat op 185 miljoen dollar, over een aantal jaren verhoogd met verdere investeringen ad. 50 miljoen dollar. De oliemaatschappijen nemen hier van 25 percent voor hun rekening door ka pitaaldeelnemingen; 75 percent zal uit le ningen worden gedekt. Merck Co, één van de grootste far maceutisch ondernemingen in de Verenig de Staten met een dochteronderneming in Haarlem onder de naam Merck Sharp Dohme heeft in 1965 een omzet be haald van 1.2 miljard. Ten opzichte van 1964 betekent dit een stijging van 6 per cent. Merck gaf het afgelopen jaar niet minder dan 115 miljoen uit aan re search. Zoals gemeld is de Haarlemse vesti ging bezig met modernisering en uitbrei ding van de fabriekinstallaties. In juni zullen deze hun beslag krijgen. -r-T- Aagtekerk 27 v. Penang n. Port Swettenham. Adrastus 28 te Belawan. Alchiba 28 te Beiroeth verw. Alcor pass. 28 Quessant n. Lissabon. Almkerk 28 te Bandar Shapur verw. Alnati 1 te Santos. Alnitak 1 v. Genua n. Livomo. Amsteldijk 28 v. Hamburg n. Bremen. Amstelveld pass. 28 Philippeville n. Saranda. Andijk 28 v. Bremen n. Hamburg. Annenkerk 1 te Genua. Argos pass. 28 Algiers n. Bari. Aristoteles 28 te Barrios. Avedrecht 28 v. Bandar Mashur n. Rotterdam. Bali 1 te Genua verw. Bintang 28 v. Rastanura n. Singapore. Blitar 28 v. Genua. 28 te Livomo verw. Calamares 1 te Almirante. Caltex Gorinchem 1 v. Rotterdam n. Fredericia. Caltex Naples 28 t.h.v. Casquets n. Port Said. Caltex Rotterdam 28 t.h.v. Lissabon n. Kopen hagen. Carib Trader 28 te Mena al Ahmadi verw. Cinulia 28 v. Thameshaven n. Gotenburg. Daphnis 1 te La Guaira. Dinteldijk 1 te Bremen. Dordrecht 28 v. Chanaral n. Balboa. Echo 1 te Riverport. Eenhoorn 1 te Patras. Esso Amsterdam 1 te Amuay verw. Esso Den Haag 28 v. Brega n. Wilhelmshaven. Eumaeus 28 t.h.v. Lissabon n. Rotterdam. Forest Hill 28 v. Port Said n. Bizerta. Friesland 28 v. Setubal n. Sluiskil. Gabonkust 28 v. IJmuiden n. Rouaan. Ganymedes 1 v. Rotterdam n. Curacao. Grotedijk 28 v. Bremen n. Hamburg. Gulf Hollander 28 te Portland. Hathor pass. 1 Kaap Finisterre n. Tripolis. Heemskerk 28 te Aden verw. Helicon 28 v. Antigua n. Mobile. Hercules 1 te Georgetown. Hilversum 28 te Miami. Ivoorkust 28 te Bordeaux verw. Justus Waller 1 te Rotterdam. Kalydon 1 te Tripoli. Kamperdijk 1 te Boston. Karimun 28 v. Londen n. Antwerpen. Katendrecht 28 t.h.v. Kreta n. Rijeka. Kelletia 27 v. Shellhaven n. Hamburg. Kinderdijk 27 v. Brownsville n. New Orleans. Kloosterdijk 1 v. Rotterdam n. Miami. Kossmatella 28 te Oslo. Krebsia 28 t.h.v. Albany n. Singapore. Laarderkerk 28 t.h.v. Bizerta n. Gdansk. Laertes 28 te Port Said. Madison Lloyd 1 te Antwerpen. Medon 28 v. Hogenas n. Amsterdam. Memnon 1 te Maracaibo. Mentor 28 t.h.v. Bougie n. Hamburg. Mississippi Lloyd 28 v. Beyrouth n. Port Said. Mohamed Reza Shah pass. 28 Quessant n. Mena. Het besuur van de EMS heeft meege deeld, dat in overeenstemming met de op de laatstgehouden aandeelhoudersver gadering uitgesproken wens de nodige stappen zijn ondernomen om de onder scheiden activiteiten van de Zwolsman Groep N.V. en de heer Zwolsman per soonlijk onder te brengen in de E.M.S. als holding-company. Zo zijn thans mede in EMS-verband gebundeld de volgende werkmaatschap pijen: Nederlandsche Grondbriefbank N.V., Oliemaatschappij Scheveningen N.V., Néerlandaise Immobilière Finan- cière S.A., Beleggingsmaatschappij Laan van Meerdervoort N.V., Die Oost Haghe N.V., Bouw- en Handelmaatschappij Plan ken N.V., N.V. Bouwgrondmaatschappij Duynrell, Wibex N.V. en de belangen in de Vereenigde Vorstenlandsche Cultuur maatschappij N.V., en Immeubles Com- merciaux S.A. Montferland 1 te Hamburg. Naess Lion 28 ten anker rede Das Eiland. Neder Rhone 28 t.h.v. Burlings n. Port Said. Nieuw Amsterdam 1 te Aruba. Oldekerk 1 v. Aqaba n. Port Sudan. Ommenkerk 28 v. Lourenco Marques n. Beira. Overijsel 1 te Zanzibar. Palamedes 28 v. Hamburg n. Rotterdam. Polydorus 28 rede Tegal. Polyphemus 28 te Singapore. Prins Philips Willem 1 te Rotterdam. Prins Willem George Frederik 1 v. Rotterdam n. Genua. Riouw 1 v. Suez n. Le Havre. Rotterdam 27 v. Penang n. Bali. Rijndam 28 v. Colombo n. Fremantle. Serooskerk 28 v. Aden n. Massawa. Sloterkerk 1 te Antwerpen. Stad Maastricht 28 t.h.v. Otranto n. Rijeka. Steenkerk 1 v. Bremen n. Hamburg. Straat Banka 28 te Recife. Straat Clarence 28 v. Hobart n. Devonport. Straat Colombo 2 te Brisbane verw. Straat Singapore 28 te Kaapstad verw. Tero pass. 28 Fernando Noronha n. Las Palmas. Themis pass. 28 Beachyhead n. Antwerpen. Tjitarum pass. 28 Straat Torres n. Tawau. Van der Hagen 1 v. Wellington n. Lyttleton. Vitrea 1 te New York. Zaankerk 1 v. Antwerpen n. Amsterdam. Zaanland 28 v. Tenerfiffe n. Buenos Aires. Zaria 1 te Port Said. Zuiderkerk 28 te Marseille. Pleidooi van NKV Het Nederlands Katholiek Vakverbond (NKV) heeft in zijn officiële orgaan Ruim Zicht gepleit voor een overheidsbij drage in de steeds hoger wordende rente last die opgebracht moet worden door de genen die in het kader van de regeling eigen woningbezit een huis willen laten bouwen. Het N.K.V. constateert, dat al het en thousiasme van minister Bogaers ten spijt er wel eens moeilijkheden zouden kunnen optreden bij de uitvoering van zijn am bitieus woningbouwprogramma. Geld is momenteel schaars en de rente hoog, dus het N.K.V. Bij de bouwers die de wo- ningwetbouw nogal eens combineren met de particuliere bouw begint de belangstel ling wat te tanen nu de particuliere markt, althans wat de dure huizen be treft, verzadigd raakt. Er staan al heel wat dure huizen leeg, zo constateert het N.K.V. Zij die een eigen huis willen la ten bouwen in het kader van de regeling eigen woningbezit, zo zegt het verbond, zijn ook wat aarzelend geworden omdat de hoge hypotheekrente hen afschrikt. Dat zou jammer zijn, aldus het N.K.V. omdat juist hier een kans ligt voor be zitsvorming. Onder auspiciën van de Nederlandsche Ver- eeniging der RAI wordt van maandag 9 t/m zaterdag 14 mei in het nieuwe RAI-gebouw te Amsterdam voor de tweede maal onder de naam „Autovak" een vaktentoonstelling van garage uitrusting en -gereedschappen gehouden. Op 10 maart 1966. de huwelijksdag van Prinses Beatrix en Claus von Amsberg, zullen de kan toren van de Nederlandse Bank niet worden opengesteld voor het verwisselen van bank biljetten. Voor de oogst 1966 is wederom de verwerkings toeslag voor vlas, verwerkt door de Nederlandse vlasindustrie, vastgesteld op 200 per hectare. tWVfc+ «ft «ft m a* Het belangrijkste evenement is gisteren op Beursplein 5 wel het herstel voor de staatsfondsen geweest, na de aanhouden de afbrokkeling voor de meeste van deze fondsen gedurende de vorige week. De nieuwste 6V« procent staatslening kon het de vorige week ingezette herstel verder voortzetten. Bij de opening werd 98-V. voor deze stukken betaald, tegen vrijdag als slotprijs 98%. Aanhoudende vraag, hoofdzakelijk van institutionele beleg gerszijde, droeg ertoe bij dat deze lening opliep tot 99- Dit is de hoogste koers se dert de eerste officiële verhandeldag. De uitgifteprijs was, zoals bekend, 99'/2 pro cent. Ook de overige staatsleningen lagen goed gedisponeerd in de markt. De handel was weliswaar niet ruim doch het goede weerstandsvermogen in deze beleggings sector moet echter wel worden geconsta teerd, aldus de beurs. De internationale waarden zetten de nieuwe beursweek in met lagere koersen t.o.v. het voorgaande slotniveau. Philips werd op 120,30 bij de opening verhan deld tegen vrijdag als gemiddelde slot prijs van de laatste tape op 121,05. Kon. Olie ging op 155,10 ca 60 cent omlaag. Unilever kon zich aanvankelijk zeer goed handhaven op 110,60 110,35.) AKU opende prijshoudend op 362 V2 doch zakte Later op de middag daalden Philips en 442 (onv.) opgegeven. KLM werd iets ho ger geadviseerd ingevolge Wall Street. Later op de middag daalde Philips en Unilever tot resp. 119,50 en 109,80. VERHANDELDE FONDSEN Totaal Hoger Lager Gelijk 25 febr. 400 98 (24.3'°/o) 205 (51.5»/») 97 (24.2»/») 28 febr. 409 107 (26.2»/o) 215 (52.5"/») 87 (21.3»/») AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. 155.10-155.40 119.30-120 108.60-109.70 VOORBEURS VAN HEDEN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. lste tijdv. 439 154.60-154.90 119.20-119.30 108.10-108.70 2de tijdv. 154.80 119.40 108.30 koersen Slot- 28 febr. Slot- koersen 28 febr. A.K.U Hoogovens Philips Unilever Kon. Petroleum Amsterd. Rubber H.V.A. Deli-Mjj Holla-Am. Lijn K.L.M K.N.S.M Kon. Paketvaart Van Ommeren Ned. Sch. Unie 5»/» Ned. 1964 5»/»7» Ned. 1964-11 5V.Vo Ned. 1965 6»/o B.N.G. 1965 57.7» Ned. G. U.. 4'/,7. A.K.U 57.7o Hoogovens Alg. Bank Nederl. Amro Bank HolL Bank Unie Nat.-Nederlanden Ned. Midd.st B. R.V.S Robeco Interunie Nefo Ver. Bezit Unitas Albert Heijn Alg. Norit Amstel Brouwerij Amsterd. Ballast Amsterd. Droogd. Bensdorp Van Berkel Billiton II Blaauwhoed Bredero Brocades-Stheem Bühr.-Tetterode Bijenkorf Centr. Suiker Mij Curas. Handel Mij Elsevier Erdal Fokker 3597. 439 119.50 110 155.10 96'/s gb 14IV» 107.50 121 gb 336 103 gl 200 203 143'/! 8874 9074 93% 9674 947» 10974 10574 gb 258 50 206'/! 545 101 510 227 192 90.50 115 482 724 219 375 456 991 414 223 401'/! 399 450 887-/4 658 540 377 138 gb 193 440 gb 265 Ford Van Gelder Zn. GelderL-Tielens Gist- en Sp.fabr. Grasso v. d. Grinten Hagemeijer Hatema Havenwerken Heineken Bier Hoek's Machinef. Holec Holl. Beton Indoheem Internatio Kempen-Begeer Key en Kramer Kon. Ned. Papier Kon. Zout-Ketjen Koudijs Leidsche Wol Lindeteves-J acob Meneba Muller Co. Chem. F. Naarden Ned. Dagbl. Unie Ned. Kabelfabr. Ned. Sch. Mij. Van Nelle Nijverd. Ten Cate Oranjeboom Bier Overz. Gas William Pont Rott. Droogdok Sch. Expl. Mij Scholten Honig Schuttersveld Smit Transform. Spaarnestad Stokvis Zn. Technische Unie Texoprint Thom. en Drijver Ver. Glasfabr. Ver. Machinef a br. Vredest. Rubber Wessanen Wilt. Fijen.-B. Wyers Zwanen berg-Org. 11074 gb 460'/! 369'/2 175 747 499 196 gb exd 244 491 250 gb 344 46.20 280 129 443 240 775 15574 360 151 338 320 439 204 326'/! 72 264 124 350 87.90 gb 270 185'/» 195 99.50 131 23174 590 180 304 131 gl 441 205'/» 139 12774 479 150'/i 575 177.30 Atch. Topeka Baltimore Can. Pacific Illinois Cent N.Y. Centr. Pennsylvania South Pac. Union Pac. Allied. Ihem. Am. Can A.C.F. Ind. Am. Smelting Am. T. and T. Am. Tobacco Anaconda Beth. Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison Dougl. Aircr. Dup. de Nem. Eastm. Kodak Gen. Electr. Gen. Motors Goodyear T. 25 febr. 28 febr. 25 febr. 28 febr. 40'/» 40'/» Amer. Motors 9»/» 9V» 42 42'/, Int. Harvester 507» 50'/4 58</4 5774 Int. Nickel 95'A 947. 79 80'/, Int T. and T. 707» 707» 84'/, 87 134'/! exd. 132-/4 69'/» 707» Mont. Ward 32'/, 3274 44»/, 447» 52-/4 55 4474 44 44 437» 4574 457» Royal Dutch 427» 427. 56 56 Sears Roeb 587, 587» 49'/, 50 Shell Oil 60'/» 59'/. 767» 7774 Soc. Vacum 88'/, 88'/» 60 5974 74'/, 747» 37'/» 37«/8 Stand. Oil N.J. 76'/, 767. 91 917» Studebaker 39 387. 367» 36'/, Texaco 78'/, 78'/, 161 16774 Un. Aircraft 85 85»/. 56'/» 557» Un. Corp 97» 9'/» 48'/, 487» 31'/» 307» 40'/4 40'/» Us. Rubber 37'/, 367» 9874 1037» 507» 50»/» 222 222 637» 63 1177» 11774 Woolworth 287» 287. 11074 109 53'/» 527» 99'/, 99»/, 97'A 104'/, 467, 457» Wall Street heeft februari afgesloten met een licht herstel, waarbij met name een rol speelden de ruimtevaartwaarden, lucht vaartlij nen en sporen. Het bedrijfsnieuws was wederom goed, maar werd weer over schaduwd door slechte berichten uit Viet nam. Het herstel was dan ook van tech nische aard. Boeing steeg 6J4, Douglas Aircraft 5%, General Dynamics 2, United Airlines 4%, Xerox 4% en Radio Corp. 27». In Raytheo werd het meest gehandeld. Het fonds steeg 5 punten tot 46%. Van de 1430 verhandelde fondsen waren er 673 hoger en 545 lager. De omzet was flink en wel 9.92 miljoen shares tegen 8.15 miljoen sha res vrijdag. De Dow Jones indices: industrie 951.89 1.11); sporen 266.76 2.53) en open bare nutsbedrijven 141.75 0.03). De firmanten van de steenfabriek Everts en Co te Veendam hebben beslo ten het bedrijf te sluiten. Dit besluit is genomen na overleg met het Gewestelijk Arbeidsbureau en de werknemersorgani saties. Bij de sluiting zijn 27 werknemers betrokken. Het bedrijf moest de laatste jaren met verlies werken, doordat de post lonen van jaar tot jaar belangrijk steeg. Weliswaar zijn in het bedrijf loonbesparende en pro- duktieverhogende investeringen gereali seerd, doch het effect hiervan werd meer dan teniet gedaan door de stijgende loon kosten. In overleg met het Gewestelijk Arbeids- De scheepvaartmaatschappijen, die zijn aangesloten bij de Continent India Pakis tan Conferences, zullen voor alle voedsel voorzieningen van regeringen of christe lijke instellingen bestemd om de honger in India te verlichten, een korting van 22% percent verlenen op de transportkos ten. Deze korting is geldig tot 31 decem ber. De korting wordt berekend over de bruto-vracht met dien verstande dat de netto-vracht niet lager dan 100 shilling mag zijn. bureau en de algemene bedrijfsgroepen- centrale probeert men het personeel van de steenfabriek tijdig ergens anders werk te bezorgen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11