Bouw winkelgalerij op Marktplein sisaltapijt 28.- IJmuider Harmonie opnieuw naar de Franse Rivièra Kort IJmondnieuws d6 r uy ter marktplein Yan Kesteren leidt in damtoernooi om Kennemer titel V.V.D.-vergadering „Haarlem-Velsen" Texelstroom nu in element Schorpioen moest overwinning aan DEM laten Nieuwe huisnummers in Santpoort-Noord Dagelijkse leiding bij Plaatwellerij in Velsen-Noord DINSDAG 1 MAART 196 6 5 Jaarvergadering van de Velser Sport Stichting Stomp Aan haren getrokken Lichtmast Doorgereden DCIJ heeft goede kans om te promoveren Volleybal in IJmond VLAGGEN! LOENDERSLOOT Vanavond om acht uur wordt in het Cultureel Centrum aan het Moerberg- plantsoen in IJmuiden een algemene ver gadering van de Velser Sport Stichting gehouden. Bij de bestuursverkiezing zijn aftredend de heren J. H. Wijnberg, J. H. L. Offerhaus en J. Th. Kröger, die zich allen herkiesbaar hebben gesteld. Voor een belangrijk deel zal een be spreking van het jaarprogramma de aan dacht vragen, temeer wegens de ook dit jaar te houden sportweek, die men in het kader van het tienjarig bestaan van de Stichting een bijzonder aspect wil ge ven. melo het Utrechts damgenootschap met een 14-6 nederlaag naar Utrecht terug ge stuurd. De stand van de groep na 2 ron den is: 1. DCIJ 1 gesp. 2 punten. 2. Almelo 2 gesp. 2 punten. 3. Utrecht 1 gesp. 0 punten. Zaterdag moet DCIJ naar Utrecht. Win nen Laros en zijn mannen, of behalen zij een gelijk spel, dan valt Utrecht af. Wint Utrecht dan staan de drie tientallen weer gelijk. Het zal dus een moeilijke uitwed strijd worden voor DCY vooral nu Dui- venbode en Binkhorst zijn verhinderd. Uit de volgende spelers, die naar Utrecht rei zen, wordt het tiental samengesteld: H. Laros, P. v. d. Berg, T. Tielrooy, K. Pip- pel, B. Dukel, H. Swier, J. van Straaten, A. W. Beukema, L. Vooys, K. v. d. Steen, D. Bosma, P. Kok, H. J. Winter, D. Ott. Op 13 november van het vorige jaar had een 61-jarige directeur van een wa terzuiveringsmaatschappij in Amster dam in de Haarlemmermeer slingerend over Rijksweg 4 gereden. Volgens de ver klaring van de politie zou hij zich na zijn aanhouding slechts wiebelend op zijn be nen staande hebben kunnen houden. Ook had de verdachte nogal erg veel links van de weg gereden met een snel heid van 80 tot 100 kilometer per uur. Bij iedere flauwe bocht had de directeur zijn richtingaanwijzer laten knipperen. Vermoedelijk om dranklucht in de wagen te verwijderen was er overal parfum in de auto verspreid. Drie weken onvoorwaardelijke gevange nisstraf en ontzegging van de rijbevoegd heid voor twee jaar eiste de officier van Justitie. De politierechter veroordeelde de directeur tot twee weken gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid voor een jaar met aftrek. Een 24-jarige landarbeider uit de Haar lemmermeer stond terecht, omdat hij op 7 september handtastelijk tegen een po litieagent was opgetreden. De maand er voor had hij met zijn brommer te hard gereden en was daarvoor aangehouden. Tegen de agent had hij toen al een onbe leefde houding aangenomen. De bromfiets was in beslag genomen. De verdachte zou nog zijn verzekeringspapieren moeten tonen aan de politie en aangezien het bureau nogal een flink eindje uit de buurt van de verdachte lag en de verbaliserende agent in de omgeving van de landarbei der woonde mocht hij dit bij de agent doen. Iets, waarop de verdachte niet was in gegaan. Pas na enige tijd was de ver dachte naar het huis van de agent gegaan om te vragen „hoe het met de in beslag genomen voorwerpen stond". Aangezien de arbeider de agent ervan verdacht de teruggave opzettelijk te heb ben vertraagd had hij hem toegevoegd „Je bent een flinke vent dat je het zo versiert". Bij het wegfietsen had hij tegen de politieman vervolgens gezegd: „Ik krijg je nog wel", wat door de ander als een bedreiging werd opgevat. De agent wist de jongeman vervolgens staande te houden, maar kreeg een stomp. De agent wilde zijn arrestant toen mee naar zijn huis nemen om er om assisten tie te bellen. De landarbeider verzette zich heftig. In de woning van de agent nam hij nog een bokshouding aan, maar liet alle verzet varen toen hij zag dat hij bloedde. De verdachte bleef voor de politierech ter de stomp ontkennen. De officier van Justitie eiste 100 boete subsidiair 20 da gen. De politierechter veroordeelde hem conform de eis. Wegens mishandeling van een vrouw moest een 33-jarige werkster uit de Haar lemmermeer zich voor de politierechter verantwoorden. Op 14 oktober had zij een andere vrouw, die in verwachting was, tijdens een onenigheid aan de haren ge trokken. De vrouw was daarbij gevallen en had het bewustzijn verloren. Zij kon voor de politierechter niet als getuige optreden, omdat zij een miskraam had gehad. Haar kind zou in april moeten zijn geboren De echtgenoot van de mishandelde vrouw zag verband tussen de mishandeling en de miskraam. Hij wil dit door de recht bank nog laten onderzoeken. Voor de mishandeling eiste de officier van Justitie een boete van 75. De po litierechter veroordeelde haar tot ƒ45 boete. Een 26-jarige monteur uit Rotterdam had in november en december van het vorige jaar in de Haarlemmermeer 361 tegeltjes, plamuur, lakverf en een verf kwast gestolen. De officier van Justitie achtte dit een ernstige zaak. Hij refereerde aan het feit dat er tegenwoordig ontzettend veel op bouwwerken, waar ook de verdachte het materiaal vandaan had, wordt gestolen. Hij eiste twee weken onvoorwaardelijke gevangenisstraf en drie weken voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar De politierechter veroordeelde de ver dachte tot 150 boete, subsidiair dertig dagen, drie weken voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Een 20-jarige varensgezel uit Benne- broek had op 16 oktober van het vorige jaar onder invloed gereden. Met een meis je achterop zijn bromfiets had hij een on geluk gehad en hij had hierbij een let sel aan zijn hoofd opgelopen. Conform de eis van de officier van Ju stitie werd hij veroordeeld tot tien dagen gevangenisstraf met ontzegging van de rijbevoegdheid voor een jaar. Een 20-jarige bloemenkweker uit Aals- meer was nadat hij een lichtmast met zijn auto die hij voor 60 had ge kocht had aangereden zonder meer weg gereden. De auto verstopte hij vervolgens achter een paar struiken en sloopte het spatbord, waarmee de mast was geraakt, van de auto. Toen hij hoorde dat de poli tie hem al op het spoor was gekomen ging hij naar het bureau. De officier eiste 150 boete en ontzeg ging van de rijbevoegheid voor vier maanden. De politierechter veroordeelde de bloemenkweker tot 100 boete subsi diair twintig dagen met zes maanden ont zegging van de rijbevoegheid. „Ik verzamel kruiken". Aldus verklaar- een 47-jarige keuken bediende over het hem ten laste gelegde namelijk dat hij op Schiphol een kruik met een halve liter jenever had weggenomen. „Het ging me niet om de inhoud", zei hij. De officier van Justitie eiste 50 boet* subsidiair tien dagen en twee weken voor waardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. De politierechter veroordeelde hem tot 50,boete. Nadat hij een aanrijding had veroor zaakt reed een 65-jarige loodgieter-smid uit Hoofddorp door. Pas toen hij klem was gereden kon zijn identiteit worden vastgesteld. Van het hem primair ten las te gelegde, rijden onder invloed werd hij vrijgesproken. Voor de twee andere feiten veroordeelde de politierechter hem tot 100 boete sub sidiair twintig dagen voor de aanrijding en voor het doorrijden tot 250 subsidiair vijftig dagen met vier maanden ontzeg ging van de rijbevoegheid. De officier Van Justitie had drie weken geëist met een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Koninginnedag. De Vereniging Ko ninginnedag te Beverwijk telt 1535 leden en dat is bijna vijftig meer dan vorig jaar. Op de dezer dagen gehouden jaar vergadering werden de bestuursleden die reglementair aan de beurt van aftreden waren herkozen. Voor 10 maart, de dag dat prinses Beatrix in het huwelijk treedt met de heer Von Amsberg, is een feest programma samengesteld, dat zijn hoog tepunt wel zal vinden in het planten van een Beatrixboom in de groenstrook Oos- terwijk-Meerestein. Op het marktplein wordt gedanst, muziekkorpsen laten zich horen en iedereen mag gratis naar de bioscoop. Voor de jeugd zijn er teken wedstrijden. Een volksbal besluit de feestdag. Vogelvreugd. De vereniging voor vo gelliefhebbers „Vogelvreugd" in Bever wijk heeft leden die zich behalve voor tentoonstellingen en prijzen zeer interes seren voor ook nog iets anders en dit is wel bewezen door de grote opkomst voor een lezing door de heer Houtenbos over „Gonzende smaragden" in Café Sport, waarbij het over insecten ging. De waar nemend voorzitter, de heer Schinkel, hoopt dat binnenkort het resultaat be kend zal zijn van besprekingen met het gemeentebestuur over een betere huisves ting voor de verschillende verenigingen. Afscheid. Vandaag ruilt de heer G. van Uden, directeur van de Algemene Middenstandsbank, Beverwijk voor Doe- tinchem. Bankdirecteur Van Uden heeft zich in zeven jaar heel wat vrienden ge maakt in Beverwijk en omgeving en dit was wel waarneembaar op zijn afscheids receptie. Onder de zeer velen die aanwe zig waren bevonden zich, namens het ge meentebestuur, loco-burgemeester W. Vessies en wethouder F. Kaebisch. Allen hebben de scheidende directeur veel suc ces gewenst met de uitbouw van de Mid denstandsbank in Doetinchem. In Bever wijk wordt de heer Van Uden opgevolgd door de heer H. Willems. Huwelijksvrij. Het personeel van de Plaatwellerij en van de Papierfabriek in Velsen-noord heeft 10 maart vrij-af, met behoud van loon of salaris. Op de Papier fabriek is die dag een nationale feest dag, met dien verstande, dat het perso neel van de continuproduktie loontoesla- gen ontvangt. Voor het continubedrijf zal alleen het beslist noodzakelijke personeel dienst doen, zodat het grootste gedeelte de huwelijksplechtigheid kan volgen, al dus is door de directie bekend gemaakt. Noordzeekanaalgebied. Voor het de partement Heemskerk van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen heeft de heer F. Bergisch, adjunct-directeur van de Stichting Rijnmond-Noordzeeka naal een interessante lezing gehouden over het Noordzeekanaalgebied. Met dia's verduidelijkte hij het beeld van de zich steeds uitbreidende industrie in en rond Amsterdam, Zaandam, Haarlem en IJmond, alsmede het woongebied, waar in Heemskerk hoe langer hoe meer wordt betrokken. Advertentie Kamerbreed per mete 3.80 m breed woninginrichting (Van onze dammedewerker) DCIJ, Almelo en Utrechts Damgenoot schap, spelen een promotiecompetitie om twee plaatsen hoofdklasse. In IJmuiden wist DCIJ met 13-7 van Almelo te win nen. Zaterdag hebben de dammers uit Al- Er begint enige tekening te komen in de strijd om het persoonlijk damkam pioenschap van het district Kennemer- land. J. van Kesteren heeft voorlopig de leiding genomen, hoewel hij in zijn partij tegen A. van Leuffen met een puntenver deling genoegen moest nemen. Zijn afge broken partij uit de tweede ronde werd door P. Belien zonder verder te spelen gewonnen gegeven. C. Schelfaut blijkt ook in goede vorm te zijn, dat ondervond A. Douma, die zijn tegenstander belangrijk voordeel moest toestaan. In een 4 om 1 stand ten gunste van Schelfaut werd de partij afgebroken. H. Belien leed een ver rassende nederlaag tegen G. Morseld. J. v. Kesteren heeft nu de leiding met 7 uit 4, gevolgd door C. Schelfaut 5 uit 3. R. Smit kwam in de eerste klasse tot winst tegen J. Boerkoel. Th. van Wort versloeg H. Hooglucht. G. Hekelaar won van C. Lenaarts en A. de Zwart kwam tot remise met J. van de Wereld. In deze klasse leidt G. Hekelaar met 4 uit 2, gevolgd door R. Smit 3 uit 2. De voor de tweede klasse gespeelde partijen resulteerden in overwinninge voor: A. Zandbergen en C. W. Moonen respectievelijk tegen A. Hesselman en B. van Dijk, terwijl Th. Winkelaar en J. van de Does remise speelden. Zandbergen leidt in deze klasse met 2 gewonnen par tijen. Dinsdagavond 8 maart houdt de staten- centrale „Haarlem-Velsen" van de VVD een openbare vergadering in de Hilde- brandzaal van restaurant Brinkmann in Haarlem. Als sprekers komen mevrouw A. Fortanier-de Wit uit Overveen, kandi date en lijstaanvoerder bij de aanstaande verkiezingen voor de Provinciale Staten van Noord-Holland, en de heer J. J. L. Vonhoff, lid van het hoofdbestuur van de VVD. Mevrouw Fortanier spreekt over „Constructief liberalisme" en de heer Von hoff over „onze toekomst is al begonnen". Op de werf van P. Smit jr. in Rotter dam is vanmorgen een nieuwe veerboot voor de dienst Den Helder-Texel te wa ter gelaten, die de naam Texelstroom heeft gekregen. Het is een zusterschip van de Marsdiep, die nu in zijn eentje de verbinding tussen Texel en de vaste wal verzorgt. De n.v. T.E.S.O. (Texels Eigen Stoom boot Onderneming) hoopt de Texelstroom begin juni in dienst te nemen, zodat de nieuwe veerboot dan kan meehelpen de vakantiedrukte op te vangen. De hoofdafmetingen van de Texelstroom zijn: lengte over alles 68 meter, grootste breedte 16,7 meter, holte 5,85 meter. Onder boom. Bij het rooien van bomen is te Teteringen de 45-jarige straatmaker A. J. Feskens uit Etten onder een val lende boom geraakt. Met ernstige ver wondingen is hij overgebracht naar het St. Ignatiusziekenhuis te Breda, waar hij korte tijd later is overleden. Aan het Marktplein in IJmuiden zijn maandagmiddag een personen auto en een vrachtwagen met elkaar in botsing gekomen. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Op het Marktplein in IJmuiden is men begonnen met de bouw van de winkelgalerij, die daar aan de noordzijde zal komen. De bestrating is opgebroken en graafmachines zijn bezig de grond vrij te maken voor het fundament van het nieuwe winkelpand. De bouw van de winkelgalerij die ongeveer zeven zaken zal omvatten zal naar schat, ting anderhalf jaar duren. Het is nog steeds niet bekend wat voor soort winkels in het gebouw komen. De onderhandelingen hierover zijn nog niet definitief afgesloten. (Van onze volleybalmedewerker) In de heren eerste klas heeft Schor pioen 1 zijn uiterste best gedaan om DEM een nederlaag te bezorgen. In het begin leek het er veel op. Door rustig en bekeken spel werd DEM langzaam maar zeker in een hoek gedrukt (15-11). Toen kregen de withemden het spelletje door en was het gedaan met de goede voor nemens van Schorpioen (9-15, 11-15, 8-15). De andere wedstrijd in deze klas, die tussen Tyfoon 2 en VCIJ 2 heeft een pun tenverdeling tot gevolg gehad. Tyfoon 2 wist de eerste twee sets gemakkelijk te te winnen 15-5, 15-6. Hierna werkte VCIJ zich onder de druk vandaan en nam zelfs het initiatief over (4-15, 7-15). In de dames eerste klas hebben bei de koploopsters hun posities geconsoli deerd. Kennemers 2 deed dat ten koste van VCIJ 1, dat alleen de eerste set goed partij gaf en had zelfs met een beetje geluk deze op zijn naam kunnen brengen (16-14, 15-3, 15-1). VCK had niet veel moeite met ODIN, dat zijn dag niet had. Toch wisten ze één set in de wacht te slepen. 3-1 (15-10, 15-10, 11-5, 15-2). ODIN 2 lacht in de tweede klas heren in zijn Vuistje. Zelf behoefde het niet te spelen, maar twee van de concurrenten verloren punten. Kennemers 1 moest het hoofd buigen voor Tyfoon 4 0-3 (7-15, 13-1 3-15) en Schorpioen 2 kwam niet verder dan een gelijkspel tegen VCK 2 2-2 (15- 12, 15-10, 8-15, 11-15). De voornaamste concurrent van de Heemskerkers, nl. Ty foon 3 maakte geen fout en won gemak kelijk van Kennemers 2 3-0 (15-4, 15-5, 15- 10). Schorpioen 1 (dames) heeft in de twee de klas zijn kansen op de bovenste plaats weer verder zien dalen. Het moest genoe gen nemen met een gelijkspel tegen DEM 3, dat hiermee zijn grotere zus een dienst bewees 2-2 (4-15, 15-5, 15-6, 12-15) DEM 2 maakte zelf geen misstap en staat zeer vast aan de kop van de ranglijst. Schor pioen 2 was hiervan de dupe 3-0 (15-9, 15-5, 15-4). Tyfoon 2 en VCK 2 kwamen remise overeen 2-2 (10-15, 15-7, 15-8, 12- 15). De standen in de heren eerste klas en dames eerste klas zijn: Dames: 3. ODIN 1 12 11 1. Kennemers 12 21 4. Tyfoon 1 12 8 2. VCK 1 12 16 5. VCIJ 1 12 4 Heren: 4. VCIJ 2 11 9 1. Tyfoon 1 12 23 5. ODIN 1 12 8 2. DEM 1 12 16 6. Schorpioen 11 7 3. Tyfoon 2 13 13 7. VCK 1 11 6 De steeds dichter wordende bebouwing aan de Hoofdstraat en de nieuwbouw aan de Terrasweg in Santpoort-Noord maken het noodzakelijk een aantal huis- en win kelnummers te wijzigen. Deze maatregel kan aanleiding zijn tot ongerief, vooral indien het desbetreffen de pand wordt gebezigd om er een bedrijf of beroep in uit te oefenen. Echter zijn diverse bouwprojecten dermate ingrijpend dat aan een nieuwe nummering niet is te ontkomen. Zo zijn op de plaats van het pand Hoofdstraat 88, dat gesloopt zal worden, acht woningen en een boxengarage gepro jecteerd. Dit alleen al betekent, dat ne gen nieuwe huisnummers moeten worden tussengevoegd. Op de plaats van het vroegere pand Hoofdstraat 154 (nabij de Terrasweg) is thans een bouwwerk in uitvoering, dat na gereedkomen zal worden onderverdeeld in vier afzonderlijke huisnummers. Voorts moeten nummers worden gereser veerd voor terreinen waar in de toekomst ongetwijfeld meer panden zullen verrij zen dan nu aanwezig zijn. Wat de Terrasweg betreft, gaat het om de in uitvoering zijnde nieuwbouw aan het begin van deze weg. Verder moet een naast deze nieuwbouw reeds bestaande opstal worden genummerd en is het ge wenst de nog voorkomende ondernumme ring (2a, 2b) op te heffen. Een onlogisch hiaat tussen de nummers 44 en 56 moet worden weggewerkt en een pand zal wor den gesplitst, zodat daar twee nummers nodig zijn. De betrokken bewoners kunnen onge veer over vier weken de nieuwe numme ring verwachten. Advertentie Vrijdag moest het bestuur van de IJmuider Harmonie in recordtijd tot actie overgaan, omdat er onverwacht een door allerlei omstandigheden vertraagde uitnodiging voor het tamboer- en trompetterkorps was binnen gekomen, om weer te komen deelnemen aan de vermaarde „Bataille des Mimosas" in Cannes, de beroemde badplaats aan de Franse Riviera. Na een kort beraad werd de organisatoren onmiddellijk bericht dat de ver erende invitatie zou worden geaccepteerd, waarop de leden van het korps in gllerijl van hun onverwachte reisje naar Frankrijk op de hoogte werden» gesteld. In de nacht van zaterdag op zondag vertrok het korps om half twee uit IJmuiden voor de eerste etappe tot Schiphol, waar de eerste ploeg om drie uur vertrok met een DC 3, om half vijf gevolgd door het tweede deel van het gezelschap in een DC 4. De reis werd gemaakt in gezelschap van de Euroband uit Rotterdam, met majorettenpeloton en „De Trommelaere van Roosendaal". De vliegroute leidde via Brussel, Lyon en Nice, waar het gezelschap zich om ne gen uur verzamelde, om met bussen naar de schouwburg in Cannes te worden ver voerd. In dit gebouw, bekend door de hier geregeld gehouden filmfestivals, werden de fraaie uniformen aangetrokken, waar na de traditionele ceremonie volgde van de presentatie aan het stadsbestuur van Cannes. Begunstigd door de legendarische Ri- vierazon met een lentetemperatuur van 25 graden, werd daarop de beroemde op tocht langs de boulevards gehouden, sa mengesteld uit een aantal met mimosa's versierde praalwagens, waarvan er een was getooid met miss Frankrijk 1966. De bekende taferelen van verleden jaar her haalden zich, er werden armenvol mimo sa en confetti over de muzikanten uit gestrooid en overal oogstten zij voor hun prestaties een enthousiast applaus. „Ah, les Hollandais", werd overal gehoord, waaruit kon worden afgeleid dat men de IJmuidenaren nog van verleden jaar her kende. De Nederlandse korpsen voerden in dit corso opnieuw de boventoon. Des avonds om acht uur werd in het oude stadsgedeelte van Cannes opnieuw een muzikale rondwandeling gemaakt, welke eveneens een enorme belangstel ling wist te trekken, met welke represen tatie de IJmuider Harmonie dan weer aan de verplichtingen had voldaan. Om twaalf uur zouden de vliegtuigen weer van Nice vertrekken, maar omdat er een hiaat was opgetreden in de aanvoer van bagage en instrumenten, konden de toestellen niet eerder dan om half drie het luchtruim in. Aldus keerde men maandagmorgen om half zeven op Schiphol terug, ver moeid, maar met de prettige gedachte in Frankrijk opnieuw een uitstekend figuur te hebben geslagen. Bij de n.v. De Plaatwellerij te Velsen- Noord is benoemd tot procuratiehouder met de titel van onderdirecteur da heer G. Hiemstra. De dagelijkse leiding van dit bedrijf berust nu bij het college, bestaande uit ir. G. J. Kluck, directeur en de heren G. Hiemstra en A. A. R. Starink. Ir. Kluck onderhoudt het contact met andere afdelingen over algemene en fa briekszaken; de heer Hiemstra gaat over projecten in ontwerp en uitvoeringssta dium en de heer Starink over commer ciële zaken. De heer H. Zuidervaart, onderdirecteur is voor een deel toegevoegd aan Brons- werk-Fijenoord Internationaal (H.F.I.) en coördineert de exportbelangen van de n.v. de Plaatwellerij met die van B.F.I. Linnen vlag (100x150 cm.) met vlaggestok en nylon houder compleet v 10.95 Lange Nieuwstraat. IJm. Telefoon 4654. «te-

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5