Pellenaars' ploeg presenteerde zich voor start van seizoen Wielerploegen voor seizoen 1966 Kanovaarders gaan hoogtrainen Talrijke beslissingen gevallen in provinciale schaakstrijd TOTOPROGNOSE Karen Muir weer sneller KNVB verleent geen amnestie op 10 maart Kurt Vyth sprak over wielerbaan Germano weerstond Azalea Hanover Noorse rijders in Bodoe superieur Jan Wagenaar jr. kreeg slechts waarschuwing f WOENSDAG 2 MAART 1966 13 Sï EUROPA CUP II Liverpool gelijk tegen Honved Zandegu bleef op kop in Ronde van Sardinië Ard Schenk wordt door eigen Gewest gehuldigd Frans en Bert Schoofs vormen Nederlands team Acavallo won op punten van Japanner Katsuyoshi Takayama 99 Grote inschrijving voor bokskampioenschappen 123231132123 Gevecht Clay-Terrell mogelijk in Pittsburgh DROP IN SNELSLUITVERPAKKING VENCO DROP OM VAN TE WATERTANDEN r - (Van onze sportredacteur) Gisteren heeft Kees Pellenaars zijn wie lerploeg gepresenteerd. De equipe -geniet van het laatste (trainings-) weekje in de bossen rond Breda, want zaterdag gaan de coureurs, die popelen van ongeduld, al aan de slag. De Televizier-renners star ten dan in de eerste wedstrijd van het seizoen, de Omloop van het Volk met start en finish in Gent. In die eerste koers blijkt al welke kant Pellenaars in het begin van dit seizoen heen wil: zich richten op de Tour de France. Cees Haast namelijk zal niet in de grote wedstrijd starten, maar in de „kleine omloop". Haast wordt door Pellenaars vertroeteld. Hij moet het kalm aan doen om helemaal fit en uitgerust in de ronde van Frank rijk te kunnen starten als grote troef. Sa men met Karstens, die het ook voorlopig kalm aan doet. In de eerste etappe-wedstrijd van het nieuwe seizoen, waaraan de Televizieren meedoen Parijs-Nice (van 8-15 maart) zullen Haast en Karstens dan ook niet van de partij zijn. De ploeg voor de „rit naar de zon" bestaat uit Van Espen, Knops, Maliepaard, Rentmeester, Zilver berg, De Roo, van der Vleuten en Zoet. Vooral van Zilverberg verwacht men nogal wat. Pellenaars heeft de ronde van Italië la ten schieten, ook al kreeg hij aantrekke lijke aanbiedingen. De formatie, die nu gelieerd is met Batavus, vertrekt wel in de ronde van Spanje, waar men flink wat geld kan verdienen. De Roo en Kar stens rijden daarna Bordeaux-Parijs. De Televizieren krijgen een medische begeleider, dokter Maas uit Rotterdam. Hij interesseert zich zeer voor sportlie den en wilde graag de renners onder con trole hebben. In verscheidene grote koer sen zal Ben Pon, de autocoureur, als chauffeur van Pellenaars opfreden. Niet in de Tour. Daar heeft de Pel zijn ver trouwde Franse chauffeur. De dinsdag in Boedapest gespeelde eer ste wedstrijd tussen Honved en Liverpool voor de kwart-finales van het toernooi om de Europese*beker voor nationale beker winnaars is geëindigd in een gelijkspel: 0-0. De Belg Bernard Vandekerkhove heeft de derde etappe van de Ronde van Sardi nië, een rit over 171 km van Sorso naar Oristano gewonnen in 4 uur 42 min 07 sec. Op de tweede en derde plaats eindig den de Italianen Marcoli en Zandegu, die de leiding behield in het algemeen klassement. De uitslag luidt: 1. Vandekerkhove (Belg) 4.42,07 met bonificatie 4.41.,7; 2 Marcoli (Italië) 4.42.,47 met bonificatie ,42,27; 3. Zandegu (Italië) z.t. met boni ficatie 4.42,32; 4. Anni (Italië); 5. Adorni (Italië); 39. Anquetil (Frankr) z.t.; 51 Arie den Hartog 4.43,02. Het algemeen klassement na de derde etappe van de Ronde van Sardinië ziet er als volgt uit: 1. Zandegu (Italië) 13.16,12 Adomi (Italië) op 35 sec.; 3. Cribiori (Italië) op 35 sec.; 4. Vicentini (Italië) op 50 sec.; 5. Battisten (Italië) z.t.; 39. Den Hartog (Nederland) op 2,57. (Van onze sportredactie) De nieuwe wielerploegen van profes sionals zijn samengesteld. Zaterdag wordt het wegseizoen 1960 in West-Europa ge opend met de Belgische semi-klassieker De Omloop van het Volk. Hieronder treft men de nieuwe wielerformaties aan, die elkaar dit jaar gaan bestrijden. TELEVIZIER (Nederland): Van Dongen, Van Espen, De Haan, Haast, Ha- rings, Karstens, Knops, Maliepaard, Nijdam, Rentmeester, De Roo, Van der Vleuten, Wou ters, Zilverberg, Zoet. Ploegleider: Kees Pellenaars. CABALLERO (Nederland): Boog, Hans den Hartog, Kosten, Henk Peters, Pieterse, Schepers, Schuuring, Drummen. Ploegleider: Gerard Peters. WILLEM II (Nederland): Stolker, Van Aart, Van Tilburg, Fransen, N. Lute, Koopmans, Breure, Van Amsterdam. Ploegleider: Ton Vissers. VRP (Nederland): Snepvangers, Van Ginniken, Groeneweg, Van der Klundert, Van Kemenade, Beckers, Tim- mers, Schroder, Cooremans, Hermes, Mesters. Ploegleider: nog onbekend. FORD (Frankrijk): Anquetil, Stablinski, Everaert, Lemeteyer, Aimar, Novak, Annaert, Graczyk, Thielin, Grain, Martin, Quesne, Milesi, Wuillemin (allen Frank rijk); Arie den Hartog, Huygens, Cees Lute (allen Nederland); Bernard van de Kerkhove (België); Denson (Engeland); Jimenez (Spanje). Ploegleiders: Raphael Geminiani en Raymond Louviot. MERC1ER (Frankrijk): Poulidor, Jourden, Chappe, Cazala, Bodin, Bachelot, Genet, Bellone, Boudringhin, Manzano, Poulot, Bouton, Ignolin. Aerenhouts, Melcken- beeck, Spruyt, Sweerts (allen België); Elliott (Ierland); Hoban (Engeland). Ploegleider: Antoine Magne. PELFORTH-SAUVAGE (Frankrijk): Anglade, Cadiou, Carrara, Delberghe, Ehrlich, Etter, Ferrer, Foucher, Georges en Joseph Groussard, Izier, Labrouille, Lefebvre, Milliot, Retrain (allen Frankrijk); Janssen en Braspen- nincx (Nederland); Delocht, Lacroix, Monty, Van Cauwenberghe, Walschaerts (allen België); Schleck (Luxemburg). Ploegleider: Maurice de Muer. PEUGEOT (Frankrijk): Bayssiere, Bazire, Delisle, Duez, Dumont, Grosskost, Hamon, Pierre le Mellec, Camille le Menn, Letort, Nedelec, Niel, Pamart, Paris, Pingeon, Raymond, Zimmerman (allen Frank rijk); Ferdinand Bracke, Eddy Merckx, Theo Mertens, Georges van Coningsloo (allen België); Simpson (Engeland); Boelke (Duitsland). Ploegleider: Gaston Plaud. KAMOME-DILECTA (Frankrijk): Anastasi, Arze, Benet, Beuffeuil, Darrigade, Desplat, Dupont, Epaud, Gainche, Lebaube, Le- breton, Le Dudal, Le Greves, Marcarini, Ma- strotto, Mattio, Novales, Reaux, Rostollan, Roy, Salmon, Seurin, Van Haverbeke, Vermeulin (allen Frankrijk). Ploegleider: Louis Caput. SOLO-SUPERIA (België): Van Looy, Van Steenbergen, Sercu, Seis, Van Aerde, Ballegeer, Baguet, Delvael, Derboven, Armand Desmet, Jozef Janssens, De Pauw, Le- langue, De Sitter, Sorgeloos, Maes, Monteyne, Julien Stevens, Van den Berghen, Scrayen, De Wolf, Vreckon; Post (Nederland); Lykke (Dene marken). Ploegleider: Hugo Mariën. ROMEO-SMITH (België): Brands, Desmet, Foré, Haeltermann, Jacque- min, Lauwers, Mathy, Molenaers, Willy Planc- kaert, Reybroeck, Van den Berghe, Van den Bosche, Van den Eynde, Van de Ryse, Van Loo, Van Vlierberghe, Verheyden, Verschueren, Van Cappellen (allen België); Cornelisse (Nederland); Schutz (Luxemburg). Ploegleider: Guillaume Driessens. MANN (België): Bocklandt, Boonen, Verachtert, Proost, Booms, Deconing, Geraards, Lambrechts, Luyte, Bou quet, Cooreman, Deferm, Haeseldonckx, Hugo Hellemans, Houbrechts, Huysmans, In 't Ven, Bruno Janssens, Kerkhove, Lenaers, Maes, Mes- selis, Nolmans, Noyelle, Pauwels, Troonbeekx, Van Clooster, Van Springel, Van den Bogaart, Vrancken, Vercauteren (allen België). Ploegleider: Frans Cools. Het gewest Noordholland-Utrecht van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrij ders Bond gaat de Europese schaatskam pioen en tweede op de wereldkampioen schappen te Göteborg, Ard Schenk uit Wieringerwaard huldigen. De huldiging zal vergezeld gaan van een stoffelijke blijk van waardering dat zal worden be kostigd door het voor dit doel ingstelde „Huldigingsfonds Ard Schenk." WIELS-GROENE LEEUW (België): Beheyt, De Cabooter, De Boever, Staf Desmet, Gilbert Desmet, Godefroot, Huyvaert, Pauwels, Timmermans, Van Meenen, Van den Nest, Ver beek, Criel, Hellemans, De Munster, Verhaegen (allen België); Wright (Engeland); Kunde en Puschel (Duitsland), Ploegleider: Albert de Kimpe. MOLTENI (Italië): Dancelli, Fontona, Motta, De Rosso (allen Italië); Rudi en Willy Akig (Duitsland); Bing- gelli (Zwitserland): Geldermans (Nederland). Ploegleider: Giorgio Albani. FILOTEX (Italië): Ballini, Bitossi, Carlesi, Chiarini, Colombo, Gelli, Grassi, Lenzi, Manucei, Mugnalni, Picchl- otti, Zanchi (allen Italië): Hagman en Weber (Zwitserland). Ploegleider: Vittorio Onsi. SALVARANI (Italië): Gimondi, Adomi, Armani, Babini, Durante, Fantinato, Galbo, Longo, Mazzacurati, Gualaz zini, Meldolesi, Minleri, Monti, Pambianco, Parte- sotti, Pesenti, Ronchinl, Vendemiatti (allen Italië). Ploegleider: Luciano Pezzi. VITADELLO (Italië): Cribiori, Polidori, Portaluppi, Taccone, Vigna (allen Italië). Equipe nog niet volledig: ploegleider nog niet aangewezen. SANSON (Italië): Balmamion, Bariviera, Chiappano, Marcoli, Zilioli (allen Itglië). Equipe nog niet volledig; ploegleider vermoe delijk Fomara BIANCHI (Italië): Bailetti, Maino, Mealli, Negro, Poggiali, Pre ziosi, Soldi, Zandegu (allen Italië). Equipe nog niet volledig; ploegleider Pinella de Grandi. RUBERG West-Duitsland Claesges, May, Kanters, Peffgen, Streng (allen Duitsland): De Jager en Rein de Jongh (Neder land); Goldhof en Van de Wiele (België). Ploegleider nog niet aangewezen. TIGR A-MELTINA Zwitserland Spuhler, Ruegg, Pfenninger, Hagmann. Brand, ZZollinger, Girard, Hauser, Herger, Stadelmann Weber (allen Zwitserland); Causse (Frankrijk). Ploegleiders: Erich Grleshaber en Jean de Gribaldy. KAS (Spanje): Gomez del Moral, Gabica, Barrutia, Elorza, Echevarria, Galera, Momene, Pinera, Sagarday (allen Spanje). Ploegleider: Dalmacio Langarica. FERRYS (Spanje): Perez-Frances, Manzaneque, Bertran, Castello, Diaz, Hernandez, Soler, Garcia-Such, Rey, Tous (allen Spanje). Ploegleider: Damian Pla, FAGOR (Spanje): Alomar, Otano, Santamarina. Blanco. Erran- donea, Garcia, Lasa, Martin (allen Spanje). Ploegleider: Pedro Machain. Karen Muir, de dertienjarige Zuid afrikaanse zwemster, heeft het we reldrecord op de 110 yards rugslag dinsdag in Durban wederom scherper gesteld en nu gebracht op 1 min. 8 sec Het was de derde keer in acht dagen dat het record werd verbeterd. Het begon op 21 februari in Kimberley waar de Zuidafrikaanse Ann Fairlie het sinds augustus van het vorige jaar met 1.08,7 op naam van Karen Muir staande wereldrecord met 0,1 sec. verbeterde, Drie dagen later heroverde Karen Muir in Durban het wereldrecord met een tijd van 1.08,3 en in hetzelfde bad haalde zij er nu wederom 0,3 sec. af. Karen Muir vestigde haar nieuwe we reldrecord in de finale van de Zuidafri kaanse kampioenschappen. Zij werd op de tweede plaats gevolgd door Ann Fair lie met 1.08.7, terwijl de Frangaise Chris tine Caron, met 1.07.9 Europees record houdster op de 100 meter rugslag, als derde aantikte in 1.09.5. De gebroeders Frans en Bert Schoofs komen het Nederlandse tafeltennisteam, dat op dinsdag 8 maart in Assen tegen Engeland speelt. De Engelse ploeg bestaat uit Chester Barnes en Tony Pid doek. De ploeg van Televizier/Batavus voor het seizoen 1966, met links Kees Pellenaars. De Argentijnse bokser Horacio Acavallo is gisteren in de Japanse hoofdstad Tokio wereldkampioen in het vlieggewicht (WBA-versie) geworden door een punten- zege op de Japanner Katsuyoshi Takaya ma. Het was een snel en hard gevecht waarin de 31-jarige Argentijn na de tien de ronde het initiatief nam, toen hij zijn tegenstander met een flitsende linkse vol trof. De niet door de WBA erkende Italiaan se wereldkampioen in deze klasse, Salva- tore Burruni zal op 14 juni in Londen zijn titel tegen de Brit Walter NcGowan ver dedigen. (Van onze correspondent) Het bestuur van de KNVB heeft beslo ten geen amnestie te verlenen aan ge strafte spelers in verband met het huwe lijk van prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg, waarom door een twintig tal verenigingen was verzocht. Het bonds- bestuur, dat zich over deze aangelegen heid langdurig heeft beraden, is tot de conclusie gekomen, dat het onjuist zou zijn om tot kwijtschelding van straffen over te gaan, ook al omdat het dan de vraag zou zijn, waar de grens zou moe ten worden getrokken. (Van onze sportredactie) Zes kanovaarders en twee kanovaar- sters vertrekken 10 maart naar het Zwit serse Arosa om daar „hoog", op ruim 2.000 meter, te trainen. De training heeft een tweeledig doel: energie opdoen voor het nieuwe seizoen en gegevens verschaf fen met het oog op de Olympische Spe len van Mexico City in 1968. Daartoe is een onderzoekprogramma opgesteld, waaraan de kanosportmensen zich zullen onderwerpen gedurende de zestien dagen, dat zij in Arosa verblijven. De gegevens zullen door de bondsarts van de kleine, maar actieve kanobond, Maschaupt uit De Rijp, verwerkt worden. Hij zal dat doen na terugkeer van de selectieploeg, want het ontbrak de kanobond aan mo gelijkheden om een arts mee naar het trainingscentrum te nemen. De selectieploeg, die naar Arosa gaat bestaat uit Anton Geurts (Eindhoven), Paul Hoekstra (Hengelo), Bram Muusse Hein Runemaan, Paul van Bunschoten en Jan Krach* (allen uit Koog aan de Zaan) en de dames Thea Duyf en Mieke Jaapies, beiden eveneens uit Koog aan de Zaan. Zij staan onder leiding van bondstrainer Karei Muys en bondsbestuurslid Bonten bal. De kanobond heeft al enige ervaring met de actieve wedstrijdsport in hoog gele gen plaatsen. Vorig jaar kwamen enkele kanovaarders uit in wedstrijden in Oos tenrijk op een hoogte van 2.000 meter. Daar deden zich duizeligheid, langzaam herstel na het kanovaren, slapeloosheid en slechte spijsvertering voor. Die gevol gen en de middelen ter voorkoming wil de kanobond in Arosa onderzoeken en ge bruiken. Daartoe zal het gewone trai ningsschema worden afgewerkt. Door het grote aantal inschrijvingen (49) voor de Nederlandse bokskampioen- schappen heeft de NBB een vierde wed strijdavond vast moeten stelln om in to taal eenenveertig partijen te kunnen ver werken. De oorspronkelijke opzet was om op 7 maart in het Amsterdamse Krasna- polsky de voorronden te houden waarna op 21 maart in Rotterdam (Rivièrahal), de halve finales plaats moeten vinden ter wijl de finales een week later in Gronin gen (Harmonie) waren gepland. De extra avond, waarop ook voorronden worden ge bokst, wordt op 14 maart eveneens in Am sterdam (Krasnapolsky) gehouden. Kurt Vyth heeft gisteren bespre kingen gevoerd met de Duitse spe cialist in wieleraanhouvoHerbert Schürmann, over de bouw van een baan in de Amsterdamse RAI, waar dan van 12 tot en met 18 december een zesdaagse kan worden gehouden. V.l.ir.r. de heren F. Paulen, Schür mann, Vyth, Van der Meer en Lie- bregts, de oud-soigneur, die momen teel de wielerzaken van de heer Vyth behartigt. (Van onze schaakmedewerker) Als rijpe appelen van de boom vallen de kampioenen in de Noordhollandse Schaakbond. Vier ploegen wisten zich dit maal een gouden medaille eigen te ;ia- ken waarvan er drie in Haarlem en één in Noord-Scharwoude terecht kwamen. Het Oosten 2 (IB); HWP <2C) en Het Oosten 4 (2D) waren de gelukkigen in Haarlem terwijl Schaakmat als kampioen van de tweede klasse A eveneens tot een kampioensfeest kwam. Zoals mocht worden verwacht heeft Het Oosten 2 zich in de laatste wedstrijd tegen Oppositie niet laten verrassen. Met dit succes gaat Het Oosten 2 haar op wachting maken in de overgangsklasse. Min of meer verrassend is in IA niet Het Witte Paard maar Purmerend de grote favoriet voor promotie geworden. Beide ploegen hadden tot nu toe alles gewonnen maar men achtte Het Witte Paard toch iets sterker. Het onderling treffen heeft evenwel anders uitgewezen. Purmerend heeft een voorsprong genomen (2-3) en maakt de beste kans op de eindzege. Het Oosten 3 wist zich hier met triomfen over Schaaklust (Andijk) en Caïssa (Hoorn) in veiligheid te stellen. De grote strijd in 2A tussen de onge slagen ploegen van VVV 2 (Alkmaar) en Schaakmat is in de kaasstad een victorie voor de bezoekers geworden. Volgend sei zoen zal men Schaakmat weer in de eer ste klasse kunnen aantreffen. Ook HWP heeft na jaren in de tweede klasse te heb ben gespeeld weer een plaats in de eer ste klasse veroverd. Met een zege op Bloe^ mendaal 2 werd de Haarlemse ploeg kam. pioen in 2C na een seizoen waarin slechts eenmaal een gelijkspel werd toegestaan. Ook in de D-afdeling viel bovenaan de beslissing. Het verrassend goed opererende Het Oosten 4 had ook met Heemstede 2 geen medelijden en won met .duidelijk verschil (7-3). Ook dit team dringt met allemaal gewonnen wedstrijden door tot de eerste klasse. Bij de derde klassers was maar een klein programma vastgesteld en daarin vielen geen beslissingen. Wel een beslissing viel in de vierde klas se B waar Castricum 3 met het winnen van de belangrijke wedstrijd tegen De Pion 2 en het gelijk spel tussen Het Wit te Paard 3 en Zaanstreek 2 alleen op kop kwam met nog te spelen een ontmoeting tegen hekkensluiter Assendelft 2 en nu vrijwel zeker is van de titel. De uitslagen zijn: le klasse, afd. A: Schaak- lust—Het Oosten 3 4—6; Edam—Schaaklust 4»/j 5Vs; Caïssa—Het Oosten 3 3Vi—6Vi; Het Witte PaardPurmerend 23 voorl.; afd. B: Aals meerOppositie 5Vi4Vi; VHS 2Bloemendaal 4,1/j51/,; OppositieHet Oosten 2 46; Rolland— Bloemendaal 3—5 voorl.; OppositieZaanstreek uitgesteld. 2e klasse, afd. A: Wieringermeer— Oppositie 2 4—3 voorl.; VVV 2—Schaakmat 4Vï— 5V«; MSC 2—Schaaklust 2 7—3; afd. B: Castri cum 2—Het Witte Paard 2 5—5; Westzaan— Saende 3—7; ZSC 2—MSC 472—41/* voorl.; afd. C: Bloemendaal 2—HWP 3—7; Weenink 2—Sant poort 2 6—4; Pat Mat 2—Kijk Uit 3 Vit—21/*; afd. D: Het Oosten 4Heemstede 2 73; Aals meer 2Hoofddorp uitgesteld. 3e klasse, afd. B: BergenAssendelft 64; afd. D: Het Oosten 5 Driehuis 2 4Vt4l/i voorl.; Driehuis 2KSC 37; Het Oosten 5Excelsior 2 uitgesteld; VHS 3 Excelsior 2 73. 4e klasse, afd. A: Aartswoud 2 KTV 3 uitgesteld; KTV 3—Caïssa 3 5—5; Wie ringermeer 3MSC 4 28; afd. B: Het Witte Paard 3Zaanstreek 2 55; LaskerAssendelft 2 82; De Pion 2Castricum 3 37; afd. C: Het Oosten 7Heemskerk 4*/t5Vt; De Vier Torens Excelsior 3 64. IJSHOCKEY. Dinsdagavond is op de overdekte kunstijsbaan in Den Bosch de ijshockeywedstrijd Nederland-België ge speeld. Het veel sterkere Nederlandse team samengesteld uit spelers van Hys Hoky (Den Haag), de Amstel Tijgers (Amsterdam) en TIJSC (Tilburg) won met 8-2. De tussenstanden waren 4-2, 1-0, 3-0. De uitslagen van de gisteravond in Hilversum gehouden koersen luiden: Beer-prijs: 1. Eiko T. (H. Harmsen): 2. Dutch Pride; 3. Daisy Norton. Toto: win. 2,20, pl. 1,40, 1,60, f 1,50, cov. f 9,70, koppel 7,70. Fret-prijs: 1. Brün Beer (C. de Visser); 2, Carrière; 3. August Norton. Toto: win. f 2,60, pl. 1,30, f 1,40, 2,20, cov. 4,30, koppel 6.50, trio 101,20. Jaguar-prijs: 1. Donderdag (J. de Graaf); 2, Boy van Forges; 3. Diplomaat. Toto: win. f 7, pl. f 2,60, f 2,60, cov. 4,70, koppel f 22,80. Jakhals-prijs: 1. Bianca Scotch (N. Schouten); 2. Dora Williams; 3. Corita R. Toto: win. 6,10, pl. f 1,50, 2,—, 2,40, cov. f 4,80, koppel 13,40. Luipaard-prijs: 1. Germano (Ir. J. Oosting); 2 Azalea Hanover; 3. Anna Scotch. Toto: win 2.80, pl. f 1,20, 1,40, 2,10, cov. f 3,70, koppel f 6,80, trio 43,20. Jakhals-prijs (2e afd.): 1. Cunera (P. Smit): 2 Bing Parisien; 3. Comtesse Terralse. Toto: win. 4,70, pl. 2,10, 2,70, f 2,20, cov. 9,70, koppel f 5,80. Lynx-prijs (le afd.)1. Bingen Magowan (N Schouten); 2. Adelaar S.; 3. Blanchefloor. Toto: win. 5,30, pl. 1.50, f 1,60, 1,40, cov. 5,—, koppel 10,20. Hyena-prijs: 1. Y. Y. Hanover (J. Verhoeve) 2. Conny Stuart; 3. Zamora. Toto: win. 7,20, pl. f 2,—, 1,30, 2,70, cov. 3,90, koppel f 10,50 trio 155,20. Lynx-prijs (2e afd.): 1. Barbarosso W.: (A. Bij- molt); 2. Corna M.; 3. Beloma F. Toto: win. 18,70, pl. f 4.—. 2,20, 2,40, cov. f 6,50, koppel 9,60. Toto-omzet f 193.789,50. De Noren hebben op de eerste dag van internationale schaatswedstrijden in Bo doe het heft in handen genomen. Tveter won de 500 meter in 42.0 en Guttormsen zegevierde in 4.28.5 op de 3000 meter, op welke afstand onze landgenoot Ard Schenk door een val voor een ereplaats werd uit geschakeld. Stiansen, die op beide afstan den de tweede plaats bezette, leidt in het klassement met bijna een punt voorsprong op Tveter. 500 meter: 1. Tveter (Noorw.), 42.0., 2, Stiansen (Noorw.) 42.3., 3. Thomassen (Noorw.) 43.0., 4. Schenk (Ned.) 43.6., 5 Verkerk (Ned.), 43.8. 3000 meter; 1. Gut tormsen, 4.28.5., 2. Stiansen, 4.28.6., 3 Maier 4.30.0., 4. Tveter, 4.36.1., 5. Tho massen, 4.376., 6. Verkerk, 4.38.8, f Schenk 5.04.6 (gevallen). De heer B. Bolwijn, gevolmachtigde van de stichting Nederlandse Draf- en Ren sport heeft gisteravond in Heerenveen een overzicht gegeven van de laatste vier ge vallen van doping, geconstateerd bij de paarden Alert Hannover van trainer Ba rendse, Dibbets W. en Alice van Hage- wijde, beiden van trainer H. Bolhuis, Claudi Williams van trainer J. Schoonho ven jr. en Antilope R. van trainer J. Wa genaar jr. tegen wie zeer binnenkort de straffen bekend zullen worden gemaakt. Allen hebben zich volgens de N.D.R, schuldig gemaakt aan doping en zij zul len worden gestraft met een jaar uitslui ting van de banen, waarvan een half jaar voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De jonge Jan Wagenaar kwam er voorlopig met een waarschuwing af, even wel met de bepaling dat voor onbepaalde tijd alle winnaars van zijn entrainement onderzocht zullen worden op stimulerende middelen. (Van onze sportredactie) Een kunstschilder als „privé-leer- lingvan KNVB-coach Georg Kessler. Dat is Leen Spierenburg, de man met het picturale gezicht (witte kop met haar, levendige ogen, stevige snor) uit Spaarndam, waar hij „Judasoog" ex ploiteert, zijn galerie. Waar hij ook werkt en woont. Hoe kwam nu Kessler, de opvolger van Denis Neville in con tact met de schilder en tekenaar Spie renburg? Wel, de bondscoach zocht naar iemand, die zijn voetbalboekjes met technische tekeningen zou kunnen verduidelijken. Dat moest iemand zijn, die uiteraard goed situaties en acties kan schetsen, maar ook iemand die zelf voetbalt of gevoetbald heeft. Kessler belandde bij Spierenburg en dat was zijn ideale man. Want Spieren burg nu 43 jaar oud voetbalt al dertig jaar en is nu al zo'n 25 jaar aanvoerder van een elftal van VEW uit Heemstede. Leen Spierenburg houdt van voetbal, van wielrennen, van ten nissen, van sport, van lichaamsbewe ging. Dat is een goede ontspanning „Ik ben aan het tekenen gegaan voor Kessler en dat was plezierig werken We gingen samen voetballen ook. Hij leerde me hoe ik het effectiefst kon koppen en schieten. Laat ik daar nu bij VEW al profijt van hebben getrok kenIk kan echt zeggen, dat je van de boekjes van Kessler veel op steekt." Behalve dat hij zelf voetbalt, elke za terdagmiddag, gaat hij ook naar voet ballen kijken, waarbij RCH zijn favo riet is. Hij heeft vroeger nl. in Heem stede gewoond. Maar behalve dat voet ballen is er het wielrennen. Niet wedstrijden, maar zo maar alleen, voor zijn plezier op pad. Hij rijdt dan op de fiets, waarop Piet Steenvoorden amateurkampioen van Nederland geworden. Zo heeft hij eens de 410 km. rond het IJssélmeer binnen 24 uur af gelegd. Maar het is natuurlijk niet alleen sport bij Spierenburg. „Het gaat uit stekend de laatste tijd met de ver koop van mijn schilderijen. Ik verkoop veel naar het buitenland, met name Amerika, waar ik in mei ook ga ex poseren (New York). Op het ogenblik heb ik het druk met een expositie voor bereiden in het Duitse Bocholt. Die ex positie is daar van 9 maart tot 1 april 102 doeken. Dat is op uitnodiging' Maar goed, even tijd voor de tototips kon er wel af. Hier volgen ze: DOS-MW PSV-Ajax Telstar-Elinkwijk Go Ahead-Feijenoord Heracles-FC Twente Sparta-Willem II DWS-GVAV Fortuna-ADO NAC-Xerxes - DHC-RBC Volewijckers-Alkmaar DFC-RCH FC Den Bosch-Wilhelmina Het gevecht om het wereldkampioen schap zwaargewicht tussen titelhouder Cassius Clay en Ernie Terrell, dat vast gesteld was voor 29 maart in Chicago, maar door een besluit van de minister van Justitie van de staat Illinois niet in Chicago kan worden gehouden, zal nu mogelijk plaats hebben in Pittsburgh in de staat Pennsylvania. Promotor Aichie Litman in Pittsburgh had reeds eerder een aanbod gekregen het titelgevecht te organiseren, indien Chicago niet mocht kunnen doorgaan. George Grafston, Clay'» advocaat, zou Litman, die voor de 29e maart reeds een grote hal in Pittsburgh heeft geboekt, nu het gevecht hebben toegezegd. Advertentie QOQGO Door de zó-open zó-dicht Venco- zakjes blijft de inhoud stof- en vocht- vrij, hóe vaak U ook presenteert I Er is volop keus in allerlei heerlijke drop soorten. En alles verpakt in die handige zakjes voor 50 cent.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 13