Midden in Utrecht werkt nu een kernreactor wOaM AGENDA VOOR HAARLEM EN DE IJMOND Kort en bondig „KVP neemt eigen rapport niet ernstig", vindt dr. Tans DE GRIEP? Amerikaanse expositie door prins Bernhard geopend P.S.P. niet naar huwelijk Eerste Kamer herdacht prof. mr. Anema Vragen in de Kamer over de N.T.S.- programmaraad Hoofdstad ontvangt maandag koningin Claus zag tanks Brand in motor van Edelweiss-expres 5 of 10 of 20 guldens voor een oude pan terug! Motie in Amsterdam over verpleging van chronisch zieken P. v. d. A. betreurt afwijzing gesprek Zwaar bewolkt Kamerdebat over de kwestie-Remmerswaal WITTE KRUIS WOENSDAG 2 MAART 1966 UTRECHT. Voor de eerste maal werkt sinds gisteren in ons land een kernreactor midden in een grote stad. Het is de bassin-reactor van 10 kw, die is opgesteld op de tentoonstelling „Werken met atomen", die gistermid dag door prins Bernhard is geopend. Deze reizende Amerikaanse expositie is ondergebracht in een verplaatsbaar gebouw nu neergezet naast de jaar beursgebouwen in Utrecht dat reeds heeft gestaan in Tokio, Cairo, Lahore, Beiroet, Athene, Bangkok, Wenen, Belgrado, Madrid en Lissa bon. De hele maand maart zal de ten toonstelling voor het publiek te be zichtigen zijn, daarna gaat ze naar Ierland. Tegenstanders van huwelijk voor de rechter Commissaris der koningin koos geen partij, zegt minister (maandag 14 maart de allerlaatste dag) WATERBOLK ELECTR. HUISH. APPARATEN SS sa V elsen-IJ muiden Beverwijk z poeders helpen u eruit! (Van onze correspondent) Werken met Atomen valt uiteen in twee strikt gescheiden afdelingen. In de eerste op alle mogelijke toepassingen der kern energie de revue passeren: elektriciteits opwekking, scheepsvoortstuwing, radio isotopen in landbouw, industrie, genees kunde en wetenschap. Daarnaast evenwel is er de educatie ve afdeling: een klasselokaal, waar mid delbare scholieren een les van drie uur Nederlandse kernfysici, die er onderzoe kingen mee doen. Een bijzonder facet is, dat deze Ame rikaanse tentoonstelling ook mede een dui delijk Nederlands stempel draagt. Het „Nederlands Atoomforum", dat samen met de „Amerikaanse commissie voor de atoomenergie" voor de komst naar Neder land heeft gezorgd, heeft van de gelegen' heid gebruik gemaakt te laten zien wat er in Nederland op dit terrein wordt ge daan. De Amerikanen hebben om hiervoor ruimte te maken een deel van hun eigen materiaal in hun vrachtwagens laten zit ten. Dit is zeer verheugend, want het Ne derlandse publiek is nooit verwed met sa menhangende voorlichting over wat in ons land op dit terrein gebeurt. Zowel de P.S.P.-fractie uit de Tweede Kamer alsook de beide P.S.P.-afgevaar- digen in de Eerste Kamer zullen geen gebruik maken van de uitnodiging tot het bijwonen van de kerkelijke inzegening van het huwelijk van prinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg. De betrokken P.S.P.'ers wensen „uit principiële over wegingen niet bij het huwelijk aanwezig te zijn", zo is desgevraagd meegedeeld. Ook de leden van de C.P.N.-fracties uit kunnen krijgen in de grondbeginselen der de beide Kamers der Staten-Generaal en kernfysica. In totaal zullen 4300 scholie- een aantal leden van de P.v.d A -fracties ren kunnen worden ontvangen. Naar de uit beide Kamers zullen niet bij het hu- Ampnkaansp amha5raH0„r (je heer W. R. I welijk aanwezig zijn, zo wordt verwacht. Amerikaanse ambassadeur, Tyler bij de opening opmerkte, zijn er al meer dan 7000 aanmeldingen binnenge komen. In deze educatieve afdeling ho ren ook de kernreactor en de gamma-be stralingsfaciliteit thuis. Deze kostbare ap paraten staan er niet alleen voor de show, doch worden nuttig gebruikt door De officier van Justitie bij de rechtbank in Almelo heeft tegen een 26-jarige jour nalist uit Amsterdam en een 19-jarige journalist uit Klazienaveen een voorwaar delijke straf van een maand gevangenis geëist, omdat zij in de nacht van 11 op 12 november op een muur van het ge meentehuis van Enschede en op een eta- lageruit met witte verf de woorden Claus DEN HAAG De Eerste Kamer heeft en Beatrix hadden geschilderd, doch Claus haar oud-lid prof. mr. A. Anema her- I met dubbel S en de X van Beatrix in de dacht, die op 18 februari in de leeftijd van I vorm van een hakenkruis. Bovendien 94 jaar in Haarlem is overleden. Prof. werd geëist dat de verdachten 489 als Anema, in leven hoogleraar aan de Vrije schadevergoeding zouden betalen voor de Universiteit, is bijna veertig jaar lang lid kosten, die de gemeente Enschede had van de Eerste Kamer geweest voor de moeten maken om de verf van het (Van onze parlementaire redacteur) A.R.P. In 1960 nam hij als nestor van de senatoren afscheid. Voorzitter mr. Jonkman noemde prof. Anema een uitzonderlijke en unieke fi guur, die op grond van zijn verdiensten als senator het groot-officiersschap in de or de van Oranje Nassau verwierf. Hij schets te de overleden hoogleraar als een groot verdediger van de Eerste Kamer. Namens de regering sloot de minister van Onderwijs en Wetenschappen, prof. Diepenhorst, die leerling van prof. Ane ma is geweest, zich bij de woorden van de Kamervoorzitter aan. Hij noemde prof. Anema een veelzijdig man van groot for maat, die een eigen stempel heeft gedrukt op het staatsrecht en het volkenrecht. Morgen zal de heer Kleijwegt (P.v.d.A.) In de Tweede Kamer de minister van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk de vraag voorleggen of het iuist is, dat tijdens een vorige week gehouden verga dering van het NTS-bestuur met vertegen woordigers van door de minister aange wezen culturele organisaties de door de ze laatste voorgedragen kandidaten voor de programmaraad „opzij zijn gescho ven" en andere figuren telefonisch „bij elkaar zijn geïmproviseerd". Daarna zou het NTS-bestuur, toen de culturele orga nisaties hun kandidaten handhaafden, het beslissende woord hebben gesproken. De heer Kleijwegt wil, als dit juist is, graag van de minister horen om welke re- r denen de NTS is afgeweken van de door Haarlem de culturele organisaties ingediende voor dracht. ge meentehuis te laten verwijderen. (Van onze redacteur in Amsterdam) Aanstaande maandag zal het koninklijk paar zijn intrek nemen in het koninklijk woongedeelte van het paleis op de Dam in Amsterdam. Het is mogelijk dat kroonprinses Bea trix en haar aanstaande echtgenoot in de toekomst regelmatig voor enige tijd do micilie in het paleis op de Dam zullen kiezen. Het is bekend dat de prinses graag in A'dam verblijft, terwijl zij de laatste maanden blijk heeft gegeven veel belang stelling te koesteren voor de restauratie van het paleis. Vooral de inrichting van de koninklijke vleugel had haar speciale aandacht. De heer Claus von Amsberg heeft gisteren een werkbezoek gebracht aan de legerplaats Oirschot, waar brigade-generaal G. H. de Kleijn, commandant van de dertiende Pantser-infanteriebrigade, hem over de taak en de werkzaamheden van het onderdeel inlichtte. De heer Von Amsberg woonde enkele demonstraties bij op de Oirschotse hei. Hier stapt hij uit een AMX- tank. De commissaris der koningin in Zuid- Holland heeft zich op verzoek van de grootste vijf in de Provinciale Staten van Zuid-Holland vertegenwoordigde partijen (P.v.d.A., K.V.P., V.V.D., A.R. en C.H.U.) bereid verklaard een door deze partijen ter gelegenheid van de aanstaande sta tenverkiezingen uit te geven verkiezings krant te voorzien van een kort inleidend artikel over de staatsrechtelijke positie der provincie en de taak van de provin ciale staten. Hij heeft zich echter tezelf dertijd bereid verklaard de andere in de I Provinciale Staten van Zuid-Holland ver tegenwoordigde partijen, indien deze zulks mochten wensen, op gelijke wijze van j dienst te zijn en daarvan aan deze frac ties terstond mededeling gedaan. De commissaris beoogt daarmee uitslui tend een objectieve voorlichting over de plaats en de taak der provincie en haar organen, voor zover zulks binnen de per ken van één artikel mogelijk is. Minister Smallenbroek, die dit mee-1 deelt in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Bruggeman (P.S.P.zegt hiertegen geen enkel be zwaar te hebben. De heer Bruggeman had bezwaar gemaakt, omdat hij van me ning was dat hierbij van partij kiezen sprake was. Gisteren is brand uitgebroken in de I dieselmotor van de Edelweiss-expres, die tussen Amsterdam en Zürich rijdt. De trein reed met honderddertig kilometer per uur in zuidelijke richting toen bij het passeren van het station Luzelbourg de vlammen eruit sloegen. De machinist slaagde erin de trein tot stilstand te bren gen. Brandbestrijders van een kamp van de I Amerikaanse luchtmacht in het nabije Phalsbourg blusten de brand. Er waren geen gewonden. Met een andere motor werd de trein I naar Straatsburg gebracht. Het verkeer op de lijn Metz-Straatsburg was twee uur gestremd. Tweelingen-voorzitter. Dr. J. J. van der Werff ten Bosch uit Oegstgeest, weten schappelijk hoofdambtenaar bij de af deling stofwisselingsziekten en lector in de experimentele endocrinologie in Leiden, is voorzifter geworden van de „Nederlandse Vereniging van Tweelin gen ten dienste van Wetenschap en Volksgezondheid". Hij heeft de leiding van een nieuw tweelingenonderzoek in het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Leden van de tweelingenvereniging verlenen daarbij medewerking. Het jaarlijkse tweelingencongres wordt op 7 en 8 mei in Bergen (N-H) gehouden. Advertentie Doet er niet toe hoe oud en ver sieten: voor elke oude kookpan, steelpan,fluitketel of melkkoker, hebt U recht op een sensatio nele inruilkorting van 20% op een echte Sola-Elite pan van Zweeds edelstaal. Onverwoest baar en blijvend mooi bij koken op gas (ook het felste aard gas!) en elektra. Kromtrekken kan niet. Aanbranden ook niet. Roesten? Nooit! Garantie? Levenslang! Kom gauw kiezen. Na 14 maart is het afgelopen. De Amsterdamse gemeenteraadsleden I. Koersen- van Schaik (KVP), .1. Baruch (P.v.d.A.), J. Hoekstra (CPN) en J. Bo venkerk (PSP) hebben tijdens de begro tingsdebatten over het hoofdstuk gezond heid in een motie ernstige verontrusting uitgesproken over het uitblijven van vol doende voorzieningen ten behoeve van chronische zieken in het bijzonder chro nisch zieke bejaarden. Zij verzoeken B. en W. alles in het werk te stellen tot de zo noodzakelijke verbeteringen te komen en op korte ter mijn over te gaan tot het stichten van meer verpleegtehuizen en daarvoor de gronden te reserveren. Advertentie BOERB€OM (Van onze parlementaire redacteur) De voorzitter van de Partij van de Arbeid, dr. J. G. H. Tans, vindt dat de K.V.P. haar eigen rapport over „Grondslag en karakter van de .K.V.P." niet ernstig neemt. In de politieke radio-zendtijd van de P.v.d.A. zei dr. Tans gisteravond het „bijna onbegrijpelijk" te vinden, dat de K.V.P. zóveel bezwaren heeft tegen de gevolgtrekkingen die de P.v.d.A. uit het rapport van de K.V.P. heeft gemaakt. „De K.V.P is zich blijkbaar doodgeschrokken dat het rapport door iemand serieus is ge nomen", merkte hij op. Het bestuur van de P.v.d.A. heeft vori ge week verklaard dat het rapport van de K.V.P. op beslissende punten te kort schiet en niet duidelijk maakt waarom de K.V.P. of een algemene christelijke par tij nog nuttig of nodig is. In zijn verkla- Zeventig jaar getrouwd. Het echtpaar Al- bert Huizinga (95 jaar) en Hendrika Boer (89 jaar) te Nieuw-Dordrecht bij Emmen heeft het zeventigjarig huwe lijksjubileum gevierd. ring sprak het socialistische partijbestuur vervolgens zijn bereidheid uit om met de K.V.P. te praten over een vernieuwing van het partijwezen. Vrijdag antwoordde de K.V.P. hierop met de beschuldiging dat de P.v.d.A. be paalde in het rapport gedane uitspraken uit hun verband had gelicht en zodoende een verkeerde indruk had gewekt. De uitnodiging wees de K.V.P. af. Door de uitspraken van dr. Tans is de woorden wisseling weer in een nieuw stadium ge komen. Volgens de socialistische partijvoorzitter wil het rapport van de K.V.P. de negen- tiende-eeuwse partijvorming bezegelen. Maar dat zal juist de discussie doen los breken, voorspelde hij. Dr. Tans meent dat het rapport daarom hetzelfde zal op leveren als het mandement: hoewel het de geslotenheid wil zal het juist de open heid in de hand werken. Ook voor keukenuitzetten geldt: 56-1 B Advertentie voor Kleine Houtstraat 3032 - Telefoon 10906 Haarlem Het K.N.M.I. deelt mee: Een gebied van hoge luchtdruk strekt zich uit van Spanje tot Polen. Het heeft in noordelijke rich ting een uitloper, die de afgelopen nacht ons land passeerde. Als gevolg hiervan daalde in sommige delen van het land de temperatuur van 1 tot 2 graden onder het vriespunt. Tussen het hogedrukgebied en een op de oceaan aanwezig depressiesysteem werd intussen door een vrij krachtige zuidwestelijke stroming zachtere oceaan- lucht naar West-Europa gevoerd. Deze lucht bereikte ook Nederland en zal zich over het hele land uitbreiden. De lucht is erg vochtig en er komt veel bewolking in voor. Ook morgen zal hier uit wat lichte regen kunnen vallen. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland S3 De brief van minister Smallenbroek van Binnenlandse Zaken over wat genoemd wordt het „incident Remmerswaal" aan de Tweede Kamer is niet door de Kamer voor kennisgeving aangenomen. De heer Scheps (P.v.d-A.) vroeg aanhouding van deze ingekomen brief om daar later op terug te kunnen komen. Wanneer de openbare behandeling in de Kamer van de kwestie-Remmerswaal zal plaatshebben is thans nog niet bekend. Toen het tweejarig zoontje Wouter van de familie Van de Kieft aan de Postweg in Lunteren op een olievat klom, dat in de schuur achter de woning stond, is het ventje gevallen en in het gedeeltelijk met olie gevulde vat verdronken. Advertentie Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Con cert door Herman Schey (bas) en Thom Bollen (piano). Stadsschouwburg, vandaag en donderdag 20 u.Kennemer Scholengemeenschap met „Androcles en de leeuw" van Shaw. Minerva Theater (Heemstede), donderdag 20 u.: Concert door de harmonie „Sint Michaël". BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Commando des doods", 18 j. Van don derdag af 14, 19 en 21.30 u.: „De amoureuze avonturen van Moll Flanders", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Some like it hot", 18 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Paris Champagne", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Niemand ontkomt zijn noodlot", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.30 u.: „Mary Pop- pins", a.l. Minerva, vandaag 14.30 u.: „Met de drie Stooges de wereld rond a.l.; 20 u.: „Les enfants du paradis", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „The Knack", 18 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „De vloek van het Egyptische graf", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Geheim agent District 6", 14 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 u.: „Un printemps en Hollande", 18 j. Van donder dag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Repulsion", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van I werk van Hannes Postma. Dagelijks van 10 tot 17 u. en 's zondags van 13 tot 17 u. I Tot 20 maart. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): I Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' mees terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u Zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza' meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20 ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnjj verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. van 13.30-17 u.; zon- en feest dagen van 14-17 u. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen van Jaap Kruyff. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u en 20 tot 22 u. Artificia (Heemstede): Expositie van werk 'éan de schilder Bob Buys en de beeldhouwer Hubert van Lith. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. Tot 25 maart. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags geslo ten. Expositie van werk van Bobbert de Bakker. Tot 28 maart. Galerie 3 (Jansstraat 48): Tentoonstel lingen van tekeningen en grafiek van Kees Bierman. Dagelijks van 13 tot 17 u. Tot 13 maart. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Open Deur (Gierstraat 14): Expositie van werk van Jacques Benoit t.b.v. „Eten voor India". Dagelijks (behalve zondag) van 10 tot 12 uur en van 16 tot 20 uur. Tot 5 maart. DIVERSEN Raadhuis Hoofddorp, donderdag 14.30 u.: Gemeenteraadsvergadering Haarlemmer meer. (zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 25 februari). WOENSDAG 2 MAART City, 20 u.: Spartacus". De Rank, Wilhelminakade, IJmuiden, 20 u.: „Jounpraters" voeren het toneel stuk „Carla" op voor leden (en niet-leden) van „Fryske Trou". Petrazaal, Spaarnestraat, IJmuiden, 20 u.: verkiezingsbijeenkomst van de Anti- Revolutionaire Statencentrale Velsen: de heer B. Roolvink spreekt over „Land in beweging". DONDERDAG 3 MAART City, 20 u.: „Zwendel in de Striptease club". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10-12.30 u. en 14.30-17.30 u.; De Brulboei", Kanaalstraat: 16-17.30 u.; filiaal „Spaarnberg", Wüstelaan 79, Sant poort, 14.30-17.30 u. en 19-21.15 u.; uitleen- post Santpoort-Zuid Wijkcentrum „De „Duinpan", Willem de Zwijgerlaan: van 14.30-17.30 u. en van 19-21.15 u. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, donderdag gesloten. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoor lichting, spreekuur leidster: van 9.30-12 u. in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550-7715. WOENSDAG 2 MAART „De Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: tijger van Malakka". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Kamers per uur". Kennemer Theater, 20 uur: Lezing voor Nut. Galerie Boumans, Breestraat 122, 20 u.: Opening expositie Freek van den Berg. Gebouw K.S.A., 20 uur: Zang- en muziek avond „Zanglust" en Beverwijkse Accor deon Vereniging. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 uur: Cursus handenarbeid voor de jeugd door Kennemerstaten. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 18 uur: Cursus pottenbakken voor de jeugd; 20 uur: idem voor ouderen, door Kennemerstaten. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-10 uur; 10-11 uur; (dames zwemmen) 11-13 uur; 13.30-15 uur en 15.30-17.30 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur en van 19-21 uur. R.K. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur en 15-18 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal, geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal, geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal, geopend van 14-16.30 uur; r.k. leeszaal, geopend ■an 14-16.30 uur. DONDERDAG 3 MAART Theater, géén filmvoorstel- 20 uur: „Circuswereld". Kennemer lingen. Luxor Theater, (één voorstelling). Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 16.30 uur: Jeugdcursus boetseren en beeldhouwen; 20 uur: idem voor ouderen door Kennemerstaten. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 u. en 20-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, gesloten. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4. Tel. 26020, of Groenelaan 21 R.K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal, geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal, geopend van 14-16.30 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16.30 uur. Den Helder geh. bew. z 7 2 Ypenburg motregen zzw 8 2 Vlissingen geh. bew. z 8 1 Eelde mist z 7 -1 De Bilt geh. bew. z 9 -2 Twente licht bew. windst. 9 -1 Eindhoven zw. bew. zzo 10 0 Z.-Limburg half bew. 10 1 Helsinki geh. bew. w 1 -4 Stockholm geh. bew. wzw 0 -10 Oslo geh. bew. z 3 0 Kopenhagen geh. bew. nw 5 2 Aberdeen geh. bew. z 8 5 Londen geh. bew. zzw 11 9 Amsterdam geh. bew. z 8 2 Brussel geh. bew. z 11 5 Luxemburg onbewolkt wzw 9 0 Parijs geh. bew. zzo 11 6 Bordeaux mist windst. 13 5 Grenoble half bew. no 10 2 Nice onbewolkt nnw 15 7 Berlijn regen nnw 9 4 Frankfort onbewolkt z 11 -2 München licht bew. wzw 7 1 Zürich mist zzw 8 0 Genève mist windst. 8 -1 Locarno onbewolkt O 16 -1 Wenen zw. bew. wnw 10 5 Innsbruck zw. bew. w 8 4 Belgrado onbewolkt wnw 16 3 Athene zw. bew. windst. 13 Rome regen nno 17 9 Barcelona licht bew. nnw 6 Madrid licht bew. windst. 12 0 Mallorca onbewolkt windst. 16 3 Lissabon onbewolkt nno 17 7 Donderdag 3 maart Zon op 07.23 uur; onder 18.22 uur. Maan op 13.06 uur; onder 05.51 uur. Maanstanden Volle maan 7 maart 02.46 uur Laatste kwartier.14 maart 01.19 uur Nieuwe maan22 maart 05.47 uur Eerste kwartier 29 maart 21.44 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 2 maart Hoog water 10.46 uur en 23.39 uur. Laag water 5.54 uur en 18.47 uur. Donderdag 3 maart Hoog water 12.28 uur en uur. Laag water 7.31 uur en 20.27 uur. Het hoog en laag water te Zand voort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2