WILLY VAN DER KUILEN loerde lang op kansen vond de juiste positie én scoorde twee maal Eintracht alleen voor rust moeilijke tegenstander voor de „voorlopigen" Nederlandse defensie in eerste helft matig jHenk Snoeks j nu adviseur van Telstar Elek Schwartz! ziet grote mogelijkheden Internazionale in de halve finale Europa-cuptoernooi na goals van PSV-er overwicht en stand opgelopen tot 4-1 ADO wipte DOS voor de beker Lot bracht Chelsea in kwartfinales jaarbeurstoernooi Feijenoord wil een gesprek met Pele Gelijkspel in Boedapest voldoende Die Raeckse dicht bij het kampioenschap Stablinski boekte etappe-zege Piet van der Pol biljart weer Kans op succes voor White Stars „Scheve schaats" voor kampioenen MAART 1966 DONDERDAG Goal Groter verschil Trainer De Bouter van Heracles op non-actief Gelijkspel voor militairen L. Hartman kandidaat voorzitter van KNGV Franse competitie Lamers en Pieterse dingen naar titel 57-2 Ree versloeg Larsen (Van onze sportredactie) Met een simpele, maar o zo efficiënte, beweging van de linkervoet be nadrukte Piet Keizer gisteravond zijn aanwezigheid in Nederlands voor lopig elftal, zoals dat tegen Eintracht Frankfort speelde en met 4—1 won. Keizers actie, één in een kleine reeks van dikwijls briljante, kwam twee minuten voor het einde en betekende Nederlands laatste goal. De Ajax- speler, na een kwartier spelen in de tweede helft ingevallen voor de gebles seerde Willy van der Kuilen drukte de bal met de buitenkant van de voet, uit een corner van de teleurstellende Swart zuiver naar het doel. Eintracht Frankfort was toen al lang niet meer de ploeg, die een bijzonder aanvaard bare oefenpartner was. De Nederlandse ploeg was beweeglijk en in staat tot snelle verrassende acties, maar grotendeels in de eerste helft. Georg Kessler hield aan die snelle en verrassende acties van voor de rust de wetenschap over, dat zijn Nederlands elf tal in de gedaante van gisteravond een achterhoede bezat, die lang niet alle ga ten dekte. Uit een voorzet van linksbui ten Solz kon Bechtold daardoor in alle rust positie kiezen, de bal ontvangen en inschieten. Dat gebeurde na negen minu ten en Pieters Graafland accepteerde toen dankbaar de hulp van de lat. Dankbaar heid was er ook toen Solz bij een verkeer de terugspeelbal van Schrijvers de bal behalve over Pieters Graafland ook over het doel heenlepelde. Lang niet alles kwam in die eerste helft op Nederlands achterhoede aan. In tegendeel de combinaties van een opval lend actieve en goede Moulijn in samen werking met de gedurfd spelende Dul- lens hielden bepaald wel gevaar in. Van der Kuilen was daarbij een voetballer, die na drukkelijk blijk gaf van zijn in stinct voor kansen. Geheel feilloos werkte dat niet, vooral in het begin niet toen Van der Kuilen het ongenoegen van de 12.000 toeschouwers op zijn hals haalde door steeds net verkeerd opgesteld te staan bij voorzetten van Moulijn, Nuninga en Swart, of wat al te simpel buitenspel te lopen. Daarom was het maar goed, dat de 19-jarige PSV-er toch aan het maken van een doelpunt toekwam. Nuninga schonk hem in de zesentwintigste minuut een pass, waarop snelheid door het centrum van Eintrachts verdediging geboden was. Van der Kuilen reageerde op de juiste wijze, wel werd hij in een moeilijke hoek gemanoevreerd door ijlings optredende verdedigers, maar zijn schot was toch on houdbaar voor doelman Kunter. Nog in de zelfde minuut was Nederland de voorsprong kwijt. De verdediging bleek niet zo te reageren als van een voetbal eenheid verwacht mocht worden en Leich- ner liep dankbaar vanuit de vrije ruimte op Pieters Graafland af en schoot in Flinkevleugel wilde de bal nog voor de lijn omhalen, maar het lenige kleine li chaam van de Amsterdammer werkte zelf de bal langs Pieters Graafland, die even later met uitlopen meer succes had Israël en Schrijvers waren gepasseerd, maar Pieters Graafland haalde de bal goed voor de voeten van Hubert weg. Nauwelijks twee minuten na rust maak te Van der Kuilen wederom zijn aanwe zigheid duidelijk. Zoals hij in het laatste deel van de eerste helft al regelmatig gevaarlijk en op de juiste plaatsen in de vrije ruimte opdook, zo deed hij ook toen. Flinkevleugel gaf hem de pass op maat, die hij nodig had. Invaller doelman Loy werd verslagen door zijn schot. Er waren meer invallers in Frankforts ploeg, die nu duidelijk terugzakte. Van een aanvaard bare oefenpartner werd het een team, dat steeds meer moeite had om zich te hand haven, 'tegen een voorlopig Nederlands elftal, waarin de zwakke Muller vervan gen was door de beter spelende Pijs. Dat Nederlands team had in Israël een orga nisator, die de verdediging, waarin Veld hoen de gehele wedstrijd betrouwbaar speelde, tot een hechter geheel aaneen smeedde. Dullens zakte echter op het mid denveld steeds meer weg en ook met Mou lijn verliepen de zaken niet meer naar wens. Swart bleef eenzaam dolen op de rechtervleugel, te weinig belust om het strijdgewoel met succes op te zoeken. Swart was overigens dicht bij een doel punt toen hij een vrije trap over het muurtje tegen de lat schoot. Een grotere marge in het doelpunten- geheel kwam er toch. Nuninga was de man, die dat voor zijn rekening nam. Nadat Van der Kuilen door Keizer ver vangen was, waren zijn pogingen succes voller, al was het dan Moulijn, die hem in de tachtigste minuut de bal voor de voeten schoof, waaruit hij schitterend van ver buiten het strafschopgebied in de rech terbovenhoek schoot. Keizer nam twee minuten voor het einde van de wedstrijd Nederlands laatste doelpunt voor zijn re kening uit een corner van Swart. De opstellingen waren: voorlopig Ne derlands elftal: Pieters Graafland (Feije- nöordFlinkevleugel (DWS), Israel (DWS), Schrijvers (PSV) en Veldhoen (Feijenoord); Muller (Ajax), na rust Pijs (PSV) en Dullens (Sittardia); Swart (Ajax), Nuninga (Ajax), Van der Kuilen Georg Kessler (l.) in gesprek met Elek Schwartz. In het Utrechtse Galgenwaard-stadion heeft ADO gisteren het duel uit de vier de ronde van het toernooi om de KNVB- beker tegen DOS met 4-3 gewonnen. Het bestuur van de voetbalvereniging I Heracles heeft manager Bijl opgedragen de training van de contractspelers weer op zich te nemen. De „echte" oefenmees- ter van de Almelose club, de heer De Bouter, is op eigen verzoek op non-actief, als gevolg van een aantal uitspraken, die hij vorige week deed over de club, de spe lers en het bestuursbeleid. In de tweede ronde van het internatio naal militaire voetbalkampioenschap heeft Nederland woensdag in Brugge met 1-1 gelijk gespeeld tegen België. Bij de rust van deze (eerste) ontmoeting stond Nederland nog met 1-0 voor. De return- wedstrijd is vastgesteld voor 6 april. Alfredo di Stefano's Espanol heeft woensdag in Brasov de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor jaarbeurssteden bereikt. De Spanjaarden wonnen de beslissingswedstrijd tegen Ro de Ster Brasov met 1-0. Leeds United behaalde in de eerste wed strijd van de kwartfinales een ruime 4-1 zege op het Hongaarse Dosza Ujpest. Vooral in de eerste helft speelde de wit te elf van Leeds in Engeland voor 40.000 toeschouwers voortreffelijk voetbal. Real Zaragoza bereikte de kwartinales door op eigen terrein de beslissingswed strijd tegen het Schotse Hearts of Mid lothian met 1-0 te winnen. Ook tussen AC Milan en Chelsea was een beslissings wedstrijd noodzakelijk. Na verlenging van een half uur was in de stand (1-1) geen wijziging gekomen. Het lot wees de En gelsen als de gelukkigen aan. FC Bar celona won (eveneens door het lot) van Hannover '96. De stand was 1-1. Israel in duel met een aantal spelers van Eintracht Frankfurt. (PSV), na vijftien minuten in de tweede helft Keizer (Ajax) en Moulijn (Feije noord). Eintracht Frankfort: Kunter (na rust Loy), Wirth (na rust Blusch), Lind ner, Lutz en Höfer; Trimhold en Lech- ner Grabowski, Trimhold, Bechtold en Solz (na rust Lotz). Bij Eintracht viel Lutz bovendien na een kwartier spelen in de tweede helft nog uit na een kopduel met Pijs. Hij werd vervangen door Fried- rich. (Van onze correspondent) Feijenoord wil Pele kopen, de Brazi liaanse wondervoetballer. „Wij hebben er wel een miljoen gulden voor over," heeft manager Guus Brox bekend gemaakt. „Misschien zelfs wel meer. We begrijpen echt wel dat hij duur zal zijn." „Volgens ons zoekt Pele in Europa een club. En waarom zou dat Feijenoord niet kunnen zijn? Wij hebben het geld," zegt Guus Brox, die een telegram verstuuurde om in contact te komen met Pele. „We hebben belangstelling voor Pele. Wij zouden graag tot een gesprek komen," stond er verkort in weergegeven. En nu hoopt Feijenoord spoedig op antwoord. „We doen echt een reële poging om Pe le te krijgen," zegt Guus Brox. „Het is geen gokje en ook geen stunt je om in de publiciteit te komen. Dat heeft Feijenoord geloof ik, echt niet nodig." CORRECTIE. In de lijst van wielerploe gen, die wij gisteren publiceerden is de naam van Piet Steenvoorden bij de Cabal- leroploeg weggevallen. Hij maakt echter wel degelijk deel uit van dit team. Nederland heeft zoveel goede voet ballers". Elek Schwartz, al bijna twee jaar geen trainer meer van de natio nale formatie, ziet in de Oranje-elf nog altijd grote mogelijkheden. „Welk. land heeft de beschikking over een Keizer, een Moulijn, een Israel en een Veldhoen. Dat zijn toch klasse-spelers. Ik zal dat altijd blijven beweren", al dus de spontane reactie van „oom Elek", na een jaar bij Benfica thans trainer van Eintracht Frankfort, Oran- je's tweede sparring-partner. Ook het spel van de door Georg Kessler in de nationale ploeg gebrachte jongeren Willy Dullens en Willy van der Kui len had de heer Schwartz zeer be koord. „Dullens speelt brutaal, als een routinier", was zijn mening. „Van der Kuilen kende ik al maar wat is die jongen vooruitgegaan. Hij is sterker geworden en uitgegroeid tot een klas se-speler." Minder enthousiast dan zijn oudere collega was Georg Kessler. Ondanks de 4-1 score voorzag de bondscoach moeilijkheden in de komende interland tegen West-Duitsland. „Het beweeglij ke spel van de Duitsers konden we meestal niet afdoende beantwoorden. De achterhoede was minder zeker dan anders, de steun van de „twee" ont brak soms te veel. We spelen nog te strak 4-2-4 met een „4", een „2" en nog een „4" onder alle omstandighe den. Dat baart me zorgen, dat baart me echt zorgen. Met Pijs na rust in plaats van Muller ging het ditmaal be ter, maar ik ben er nog niet helemaal gerust op. Vorige week zag ik in Lon den Duitsland tegen Engeland spelen. De Duitsers hebben een sterke ploeg, nog beweeglijker dan Eintracht Frank fort. Nee, ik ben er niet gerust op.' Kessler heeft nog precies drie weken om uit te dokteren met welke midde len West-Duitsland het best bestreden kan worden. Tweevoudig houder van de Europese beker voor landskampioenen Internazio nale Milaan heeft zich woensdag in het met 80.000 toeschouwers tot de laatste plaats bezette Boedapester Nep-stadion, als eerste elftal onder de laatste vier van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen geschaard. Helenio Her- rera's elf bereikten tegen de Hongaarse kampioen Ferencvaros een gelijkspel (1-1), dat ruim genoeg was, omdat de Azzuri een week geleden in het San-Siro- stadion met 4-0 hadden gewonnen. De omstandigheden waren ideaal: het was zacht weer en het veld was uitste kend. Inter speelde zonder aanvoerder Picchi en topscorer Mazzola, die gebles seerd waren. Herrera had maandag bij aankomst in de Hongaarse hoofdstad ver klaard: „ik wil het publiek in Boedapest laten zien, hoe goed Inter kan voetbal len. Met een gelijkspel ben ik tevreden". Toch bleek dat Inter, gewoontegetrouw, vanaf de aftrap in de verdediging alle ri sico vermijdde. Ferencvaros zette, be grijpelijkerwijs, alles op de aanval, maar de koelbloedig spelende Italianen, met sterren als Fachetti en Burgnich, bleven de situatie steeds de baas. Pas na 32 minuten kregen de Magyaren een treffer, die overigens de enige zou zijn. Rechts back Novak benutte een strafschop feil loos: 1-0. In de tweede helft werd Inter steeds sterker. Na 63 minuten scoorde midvoor Domenghini de gelijkmaker en vanaf dat moment heeft Inter nog slechts gedemonstreerd Sparta Praag heeft de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen uitstekend ingezet. De Spartanen versloegen op eigen veld het Joegoslavische Partizan met 4-1. Bij de rust was de stand nog gelijk: 1-1. De re turn zal volgende week woensdag, 9 maart, worden gespeeld. Zoals de cijfers al uitwijzen heeft de Tsjechische kampioensploeg vooral in de (Van onze sportredacteur) Telstar heeft de oud-Stormvogels speler Henk Snoeks aangetrokken als adviseur voor de voetbaltechnische zaken. Gisteravond is Snoeks, die 21 jaar voor Stormvogels speelde, in 1957 met voetballen stopte en ver volgens trainer van Hillegom werd, door voorzitter Zwikstra van Telstar aan de spelers voorgesteld. De voorlopige taak van Snoeks is een analyse, een rapport te maken over de situatie van dit moment met voorstellen om de voetbalkracht van Telstar te ver stevigen. Snoeks gaat gesprekken voeren met spelers, trainers enz. De leiding blijft normaal in handen van trainer Gaspar. Wel zal Snoeks ook tactische aanwijzin gen geven. (Van onze volleybalmedewerker) De damesploeg van die Raeckse ver sloeg gisteravond in het Krelagehuis het Wormerveerse VGW en kan volgende week in Leiden tegen het zwakke Nieuw- Brunhilde het kampioenschap van de overgangsklasse behalen. De herenploeg van OVRA, die samen het HIOS de rode lantaarn torst, vormde gisteravond een tweede helft gedomineerd. Sparta bleek willoos slachtoffer van het Egmondse Ra- in die periode in alle opzichten superieur pide, dat met 15-11, 15-6 en 15-5 OVRA aan de zich met de moed der wanhoop in 38 minuten naar een nederlaag speelde, verdedigende Joegoslaven. Een aantrekkelijke, pittige wedstrijd Partizan, dat zonder doelman Soskic en speelden de heren van die Raeckse te- de in dienst verblijvende binnenspeler Ga- gen het Zaanse Molenwiek, lie uitkwam, nam in de 16e minuut de leiding door Hasanagic. Zes minuten la- Het Haarlemse enthousiasme overrom- ter bracht Kvasnak, een van Sparta's pelde de gasten die door veel technische scherpschutters, die in deze ontmoeting fouten voor een 91 achterstand een hattrick zou scoren en zou uitgroeien werden geplaatst. Even later bezweek de tot de beste speler van het veld, de stand roodwitte defensie onder druk van een ste- weer in evenwicht. Twaalf minuten na de vige Zaanse opslag en werd de strijd op rust benutte Kvasnak een strafschop, in 9-9 weer volkomen open. Die Raeckse de 73ste minuut verhoogde Masek de voor- kwam knap terug, de aanval werd goed sprong en in de laatste seconden accen- gevoed door de spelverdelers Pim Wentink tueerde Vvasnak de superioriteit van de en Henk Reinhart en met 15-12 won die Tsjechen: 4-1. Raeckse de eerste set. Een gewaar- Borussia Dortmund heeft zich woensdag I gehuwd Molenwiek een ploeg met rijzi- geplaatst voor de halve finales van het §e spelers, ontwikkelde voor het net meer toernooi om de Europese beker voor be- druk, die Raeckse blokte intensief, doch kerwinnaars. De Duitsers wonnen in het niet voorkomen dat vele smashes de met ruim 32.000 toeschouwers gevulde I planken toucheerden en met 15-10 en 15-13 t?r\fn iti-/-ioc4o/-Ur\rt ir» nnrimnnri r\c* rptiim. I namen de gasten een 2-1 voorsprong. In de vierde set liep die Raeckse snel uit Rote Erde-stadion in Dortmund de return wedstrijd tegen het Spaanse Atletico Ma drid met 1-0. West Ham United, dat vorig jaar de Europese beker voor bekerwinnaars won en dus ditmaal opnieuw aan dit evene ment kon deelnemen zonder Engels cup- houder te zijn, kon op eigen terrein niet I stand jes. 10-1*5. verder komen dan een bescheiden 1-0 ze ge op het Oostduitse Aufbau uit Maagde burg. tot 9-3 en verkreeg opnieuw een kans op een zege toen men via 15-8 het tot een beslissende set bracht. In deze finalset gaf de grote aanvalskracht de doorslag ten gunste van de Zaankanters ook al maakten zij legio fouten door misver- (Van onze turnm,edewerker) Op de buitengewone vergadering van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond op 2 april te Utrecht, moet o.a. een nieuwe voorzitter worden gekozen. De Turnkring Noord-Hollands Noorder kwartier heeft hiervoor kandidaat gesteld de heer L. Hartman, burgemeester van Wieringerwaard. Er zijn nog geen an dere kandidaten. De voorzittersvakature is ontstaan ten gevolge van het aftreden in het najaar van 1965 van de heer Th. W. Aalbers. Omdat de bondsvergadering toen niet slaagde in het benoemen van een nieuwe voorzitter, verklaarde de toenmalige vice-voorzit- ter, de heer J. D. de Jong, zich bereid tijdelijk 't voorzitterschap te willen waar nemen. Na de verkiezing van een nieuwe voorzitter trekt de heer De Jong zich uit het bondsbestuur terug. Hij blijft ech ter voorzitter van de „sectie keurturnen" van het KNGV. In Frankrijk werd gisteren in de eerste klasse van de competitie betaald voetbal een volledig programma afgewerkt. De uitslagen: Stade FrangaisSaint Etienne I2; BordeauxLille 10; Racing Stras bourgNimes 10; LensNice 42; NantesRouen 21; AngersSedan 20; A.S. MonacoRennes 11; CannesRed Star 11; ToulouseSochaux 11. Na 27 wedstrijden leidt kampioen Nan tes met 43 punten, (Van onze biljartmedewerker) Voor de strijd om het kampioenschap van Nederland kader 57/2 hebben zich 23 deelnemers aangemeld. Ook de twee sterkste biljarters van het district Haar lem, te weten J. Lamers uit Beverwijk en J. Pieterse uit IJmuiden, hebben hier voor ingeschreven. De groep waarin beide spelers zijn in gedeeld, speelt op 14, 18 en 19 maart in Hotel Brandjes te Uitgeest. De overige spelers in deze poule zijn: J. Broerse, Zaandam; A. Hoekstra, Franeker; R. Over- dijk, Zaandam', J. Peetoom, Schagen; G. Plooijer, Amsterdam. In het internationale klooster-schaak toernooi in Ter Apel is de strijd weer geheel open geworden. De Deense groot meester Bent Larsen verloor nl., met wit, van de jonge Amsterdammer Hans Ree, die een kans op een koningsaanval feil loos benutte. Donner versloeg te Velde, Pfleger Lehmann. De vierde etappe in de ronde van Sar dinië, een rit over 226 km van Oristano naar Cagliari, is gewonnen door de Fransman Jean Stablinski in 6 uur 22 minuten en vier seconden voor de Ita liaan Anni en diens landgenoot Babini. Jacques Anquetil eindigde op de vier de plaats. Den Hartog werd negenveertig- ste op 4.35. Door dit resultaat kwamen drie renners, nl. de Italiaan Vicentini, Battistini en Anquetil op de eerste plaats in het algemeen klassement. (Van onze correspondent) Donderdag 17 maart staat ex-wereld kampioen Piet van der Pol in „Kras" te Amsterdam weer achter het biljart om na drie seizoenen van „weg geweest" terug te komen in het toernooi om het Neder lands kampioenschap bandstoten, waar aan verder meedoen: Vultink, De Kleine, Roodenburg, Ligthart, Oosterhout, Ja cobs en Teegelaar. „Ach," zegt Van der Pol, „ik hoef niet te winnen. Ik vind het leuk om weer mee te doen een prettige afwisseling van de dagelijkse sleur." De overwinning van de damesploeg van die Raeckse is tegen VGW niet in gevaar gekomen. De eerste sets won die Raeck se met 15-13 en 15-12, in de derde set verkreeg die Raeckse een 10-0 voorsprong, maar door Tsjechische opslagen en en kele fraaie smashes van een linkshandi ge gaste reduceerde VGW tot 12-10 voor de gastvrouwen met 15-10 het pleit be slechtten. (Van onze basketbalmedewerker) De enige basketbalwedstrijd die deze week voor de landelijke competitie in Haarlem plaats vindt, is die tussen White Stars en DED in de dames-eredivisie. De Haarlemse meisjes die nog steeds de fata le voorlaatste plaats bezetten, zouden met een overwinning zeer gebaat zijn. Zeer veel zal er van af hangen of Jenny van der Hoeden beschikbaar is. Is White Stari volledig dan zijn er zeker winstkansen. Donderdagavond: Dames: 7 uur: Typhoons 2HCK 2; 8 uur: ExercitiaHOC 2; Heren: 7.30 uur: Flamingo's 4Antilopen 2; 20.30 uur: Ex ercitia 3Typhoons 3; 9.15 uur: Typhoons 2Antilopen; 9.30 uur: LisseSea Devils. Vrijdagavond: Dames: eredivisie: 8 uur: White Stars— DED; 8 uur: AntilopenTornado. Heren: 7 uur: Haarlem Cardinals 2HOC 3; HCK \2Schoten; 9.15 uur: Sea Devils 2Torna do 2; Flamingo's 2HCK. Wereldkampioen Cees Verkerk en Euro pees kampioen Ard Schenk, die daags te voren aan een laatste schaatswedstrijd in Noorwegen deelnemen, worden op vrijdag 11 maart 's middags om 16.15 uur uit Kopenhagen terug verwacht op Schip hol. Naar bekend hebben zij een uitno diging om het huwelijk van prinses Bea trix in Amsterdam bij te wonen wegens de reeds aangegane verplichtingen voor de wedstrijden op 9 en 10 maart in Trom- so moeten afslaan. Verwacht wordt, dat de twee schaats kampioenen op Schiphol een warme ont vangst zal worden bereid. Reeds heeft de raad van 11 van de carnavalsvereniging „De Platenpoetsers" uit Nijmegen den volke kond gedaan van het voornemen de beide cracks de onderscheiding van „de scheve schaats" toe te kennen. Een zelf de hoge eer zal ook coach Anton Huiskes die zijn jongens ongetwijfeld op Schiphol zal begroeten, te beurt vallen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 17