Minister wil dienstplichtigen vakantie en meer soldij geven In 1965 bijna een kwart van de opgeroepenen voor de dienst afgekeurd ES Veel praktische bezwaren tegen geestelijke verzorgers in burger Gratieverlening op 10 maart Moutbrood en bondigy HAARLEM EN DE IJMOND DRAKACEL Doden in het verkeer Geringe straf wordt kwijtgescholden, hogere met een kwart verminderd Gemeentelijke indeling Leiden en omstreken weer in studie Lammer envierling Amsterdam bouwt mee aan Groot-Purmerend Verdachte in Stadionzaak krijgt tien maanden NAVO geldverspillend, doelloos mechanisme Morgen opklaringen WINKELCENTRUM „Jan v. Goyenstraat" HEEMSTEDE DONDERDAG 3 MAART 1966 2 Veel afgekeurden AM X-tanks Haagse afvalwaterleiding volgend jaar in zee zo'n trein-tukje.... ...dat lukt je, als je goed moe bent en de N.S. je met een hoekplaats verwent. Hoe echter wordt men wakker: uitgeslapen? H'm, mis schien een beetje. Maar uitgerust? Welnee. Dat is men pas na een nacht op een Drakacel matras. Minister De Jong aan Eerste Kamer: Uw bakker... Uw dokter Generaal De Vries: Haarlem V elsen-U muiden Beverwijk s s al Nog vóór het zomerreces zal minister De Jong met zijn plannen voor verbete ring van de inkomsten van dienstplichti gen komen. Hij deelt dit mee in zijn Me morie van Antwoord aan de Eerste Ka mer over de Defensiebegroting. De be windsman wil nu nog geen antwoord ge ven op de vraag of specialisten, die lan ger moeten dienen dan andere dienst plichtigen, in aanmerking moeten komen voor een toelage ter compensatie van hun langere diensttijd. Dienstplichtigen bij land- en luchtmacht krijgen in het eerste jaar van hun diensttijd vakantieverlof. De regeling zal binnenkort, met terugwerken de kracht tot 1 januari, in werking treden. In 1965 is 23.8 pet. van de gekeurde dienstplichtigen ongeschikt bevonden voor de dienst. In 1964 was dat percentage 22.3, in 1963 22.6, in 1962 21.8 en in 1961 21.3. Van de gekeurden werd 33 pet. op alle punten van het medisch onderzoek uitste kend bevonden. In 1964 was dat percenta ge 34.7, in 1963 35.4, 1962 35.3 en in 1961 35.2. De minister geeft ook cijfers van dienst plichtigen die tijdens hun eerste oefening In het ziekenhuis in Wageningen is de zeventigjarige mevrouw J. van Os-van Laar uit Langbroek overleden. Zij was vo rige week ernstig gewond toen de auto waarin zij zat op de rijksweg bij Rhenen flipte en van de weg raakte. In het academisch ziekenhuis in Utrecht Is de 71-jarige mejuffrouw H. van der Meijden overleden aan de verwondingen, die zij op 24 februari had opgelopen toen zij plotseling de Jutfaseweg overstak en werd aangereden door een personenauto. In het ziekenhuis te Roermond is over leden de achttienjarige Betsie Zeegers uit Thorn, die zondagavond op de rijweg Ell- Hunsel was aangereden door een personen auto. In de Drentse gemeente Schonebeek is de 75-jarige heer G. J. Eysen om het leven gekomen, toen hij bij een bushalte zonder op het van links komende verkeer te let ten plotseling op de rijweg stapte. Hij werd door een personenauto aangereden. De 81-jarige B. C...JL -van Zutphen is even buiten Almelo op weg naar Vriezen- veen door een auto aangereden. Hij was vrijwel op slag dood. ongeschikt bevonden werden voor het ver der vervullen van hun dienstplicht. In 1965 waren dat er 6.942, in 1964 7.624, in 1963 6.086, in 1962 5.378 en in 1962 4.206 De Franse leverancier van de bij de landmacht in gebruik zijnde AMX-tanks heeft een garantiesom van 3.7 miljoen Franse francs gestort. Telkens als over eengekomen veranderingen zijn uitgevoerd wordt een deel van deze garantie vrijge geven. Een aantal veranderingen wordt op kosten van het ministerie van Defen sie aangebracht. Het gaat hier hoofdzake lijk om verbeteringen en niet om het verhelpen van gebreken, waarvoor de fa brikant aansprakelijk gesteld zou kunnen worden. Door deze verbeteringen wordt het gebruik en het onderhoud van de voer tuigen vergemakkelijkt. De materieelkos- Over een jaar zal Den Haag het spec taculairste deel van zijn „Europese pri meur" beleven: dan gaat de enorme af valwater-leiding de zee in, waardoor min stens negen gemeenten straks hun afval water zullen lozen. Voor dit werk zijn op het Haagse stadhuis gisteren de contrac ten getekend: goed voor 55 miljoen gul den. Als de 250C meter lange leiding ligt moet nog een veel langere „slibleiding" (tien kilometer) in de zeebodem worden gespoten. ten ervan worden begroot op 700.000 gul den. Minister De Jong is van mening, dat de officierseed („Ik zweer trouw aan de Ko ningin, gehoorzaamheid aan de wetten, onderwerping aan de krijgstucht") als één onverbrekelijk geheel dient te wor den beschouwd en dat daarbij in aanmer king moet worden genomen dat de ko ningin, aan wie trouw wordt gezworen, zelf zweert de grondwet steeds te zullen onderhouden en handhaven. De minister zegt verder dat er geen twijfel kan bestaan aan het constitutione le karakter van de band welke door de eedsaflegging tussen de officieren en de koningin is ontstaan. Binnen dit kader zijn ten aanzien van de vraag wat op de voorgrond treedt, de persoon van de ko ningin of haar functie van constitutioneel staatshoofd, tal van gevoelsnuances mo gelijk, waarvan hij meent de officieren ge heel vrij te moeten laten. Advertentie «M5TERCBM N3AOHCNI3 De „harde" matras met alle comfort van een „zachte' Minister De Jong van Defensie heeft er geen principiële bezwaren tegen dat geestelijke verzorgers in de krijgsmacht anders dan incidenteel zich in burgerkle ding tussen de militairen bewegen. Hjj ziet echter wel grote praktische bezwa ren. muJ Het voornaamste van die bezwaren for muleert hij als volgt: zowel in de milin Bij een Koninklijk Besluit, dat vandaag ln het Staatsblad is verschenen en dat op 10 maart 1966 in werking zal treden, wordt op beperkte schaal gratie verleend van onvoorwaardelijke tijdelijke vrijheids straffen en geldboeten De gratieverlening strekt zich met bepaalde uitzonderingen uit tot hen die veroordeeld zijn voor commune delicten, waaronder begrepen zijn militaire, eco nomische en fiscale strafbare feiten die vóór 1 januari 1966 zijn gepleegd. De vonnissen moeten uiterlijk op 10 maart onherroepelijk zijn geworden. De gratie geldt dus niet voor in eerste instantie opgelegde straffen, wanneer op 10 maart de appèltermijn of een behandeling in be roep nog niet zijn afgelopen. Geldboeten van 25,- en minder wor den kwijtgescholden. Hogere geldboeten tot 100,- worden met 25,- verminderd. Van geldboeten van meer dan 100,- wordt een vierde gedeelte kwijtgeschol den. De vervangende hechtenis wordt naar evenredigheid verminderd. De gratie van tijdelijke vrijheidsstraf fen houdt in dat vrijheidsstraffen van 14 dagen en minder worden kwijtgescholden. De overige vrijheidsstraffen worden met een vierde deel verminderd. Deze ver mindering is ten minste veertien dagen, maar ten hoogste drie maanden. Door de rechter in aftrek gebrachte voorlopige hechtenis blijft meetellen bij de berekening van de straf waarvoor gra tie wordt verleend. De gratie is niet van toepassing op itraffen, die voorwaardelijk zijn opgelegd ongeacht of later de last tot tenuitvoer- Staatssecretaris Westerhout zal, zodra het wetsontwerp tot wijziging van de gren zen van Leiden en enkele omliggende ge meenten het Staatsblad heeft bereikt, Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland uitno digen de gemeentelijke indeling van de be trokken streek opnieuw in studie te ne men. Hierbij zal een ruimere omgeving van de stad Leiden in ogenschouw worden genomen in verband met de omstandig heid dat binnen enkele jaren alle voor wo ningbouw te benutten terreinen hun be stemming zullen hebben gevonden. Hij deelt dit mee in zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer. Het wetsontwerp werd bij de behandeling in de Tweede Kamer door middel van enkele amendementen gewijzigd. Het ligt niet in de bedoeling van de staatssecretaris de onderlinge grenzen, die in dit wetsont werp worden geregeld, opnieuw te gaan verschuiven. legging is gegeven; op herroepen voor waardelijke invrijheidstelling en vervallen voorwaardelijke gratieverleningen. De gra tieverlening geldt ook niet voor veroor deelden die zich binnen een tijdvak van drie maanden, voorafgaande aan 10 maart, aan ernstig wangedrag of ontvluchting hebben schuldig gemaakt en veroordeel den die zich na hun veroordeling aan de hun opgelegde vrijheidsstraf hebben ont trokken. taire samenleving, als tegenover dien sten en gezagsdragers daarbuiten, waarvan in voorkomende gevallen assis tentie en medewerking moet worden in geroepen (bij voorbeeld bij berichtgeving van ongevallen), geeft de burgerkleding geen onmiddellijke legitimatie en kan zij de 'onmiddellijke sfeer van vertrouwen, die voor de geestelijke verzorging onontbeer lijk is, feitelijk bemoeilijken. Deze feitelijke bemoeilijking zal zich In de Biesbosch heeft een schaap het leven geschonken aan een lam- merenvierling. Een unieke gebeur tenis in de schapenwereld waar zelfs een drieling een hoge uitzondering is. onder meer doen gelden bij het in burger deelnemen aan oefeningen te velde en bij het betreden van militaire objecten die als regel alleen voor militairen toeganke lijk zijn. De minister zegt dit in zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer betreffende de defensiebegroting. De bewindsman meent overigens dat hij ten aanzien van dit vraagstuk geen nieuw standpunt behoort te bepalen, nu de dis cussie daarover in de kerken en onder de geestelijke verzorgers nog niet tot klaar heid in het standpunt heeft geleid. Advertentie TARVOl Purmerend en de hoofdstad werken sa men aan een plan voor Groot-Purmerend, dat ruim honderdduizend inwoners zal krijgen. Later zullen in de Markerwaard, zuid west Flevoland en in de omgeving van Hoorn ook nieuwe bevolkingscentra ont staan. Dit heeft de Amsterdamse wethouder van Publieke Werken, drs. R. de Wit, meegedeeld tijdens een begrotingsdebat in de hoofdstedelijke raad. Het stadsgewest is tot ontwikkeling gekomen, zo zei de wethouder, wij moeten ons beleid erop ge richt houden de vorming van mammoet steden te voorkomen. Ook naar het zuiden werkt Amsterdam nauw samen met buurgemeenten: Die- men en Ouder-Amstel.Samen met deze gemeenten is besloten ten behoeve van noodzakelijke coördinatie bij het tot ont wikkeling brengen van de zuid-oostlog van de agglomeratie Amsterdam (Bijlmer meer en omgeving) een coördinatiecom missie in het leven te roepen. Deze com missie zal bestaan uit de burgemeesters van Diemen en Ouder-Amstel en de wet houder voor Publieke Werken van Am sterdam. De rechtbank te Amsterdam heeft een 46-jarige zeeman-havenarbeider wegens een poging tot zware mishandeling ver oordeeld tot tien maanden, waarvan vier voorwaardelijk. De man had op de avond van de 15de juli vorig jaar tijdens stayerwedstrijden in het Olympisch Stadion in Amsterdam de wielrenner Joop Captein aangevallen en was samen met hem via de balustra de op de baan terecht gekomen. Aan de vechtpartij werd een einde gemaakt door een terreinknecht, die de veroordeelde over de balustrade terugduwde. Captein rende voor de aanstormende motoren over de baan naar het middenveld. (Van onze correspondent) DEN HAAG. „Het is een utopie te menen dat een geïntegreerde, doeltref fende militaire NAVO-organisatie kan worden bereikt op basis van de bestaan de. Die huidige organisatie is een vrij voelloos, tijdrovend en geldverspillend mechanisme, resulterend in een totaal ontbreken van een eensgezind, logisch strategisch-tactisch concept, met name voor wat betreft de NAVO-luchtstrijd krachten in Europa." Deze krasse taal spreekt in een speciaal NAVO-nummer van het blad „Onze Luchtmacht" generaal-majoor b.d. de luchtmacht A. J. de Vries. ,Een hooggeplaatst NAVO-officier heeft mij bij zijn vertrek verklaard geen spijt te hebben de dienst te verlaten", schrijft generaal De Vries, die op het NAVO- hoofdkwartier in Fontainebleau heeft ge werkt, „daar hij hiermede van zijn medeverantwoordelijkheid voor de NAVO gang van zaken ontslagen was. Volgens hem kon men de NAVO-verdediging van Europa niet langer zien als een se rieus militair object, doch diende men het voornamelijk te beschouwen als een economisch project, mogelijk gemaakt door het ontbreken van een directe oor logsdreiging." Generaal De Vries besluit: „Zolang nog zovele nationale belangen de militai re NAVO-organisatie doorkruisen doet men er beter aan dit ronduit te erken nen en hetzij deze nationale belangen op te geven hetwelk praktisch uitgesloten moet worden geacht dan wel te ko men tot een organisatie gebaseerd op hechte coördinatie en onderlinge waarde ring. Deze laatste oplossing zou aanzien lijk efficiënter en goedkoper zijn en de NAVO zou niet in de mist varen zoals thans het geval is." Stadsschouwburg, vandaag 20 u. Ken- nemer Scholengemeenschap met „An- drocles en de leeuw" van Shaw. Vrijdag 20 u.: Optreden van het Spaanse flamen co-theater „Fiësta Gitana". Minerva Theater (Heemstede), vandaag 20 u.: Concert door de harmoniekapel „Sint Michaël". Waalse Kerk (Begijnhof), vrijdag 20.15 u.: Concert door Leny Mook (sopraan) en Wilhelm Heilweg (orgel). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.30 u.: „De amoureuze avonturen van Moll Flanders". 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Some like it hot", 18 j. Lido, i4, 19 en 21.15 u.: „Niemand ont komt zijn noodlot", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.30 u.: „Mary Pop- pins", a.l. Minerva Theater, vrijdag 20.15 u.: „De trein", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „The Knack", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Geheim agent District 6", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Repul sion", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van werk van Hannes Postma. Dagelijks van 10 tot 17 u. en's zondags van 13 tot 17 u. Tot 20 maart. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' mees terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Teylers Museum, (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20 ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. van 13.30-17 u.; zon- en feest dagen van 14-17 u. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen van Jaap Kruyff. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u en 20 tot 22 u. Artificia (Heemstede): Expositie van werk van de schilder Bob Buys en de beeldhouwer Hubert van Lith. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. Tot 25 maart. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags geslo ten. Expositie van werk van Bobbert de Bakker. Tot 28 maart. Galerie 3 (Jansstraat 48): Tentoonstel lingen van tekeningen en grafiek van Kees Bierman. Dagelijks van 13 tot 17 u. Tot 13 maart. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Open Deur (Gierstraat 14): Expositie van werk van Jacques Benoit t.b.v. „Eten voor India". Dagelijks (behalve zondag) van 10 tot 12 uur en van 16 tot 20 uur. Tot 5 maart. Stadsschouwburg. In de wandelgangen expositie van schilderijen van Michèl van Overbeeke. DIVERSEN Raadhuis Hoofddorp, vandaag 14.30 u.: Gemeenteraadsvergadering Haarlemmer meer. (zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 25 februari). DONDERDAG 3 MAART City, 20 u.: „Zwendel in de Striptease- club". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. VRIJDAG 4 MAART City, 20 u.: „Genghis Khan." Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep Ensemble met het toneelstuk „Drie zus> ters", voor Velser Kunstkring. Cultureel Centrum, 20 u.: Jaarvergade ring van NIVON. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.15 uur; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichten op werkdagen van 10 tot 12 u. DONDERDAG 3 MAART Kennemer Theater, géén filmvoorstel lingen. Luxor Theater, 20 uur: „Circusleven". Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 16.30 uur: Jeugdcursus schilderen en te kenen; 20 uur: idem voor ouderen door Kennemerstaten. ge- Huize „Scheybeeck", 19 uur: Toneelcur sus door jongeren toneelgroep „Perine." Café „Sport", Alkmaarseweg, 19.30 uur: Algemene ledenvergadering werkgroep Kennemer Oudheidkamer. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, opend van 7-17.30 u. en 20-21.30 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4. Tel. 26020, of Groenelaan 21 Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, gesloten. R.K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal, geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal, geopend van 14-16.30 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16.30 uur. VRIJDAG 4 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Wat het daglicht niet verdragen kan." Luxor Theater, 20 uur: „Circuswereld", (één voorstelling). W.B. Theater, 20 u.: „De held van Rome". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 uur; 20-21.30 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie schilderijen, tekeningen en aquarellen door Freek van den Berg, geopend van 9 18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-16.30 uur en van 20- 21.30 uur. R.K. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur en van 19-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal, geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal, geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal, geopend van 14-16.30 uur; r.k. leeszaal, geopend yan 14-16.30 uur. Prof. Ter Linden overleden. In Den Haag is op vijfenzeventigjarige leeftijd over leden prof. ir. A. J. ter Linden, die van 1 juli 1927 tot 1 september 1957 hoog leraar in de werktuigbouwkunde aan de T.H. te Delft is geweest. Heler van kostbaar schilderij. Wegens he ling van het 17de eeuwse schilderij „Het vinden van Mozes" van Bartholo- meus Breenberg heeft een 37-jarige op koper uit Utrecht voor het gerechtshof in Amsterdam een gevangenisstraf te gen zich horen eisen van vier maanden. De rechtbank te Utrecht had hem acht maanden, waarvan vier voorwaardelijk, opgelegd. Het schilderij, dat voor 35.000 gulden was verzekerd, was een jaar ge leden door een 20-jarige jongen uit het Centraal Museum in Utrecht gestolen. Het werd enkele dagen later door d« politie in de winkel van de opkoper te ruggevonden. Brandkastdiefstal. De arrondissements rechtbank te Maastricht heeft een 45- jarige zandstraler uit Amsterdam bij verstek veroordeeld tot twee jaar ge vangenisstraf. De rechtbank beval de onmiddellijke gevangenneming van de man, die op 26 februari 1964 te Urmond (Limburg) een brandkast met ruim der tienduizend gulden uit het gemeente huis had geroofd. Koppelbazen. De rechtbank in Den Haag heeft uitspraak gedaan in een zaak tegen twee koppelbazen. Een 24-jarige Leide- naar werd wegens het plegen en uitlok ken van valsheid in geschrifte ver oordeeld tot acht maanden gevangenis straf, waarvan drie maanden voorwaar delijk en een boete van 500,-. Een 34- jarige inwoner uit Rijnsburg werd we gens bedrieglijke bankbreuk en valsheid in geschrifte veroordeeld tot tien maan den gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk. Advertentie Kom per auto winkelen in het ruime parkeergelegenheid alle winkels binnen 100 meter 2000 m2 verkoopruimte met persoonlijke bediening Ook bereikbaar met buslijn 1. WWtfWWWIWWMMWWWWWWMMWWWWWWWWWWWWIft/WWIWI WWUWWUWf UUVV11 ^WVWWVUIIWWWWIIMIHflflfWWMI Het K.N.M.I. deelt mee: Na het wegtrekken van een hogedrukge- bied naar Oost-Europa is het weer in on ze omgeving onder invloed gekomen van enkele oceaanfronten. Deze veroorzaak ten in een groot deel van ons land re gen. De fronten behoren bij een depres- siegebied dat zich van het zeegebied ten zuiden van IJsland tot over Scandinavië uitstrekt. Zij verplaatsen zich maar lang zaam en zullen pas naar het oosten weg trekken als een uitloper van de depressie, die vanmorgen bij Ierland lag, ons land passeert. Verwacht wordt dat dit vrijdag morgen zal gebeuren, waarna weer opkla ringen zullen voorkomen bij naar west ruimende wind. In de temperatuur komt niet veel verandering. WERKRAPPORTEN Maximum- en minimum M temperaturen ■°ti bi d g binnen- en buitenland •3 o v Den Helder regen z 9 7 Ypenburg motregen z 10 7 Vlissingen regen zzo 9 7 Eelde regen z 10 6 De Bilt motregen z 11 6 Twente licht bew. z 11 6 Eindhoven regen z 12 6 Z.-Limburg zw. bew. z 12 6 Helsinki sneeuw zw -3 -9 Stockholm geh. bew. wzw 0 0 Oslo motregen windst. 2 1 Kopenhagen regen zzw 4 2 Aberdeen zw, bew. z 13 3 Londen zw. bew. zzw 12 8 Amsterdam regen z 10 7 Brussel regen z 12 6 Luxemburg zw. bew. O 11 2 Pariis geh. bew. zzo 12 3 Bordeaux zw. bew. windst. 14 6 Grenoble licht bew. windst. 12 0 Nice onbewolkt nnw 17 6 Berlijn onbewolkt zzo 6 0 Frankfort onbewolkt ono 10 -1 München geh. bew. 0 8 Zürich onbewolkt windst. 8 -2 Genève onbewolkt windst. 9 -3 Locamo zw. bew. O 14 -2 Wenen zw. bew. ozo 7 -0 Innsbruck zw. bew. O 8 l Belgrado geh. bew. windst. 11 2 Athene zw. bew. windst. 20 Rome half bew. nno 17 7 Barcelona zw. bew. n 14 8 Madrid licht bew. windst. 15 2 Mallorca licht bew. windst. 16 3 Lissabon zw. bew. windst. 19 3 Vrijdag 4 maart Zon op 07.20 uur; onder 18.24 uur. Maan op 14.31 uur; onder 06.37 uur. Maanstanden Volle maan7 maart 02.46 uur Laatste kwartier.14 maart 01.19 uur Nieuwe maan22 maart 05.47 uur Eerste kwartier 29 maart 21.44 uur Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 3 maart Hoog water 12.28 uur en uur. Laag water 7.31 uur en 20.27 uur. Vrijdag 4 maart Hoog water 1.08 uur en 13.38 uur. Laag water 9.03 uur en 21.44 uur. Het hoog en laag water te Zand voort it 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2