B. Roolvink sprak over „Land in beweging" TRAINER GASPAR organisatievorm van bestuur stelde hem bijzonder teleur srüö&stra sasssse RAIFFEISENBANK IJMUIDEN Iets van U bij? Velsense bejaarden maken maquette van Noordersluis A.R.-VERKIEZINGSACTIE Kort IJmondnieuws Broeder Frank uit Taizé spreekt in Driehuis C.H.U.-kandidaten Provinciale Staten Noord-Holland Eerste Engelse motortrawlers '4 vissers, f timmerlieden,' musici... F. A. J. Hunsche op weg naar herstel Wandelen in de IJmond LANGS SLUIZEN EN HAVENS DONDERDAG 3 MAART 1966 Groenteprijzen Kerkelijk nieuws I er mind er de invloed rr ZESDUIZEND GULDEN VOOR „DE HEYGRAAF" AMUSEMENTSAVOND VOOR INDIA Warme maaltijden Bejaardenkoor naar festival Arie van der Veer - -- mmë s Met de woorden „Weent tranen van wenst uit te komen. Ook noemde hij het vreugde, want God bestaat!", besloot I streven onjuist te proberen alles precies de heer B. Roolvink woensdagavond e,/enh hanJ? .z®tt?n- En tenslotte p„(„ I „je i. i achtte de heer Roolvink het in dit gezel- m de Petrazaal aan de Spaarnestraat schap nauwelijks noodzakelijk erop te de toespraak, waarmee de verkie- wijzen, op welke lijst de anti-revolutionai- zingsactie van de Anti-Revolutionaire l en straks op 23 maart hun stem dienen Statencentrale in Velsen voor de ko- Ult te brensen- mende verkiezingen voor de Provin- Het betoog werd door de vele aanwezi- ciale Staten werd ingezet. Deze uit- Sen met de grootste aandacht beluisterd, spraak was bedoeld als contrast tot ^eze ër°te belangstelling was er mede de bekende woorden v.» Jean Peul feSS^ST Sartre, die m een van zijn toneelstuk ken juist de stelling verkondigt dat de mens verheugd kan zijn, omdat God niet zou bestaan. Op dit grote I verschil in levensbeschouwing was vrijwel de gehele rede van de A.R.-1 fractieleider in de Tweede Kamer ge baseerd. Omdat de heer Roolvink van mening is dat volgens Romeinen 13 de overheid is geroepen ten goede werkzaam te zijn, waarbij de richt snoer dient te worden ontleend aan de grote lijnen, welke door de bijbel worden aangegeven. In het begin van zijn toespraak had de heer Roolvink even herinnerd aan de juist deze middag in de Tweede Kamer be handelde herstructurering van Limburg, noodzakelijk geworden omdat alles in be- De prijzen op de groenteveiling te Be verwijk waren: waspeen 15-38, witlof 65 100, prei 15-58, rodekool 27-48, groenekool 20-42, uien 5-15, breekpeen 10-26, rabarber 55-105. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Odoorn-Valthermond (voor de nieuw te stichten buitengewone wijk gemeente) (toez.) W. J. van 't Einde te De Meern; te Leiden (vak. D. J. Vossers) W. M. Kalmijn te Rotterdam-Z. Aangenomen naar Soesterberg (vak. A Vroegop) F. J. Th. van Boven te Munten dam, die bedankte voor Breda; benoemd tot leraar godsdienstonderwijs aan het Groen van Prinsterer lyceum te Vlaar dingen W. J. Schouten, aldaar. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Aangenomen naar Groningen-Helpman N. Bruin te Rotterdam-Charlois. (Van onze sportredactie) Voetbaltrainer Oliver Gaspar zou weging is geraakt. Aan het begin van deze I nog wel een seizoen bij zijn tegen- omdat alles in die tijd als het ware om bllJven- maar dan zou de „organisatie kolen schreeuwde. Nauwelijks vijftig jaar van het bestuur" anders moeten wor- later zijn olie en aardgas in opmars om den, radicaal veranderen. Dat zegt hij, zóda7b?nnentr^Zle te ,verst?ren' overtuigd van de mogelijkheden, die zodat binnen enkele jaren vele mijnen moeten worden gesloten, hoewel zij nog llet betaalde voetbal in Velsen heeft, lang niet zijn uitgeput. Alles is in bewe- Gaspar verwacht de verandering in ging. waar men vroeger een eeuw voor de werkwijze van het bestuur, alle- tien jaar "eifspreter ^"dS'elv^S moeten niet beter te kunnen demonstreren dan akman zelfstandig laten han- bij de ouderen onder zijn toehoorders te delen, niet. Daarom maakt hij van herinneren aan de aanblik die de IJmond zijn hart geen moordkuil meer en betrekkelijk kort geleden bood, toen er geeft ronduit te kennen van vereni- van Hoogovens en andere industrieën nog le Ken"en van verem- nauwelijks sprake was. „Veel mag er ver- glng willen veranderen; maar wel anderen in de wereld", vervolgde speker, graag in Nederland te blijven. „behalve het feit dat de mens zijn leven In dienst van God moet stellen." Gaspar heeft zich verbaasd over de Volgens de heer Roolvink geldt dit ook bemoeiingen, die het Telstar-bestuur zich op het terrein van de politiek, waarbij de heeft veroorloofd met de training en is blik op de toekomst dient te worden ge- ervan overtuigd, dat de spelers daardoor richt, ten einde antwoord te kunnen ge- onvoldoende idee hebben wie er de baas ven op de vraag, wat morgen nodig zal is. Voorts acht hij de behoudzucht ten zijn. De huidige welvaart is volgens spre ker het gevolg van het feit, dat in be langrijk minder tijd dan vroeger meer goederen worden voortgebracht en er dus meer valt te verdelen. Toch wordt deze welvaart dikwijls duur gekocht, hetgeen de heer Roolvink deed vaststellen dat de christelijke politiek de kwade begeleiden- i de verschijnselen nauwlettend dient te on- derkennen en deze, waar nodig, ook scherp te bestrijden. aanzien van jonge spelers opmerkelijk. In zijn gebroken Nederlands, Vlaams, Duits geeft hij te kennen al veel eerder met Geels te hebben willen komen. Geels maakte zondag pas zijn debuut in het eerste. Zondag wil Gaspar opnieuw Geels in het team hebben, evenals Gallis. Gaspar denkt ook positief over zijn Velsense tijd. Hij acht het klimaat voor be taald voetbal in Velsen bijzonder gun stig. De steun van gemeente en industrie ziet hij daarvoor als pijlers. Daarop had hij graag willen voortbouwen; „aan een selectiegroep van zestien spelers, aan een sterk tweede en een goede jeugd. Maar dat is niet in een jaar mogelijk", oordeelt Gaspar. Een tegenvaller is voor hem geweest het in zijn ogen opmerkelijke gebrek aan tactisch inzicht bij de spelers. Men heeft hem verweten, dat hij de conditie van de spelers verwaarloosde. Gaspar lacht daar om. „De spelers hebben voldoende con ditie; dat moeten ze hebben aan het begin van het seizboen en die moeten ze be houden. Indien Gaspar overigens bij Tel star zou blijven is er nog een wens: „zo'n vier spelers kopen: ter versterking voor de voorhoede, en een geroutineerde spe ler op het middenveld." Advertentie Tegen het einde van zijn betoog bracht I de heer Roolvink ook nog even de ver minderde invloed op politiek terrein van de A.R. ter sprake, hetgeen hij toe schreef aan het feit dat men met minder gloed dan vroeger voor zijn overtuiging BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK GEBOREN: Maja M. d.v. O. Broekhuij- sen en J. Fijnvandraat; Mariska D. d. v. A. Vos en C. J. M. Schuit; Paula M. W. d. v. L. P. M. Zonneveld en M. J. Mar tens: Jacoba A. M. d. v. A. Schoo en A. M. Winkelaar; Gerard z. v. F. G. Hommes en C. Schermer; Mignon L. d. v. D. N. Zwart en L. Meester; Cornelia C. d. v. J. A. Bal- tus en C. Steen; Herman J. z. v. F. C. M. Bak en J. F. Dingier; Roland z. v. A. Kan sen en A. J. Romeijn; Franciscus G. M. z. v. J. A. M. Beliën en H. I. M. van Lier; Josephina J. M. d. v. A. M. Brantjes en J. H- Schelvis; Arlette d. v. W. J. Ter- voert en L. J. Bonarius; Lucia I. G. d. v. E. L. A. Groenhart en A. H. Leferink; Jeannette M. d. v. S. P. Vonk en C. M. G- Baltes; Marcel z. v. J. den Dunnen en E. H. L. Loerakker; Marchel P. z. v. M. de Jong en T. Nicolai; Johanna E. d. v. C. Spanjaardt en J. E. van Leeuwen; Jacqueline M. A. d. v. T. H. Drüke en M. Holthuijsen; Caroline C. d. v. J. P. C. Dam en C. Neeft; Helena M. d. v. M. F. Welagen en E. Koning; Leonardus J. z. v. H. Bol en E. M. T. Keijzer; Hendrikus J. z. v. H. Bol en E. M. T. Keijzer; Mascha N. d. v. J. Groenhof en H. T. van Rames- donk. Ook zij kozen onze bank. Om plezierig te. sparen. Voor al hun hartewensen. Doe als de visser, de timmerman, de musicus en vele anderen. Spaar bij onze bank. de spaarbank met volledige bankservice Kennemerfaan 57 WSSSKm De heer F. A. J. Hunsche, in de IJmond een bekende figuur als regisseur en kapper van diverse amateurtoneelverenigingen, is nu al weer sinds november op non-actief. Wegens gezondheidsredenen uiteraard, want de heer Hunsche, die een groot deel van zijn leven aan de belangen van het amateurtoneel heeft gewijd, zou door geen andere oorzaak zijn te bewegen het regieboek tijdelijk uit handen te leggen. Na verloop van tijd bleek zelfs opname in het Antonius- ziekenhuis noodzakelijk, gedurende welk verblijf hij door zijn vele vrienden en discipelen tijdens de bezoekuren niet werd vergeten. Deze week is de heer Hunsche gelukkig weer uit het Antoniusziekenhuis ontslagen en hoewel hij het voorlopig nog rustig zal moeten aandoen, is hij toch weer op weg naar zijn herstel. Bij zijn thuiskomst wegens ziekte van zijn vrouw logeert hij thans bij een zoon in de Tollenslaan werd hij onder meer hartelijk verwelkomd door enige afgevaardigden van de toneelverenigingen Advendoen „Dc Planke niers", die hem behalve hun beste wensen voor een spoedig en algeheel herstel, ook nog een fraai opgemaakte fruitmand kwamen aanbieden. Op de foto, van links naar rechts: mevrouw J. Bakker en W. van der Steen (Advendo)F. A. J. Hunsche, J. Wijker en J. van Riessen (De Plankeniers) Bij de Velsense politie zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: vul pen, herenbril, étui met zes sleutels, paar suède wanten, portemonnee met inhoud, por temonnee met geld en kassabon, kinder manteltje. damespolshorloge, paar kinder pantoffeltjes in plastic zakje, gympakje, twee sleuteltjes aan ring, gasaansteker, sloopje, regencape, plastic zakje met geld, ketting, kunstgebit (onder en boven), paar heren handschoenen, paar wollen herenhandschoe nen, herenportemonnee met geld, foto's en rekening, damesportemonnee met geld en zegels, motorwant, Lipssleutel met label, hond, zakmes, nylonjack, kinderdekentje, dameshorloge, aktetas, vierkleuren balpen, aktetas met studieboeken, slede, bal, reken- liniaal, autoped, étui met gevarendriehoek, gulden, sjaal, enveloppe met geld, ring met drie sleutels, paar motorhandschoenen, étui met gereedschap, jachthond, baret, poppen- wagentje, aansteker, linker damesschoen, twee sleutels, bijbel, rechter kinderhand schoen, want, bankbiljet, driewielig kinder fietsje. ring, portefeuille met foto's, bril, bedeltje, kanarie, babytruitje, hond, heren horloge, paar pantoffels, muts, aktetas met regenbroek, kinderschep, betonschaar, ringe tje, kindertasje met twee stuivers, paar da meshandschoenen, pakje kleding, ring met vijf sleutels, paar kinderschoentjes, auto sleuteltje, passer in étu*. Inlichtingen over deze voorwerpen zijn dagelijks te verkrijgen op het hoofdbureau van politie te Velsen, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen worden afgegeven. De onlangs in Velsen gehouden col lecte ten bate van „De Heygraaf", in welke inrichting geestelijk en lichame lijk gehandicapte kinderen worden ver pleegd, heeft dit jaar 6042,65 opge bracht. Dit is ongeveer 1200 meer dan in 1965, voor welk resultaat de orga nisatoren allen buitengewoon erkente lijk zijn, die als collectant of als milde gever dit fraaie resultaat mogelijk ge maakt hebben. Door de Noordhollandse Wandelsport Bond worden zondag 6 maart twee pro- paganda-wandeltochten gehouden over afstanden van tien en twintig kilome ter. De deelnemers starten des mor gens tussen 10 en 12.30 uur bij hotel „Kennemerhof" aan de Kennemerlaan in IJmuiden. Er kan worden ingeschre- Nietigs trait 408, of des fnorgenf aart de start. Het inschrijfgeld bedraagt f 1 en 1,25, respectievelijk voor deelne mers tot en boven 15 jaar. De christelijke jongerensociëteit „Pagoen" organiseert in samenwerking met de Hervormde Jeugdraad IJmui- den-Oost voor zaterdag 5 maart een amusementsavond in het wijkgebouw van de Bethlehemkerk aan de Radar straat. De opbrengst hiervan zal ge heel ten bate van India worden afge dragen. Het programma voor deze avond vermeldt onder meer het optre den van de beatgroep „Xoxda" uit Hoofddorp, terwijl men het batig saldo voorts met een Amerikaanse verloting en het rad van avontuur zal trachten te verhogen. Een aantal Velsense bejaarden heeft het destijds gepresteerd een fraaie maquette van IJmuiden te vervaardigen, welk werkstuk tijdens een be zoek koningin Juliana haar bijzondere aandacht trok. Met dit resultaat voor ogen, tracht men thans bij de federatie „Bejaardenzorg" in deze gemeente nogmaals enige rustende handwerkslieden in een clubje bijeen te brengen, dat het maken van een geheel nieuwe maquette be oogt. Na overleg met de heer A. Toonen, directeur van de V.V.V. Velsen- IJmuiden, werd besloten zich hiervoor speciaal te gaan bezighouden met den, model van de wereldberoemde Noordersluizerv zodat hiermee kan worden gedemonstreerd op welke manier in IJmuiden het schutten van schepen* verloopt.* Op deze wijze hopen de initiatiefnemers in het bezit te komen van een fraaie maquette ten dienste van de voorlichting aan vreemdelingen en scholieren, in welke kringen voor de sluizen altijd een grote belangstelling blijkt te bestaan. Voorts werd enige tijd geleden voor hen die daarvoor in aanmerking zou den komen, door de federatie de gele genheid opengesteld deel te nemen aan een voorziening van warme maaltij den. Tot dusver hebben zich hiervoor ongeveer zestig gegadigden gemeld, welk aantal vrij hoog kan worden ge noemd in vergelijking met andere plaatsen in ons land, waar dergelijke diensten eveneens functioneren. Omdat de aanvragers in Velsen over de gehele gemeente zijn verspreid, zal het nog wel even duren alvorens met deze verstrekking van warme maaltij den een begin kan worden gemaakt. Ook de prijs hiervan is nog niet de finitief vastgesteld. Bejaarde Velsena- ren die hiervoor nog in aanmerking willen komen, kunnen zich in verbin ding stellen met de federatie „Bejaar denzorg", Hoofdstraat 117, Santpoort, telefoon 02560-8014. Zoals wij reeds eerder hebben be richt zal het Algemeen Velsense Be jaardenkoor met zijn honderddertig le den deelnemen aan het Nederlands Koorfestival 1966, dat op Hemelvaarts dag (donderdag 19 mei) in de grote zaal van de AVRO-studio in Hilversum zal worden gehouden. Dit festival word georganiseerd door de Koninklijke Ne derlandse Bond van Zang- en Orato riumverenigingen, in samenwerking met de AVRO. De vokale prestaties van de bejaarde zangers en zangeres sen zullen worden beoordeeld door een jury, bestaande uit Frans van Amels- voort, Felix de Nobel en Piet Post. Een aantal broeders van de protestant se kloostergemeenschap in Taizé (midden ONDERTROUWD: Gerrit Grapendaal I Frankrijk) is op bezoek in Nederland. In en Anna G. E. M. Henneman; Cornells deze groep bevindt zich ook een Nederlan- Kool en Maria L. F. de Vijlder. der: broeder Frank van 't Hof, die vrij- GETROUWD: Cornelis A. van den Heu- dag 11 maart een causerie zal houden in vel en Margaretha M. Mulder. de Marie Boreel-kleuterschool te Driehuis OVERLEDEN: Johanna F. Quatfass 87 De bijeenkomst, die uitgaat van de her jaar; Daniël N. Poetsema, 74 jaar; Jo- vormde gemeente te Velsen-Zuid (Engel- hannes van Zandvliet, 62 jaar; Jan Tim- munduskerk) en die toegankelijk is voor mer, 52 jaar; Watse Koster, 48 jaar. iedereen, begint om acht uur 's avonds. De broeders van Taizé hebben elk de persoonlijke gelofte afgelegd Christus te dienen in ongehuwde staat. De gemeenschap waartoe zij behoren is Tuinbouwstudieclub. Ook het ledental I na de OOId°6 opgericht, van de Tuinbouwstudieclub te Beverwijk (J. is toegenomen en bedraagt thans 231. De r fillK^PmPntPfl financiële positie van de afdeling is ge- aiIlSÖCIHCUlCU zond. De aftredende bestuursleden A. De rechtbank in Haarlem heeft dinsdag Boogaard en R. Doctor zijn herkozen tij- 1 maart in staat van faillissement ver- dens de jaarvergadering, die gisteravond klaard: J. A. F. Oostrom, wonende in onder voorzitterschap van de heer G. Ta- Haarlem, Brouwersvaartt no. 16 f. Rech- bak werd gehouden. ter-commissaris: mr. B. Swanenburg. Cu- Flora. Niet alleen op de „Flora" in rator: mr. H. A. de Rijp, advocaat en pro Bovenkarspel kan men genieten van een cureur in Haarlem, kleurrijke bloemenweelde, ook in Heems- D. J. H. Pical, wonende in Wormerveer, kerk kan men een (kleine) Flora bewon- Multatulistraat 2. Rechter-commissaris: deren. Op het land van de firma L. van mr. B. Swanenburg. Curator: mr. D. Aten, Noort aan de Oudendijk 29 staat bijna een advocaat en procureur in Zaandam, hectare crocussen (koude grond) in volle Bij beschikking van de rechtbank in bloei. Het geheel is best een fietstochtje Haarlem van 22 februari is met ingang naar de Oudendijk waard. van 16 november 1965 definitief sursé- Veilig. De oudste deelnemer 64 ance van betaling verleend voor de tijd jaar aan de door de onlangs opgerichte van anderhalf jaar aan: de naamloze ven afdeling Heemskerk van het Verbond voor nootschap Onstein Bouwbedrijf Aerden- veilig verkeer georganiseerde cursus is hout, gevestigd en kantoorhoudende in met het beste resultaat uit de bus ge- Aerdenhout, gemeente Bloemendaal, Ge komen. Deze cursus is overigens bijzon- neraal Foulkeslaan 1. Bewindvoerder is: der geslaagd te noemen, want alle 36 mr. A. J. Fibbe advocaat en procureur in deelnemers slaagden. Haarlem. Vele jaren zijn er mee heengegaan voordat de motortrawler „in" was. In ons land werden aan het einde van de jaren twintig zeilloggers bij tientallen van een motor voorzien: een verbetering die vooral in het voordeel was van de haringdrijfnelvisserij en slechts ten dele van de trawlvisserij. Pas in de jaren dertig kwamen de eer ste specifieke trawlloggers, bestemd voor de kustvisserijschippers-eigenaren te Kat wijk hadden deze loggers aangekocht. De motortrawler kwam in die tijd voor 't eerst in bedrijf. De pogingen van een De kandidatenlijst van de C.H.U.-kies- kringen in Amstelveen, Haarlem en Vel sen voor de Provinciale Staten luidt als volgt: Mr. A. Wensing Haarlem; D. Rijn- ders, Amstelveen; J. G. Kolkman Sant poort; E. H. van Eeghen, Heemstede; mr. dr. J. A. Schlette, Amstelveen; mr. J. A. Snijders, Aerdenhout; ir. D. J. Enschedé, Heemstede; K. G. van der Mije, Zand- voort; mevr. mr. T. Grooten-van Boven, Amsterdam; G. van Beem, Zwanenburg; C. Bos Jzn. Nieuw Vennep; dr. M. A. de Ruiter, Beverwijk; P. J. Rijpstra Bad hoevedorp; drs. D. W. Hoonakker, Am sterdam; W. Jongeneel, Muiden; J. J. J. Jansen, IJmuiden; A. J. van Duist, Hil versum; Jac. Huibers, Heerhugowaard; mr. H. Mulderije, Amsterdam. IJmuidense en van een Rotterdamse re derij mislukten. De motortrawlers die be steld waren en waarvan de bouw al was begonnen moesten naar het buitenland worden verkocht. Slechts één (van de Rotterdamse rederij) heeft een paar rei zen van IJmuiden uit kunnen maken maar de staking in het trawlerbedrijf in 1933 betekende dat ook dit schip naar het bui tenland ging. Er kan nog bij vermeld wor den, dat ditzelfde schip na een aantal ja ren in Frankrijk te hebben thuisbehoord sedert enige jaren een Italiaanse motor trawler is. In de tijd dat in Vlaardingen enige motortrawlers werden gebouwd voor Bel gische rekening, bracht een andere Rot terdamse rederij een tweetal motortraw lers in de vaart. Dit waren de Antje RO. 15 en de Betje RO 16, beide ge bouwd in 1931 voor de Visserij Mij. Pis- cator N.V. in Rotterdam. De schepen kre gen evenwel IJmuiden als thuishaven. La ter volgde de grotere Claesje RO. 46 en Dirkje RO. 53. Deze vier motortrawlers zijn dus officieel de eerste Nederlandse motortrawlers. Het Duitse trawlerbedrijf is eerder be gonnen, zij het met slechts enkele sche pen. De stoomtrawler is ook daar tot ver na de tweede wereldoorlog van de grootste betekenis geweest. Het begon in 1925 met de komst van de Richard Ohl- rogge, een motortrawler van 246 bruto ton en 400 pk. In hetzelfde jaar kwam ook de motortrawler Grohm in bedrijf, die 305 ton groot was en over 650 pk be schikte. Van de in die periode gebouwde Duitse motortrawlers overleefde alleen de Grohm, die later de naam Carl J. Busch kreeg, de tweede wereldoorlog. Dit schip is inmiddels een Noors vissersvaartuig geworden. En hoe was het gesteld in Engeland? Ook daar is men er niet meer toe over gegaan om motortrawlers „aan de lopen de band" te bouwen. Dit scheepstype is in Engeland pas na de tweede wereldoorlog in gebruik gekomen; de eerste, het wa ren motortrawlers, die in de jaren dertig in de vaart kwamen waren van klein for maat; motortrawlers die wij nu zonder meer bij de kottervloot onder zouden brengen. De eerste, die in 1935 door de werf van Richard Iron Works Ltd in Lowestoft werd afgeleverd, was groot 134 bruto reg. ton. De lengte over alles bedroeg 32,61 m., de breedte 6,43 m. en de holte 2,54 m. Een 6 cil Ruston motor had een vermogen van 310 pk. De British Colombia" GY 153. We zien dit trawlertje op de foto. De naam luidde British Colombia GY.153. Dit vaartuig werd in 1936 gevolgd door de British Guiana GY.331 van 146 ton en in 1937 door de British Honduras GY.513 van 147 ton; ze waren elk voorzien van een hoofdmotor van respect. 360 en 390 pk. De „Guiana" en de „Honduras" wa ren gebouwd door Cochrane Sons in Selby. Voor de oorlog behoorde het drietal toe aan Grimsby Motor Trawlers LTD in Grimsby en .daarna zijn ze een paar keer van eigenaar en ook van naam veranderd. Maar in 1950 werd de oorspronkelijke naam wederom aan de schepen gegeven; Lowestoft werd de thuishaven. De British Guiana is thans de LT.52 en de British Honduras de LT.134; zij varen voor Claridge Trawlers Ltd. De British Colombia was de LT.404. Dit vaartuig is In september van het jaar 1957 als gevolg van een aanvaring ge zonken. nmrf'vyxm f? 6815 /Jt

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4