Auto's langs route van de bruidsstoet worden weggesleept en Tegen hoofdagent, die jongen doodschoot, boete geëist AARLEM El" iVALDA GROEN Co. 4 Amsterdamse politie denkt aan alles Interpol meldde reeds de komst van internationale zakkenrollers Wethouder contra minister Minder treinen op 10 maart Premier Pengel had door een minister begroet willen worden Nieuwe BMW Minister Biesheuvel hekelt „geknoei van Koekoek" Jongen na ongeluk bij spelen overleden Programmaraden NRU en NTS Ongeveer 390.000 nieuwe kiezers Koude nacht SE Ih' "ich'b" h« BELANGRIJK NIEUWS OVER KEUKENS! N.V. OE HOUT- en STEENWERF, HAARLEM terkoudA VLUG VRIJDAG 4 MAART 1966 Kwart miljoen U itstapprobleem Pottenkijkers Aan alles gedacht Geniaal plan vooi- Lelystad van de tafel geveegd" Fataal waarschuwingsschot in Wassenaar WEERRAPPORTEN de fijne Franse keelpastille ontsmet-verzacht r verfrist 7 elsen-lJ muiden Beverwijk CENTRALE VERWARMING Ideal - Standard Gasketels s-s aa |a as (Van onze correspondent AMSTERDAM. De Amsterdamse politie gaat woensdagavond met vijf tien kraanwagens en andere sleep- voertuigen de auto's verwijderen, die langs de route geparkeerd staan die de bruidsstoet de volgende dag zal volgen. Op deze routes geldt tot donderdagavond een stopverbod. Het wegslepen van de auto's geschiedt gratis. Donderdagmorgen om zeven uur wordt het grootste gedeelte van de binnenstad afgesloten voor rijver iwi ^c„acil m V1 keer, met uitzondering van taxi's, I Maa™horia1Tg duurt'het aV vervoermiddelen van de openbare diensten, fietsers en brommers. Trams zullen na half acht niet meer in de binnenstad rijden. Amsterdam verwacht, ondanks de tele visieuitzending grote belangstelling. Langs ken en politiebewaking afgesloten en zal pas om half drie 's middags weer wor den opengesteld. Maar van de vele hon derden mensen, die op dit „eiland" zijn verzameld mag niet worden verwacht vijf uren lang te blijven staan zonder de be hoefte te gevoelen even naar een zekere plaats te moeten. Er wordt in die moge lijkheid voorzien. Van tijd tot tijd zal men gelegenheid krijgen even het „eiland" te verlaten. Hoe snel stapt een man vergezeld van zijn echtgenote, uit een grote aüto? La ten we zeggen: in vijf tot tien seconden. mevrouw ge kleed is in een geweldig toilet met een kwetsbare hoed en meneer is verpakt in een uniform met sjerpen en kwasten en een sabel en een steek met pluimen draagt? Dat is nauwkeurig berekend: die operatie duurt gemiddeld een halve mi nuut. Maar er komen driehonderd auto's met gasten naar de Westerkerk en dat betekent dat de laatste gast pas twee-en- half uur na de eerste 2°u kunnen voor de route van de gouden koets is plaats "iden- Gelukkig heeft de Westerkerk meer voor ongeveer een kwart miljoen toeschou- ®}iren n alleer? de hoofdingang. Voor wers. De militairen langs de route, die deur ls nu bepaald van welke rang geweer zullen presenteren als het1 tot welke functie een regeringsfunctio naris of een diplomaat gebruik kan ma ken. Er kunnen dus meer auto's tegelijk „gelost" worden. Behalve die driehonderd auto's komen er ook nog veertig autobussen met wat minder belangrijke genodigden. Zij ver zamelen zich 's morgens vroeg in het RAI-gebouw. Het convooi wordt door mo torpolitie snel naar de Westerkerk ge loodst. In die Westerkerk is gisteren reeds ge- repeteerd voor de generale repetitie, le zakkenrollers van wie Interpol reeds waardoor de gehele woensdag 9 maart is heeft bericht dat zij op 10 maart in de uitgetrokken. „Pottenkijkers" werden Amsterdamse drukte zullen opereren. streng geweerd bij deze repetitie, maar een hoge functionaris van de Rijksvoor- Sn S m«tedre™^ titie te maken had inclusief de groot meester van de koningin op de gang gezet. Toen bleken er twee heren in de lege kerk te zitten, journalisten die daar pas op 10 maart werden verwacht. het bruidpaar passeert, staan met tussen ruimten van twee meter uit elkaar. Ach ter hen wordt een ruimte van één meter vrijgehouden voor politiefnannen. Vervol gens zijn er de dranghekken en daarach ter het publiek. Over de veiligheidsmaatregelen heeft po litiecommissaris Molenkamp gezegd: „Veiligheidsmaatregelen houden op vei ligheidsmaatregelen te zijn als men ze bekendmaakt". Hij wilde dan ook niet leggen hoeveel van zijn duizend politie mannen in burger tussen het publiek zul len staan. Zij zullen onder meer even tueel moeten optreden tegen intemationa detail over het hoofd gezien. Het midden- Damterrein wordt na half tien met hek- (Van onze correspondent) ZWOLLE „Aan de werfkracht van Lelystad is door minister Suurhoff als meest verantwoordelijke man een slag toegebracht, die het in lange jaren niet te boven zal komen. Een geniaal uitge dacht plan voor de stad van de toekomst is tijdens de Kamerdebatten met één armzwaai van de tafel geveegd, omdat men gewoon niet de durf en de moed heeft om het te verwerkelijken". Dit zei de wethouder van Sociale Zaken van de gemeente Noord-Oostpolder, de heer W. G. de Feyter, tijdens een vergadering van de Anti-revolutionaire Partij in Dronten. De heer De Feyter, die ook lid is van de Zuiderzeeraad en in die functie nauw bij de verwikkelingen om het stedebouwkun dig plan voor Lelystad van de Amster damse bouwkundige prof. C. van Eeste ren betrokken is geweest, hekelde op icherpe wijze het beleid ten opzichte van Lelystad. Dat Lelystad niet groots wordt aangepakt komt volgens hem doordat de regering niet bereid is de miljoenen op tafel te leggen om in de IJsselmeerpol- ders een stad van de toekomst te bou wen. Men besteedt liever die miljoenen i T in het overvolle westen, aldus de heer tlUttrlem De Feyter. Er is echter geen behoefte aan een „dorp". Het is de hoogste tijd I Waalse Kerk (Begijnhof), vandaag 20 een moderne stad te bouwen, want het u.: Concert door Leny Mook (sopraan) en westen groeit vol. De heer De Feyter Wilhelm Heilweg (orgel), keerde zich ook tegen de uitlatingen van Stadsschouwhurir en rw. Daar de meeste bedrijven en kantoren op 10 maart gesloten zijn hebben de Ne derlandse Spoorwegen besloten op die dag in de spitsuren een aantal toegevoeg de treinen niet te lateri rijden. Er rij den wel meer treinen dan op zaterdag. De spoorwegen kunnen tussen zeven en tien uur 's ochtends 30.000 mensen naar Amsterdam vervoeren met de normale treinen. Op de knooppunten worden ex tra treinen in reserve gehouden. Met de treinen van de normale dienst regeling kunnen via Haarlem en 11.000 mensen naar Amsterdam worden ver voerd, via Zaandam 7.500, uit het Gooi 6.500 en via Utrecht 4.000. Indien de ca paciteit onvoldoende blijkt, zullen er ex tra treinen rijden. Vice-minister-president mr. Biesheuvel heeft premier Pengel van Suriname uit gelegd waarom hij niet ter begroeting op Schiphol aanwezig was toen de heer Pen gel daar arriveerde. Minister Biesheuvel had twee dagen verlof genomen mede we gens de drukke werkzaamheden, welke hem in de loop van deze maand in Brus sel wachten. Bij de aankomst van pre mier Pengel was wel het hoofd van het kabinet van de vice-minister-president, drs. A. Jonker, aanwezig. Premier Pengel, die blijkens een arti kel in het Surinaamse dagblad „De wa- re Tijd" ontstemd was geweest omdat hij bij zijn komst niet door een minister werd afgehaald toonde begrip voor deze uitleg. Minister Biesheuvel heeft hém toe gezegd in het vervolg zijn collega's' in kennis te stellen van zijn verhindering Advertentie De moderne keuken is geen luxe meer, maar een dwingend noodzakelijke bedrijfseenheid voor elke vrouw, die voor een druk huishouden staat. Een probleem is vaak „Hoe moet ik dit betalen Zo'n uitgave, waar ik vele en vele jaren nut en gemak van heb, moet toch,' net als in het bedrijfsleven, over een aantal jaren verdeeld kunnen worden Tot heden was keukenfinanciering niet mogelijk, maar thans hebben wij in samenwerking met een grote bankinstelling een bijzonder aantrekkelijke regeling ontworpen. Naast de aankoop van keukens zijn er installatiekosten. Ook hiervoor is een oplossing gevonden. Indien u voor een dergelijke regeling belangstelling hebt, bespreek het met uw aannemer, of kom naar onze SHOWROOM Kampersingel 22 (ook 's zaterdags van 9.00-13.00 uur) Dit is de nieuwe BMW, die binnen kort op de grote autoshow in Ge neve te zien zal zijn. De motor heeft een vermogen van 85 pk, de top snelheid is 160 kilometer per uur, en het benzineverbruik is nog geen 1 op 10. „Het geknoei en de negatieve afbraak-1 critiek van partijleider Koekoek en de zij nen is verontrustend en werkt als vergif in op de christelijke organisatie en boeren stand", heeft minister Biesheuvel giste ren verklaard op de in Arnhem gehou den vergadering van de Gelderse christe lijk boeren- en tuindersbond. „Inzake de prijspolitiek is één ding zonneklaar: als we ons over zouden geven aan de vrijheid en blijheid van Koekoek en de zijnen prediken we het faillesse- ment van de landbouw. Wanneer een boer op 23 maart zijn stem uitbrengt op de boerenpartij tekent hij daarmee zijn eigen doodvonnis." In het ziekenhuis De Lichtenberg Amersfoort is de twaalfjarige scholier George Christiaan Jongendijk uit Wou denberg overleden. Hij speelde dinsdagmiddag met een paar vriendjes bij een grote waterplas in Woudenberg. De jongens gooiden er bak stenen in, maar een van de stenen trof de knaap aan het hoofd. De officier van Justitie bij de Haagse rechtbank, mr. Lulofs, heeft wegens dood door schuld een boete van drieduizend gulden geëist tegen een 51-jarige Wasse naars hoofdagent van politie. Hij achtte bewezen dat de hoofdagent op 15 oktober 's avonds in Wassenaar op het terrein van een opleidingsinternaat voor meisjes de negentienjarige Kees van Straten uit Was senaar dodelijk heeft getroffen met een kogel uit zijn dienstpistool. De jongen was die avond met een vriendje op het dak van het internaat ge- (Van onze parlementaire redacteur) Den Haag Minister Vrolijk van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk is van mening dat bij de benoe ming van de programmaraden van de NTS en de NRU geen geweld is gedaan aan de benoemingsvoorschriften. Hij ver klaarde in de Tweede Kamer in ant woord op vragen van de heer Kleywegt (P.v.d.A.) dat in de huidige samenstel ling van deze raden het gezamenlijke pro gramma als ontmoetingspunt van de ver schillende stromingen zeker uit de verf zal kunnen komen. De minister zei dat de besturen van NRU en NTS van mening waren dat de culturele organisaties onvol doende aandacht geschonken hadden aan de regionale spreiding van de kandidaten en ook onvoldoende aandacht voor de spreiding naar levens- en wereldbeschou wing. De organisaties erkenden deze be zwaren en aanvaardden de door NRU en NTS voorgestelde uitbreiding van de kan didatenlijsten. De besturen van NRU en NTS gaven daarna de voorkeur aan deze toegevoegde kandidaten. Uitkering wegen De Kamer is zonder hoofdelijke stem ming akkoord gegaan met het wetsont werp Uitkering Wegen, waarin een nieu we regeling wordt voorgesteld voor de rijksbijdrage aan de wegen die in onder houd zijn bij provincies, waterschappen en gemeenten. Tevoren ham de Kamer met 80 tegen 52 stemmen een amende ment van de heer Franssen (P.v.d.A.) aan, waardoor de garantieregeling in het ontwerp definitief wordt. klommen. De hoofdagent had hem er af gehaald en daarna had een collega hun namen opgeschreven. Toen ze naar het politiebureau zouden worden gebracht na men ze de vlucht. De hoofdagent riep „sta of ik schiet" en loste daarna een waarschuwingsschot, naar zijn zeggen schuin omhoog, dat achteraf de jongen bleek te hebben getroffen. De hoofdagent had twaalf jaar lang zijn wapen thuis gelaten, maar wel regelma tig de schietinstructies gevolgd. Op 15 ok tober had hij het wapen echter bij zich gestoken omdat die dag in Tilburg een roofoverval op een bank was gepleegd. De officier zei, dat de hoofdagent, die nu bij de afdeling bijzondere wetten is ge plaatst, niet had hoeven schieten. „Het ge bruikte middel was erger dan de kwaal, en in een bos is de mogelijkheid van ket sen altijd aanwezig." Hij beschouwde het lossen van het fatale schot als een puur menselijk falen zoals dat ieder onder be paalde omstandigheden bijvoorbeeld in het verkeer kan overkomen. Overigens leverde mr. Lulofs uitgebreid critiek op de wapengebruikinstructie voor de politie, waaruit zijns inziens op gener lei wijze valt op te maken wanneer het lossen van een waarschuwingsschot wel of niet is geoorloofd. Aan de komende verkiezingen voor de Provinciale Staten op 23 maart zullen 390.000 jeugdige nieuwe kiezers deelne men. Het aantal kiesgerechtigden bedraagt nu circa 7.390.000. In 1962 bedroeg dit aantal circa 6.652.300. Deze stijging is Grote schoonmaak. Bij de werf van Ver- olme op Rozenburg liggen thans drie marineschepen. De kruiser „Zeven Pro vinciën" ligt er voor een onderhouds beurt. „De Tromp" doet dienst als loge mentschip en zal een dokbeurt krijgen. Ook de „Luymes" zal een onderhouds beurt ondergaan. De werkzaamheden zullen vermoedelijk enige maanden in beslag nemen. Hoogleraren. Ir. E. J. de Jong is benoemd tot gewoon hoogleraar in de afdelingen der werktuigbouwkunde en der schei kundige technologie aan de technische hogeschool te Delft, om onderwijs te geven in de chemische werktuigen. Aan mr. J. F. Glastra van Loon is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als gewoon hoogleraar aan de rijksuniver siteit te Leiden en aan dr. H. de Vos als gewoon hoogleraar aan de rijksuniversi- Gereformeerde kerken vrijgemaakt. Op nieuw heeft zich in een der gerefor meerde kerken vrijgemaakt te Gronin gen een conflict voorgedaan. Ds. L. L. van der Vliet in Groningen-Noord heeft zich aan het kerkverband onttrokken om zich met de gereformeerde kerken in Nederland te herenigen. De vijftig jarige ds. Van der Vliet heeft zich reeds geruime tijd doen kennen als een medestander van de uit zijn ambt ont zette ds. A. van der Ziel. Vietnamese kinderen naar ons land. De Zuidvietnamese regering heeft de door „Terre des Hommes Nederland" aange boden hulp om tien Vietnamese kinde ren, voor wie in Vietnam geen ade quate medische behandeling mogelijk is, naar Nederland te laten komen aan vaard. Ambassadeur. Jhr. mr. H. Th. A. M. van Rijckevorsel, ambassadeur te New Del hi, zal tevens ambassadeur in Nepal worden. Zijn standplaats blijft New Del hi. Advertentie VVimWVVinMVIMIAIWMMIMVVVIMIAMMiniWVWVWWIWWM IWWWWMWWWWWWWMWWWWWWWWWWWWWWlft Het K.N.M.I. deelt mee: De wind is in ons land zwak geworden, doordat een sto ring, die van de oceaan naar West-Euro pa kwam, zich ontwikkelde tot een gebied van lage druk dat zich nu uitstrekt van de Noordzee tot de Middellandse Zee. Er ontstond vanmorgen plaatselijk mist. Het lagedrukgebied trekt naar het oosten weg en wordt gevolgd door een gebied van ho ge luchtdruk over West-Europa. Het zal de wind doen toenemen uit richtingen tus sen west en noord, waarbij in de komende 24 uur flinke opklaringen kunnen voorko- I men. Vannacht kan de temperatuur in naar 21 jaar, maar ook een gevolg van de groei der bevolking. Volgens gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek stonden op 31 de cember 196.641 20-jarigen genoteerd en| 190.109 21-jarigen, tezamen 389.750 jeug dige personen, die door de verlaging I van de kiesgerechtigde leeftijd nu aan de verkiezingen mogen deelnemen. dalen. Morgen overdag zullen de tempe raturen ongeveer gelijk zijn aan die van vandaag. De regenkansen zijn gering. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg geh. bew. geh. bew. zw. bew. mist geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. voerbare plan-Van Eesteren zo min mo gelijk in zijn meest elementaire opvattin gen zal aantasten. „Niets is minder waar", zei de wethouder. Volgens een niet gepu bliceerd plan gaat de Rijksdienst pre cies in het centrum, waar prof. Van Ees- schap „Fiësta Gitana". Zaterdag 20 u.: To neelgroep Studio met „Obaldiade" van René de Obaldia. Regie: Johan Greter. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.30 u.: „De teren zijn openbare gebouwen heeft gepro- amoureuze avonturen van Moll Flanders", jecteerd woningenbouwen en ten zuiden 118 j. daarvan een door hem geprojecteerd voorzieningscentrum, met als motief: „Daar hebben we nu eenmaal zand ge- «poten en daarom moet daar gebouwd worden." Advertentie In de Tweede Westerdokstraat in Alme lo is het tweejarige jongetje Eef Krikke, toen het een pop wilde pakken die op «traat was gevallen, door een vrachtauto overreden. Het kind was op slag dood. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en zaterdag ook 14 u.: „Some like it hot", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Niemand ont komt zijn noodlot", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.30 u.: „Mary Pop pins", a.l. Minerva, 20.15 u.: „De trein", 18 j.; Za terdag 14.30 u.: „Lachen is niet verbo den", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „The Knack", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Geheim agent District 6", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Repul sion", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van I werk van Hannes Postma. Dagelijks van 10 tot 17 u. en's zondags van 13 tot 17 u. Tot 20 maart. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' mees terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20 ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos< sielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houw werken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. van 13.30-17 u.; zon- en feest dagen van 14-17 u. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen van Jaap Kruyff. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u en 20 tot 22 u. Artificia (Heemstede): Expositie van werk van de schilder Bob Buys en de beeldhouwer Hubert van Lith. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. Tot 25 maart. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags geslo ten. Expositie van werk van Bdbbert de Bakker. Tot 28 maart. Galerie 3 (Jansstraat 48): Tentoonstel lingen van tekeningen en grafiek van Kees Bierman. Dagelijks van 13 tot 17 u. Tot 13 maart. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Open Deur (Gierstraat 14): Expositie van werk van Jacques Benoit t.b.v. „Eten voor India". Dagelijks (behalve zondag) van 10 tot 12 uur en van 16 tot 20 uur. Tot 5 maart. Stadsschouwburg. .In de wandelgangen expositie van schilderijen van Michèl van Overbeeke. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne/Damstr.), zaterdag 21 tot 2 uur: Cobi Schreijer met haar internationaal programma. Gasten: Dick Poons en Don Paulin. VRIJDAG 4 MAART City, 20 u.: „Genghis Khan." Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep Ensemble met het toneelstuk „Drie zus ters", voor Velser Kunstkring. Cultureel Centrum, 20 u.: Jaarvergade ring van NIVON. ZATERDAG 5 MAART City, 19 en 21.15 u.: „Genghis Khan". Stadsschouwburg, 20 u.: „Bedreigde meisjes". Galerie De Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Santpoort, 16 u.: opening expositie van aquarellen en tekeningen van Clara de Jong. De tentoonstelling duurt tot en met 27 maart en is elke dag geopend van 10 tot 18 en van 19 tot 21 uur; zondag alleen van 13 tot 17 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en biblotheek, Plein 1945: 10-12.30 u.; filiaal Velsen-N.: 10-12.30 u.; filiaal „Spaarneberg", Sant poort (ook voor r.-k. bibliotheek): 10-12.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10-12.30 uur; filiaal Velsen-Noord, Banjaertstraat 13: 10-12.30 uur. VRIJDAG 4 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Wat het daglicht niet verdragen kan." Luxor Theater, 20 uur: „Circuswereld". W.B. Theater, 20 u.: „De held van Rome". Galerie'Boumans, Breestraat 122: Expo- Advertentie Helsinki sitie schilderijen, tekeningen en aquarellen I Stockholm door Freek van den Berg, geopend van 9H 18 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 uur; 20-21.30 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 uur en van 19 21 uur. R.K. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur en van 19-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal, geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal, geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal, geopend van 14-16.30 uur; r.k. leeszaal, geopend "an 14-16.30 uur. mist, geh, bew. mist Kopenhagen licht bew. Aberdeen licht bew. Londen mist Amsterdam mist Brussel Luxemburg Parijs ZATERDAG 5 MAART Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zw. bew. regen zw. bew. regenbui regen regen half bew. zw. bew. gen bewi geh bew. regen licht bew. geh. bew. zw. bew. licht bew. zw. bew. half bew. regen licht bew. geh bew. onbewolkt CSt 2 c -•O 2 w w w zzw verand. windst. windst. wzw zw zzw windst. zo nw windst. 13 wzw 8 wzw 8 w 6 windst. 12 8 8 7 8 8 9 8 9 2 5 2 4 10 11 14 15 12 11 10 w nw wnw zzo O z windst. 10 wzw 11 windst. 11 ozo 9 windst. 11 Ozo 13 no 20 ono 16 windst. 13 n 14 windst. 15 nnw 16 ,4 5 5 5 4 3 3 4 5 1 2 2 1 1 X 5 3 4 5 5 7 2 -0 -0 1 4 0 2 -3 5 11 3 3 3 9 8 Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Wat het daglicht niet verdragen kan"; 23.30 uur: „Bonjour Tristesse". Luxor Theater, 20 uur: „Circusleven" W.B. Theater, 20 u.: „De held van Rome'.' Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten toonstelling schilderen, tekeningen en aquarellen van Freek van den Berg, ge opend van 9-18 uur. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 uur: schilder- en tekenlessen door het St. Lucasgilde. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 9-10.30 uur; 11-12.30 uur; 13- 14.30 uur en van 15-17 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4. Tel. 26020, of Groenelaan 21 Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 10-12.30 uur. R.K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal, geopend van 10-12 uur; r.k. leeszaal geopend van 10-12 uur. Meerestein, openbare leeszaal, geopend van 10-12.30 uur; r.k. leeszaal geopend van I Het hoog en laag water te Zandvoort u 10-12.30 uur. 110 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. Zaterdag 5 maart Zon op 07.18 uur; onder 18.26 uur. Maan op 16.03 uur; onder 07 09 uur. Maanstanden Volle maan 7 maart 02.46 uur Laatste kwartier.14 maart 01.19 uur Nieuwe maan22 maart 05.47 uur Eerste kwartier 29 maart 21.44 uur Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 4 maart Hoog water 1.08 uur en 13.38 uur. Laag water 9.03 uur en 21.44 uur. Zaterdag 5 maart Hoog water 2.12 uur en 14.35 uur. Laag water 10.10 uur en 22.43 uur.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2