Opening nieuwe Schiphol vertraagd door stagnatie in de wegenbouw Financiële strop dreigt voor de n.v. Luchthaven HUWELIJK NEDERLAND A.R.deBoer i/ ii i n o r i i/ n t\ n i r l l n n n li a Ruitentikkers gearresteerd In de vishal en op zee INFORMATIE CENTRUM Onderwijzersdag in Veisen A.s. Bruidspaar! BEATRIX Bloemsierkunst >JfS! INLICHTEN OVER INRICHTEN VRIJDAG 4 MAART 196 6 ELECTRISCH KOKEN DE VILDER Drukkerij P. W. Nijssen BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN plastic op vilt Tapflex dat is het! Ideale combinatie van plastic (slijtvast) en vilt (geluiddempend). Vrijwel geen onderhoud. Kies uw kleur! Tapiflex in keuken, in hal, in woon-tiener-slaap- en kinderkamer. 200 cm. breed 25.60 per meter KLEURENzoveel zinnen, zoveel kleuren! WONINGINRICHTING EUROPA MEUBEL? adriaan bakker De laatste berichten over de stag natie van de gigantische wegenbouw projecten rondom Schiphol betekenen niet slechts een handicap voor het wegverkeer, doch ver daar bovenuit dreigt een bijna catastrofale vertra ging voor de opening van de nieuwe, thans snel vorderende, luchthaven langs de oude rijksweg 4. In dit nieuwe verkeersareaal van Schip- hol, met zijn nieuwe enorme stationsge- bouw, verkeerstoren, directiegebouw en gebouw voor de rijksluchtvaartdienst, hebben rijk en gemeenten bijna vierhon derd miljoen gulden geïnvesteerd. Al ja renlang is de aanleg van deze nieuwe moderne luchthaven gebaseerd geweest op voltooiing in de lente van 1967. Nu gooit plotseling de precaire situatie van het wegenbouwfonds met de daaruit Advertentie Inlichtingen en demonstratie VELSERDUINWEG 173 - TEL. 4402 De Beverwijkse politie heeft reeds woensdag een 33-jarige boekhouder en donderdag zijn 24-jarige maat, beiden uit Amsterdam aangehouden, die ervan wor- den verdacht dinsdagmorgen bij een ju welier aan de Alkmaarseweg in Bever wijk voor ongeveer tienduizend gulden aan gouden ringen te hebben geroofd, na dat zij de etalageruit met een steen had den ingegooid. Naar aanleiding van de uitlatingen tijdens het eerste verhoor van een hunner, meent de politie goede reden te hebben om aan te nemen dat zij de daders van deze goudroof thans in han den heeft. Advertentie CONSTANT - verlovingsringen ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 Donderdag werden te IJmuiden 3650 kisten vis aangevoerd, waarvan: 391 kis ten tong en tarbot, 3 heilbot, 785 schol 12 schar, 10 bot, 670 haring, 825 schelvis 38 wijting, 325 kabeljauw en gul, 10 leng, 542 koolvis en 39 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: heilbot 5,20-5,10, gr. tong 5,46-5,33, grm. tong 7,11-6,53, kl. tong I 4,61-4,35 kl. tong II 3,31-3, tarbot I 8,20-7,50. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 160-90, gr. koolvis zw. 84-80, gr. koolvis wit 132, gr. leng 81. Per 50 kilogram: gr. en grm. schol 35- 30, kim. en kl. schol I 38-36, kl. schol 44- 33, schar 50-42, bot 12-9,50, verse haring 30-27, gr. schelvis 71-56, grm. schelvis 64 46, kim. schelvis 67-38, kl. schelvis I 66-54, kl. schelvis II 61-34, wijting 56-37, gr. gul 56-44, mid. gul 47-49, kl. gul 39-27, kl. zw koolvis 26-15, kl. koolvis wit 33. De VL 73 besomde 20.095. Aanvoer van vrijdag Veertig vaartuigen hebben vrijdagmor gen in IJmuiden aangevoerd 4678 kisten vis, 45.000 kilogram tong en 320 stijve kablejauwen. Bij de aanvoer waren: 400 kisten schelvis, 210 wijting, 140 gul en kabeljauw, 100 torgul, 450 koolvis, 800 ha ring, 1250 kleine kisten haring, 8 makreel, 1450 schol, 20 tarbot en 190 varia. Prijzen van vrijdag Per kilogram: heilbot 5-2.70, tarbot 8.10- 7.60, grote tong 5.70-5.39, groot middel tong 6.88-6.69, kleinmiddel tong 7.03-6.82, tong een 4.38-4.31, tong twee 2.97-2.84. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 92- 86, middel kabeljauw 98-90, grote koolvis 88-86, middel koolvis 68-63, grote leng 76- 74. Per tien stuks: grote kabeljauw 77-62, middel kabeljauw 50-43. Per hoop: vleet 160-50. Per 50 kilogram: grote schelvis 60-52, middel schelvis 56-48, kleinmiddel schel vis 62-51, schelvis een 64-52, schelvis twee 51-34, gul een 53-37, gul twee 51-31, gul drie 39-34, koolvis een 27-25, koolvis twee 22-10, grote en middel schol 35-28, kleinmiddel schol 33-30, schol een 38-32 schol twee 36-30, schol drie 37-31, schar 37-26, bot 10-4.90, gestripte wijting 38-29, dichte wijting 32-15, haring 28-26, makreel 46-40, tarbot 292-162, griet 162-112, ham 164-152, lom 27, leng een 27, schartong 50- 35. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 50 kisten schelvis, 110 wijting, 200 gul en kabeljauw, 50 kool vis, 350 haring, 150 kleine kisten haring, 750 schol, 60 varia en 22.500 kilogram tong. voortvloeiende vertraging in de wegen bouwprojecten roet in het eten. Schiphol is bang dat volgend jaar wel iswaar de gebouwen van de nieuwe lucht haven gereed zullen zijn, doch dat dan deze honderden miljoenen guldens rente loos zullen blijven, omdat het nieuwe areaal niet in gebruik zal kunnen worden genomen. Zonder adequate aanvoerwe- gen is een vliegveld immers even lam als een vliegtuig zonder vleugels. Dit houdt in, dat de exploitatielasten van de n.v. Luchthaven Schiphol toren hoog zullen stijgen. Iedere maand ver traging betekent het derven van inkom sten van alle nieuwe gebouwen, waarin miljoenen zijn geïnvesteerd. Bovendien is de dreiging thans groot, dat ook in de zomer van 1967 nog het oude, veel te klei ne, Schiphol zal moeten worden gebruikt voor het zich zo snel uitbreidende lucht verkeer. Voornaamste struikelblok is de oude rijksweg, waarvan een stuk van vier kilometer lengte zo snel mogelijk moet worden opgebroken, want anders stag neert onherroepelijk de aanleg van het nieuwe areaal. Dit kan echter pas als er ten noorden daarvan met een grote lus een nieuwe weg is aangelegd, en in dat nieuwe stuk is vlak ten zuidwesten van Badhoevedorp het grootste klaverblad van Nederland geprojecteerd. Hier gaat de nieuwe rijks weg 4 namelijk de grote zesbanige rijks weg 6 kruisen, die rondom Amsterdam de verbinding gaat vormen tussen Velser- tunnel en het Gooi. Dit klaverblad nu kan niet meer op tijd klaar zijn. Wel is rijkswaterstaat druk bezig met de ondergrond en de ophoging doch de aanleg van het asfalt is nog niet eens gegund. Thans spreekt Den Haag over noodoplossingen. Hoe die dan zouden moeten zijn is Schiphol niet duidelijk. Volgens de oorspronkelijke plannen had dit klaverblad in juli gereed moeten zijn, wilde men het nieuwe Schiphol in de len te van 1967 in gebruik nemen. Nu dat tot de onmogelijkheden is gaan behoren ziet het ernaar uit, dat de oude weg nog lang niet kan worden opgebroken, hetgeen vertraging in de aanleg der riolering en allerlei andere leidingen met zich mee brengt en bovendien de aanleg van start- baan 09-27 ophoudt. Ook de voltooiing van een tweede baan (01-19), waarvan de kop met de bijbehorende taxi-rijweg pal tegen de oude rijksweg aan is geprojecteerd, komt in het gedrang. Advertentie Wij tonen u een grote kollektia kleurendia's van bruidsboeketten KENNEMERLAAN 56- 58 - TEL. 6083 GEBOORTE- VERLOVINGS HUWELIJKS KAARTEN VOORHEEN FIRMANT DRUKKERIJ „NIJKO'- OOSTERDUINWEG 31, UMUIDEN - TEL 2029 D» drukker die er tevens .woont, ook 'savonds geopend BEVALLEN: P. J. Klepper-Kraaije-1 noord, d., Warmenhovenstraat 37, IJmui den; A. Soff-de Jong, d., Vondelweg 444, Haarlem. ONDERTROUWD: H. de Nijs, Wester- markt 16, Amsterdam, en M. A. J. v. d. Berg, Duinlustparkweg 62, Santpoort; K. J. Zimmorek, Keizer Wilhelmstraat 27 IJmuiden, en E. A. D. Visser, Keizer Wil helmstraat 27, IJmuiden; H. Koopman, Jasonstraat 28 II, Amsterdam, en M. P. Minneboo, Gijzenveltplantsoen 175, IJ muiden; C, Buis, de Roemerstraat 19, i IJmuiden, en A. van Slooten, Wijk aan Zeeërweg 186, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Evertsenstraat 3; J. J. Woord, van Speyk- straat 30, IJmuiden-O., en W. Plug, Roer straat 10, IJmuiden, t.a. IJmuiden.' Roer straat 10; P. Pannekeet, Werfstraatdijk 6, Noord Scharwoude, en K. A. A. M. Smak- man, Hoofdstraat 77, Santpoort; W. Eij- man. Ladderbeekstraat 107, Velsen-N„ en G. Pirovano, Ladderbeekstraat 99, Velsen- N., t.a. Beverwijk, v.d. Broekstraat 16; H. Muda, Lindenstraat 11, IJmuiden, en J Verhagen, Marconistraat 36, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Kompasstraat 46; J. Ringelberg, Verbindingsstraat 2, Velsen-N., en M. h! I Paap, Verbindingsstraat 2, Velsen-N.; J. J. Plokker, Gijzenveltplantsoen 55, IJmui den, en A. J. Spaan, Reggestraat 54, IJ muiden, t.a. Heemskerk, Jan Ligthart- straat 181. GETROUWD: H. J. Pelzer-M. E. W. Gigengack, Velsen-N., van Diepenstraat 30; P.B. van Alderwegen-J. E. Kettmann, Bussum, Middenlaan 3; J. Hoek-L. Elting, Stephensonplein 3; G. Zeeuw-M. C. Web- be, IJmuiden-O., Zeeweg 238; C. L. Derks- B. C. Ulehake, IJmuiden-O., Piet Hein- straat 40; M. Retz-M. M. van Voorst, IJ muiden, Gijzenveltplantsoen 117; H. A. v. d. Velden-T. C. van Exel, Zandvoort, Cort v. d. Lindenstraat 25; B. G. Schaefer-M. E. de Gelder, Haarlem. Zuiderschoolsteeg 7; A. A. C. Hartenhof- H. A. A. Akkermans, IJmuiden, Nobelstraat 15; J. Plug-J. Stiensma, IJmuiden, Bellatrixstraat 41. OVERLEDEN: H. E. Steenhorst, 76 jr., weduwnaar van D. M. Glashouwer, IJssel- straat 33, IJmuiden. Advertentie Advertentie Met het voorjaar in 't zicht Geef ook uw auto een nieuw gezicht. Laat hem poetsen, laat hem smeren, dat zal hij zeker erg waarderen. Service-station „DE BOEMERANG" staat voor ze klaar. In één dag is het voor elkaar. WIJK AAN ZEEËRWEG hoek Reinier Claeszenstraat - Telefoon 4650 Nu het huwelijk van prinses Beatrix zo vlakbij is willen we nog eenmaal wat sprokkelen uit de bladen. Een verrassen de vondst deden we in BURGERRECHT, dat zegt dat het huwelijk steeds meer| en niet in de gewenste zin, een cause celèbre gaat vormen. We laten hier een deel van het hoofdartikel volgen. Minister De Jong heeft aan tal van mi litaire autoriteiten een mandaat verstrekt met betrekking tot een bijdrage voor het huwelijksgeschenk, dat in morele zin de afpersing nabij komt. Want op welke wij ze kan een militair een afwijzing motive ren, zonder dat hij daardoor, al is het maar in zijn eigen kring, en moeilijkhe den geraakt? Daarnaast is er het va et vient van personen, die ten aanzien van het huwelijk een rol willen vervullen, om er daarna weer vanaf te zien. En tenslot te zijn er degenen, die ronduit weigeren, aan de huwelijksviering enigerlei mede werking te verlenen, een kring, die zich voortdurend uitbreidt. Wij willen hier maar niet in bijzonder heden treden, daarvoor is deze zaak te pijnlijk. Aan de andere kant kan men de vele symptomen van een ten dele anti Duitse en van een ten dele anti-monar chistische gezindheid niet naast zich neer leggen. Zij bestaan. Vermoedelijk bestaan zij al lang of hebben zij al sinds de laat ste oorlog een latent bestaan geleefd. Hoe dat zij, er schijnt nu een gelegen heid te zijn, om ze tot uitdrukking te bren gen. In hoeverre het Koninklijk Huis, dat blijkbaar het huwelijk met grote luister wil vieren, daarvoor verantwoordelijk is, laten we buiten beschouwing. De groot ste verantwoordelijkheid ten deze draagt de regering, die onder andere het sluiten van het huwelijk in Amsterdam schijnt te hebben doorgedreven en die, dat kan men nu wel vaststellen, in het geheel niet ca pabel moet worden geacht, om in onge wone omstandigheden te regeren. Mijn hemel! Als een regering er niet toe kan bijdragen, dat een koninklijk huwelijk gladjes verloopt en geen aanleiding geeft tot opspraak en incidenten, hoe zal zulk een regering de belangen van ons volk dan kunnen behartigen, als er eens spra ke zou zijn van een ernstige situatie! In ieder geval: prinses Beatrix heeft wel zeer slechte raadgevers gehad, die, koste wat het wil, van haar huwelijk een socia le gebeurtenis van internationale beteke nis willen maken. En hoe ziet de andere zijde van de medaille er uit? koningin van Nederland met haar man te midden van hun volk in gevaar verkeren is nog veel erger. Dat beledigende aspect schijnt al die maatregelen beramende ge zagsdragers in Den Haag en aan het hof te ontgaan. Het prinselijk paar trouwens ook. Over het huwelijksgeschenk schrijft de TELEGRAAF: Waarom durft men toch geen grootse aanpak aan? Waarom probeert men niet een groots fonds in het leven te roepen, bijvoor beeld ter bestrijding van hartziekten. Dan zou men wellicht op miljoenen gul dens kunnen rekenen en men zou dit fonds aan prinses Beatrix kunnen op dragen ter gelegenheid van het huwelijk. Een bedrag voor een persoonlijk ge schenk kan daar altijd nog wel af. Dit zou ongetwijfeld ook meer in de geest van Prinses Beatrix zijn. En het begrip nationaal geschenk na bijkomen. Claus en de kranten In het humanistische MENS EN WE RELD wordt critiek uitgeoefend op het „dagbladenrepertoire" van onze toekom- I stige prins-gemaal ƒ300.000 per jaar). DE TELEGRAAF, De Volkskrant, De Tijd en Trouw zijn de kranten die de heer Von Amsberg leest om zich op het Nederlanderschap en op zijn toekomstige Enthousiast voor dit huwelijk is een minderheid in ons volk. Het is even zeer een minderheid, die er ronduit tegen is. Wat daartussen ligt, een meerderheid vermoedelijk, wil prinses Beatrix de man harer keuze laten, maar toch ook niet ge confronteerd worden met de kunstmatig gewekte noodzaak van luisterrijke plech tigheden en geschenken. Als wij de pu blieke opinie goed gepeild hebben, juist in deze dagen, nu zo veelvuldig een beroep wordt gedaan op onze beurs, is de leiden de gedachtengang deze: Het zou beter ge weest zijn, als prinses Beatrix op de mees eenvoudige wijze in het huwelijk wilde treden, als de miljoenen, die nu voor dit huwelijk worden uitgetrokken, een socia le bestemming hadden gevonden en als de aanstaande echtgenoten, in plaats van een geschenk te aanvaarden, een sociaal be roep hadden gedaan op ons volk om te komen tot een nobele geste, die de ove rige wereld ten voorbeeld zou hebben ge strekt. Wantrouwen De LEEUWARDER COURANT krijgt uit de veiligheidsmaatregelen de indruk, dat er een kleine opstand of tenminste een grote rel wordt verwacht. En het blad geeft dan: Natuurlijk, Amsterdam is een moei lijke stad, dat moet men de Amsterdam mers, die daar prijs op stellen, toegeven. Maar het is de vraag of het hof en Den Haag zich zo wantrouwend tegenover de Amsterdammers moeten opstellen als nu gebeurt. De kans op incidenten zou wel eens omgekeerd evenredig kunnen zijn met het vertrouwen dat men stelt in de houding van het publiek. Natuurlijk, het zou naar zijn, wanneer provo's ergens een spandoek ontvouwden met „Leve de republiek" of zoiets erop, maar het wek ken van de schijn dat de toekomstige taak voor te bereiden, zo heeft zijn secre taris de pers toevertrouwd, lees ik in Vrij Nederland. Je vraagt je af welke advi seurs hem nu weer zo'n ongelukkige keus hebben aangepraat. Zouden zij niet we ten dat ongeveer een derde van ons volk socialistisch stemt en dat er ook van die richting kranten bestaan? Zouden zij niet weten dat de twee grote liberale bladen die wij hebben, tot de beste ter wereld behoren? Of zouden zij van mening zijn. dat er naast katholieken in Nederland alleen gereformeerden leven? En wat te zeggen van die hoogst ongelukkige keuze waarmee het rijtje begint, juist voor een man die, terecht of ten onrechtee toch al zo vaak met het nazisme in verband wordt gebracht. En fin, burgemeester Van Hall heeft De Tele graaf gecomplimenteerd met zijn zoveel- duizendste abonnee. Die vond Amsterdam dan ook maar een lastige stad; vermoe delijk omdat er ook nog democraten wonen. La Libre Belgique schrijft dat tien dagen voor het huwelijk de stemming in Amster dam meer dan lauw, zelfs ijzig is. Onder de kop „dubbelzinnige atmosfeer in Amsterdam een stad twijfelt" schrijft het blad dat terwijl de officiële voorberei dingen in volle gang zijn, duizenden in woners op 25 februari bloemen gelegd heb ben aan de voet van het monument „De dokwerker". Het blad meent dat deze tegenstelling goed de atmosfeer in Amsterdam tekent Van de ene kant wordt de laatste hand ge legd aan de voorbereidingen voor het hu welijk van prinses Beatrix met een Duitser, terwijl aan de andere kant de heftige ge voelens tegen de vroegere bezetter naar boven komen. Duys Veel aandacht is ook gewijd aan Duys' „Wilhelmus" en de laatste „Zo is het". In een beschouwing over de mogelijkhe den van de televisie schrijft H. J. Oolbek- kink in HET PAROOL. Het hoogtepunt in dieptepunten heeft Duys afgelopen vrijdagavond wel bereikt. In de eerste plaats doordat hij blijk gaf op ander dan muzikaal terrein van elke kritische zin ontbloot te zijn, waardoor hij Carel Briels op verontwaardigde „In gezonden-stukken-toon" maar liet dóór- kwekken, zonder éénmaal objectiverend in de marge te springen; maar vooral natuurlijk door aansluitend op volstrekt onoorzakelijke wijze het Wilhelmus aan te heffen; als demonstratie van wat? Duys mag het weten. Kort daarop zijn er enkele vernielingen toegebracht aan de automobiel van Duys. Dat is uiteraard evenmin goed te praten als het gedrag van de griezels die na een „Zo-is-het"-uitzending Joop van Tijn op bellen en hem bij wijze van vriendelijkste scheldwoord „rotjood" toevoegen. Maar het is wél tekenend voor wat de televisie allemaal op haar geweten kan hebben. Tussen het Wilhelmus en de rotjood ligt een scala van emoties dat, afhankelijk van de manier waarop het bespeeld wordt, de ene keer naar semi-fascisme, de andere keer naar niet minder eng nationalisme overslaat. Zo is het In de NIEUWE LINIE geeft pater Van Hees een nabeschouwing op Zo is het..., waarin hij onder meer stelt dat de makers bewust of onbewust in drie jaar tijds de waarde der heilige huisjes heilzaam hebben gerelativeerd, en het anderen heb ben mogelijk gemaakt met vrijmoedigheid voor het voetlicht te verschijnen. Als voorbeeld kies ik het recent optre den van Paul van Vliet in de Ridderzaal. Ik geloof, dat velen een aantal van zijn uitingen en gedragingen niet geaccep teerd zouden hebben als niet „Zo is het" drie jaar lang de weg voor hem geëffend zou hebben. Zelfs als in „Zo is het" zo nu en dan de plank, werd mis geslagen, is dat geen aanleiding om het publiek op te wekken zo vreselijk door te slaan ten nadele van mensen die serieuze bezwaren maken. Eveneens is het afkeurenswaardig om een vermeende of echte misslag in het pro gramma af te straffen met anonieme brieven en telefonades aan het adres van de medewerkers en hun vrouwen. Dit ge beurde in het verleden ten aanzien van Mies Bouwman en nu opnieuw vooral ten aanzien van J. van Tijn. Kritiek mag spij kerhard zijn. We moeten ons echter ver zetten tegen niets ter zake doende aantij gingen. In verwijderd verband hiermee is de opmerking van Dimitri Frenkel Frank te overwegen. Hij zegt: „Als we iets doen op een kolenboer, dan wordt er niets gevraagd, wel als we het hebben over de koningin. Vallen we een pastoor aan, dan horen we niets, doen we iets over een bisschop dan komt men in het geweer". i Hij zegt het een beetje overdreven, maar het geeft te denken. Koningin Elizabeth Ter afwisseling een verhaaltje uit het HOLLANDS MAANDBLAD, dat zegt dat het Engels vorstenhuis zich onderscheidt door gebrek aan cultuur en het met dit verhaal staaft: Aan de hemelpoort vraagt een man toegang. Petrus vraagt wie Lij is. Bruno Walter. Da kan iedereen wel beweren, zegt Petrus, hebt u geen pas of rijbewijs of zoiets bij u? Nee, zegt Walter, maar als u even honderd muzikanten naar bui ten kunt jagen. Petrus doet dat. Walter heft de handen en zegt: Heren, KV 550! De muzikanten zetten het molto allegro in en Petrus zegt: ik hoor het al, gaat u maar naar binnen, meneer Walter. Vlak na hem komt een tweede heer aan wandelen. Wie bent u? Frits Kreisler. Dat kan iedereen wel zeggen; hebt u geen pa pieren bij u? Nee, maar misschien is hier ergens een oude viool? De viool wordt gebracht en na de eer ste maten van Partita in e zegt Petrus: Gaat u maar naar binnen. Nauwelijks is Kreisler binnen of er meldt zich een dame. Wie bent u? De ko ningin van Engeland. Dat kan iedereen wel zeggen, mevrouw. En die twee mannen dan die daarnet zonder papieren zijn binnen zijn gelaten? Tja mevrouw, dat waren Bruno Walter en Fritz Kreisler. Wie zijn dat, vraagt de dame. Gaat u maar naar binnen, zegt Petrus". En nog even een aardige advertentie uit de GAZET VAN ANTWERPEN: En waarom nu eens niet een SNEDIGE I'AMILIEWAGEN? Van binnen groter dan van buiten! Wat kost wat? En „wat" pas ik „waar" toe. Ons geeft antwoord op alle vragen. B.v.: Wat is praktisch in de keuken, wat het beste in de gang. Wij zijn uw gids in de doolhof van merken, prijzen en kwaliteiten. Maak kennis met deze vorm van gastvrijheid. TOONZALEN MARKTPLEIN 29 - IJMUIDEN filiaal Wijkerbaan 1 - Beverwijk Plantage 152 - Beverwijk BEDDENSPECIAALZAAK MARKTPLEIN 21 - IJMUIDEN (Er is bij ons altijd plaats voor uw auto) Dinsdag 15 maart wordt in Velsen in de stadsschouwburg weer een „onderwij zersdag" gehouden, die des morgens om negen door de heer J C. Bart zal wor den geopend. Na een welkomstwoord van een der leden van het Velsense gemeen tebestuur volgt een inleiding door drs. E. A. van Trotsenburg. wetenschappelijk hoofdmedewerker van het pedagogisch- didactisch instituut van de Amsterdamse universiteit, met als onderwerp „Kennen wij het schoolkind van vandaag nog wel?" Over dit onderwerp zal daarna de mó gelijkheid tot discussie worden openge steld. Medewerking verlenen de heer Be nito Boeyinga op zijn philicorda en de on derwij zerstoneel vereniging „Kennemer- land", welke na de lunch onder regie van Bert Pijpers een opvoering zal geven van de bekende komische thriller „Taloelah". Advertentie vlees- en vleesprodukten Wijk aan Zee - Tel. 207 (02517) de leverancier voor het goede horeca bedrijf

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4