TAUNUS ZWIER Hoera, boerenkool! Haal heerlijke ZWANENBERG rookworst in huis! ZWaisj "iüiüta Kandidaten van K.V.P. voor raadsverkiezing in Beverwijk Telstar-reserves hebben weinig kans op succes MSËrnmSiËiBBmmml vanaf 17 M vanaf 20 M vanaf 8585,- VRIJDAG 4 MAART 1966 7 '2L -• 'm ÉIS 1 ril Zware geneeskundige risico s Open brief aan Leo Horn Verkeerd beeld Nazimethoden Hoe lang nog? Hondeleed Stichting Nutspaarbank Dr. De Vaal Aktie Limburg Nog meer Versoberen Hellend vlak 1 Hellend vlak 2 Hellend vlak 3 Hellend vlak 4 CM Velserbeek N.V. INRUILAUTOMOBIELEN '.'.V i De situatie op het gebied van genees kundige voorzieningen, die ook in België verontrustende vormen aanneemt, vindt bij ons zijn weerslag in het wetsontwerp volksverzekering zware geneeskundige ri sico's, dat door de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid aanhangig is gemaakt. Deze indiening komt op een zeer ongelegen tijdstip, daar de minister on langs voor een artsenconferentie te .Utrecht nog heeft gewezen op de zorgelij ke toestand van 's Lands Financiën. In de Memorie van Toelichting van 80 kolommen druks zijn vrijwel alle vraag stukken, die hierbij van belang zijn, bui ten beschouwing gelaten. Het meest op vallend is, dat geen maatregel is aange kondigd om te komen tot een evenwich tiger verhouding tussen de methoden, die overwegend zijn gericht op ziektebestrij ding en die, welke beogen het natuurlijk weerstandsvermogen gunstig te beïnvloe den. De verwijzing van het kamerlid ir. Van Dis naar ons verouderde kankeronder zoek, in vergelijking b.v. met de Verenig de Staten, heeft evenmin in het afwijzende standpunt van de bewindsman verande ring kunnen brengen. In het ontwerp ontbreekt een duidelijke omschrijving van de rechtsgrond. Vol gens cijfers wordt reeds thans 69 percent van de kosten van langdurige verpleging, 310 miljoen door publiekrechtelijke in stanties gedragen. De minister spreekt van een afdwingbaar recht, van de be trokkenen, maar hiervan kan slechts spra ke zijn ten koste van steeds verder in grijpen in de persoonlijke sfeer door de overheid, gepaard gaande met een enor me administratieve rompslomp en een uitgebreide inlichtingen-plicht. Men heeft kunnen constateren, dat de ontwikkeling veeleer in deze richting gaat, dat de arts die in deze materie toch altijd de centrale figuur blijft en wiens taak door deze staatsbemoeïngen vrijwel geheel in het onpersoonlijke vlak wordt gedrongen, daardoor steeds meer genood zaakt wordt voor behoud van een dien overeenkomstige materiële welstand op te komeri. Het is dan ook niet duidelijk hoe onze gestegen welvaart kan dienen als uit gangspunt van deze wet. Nog minder kan het hestaande instituut van verplichte ziekteverzekering voor werknemers daar aan als voorbeeld worden gesteld. Dit in verband gehouden door steeds het pre miepercentage en de weistandsgrens te verhogen. Dat het aantal lijders aan chronische ziekten snel groeiende is hetgeen de minister openhartig toegeeft wordt af gezien van de veroudering van de bevol king, uitsluitend hieraan toegeschreven, dat „door de toepassing van de moderne geneeskundige therapieën velen, die voor heen door intercurrente ziekten overle den, nu in leven blijven". Door een dergelijke eenzijdige voorstel ling van zaken worden de kundigheden van vroegere medici in een droevig licht geplaatst. Er is dan ook geen enkele aan wijzing dat indien in de verpleeginrichtin gen en ziekenhuizen, die krachtens deze wet van staatswege zullen worden ge controleerd, de genezingskansen inderdaad zo zullen zijn als in de Memorie wordt voorgeschilderd. Slechts door de bereidheid van alle be trokken partijen concessies te doen kan een debacle van hun gezondheidswezen worden voorkomen. H. A. HAZELOOP 's-Gravenhage. Aangezien ik door mijn werkzaamheden niet in staat ben een opinie te vellen, moet het mij toch van het hart dat de heer Hom mijns inziens te ver gaat. Ik heb een enorme bewondering voor Sir Stanley Rous. Denk erom dat er organi satorisch heel wat voor komt kijken om het iedereen naar de zin te maken en als u nu eens publiceerde wat een geweldig ta lent deze man heeft op alle gebieden die maar met voetbal te maken hebben. Ik kan me dan wel indenken dat de heer Horn voor hem een onbelangrijke persoonlijk heid is, die enkel komt om een beetje te kankeren. Persoonlijk heb ik de heer Horn eenmaal gezien in de wedstrijd Haarlem- Ajax (1-2), vorig jaar, waarbij hij een prachtig doelpunt van Haarlem zonder meer afkeurde met een gebaar van: wie doet me wat. Draait u de film maar terug van Real Madrid-Benfica in het Olympisch Stadion bij de aanval van Di Stefano, een geheide penalty mijnheer, want Di Stefano werd voor mij niet alleen gehaakt, maar ook zeer zeker gemangeld in het strafschop gebied. Zelf hoopte ik dat de heer Horn geen strafschop zou geven, omdat ieder een van de kijkers nu eenmaal voor de zwakkere ploeg is. Dat was Benfica. Het lijkt mij daarom beter dat de KNVB de heer Horn met vervroegd pensioen stuurt. G. VAN DE HOEK, Haarlem. Vanmorgen (vrijdag 25 februari) ging ik naar het Frans Halsmuseum om de „patchwork"-sprei voor het bruidspaar te bekijken. Eerlijk gezegd, zonder al te ho ge verwachtingen. Ik had namelijk de VPRO-uitzending over dit huwelijksge schenk gezien. Nu valt over smaak niet te twisten. Ik vind het een beeldig stuk werk, met mooie zachte tinten, zeer har monieus verwerkt; het is werkelijk een vorstelijk geschenk geworden. Maar wat ik nu zeer verontrustend vind is dat deze VPRO-uitzending een geheel verkeerd beeld geeft van de sfeer die er was toen er aan deze sprei werd ge werkt. Van zeer betrouwbare zijde ver telde men mij dat er met animo en en thousiasme aan gearbeid is. Wat wij te zien kregen waren een paar dames die de sprei lelijk en saai vonden en die de veronderstelling uitspraken dat hij wel niet gebruikt zou worden. Aan on ze voorlichting hapert wel iets, vrees ik. G. E. AVERES-ODERWALD, l__ Heemstede „Door verschillende krantenberichten over de wijze van inzamelen van gelden voor het „huwelijks-cadeau" bij verschil lende leger-onderdelen, werd ik er aan herinnerd, dat tijdens de laatste oorlog, toen ik een kleine ambtenaar was, door het nazi-regime op ons dezelfde methode werd toegepast om gelden voor „Winter hulp" in te zamelen. Er kwam toen van „hogerhand" een mededeling, dat van het salaris van iede re ambtenaar een half percent zou wor den ingehouden ten behoeve van „Winter hulp", tenzij de ambtenaar schriftelijk te kennen gaf, dat hij daartegen bezwaar had. De meeste ambtenaren, die bezwaar hadden durfden dit niet openlijk, schrifte lijk, kenbaar te maken, en betaalden dus tegen hun zin aan dit fonds. De enkelen, die wel de moed opbrachten, om hun be zwaren kenbaar te maken, werden bij hun hoogste chef geroepen om die bezwaren toe te lichten. Ik vond dit een echte „nazi-methode" om door angst voor het bestaan, van de amb tenaar iets gedaan te krijgen, wat hij vrij willig niet wenste te doen. Omdat ik dus weet wat het is, heb ik een afschuw van hetgeen nu bij die le geronderdelen gebeurt. Wat de minister heeft geantwoord op vragen in de Kamer is van geen enkele betekenis, omdat de handelingen van de commandanten niet rechtstreeks afge keurd worden en zij niet worden verplicht de „ingezamelde" giften terug te geven en dan een werkelijk vrijwillige collecte te houden met bussen. Vooral het beroepspersoneel zal dan vrij kunnen beslissen of het al dan niet wil bijdragen en hoe groot die eventuele bij drage zal zijn. Mocht de minister niet een dergelijke maatregel nemen, hetgeen ik overigens niet verwacht, dan hoop ik, dat Claus en Beatrix, die beiden tegenstanders zijn van het nazi-regime en dus van nazi-metho den, de op deze wijze bijeen gebrachte giften zullen weigeren in ontvangst te ne men. W. OOSTERHOF, Senior, Overveen Steeds staan er berichten in de krant over Vietnam. Op 21 februari las ik in „Van dag tot dag", dat uit het verwor pen voorstel van Kennedy om de Vietcong te laten deelnemen aan een compromisre gering blijkt dat de Amerikanen geen compromisoplossing willen. Ik ben ziedend verontwaardigd over het Amerikaanse optreden, vooral sinds het bombardement-op Noord-Vietnam. Ze heb ben veel mooie woorden over vrede en vrijheid, maar wie naar hun daden kijkt ziet het tegendeel. „Met hun mond pre diken ze vrede, maar in hun hand is ver derf." U kunt het elke dag in de krant lezen: bombarderen, mitrailleren, gas, na palm, lazy dogs, enzovoort. Hoe lang zal men de praatjes, waar mee de Amerikanen (en andere leidingge vende kringen) hun politiek trachten te verkopen, hier nog voor zoete koek ne men? Nee het zijn de belangen van de con cerns en het groot-kapitaal, die in Ame rika (en hier) de dienst uitmaken. De oorlogsindustrie is een winstgevend be drijf! Ik zie daarom de kwestie niet anders als een afzichtelijke uitwas van het kapi talisme en ik vraag mij af: Nederland, hoe lang zult ge nog slapen? C. H. NEDERLOF, IJmuiden Enige tijd geleden maakte u in uw blad melding van een hond die tot twee maal toe in het water van de Leidsevaart in Haarlem was gesprongen en er verdronk. Uit dit bericht bleek niet waarom de hond tot tweemaal toe in het water sprong. Zijn baas had namelijk de jongen van de hond in het water gegooid om ze te doen verdrinken. De moederhond wilde haar „kinderen" redden. Dit is haar niet ge lukt. Ze heeft haar moederliefde met de dood moeten bekopen. Ik stel voor de „baas" van deze hon den uit te roepen tot dierenbeul van het jaar. Wist hij niet dat er in de Ridder straat in Haarlem een dierenasiel is, waar deze honden pijnloos gedood Kunnen wor den? Ik wil dit graag in uw blad vermel den zodat deze praktijk nog eens aan de kaak wordt gesteld en nog eens de aan dacht wordt gevestigd op het bestaan van het dierenasiel. MEVR. J. H. BOOGAARD-LUCAS Haarlem. Advertentie Houd vol tot de eindstreep. Spaar trouw in de gemeente Velsen Op 10 februari stond er van dr. De Vaal een interview in uw blad onder het op schrift: Hoe is het mogelijk. Dr. De Vaal beschreef daarin hoe het mogelijk was, dat twee jongens Henk Drost vermoord den in Stockholm. Toen ik dat stuk las, werd mij ineens duidelijk wat een psycho paat was en een neuroticus. Ik heb door dit stukje aangevoeld dat dr. De Vaal in staat was in een klein opstel ook een niet academisch gevormde inzicht te ge ven in een criminele misdadigheid. Nu verwonderde het me zeer dat ik op 18 februari een ingezonden stuk las in het zelfde blad, vol met op- en aanmerkin gen, doch die niet verklaarde hoe het dan wel was. Ik ben door het stuk van dr. De Vaal, zo verbeeld ik mij, heel wat wij zer geworden. Ik vond het leuk op dit stuk te reageren. Ik heb zo'n geval van een psychopaat meegemaakt. Vandaar ook dat het onderwerp mij geweldig interesseer de. T. WATERBOLK, Haarlem De T.V.-reportage over deze prachtige actie heb ik met grote spanning gevolgd. Het geheel greep me zo aan dat ik ten slotte enkele tranen niet kon weerhouden. Nee, heus dit is geen overdreven senti mentaliteit; als 63-jarige gebrekkige meen ik echt wel enige ervaring, zij het dan geen prettige, op dit terrein te hebben. In een wereld waarin wij dagelijks wor den geconfronteerd met de vreselijkste ex cessen, toonde Aktie Limburg de werke lijke betekenis van het „menszijn" aan! Daar werd nu eens niet voorzichtigheids halve geïnformeerd naar kerkelijke of po litieke „ismen", nee, daar sprak het men selijk gevoel, het hart! Moge datzelfde hart onze leidsman zijn op verdere we gen! De reportage van „Brandpunt" vlak daarvoor over de „verloren bom" aan de Spaanse kust, was echter in flagrante te genstelling met het bovenstaande. Hoewel het merendeel van de „officiële" verkla ringen en voorlichtingen altijd een bij smaakje heeft, is het bijsmaakje over dat onschuldige en blijkbaar elke week kleiner geworden bommetje, inmiddels uit gedijd tot „walgelijk vies!" Indien Ame rika, dat zich als leider en beschermer van de vrije wereld heeft opgeworpen, dergelijke methoden van node heeft, kun nen wij dus nog wel wat meer tegemoet zien. Weet u: een ongeluk ligt in een klein hoekje! Het is heus geen revolutionair of an der gebazel als wij allen, vanaf heden, standvastig onze eis: „Een werkelijk waarachtige voorlichting!" alom gaan verkondigen. Hiervoor behoeft u geen en kele concessie aan uw persoonlijke over tuiging te doen. Ouders, in de eerste plaats moeders, houdt u goed voor ogen dat, zo de hui dige uiterst gevaarlijke internationale spanningen onverhoopt tot een alles ver woestende wereldbrand mocht uitgroeien, alleen al uw „niets doen" meer dan voldoende is om u nimmer meer los te kunnen maken van een vreselijk zelfver wijt! JAC. v. WIJNGAARDEN, Beverwijk Zou het niet mogelijk zijn, als wij al lemaal nóg meer geld gaven voor India, dat vliegtuigen in de meest bedreigde en meest ontoegankelijke gebieden door het afgooien van voedselpakketten nu alvast snel de ernstigste nood konden lenigen? Het gebruik van vliegtuigen kost ontzag lijk veel geld, maar als we nu eens alle maal nóg méér helpen? Wie van de lezers weet de juiste instantie hiervoor te be reiken? J. C. STREBE-LANGENDONK, Overveen Onze goede stad Haarlem is rijk be deeld, onder meer in het bezit van de Grote Markt, de oude Sint Bavo, het stadhuis en de Vleeshal. Dat alles is een mooi geheel waaraan geen moderne ingre pen te pas zouden moeten komen. Als het rijdend verkeer daar geweerd zal worden zal het aanzien van de Grote Markt al enorm veranderd zijn. Maar waarom een sierbestrating? Op den duur altijd naar dezelfde steentjes (in een vast patroon) te moeten kijken, dat gaat vervelen en de kosten, 300.000 zijn een flink bedrag. Handhaaf het mooi natuurlijk aanzien met Lourens Coster als waardige stoffering. Dan nog die twee niveaus. Er moeten dagelijks al zoveel trappen genomen wor den in de huizen en dan ook nog op de Grote Markt Verleden jaar is een ver plichte betaling ingesteld voor het opha len van huisvuil Haarlem was in geld nood. Is nu eensklaps dat financieel tekort gedekt zodat Haarlem zich déze enorme uitgave kan permitteren? En dan nog dat kunstwerk van 50.000; wat zal ons dat te genieten geven! Werd er toch spoedig eens voor woon ruimte gezorgd voor alleenstaande Haar lemse burgers in leeftijden tussen vijftig en zeventig jaar. Kleine huizen, bestaan de uit een woonkamer, slaapkamer, keu kentje en tuintje tegen redelijke huur en niet in Schalkwijk. Deze zaken zijn nood zakelijk omdat we dan niet meer bij vreemden behoeven te wonen in de goede jaren van ons leven, op zolderetages of met veel geluk één trap lager. Indien deze dingen mogelijk werden ge maakt, dan zouden wij de overheid pas recht dankbaar zijn. De heren en dames die deze besluiten genomen hebben of ermee akkoord gaan genieten dagelijks van een goed bewoon baar huis en trekken zich van de vaak benarde positie van ons, de bejaarden, schijnbaar niets aan. Dit ter overdenking om het Grote Markt plan zo mogelijk nog te versoberen. „Be ter ten halve gekeerd dan ten hele ge dwaald." Mevrouw H. J. SCHIPPER, Haarlem In deze rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die mei uit drukkelijk verzoek tot publikatle aan de redactie worden toegezonden; voorwaar den tot publikatle zijn; Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De Inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of initialen). De brief moet gesteld zijn in behoorlijk Nederlands en in begrijpelijke, beknopte vorm. De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatie te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren. Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens is met daarin vervatte meningen of argumenten. In uw rubriek Van dag tot dag van 19 februari plaatst uw medewerker onder bovenstaand opschrift eeri artikel waarin bezorgdheid wordt uitgesproken over van bepaalde zijde gewenste onderdrukking van de vrije meningsuiting. Dit naar aan leiding van het veel besproken en becri- tiseerde t.v.-programma „Zo is het toe vallig ook nog eens een keer". Natuur lijk is het voor een dagblad, dat een voorlichtende en opvoedkundige taak heeft te prijzen als het voor de kostbare duurgekochte meningsuiting in de bres staat. Echter behoort het eveneens tot een goede voorlichting van de pers, die feiten te signaleren, die in strijd zijn met een goed gebruik van die vrijheid en daartegen openhartig en duidelijk stelling te nemen. Immers zal het uw redactie ze ker ook wel bekend zijn, dat uit alle "a- gen van ons volk velen verontrust en verontwaardigd zijn over de voortdurende ondermijnende aanvallen, die via ge noemd t.v.-programma speciaal op ons koningshuis en onze kerkelijke leiders on dernomen worden. Met wat voor vele mensen heilig en dierbaar is, wordt op minderwaardige en cynische wijze de spot gedreven, om nog maar te zwijgen over het openlijk ge bruik van schuttingwoorden. Vrije me ningsuiting is een kostbaar bezit, mits deze niet misbruikt wordt om andersden kenden moedwillig te vernederen en te krenken. Een beschaafd mens zal altijd eerbied hebben voor de eerlijke overtui ging van zijn medemens, ook al staat het hem vrij over bepaalde vraagstukken anders te denken. Dat u het stellingnemen tegen uitwas sen van dit programma kwalificeert als: „heksenjacht", „hetze", „rechts-politieke tendens", „rechts-confessioneel element", lijkt mij wel wat al te goedkoop. Tenslotte is het toevallig ook nog eens een keer zo, dat t.v.-uitzendingen niet be doeld zijn om een groot gedeelte van ons volk met een ondermijnend en provoce rend programma te ergeren, en dat nog wel mede op kosten van het ook door hen betaalde kijkersgeld. Degenen, die dit programma uitdenken en propageren, weten dat ook maar al te goed. Maar de argelozen, die erin trappen, leren het met schade en schande. Nog altijd blijft het spreekwoord van kracht: „Wat gij niet wilt, dat u geschiedt doe dat ook aan anderen niet". Als u spreekt van „hellend vlak" is dit zeer juist, wanneer u onder andere genoemd programma en boeken als „Ik, Jan Cremer" bedoelt. Willen wij echter onze cultuur en be schaving niet zelf te gronde richten, dient de meningsvrijheid toch aan bepaalde redelijke normen gebonden te zijn. J. v.d. LINDE, Haarlem. Naschrift: Natuurlijk zijn wij het volkomen met u eens, maar u zult heb ben opgemerkt dat ons grote en princi piële bezwaar tegen beknotting van de vrije meningsuiting gericht was, waarbij uitdrukkelijk gesteld was dat dit gold „ongeacht van welke kant of in welke zin die mening ook werd geuit". Nu is toe vallig tegen „Zo is het.overheidsin grijpen geëist, maar indien dit ingrijpen was verzocht tegen bij voorbeeld het op treden van mgr. Bekkers voor de televi sie, zou ons bezwaar even zwaar en even principieel zijn geweest. Kortom, wij wensen, evenals de meerderheid des volks, de vrijheid van meningsuiting on verkort voor iedereen gehandhaafd te zien. Daarmee is niets verdedigd of ver oordeeld, slechts is een grondwettelijke geivaarborgde vrijheid onderstreept. En u zult ook hebben gemerkt dat het pro gramma „Zo is het.in ons blad zoda nig is doorgelicht en getoetst, dat de be zwaren ertegen duidelijk aan het licht zijn getreden. U kunt ervan op aan: al zouden wij het volledig met u oneens zijn over wat ook, wij zullen uw recht om uw mening te zeggen onvoorwaardelijk blij ven verdedigen. Wanneer iedereen zou beseffen hoevele malen gevaarlijker een onderdrukte mening kan zijn dan een openhartige uiting ervan, zou er niet zo veel bitters gezegd en geschreven wor den. Redactie. Reagerend op uw antwoord aan me vrouw Groen-Sandyck betreffende het on derwerp „Hellend vlak", het volgende: Als er toch mensen zijn, die op dat hel lende vlak willen, dan zou ik daar ook graag voor in aanmerking komen. Uw redactie kunt zich dan, met de men sen van „Zo is het" verzamelen op de vlakke grond platte vloer is een beter woord om de conversatie voort te zet ten. Deze zal, volgens uw Standpunt, dan niet boven het niveau uitkomen, van „Als het je niet aanstaat, wat ik zeg, ga je maar naar de rechter". Wij van het hellend vlak zijn dan ver zekerd ons met mensen te moeten onder houden die de normale regels van fatsoen in acht nemen, wat niet uitsluit, dat als het nodig is, men elkaar met humor, of wel ernst, behoorlijk de waarheid kan zeg gen. Hopelijk bevindt uw heer Scheepmaker zich dan ook in onze ploeg. Zijn aanwe zigheid, met zijn doorlopende waarschu wingen aan ons, toch vooral op te passen voor zulke slechte mensen als Nico van Vliet, is dan de garantie, dat wij niet in de fout vervallen, er een eigen oordeelvor ming op na te houden, als er „toevallig ook nog eens een keer" een ibjectief pro gramma op de televisie is. D. KORF, IJmuiden. Naar aanleiding van uw antwoord aan mevrouw Groen in „Schrijvende lezers" van 25 februari, zend ik u hierbij een stukje, dat u ook in deze rubriek zou moeten opnemen, maar gezien een voorgaande ervaring wel zult wegwer pen. Ook al gezien deze voorgaande er varing verwacht ik niet ooit de reden van u te vernemen, waarom u dit stukje niet zult plaatsen. Met onbehagen las ik uw antwoord. Na tuurlijk, vrijheid is een groot goed en wij hebben een wetgeving, die de toets der critiek in veel opzichten kan doorstaan. Maar daar ging het hier toch niet om: wat de mij onbekende maar zeer sympa thieke mevrouw Groen u tevergeefs trachtte duidelijk te maken is, dat het normbesef het naleven van normale ongeschreven wetten van goed fatsoen bij de links georiënteerde publiciteitsme dia, waarbij zich uw blad heeft geschaard, teloor is gegaan. Trouwens uw waardering voor ongebrei delde uiting van vrije mening geldt uit sluitend de uitgesproken linkse uitingen van deze soort. De heer Duys bijvoor beeld, die de euvele moed had het Wil helmus te zingen, terwijl hij nota bene niet eens op een sportveld of ijsbaan stond, kwam er wel zeer slecht bij u af. Dat u bij deze beoordeling de meerder heid van de lezers achter zich heeft lijkt mij een boude bewering H. M. ROL Haarlem Naschrift: Wat wij u waar schijnlijk tevergeefs duidelijk willen maken is dit: dat ons blad zich niet bij links georiënteerde publiciteitsmedia heeft geschaard, doch slechts (maar ook niet minder) pal wil staan voor de verdedi ging van de vrijheid van meningsuiting, voor welke groepering ook, en dus te recht protesteert tegen de eis aan de re gering om die vrijheid aan banden te leg gen. Inmiddels heeft de justitie verklaard, geen aanleiding tot vervolging te kunnen vinden tegen VARA-publicisten, waarbij uiteraard geen oordeel wordt uitgespro ken over de vraag van burgerlijk fatsoen of onfatsoen. Waarvan u zegt: daar ging het om. Het ging echter uitsluitend om de vraag van verbodsbepalingen, waarom in de Kamer is gevraagd. Dat dergelijke verbodsbepalingen zich ieder moment te gen iedereen kunnen keren, als ze een maal in het leven zijn geroepen, is een besef dat bij velen blijkt te ontbreken. Redactie. Met verbazing las ik de ingezonden brief onder de titel „Hellend vlak". Was het bedoelde dagblad in de jaren 1940- 1945 ook zo Oranjegezind, zoals het zich nu voordoet? Als wij allen de Duitse hiel gelikt hadden dan bestond er nu geen Huis van Oranje meer. De campagne in het eerder aangeduide dagblad tegen het programma „Zo is het.tegen de VARA en tegen de zuilen van Hilversum gaat heen over de hoofden van twee mensen die op 10 maart rustig willen trouwen. Al ben ik tegen het koningschap, toch ben ik van mening dat er nu genoeg over dat huwelijk is geschreven. C. JOOSES, Haarlem Advertentie personenautomobielen Alle gewenste inlichtingen bij official Ford dealer Bloemstraat 34 - IJmuiden - tel. 4208 De politieke adviescommissie van de K.V.P. in Beverwijk heeft de volgende lijst samengesteld voor de komende ge meenteraadsverkiezing: W. J. Vessies, A. J. Hermes, G. P. M. Langendijk, Jac de Weijer, M. J. J. Stelder, C. M. de Goede, S. P. Bol. T. A. Numan, P. J. Stam, ir. J. Campfferman, M. A. J. Boe len, mevr. A. P. Brech-Segeren, C. Jan sen, J. W. G. Reijkers, P. Schellevis, J. C. C. Mol, mevr. C. W. M. van Gelderen- Welboren, A. J. J. Sprengers, H. C. Zur- lohe, H. J. van der Zon, M. P. M. van Noort, H. Planken, N. G. Buntsma, H. W. M. van der Zon. Advertentie HOOFDAGENT AUTOMOBIELBEDR. Groeneweg 69 - IJmuiden Tel. 7271 Beverwijk - Tel. 26259 SHOW van zaterdags van 9—18 uur Garantie - inruil en financ. mogelijk. BEssra (Van een medewerker) Ook tegen Feijenoord 2 afgelopen zater dag, is het gehoopte herstel van de Tel star-reserves uitgebleven. De ploeg van de Whites maakte over het geheel een zwakke indruk en de 0-3 overwinning kwam de Rotterdammers dan ook ten volle toe. Zondag gaan de IJmuidenaren bij Ajax 2 op bezoek. Hoewel de start van de Amsterdammers daar allerminst op wees 4 punten uit de eerste 4 ont moetingen gaan de hoofdstedelingen zich steeds meer ontpoppen als preten denten voor de bovenste plaats. Momenteel bezetten zij reeds deze eer volle plaats, maar er moet direct aan worden toegevoegd, dat er kapers genoeg op de loer liggen, nl. ADO, Volendam en Go Ahead. Telstar wacht dan ook een warme ontvangst in de Watergraafsmeer, temeer omdat Ajax sinds 7 november jl. op eigen grond geen enkel puntje meer heeft behoeven af te staan. Op 5 septem ber verloor Telstar op Schoonenberg met 2-5 van de Ajaxieden en we zijn erop voorbereid, dat ze ook thans weer aan het kortste eind zullen trekken. In de reserve le divisie is de stand: Ajax 16 23 PSV 16 15 ADO 17 22 Velox 14 14 Volendam 16 21 Telstar 14 13 Go Ahead 15 20 MW 15 13 DWS 16 20 Twente 15 11 Sparta 16 19 GVAV 16 9 Heracles 15 17 Excelcior 16 8 Feijenoord 15 17 SVV 16 6 Advertentie

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 7