Critiek van KVP-voorman op provinciaal bestuur AARLEM Te weinig vergaderingen, te weinig voorlichting Westeuropees studentencomité ijvert voor vrede in Vietnam Kort en bondig Fa. B. ENGELENBERG „Pijpleidingen ook voor vervoer vaste stoffen" Doden in het verkeer Brand in tv-studio door vergeten bureaulamp Kampeerauto van Duitser verbrand Silvain Poons en Heintje Davids Domtoren beklommen om met eieren te gooien G.P.V.-voorman in Groningen verspeelt het vertrouwen Voorzitter comité „Links voorrang" tevreden Brand in Harderwijk maakt drie gezinnen dakloos electrische schrijfmachines Drogere lucht MAANDAG 7 MAART 1966 Shell-directeur Kerkelijk nieuws Proef in Den Helder Examens Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk OFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN „CATALOY" METAALPLAMUUR a-g J E 5 f iï as as mist Op de provinciedag van de K.V.P. was het hoogtepunt de aanval die de heer J. Copray, lijsttrekker in Amsterdam, deed op de trage gang van zaken in het Pro vinciaal bestuur. Hij vond dat men te weinig vergaderde, dat er te weinig co ördinatie was en te weinig contact met de pers en als afschrikwekkend voorbeeld noemde hij de gezondheidszorg, die door de betreffende gedeputeerde veel te ge heimzinnig zou worden behandeld. Tal van sprekers haakten op deze op merkingen in, meestal om de heer Co pray te steunen. Het Statenlid Laan wees er echter op dat in Noord-Holland het provinciaal bestuur zijn openbare verant woordingsplicht beter realiseert dan waar dan ook. Elk jaar gaat het beter, en in de nieuwe zittingsperiode zal ongetwijfeld veel vaker worden vergaderd. „Maar dan is het wel nodig dat vele zaken in open bare commissies worden afgehandeld", vond de heer Laan, „om de agenda niet te overbelasten." Hij wees er ook op, dat de provincie Noord-Holland veel meer taken heeft dan de meeste andere provincies, omdat zij de zorg heeft over water, licht, drie zieken huizen, veel grondbezit en veel recreatie gebieden. De heer Coprag wees er nog op dat men bij het maken van streekplannen te weinig contact heeft met de mensen uit de streek, dat er niet genoeg contact is tussen de hoofden van diensten, en dat te weinig particuliere organisaties worden Het toepassen van pijpleidingen ook voor het vervoer van vaste stoffen, zal arbeids- en ruimtebesparend werken en daarom voor het Rotterdamse industrie gebied van zeer grote betekenis kunnen worden. Dit heeft de president-directeur van Shell-Nederland n.v. mr. J. R. H. van Schaik vanmiddag meegedeeld in een bijeenkomst van de Kamer van Koop handel in Rotterdam. Het is nu al technisch mogelijk om ver schillende olie- of andere vloeibare pro- dukten door een zelfde leiding te trans porteren zonder dat vermenging optreedt. Bovendien schijnt nu vrijwel zeker de technische vooruitgang ook het vervoer van vaste stoffen per pijpleiding moge lijk te maken. Het probleem is vooral hoe deze stoffen verpompbaar te maken. Bij voorbeeld ze na vermaling te vermengen met vloeistof. Ook wordt de mogelijk heid bestudeerd om vaste stoffen na ver werking tot pasta's te verpompen. Pijpleidingtransport is economisch al tijd aantrekkelijk waar regelmatig een voortdurende stroom van grondstof of produkt over eenzelfde traject moet wor den vervoerd. Het wordt welhaast onver mijdelijk daar waar de andere transport middelen de groei van het vervoer op de lange duur niet meer kunnen verwerken: „zelfs de maximale capaciteit van de Rijn xal eens bereikt worden." In Voorschoten is de 28-jarige semi- arts H. P. C. Pietersen aangereden door een autobus, toen hij een kruispunt op zijn fiets wilde oversteken. Hij overleed korte tijd later. De 80-jarige mejuffrouw G. K. Kok uit Wageningen is overleden nadat zij op een zebrapad werd aangereden door een per sonenauto. Deze wagen werd bestuurd door een 46-jarige fabrieksarbeider uit Wa geningen, die de maximum snelheid over schreed en die volgens de politie vermoe delijk onder invloed van sterke drank ver keerde. De 23-jarige metselaar F. Karpentier is om het leven gekomen toen de scooter waarop hij zat, in de Limburgse gemeen te Beek een rijdende personenauto raakte en vervolgens tegen een boom botste. In Hoensbroek is de 31-jarige Oosten rijker Kurt Rumpler met zijn motorfiets uit een bocht gevolgen en tegen een huis gebotst. Hij overleed ter plaatste. Hij werkte bij de Oranje-Nassaumijnen. Bij het oversteken van de rijweg werd de 78-jarige mejuffrouw M. Bakker in Terneuzen aangereden door een personen auto, die werd bestuurd door een militair uit Terneuzen. De vrouw was op slag dood. In Den Haag is de 33-jarige heer J. Tel In een ziekenhuis overleden aan de gevol gen van een botsing tussen twee perso nenauto's op 23 juli van het vorig jaar, waarbij hij zwaar gewond werd.. ingeschakeld. Als voorbeeld van slechte planning noemde hij, dat straks Schiphol klaar is en de wegen nog niet, en van slechte coördinatie dat de Provinciale Staten om een krediet voor een brug bij Schiphol werd gevraagd door G.S., toen deze brug al vrijwel klaar was. Ook het ongevraagde advies van G.S. over de vierde T.H. vond hij een voorbeeld van slechte samenwerking. De heer Laan vond dat de critiek van de heer Copray vooral op het verleden betrekking heeft. Wat de wegen bij Schip hol betreft, dat is een zaak van Den Haag. Gedeputeerde ir. W. Merkx weer erop, dat het geven van goede voorlichting min der gemakkelijk is als het wel eens lijkt. Bij het totstandkomen van streekplannen wil men met materiaal de belanghebben den informeren, maar van die kant ont breekt de belangstelling vaak, zodat het klankbord ontbreekt. (Van onze correspondent) HILVERSUM Een binnenbrand heeft zaterdag in de Sint-Vitusstudio van de N.T.S. in Bussum aanzienlijke schade aangericht. De brand werd ontdekt in de presentatie-studio voor de omroepster en enkele kleine programma's van het tweede net. Een steeds in de studio's aan wezige brandwacht moest door de hevi ge rookontwikkeling retireren. De Bus- sumse brandweer bluste het vuur met een hogedruk-nevelspuit. De brandschade beperkte zich tot enkele 'gordijnen, wat meubilair en de vloer- en wandbekleding. Maar de schade aan de technische instal latie was groot, doordat veel kabels ver brandden. Daardoor is de pas gereed ge komen studioruimte voorlopig niet bruik baar. De waarschijnlijke oorzaak van deze brand, lijkt sterk op die van de grote brand in de Irene-studio van een jaar of zeven geleden: een bureaulamp, die tegen een gordijn stond en die was blijven branden. Zaterdagavond is op een kampeerter rein te Velden (L). een als kampeerwa gen ingerichte autobus van een 55-jarige Duitse leraar uit Duisburg door brand volkomen verwoest. De Duitser was kort tevoren met zijn vrouw op het kampeer terrein gearriveerd om er het weekeinde door te brengen. De wagen met de com plete uitrusting ging in vlammen op. De vrouw van de Duitser liep brandwonden op aan het hoofd toen zij poogde een tas met geld en papieren te redden. De brand ontstond toen bij het aansteken van een kooktoestel een ontploffing ontstond. Een vlam zette onmiddellijk het interieur in brand. De schade beloopt 15.000 gulden. Lang niet alle beklimmers van de Dom toren in Utrecht zijn onschuldige toeris ten. Dat bleek zaterdag toen zeven Utrechtse jongelui tijdens de rondleiding deze hoge uitkijkpost gebruikten om het publiek op het Domplein met eieren te bekogelen. Van een 15-jarig meisje werden de kleren besmeurd met eierstruif. De po litie heeft de jongens ingerekend. Het wa ren knapen waarvan de oudste 19 en de jongste 15 jaar was. Nadat er op het hoofdbureau procesverbaal was opge maakt konden de jongens door de ouders worden afgehaald. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Utrecht (wijkgem. Oud- wijk) P. H. de Pree te H. I. Ambacht; te Brandwijk P. v. d. Heuvel, kand. te Ede. Aangenomen naar Barneveld P. M. Breugen te Achterberg, die bedankte voor Waddinxveen (vak. J. R. Cuperus). Geref. Kerken Beroepen te Daarle, Giessen-Rijswijk (N.B.) en te Medemblik C. Ch. Verkuyl, kand. te Kampen ,die geen verdere be roepen in overweging kan nemen. Geref. Kerken (vrijgemaakt). Bedankt voor Zaamslag J. Strating te Alkmaar c.a. Geref. Gemeenten Bedankt voor Westkapelle W. Hage te Klaaswaal. Baptisten Gemeente Beroepen te Delftzijl S. J. Zijlstra te Eindhoven. Ned. Herv. Kerk Beroepen te St. Johannesga-Delfstra- huïzen J. Mansvelt te Giessen-Oudekerk Aangenomen naar Urk E. Bouman, kand. te Katwijk aan Zee, die bedankte voor Kerkdriel, Nieuwendijk, Nieuwveen (toez.) Rijnsaterwouden, Rijswijk (Geld.) en voor Uitwijk-Waardhuizen. Bedankt voor Rot- terdam-Delfhaven (Wijkgem. Tussendij ken) M. J. G. v. d.Velden te Renkum. Geref. Kerken (vrijgemaakt). Tweetal te Edmonton (Alta, Canada) S. S. Cnossen te Groningen-Oost en dr. C. Trimp te Voorburg. Chr. Geref. Kerken Tweetal te 's-Gravenhage-West I. de Bruyne te Rotterdam-C. en A. Hilbers te Zwolle. Ter gelegenheid van zijn 70ste ver jaardag en het feit dat hij al vijftig jaar als acteur optreedt werd Sil vain Poons in Amsterdam gehuldigd. Samen met Heintje Davids zingt „Wijntje" „Omdat ik zoveel van je hou" uit een oude film van voor 1940. Het liedje zongen zij toen ook. (Van onze correspondent) GRONINGEN Aan de politieke car rière van de heer L. P. Laning, fractie voorzitter van het Gereformeerd Politiek Verbond in de Groninger gemeenteraad en een der oprichters van deze partij, is een einde gekomen. De kiesverenigingen Groningen en Helpman hebben met 91 tegen 14 stemmen hun vertrouwen in hem opgezegd. Dat betekent dat de heer Laning na de komende verkiezingen niet in de raad zal terugkomen. De oorzaak van het conflict is dat de heer Laning tot zes keer ter kerke is ge gaan bij de groep „Dominee A. van der Ziel", de onlangs afgezette gereformeer de predikant van Groninger-Zuid. (Van onze correspondent) DEN HELDER Onder grote belang stelling van autoriteiten en buurtbewo ners hebben vijftig automobilisten, leden van de Automobielclub Den Helder, zater dag in een van de wijken van deze stad een proef genomen met voorrang-van links. De voorzitter van het comité Links Voorrang, jhr. ir. S. Laman Trip, wilde zijn stelling, dat links voorrang be ter voldoet, aan de praktijk toetsen. Ten behoeve daarvan was een stadswijk van Den Helder geheel afgezet. De proeven werden gefilmd door een ploeg van de VPRO-televisie. De resul taten zullen op 12 april om 20.20 uur op het T.V.-scherm te zien zijn. Om het verschil goed te tonen werd eerst normaal rechts voorrang verleend. Daarna ging men over op links voorrang bij een aantal proeven met afslaand en doorgaand verkeer. Er ontstonden ondanks enkele vergissingen geen botsingen. Maar als één automobilist begon te aarzelen, ontstond al gauw een chaos. Ir. Trip was na de proef zeer tevre den. De omschakeling, die hij binnen drie tot vijf jaar verwacht, zal niet gemakke lijk zijn, zo zei hij, maar het resultaat zal verbluffend zijn. „Veel ervaring zul len we kunnen opdoen als men volgend jaar in Zweden zal overgaan van links op rechts rijdend verkeer", zo meende hij. Een conclusie over deze proefneming zal pas mogelijk zijn als alle rapporten van waarnemers zijn bestudeerd. UTRECHT: doctoraal sociale geografie C. R. Walter (Den Haag). Doctoraal socio logie J. M. Gerrits (Naarden). GRONINGEN: doctoraal sociologie J Lamminga (Sneek). Doctoraal Duits mevr. G. J. Martin-ten Wolthuis, Groningen (cum laude). Doctoraal geneeskunde mej. H. A. Markx (Hengelo) en J. G. B. Hangx (Weert), P. R. N. M. op de Coul (Sittard), J. Brouwer (Hoogkerk), H. W. Dethmers (Sneek), F. W. Smit (Wildervank), J. W. Hoenders en W. C. Mallon (beiden Gro ningen). Doctoraal pedagogiek T: Egmond (Winschoten) (cum laude). Zes politieke studentenverenigingen en een studentenvakvereniging uit zeven Westeuropese landen hebben op een con ferentie in Frankfurt am Main het „West europese Studentencomité voor Vrede in Vietnam" opgericht. Vijf van de zeven studentenverenigin gen zijn socialistisch, waaronder „Poli- teia" uit Nederland. De twee andere groeperingen zijn de „UGI" uit Italië, waarin de politieke ge zindheid der leden varieert van socialis tisch tot christen-democratisch en de Pa- rij se studentenvakvereniging F.G.E.L. (syndicaat voor studenten in de letteren). Als waarnemers op de conferentie waren aanwezig de Algemene Studenten Vereni ging Amsterdam, de socialistische Hoch- schule-Bund uit West-Duitsland en de libe rale studentenvereniging Duitsland. Het comité eist terugtrekking van alle buitenlandse troepen uit Vietnam, een on middellijke vredesconferentie van alle di rect of indirect betrokken machten, inclu sief het nationaal bevrijdingsfront van Zuid-Vietnam en recht op zelfbeschikking voor het Vietnamese volk in zijn binnen- en buitenlandse betrekkingen en vrije verkiezingen volgens de akkoorden van Genève. Voorts wijst het studentencomité op het gevaar „dat de Westeuropese landen bij een voortzetting en uitbreiding van de oorlog in Vietnam in het conflict betrok ken dreigen te worden." Het comité is van plan om op 25 en 26 maart (de dag van solidariteit voor vre de in Vietnam die door de Amerikaanse tegenstanders van de politiek van hun land is ingesteld) aan de regeringen van verschillende Westeuropese landen een verklaring over te leggen, waarin concre te eisen zullen worden gesteld. Frans Halsmuseum, vandaag 20 u.: Mo- zart-kamermuziekavond door leden van het N.Ph.O. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.30 u.: „De amoureuze avonturen van Moll Flanders", 18 jaar. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Some like it hot", 18 jaar. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Niemand ont komt zijn noodlot", 18 jaar. Luxor, 14, 19 en 21.30 u.: „Mary Pop- pins", a.l. Minerva, 20.15 u.: „Het bezoek", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „The Knack", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u-: „De rode duivels van Kozara", 18 j. Drie gezinnen, totaal dertien personen, zijn dakloos geworden door een brand in Harderwijk, waardoor zondagochtend drie huizen in de Bruggestraat werden ver woest. De brand brak tegen acht uur uit in een cafetaria en sloeg over op de belen dende huizen, een showroom voor auto's en een sigarenzaak. De brandweren van Harderwijk, Hierden, Ermelo en Putten hebben het vuur geblust. Advertentie Schoterweg 122-Haarlem Tel. 50130 Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Replu sion", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van werk van Hannes Postma. Dagelijks van 10 tot 17 u. en 's zondags van 13 tot 17 u. Tot 20 maart. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' mees terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20 ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u.; zondag van 13 tot 16 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. van 13.30-17 u.; zon- en feest dagen van 14-17 u. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen van Jaap Kruyff. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u en 20 tot 22 u. Artificia (Heemstede): Expositie van werk van de schilder Bob Buys en de beeldhouwer Hubert van Lith. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. Tot 25 maart. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags geslo ten. Expositie van werk van Bobbert de Bakker. Tot 28 maart. Galerie 3 (Jansstraat 48): Tentoonstel lingen van tekeningen, en grafiek van Kees Bierman. Dagelijks van 13 tot 17 u. Tot 13 maart. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg. In de wandelgangen expositie van schilderren van Michèl van Overbeeke. DIVERSEN Minerva Theater (Kleine zaal), dinsdag 20.15 u.: „Het natuurwetenschappijlk on derzoek van schilderij en vervalsingen" door prof. dr. W. Froentjes. MAANDAG 7 MAART Heden geen filmvoorstelling in de bio scopen. Galerie de Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Santpoort, van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur: Expositie van aquarellen en teke ningen, vervaardigd door Clara de Jong. De tentoonstelling duurt tot en met 27 maart. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45 uur. DINSDAG 8 MAART City, 19 en 21.15 u.: „Genghis Khan". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Galarie de Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Santpoort, van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur: Expositie van aquarellen en teke ningen, vervaardigd door Clara de Jong. De tentoonstelling duurt tot en met 27 maart. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21.15 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting, spreekuur leidster: van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstr. 102 te IJmui den, telefoon 02550-7715. Federatie Bejaardenzorg Velsen, sociaal advies voor bejaarden, spreekuren: IJmui den en omgeving, van 9 tot 10 u. in het Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, tel. 02550-5010; Velsen-Noord, van 11 tot 12 u. in de gemeentelijke vergaderzaal aan de Smidt van Gelderstraat 5, tel, 02510- 2550; Santpoort, van 15 tot 16 u. in het gebouw Cusa, Hoofdstraat 117, Santpoort- Noord, tel. 02580-8014; verder volgens af spraak; secretariaat: Hoofdstraat 117, Santpoort-Noord. MAANDAG 7 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur ..Wat het daglicht niet verdragen kan." Luxor Theater, 20 uur: „Circuswereld." Herv. Ver. Geb., Schans, 20 uur: Film avond door de A.N.W.B. Huize Scheybeeck, 20 uur. Toneelcursus voor jongeren o.l.v. Gelyn Molier. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie schilderijen, tekeningen en aquarellen door Freek van den Berg, geopend van 9 18 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 uur en 18-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 uur en van 19- 21 uur. R.K. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-18 uur en van 19-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal, geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal, geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal, geopend van 14-16.30 uur; r.k. leeszaal, geopend *an 14-16.30 uur. DINSDAG 8 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Wat het daglicht niet verdragen kan". Luxor Theater, 20 uur: „Circuswereld". De Opgang, 20 u.: Wedstrijd voor smal filmclub „IJmond Dubbel Acht". K.S.A.-gebouw, 20 u.: Schaakavond door schaakclub „Excelsior". Herv. Ver. Geb., Schans, 20 u.: Film avond door de A.N.W.B. Aula Pius X-College, Dr. Büllerlaan, 20 u.: Opvoering toneelspel „Deze vrouw mag niet branden" door leerlingen van de Bisschoppelijke Kweekschool. Huize Scheybeeck, 19.30 u.: Cursus cre atief spel voor jongeren van 13 t.e.m. 15 jaar, o.l.v. Saskia Verwayen. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 16.30 uur: cursus boetseren en beeldhou wen voor de jongeren; 20 uur: idem voor ouderen, door Kennemerstaten. Stichting voor Huishoudelijke- en Ge- zinsvoorlichtig, spreekuur elke dinsdag morgen van 10-11 uur, Akerendamlaan 16, tel. 24276. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30-21.30 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 uur en 20-21.30 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie schilderijen, tekeningen en aqua rellen door Freek van den Berg, geopend van 9-13 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. 70, geopend van 15-17.30 uur. R.k. leeszaal, Arendsweg 60, geopend van 15-18 uur en van 19-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16 uur en van 19-21 uur. Meerenstein, openbare leeszaal geopend van 14-16.30 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16.30 uur. i Inbreker- en -gros. Een 26-jarige motor drijver, zonder vaste woonplaats, die in Amsterdam is aangehouden, heeft een hele reeks van inbraken bekend. Hij heeft ingebroken op vier schepen in Amsterdam, op een schip in Dordrecht, in Uddel, in een tuinencomplex in Am sterdam en in een woning in Rotterdam. Ook in het buitenland heeft hij geope reerd o.a. in villa's aan de Rivièra en in Spanje. Samengaan. De presidenten van de vier padvindsters- en padvindersorganisaties hebben besloten tot instelling van een werkgroep, die zal onderzoeken hoe de plannen tot samengaan der vier kunnen worden geconcretiseerd. De werkgroep zal bestaan uit leden van „Het Nederlandse Padvindstergilde", „De Nederlandse Gidsenbeweging", „De Ka tholieke Verkenners" en „De Nederland se Padvinders". Dit samengaan, zo menen de vier orga nisaties, lijkt in de samenleving van 1966 evident en te verwezenlijken op ba sis van gelijke doelstelling en methodiek. Nieuwe burgemeesters. Tot burgemeester van Ottersum is benoemd mr. E. A. Ber ger, ambtenaar bij de afdeling algemene zaken en onderwijs ter secretarie der gemeente Gorinchem. Hij is 30 jaar en J.k. Tot burgemeester van Limbricht (L.), is benoemd de heer F. A. Corten, hoofd commies ter secretarie van de gemeente Heer en docent aan de r.k. leergangen te Tilburg voor de opleiding tot de acte staatsinrichting m.o. Hij is 37 jaar en r.k. Welkom vreemdeling. In Den Haag liet een 23-jarige Kongolese student, die juist in ons land was aangekomen, zich met een taxi naar 'n hotel brengen, waar hij de taxichauffeur 'n handvol bankbiljetten voorhield. De chauffeur pakje een briefje van honderd gulden en gaf niets terug. De taxirit kostte 2,90. De hotelhouder lichtte de politie in, die de chauffeur heeft aangehouden. Advertentie Doclstraat li - Haarlem - Tel. 15232 lAIMWWWWW/lftAW/WVWWAAWIIA/WWIiyWUWIWIWWWM Gedurende het weekeinde werd de weerstoestand bepaald door een hogedruk- gebied, dat zich van de oceaan over Bre- 1,agne naar Duitsland verplaatste. Aan ziijn noordelijke flank voerden zuidweste lijke winden aanvankelijk droge, maar later weer vochtiger lucht ons land bin nen. Hierin kwam 's nachts mist en be wolking tot ontwikkeling, die overdag voor een groot deel oplosten. Langs een oceaanfront even ten westen van Ierland komen storingen tot ontwikkeling, die met tamelijk grote snelheid via Schotland naar de Noorse kust koersen. Tussen de Azoren en Spanje daalt de luchtdruk op nieuw, vermoedelijk door het ontstaan van een volgende storing. Deze storingen hebben weinig invloed op het weer in on ze omgeving. Hoewel het hogedrukgebied iets in omvang afneemt blijft het centrum ervan nog vrij dicht bij ons land, zodat het weer een rustig karakter behoudt. De wind draait naar zuidelijke richtingen, waardoor wat drogere lucht uit België en Noord-Frankrijk terugkeert. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum M j.2 temperaturen •O ti w a binnen- en buitenland Den Helder licht bew. zw 9 5 Ypenburg geh. bew. wzw 11 6 Vlissingen geh. bew. zzw 8 6 Eelde rmst wzw 11 5 De Bilt mist zw 11 6 Twente mist wzw 11 5 Eindhoven motregen wzw 13 5 Z.-Limburg motregen zw 11 4 Stockholm geh bew. wzw 3 1 Oslo windst. 2 0 Kopenhagen mist w 5 Aberdeen zw. bew. zzw 11 8 Londen gèh. bew. zw 12 6 Amsterdam gen bew. zw 11 6 Brussel geh. bew. zzw 13 5 Luxemburg licht bew. nno 10 0 Parijs geh. bew. o 12 5 Bordeaux onbewolkt windst. 12 0 Grenoble onbewolkt windst. 11 2 Nice onbewolkt nnw 16 7 Berlijn zw. bew. wnw 9 6 Frankfort licht bew. windst. 11 -3 München zw. Law. z 7 -2 Zürich onbewolkt nno 8 -l Genève licht bew. wzw 9 •2 Locarno half bew. o 17 -l Wenen zw. bew. wnw 7 2 Innsbruck geh. bew. windst. 8 2 Belgrado geh bew. n 12 3 Athene onbewolkt windst. Rome zw. bew. no 13 9 Barcelona onbewolkt nnw 5 Madrid onbewolkt windst. 12 -l Mailorca zw. bew. windst. 5 Lissabon onbewolkt nno 16 6 Dinsdag 8 maart Zon op 07.11 uur; onder 18.31 uur. Maan op 20.37 uur; onder 08.10 uur. Maanstanden Volle maan7 maart 02.46 uur Laatste kwartier. 14 maart 01.19 uur Nieuwe maan22 maart 05.47 uur Eerste kwartier 29 maart 21.44 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 7 maart Hoog water 3.52 uur en 16.09 uur. Laag water 12.00 uur en uur. Dinsdag 8 maart Hoog water 4.35 uur en 16.50 uur. Laag water 0.23 uur en 12 48 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2