Grenswijziging van Leiden door Eerste Kamer goedgekeurd Twee jaar geëist tegen de „Knecht des Heren" DE UMOND I IN DE GREEP y VAN A DE GRIEP? V_2U KVP-Leiden ontketent actie tegen admiraal Moorman Staatssecretaris Posthumes prijst het NS-personeel en Een tablet dat de behoefte aan nicotine radikaal verdrijft Herindeling van Walcheren gaat senaat nog niet ver genoeg KLM-vliegtuig naar Singapore teruggekeerd Bodegraven verliest 65 van het aardgas WITTE KRUIS Man buitte „visioenen" handig uit Grafstenen vernield in Vaals Juan Carlos is toch gekomen Kleine regenkans WOENSDAG 9 MAART 1966 J mm r7 v Irt h poeders helpen u eruit! MOLENDIJK Hagenaar rijdt stadgenoot opzettelijk aan Haarlem Beverwijk V eisen-IJ muiden C et (Van onze parlementaire redacteur) De grenswijziging van de gemeente Leiden heeft de parlementaire eind streep gehaald. De Eerste Kamer heeft gistermiddag zonder hoofdelijke stemming zijn goedkeuring gehecht aan het voorstel van staatssecretaris Westerhout (Binnenlandse Zaken). De discussies in de senaat verschilden Koning Gustaaf Adolf van Zweden zakt in bewondering door de knieën bij een bed Nederlandse hyacinten en tulpen tijdens zijn bezoek aan de grote tentoonstelling „Holland is hier", die in het stadscentrum van Stockholm wordt gehouden. Volgens een bericht van Reuter uit Sin gapore is een DC-8 van de K.L.M., die gisteren volgens dienstregeling uit Singa pore onderweg was naar Djakarta, naar Singapore teruggekeerd en daar geland. Een zegsman van de K.L.M. te Singapore heeft meegedeeld dat op grond van daar ontvangen berichten over demonstraties van studenten in Djakarta en met het oog op mogelijk gevaar voor passagiers en bemanning het veiliger werd geacht het vliegtuig niet in de nacht van dins dag op woensdag op het vliegveld Kema- joran te laten staan. Blijkens in Den Haag bij het hoofd kantoor der K.L.M. ingewonnen informa ties was de DC-8 PH-DC B „Daniel Ber noulli" onder gezagvoerder Gerritsen met twintig passagiers onderweg naar Djakar ta toen de gezagvoerder van Singapore uit van de K.L.M. opdracht kreeg terug te keren. De lekverliezen van het gasnet in de ge meente Bodegraven bedragen 65 percent van de ingekochte hoeveelheid gas. Hoe wel er de afgelopen maanden veel is ge repareerd hebben deze werkzaamheden vrijwel geen verbetering opgeleverd. Ge repareerde delen van het net werden door de aard van constructie en de gebruikte materialen binnen korte tijd steeds weer lek. Het college van beheer van het gemeen- «chappelijk energiebedrijf Gouda en om streken heeft de leden van de algemene raad voorgesteld het gehele Bodegraafse buizennet te vernieuwen. Zowel technisch als financieel verdient vervanging van het huidige lekke buizennet de voorkeur boven reparatie. Dit zou namelijk meer dan een miljoen gulden kosten. Advertentie V NV niet veel van die welke vorig jaar in de Tweede Kamer werden gehouden. Van so cialistische zijde werd betreurd dat de Tweede Kamer indertijd de omvang van de voorgestelde Leidse gebiedsuitbreiding heeft beperkt. De fractie van de KVP was van oordeel dat het wetsontwerp eigen lijk onvoldoende aandacht besteedt aan de problemen van de Leidse agglomera tie. Staatssecretaris Westerhout herhaalde zijn ook al in de Tweede Kamer uitvoerig toegelichte stelling dat het wetsontwerp alleen de acute ruimtenood van de ge meente Leiden lenigt. Leniging van de ruimtenood in het ge bied zal in het vervolg niet meer kunnen geschieden door uitbreiding van de ge meente Leiden. Nieuwe oplossingen zullen slechts gevonden kunnen worden in sa menwerking met de aangrenzende ge meenten dus binnen het verband van de Leidse agglomeratie. De Eerste Kamer zal volgende week beslissen over de gemeentelijke herinde ling van Walcheren. Minister Smallen- broek (Binnenlandse Zkken) heeft gisteren in de Eerste Kamer met veel moeite ge probeerd een meerderheid te vinden voor zijn voorstel om het aantal gemeenten op het eiland van negentien terug te brengen tot acht. De meerderheid van de Kamer is van mening dat deze vermindering nog niet ver genoeg gaat. Verschillende fracties stelden gisteren een verdere verlaging voor tot bijvoorbeeld vier gemeenten. De vraag is echter of de verwerkelijking van dit plan opweegt tegen het grote bezwaar dat gelegen is in het terugnemen van de nu voorgestelde gemeentelijke indeling. Minister Smallenbroek voerde gisteren aan dat een nieuwe procedure de herin deling zeker vier jaar zou vertragen. Hij beloofde dadelijk na de invoering van de herindeling met het provinciaal bestuur van Zeeland over eventuele nieuwe ver anderingen te spreken. Volgende week bij de stemming zal blijken of de minister met deze belofte de kritiek, die vooral bij de fractie van de KVP bestond, heeft gesust. De VVD zal volgende week waar schijnlijk tegenstemmen evenals een deel van de A.R.-fractie. Ook de fractie van de CHU zal waarschijnlijk tegenstemmen. Bij de socialisten kan de minister op steun rekenen. Advertentie GEZICHTSMASSAGE incl. masker en make-up ƒ7.50 Salon de Beauté - Saunabaden Santpoorterplein 1 Haarlem - Tel. 60643 (Van onze correspondent) ROTTERDAM De officier van justitie heeft voor de rechtbank in Rotterdam twee jaar geëist tegen een 67-jarige inwo ner van Rotterdam, beter bekend als ome Jan of de Knecht des Heren, die ervan wordt verdacht gedurende vijftien jaar goedgelovige rooms-katholieken uit Rot terdam, Naaldwijk, Brabant en Limburg tweehonderdduizend gulden afhandig te hebben gemaakt. Hij zou in 1949 en 1950 hebben verkondigd verschijningen van de Maagd Maria te hebben gehad en daar na kans hebben gezien een groot aantal „getuigen" rond zich te verzamelen, die hem van schenkingen moesten voorzien. Enkelen van deze getuigen hebben zich daarvoor diep in de schuld moeten steken. Bij twee tuindersgezinnen in Naald wijk zijn de financiële klappen het hardst aangekomen. Ome Jan had een van de tuinders bericht dat hij volkomen onge schikt voor zijn werk was. De man kwam in een zenuwinrichting terecht en heeft (Van onze parlementaire redactie) Het optreden van het KVP-Tweede-Ka- merlid vice-admiraal Moorman tegen de „Ton van Luns", de gift van de Neder landse regering aan het Defence and Aid Fund, heeft verontrusting teweeg gebracht bij de kring Leiden van de K.V.P. In een voorstel van de kring aan de partijraad van de K.V.P., die vrijdag en zaterdag in Utrecht bijeenkomt, wordt het optreden in strijd genoemd met de be ginselen waarvan de programma's der K.V.P. uitgaan. Men acht het gewenst, dat het partijbestuur van de K.V.P. zo wel als de Tweede-Kamerfractie zich ernstig over deze aangelegenheden bera den en de partijraad inlichten over de De rijkspolitie van het grensplaatsje Vaals zoekt naar een of meer vandalen, die op een begraafplaats aan de rand van de bebouwde kom van dat plaatsje een groot aantal grafstenen grondig heb ben vernield. De begraafplaats is voor de helft in gebruik door de joodse gemeente van Vaals. Op dit gedeelte werden veer tien grafmonumenten van joodse graven omgetrapt en stukgeslagen. Op het andere gedeelte dat bij de hervormde gemeente in gebruik is en slechts door een kleine haag van het joodse kerkhof is geschei den, werden negen grafstenen zinloos ver nield. juistheid c.q. de geoorloofdheid van een dergelijk optreden door een K.V.P.-volks- vertegenwoordiger. In zijn pre-advies antwoordt het partij bestuur, dat men zich kan afvragen of hier gesproken kan worden van enige strijd met de beginselen of programma's van de partij. „De heer Moorman heeft zich immers niet geuit ten gunste van de rassendiscriminatie, doch slechts twijfel uitgesproken ten aanzien van een bepaald project, het Defence and Aid Fund. Hier over kan men uiteraard verschillend den ken. Het betreft hier geen programma punt maar de uitwerking van een be leidspunt". Duidelijk is gebleken, aldus het KVP- bestuur, dat het standpunt van de heer Moorman niet gesteund wordt door de KVP-Tweede-Kamerfractie. Wellicht ten overvloede moge echter gewezen worden op de eigen verantwoordelijkheid van elk Kamerlid, aldus het pre-advies van het partijbestuur. Een 23-jarige koopman uit Den Haag is in de nacht opzettelijk aangereden door een stadgenoot, zo heeft hij op het politie bureau verklaard. Hij was op de motor kap beland. De bestuurder van de auto had zo lang met een vaart van tachtig kilometer per uur slingerend over de weg gereden tot hij van de motorkap was af gevallen. De koopman was aan de rechterhand en de rechterzij gewond. daarna zijn tuin voor de helft van de waarde op ingeving van J.S. ver kocht aan een collega, die het huis ter beschikking van Ome Jan moest stellen opdat deze er zijn Maria-cultus voort kon zetten. In de rechtzaal werd een film vertoond, die een „extase" van de verdachte toon de. Soms nam hij de houding aan van de gekruisigde. Een extase mee te mogen maken was voor de gelovigen een ge beurtenis van de allerhoogste rang. In de ze sfeer van devotie kwam verdachte met gedetailleerde boodschappen. Voor ver schillende gehuwde en ongehuwde vrou wen hield de boodschap in, dat zij omgang moesten hebben met verdachte. De verdediger, mr. M. Hooykaas, vond het onbegrijpelijk dat de kerkelijke auto riteiten, die vijftien jaar lang afwisten van de ontwikkelingen, de zaak hebben laten „voortmodderen". Een kerkelijk onder zoek is achterwege gebleven omdat men meende dat men daarmee meer zou ont ketenen dan voorkomen. Er is ook geen pastorale zorg geweest. De parochiepas toor van de verdachte deed zelf aan de verschillende activiteiten mee. Voor het oog van de buitenwereld maakten de ontwikkelingen in Naaldwijk de indruk zeer katholiek te zijn, zei de verdediger. De verdachte werd geregeld bezocht door twee priesters, een abdis en een vrij groot aantal nonnen. Een pastoor heeft ter plaatse in het devotie oord in Naaldwijk tijdens plechtigheden zelf een huwelijk ontbonden en twee nieu we gesloten. Vijftien jaar lang heeft de verdachte een leven geleid met aberraties, maar toch heeft hij in die periode ook raadge vingen gegeven. Zelfs voor een heel kloos ter, dat hij op deze wijze bijna leidde. De eerste voedselzending van de Nederlandse regering is overgedra gen aan de regionale directeur van voedsel in Bombay, de heer S. Tïlak (midden met wit kostuum en bril), door de Nederlandse consul-gene raal, drs. J. H. Delgorge (lange man achter tafel). Links (met bril) ziet men de Nederlandse vice-consul in Bombay, de heer Th. J. M. van den Meigsenberg. De Spaanse troonpretendent prins Juan Carlos, die niet samen met zijn echtgeno te en zuster in Amsterdam was gearri veerd, is gistermiddag alsnog uit Londen op Schiphol aangekomen om het huwelijk van prinses Beatrix bij te wonen. Op de luchthaven kwamen dinsdag drie manden met 45 kilo Spaanse sinaasappel bloesems aan, een geschenk van Valencia aan prinses Beatrix, bedoeld voor het bruidsboeket van de prinses en voor de versiering van de Westerkerk en de tafels van het huwelijksdiner. De 12-jarige Pamela Sue Smith uit Patchogue bij New York, is vandaag per vliegtuig in Amsterdam aangekomen om daar het huwelijk bij te wonen. Pamela had met een hofdame van koningin Julia na gecorrespondeerd en daarna deden in haar geboorteplaats geruchten de ronde dat zij een uitnodiging had ontvangen naar Amsterdam te komen. Toen de directeur van het Nederlandse Bureau voor Toeris tenverkeer in New York dit hoorde, nam hij contact op rhet Den Haag, waar men voor een speciale uitnodiging zorgde. Pa mela kwam nu onder de hoede van een vrouwelijke employé van het bureau naar Amsterdam, waar zij vier dagen zal blijven. De gemeenteraad van Houten (U.) heeft gisteravond tijdens een buitengewo ne openbare vergadering een telegram aan het prinselijk bruidspaar gestuurd met gelukwensen en met de mededeling dat de raad unaniem besloten heeft een nieuw aan te leggen weg in de gemeente de Prins Clausstraat te noemen. Voor zijn bijzondere inspanning en het snelle tempo, waarin de normale treinen loop op dinsdag 8 februari werd hersteld, toen het spoorwegverkeer in het noor den van het land door ijzelafzetting op de bovenleiding werd ontwricht, verdient het spoorwegpersoneel naar de mening van staatssecretaris Posthumus van Ver keer en Waterstaat een woord van hul de. De staatssecretaris zegt dit in zijn ant woord op schriftelijke vragen van de Tweede-Kamerleden Vellenga (P.v.d.A.), Talman (C.H.U.) en Walburg (A.R.). De Kamerleden hadden geklaagd over de „zeer trage gang van zaken ten aanzien van een vlotte voortgang van het ver voer". Dé staatssecretaris geeft toe dat aan de reizigers, die op die dinsdag te Meppel waren gestrand, weinig of geen informa tie werd verstrekt op het station. Het op onthoud duurde daar drie tot vier uur en door onvoldoende informatie konden de reizigers zich geen beeld vormen van de omvang van de vertraging of de moge lijkheden om verder te komen. Men be denke evenwel, zo zegt de staatssecreta ris, dat de inhoud van de inlichtingen, die verstrekt hadden kunnen worden, weinig concreet had kunnen zijn. Rekening houdend met de moeilijke si tuatie waarvoor men was gesteld, meent de staatssecretaris, dat er voor verdere aanmerkingen geen aanleiding is. De NS- personeelsleden, die bij de situatie in het noorden waren betrokken, hebben zich bijzonder veel inspanning getroost om de treinenloop zo spoedig mogelijk te her stellen. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Johan nes Passion van J. S. Bach door de Heem- steedse Christelijke Oratorium Vereniging en het N.Ph.O. o.l.v. Jan Pasveer. Stadsschouwburg, donderdag 20 u.: Haagse Comedie met „Er is een moord gepleegd" van John Popplewell. Regie: Eric van Ingen. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.30 u.: „De amoureuze avonturen van Moll Flanders", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Daniela bij nacht", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15' u.: „Some like it hot", 18 j. Van donderdag af 19 en 21.15 u.: „Station 3-topsecret", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Niemand ont komt zijn noodlot", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Bekentenis van een prostituée", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.30 u.: „Mary Pop- pins", a.l. Minerva, donderdag 20.15 u.: „Oran je-programma", a.l. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „The Knack", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Topsecret Djiboeti", 14 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: De rode duivels van Kozara", 18 j. Van don derdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Daar ko men de tanks", 14 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 u.: „Repulsion", 18 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het Ipcress dossier", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van werk van Hannes Postma. Dagelijks van 10 tot 17 u. en 's zondags van 13 tot 17 u. Tot 20 maart. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' mees terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u; zondag van Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks (behalve maandag) van 10-12.30 u. van 13.30-17 u.; zon- en feestdagen van 14-17 u. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen van Jaap Kruyff. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u en 20 tot 22 u. Artificia (Heemstede): Expositie van werk van de schilder Bob Buys en de beeldhouwer Hubert van Lith. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. Tot 25 maart. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags geslo ten. Expositie van werk van Robbert de Bakker. Tot 28 maart. Galerie 3 (Jansst.raat 48): Tentoonstel lingen van tekeningen en grafiek van Kees Bierman. Dagelijks van 13 tot 17 u. Tot 13 maart. Woonhuis .Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg. In de wandelgangen expositie van schilderijen van Michèl van Overbeeke. WOENSDAG 9 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Wat het daglicht niet kan verdragen". Luxor Theater, 20 u.: „Circuswereld". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie schilderijen, tekeningen en aqua rellen door Freek van den Berg, geopend van 9-18 uur. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 u.: Cursus handenarbeid voor de jeugd door Kennemerstaten. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 18 u.: Cursus pottenbakken voor de jeugd; 20 u.: idem voor ouderen, door Kennemer staten. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-10 u.; 10-11 u. (dames zwem men); 11-13 u.; 13.30-15 u. en 15.30-17.30 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 uur en van 19- 21 uur. Oosterwjjk, openbare leeszaal, geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal, geopend van 14-16 uur. DONDERDAG 10 MAART Kennemer Theater. Gehele middag en avond filmvoorstellingen. Luxor Theater, 's Middags doorlopende voorstellingen, 19 en 21.15 uur: „Ontsnap ping uit de Jungle". W. B. Theater, Gehele middag en avond doorlopende gratis filmvoorstellingen. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 16.30 uur: Cursus tekenen en schilderen door de jeugd; 20 uur: idem voor oude ren, door Kennemerstaten. Huize Scheybeeck: 20 uur: toneelcursus door jongeren toneelgroep „Perine". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 uur en 20-21.30 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie schilderijen, tekeningen en aquarellen door Freek van den Berg, geopend van 9 18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21 Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr 70, gesloten. R.k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerenstein, openbare leeszaal geopend van 14-16.30 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16.30 uur. WOENSDAG 9 MAART City, 20 u.: „Genghis Khan". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Galarie de Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Santpoort, van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur: Expositie van aquarellen en teke ningen, vervaardigd door Clara de Jong. De tentoonstelling duurt tot en met 27 maart. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost. is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. DONDERDAG 10 MAART City, 20 uur: „My fair lady". Diverse festiviteiten ter gelegenheid van het huwelijk van prinses Beatrix. Het programma hiervoor werd reeds in ons blad van dinsdag opgenomen. Hiswa. Bijna 250 bedrijven zullen van 18 tot en met 27 maart met 260 stands deelnemen aan de elfde internationale watersport- en kampeertentoonstelling „Hiswa" in de nieuwe RAI in Amster dam. De expositie zal een ruimte be slaan van 22.000 vierkante meter. De watersport, de „natte sectie" neemt 75 percent, de kampeersport, de „droge sec tie", 25 percent van de stands in. Er zullen 600 boten worden geëxposeerd, waarbij 30 jachten met een waterver plaatsing van meer dan vijf ton. Het grootste vaartuig weegt 25 toni Bezoek van Bourguiba. President Bourgui- ba van de Tunesische republiek zal op 6, 7, en 8 juli een officieel bezoek aan Nederland brengen op uitnodiging van de koningin en prins Bernhard. Burgemeester voor Goedereede. Tot bur gemeester van de gemeente Goedereede is benoemd de heer H. J. Smith. De heer Smith, die 43 jaar oud is, is sinds 1963 burgemeester van St. Annaland. Hij is Nederlands hervormd (gerefor meerde bond) en lid van de antirevolu- tionaire partij. Burgemeestersbenoemingen. Met ingang van 16 maart is benoemd tot burge meester der gemeente Ottersum mr. E. A. Berger te Gorinchem en tot burge meester der gemeente Limbricht T. A. Corten te Maastricht. Advertentie Een belangrijke ontdekking Belangrijke opzoekingen, in 1958 begonnen, leidden 4 jaar later tot de opzienbarende ont dekking van een formule die radikaal inwerkt tegen de vergiftiging door nicotine. Na twee jaar intensief voortgezette proefne mingen is men er nu in geslaagd deze ongewone formule uit te werken in de vorm van een aan genaam smakend tablet, dat haar absolute doel treffendheid heeft bewezen in 993 op 1000 geval len van gewoonterokers (waaronder vele genees heren). Het officieel rapport: met de Nicodicin tablet geschiedt de ontwenning radikaal en zonder moeite in 993 gevallen op 1000: geen enkele roker heeft op de minste wilskracht beroep moeten doen. Verrassend aspect: allen voelen zich alsof z« nooit tevoren gerookt hebben. Iedereen die dit wenst kan een volledige doku- mentatie over deze wonderbare tablet ontvangen door zich rechtstreeks te richten tot het Inter nationaal Anti-Tabak Instituut, (Afd. 247/c). Officieel Comité voor Nederland, België en het Groot Hertogdom. Postbus 642, Breda. Het is volstrekt gratis. Het volstaat, zonder uitstel aan dit Instituut een gefrankeerde en aan uzelf ge adresseerde envelop onder omslag te sturen. MVVVVMWIWMMIMAMWWWVVWVUWMAAMAAMMVVVUW WWWIWIAWWIWWWWWAWMWWWWWWWWMWWSWWWI Het K.N.M.I. deelt mee: De langgerek te gordel van hoge luchtdruk, die zich uit strekt van de oceaan naar midden-Euro pa, verplaatst zich iets naar het zuiden, waarbij vanmorgen met westelijke winden mist en bewolking geleidelijk van 't wes ten uit werden verdreven. Morgen komt het weer onder invloed van een nieuwe oceaandepressie die naar het zeegebied tussen IJsland en Noorwegen koerst. Aan gezien het depressiecentrum op geruime afstand van ons land blijft zal het met de regen wel meevallen. Met westelijk^ tot zuidwestelijke winden wordt gematigd zachte oceaanlucht aangevoerd, waarin de temperaturen ongeveer gelijk zijn aan die van vandaag. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum M temperaturen T3 J c 5 ff binnen- en buitenland .ff o ra ff iS-S - C BH Den Helder mist zw 7 4 Ypenburg geh. bew. wnw 8 5 Vlissingen mist w 6 4 Eelde mist w 8 4 De Bilt mist wzw 8 5 Twente motregen windst. 9 4 Eindhoven regen wzw 12 1 Z.-Limburg motregen wzw 14 3 Helsinki half bew. w '1 1 Stockholm onbewolkt w 7 -0 Oslo onbewolkt windst. 10 5 Kopenhagen zw. bew. wnw 7 3 Aberdeen onbewolkt w 9 1 Londen mist w 13 4 Amsterdam mist w 8 5 Brussel regen zw 14 4 Luxemburg half bew. n 14 5 Parijs geh. bew. wnw 16 4 Bordeaux mist. zw 17 1 Grenoble mist windst. 15 1 Nice onbewolkt nnw 17 8 Berlijn regen wnw 11 3 Frankfort zw. bew. windst. 14 -1 München half bew. zzw 11 1 Zürich mist zzo 13 -1 Genève mist zw 12 -2 Locarno mist windst. -1 Wenen half bew. windst. 11 -2 Innsbruck onbewolkt windst. 14 -2 Belgrado onbewolkt ozo 10 -1 Athene geh. bew. nno 17 11 Rome onbewolkt ono 16 4 Barcelona onbewolkt nnw 18 6 Madrid onbewolkt windst. 15 0 Mailorca onbewolkt windst. 15 2 Donderdag 10 maart Zon op 07.07 uur; onder 18.35 uur. Maan op 23.29 uur; onder 08.42 uur. Maanstanden Laatste kwartier.14 maart 01.19 uur Nieuwe maan22 maart 05.47 uur Eerste kwartier 29 maart 21.44 uur Hoog etj laag water in IJmuiden Woensdag 9 maart rfoog water 5.16 uur en 17.32 uur. Laag water 1.06 uur en 13.33 uur. Donderdag 10 maart Hoog water 5.58 uur en 18.17 uur. Laag water 1.46 uur en 14.12 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ii 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2