Turkije staat voor hevige politieke aardverschuiving Moskou vroeg gratie voor Njono Noorwegen heeft een moderne versie van Belphegor-spook 't binnenhuis n:v SCHRIJVENDELEZERSSCHRIJVENDELEZ WAAROM A VERSTOOK 7 IK ZOVEEL - J. v. K00TEN Alphenaar Wilson limonade lest Spaanse dorst Carillonklanken over Veisen Draadbreuk bij Culemborg Chauffeur in auto gestikt Electronische orgels VRIJDAG 11 MAART 196 6 11 Waarschuwing Kerkelijk nieuws Krachtige Kost voor het Kind! Dader van bomaanslag op Nelson-monument bekend Woninginrichting Julianapark 58-62 Haarlem Tel. (02500)-58391 gypoPA MEUBEL0 Permanente Meubel-expositie Stikdonker Opheldering Antwoord Hoe genoeglijk Aardgas-misère Internationaal register van wereldburgers Hondeleed 1 Hondeleed 2 (Van onze correspondent) ANKARA De politieke toestand in Turkije is zeer explosief. Eind vorige week is men in het parlement in Ankara slaags geraakt op een tot nu toe onge kende schaal. Zeven afgevaardigden moesten zich in ziekenhuizen laten behan delen. Van weerskanten werd met vuur wapens en messen gedreigd. De premier moest zich verschansen achter een barri cade van stoelen en boeken. De bejaarde oppositieleider Inönü werd inderhaast de zaal uitgeleid. Deze vergadering vormde de climax van een reeks verhitte debatten waarin de scheldwoorden allengs onbeheerster werden, van „idioot" tot „schoelje". Er heerst irritatie in Turkije over de stijgen de prijzen. Dat wordt door de oppositie uiteraard uitgebuit. Deze is bovendien woedend over de wijze waarop premier Demirel zijn in oktober verkregen grote meerderheid tot nu toe alleen heeft ge bruikt voor het voeren van een bekrom pen partijpolitiek. De „Nieuw Turkije Partij" onder Alitzan, die de regering aan vankelijk steunde, heeft zich bij de vier oppositiepartijen gevoegd. Er is sprake van dat ze gezamenlijk het parlement gaan boycotten. Aan dit politieke geharrewar is een waarschuwing voorafgegaan: een enorme „verschuiving" van hogere ambtenaren die tot nu toe vijfhonderd topfunctionaris sen hun baantje heeft gekost. In het po pulaire weekblaadje „Akbaba" (gier) schreef enige dagen geleden de kroniek schrijver Ortac een open brief aan Demi- rel die typerend is voor een verschuiving Advertentie wyo-B®' Wat een verrukkelijk weefsel Super-elastisch in lengte en breedte, en toch zo wonderbaar lijk zacht en soepel. Het knelt niet, spant niet. De hele kous zit daardoor veel mooier en gladder. f 2,95 3 Sterren Nylons f 2,95 en f 1,95 (Van onze correspondent) MOSKOU President Podgorny van de Sovjet-Unie heeft zich met zijn verzoek aan Soekarno om gratie voor de commu nistische vakbondsleider Njono officieel in de recente Indonesische gebeurtenis sen gemengd. De pas nu in de Russische pers gepubliceerde brief is gedateerd op 25 februari, vier dagen nadat het dood vonnis over Njono werd geveld en drie dagen na het opzienbarende ontslag van minister van Defensie, Nasoetion. Die laatste ontwikkeling zal vermoedelijk in vloed hebben gehad op de Russische be moeienis: de kans op gratie zou groter kunnen zijn dan enkele weken geleden nog het geval was. Het verzoek volgt op scherpe commen taren in de Russische pers en op een verklaring van het Centrale partijcomité. Duidelijk blijkt eruit dat de Russische Communistische Partij zich wel degelijk ook nog altijd inlaat met gebeurtenissen die zich afspelen buiten haar directe in vloedssfeer. Men brengt het verzoek van Podgorny in verband met het komende partijcongres in Moskou, waaraan volgens de laatste berichten, ook China zal deel nemen. Overigens mag de inmenging in de pro blemen van de sterk Chinees-gerichte In donesische Communistische Partij ook worden gezien als een blijk van solidari teit. Al zou gratieverlening aan Njono in feite niets veranderen, de felle anti-com munistische stemming zou mede daardoor mogelijk wat kunnen verminderen. Het zou de Indonesische Partij kunnen stimu leren bij de noodzakelijke reorganisatie. Maar eventuele gratie zou natuurlijk bo vendien de invloed van de Sovjet-Unie op de Indonesische Communistische Partij kunnen vergroten, omdat de Chinese lei ders zich tot dusver niet in deze mate voor de gevangengenomen Indonesiërs hebben ingespannen. in de publieke opinie. „Ik heb ook in u geloofd", aldus Ortac. „Maar waarom in volle wintertijd vijfhonderd functionaris sen overgeplaatst? Als het nu ging om een gouverneur, twee onderprefecten of drie directeuren, maar waarom deze aardbe ving die alle hogere lagen van het staats bestuur door elkaar schudt?" Het wordt allemaal nog verwarrender, en ook pikanter, tegen de achtergrond van de langdurige ziekte van president Gursel. Deze ligt nu reeds 28 dagen in het Washingtonse Walter Reed-ziekenhuis. Zijn temperatuur, bloeddruk en de ande re details van zijn toestand zijn al geen frontpaginanieuws meer in de Turkse pers. Deze was nog wel onaangenaam getrof fen over de berichten dat Zeytinoglu, de particulier secretaris van het Turkse staatshoofd, in een Washingtonse nacht club was gesignaleerd bij het ten beste geven van oriëntaalse dansen, samen met de Turkse ambassadeur in Ottawa. Maar de oppositiebladen herinneren er ook aan dat Gursel al deze overplaatsin gen nooit met zijn handtekening zou heb ben bekrachtigd en dat generaal Sounay, die algemeen wordt gezien als zijn opvol ger dat ook nooit zou doen. Demirel wordt er nu van beschuldigd het interregnum waarin de senaatsvoorzitter Atasagun waarnemend-president is, te misbruiken voor deze politieke orgie. Het ziet er naar uit dat de hartstochten nog zullen toenemen nu de wijziging van de kieswet in behandeling komt. Die moet de regeringspartij ook 'n flinke meerderheid in de Senaat waarborgen bij de aan- De Wilson's Limonadefabrieken N.V. heeft met 28 Spaanse limonadefabrikan ten contracten afgesloten voor het koppe len van het verkopen van Wilson Tonic. Daartoe is een Spaanse dochteronderne ming opgericht, de Wilson Espagnola S.A., waarvan de helft van de aandelen zich in handen bevindt van het Nederland se bedrijf en de andere helft in handen van een Spanjaard. Het werkkapitaal be draagt slechts 6000 gulden. Bij contract is overeengekomen dat de Spaanse fabri kanten de grondstoffen, de kisten, de fles sen, kroonkurken enz. van Wilson zullen betrekken, waarbij de reclamekosten (ra dio-spot, tv-films. etc.) begroot op 15 miljoen peseta's geheel voor Spaanse rekening komt. De 28 fabrikanten behoren tot de groot ste en meest solide van geheel Spanje. In het contract is een clausule opgenomen dat, wanneer de overeenkomst met Wilson beëindigd wordt, de gehele voorraad em ballage zoals, kratten, flessen, enz. tegen de helft van de prijs minus 20 percent afschrijvingskosten aan het Nederlandse bedrijf zal worden overgedaan. Premier Demirel staande verkiezingen voor dat lichaam in juni. En, net als precies twee jaar gele den bij het ziekbed van de Griekse koning Paul midden in de verkiezingstijd begint men nu in Turkije te fluisteren dat Gursel allang dood is, maar dat dit ge heim wordt gehouden door de regering om het herstel van de politieke balans uit te stellen. Het weekblad Akis (echo) van Inönü's schoonzoon Toker maakte zich deze week tot echo van deze geruchten. Turkije's letterlijke en figuurlijke politieke bewo genheid staat in griezelig contrast met de zuurstoftent waarin het staatshoofd wordt verpleegd en waar president Johnson da gelijks verse bloemen laat plaatsen na klachten in de Turkse pers dat hij niet genoeg aandacht besteedde aan de toe stand van zijn Turkse collega. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Weesp (vak. E. Holtrigter) H. M. Cnossen te Amsterdam; te Nieuw Amsterdam J. C. Eelderink te Surhuister- veen; te Poederoijen P. v. d. Heuvel, kand. te Ede. Aangenomen naar Velp (4e pred. pl.) H. C. Boer te Noordlaren-Glimmen; het beroep der provinciale kerkvergadering/tot predikant voor buitengewone werkzaam heden F. Mooi te Haren van Groningen. Bedankt voor Ouderkerk a/d IJssel A. J. Timmer te Elspeet; voor Middelburg (vak. H. Snoep) W. R. v. d. Zee, jeugdpre- dikant te Rotterdam-C. Geref. Kerken Beroepen te Schiedam (vak. J. Couvée) C. J. Tissink te Bodegraven; te Wommels H. Torenbeek, kand. te Den Ham (O); te Rijsoord (vak. Th. W. A. Rijper) A. Groene- wegen te Ulrum. Aangenomen naar Utrecht-West (vak. A. C. Kersten) K. A. Firet te Assen; naar Roden (2e pred. pl.) R. Petersen te Bergum (Fr.), die bedankte voor Noordwijk aan Zee (vak. Bouma), Rijnsburg (vak. H. Post), Utrecht-Noord (vak. W. Schouten) en voor Veendam. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Papendrecht K. Boersma te Onstwedde en J. P. Versteeg te Wormer- veer. Beroepen te Schiedam M. Vlietstra te IJmuiden. Advertentie LIGA ■31 DUBLIN (AFP) De Ierse politie heeft de identiteit vastgesteld van de or ganisator van de aanslag op het Nelson- monument in Dublin, dat in de nacht van maandag op dinsdag werd opgeblazen. Het is de 26-jarige elektricien Richard Behal, die een Franse vader en een Ier se moeder heeft. Behal, die twee weken geleden uit de gevangenis is ontsnapt, was vorig jaar gearresteerd nadat hij met een bazooka had geschoten op een Brits oorlogsschip toen dat na een be leefdheidsbezoek de haven van Water ford uitvoer. Hij werd daarvoor veroor deeld tot negen maanden gevangenisstraf. Behal zou ook de hand hebben gehad in de bomaanslag, vorig jaar, in de nabij heid van het buiten waarin de Britse prinses Margaret tijdens haar bezoek aan Ierland haar intrek zou nemen. TRONDHEIM (AP) In de gewelven onder de eerbiedwaardige gothische Ni- daros-kathedraal in de Noorse plaats Trondheim waart een geheimzinnige mon nik rond. Hij is gehuld in een pij en draagt een koord om het middel. Het spook van de kathedraal van Trondheim gedraagt zich zeer agressief. Al tweemaal heeft hij een poging gedaan een predi kant onder de preek te worgen, zo wordt van hem beweerd. Eenmaal in 1928 en eenmaal in 1938. Slechts een paar men sen zagen hem toen door het gangpad van de kerk lopen met klauwende han den naar de predikant uitgestrekt. Zij za gen hoe hij de vingers om de hals van de predikant sloot. In beide gevallen ver klaarde de predikant dat hij het gevoel had alsof hij zou stikken. Maar hij had verder niets ongewoons gezien. Advertentie De spokende monnik van Trondheim is met grote letters op de voorpagina's van de Noorse kranten terechtgekomen. Ook radio en televisie hebben de afgelopen da gen aandacht aan hem besteed. Hij is voor het voetlicht gebracht door een lec tor in de psychologie, Jon Medhoe, die een onderzoek wilde instellen naar het ver band dat zou kunnen bestaan tussen het moderne parapsychologische onderzoek en de moderne, Noorse versie van Bel- phegor. Medhoe heeft een aantal nachten met twee studenten als getuigen in de kathe draal doorgebracht. Zij zaten in het stik donker te wachten, het was doodstil. Plot seling hoorden zij een driestemmig ge zang, dat volgens Medhoe, die ook een muziekkenner is, afkomstig zou zijn uit de dertiende eeuw. Het drietal hoorde ook sloffende voetstappen. De bisschop van Hamar, Johnson, een predikant en enkele andere inwoners van Hamar hebben inmiddels gezegd dat zij de spokende monnik hebben gezien. „Ik heb naast de monnik gezeten" vertel de bisschop Johnson. De Nidaros-kathedraal is het oudste mid deleeuwse gebouw van Scandinavië. Het gebouw dateert uit omstreeks 1100 en is gebouwd boven het graf van de vikingen koning Olav de Heilige, die de Noren te vuur en te zwaard tot het christendom heeft bekeerd voor hij in 1030 op het slagveld werd gedood. De Nederlanders hebben royaal en spontaan geofferd voor de „arme bevol king van India die strrft van de honger": bijna 23 miljoen gulden. Ik durf te ver onderstellen dat vele Nederlanders een offer hebben gebracht. Dat is prachtig en niet meer dan onze plicht. Maar nu lees ik in uw blad van 1 maart het ver slag over een gesprek van mr. Leffelaar en mevrouw Indira Gandhi, India's minis ter-president. Ik dacht dat ik een klap op mijn hoofd kreeg. Volgens mevrouw Gandhi is er in India geen hongersnood. Er is wel een tekort aan rijst, maar er is geen sprake van een algemeen tekort aan voedsel. „Wanneer wij niets zouden krijgen, kunnen wij onze boontjes nog wel doppen", zegt zij. „Zelfs de armste men sen in India zeggen dat zij van bedeling niets moeten hebben", enzovoort. Ik ben van mening dat wij te veelvul dig te gauw klaar staan om te helpen en dat wij meer dan eens de zaken niet eerst grondig onderzoeken, voordat wij de noodklok gaan luiden. Enkele dagen voor dat de grote inzamelingsactie werd ge houden zei iemand voor de radio: „Al zouden wij miljoenen geven, dan is het nog maar een druppel op een gloeiende plaat". Wat moet ik nu van dit alles ge loven? Kunnen wij de geschonken miljoe nen niet beter besteden aan het bouwen van woningen, of aan zaken die zeer no dig zijn? Wie heeft al dat geld in beheer? Ik zou zeggen: Stuur het maar niet naar India. En als we toch willen helpen, laten wij dan landbouwmachines en landbouwdeskundigen sturen. Als het al lemaal berust op een politieke stunt dan zijn we aardig bij de neus genomen. L. G. BAGNAY, Bloemendaal. Naschrift (Het geld dat de actie opbracht wordt beheerd door een stich ting, waarin vijf internationaal erkende organisaties zitting hebben. Er dreigt hon gersnood in India in een aantal door de droogte getroffen streken. Er is in die streken een voedseltekort dat nijpender gaat worden, naarmate de bescheiden voedselvoorraad slinkt en de tijd van de nieuwe oogst nog niet gekomen is. De schaarste in die gebieden wordt ver scherpt door een gebrekkig distributieap paraat in geheel India. Een normale oogst in India brengt 88 miljoen ton voed sel op. Het land zou zichzelf kunnen be druipen als het jaarlijks 125 miljoen ton voedsel produceerde. Sinds jaren poogt de Indische regering dit produktiecijfer te bereiken. In grote delen van India wordt de gezondheid van miljoenen door een chronisch voedseltekort ondermijnd. De mislukte oogst heeft een crisistoe stand geschapen in die gebieden. Als hier tegen niets gedaan zou worden er is distributie van levensmiddelen ingevoerd zou in juni en juli voor miljoenen mensen de voedselschaarste hongersnood kunnen veroorzaken. Als men dan pas zou gaan hélepn, zou men te laat ko men. Inderdaad is India op langere ter mijn veel meer geholpen met buitenlandse steun die gericht is op het verbeteren van de landbouwmethoden. Redactie). Gaarne wil ik een antwoord geven op de brief van H. M. Rol van 4 maart. Ten eerste heeft deze lezer schijnbaar helemaal niet begrepen wat u bedoelde met uw antwoord aan mevrouw Groen. Ten tweede dit: het Wilhelmus is een na tionaal lied, waarop wij Nederlanders zui nig moeten zijn en dat wij niet te pas en te onpas moeten gaan zingen. Lezer Rol schijnt ook niet te begrijpen wanneer het Wilhelmus gezongen moet worden. Bij internationale en nationale evene menten is het Wilhelmus een geweldig mooi lied. Als ik echter een dronken man op straat het Wilhelmus zou horen zin gen, dan zou ik zeggen: wat een idioot. Hetzelfde geldt voor de heer W. O. Duys, hij maakte het Wilhelmus belachelijk op de manier zoals hij het bracht. Het leek wel of hij dronken was (wat niet eens onmogelijk was na zoveel cham pagne). J. PETERS, Haarlem ik dank U dat ik niet ben als deze tollenaarIk ben tenminste beschaafd en weldenkend (brevet ter inzage). Wie het niet met mij eens is over mijn op vattingen is onbeschaafd en niet denkend, of niet-weldenkend? Geef ons geen „Zo is het toevallig" meer, maar in plaats daar van een dergelijk programma waarin de dingen vergoelijkt worden. Bijv. „De doof pot" of „de verguldkwast". Zij die blijk geven van een bepaalde gezindheid mogen zich bekeren tot onze verheerlijking van de monarchie en over gaan tot één van de twintig „ware ker ken" die er in Nederland zijn. Zo behoef ik dan niet telkens weer het programma te zien en mij bij voorbaat al te kwetsen of te bezeren. Jammer, erg jammer alleen dat ik nog niet weet waaraan ik mij dan weer moet kwetsen, maar ik vind wel wat. J. REIJN, Haarlem Reeds zeven weken zijn we in het heer lijke bezit van aardgas. Tijdens de om bouw werd van mijn gasfornuis echter een kraan stukgedraaid door een monteur. De kraan is met kit gerepareerd, maar blijkt desondanks volkomen onbruikbaar. Het omgebouwde fornuis kreeg ik na een week terug, maar voldoet nog steeds niet. Ik heb hierover contact opgenomen met de afdeling klachten van de aardgasom- bouw (een keer persoonlijk, vier keer tele fonisch en een keer schriftelijk). Het ant woord was steeds: we komen zo gauw mogelijk. Dit moet echter nog steeds ge beuren. De heer Rodrigo heeft zich in 'n interview nogal optimistisch uitgelaten ten aanzien van de service die wordt verleend. Ik hoop dat hij zich beter aan zijn woord houdt. J. fl. HARTMAN, Haarlem. In deze rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publikatle aan de redactie worden toegezonden; voorwaar den tot publikatle zijn: Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of initialen). De brief moet gesteld zijn in behoorlijk Nederlands en in begrijpelijke, beknopte vorm. De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatle te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren. Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens is met daarin vervatte meningen of argumenten. Bij gebrek aan supranationaal recht zijn de naties verplicht zich te verlaten op macht om hun belangen te bevorde ren. Gevolg: oorlog, hetzij gewild of on gelukkigerwijs; en die sinds de atoom splitsing en de ontwikkeling van bacte riologische wapens tot de absurde „eind oplossing" voert van rassenmoord op het gehele menselijk ras. Bij gebrek aan wereldinstellingen, in staat om de fundamentele behoeften die alle mensen gemeen hebben te bevredi gen, wordt de individuele mens verne derd. Onmetelijke rijkdommen worden verkwist terwijl tweederde van de mens heid gebrek lijdt. Toch hebben wetenschap en techniek de mogelijkheden geschapen om een wereld gemeenschap te organiseren waarin vre de en overvloed zouden heersen en die fundamentele vrijheden kan waarborgen voor personen, volken en naties. Waarom is dat nu niet zo? Omdat de regeringen onder de hypnose van na tionale belangen die vóór alles moeten gaan in plaats van noodzakelijke her vormingen te accepteren, het werk be moeilijken van de bestaande internatio nale instellingen voor het bewaken van wereldvrede en het dienen van de mens heid. Daarom kan het heil alleen maar uit de volken zelf voortkomen, uit de mensen die de volken vormen, dat is: ieder van ons. De eerste daad, eenvoudig maar effi ciënt, die wij u uitnodigen te stellen, zo als wij dat zelf ook gedaan hebben, is u te laten inschrijven als wereldburger. De tweede stap die wij, bij voldoende antwoord op deze oproep, tezamen zullen doen, zal zijn: het organiseren van ver kiezingen, op transnationale basis, van afgevaardigden om de zaak van het mensdom te verdedigen, de aanspraken van het volk van de wereld tot uitdruk king te brengen en, tenslotte, wetten uit Ik dacht bij het lezen van het stukje Hondeleed: mens wat deed u wreed. Had die hondekindertjes toch naar de Dieren bescherming gebracht, waar men ze (met liefde) zacht had laten slapen. Wat deed u de hondemoeder die bij het zoeken naar haar kinderen het leven liet, veel ver driet. Ik weet niet wie of wat u bent: jong of oud, hondebaas of niet, verloofd of getrouwd, misschien heeft u eens naar uw kindje in de wieg gekeken, samen met uw vrouw. Denk dan nog eens aan deze hondetrouw, die door u zo bar en wreed werd verstoord. Want de hondekindertjes en hun moeder werden nu door u ver moord. E. VELDHUIZEN-VERSTEEG Zand voort. Nog steeds wordt men geconfronteerd met de advertenties: huisdieren te koop aangeboden enzovoort. Ik doe bij deze nogmaals een dringend beroep op de men sen die zich door werkelijk dringende omstandigheden van hond of kat moeten ontdoen: waag er een telefoontje aan naar dierenarts of asiel en uw dier komt terecht waar het moet zijn. Er is al zo veel leed in de wereld. Laten we waken over onze dieren om hun het leed van vivisectie in laboratoria te besparen. Laat uw hart spreken en plaats geen adver tenties meer. Het dier zal u hiervoor heel dankbaar zijn. A. J. GROOTEGOED Czn. Bloemendaal Advertentie te werken voor een vreedzame beschaaf de wereld. Lord Boyd Orr - Josué de Castro - Danilo Dolci - Shinzo Hamai - Alfred Kastler - mevrouw Rajan Nehru - Linus Pauling - Joseph Hrodmadka - abbé Pierre - Jean Rostand - Lord Bertrand Russell - Hans Thirring - Ivan Zupek. Registre International des Citoyens du Monde te Parijs. Adres in Nederland: A. R. BREUT, Postbus 19, Bergen-N.-H. Stadsbeiaardier Hein de Ligt zal zater dagmiddag opnieuw het stadhuiscarillon van Velsen bespelen. Het volgende pro gramma zal ten gehore worden gebracht: Rubensmars; Als hier een pot met bonen staat; Waarvan gaan er de boeren, de boeren; Impromptu voor beiaard over het lied „wie dat sichselfs verheft; Three meet; Country-gardens; Improvisatie; John Brown; Polly put the kettle on; Sui te voor beiaard; voorspel; volkslied; bal lade; Vlaamse dans. De meiskes van Brabant; De blauwbil- gorgel; Preludium in Bes. Advertentie Een belangrijke vraag, vooral als het koud gaat worden: Waar om verstook ik zoveel Heb ik wel de goede kolen en de goe de haard Heb ik wel de juiste oliehaard voor mijn kamer Stel ik de brander wel goed af Geef ik te veel lucht? Allemaal vragen en nog zoveel meer, die BELANGRIJK zijn. Als ik het juiste antwoord niet weet, kan het me geld kosten, want dat kan een hele winter duren. Daarom ga ik vandaag nog naar de VAKMAN, daar kan ik kiezen uit praktisch alle mer. ken olie- en kolenhaarden Pres. Krugerstr. 65-90 - Tel. 5433 IJMUIDEN Door een draadbreuk bij Culemborg is gisteravond een trein, die van Den Bosch op weg was naar Utrecht, zonder stroom komen te staan. De reizigers moesten een half uur wachten voor zij met een andere trein de reis konden vervolgen. Het ove rige treinverkeer ondervond nauwelijks hinder van de draadbreuk. Advertentie KRUISWEG 47-49 HAARLEM EMINENT - HAMMOND PHILICORDA - WURLITZER LOWREY In de slaapcabine van een vrachtatuo, die op een parkeerstrook stond langs de rijksweg te Lomm, even ten noorden van Venlo, is de 24-jarige chauffeur B. R. Weinans uit Mussel gistermiddag door verstikking om het leven gekomen. Het slachtoffer was van Zuid-Limburg op weg naar huis. In Lomm zette de heer Weinans donderdagmorgen de wa gen langs de kant van de weg en kroop in een slaapzak. Vanwege de tempera tuur liet hij in de cabine een gaskooktoe- stel branden. Door een of andere oorzaak is de vlam uitgegaan, waarna het gas bleef doorstromen. Pas laat in de mid dag, toen het opviel dat de wagen er al zo lang stond, werd het ongeval ontdekt. »ooc300fX)nfr«*rr«*xxx30ooooooaxxxxxioofK***ir****w*x*x» WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11