Sekou Touré van Guinee wil troepen naar Ghana sturen het zakelijke type 4®? r Schandaal in Canada Studentenactie in Barcelona V oedselrellen in India President De Gaulle wil geen verdrag Frankrijk-Sovjet-Unie Onfatsoenlijk Van dag tot dag de Goochelaar Doodvonnis voor moordenaar van taxi-chauffeur ROOKT CARLTON Foutieve proef met geneesmiddel uitsluitend tabak VRIJDAG II MAART 1966 DAKAR (AFP). President Sekou Touré van Guinee heeft gezegd dat hij troepen naar Ghana wil zenden. In een zondag door radio-Conakry uitgezonden rede, die in Dakar werd beluisterd, zei de Guinese president dat 300.000 leden van de Guinese Democratische Partij zullen worden gemobiliseerd. Het politieke bureau van de partij zal „de noodzakelijke maatregelen" treffen om zo spoedig mogelijk troepen naar Ghana te zen den. „Als wij in Ghana vechten, zullen wij op ons eigen grondgebied vech ten", aldus Sekou Touré. Niet verrast Europees Parlement wil meer Europese scholen Drie negers schuldig bevonden aan moord op Malcolm X Kenia wijst enkele Russen en Tsjechen uit Zowel door bewonderaars als critici is de Franse president Charles de Gaulle „de grote goochelaar" genoemd. Uit de- se kenschetsing spreekt inderdaad zowel lof als misprijzen. In de politiek is een „grote goochelaar" in ieder geval geen betrouwbaar partner, omdat hij verras sende en onverwachte dingen te voor schijn tovert al naar gelang hem dat nut tig voorkomt. Aan de andere kant moet worden toegegeven, dat De Gaulle op welhaast wonderbaarlijke manier slaagt In de meeste zijner ondernemingen. De voorbeelden in de Franse binnenlandse situatie zijn daarvoor overvloedig voor handen, waarbij het belangrijkste kunst stukje altijd nog de oplossing van de kwestie Algerije blijft. In zijn buitenlandse politiek heeft zijn gegoochel het resultaat gehad, dat schijn baar hechte afspraken en verbintenissen op losse schroeven zijn komen te staan: de E.E.G. en de NAVO met name, al was de goede kant daarvan de sterke ver mindering van de „koude oorlog". En of schoon zijn machinaties veel minder hin der en tegenstand hebben ondervonden dan zijn partners in eerste instantie ont stemd aankondigden, heeft De Gaulle nu «indelijk inzake de NAVO flink zijn door vele karikaturen bekend geworden neus gestoten. De krachtige en tamelijk onvriendelij ke afwijzing van Washington op zijn voorstel tot eenzijdige bespreking van on derwerpen die alle NAVO-landen aangaan, moet in Parijs wel als een koude douche ontvangen zijn. President Johnson van de Verenigde Staten is niet bereid gebleken, met De Gaulle te marchanderen om enige Fran se steun voor de traditionele NAVO-struc- tuur te krijgen. Die traditionele structuur is overigens toch al aan wijziging en re organisatie toe, ook zonder de Franse weigerachtigheid om nog langer mee te doen. Maar welke nieuwe structuur ook kan worden bedacht, Frankrijk kan daar in niet gemist worden. Desalniettemin is De Gaulle te ver staan gegeven, dat hij alleen staat in zijn poging om de kleinere landen te negéren en de NAVO-fundamenten te bebouwen met een structuur van Frans-Amerikaans maaksel, bestaande uit zeer los verbon- ren onderdelen. Deze structuur zou een te rugval betekenen in de verouderde poli tiek der „vaderlanden", ook wat de At lantische samenwerking betreft. In Euro pa is De Gaulle er ten dele in geslaagd, dat verbond van naties te doen prevale ren boven de supra-nationale methode, maar in Atlantisch verband was de supra nationale idee niet eens in het geding. De NAVO is gebaseerd op gelijkberech tigde samenwerking en medezeggenschap. De Gaulle steunt bij zijn eigengereide di plomatie op het bezit van „de atoom bom", maar voor de militaire deskundi gen heeft die Franse bom geen enkele be tekenis. De atoombom is geen afzonderlijk recept voor alle kwalen, maar behoort deel uit te maken van een super-moder ne bewapening van raketten en anti-ra ketten. De praktische waarde van een voorraad atoombommen is nihil, als de in- let van dat verschrikkelijke wapen niet mogelijk wordt gemaakt door een even redig modern militair apparaat. Zover is Frankrijk nog lang niet en misschien is het ook niet de bedoeling van De Gaulle om ooit zover te komen, omdat hij de „bom" wellicht slechts als een machts symbool beschouwt. Dit is de zwakke schakel in de goochel toer op het Atlantisch podium, een zwak te die door Washington ongetwijfeld is onderkend en uitgebuit. De variatie in het repertoire van de Franse goochelaar mag doen verwachten, dat hij met een andere, betere toer komt. Zodat de NAVO-effectiviteit wellicht toch te redden is, ten bate van Frankrijk evenzeer als van de andere deelgenoten, want een hechte defensie in Europa met sterke steun van Washington is ook voor de Fransen on ontbeerlijk, al was het alleen maar om het latente gevaar van een losraken van Duitsland en een nieuwe, onzalige ver warring in Midden-Europa te voorkomen. WARSCHAU (AP) De rechtbank in Torun in midden-Polen, heeft de 33-jari ge Eugeniusz Taraseniko ter dood veroor deeld, omdat hij een taxichauffeur heeft vermoord. Dat gebeurde verleden jaar ok tober. OTTAWA (AP) De Canadese minis ter van Justitie, Lucien Cardin, heeft de beschuldiging uitgesproken, dat twee of meer leden van het vorige Canadese ka binet betrekkingen hebben onderhouden met een thans overleden Oostduitse spion- 1M. Sekou Touré zei dat leden van de par tij in militaire konvooien naar Ghana zul len worden gezonden „om het volk van Ghana te bevrijden van de dictatuur van de militaire verraders" die dr. Kwame Nkroemah hebben afgezet. Hij zei even veel recht te hebben om in Ghana tus senbeide te komen als de Verenigde Sta ten om zich te mengen in de Vietname se kwestie. Hij deelde verder mee dat 20.000 Gui nese ex-militairen zich zouden aansluiten bij 50.000 militairen die zouden worden gerecruteerd uit Guinee. Ook vrouwen en jongemannen zouden deel gaan uitmaken van dit bevrijdingsleger. De Guinese president richtte zich ver volgens tot president Boigny van Ivoor kust, die hij ervan beschuldigde troepen naar de grens tussen beide landen te hebben gezonden om te verhinderen dat Guinese militaire konvooien door Ivoor kust naar Ghana zouden trekken. Waarnemers in Dakar zijn niet verrast door de dreigementen van president Se kou Touré. Zij geloven niet dat hij zijn woorden in daden zal omzetten. Guinee heeft geen gemeenschappelijke grens met Ghana en troepenkonvooien zouden door Ivoorkust moeten. Dit land zal zich daar- BARCELONA (AFP) In een Capu- cijnerklooster in Barcelona worden sinds woensdagmiddag ongeveer vijfhonderd studenten „belegerd", die daar bijeen waren gekomen voor het opstellen van een manifest en de oprichting van een „vrije" organisatie. Dit manifest zou de vorming van democratische organen in de univer sitaire wereld beogen. Voorts was de be doeling te komen tot een nationaal stu dentencongres, alsmede tot een algemene universitaire conferentie. De studenten willen het klooster pas verlaten, als de politie zich terugtrekt. De politie, op haar beurt, wil de studenten aanhouden, zodra zij het klooster verla ten. Ze zegt dat de studenten geen ver gunning hadden voor de bijeenkomst. Zon der toestemming van de aartsbisschop van Barcelona, mgr. Gregorio Modrego Cassaus, mag de politie het klooster niet betreden. De aartsbisschop heeft de politie geen toestemming gegeven het klooster binnen te gaan en zou opdracht hebben gegeven vandaag vijf vrachtwagens met levens middelen naar de belegerden te sturen. Vier personen, onder wie een verslag gever van de Franse radio en televisie, die filmopnamen wilden maken, zijn door de politie aangehouden. Een duizendtal demonstranten dat naar het klooster wilde marcheren, is door de politie verspreid. Vijf betogers werden ge arresteerd en vier gewond. tegen zeker verzetten. Ook acht men de route om Ivoorkust heen door Mali weinig waarschijnlijk Guinee heeft niet voldoende vliegtuigen en schepen om door de lucht of overzee militairen naar Ghana te zenden. Boven dien zou Guinee materiële steun van een grote mogendheid nodig hebben, hetgeen volgens waarnemers vrijwel onmiddellijk zeer ernstige internationale complicaties tot gevolg zou hebben. STRAATSBURG Het Europese Parle ment heeft donderdag gepleit voor op richting van meer Europese scholen in, de zes landen van de gemeenschap. Der gelijke scholen zijn nu gevestigd in zes plaatsen in de gemeenschap: Luxemburg, Brussel, Varese, Mol, Karlsruhe en Ber gen. Ze hebben samen 5600 leerlingen. De Europese scholen zijn aanvankelijk ge sticht voor kinderen van Europese ambte naren die buiten het eigen land gesta tioneerd waren, doch ze zijn later ook opengesteld voor kinderen van andere buitenlanders. Robert Smith (boven) en Kenneth Gibbs (onder), respectievelijk zoon van premier Ian Smith van Rhodesië en zoon van de Rhodesische gouver neur, sir Humphrey Gibbs, zijn gis teren in Kaapstad „ontvoerd". De ontvoering was een grap van mede studenten om aan geld te komen voor de viering van een „jooldag". Beide jongens werden na korte tijd weer vrijgelaten. CALCUTTA (Reuter) Bij de ongere geldheden die woensdag in het gebied van Calcutta in India zijn uitgebroken hebben veertien mensen het leven verloren. Er vielen tien doden, toen de politie het vuur opende op een betogende menigte in de stad Howrah. In de spoorwegstations van de plaatsen Roesjra en Konnager werden drie mensen door kogels afgevuurd door de politie gedood. Ook in Asanol viel een slachtoffer. De ongeregelheden ontstonden tijdens een staking die was uitgeroepen door ne gen politieke partijen uit protst tegen het beleid van de regering bij de voedsel voorziening. In de plaatsen Oettarper en Hind wer den tientallen mensen met verwondingen in ziekenhuizen opgenomen. De politie wist heir een aanval op het station af te slaan, doch zij kon niet voorkomen dat een goederenopslagplaats in brand werd gestoken. Tegen het middaguur was spoorwegver keer in de streek niet meer mogelijk door de vele versperringen die de betogers op de rails hadden gelegd. Het Europese parlement heeft de com missie van de Europese Economische Ge meenschap donderdag dringend verzicht spoedig maatregelen te nemen ter verlich ting van het voedseltekort in India. Brief. Een aantal vooraanstaande Poolse schrijvers heeft een brief ondertekend, waarin wordt gezegd dat de straffen te gen de Russische schrijvers Andrei Si- nyavsky en Joeli Daniel worden be treurd. Waarheen de brief zou worden gezonden was niet duidelijk, maar aan genomen werd dat deze naar de bond van Russische schrijvers in Moskou is gestuurd. Advertentie HOFNAR PARIJS (Reuter) President De Gaulle heeft zijn westerse bondgenoten verzekerd dat hij niet van plan is om bij het bezoek, dat hij in juni aan de Sovjet- Unie zal brengen, een Frans-Russisch verdrag te sluiten. Hij zou ook niet van plan zijn wijziging te brengen in Frank- rijks bondgenootschappen. Deze garanties waren vervat in een gedetailleerde toe lichting op het besluit van De Gaulle om de Franse strijdkrachten van de NAVO los NEW YORK (AFP en Reuter) De drie negers die voor het Hooggerechts hof van de staat New York terechtstaan verdacht van moord op de mohamme daanse negerleider Malcolm X, zijn door de jury schuldig bevonden aan moord met voorbedachten rade. Deze jury bestaat uit negen mannen, onder wie drie negers, en drie blanke vrouwen. Het proces heeft acht weken geduurd. De drie verdachten zijn: de 24-jarige Talmadge Hayer, de 27-jarige Norman Butler en de dertigjarige Thomas John son. Talmadge Hayer heeft verklaard, dat hij medeplichtig is aan de moord op Mal colm X, maar dat de twee andere ver dachten onschuldig waren. De verdachten zullen niet ter dood veroordeeld kunnen worden, omdat deze straf in de staat New York alleen kan worden opgelegd in gevallen van moord op politiemannen of cipiers. te maken, docht het Franse lidmaatschap van deze organisatie te handhaven. De toelichting op de Franse opvattingen zou donderdag ter hand zijn gesteld aan de diplomatieke vertegenwoordigers van Canada en twee andere NAVO-landen. De overige NAVO-leden kregen haar van daag. Het Franse staatshoofd gaat in dit stuk uitgebreider in op de redenen die tot het eerder deze week in persoonlijke brieven aan president Johnson, premier Wilson, bondskanselier Erhard en pre mier Moro weergegeven Franse NAVO- besluit hebben geleid. „Er staat nauwkeurig in wat wij be doelen", zo verklaarde een Franse woord voerder. Volgens hem wordt in de toe lichting duidelijk gemaakt, dat het At lantisch verbond gehandhaafd dient te blijven, doch waarom Frankrijk meent dat bepaalde regelingen binnen het verbond niet langer in overeenstemming met de huidige internationale toestand zijn en ze daarom niet langer aanvaardbaar acht. In het memorandum wordt gezegd, dat president De Gaulle het westerse bond genootschap gegrondvest wil zien op nau we diplomatieke en militaire samenwer king tussen de Westeuropese landen en op een wederzijds defensieverdrag tus sen West-Europa en de Verenigde Staten. Dit betekent dat er twee veiligheidssyste men binnen de NAVO zouden ontstaan: enerzijds een Europees, anderzijds een Europees-Amerikaans. Geregeld overleg tussen alle ministers van Buitenlandse Zaken van de NAVO-landen zal de twee systemen moeten verbinden. Bondskanselier Erhard van West-Duits- land heeft president De Gaulle schrif telijk meegedeeld dat hij integratie van de Atlantische strijdkrachten onvermij delijk acht. Dat heeft een Westduitse woordvoerder meegedeeld. Er lopen steeds meer jon gens rond met een kort kop- pie. Wat een raar gezicht is dat, zo'n kort koppie. Waar moet dat heen met het straat beeld en het openbaar fat soen? Het gaat niet alleen om dat korte koppie, het gaat om de mentaliteit die er ach ter steekt. De korte koppies zijn rebellen. Ze spotten met de traditie en de mode, met de orde en de eerbaarheid. Zij willen opvallen, schokken, onrust stoken, aanstoot geven, ergeren. Het is de uiting van „ik heb lak aan alles", dat is het eigenlijk. Tot nu toe was onze jeugd fatsoenlijk, zedig en volg zaam. De jongens trokken de pakjes aan die de moeders voor hen kochten, zondags wat mooier dan door de week, en ze gingen onderda nig iedere maand naar de kap per voor een permanentje. Hun bruine, zwarte of blonde lokken golfden tot op hun schouders, zoals dat behoor de, en geen van die brave jongetjes dacht aan de moge lijkheid om zich te laten mil limeteren. In de gezinnen heersten rust en vrede, even wicht en discipline. Het was een weelde om zo'n keurig gezin aan tafel te zien zitten: de jongens met hun mooie lange haren, de meisjes met hun zedige korte stekeltjes, de jongens in hun van vader op zoon overgeërf de leren vesten en geruite broeken, de meisjes in hun cowboy-bloesjes en hun cor duroy pantalons. Zo hoorde het, zo hadden grootvader en grootmoeder in hun jonge tijd óók aan tafel gezeten. De sfeer ademde klassieke stabi liteit en liefde voor de tradi tie. En daar komt me plotseling zo'n uit het lood geslagen jongen op het idee, naar een kapper-voor-kwade-zaken te stappen en zijn golvende haartooi te laten afknippen. Met zijn korte koppie loopt ie over straat, nageroepen en bespot door iedereen die hem ziet. Het kan hem niet sche len, hij steekt zijn brutale re- bellenneus in de wind en loopt voor gek. Bij zijn korte koppie trekt hij dan ook nog een colbertpakje aan, com pleet met overhemd, das en lef doek je. En zo uitgedost pioniert hij net zolang, tot hij aanhang krijgt. Eerst bij de meisjes natuurlijk. Het leed van de wereld begint altijd bij de meisjes. Ze lachen hem uit, maar voelen in hun binnenste toch een soort bewondering voor zijn lef en zijn zwier. En zodra andere jongens merken dat de meisjes overstag gaan, rennen ze als koeien achter elkander naar de kappers. Twee, vier, tien jongens met korte koppies in een paar maanden tijd zijn het er hon derden. Men moet zich even voor stellen wat er in de gezinnen gebeurt. Zeven jongens aan tafel, een ervan met een kort koppie. Vader vloekt en tiert, moeder huilt en smeekt. De rebel heeft er lak aan. Hij spot met alles wat aan fat soen en zeden in huis voor radig is. Terwijl zijn zes bra ve broers met hun lange, glanzende lokken dag in dag uit thuis zitten en naar de klassieke Beatle-muziek luis teren om cultuurmensen te worden, trekt hij er 's morgens vroeg op uit om bij een baas te gaan werken. De buurt spreekt er schande van, va der denkt aan zelfmoord, moeder ligt in de zenuwen. Vrijdags komt het zwarte schaap met het korte koppie thuis en heeft ook nog de brutaliteit om zijn loonzakje in de huishoudkas te legen. „Ik dank de hemel dat groot pa dat niet meer hoeft mee te maken," prevelt moeder bleekjes. Het goede mens is totaal van de kook. De sfeer in huis is bedorven, het gezin raakt op drift, de ondergang is nabij. Maar de duivelse kwajon gen met zijn korte koppie gaat zijn gang. De broers bekijken elkaar en strijken over hun haren. Nog vallen de glanzende gol ven op hun schouders maar wat zal de toekomst brengen? Zullen zij zich weten te ver weren tegen de bacil des verderfs en de rebellie onver let doorstaan? Of zullen zij worden aangetast door de ziekte hunner generatie en overstag (plus naar de kap per) gaan? En zijn trouwe, fatsoenlijke kappers die weigeren mee te doen aan de rage. Zij wijzen korte-koppies-klanten de deur en gaan karaktervol door met hun permanentjes en uitdun- schaar. Maar andere, minder consciëntieuze vakgenoten zien er geen been in onder één hoedje te spelen met de rauwe geest des tijds. Zij zet ten zonder pijn voor veel geld de schaar in de haren en brengen op die manier steeds meer leed, ruzie en gif in de gezinnen. Pecunia non olet. Wat kan het hun schelen, als ze maar verdienen. De confectiehandelaars vor men de tweede groep colla borateurs. Zij ruiken geld en bieden in de klerenwinkels steeds meer rare drachten aan: vreemde kostuums van kamgaren stof, broek vest en colbert uit een en hetzelfde weefseltje, witte overhemden met hooggesloten boorden, zijden dassen die onder de boord moeten worden ge strikt. Eerst aarzelend, later mas saal kopen de jongeren de nieuwe mode. En er ontstaat een generatie van lachwek kend uiterlijk, die langzaam maar zeker conventioneel wordt. En dat zijn dan de jongens nog maar. De meisjes laten zich niet onbetuigd, maar ko men een ietsje achteraan. Eerst pappen ze aan met de kaalkoppies, dan vervallen ze zelf in zedeloze kledij. Het begint met een enkel brutaal wicht dat op straat verschijnt in een.rok. Inplaats van de zedige, klassieke pantalon die het echt vrouwelijke zo teder accentueert, wappert de wijde rok om de onverhulde benen. De benen zelf zijn in een bruinachtig nylon gesto ken. Het geheel is schreeu wend erotisch en ergernis wekkend voor ieder fatsoen lijk mens. „Ik dank de hemel dat grootma dit niet hoeft mee te maken," zuchten de zicht baar vermagerende moeders. In de gezinnen verstomt de klassieke beatle-muziek en maakt plaats voor rammelen de, schreeuwende en tinge lende flutwerkjes van ene Beethoven, Chopin of andere notenkrakers uit vroeger eeuwen, die door de naar geld hunkerende platenmaatschap pijen uit de archieven zijn ge haald en afgestoft. Inplaats van op fatsoenlijke, snelle brommers door de stra ten te rijden, amuseren de jongelui met hun korte kap sels zich op fietsen, die met spierkracht moeten worden voortbewogen. Zelfs meisjes vergeten hun vrouwelijke waardigheid zodanig, dat zij met hun ergerniswekkende rokken aan op dergelijke ve hikels rijden. De politie blijft lijdelijk toezien. Er is geen wetsartikel tegen dergelijke schennis der openbare eer baarheid. De oudere generatie, die zich met weemoed de tijd herinnert waarin zij jong was en opgroeide, ziet dit alles met angstig hart aan. Wat moet zij doen? Zij loopt of bromt waardig over straat en handhaaft haar lange lokken voor de mannen en haar kor te kapsels voor de vrouwen met de moed der wanhoop. Zij sterft langzaam uit de leren vesten en geruite pan talons hangen als kostbare souvenirs in de motkasten. Hier en daar zit een oude van dagen in de muffe kamer en luistert naar oude plaatjes als „Help" en „Yesterday". Gerimpelde vingers strijken over de versleten draagbare transistor, die op het laden- kastje prijkt. Buiten wemelt het van wapperende rokken en korte jongenskoppen. Bui ten voltrekt zich de golfslag van de tijd, op wier ritme de jonge generatie de oude ver loochent. En aan de muur hangt het portret van de dierbare afge storvene, een trotse jonge man met lang blond haar, als symbool van te vroeg gestor ven burgerfatsoen. Zo gaat het nu eenmaal altijd met ge neraties. Maar waarom moet de nieuwe generatie van nu zo uitgesproken onfatsoenlijk zijn? WASHINGTON (Reuter) Het Ameri kaanse bureau voor de controle op voe. dings- en geneesmiddelen heeft toegege ven dat het samen met een aantal gro te Amerikaanse geneesmiddelenfabrie ken een ernstige fout heeft begaan bij het in de handel brengen van een zoge naamd wonder-geneesmiddel ter behande ling van allerlei kwalen, waaronder jicht en hoofdpijn. Het middel dimethyl sulfoxide, werd tot november van het vorig jaar zonder controle aan artsen verstrekt die geen be voegdheid hadden er proefnemingen mee te doen. Het controlebureau heeft daarna de proefnemingen op proefpersonen doen stopzetten. Het middel zou verzwakking van het gezichtsvermogen veroorzaken. NAIROBI (Reuter) Drie Russen en twee Tsjechen zijn door de regering van Kenia uitgewezen. Zij hebben het land reeds verlaten. Een reden voor hun uitwij zing is niet bekendgemaakt. Twee Russen zijn leden van de ambas sade in Nairobi en een is correspondent van het Russische persbureau Novosty. Een van de Tsjechen is de tweede se cretaris van de Tsjechische ambassade in Nairobi, de ander een employé van het Tsjechische persbureau Ceteka Ook een Chinese ambassade-employé vertrok don derdag op last van de regering van Ke nia. Sneeuwlawine. Een sneeuwlawine heeft in Taoehat in Pakistaans Kasjmir acht dorpelingen het leven gekost. Noodlanding. Een DC-7 van de Scandina vische luchtvaartmaatschappij heeft op een vlucht van Kopenhagen naar New York een noodlanding moeten maken op het vüegveld Prestwick. Niemand werd gewond. Gift. De Japanse regering heeft besloten India twee miljoen dollar te schenken ter bestrijding van de voedselschaarste. Opschudding. In Japan is opschudding ontstaan door de castratie van een elfjarige geestelijk onvolwaardige jon gen, verricht door een chirurg die meen de dat het kind alleen hierdoor een nut tige plaats in de maatschappij zou kun nen gaan innemen. De operatie zou vol gens hem een blijvende kalmerend» uitwerking hebben op de patiënt, die, naar hij zei, in het ziekenhuis steed» als een razende tekeer ging en volsla gen onhandelbaar was. De moeder van de jongen, die pas drie maanden later van de operatie hoorde, heeft een aanklachtt ingediend. Hatsjie. In de toestand van de zeventien jarige June Clark, die al ruim negen weken niest, is een lichte verbetering opgetreden. Ze niest nog steeds, maar niet meer om de vijf tot twaalf secon den, zoals eerst, doch om de twee tot drie minuten. Ongeveer 3500 mensen hebben al hulpmiddeltjes aangeraden. De vader van June heeft gezegd, dat z« nu toch wel „vermoeidheidsverschijnse len" gaat vertonen. Promotie. Valentina Nikolajeva-Teresj- kova, de eerste en tot dusver enig» ruimte vaar ster ter wereld, is bevor derd tot majoor van de Russische lucht macht. Voorbeeld. Om duidelijk te maken dat in de wateren voor de kust van de Zuid- spaanse provincie Almeria geen spoor van radioactiviteit is gevonden na het ongeluk met de Amerikaanse B-52, waarbij vier kernbommen werden ver loren en waarvan er nog steeds één vermist wordt, heeft de Amerikaans» ambassadeur in Spanje, Biddle Duke, bij Palomares in zee een bad genomen met zijn twee kinderen en de drie kin deren van de Spaanse minister van Voorlichting en Toerisme. Voedselhulp. Het Australische parlement heeft zijn goedkeuring gehecht aan voedselhulp ter waarde van acht mil joen Australische dollar die dit jaar aan India zal worden verleend. Deze schenking betekent een aanvulling op de normale bijdrage van Australië tot d» ontwikkeling van India.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 3