Slimme Timmer greep de zege in ronde van Wijk aan Zee CITY lllY 8 oscars VSV vaster op kop in 4C Medische verzorging tijdens het weekeinde G. INIA A.R.deBoer ^jjfI - Nu keus uit 67 verschillende bankstellen van 475,- tot 2.475,- FOTOLOEK ANDERSON Voor aanrijding 150 boete geëist DCIJ damt om plaats in ereklas Nieuwe bedrijven in IJmuiden Ajax 2 had moeite met Telstar 2 Kort IJmondnieuws ^«J^üfiazzatta FILM EN Fl LM WERELD DE BESTE FILM EUROPA MEUBEL0 Haarlemse rechtbank: „Luchtbus" voor Europa wordt overwogen ELKE AVOND - 8 UUR WAARONDER DIE VOOR CONSTANT - verlovingsringen - - in teak, palissander, noten, eiken, met vierkante chroompoten, met houten poten, met ronde chroompoten, met draaifauteuils. Windsor, kelim, Oudhollands, hyper modern, klassiek, Queen Anne, ge matigd modern, hoek-combinatie, rond gebogen, slaapbanken met stof, met skai of echt leer. Dank zij EUROPA-MEUBEL, internationale keus en. zullen u meevallen de prijzen WONINGINRICHTING TOONZALEN MARKTPLEIN 29 - IJMUIDEN filiaal Wijkerbaan 1 - Beverwijk Plantage 152 - Beverwijk BEDDENSPECIAALZAAK MARKTPLEIN 21 - IJMUIDEN (Er is bij ons altijd plaats voor uw auto) TELEFOON 7541 VOOR GOEDE PASFOTO'S KENNEMERLAAN 85-87 Telefoon 5962 Vraag proefrit bij: Examens VRIJDAG 11 MAART 1966 (Luxor). Met de vlotte avonturenfilm „Ontsnapping uit de jungle" wordt in dit theater tot en met zondag het weekpro- gramma ingezet. Het verhaal speelt zich af in de binnenlanden van Afrika, met Jean Marais als een Franse diplomaat, die door de lieftallige Liselotte Pulver betrokken raakt in een reeks opwindende verwikkelingen met diamantsmokkelaars. Sensaties, halsbrekende stunts en wilde achtervolgingen zijn aldus niet van de lucht in dit met tempo verfilmde exotisch avontuur, waarin de zanger Philippe Clay nog een schurkachtige tegenstander van de heer uit Cocody mag spelen. „Het leven achter de rode lampjes, op realistische wijze verfilmd" is de recla mezin voor „De rode lampjes", waar mee wij dus zijn beland bij een ander bekend bioscoopgenre: de voorlichtings-, ook wel fel-realistische film genoemd waarin, met de beste bedoelingen natuur lijk, de meer verborgen kanten van het leven door de camera worden onthuld. Tot dusver zijn de Duitsers nogal sterk geweest in dit soort films, maar thans heeft de Griekse filmer Vassili Georgia- des de delicate taak van voorlichter op zich genomen, hetgeen leidde tot een breed etaleren van de onderscheiden be zigheden in het bordeel van madame Pari, dat vanzelfsprekend is gelegen in het havenkwartier van Piraeus. Erg be langrijk zijn Vassili's onthullingen niet, zijn diverse vrouwenlevens doen zelfs tamelijk larmoyant en clichématig aan en zijn wijze van filmen is niet boeiend genoeg om de tekortkomingen van de in houd te verbloemen. Enfin, men kan zelf van maandag tot en met woensdag eens gaan kijken. Alleen zondagmiddag rijdt „De postkoets naar Santa Fé" over het witte doek, met als een der passagiers John Wayne als Ringo Kid, een ontsnap te gevangene, die zijn onschuldige ver oordeling even op zijn vijanden gaat wereken. (Kennemer Theater). De oorlog in Viet nam heeft niet lang behoeven te wachten op de handige filmproducent, die uit de wrede realiteit nog wel een hoeveelheid sensatie en romantiek weet te putten. Tenslotte raakt die oude tweede wereld oorlog ook eenmaal uitgeput aan onder werpen en ook de Koreaanse strijd heeft langzamerhand al weer veel van zijn attracties voor de film verloren. Dus nu maar op naar Vietnam en wel met „Commando's in Vietnam" en dan naar het vijandige noorden, waarheen de Vietcong de zeer geziene dokter Thé heeft ontvoerd. Rimboegevechten, onder linge ruzies om de schone Kioe Tsjing, de dochter van de ontvoerde dokter die meegaat om haar vader te bevrijden en uiteraard het nodige hoera-patriotisme, als de Vietcong tenslotte in de pan wordt gehakt. Het schema van de avonturen blijft hetzelfde, alleen het decor veran dert. Ook vrijdag en zaterdag. Twee beroemde sterren, Gina Lollobri- gida en Jean-Paul Belmonde, zullen waarschijnlijk grote trekpleisters beteke nen, om vervolgens tot en met woensdag in „Bruut.maar onweerstaanbaar" een behoorlijke belangstelling bij het bioscooppubliek te stimuleren. In de voor stelling van zaterdagnacht draait dan nog „Lokkend moeras", met de eveneens be kende Italiaanse ster: Silvano Mangano, met als intermezzo voor zondagmiddag „In de macht der Indianen", waarmee de traditionele portie matinee-sensatie moet worden verzorgd. (W.B.-theater). De Engelse oorlogsfilm „De zwarte baretten" van Terence Young vertelt de avonturen van een groep ge allieerde militairen, die bij een tankslag in de Libische woestijn gevangen wordt genomen en ettelijke ontvluchtingspogin gen ondernemen, waarbij Victor Mature als de Amerikaanse sergeant Thatcher een leidende rol vervult. Deze film is voor de zondagmiddag bestemd, vrijdag en zaterdag vooraf gegaan door de wes tern „Gespuis in Arizona" met Audie Murphy en zondag en maandag ge volgd door Elvis Presley, wiens films op het punt staan te worden vergegen, maar die men dan desgewenst nog eens in „Tickle me" kan gaan bekijken. Een 33-jarige bouwkundig uitvoerder uit Haarlem moest zich woensdag voor de Haarlemse rechtbank verantwoorden, omdat hij op 3 oktober van het vorige jaar een aanrijding had veroorzaakt. Hij reed op het kruispunt Westelijke- Randweg-Zijlweg door een rood stoplicht en raakte daarbij een bromfietser, die de Westelijke Randweg overstak. De bromfietser had hierbij een sleutelbeen gebroken. „Ik had er geen erg in", verklaarde de verdachte, „dat het licht op rood stond. „Mijn broer zag het en riep: „Ton, 't is rood". De auto was toen al op de stopstreep. De officier van justitie eiste 150 boe te subsidiair 30 dagen hechtenis en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor zes maanden. De uitspraak is over 14 dagen op 24 maart. BONN (Reuter) Britse, Franse en I Westduitse regeringsambtenaren zijn woensdag in Bonn begonnen met bespre kingen over de gezamenlijke ontwikke ling van een „luchtbus", een zeer groot vliegtuig voor personenvervoer in Euro pa. Het moet plaats bieden aan twee- tot driehonderd passagiers. De snelheid zou ongeveer 950 kilometer per uur bedragen en het vliegbereik ongeveer tweeduizend kilometer. Het project zal, wanneer het wordt verwezenlijkt, het luchtvervoer veel goedkoper maken. Advertentie lESMSMKUJK, on mno (Van onze wielersportmedewerker) Advertentie ram mm Verhoogde toegangsprijzen. (Van een medewerker) VSV heeft zijn leidende positie in de vierde klasse C donderdagmiddag ver sterkt door op eigen terrein met 3-1 van het laaggeklasseerde Onze Gezellen te winnen. Dat gebeurde in een teleurstellen de wedstrijd, waarin Onze Gezellen lange tijd beter voor de dag kwam dan de Vel- senaren. De ruststand was 0-1. In het laatste gedeelte van de wedstrijd kwam VSV onweerstaanbaar naar voren en me de dank zij twee defensie-fouten van On ze Gezellen werd de 0-1 achterstand in een 3-1 zege omgezet. De harde wind speelde een belangrijke rol in de wedstrijd VSV-Onze Gezellen. In de eerste helft hadden de Haarlemmers windvoordeel wat hun een lichte veldmeer- derheid bezorgde. De VSV-uitvallen wa ren ongevaarlijk daar er bijzonder slecht werd geplaatst en bovendien in een te laag tempo werd gespeeld. Er viel wei nig te genieten in die eerste helft. Alleen de OG-speler Jan Blom bracht de handen eenmaal op elkaar: dat gebeurde tien mi nuten voor rust, toen hij na een lange dribbel keeper Van Veen onhoudbaar pas seerde (0-1). Na de rust was VSV in het eerste kwar tier regelmatig in de aanval maar de on nauwkeurigheid in de Velser combinaties bleef, zodat de onzeker spelende OG- doelman weinig gevaarlijk werk kreeg. De VSV-aanhang had er al lang geen vertrouwen meer in, toen Belfroid de bal op het middenveld in zijn bezit kreeg en na mooi voorbereidend werk zijn links buiten Voet in staat stelde te scoren (1- 1). Na dit doelpunt werd de druk op het Onze Gezellendoel groter en begon de Haarlemse defensie te wankelen. Nniken en Van Leeuwen maakten goed gebruik van kansen die hun door missers in de Haar lemse defensie werden geboden en VSV won met 3-1. De stand in de vierde klasse luidt nu: VSV 12 20 Renova 12 11 Schoten 11 17 Bl'daal 12 10 Halfweg 12 15 Kinheim 12 10 W. aan Zee 11 14 O.G. 13 8 IEV 12 13 Hoofd. B. 12 7 NAS 11 12 Waterloo 12 S Dat het de slimme Jan Timmer niet aan koersinzicht ontbreekt, heeft hij donderdagmiddag in de ronde van Wijk aan Zee weer eens overduidelijk bewezen. De routiné uit Velsen-Noord was in de slotfase van de strijd met de jongeren Aad Duyker, Fred Zomer en Cees van Borre ontsnapt en toen dit kopgroepje twee ronden voor het einde door de in spanningen van favoriet Henny Schouten tot de orde werd geroepen, sloeg Timmer nog eens toe. Hij ging er alleen vandoor. Voordat Schouten het gevaar van deze charge besefte, was Timmer die zich eerder in de strijd bij de vele premie sprints niet onbetuigd had gelaten al onbereikbaar geworden. Door het gure weer en concurrentie van de televisie viel de belangstelling voor deze ronde van Wijk aan Zee, die door de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland" als een clubontmoeting met „De Bataaf" uit Halfweg werd gereden, enigszins tegen. Desondanks hebben de amateurs (34 man) toch voor een aantrekkelijke strijd gezorgd. Steeds weer waren er nieuwe de- marranten die hun geluk met een ontsnap ping beproefden. Door het hoge tempo wa ren al hun inspanningen evenwel tevergeefs. Het gelid was en bleef gesloten. Alleen de minder sterke rijders gingen in deze tempo slag ten onder. De eerste aanval de beste kwam al na enkele rondes het kleine parcours van amper 700 meter moest tachtig keer „genomen" worden van Jan de Jong en Cees van Borre. Zij trokken fel van leer, maar konden zich toch niet aan de greep van het peloton ontworstelen. Voor De Jong kreeg de koers nog een onverwachts snel einde doordat hij met streekfavoriet Gé v.d. Winden ten val kwam. Door de activitei ten van Ed Broerse, Daan Holst en de bijzonder strijdvaardige Cees van Borre bleef de strijd zijn aantrekkelijk karak ter behouden. Aan een ontsnapping viel echter niet te denken. Daarvoor lag het tempo veel te hoog. Ook de jonge debu tant Guus Zantingh zag geen kans om Advertentie ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 Op 23 april zal de eerste ronde van het damtoernooi om twee topplaatsen in de landelijke ereklasse worden gespeeld. Deelnamende clubs zijn: SWZDV (Sche- veningen), LDV (Leiden), DDD (Alk maar), DCY (IJmuiden), Huizum (Leeu warden), Almelo, TDV (Tilburg) en Vrien denkring (Nijmegen). Op het stadhuis van Velsen ligt voor een ieder ter inzage een aantal verzoeken om vergunning ingevolge de zo genoem de hinderwet. Het gaat om: een autoplaatwerkerij aan de James Wattstraat; een inrichting voor het opslaan en aftappen van super- benzine aan de Ampèrestraat; een inrich ting voor carrosseriebouw en plaatwerk aan de Fresiastraat (Santpoort); een visverwerkingsbedrijf, een visrokerij en een diepvriesinstallatie aan de Rondweg; een machinale houtbewerkingsinrichting aan de IJmuiderstraatweg (no's 115, 116 en 117); een inrichting voor de fabricage van synthetische pigmenten aan de Beeck- sanghlaan (Velsen-Noord) een inrichting voor de verwerking en het bakken van vis aan de Velserduinweg (no. 111). Men kan mondeling bezwaren inbren gen tegen inwilliging van deze verzoeken op donderdag 24 maart om 11 uur ten ge meentehuize. Alleen zij die op deze zitting zijn verschenen om hun bezwaren monde ling toe te lichten zijn, nadat zij voor 20 maart schriftelijk bezwaren bij het colle ge van burgemeester en wethouders heb ben ingebracht, gerechtigd tot beroep. een beslissende voorsprong te nemen. Daarna sloegen Aad Duyker, Fred Zo mer, Jan Timmer en Cees van Borre de handen ineen, maar voor een felle tegen- aanval van Schoten moesten ook deze vier knapen zwichten. Timmer wenste zich echter nog niet gewonnen te geven en ging er meteen na de hergroepering er moesten nog twee rondjes afgelegd worden alleen vandoor. Daarmee had hij succes. Favoriet Schouten kwam nog wel fel opzetten, maar Timmer achterha len kon hij niet meer. Dik verdiend snel de de knaap uit Velsen-Noord als triom fator door de finish. De uitslag was: 1. J. Timmer, Velsen- Noord, de 55 km. in 1 uur 19 min. en 9 sec.; 2. H. Schouten, Badhoevedorp; 3. G. Zantingh, Aalsmeer; 4. Ko Zomer, Halfweg; 5. K. de Kok, Amsterdam; 6. K. Groot, Bovenkerk; 7. C. van Borre, Velsen-Zuid; 8. H. Schreurer, Amsterdam; 9. F. Zomer, Halfweg; 10. J. Aartsen, Beverwijk. De strijdwaardige Amster dammer Daan Holst kreeg in de eindfa se van de strijd met pech te kampen, stapte weliswaar snel op een andere fiets over, maar kon het peloton niet meer achterhalen. De jonge Beverwijker Aad Duyker verspeelde zijn kansen op een goede prijs door een val. De voorwedstrijd van de nieuwelingen werd op fraaie wijze gewonnen door de jeugdkampioen schaatsenrijden Marcel Pennings uit Nieuw Vennep. Hij wist on danks een val weer aansluiting met de kopgroep te krijgen en pareerde daarna met succes een uitval van Herman Tiben. De tijd van Pennings over de 28 km. was 40 min. en 7 sec. Zoals te verwachten was, keerde Tel star 2 van de uitwedstrijd tegen Ajax 2 met lege handen huiswaarts. Maar toch was er een lichtpuntje: Het elftal speelde beter dan men de laatste maanden gewend was, zodat er zelfs een strafschop aan te i pas moest komen, om de in de eerste helft verkregen „broze" hoofdstedelijke 1-0 voor sprong om te zetten in een veilige 2-0 overwinning Dit geeft de Velser burger weer moed voor de komende ontmoeting tegen MVV 2. Deze Maastrichtenaren hebben sinds 31 oktober van het vorige jaar, toen tegen DWS met 1-1 werd gelijk gespeeld, in geen I enkele uitwedstrijd meer een succes (je) kunnen boeken. Door betere resultaten in de thuiswedstrijden bezetten de Maas trichtenaren met 13 punten uit 16 welis- waar nog de twaalfde plaats, doch deze punten werden in hoofdzaak behaald in de eerste 9 wedstrijden van dit seizoen. De laatste 7 wedstrijden echter leverden slechts 3 punten op. Al met al lijkt ons de kans dan ook groot, dat Teister na 4 achtereenvolgende nederlagen weer eens een overwinnig behaalt. In de reserve eerste divisie is de stand: Ajax 17 25 PSV 17 17 Volendam 17 23 Velox 15 16 ADO 18 23 Telstar 15 13 Go Ahead 16 22 MVV 16 13 DWS 17 21 Twente 16 13 Sparta 17 19 GVAV 17 11 Heracles 16 17 Excelsior 17 8 Feijenoord 16 17 SVV 17 6| NEDERLAND IJMUIDEN: Artsen: (met ingang van zaterdagmiddag 13 uur): P. J. W. van der Toorn, Frans Naereboutstraat 70, tel. 4084; F. M. van Stekelenburg, Leeuweriklaan 52, tel. 4290; J. J. Wuite, Röntgenstraat 1, tel. 4953. Apotheek: Apotheek Kuilman Lange Nieuwstraat 403. Tandartsendienst voor Velsen, Beverwijk en Heemskerk, alleen voor spoedgevallen, zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur: C. Ph. Hamann, Vondellaan 27, Bever wijk, tel. 02510-23017. Verloskundigen: Mevr. M. Bakker, Snel- liusstr. 53, tel. 5053; mevr. E. Kuijk- Engelhardt, Moerbergplantsoen 143, tel. 7949; mej. A. C. v. Saase Rijnstr. 92, tel. 8969; mej. C. v. Zandvoort, Poolstr. 18 tel. 2070. Wijkverpleging: Groene Kruis, voor IJmuiden en IJmuiden-oost, zuster C. Nap, Hofdijklaan 10, Driehuis, tel. 02550- 6195; voor Velsen-zuid en Velsen-noord, zuster J. Markerink, Geelvinkstraat 27, Velsen-noord, tel. 02510-23936; voor Drie huis, Santpoort-noord en Santpoort-zuid, zuster K. Langejan, Irissenstraat 14, Santpoort, tel. 02560-7477. Voor het Wit-Gele Kruis: zustter C. Nooy, Corantijnstraat 5, Santpoort, tel. 02560-7440. Dierenarts: de dienst voor zieke huis dieren in de IJmond wordt dit week einde waargenomen door de dierenarts J. P. Westerman, Hartenlustlaan 7, Bloe- mendaal, tel. 02500-51555. SANTPOORT: Arts: A. J. Th. van Wely, Hoofdstraat 236, Santpoort-Dorp, teL 02560-8510. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-zuid, tel. 02560-8249. BEVERWIJK: Artsen: voor de artsen Fierstra sr., Fier stra jr., Lange, Plantinga, Reddingius, Rolink, De Ruiter, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling, van zaterdag 12 uur tot zondag 9 uur, L. J. Vreeling, Advertentie Fm Advertentie Dealer voor gem. Velsen v/h „Kennemer Garage" N.V., Kennemerlaan 224—226, IJMUIDEN Telefoon 02550-4324 snncaisDD Vondellaan 29, tel. 02510-23364; zondag van 9 tot 24 uur G. K. Fierstra, Wijker- straat 194, Velsen-n., tel. 02510-24987; voor de artsen Ten Harmsen van der Beek, Hommes, Peeters, Swaab, Vos en Zeijlmans, van zaterdag 12 uur tot zon dag 24 uur, M. ten Harmsen van der Beek, Lessestraat 1, Beverwijk, tel. 02510-25356. Tandarts: Voor Beverwijk, Velsen-noord en Heemskerk, van zaterdag tot zondag tussen 17-17.30 uur (uitsluitend voor spoedgevallen) C. Ph. Hamann, Vondel laan 27, Beverwijk, tel. 02510-23017. Apotheek: Voor Beverwijk, Velsen-noord en Heemskerk, vanaf zaterdag 12.30 uur tot zaterdag 19 maart 12.30 uur, Apotheek Donker, Bresstraat 61, Beverwijk, tel. 02510-27955, ook nachtdienst. Voor Heemskerk is Apotheek De Heemskerkse, Kerkweg 11, tel. 02510-32490, niet de weekends, wel alle avonden in die week geopend. Voor India. Een jeugdgroep uit de gemeente Velsen (in het comité van aan beveling hebben onder anderen zitting de burgemeester van Velsen mr. J. C. Bührmann en de commissaris van politie de heer W. Sepp) voert nog steeds een actie ten bate van „Eten voor India". Er zal op vrijdag 18 maart, aanvangende te 20 uur, in de Stadsschouwburg van Vel sen een uitvoering worden gegeven, onder leiding van de heer Schmid en met mede werking van de Christelijke gymnastiek vereniging IJmuiden, het Ichthus-kwartet en de IJmuider Harmonie en nog vele anderen. Concert. In het Marquette theater te Heemskerk geeft de plaatselijke fan fare- en drumband op vrijdag 11 maart een uitvoering. Dirigent is de heer Jac. Wildschut. Tijdens de pauze zal het accor deon- en showorkest De Klavierschippers uit IJmuiden zich laten horen. De entre act muziek wordt verzorgd door de heer L. Karemaker aan het elektronisch orgel. Het concert begint om acht uur 's avonds. AMSTERDAM (Gem. Un.) De heer J. C. de Valois uit Badhoevedorp is ge promoveerd tot doctor in de geneeskunde op een proefschrift getiteld „An electro physiological study of cerebral anoxia. An investigation of the influence of hy perbaric oxygenation upon cerebral cor tex and hippocampus of the rabbit". Pro- motor was prof. dr. J. Arriens Kappers.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4