Telstar heeft weinig kans bij Ajax Rik van Looy ritwinnaar en nu tweede in Parijs-Nice i Jarige jeugdkampioen al in de wielersfeer Henk Scholte door twee nederlagen uitgeschakeld GEELS SPEELT VIERDE WEDSTRIJD IN EEN WEEK Cambuur wil eigen amateurclub met louter jeugd Veldhandbal gaat weer beginnen De opstellingen Cassius Clay nu tegen Chuvalo Hilversum sluit winterseizoen af Strenge straffen tegen VVV Schaatssterren kregen de scheve schaats Tsjechen nog bovenaan bij ijshockeystrijd - vandaag bij huldigingswedstrijden van Verkerk en Schenk - BERARDI EN GALVEZ BRAKEN ILLUSIES ZATERDAG 12 MAART 1966 11 Bakker speelt weer mee en Galis j wordt door v. d. Kuil vervangen MÈËÊÊm Valhelmen verplicht voor Belgische renners Stöve ronde verder Piet van der Lans in Zwitserse formatie Niet dringend Overgeschakeld Geesink en Verkerk vliegen naar Japan s 2 (Van onze sportredactie Indien Telstar inderdaad in „a winning mood" verkeert dan zal Ajax het morgen niet mogen onderschatten. Donderdag werd MVV door de Velsenaren uit de be kerstrijd gewipt en afgelopen zondag moest Elinkwijk het ontgelden. Of ook Ajax zich zal laten slachtofferen is een vraag die waarschijnlijk ontkennend be antwoord dient te worden. De koploper uit het voetbalwalhalla wordt hardnek kig achtervolgd door Feijenoord (op drie punten) en mag daarom vooral tegen een zo laag geklasseerde ploeg als Telstar geen fout maken. In het team van Ajax doen echter twee spelers van formaat niet mee. Het zijn Soetekouw en Prins die de ze week geblesseerd zijn geraakt en die worden vervangen door Hulshof en Groot, van wie de laatste bepaald niet in grote vorm steekt. Het totale klasseverschil is echter toch nog groot waardoor een re gelmatige Amsterdamse overwinning kan worden verwacht. In het team van Tel star speelt de jonge Geels zijn vierde duel in deze week. RCH kan door een zege op het zwakke NOAD zijn kopposi tie consolideren en EDO is gevaarlijk out sider in zijn wedstrijd tegen DFC. Haar lem gaat zonder Aad Smit, die tijdens de training door zijn knie is gezakt, naar Breda om het Baronie moeilijk te maken. Beide teams ontlopen elkaar niet veel in kracht. Telstar zal al het mogelijke doen om Ajax een puntje afhandig te maken. Het laat daartoe Pirovano, die tegen MVV meespeelde, uit de ploeg evenals Galis. Bakker die geblesseerd was, speelt weer mee. Van der Kuil neemt de plaats van Galis in. Reëel gezien heeft Telstar bij zonder weinig kans Ajax in eigen huis naar een nederlaag of gelijk spel te leiden. Daarvoor heeft het een te geringe kwa liteit. Ook de laatste twee winstgevende wedstrijden van de Velsenaren zijn in dit verband geen goede maatstaf omdat deze winst met matig voetbal werd bereikt. Ajax is als volgt samengesteld: Bals; Suurbier, Pronk, Hulshof en Van Duiven- bode; Nuninga en Muller; Swart, Cruijff, H. Groot en Keizer. Voor Racing Club Heemstede staat een ogenschijnlijk gemakkelijke wedstrijd op het programma. NOAD staat welis waar op de een na onderste plaats in de tweede divisie B maar doordat het niets meer te verliezen heeft is het des te ge vaarlijker. RCH dat wegens blessures gis teren nog geen team kon samenstellen moet daarom vooral op zijn tellen pas sen. In het team van de Heemstedenaren zal Van Doesselaar niet mee kunnen spe len. Bovendien zijn Koers, Schuurman, Maslo en Meijer geblesseerd en is hun meespelen nog dubieus. NOAD. komt met het volgende team uit: Van Straaten; Simons, Netten, Donkers en Heestermans; De Beer en Muskens; Van Gastel, Maas, Brekelmans en Zieltjens. Nederlands oudste volksvoetbalclub, EDO, dat 1 maart jl. zijn zeventigste Jaar is ingegaan, ontmoet DFC. Het is een wedstrijd waarvan de uitslag moeilijk voorspeld kan worden. DFC zal door zijn nederlaag tegen RCH, afgelopen zondag, met wraaklustige gevoelens naar Haar lem komen. EDO daarentegen kan onbe vangen en met een volledige inzet voor een interessant duel zorgen. Het elftal van DFC is: Feyt; Van de Bosch, Bou wer, Van Sluysdam en Punt; Bellaard en Klein jan; De Blok, De Vos, Bennaars en De Kreek. Haarlem gaat naar Breda om daar de vesting van Baronie te nemen. Beide ploegen zijn tegen elkaar opgewassen al hoewel de Bredanaars in eigen huis mis schien iets sterker zullen blijken. In het team van Haarlem zijn naast het vervan gen van Aad Smit door Bosdijk, geen ver anderingen aangebracht in vergelijking met het team dat vorige week speelde. Baronie stuurt de volgende elf spelers het veld op: Van Bastiaansse; C. van Iers- sel, M. Brouwers, P. van de Broek en H. van Ierssel; A. van Ierssel en A. van de Broek; Van Dongen, A. Brouwers, Vermo len en Deykers. Rik van Looy, de keizer van Heren thals, heeft gisteren de vierde etappe van de wegwedstrijd Parijs-Nice op zijn naam gebracht. Hij klom daarmee op naar de tweede plaats in de algemene rangschik king achter zijn medevluchter Letort, die Pingeon de leiderstrui ontrukte. De rijders hadden op het 205 km lange traject van Saint Etienne naar Bagnols- sur-Seze, langs de oever van de Rhöne, grotendeels de wind mee, hetgeen resul teerde in een algemeen gemiddelde van 42.536 km/uur. Ondanks het hoge tempo wist in het begin al Bellone alleen weg te komen. Op de Col de la République had hij een voorsprong van een minuut op Zimmermann en Armani en van 2 min., 45 sec. op Maliepaard, Gutty, Den Hartog en Partesotti. Het peloton volgde weer op 15 seconden van dit groepje. In de afdaling naar Bourg-Argental voltrok zich een algemene hergroepering. Angla- de probeerde na 136 km ook een solo vlucht, maar hij werd dertig kilometer verder ingehaald. Op het moment dat hij werd ingehaald, sprongen Van Looy, Van de Kerkhove en Letort weg. Zij forceerden op de laatste kilometers een voorsprong van ruim een minuut. (Van onze sportredactie De stichting Cambuur wil trachten in de KNVB met een amateur vereni ging onder de naam Cambuur '66 te gaan spelen. Die nieuwe vereniging zal uitsluitend jeugdspelers omvatten. On geveer vijftien in de leeftijd van 16 tot en met 18 jaar. Ongeveer vijftien in de leeftijd van 13 tot en met 15 jaar en ongeveer dertig jongens in de leeftijd van 10 tot en met 12 jaar. Met vier elftallen zou dat nieuwe Cam buur '66 aan de competitie willen deel nemen. De voorzitter van de stichting Cam buur heeft deze plannen in een verga dering ter sprake gebracht. Voor die vergadering waren alle Friese voetbal verenigingen, ongeveer twintig clubs, uitgenodigd. (Van onze handbalmedewerker) Veldhandbalcompetitie gaat binnenkort weer van start. De standen voor zover er Haarlemse teams bij betrokken zijn luiden: Overgangsklasse A: Heren le klasse: dames UD 9 17 SEW 7 14 Niloc 2 10 13 de Blinkert 7 9 Aalsmeer 2 9 11 Micrometers 6 7 Amersfoort 10 11 DES 6 6 de Blinkert 9 10 Amstel 6 4 AAV 10 9 UDI 7 4 Rapiditas 10 4 Actief 7 2 Unitas 9 1 2e klasse B 2e klasse B (dames) (heren) Full Speed 10 17 IJmond 10 16 Vriendschap 10 15 Tonido 10 16 Concordia 10 11 AHC 2 10 14 IJmond 9 9 Concordia 10 13 JHC 8 8 Vriendschap 10 10 Rapiditas 9 8 Alw. Forw. 10 6 Tonegido 10 5 Zandvoortm. 10 3 ADO 8 1 Far West 10 2 Voor de herenploeg van Rapiditas ■taat er zondagmiddag om vijf uur nog een belangrijke zaalhandbalwedstrijd op het programma. In de sporthal Zuid te Amsterdam moeten de Haarlemmers met het Alkmaarse AOG uitvechten welke ploeg naar de afdeling zal terugkeren. De zwart-witten hebben een goede kans op de zege en dus op behoud van het tweede klasserschap. Telstar (uit tegen Ajax): Stuy; Bak ker, Kort, André en Van Egmond; Van Wijk en Althoff; Clement, Carlos, Geels en Van der Kuil. EDO (thuis tegen DFC): Boelens: Van Zon, Disselköter, Peters en Van der Putten; Hup en Nijman; Koek, Slisser, Allart en Breeuwer. RCH (thuis tegen NOAD) heeft nog geen opstelling in verband met vele blessures. Haarlem (uit tegen Baronie): Bruns; Wentink, Koster, Kruyer en J. Smit; Boom en Duyster; Bosdijk, Versluis, Couperus en De Kluyver. Vierde etappe: 1. Van Looy (Belg.), 4.49.10, 2. Van de Kerkhove (Belg.), 4.49.11, 3. Letort (Fr.), 4.49.14, 4. Seis (Belg.), 4.50.49, 5. De Roo (Ned.), z.t, 9 Sprayt (Belg.), z.t., 7 Maliepaard (Ned.), z.t., 8. Merckx (Belg.), z.t., 9. Dancelli (It.), z.t., 10. Marcarini (Fr.), .t., 11. Van der Vleuten (Ned), z.t. 12. ex aequo: alle andere renners in dezelfde tijd als Seis. Het algemeen klassement: 1. Letort (Fr.), 18.29.08, 2. Van Looy (Belg.), 18.29.55, 3. Pingeon (Fr.), 18.30.34, 4. ex aequo: Merckx (Belg.) en Gutty (Fr.), beiden 18.30.37, 6. ex aequo: Den Hartog (Ned.), Anquetil (Fr.), Adorni (It.), Pou- lidor (Fr.), Zimmermann (Fr.) en Paul Zollinger (Zwits.), allen 18.30.43, 12. An naert (Fr.), 18.31.29, 13. Rudi Altig (Did), 18.31.32, 14. ex aequo: o.a. De Roo (Ned.), 18.31.35, 22. ex aequo: o.a. Knops (Ned.), 18.32.26, 26. ex aequo: o.a. Ma liepaard (Ned.), 18.32.47, 30. Zoet (Ned), 18.32.59, 36. Zilverberg (Ned.), 18.33.44, 39. Geldermans (Ned.), 18.34.44, 47. Rent meester (Ned.), 18.36.49, 55. Braspen- ninckx (Ned.), 18.41.10, 67. Van der Vleu ten (Ned.), 18.55.34. Bij wielerwedstrijden in België zal voortaan het dragen van een valhelm verplicht worden gesteld zowel op de baan als bij de wegwedstrijden. Deze verplich ting geldt dus ook voor buitenlandse ren ners, die in België aan wedstrijden wil len deelnemen. Renners zonder valhelm wordt een startverbod opgelegd en in dien tijdens de wedstrijd tegen deze re gel wordt gezondigd zal de schuldige ren ner onmiddellijk uit de race worden ge nomen. Hij krijgt dan bovendien nog een boete van honderd Belgische francs. De'situatie in de strijd om de wereld titel in het zwaargewicht wordt met de dag onduidelijker. Nadat eerst de steden New York, Chicago, en Montreal hadden geweigerd het gevecht Cassius Clay-Ernie Terrell binnen hun muren te laten plaats vinden, wilde donderdag uitdager Terrell in Toronto het contract voor het gevecht niet tekenen- De organisatoren in To ronto hadden zelf echter nog een kandi daat achter de hand in George Chuvalo, de Canadese zwaargewicht. Chuvalo te kende vrijdagavond een contract waarin hij zich verbond om op 29 maart in de Meaple Leaf Gardens tegen Cassius Clay uit te komen. £-.v.\v.v.\\ Rik van Looy won gisteren de vier de etappe van Parijs-Nice. (Van onze paardesportmedewerker) Hilversum sluit zondagmiddag het winterse! zoen af met een groot en kostbaar programma, waarin de Winterfinale bijzonder aantrekkelijk is. De series en de beslissende rit brengen tot driekeer toe de grote klasse aan de start, waar van de crack Germano als de snélste wordt gesignaleerd. De tips: 1. Garden Party-prijs: 1. Ero Alkestis van E 2. Eulogie II; 3. Early; outsider: Dorita H. 2. Demi Winterfinale I: 1. Bravour S.; 2. Bret teur P.; 3. Adeltraut M.; outsider: Conny Stuart 3. Demi Winterfinale II: 1. Germano; 2. Y. Y Hanover; 3. Midas G.; outsider: Yonker Hanover. 4. Garden Party-prijs, 2e afd.1. Electra W. 2. Eroelina; 3. Endurance; outsider; Chopin. 5. Amateur Winterkampioenschap (finale): 1 Boudewijn B.; 2. Cunera; 3. Billy Boy; outsider Brion v. d. Lente. 6. Cocktail-prijs: 1. Don Camillo; 2. Dwarskop 3. Boy van Forges; outsider: Diplomaat. 7. Light House-prijs: 1. Bastogne; 2. Art Ere bus; 3. Adios K.; outsider: A Reine Kinley. 8. Dolce Vita-prijs: 1. Brün Beer; 2. Camillo 3. Dixy; outsider: B. Roi Kinley. Betty Stöve heeft zich vrijdag in het internationaal toernooi te Barranquilla (Columbia) na een hard en langdurig duel met de Zweedse Ingrid Lofdhal geplaatst voor de derde ronde van het dames enkel spel. De Rotterdamse won met 108 63 IJSHOCKEY. Fort Shambly, een ijshoc keyvereniging in West-Wuitsland gele gerde Canadese militairen heeft vrijdag avond op de Bossche kunstijsbaan met 177 gewonnen van een combinatie Den Bosch-Tilburg. (Van onze correspondent) De verzorger van VVV mag tot augus tus 1967 niet meer in dienst zijn van de Venlose eerste divisie club heeft de straf- commissie van de KNVB gisteren beslist. Hem is de toegang tot de velden ontzegd, omdat hij tijdens de wedstrijd VVVVe- lox, zondag, de speler van Velox, Wim Adelaar, gestompt zou hebben, toen Ade laar een vrije trap wilde nemen. VVV werd bovendien gestraft met een boete van 2.000 en een wedstrijd voorwaarde lijk zonder publiek, aangezien ook de Ve- lox-speler Hanegem in Venlo mishandeld zou zijn, toen publiek het veld op was ge komen. De Velox-speler Heerbaart werd gestraft met een schorsing van twee wed strijden, waarvan één voorwaardelijk. VVVVelox eindigde zondag in 01. Wereldkampioen Cees Verkerk, de Europese titelhouder Ard Schenk, de Noorse troef Fred Anton Maier, schaats coach Anton Huiskes en zijn echtgenote zijn door de Nijmeegse carnavalsvereni ging „De Platenpoetsers" geëerd met de orde van de scheve schaats. De ordete kenen werden aan de schaatsenrijders gistermiddag tijdens een carnavallekse bijeenkomst op Schiphol uitgereikt kort na aankomst van de vier Noren Fred Anton Maier, Per Willy Guttormsen, Svein Erik Stiansen en Magne Thomas sen die vandaag op de Jaap Edenbaan te Amsterdam een revanche tegen de Ne derlanders zullen rijden. Aanwezig waren ook alle leden van de Nederlandse kernploeg en een groot aan tal belangstellenden. Voor deze gelegen heid was de raad van elf van de Nij meegse carnavalsvereniging toepasselijk uitgedost met ijsmutsen. De bijeenkomst werd omlijst door muziek van het lijfor kest van prins Carnaval „De Dorsvle gels". De Noorse rijders werden voorts door vader Pleun Verkerk verblijd met ech te Hollandse molentjes. De „eeuwige tweede" bij de wereld kampioenschappen ijshockey Tsjecho-slo vakije, bleef ook op de voorlaatste dag van de wedstrijden in Ljubljana ongesla gen. Evenals donderdag tegen Canada ze gevierden de Tsjechen vrijdag na veel spanning met 2-1 over Zweden. Het spel peil lag minder hoog dan in voorgaande ontmoetingen. De Tsjechen speelden ele ganter, de Zweden meer in de aanvallen de Canadeze stijl. In de 15de minuut na men de Zweden door Ulf Sterner een voorsprong, de gelijkmaker scoorde Pry in de 25ste minuut. De beslissing viel in de 41ste minuut door een treffer van Ji- rik uit een voorzet van Golonka. De Russen klopten Canada (3-0) na een niet al te beste wedstrijd, waarin de Ca nadese doelman Martin weer uitstekend was. De VS en Oost-Duitsland trokken met 10.000 bezoekers aanzienlijk meer publiek dan Tsjecho-Slovakije en Rusland later op de avond. De technisch superieure Amerikanen werden luid aangemoedigd en behaalden een ruime 4-0 zege. Groep B: Joegoslavië-Roemenië 5-5. In groep C werd gespeeld de ontmoeting De- nemarken-Zuid-Afrika. Denemarken won met 6-2. (Van onze sportredactie) Piet van der Lans heeft onderdak ge vonden in een nieuwe Zwitserse ploeg voor wielerprofs. De Nederlander heeft als ploegmaten de Belg Jos Hoevenaers, de Zwitserse crossspecialist Gyger, de Franstnan Ralley en de Duitser Pfeiffer Vier Zwitsers zullen de ploeg complete (Van onze sportredactie) Marcel Pennings schaatst vandaag met lichte tegenzin. De blonde land bouwerszoon, terughoudend en geen enkele behoefte voelend prat te gaan op zijn opmerkelijke schaatssucces- sen, had vandaag de voorkeur willen geven aan de fiets. Hij had de cadans willen vinden op zijn racefiets; trai nen in het wijde Haarlemmermeer land; zijn ouderlijk huis in Nieuw- Vennep achterlatend met verjaar dagsvreugde; die aan hem gewijd is. Marcel Pennings is vandaag achttien jaar geworden. De Nederlandse kampioen bij de jeugd schaatst op zijn verjaardag bij de huldigingswedstrijden voor we reldkampioen Verkerk en Europees kam pioen Schenk op de Amsterdamse Jaap Edenbaan. Maar van Marcel Pennings is het schaatsseizoen al afgelopen; hij heeft voor de zomermaanden gekozen voor het wielermétier. Vorig jaar was hij in club wedstrijden één van de snelle jongens van De Bataaf en dit jaar behoort hij bij de vele talentvolle nieuwelingen, die in open koersen aan de slag gaat. Er zijn meer jonge sportmensen ge weest, die wielrennen en schaatsen samen wilden laten gaan. Liebrechts is hét voor beeld al liet hij dan tot dusver uiteinde- (Van een speciale verslaggever) „Ik ben er met mijn hoofd niet bij". Deze klacht liet Henk Scholte aan het einde van de eerste dag van het wereld kampioenschap kader 71/2 in de Merca- torhalle in Duisburg horen. Dit er niet bij zijn beperkte zich niet tot de eerste dag, want ook op de tweede dag moest hij ontgoocheld naar de kant gaan. De slanke Argentijn Osvaldo Berardi bracht de Europese kampioen op overtuigende wijze aan zijn verstand, dat er voor hem weinig eer te behalen valt. Hij tracteer- de Scholte op een fikse nederlaag. En nog was de beker voor de Eindhovenaar niet leeg, want Scholte moest gisteravond ook tegen Galvez het hoofd buigen. De Ne derlander telt dus niet meer mee. Marty kan de titel nauwelijks meer ontgaan. In de negende beurt van de partij te gen Berardi werden de rollen abrupt om gekeerd. De Nederlander stond behoorlijk voor: 163-245, maar op dat moment kwam de Argentijn aan de tafel. Hij toverde een slotserie van 137 caramboles tevoor schijn. Scholtes moreel toch al aangetast door het optreden van de Franse ex-prof. Jean Marty en het kurende vertonende materiaal, bracht het in de nabeurt slechts tot één carambole. „De ballen zijn als eieren", zei hij met een bittere glimlach. Nu mag dat ietwat overtrokken zijn, feit is, dat de ballen nu en dan als dron ken mannen over het biljart liepen. Het wordt dus nog eens gezegd tijd, dat de kunsthallen worden ingevoerd. Maar Berardi had er hoegenaamd geen last mee, hoewel bij een masqué, piqué en trekbal de moeilijkheden wel eens de kop opstaken. Marty sloeg dit alles met een glim lach gade. Het bereiken van de derde in ternationale titel is hem nu een stuk ge makkelijker gemaakt. Marty rekende zelf met Siegfried Spielmann af, die tot dan toe samen met de Parijzenaar de lijst aanvoerde. De kleine Marty rekende in vijf beurten af met de corpulente Duit ser. Hij kende nauwelijks een inzinking. Toch was hij nog niet tevreden: „als ik maar kunsthallen had gehad". Het was wel een bijzonder gunstige dag voor Marty, want ook Berardo moest in de avondpartijen het zuur van de neder laag proeven. Daar zorgde de Oostenrij ker Scherz voor in een slechte partij (ze ventien beurten). Behalve Berardi moest ook Scholte op trieste wijze de dag besluiten. De Neder lander, helemaal van slag af, moest ook de meerderheid van Galvez erkennen. Het verschil zeventien punten was wel niet groot, maar dat telt tenslotte hiet. De winst was verloren en daarmee was de ontluistering van Scholte compleet. Ceulemans, maar vooral Marty zijn na gisteravond de favorieten voor de wereld titel in het 71/2. Marty, omdat hij zich ook door Rudolph niets in de weg liet leg gen; Ceulemans, omdat hjj na zijn nederlaag op de eerste dag tegen Berardi niet veel achter blijft op de Franse ex-bil- jartprof. Berardi (Arg.) 300 11 137 27.27 Scholte (Ned) 246 11 77 22.36 Scherz (Oostenr.) 300 21 60 14.28 Galvez (Sp.) 300 21 79 14.28 Ceulemans (Belg.) 300 14 52 21.42 Rudolph (Did.) 121 14 22 8.64 Marty (Fr.) 300 5 89 60.— Spielmann (Did.) 89 5 38 17.80 283 19 44 14.91 Galvez 300 19 61 15.78 134 17 30 7.88 Scherz 300 17 73 17.64 Spielmann 63 7 20 9.00 300 7 177 42.85 Marty 300 8 133 37.50 Rudolph 64 8 23 3.00 Na de tweede dag luidt de stand' 1. Marty 8 156 2666 2. Ceulemans 6 177 - 24.10 3. Spielmann 4 129 18.87 4 137 18.31 3 91 16.29 3 79 14.08 2 77 15.40 8. Rudolph 2 51 10.19 lijk altijd wel de schaatssport prevale eren. Karstens is een ander voorbeeld. De Leidenaar voelde aan, dat een combinatie storend was. Hij koos, en naar'duidelijk is gebleken terecht, voor de wielersport alleen. Pennings is nog niet zo ver. Hij moet het komende wielerseizoen nog be wijzen dat zijn resultaten in clubwedstrij den vorig jaar en zijn jijden in de enkele wedstrijdjes dit jaar hij won donder dag de ronde van Wijk aan Zee niet tot voorbarige conclusies hebben geleid. Achttienjarige Marchel heeft zich al wel laten kennen als een goed temporijder en snelle jongen in de spurt. Voor Marcel Pennings is de gedachte aan een keuze nog niet dwingend. „Ik wil eerst eens zien hoe dit jaar het fietsen gaat." Wel al heeft hij trainer Gerard Maarse laten weten, dat hij de droogtrai- ning op het Cios in Overveen, vanaf be gin mei iedere zaterdagmorgen, zal laten schieten, wanneer hij wedstrijden op de zaterdagmiddag moet rijden. Begin au gustus wil hij echter wel de fiets aan de jcant zetten om zich weer geheel op het schaatsseizoen voor te bereiden. Schaatstrainer Gerard Maarse heeft met een zorgelijke trek van de besluiten van de Nederlandse jeugdkampioen vernomen. Hij heeft immers niet duidelijk gekozen voor de schaatssport, zoals vorige jaren wel jeugdkampioen Frits Bartling deed. Bartling, die in het afgelopen schaatssei zoen zijn jeugdrecord op de 1500 meter kwijt raakte aan Pennings (2.18.1). De Nieuw-Vennepse jongen, in april verlaat hij de middelbare landbouwschool, greep nog een record: op de 1.000 meter, voor senioren en junioren, die hij reed in 1.30.1. Zijn beste tijden op de 500 en 3000 me ter waren dit seizoen voorts respectieve lijk 44.2 en 5.00.1. Een nadeel aan het schaatsen verbon den vindt Marcel Pennings, dat jeugdige schaatsers, wanneer natuurijs uitblijft, maar zo'n vier a vijf wedstrijden rijden. Pennings zegt ook: „je rijdt alleen maar op je schema, tegen de tijd" en over het wielrennen: „er is actie, je rijdt meer wedstrijden". Pennings gaat na het verlaten van de landbouwschool thuis werken en heeft van zijn vader de wetenschap, dat het in de wintermaanden niet druk is op het ei gen bedrijf, hetgeen perspectieven biedt voor de voorbereiding op de grote schaats- gebeurtenissen. Een voorbereiding, die langdurig is en onder meer bestaat uit enkele maanden verblijf in het buiten land. Rustige Pennings schaats dus van daag weer een van zijn zeldzame wed strijden per jaar. „Ik had het liever niet meer gedaan. Ik ben nu helemaal over geschakeld op het wielrennen en nu moet je schaatsen voor zo'n achtduizend man publiek met al die groten". Anton Geesink, wereldkampioen judo, en Cees Verkerk, wereldkampioen schaat sen, zullen volgende maand samen een ple zierreisje naar Japan maken. De beide cracks zijn als sportieve ere-gasten door Japan Air Lines uitgenodigd om op 3 april deel te nemen aan de openings- vlucht per DC-8 van de luchtlijn Schip- hol-Tokio via de Noordpool.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11