Militairen kunnen nu wel persoonlijk stemmen Doden in het verkeer V VAL DA Kort en bondig* JUNGHANS -ï Commandant beslist over verlof Koningin en prins danken voor gelukwensen Mr. E. H. Toxopeus VVD-fractieleider „Stel burgemeester tegenover de raad verantwoordelijk" Soldaten beroofden 80-jarige man van 8200,- Kat gooit kacheltje om: huis in brand Nachtvorst gevaar Echtpaar dood door gebrek aan zuurstof MAANDAG 14 MAART 1966 „Wij wensen geen oppositie te blijven Adres over politiebeleid electrische schrijfmachines HARTOG Kerkelijk nieuws Haarlem Zo mooi als deze hebben wij nog drieënnegentig pendulettes de mooiste tijd V elsen-IJ muiden Beverwijk uur. WEERRAPPORTEN se Hoewel de minister van Defensie, de heer P. J. S. de Jong, zich steeds op het standpunt gesteld heeft dat militairen, die niet gelegerd zijn in hun woonplaats, bij volmacht moeten stemmen, blijkt uit een vertrouwelijke brief die aan de mili taire commandanten is gezonden, dat mi litairen die dat wensen, wel degelijk ver lof kunnen krijgen om persoonlijk hun stem uit te brengen. Bovendien is uit deze brief af te leiden dat er in de prak tijk ook nog een ruime mogelijkheid be staat dat zij hun reiskosten door het rijk vergoed krijgen. De brief aan de com mandanten is reeds in januari verzonden. Onder meer wordt erin gezegd dat een militair die er bezwaar tegen heeft om bij volmacht te stemmen de gelegenheid moet krijgen om persoonlijk zijn stem uit te brengen. Het is dan regel dat er geen reiskostenvergoeding wordt gege ven. Afhankelijk van de omstandigheden zijn er echter uitzonderingen op die regel mogelijk. Die omstandigheden moeten door dè commandant beoordeeld worden. In de praktijk lijkt het echter voor een commandant een moeilijke beslissing te zijn om uit te maken in welke omstan digheden er nu wel of niet vrij reizen gegeven mag worden. Een woordvoerder van Defensie heeft daarover verklaard: „De minister heeft zich gerealiseerd dat zich in de praktijk omstandigheden van verschillende aard kunnen voordoen, die toepassing van de algemeen geldende regel onmogelijk ma ken en waarvoor een gedetailleerde rege ling niet is te maken. Derhalve is een mogelijkheid in het leven geroepen om toch mogelijk te maken dat stemgerech tigde militairen hun stemplicht zouden kunnen vervullen. De toepassing ervan is in handen gelegd van de commandanten, die zich ervan moeten overtuigen' dat er sprake is van gegronde redenen en die De koningin en prins Bernhard hebben hun particuliere secretariaten verzocht het volgende mede te delen: „Gezien het grote aantal gelukwensen, dat wij ontvingen naar aanleiding van het huwelijk van onze dochter Beatrix, is het ons onmogelijk een ieder hiervoor per soonlijk onze dank te doen toekomen. Wij willen daarom langs deze weg allen, die jegens ons uiting gaven aan hun gevoe lens van vreugde en medeleven, van. gan ser harte danken voor hun blijken van warme belangstelling en sympathie." Tijdens de in Amsterdam gehouden al gemene vergadering van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie heeft mr. W. J. Geertsema de functie van liberaal fractievoorzitter in de Tweede Kamer neergelegd en is mr. E. H. Toxopeus, oud-minister van Binnenlandse Zaken, in zijn plaats gereden. Mr. Geertsema blijft lid van de V.V.D. fractie. Mr Toxopeus zei in een toespraak dat de liberale partij zich zal hebben in te zetten tegen gezapigheid, lauwheid en dient te strijden voor vrijheid en tegen onderdrukking. Naar de mening van mr. Toxopeus zal het hierbij met name gaan om het vraagstuk van de hulp van aan onderontwikkelde landen, om internatio nale vraagstukken en, binnenslands, om de verdediging ygn de belangen van de middengroepen. „Wij zijn oppositie, maar wij wensen dat niet te blijven", aldus de nieuwe fractie-voorzitter, die opmerkte tegenover epn beleid en een kabinet te staan, die de V.V.D. niet heeft gewild (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Ruim veertig be kende Nederlanders vragen in een adres aan de Tweede Kamer een wg ziging van de Gemeentewet, waar door de burgemeester over het beleid van de politie verantwoording schul dig wordt aan de gemeenteraad. Aan leiding is het optreden van de Am sterdamse politie op de huwelijksdag van Beatrix en Claus. Een wijziging van de Gemeentewet ach ten de adressanten van essentieel belang voor de democratische verhoudingen in Nederland. In het adres spreken zij ver der hun verontrusting uit over het optre den van de politie op 10 maart in Amster dam. Het is niet de eerste keer dat een dergelijk optreden gesignaleerd wordt, zo zeggen zij. Bij de ondertekenaars zijn prof. Duyn- stee, prof. H. H. Gomperts, Harry Mu- lisch, Ed van der Elsken, dr. W. F. Her mans, mr. H. van Beekhuizen, Jan Ro gier, drs. Eringa, Peter Schat, Joop van Tijn, pater N. van Hees, Ed. Hoornik, Herman Wigbold, dr. A. L. Constandse, Bob Steinmetz, H. van den Bergh, Han Lammers, Geert Lubberhuizen, Daniël de Lange, Matthieu Smedts, prof. mr. F. S. E. van Wijnbergen, Leen Timp, Lucebert, Cees Nooteboom, Gerard van den Boo- men, Jan Hein Donner, Pieter Brattinga, prof. dr. G. J. Kruijzer, prof. Frijda, Jan Kassies, Frits van der Poel, Opland, Si mon Carmiggelt, Jan Wolkers en Friso Endt. op grond daarvan een beslissing moe ten nemen. Wanneer de bezwaren tegen bij vol macht stemmen ontstaan zijn door een overheidsdaad dan zijn de reiskosten voor rijksrekening. Liggen de bezwaren in het persoonlijke vlak, dan is de regel dat geen vergoeding plaats heeft. Afhan kelijk van de omstandigheden zijn echter uitzonderingen mogelijk. Voorbeelden van bezwaren die zich kunnen doen gel den zijn: overplaatsingen waardoor men niet bij volmacht kan stemmen; het niet ontvangen hebben van de mededeling dat bij volmacht gestemd moet worden (bij voorbeeld wanneer in het geval van her halingsoefeningen er iets aan de commu nicatie gehaperd heeft) het plotseling ziek worden of overlijden van de ge machtigde en bezwaren van de betrokke ne om bij volmacht zijn stem uit te brengen". Advertentie KANTOORMACHINEHANDEL Schoterweg 122 - Haarlem Tel. 50130 Twee soldaten uit de Johannes Post kazerne in Steenwijkerwold hebben een 80-jarige woonwagenbewoner van 82 briefjes van 100,— beroofd, waarmee de man in een café had zitten zwaaien Toen hij, enigszins onder de invloed, 's avonds laat naar zijn woonwagen ging, hebben de militairen hem het geld afge nomen. Het is in de kazerne bij de twee soldaten teruggevonden. Vermoedelijk doordat een speelse kat een brandend petroleumkachel tje omgooide is zaterdagmiddag een huis in de Jacob van Campenstraat in Amsterdam grotendeels uitge brand. De brandweer bracht de be woners in veiligheid. Een bejaarde vrouw, die totaal overstuur was, moest naar een ziekenhuis worden gebracht. In Amsterdam zijn zaterdagmiddag de tweede, en derde etage en de zolderver dieping van een huis in de Jacob van Campenstraat totaal uitgebrand. De brand ontstond om half twaalf op de tweede ver dieping, waar een kat vermoedelijk een petroleumkachel omver gooide. De brandweer bestreed het vuur met ze- ven stralen. Op de tweede en derde ver dieping liepen enkele bewoners lichte brandwonden op. Zij werden door brand weerlieden via de trap in veiligheid ge bracht. Zondagnacht is in Vlagtwédde hotel Bakker door een felle brand verwoest. De familie Bakker, man, vrouw en een 16- jarige dochter, konden zich in veiligheid brengen door van een plat dak te sprin gen. De oorzaak van de brand is onbekend. De schade wordt geraamd op tachtigdui zend gulden. In Leusden is zaterdagmiddag een ba rak van de cavaleriekazeme De Boskamp geheel uitgebrand. In de barak waren veertig militairen gehuisvest, die voor een weekeinde met verlof waren. De oorzaak van de brand is onbekend. De Rotterdamse brandweer, die al vijf dagen bezig is met blussingswerk op het Duitse ms. „Schauenburg", moest zondag ook een brand op het Griekse s.s. „Ele- mi" in de Maashaven bestrijden. Het vuur in de lading vismeel was 's avonds ge blust. Geref. Kerken Beroepen te Aardenburg (als evangeli satiepredikant), Hoogersmilde en te On- derdendam H. Torenbeek, kand. te Den Ham (O), die geen verdere beroepen in overweging kan nemen. Aangenomen naar 's-Gravenland J. ter Horst te Twijzel; -naar Arum (Fr.) C. Ch. Verkuyl, kand. te Kampen, die bedankte voor Daarle, Giessen-Rijswijk (N. Br.) en voor Medem- blik. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Tweetal te* Heemse (2e pred. pl.J* H. D. van Herksen te Hilversum en H. J. de Vries te Bedum. Beroepen te Edmonton (Canada) S. S. Cnossen te Groningen-O. Geref. Gemeenten Tweetal te Bodegraven A. F. Honkoop te Goes en J. Karens te Nieuwerkerk (Zeel.) (van wie de laatstgenoemde is be roepen). Beroepen te Veen A. Hofman te Zeist; -te Boskoop L. Vogelaar te Almelo; -te Hoofddorp C. Harinck te Utrecht. Be dankt voor Slikkerveer L. Kieboom te Norwich (Ontario, Canada). Tussen Voorthuizen en Terschuur is gisteravond een gecompliceerd ver keersongeluk gebeurd, dat het leven heeft gekost aan één persoon. Elf per sonen werden ernstig gewond, van wie vier zeer ernstig. Het ongeluk ontstond, toen een per sonenauto, bestuurd door een vrouw zich uit de file losmaakte en tijdens een inhaalpoging frontaal in botsing kwam met een personenauto. Een an dere personenauto die daar achter reed, botste tegen een boom. De drie auto's werden geheel vernield. Het ongeluk gebeurde tijdens zeer druk verkeer op de weg. Er ontstond een grote ravage. Het verkeer werd een uur lang omgelegd via Barneveld. Tot de zwaargewonden behoort een 32- jarige dame uit Deventer, die de inhalen de auto bestuurde. Haar moeder, de 65 jarige mevrouw B. van Duren uit Deven ter, die bij haar in de auto zat, was op slag dood. Een dochtertje van de bestuur ster werd eveneens zwaar gewond, even als de heer en mevrouw Haverkamp uit Amsterdam. Als indirect gevolg van dit ongeluk ont stond op korte afstand een tweede bot sing. Een kleine personenauto kon niet snel genoeg remmen voor een wagen die moest stoppen voor de ravage op de weg. Beide auto's werden grotendeels vernield en moesten worden weggesleept. De in zittenden van deze beide wagens kwa men er met lichte verwondingen af. Nabij Baflo (O) is een vrachtauto met twee inzittenden van de weg geraakt en het water ingereden. De beurtschippers A. E. Elzes, 40 jaar, gehuwd en vader van vijf kinderen, en de 41-jarige K. Cle- veringa, gehuwd en vader van drie kinde ren, zijn verdronken. Beide mannen wa ren afkomstig uit en Andel. Vermoedelijk is de bestuurder onwel geworden. De vrachtwagen was geladen met twintig ton kunstmest. Zondagmiddag is op de rijksweg tus sen Wieringerwerf en Middenmeer de 48- jarige mevrouw M. J. C. de Jong uit Amsterdam om het leven gekomen, toen de door haar bestuurde auto tegen een lichtmast botste, e auto was met het rechter voorwiel in de berm terechtgeko men en vervolgens naar de andere kant van de weg geschoten. De heer en me vrouw De Jong moesten worden uitge zaagd. Zij werden zwaargewond naar het ziekenhuis in Alkmaar vervoerd. Me vrouw De Jong overleed tijdens het trans port. Bij een auto-ongeluk in de nacht van zaterdag op zondag is de 24-jarige me vrouw H. M. A. Voxage uit Kerkrade om het leven gekomen. Haar man verloor de macht over het stuur van zijn auto na een inhaalverbod genegeerd te hebben en met grote snelheid een andere auto te hebben ingehaald. Bij deze inhaalma noeuvre ging de wagen slippen, ramde enkele bermpaaltjes, vloog over het trot toir en botste frontaal tegen een boom De vrouw overleed tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. De man werd licht gewond Op de rijksweg Den Haag-Rotterdam is de 32-jarige heer M. Pols uit Rotterdam bij Delft met zijn auto geslipt en tegen een hek gebotst, waardoor de auto totaal werd vernield. De bestuurder, die alleen in de auto zat, overleed ter plaatse. In Callantsoog is zondagavond de 31- jarige heer H. Weert om het leven ge komen. Hij was duopassagier van een motorrijder, die tegen een ijzeren paal botste. De bestuurder werd licht gewond. De motorrijder werd van de weg in de berm gedrongen door een tegenligger, die hem bij een inhaalmanoeuvre te weinig ruimte liet. In Harderwijk is de 38-jarige heer H. van Leeuwen om het leven gekomen. De politie trof hem dood aan achter het stuur van zijn auto, die tegen een boom was gebotst. De 56-jarige mevrouw A. Smit-Van Veen uit Stadskanaal, die in Wildervank uit een bus was gestapt, stak achter de bus langs de weg over. Zij werd door een auto aangereden en was op slag dood. In Winterswijk is de 17-jarige G. H. Dammers uit Groenlo in de stromende regen met zijn bromfiets tegen een voor hem rijdende wielrijdster gebotst en ge vallen, juist tegen een hem inhalende auto. Hij werd zwaar gewond en overleed later in een ziekenhuis. In Geleen is de 14-jarige wielrijder Piet I Schoonbrood uit Urmond verongelukt. Hij kwam bij een kruispunt onder een autobus. Hij overleed tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. In Venlo is de 41-jarige metselaar Th. Beekhuizen zondagavond levensgevaarlijk gewond toen hij dicht bij huis fietsend een weg wilde oversteken. Hij overleed Geen werk van pyromaan. Vermoedens dat een pyromaan de hand heeft gehad in de brand in het r.k. tehuis voor oude da mes „Het Regenboogs-liefdehofje" in de Tuinstraat te Amsterdam zijn niet beves tigd door het onderzoek van het Amster damse brandpiket. Anonieme wapenlevering. Een onbekende heeft op een vreemde manier een hoe veelheid wapens en munitie bij de Rot terdamse politie afgeleverd, 's Nachts werd de politie gebeld en kreeg te ho ren, dat onder een surveillance-auto bij het hoofdbureau een zak met wapens en munitie lag. De politie trof daar in derdaad een militaire goederenzak aan met een geweer, een junglekarabijn, twee stenguns, een pistool met geluid demper, patroonhouders en een hoe veelheid scherpe patronen aan. Later belde de onbekende weer op om mee te delen, dat de wapens afkomstig wa ren van de voormalige ondergrondse. Heler. Een 37-jarige opkoper uit Utrecht is door het gerechtshof in Amsterdam wegens heling van het 17de eeuwse schilderij „Het vinden van Mozes" ver oordeeld tot drie maanden gevangenis straf. Het schilderij dat 35.000 waard is, werd door een Zweeds museum in bruikleen gegeven aan het Centraal Museum in Utrecht. Daar werd het een paar jaar geleden gestolen door een 20-jarige schilder. Het schilderij werd door de politie in de winkel van de opkoper teruggevonden. Bedreigd. Een veehouder bij Leeuwarden, heeft een verkiezingsbord van de Friese Nationale Partij van het erf gehaald, nadat hij door onbekenden was be dreigd. De veehouder, een lid van de A.R.P. had de partij toestemming ge geven het bord op zijn erf te plaatsen. Al spoedig regende het echter telefoon tjes met bedreigingen. Hij heeft het bord toen maar weggehaald. Advertentie de fijne Franse keelpastille ontsmet-verzacht verfrist later in een ziekenhuis. Hij was gehuwd en vader van tien kinderen. I XT i 0tiO w tt: Het K.N.M.I. deelt mee: In de afgelopen nacht is de polaire lucht, - die zaterdag en in mindere mate ook nog Het echtpaar Smits-Van Berkel is in zondag naar Nederland stroomde vrijwel het kerkdorp Wijbosch (gemeente Schijn- tot stilstand gekomen. Het klaarde daar- del) door verstikking om het leven geko-1 bij op en zeer lage temperaturen waren men. De 39-jange man en zijn 34-jarige het gevolg. In het binnenland vroor het echtgenote werden door het oudste van 3 tot 5 graden, alleen vlak aan zee bleef hun zes kinderen levenloos op bed aan- de temperatuur 1 tot 2 graden boven nul. getroffen. De slaapkamer was verwarmd Over de Britse eilanden strekt zich nu met een gaskachel, maar was vrijwel een krachtig gebied van hoge luchtdruk hermetisch afgesloten, waardoor het echt- uit. Het heeft zijn centrum nabij zuidwest- zuurstof£ebrek om het leven is Engeland en zal ook het komende etmaal het weer in onze omgeving beheersen. Het blijft dan ook droog. Waarschijnlijk zullen enkele wolkenvelden van zee uit komen binnendrijven. Deze houden da nachtelijke afkoeling tegen, maar het nachtvorstgevaar is nog niet geheel ge- I weken. Morgen overdag zijn ongeveer dezelfde temperaturen te verwachten als vandaag. gekomen. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Neder landse Comedie met „Hedda Gabler" van Ibsen. Regie: Bob de Lange. Dinsdag 20 u Haarlemse Toneel Club met „Een staats man van verdienste. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 15 en 16 u.: „Het huwelijk van onze kroonprinses", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Gabriela bij nacht", 18 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Station 3-topsecret", 14 j Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De straat zonder uitzicht", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.30 u.: „Mary Poppins' a.l. Minerva, 20.15 u.: „Sex and the single girl", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Topsecret Djiboeti", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het laatste duel", 14 j. Advertentie U moet kunnen kiezen. Daarom maakt Junghans uurwerken in zo'n grote en smaakvolle verscheidenheid. Een daarvan is beslist de pendulette die u zoekt. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het Ipcress dossier", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van werk van Hannes Postma. Dagelijks van 10 tot 17 u. en 's zondags van 13 tot 17 u Tot 20 maart. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' mees terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u, Zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza^ meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van öe Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u; zondag van 13 tot 16 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein) Expositie van tekeningen van Jaap Kruyff. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u en 20 tot 22 u. Artificia (Heemstede): Expositie van werk van de schilder Bob Buys en de beeldhouwer Hubert van Lith. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. Tot 25 maart. Galerie „De Kastanjeloot", (Wüstelaan 32, Santpoort): Expositie van aquarellen en tekeningen van Clara de Jong. Dage lijks van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Op zondag van 19 tot 21 uur. Van 6 tot 28 maart. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags geslo ten. Expositie van werk van Robbert de Bakker. Tot 28 maart. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg. In de wandelgangen expositie van schilderijen van Michèl van Overbeeke. DIVERSEN Minerva Theater, dinsdag 20.15: Simon de Waard spreekt over Finland (wereld reizigersserie). Krelagehuis (Leidsevaart)Voorjaars- beurs voor de vrouw. Dagelijks van 10 tot 17 u. en van 19 tot 23 u. Tot 19 maart. MAANDAG 14 MAART City, 20 uur: „My fair Lady". Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, IJmuiden, 20 u.: ledenvergadering Alg, Ned. Bouwbedrijfsbond. Galerie de Kanstanjeloot, Wüstelaan 32, Santpoort, van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur: Expositie van aquarellen en teke ningen, vervaardigd door Clara de Jong. De tentoonstelling duurt tot en met 27 maart. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45 uur. DINSDAG 15 MAART City, 20 u.: „My fair Lady" Stadsschouwburg, 9 u.: Onderwijzersdag. Cultureel Centrum, 20 u.: Verenigings avond Aquariumvereniging Velsen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Galerie de Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Santpoort, van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur: Expositie van aquarellen en teke ningen, vervaardigd door Clara de Jong. De tentoonstelling duurt tot en met 27 maart. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21.15 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting, spreekuur leidster: van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstr. 102 te IJmui den, telefoon 02550-7715. Federatie Bejaardenzorg Velsen, sociaal advies voor bejaarden, spreekuren: IJmui den en omgeving, van 9 tot 10 u. in het Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, tel. 02550-5010; Velsen-Noord, van 11 tot 12 u. in de gemeentelijke vergaderzaal aan de Smidt van Gelderstraat 5, tel. 02510- 2550; Santpoort, van 15 tot 16 u. in het gebouw Cusa, Hoofdstraat 117, Santpoort- Noord, tel. 02580-8014; verder volgens af spraak; secretariaat: Hoofdstraat 117, Sant poort-Noord. MAANDAG 14 MAART Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De rode lampjes". W.B. Theater, 20 uur: „Tickle me." Huize Scheybeeck, 20 u.: Toneelcursus voor jongeren, o.l.v. Gelyn Molier. Gebouw K.S.A. Peperstraat, 20 u.: eenkomst Nederlands Katholiek Vakver bond. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge- i opend van 7-17.30 uur en van 18-21.30 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie schilderijen, tekeningen en aquarellen door Freek van den Berg, geopend van 9- 18 uur. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland S'C e cfl 6 R.k. Leeszaal, Arendsweg 61, van 15-18 uur en van 19-21 uur. 14-16.30 uur. DINSDAG 15 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Bruut, maaronweerstaanbaar". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De roe lampjes". van 9-13 uur. Huize Scheybeeck, 19.30 uur: Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Bruut maar onweerstaanbaar". jaar o.l.v. Saskia Verwayen. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 16.30 uur: Jeugdcursus boetseren en beeldhou wen; 20 uur: idem voor ouderen, door Ken- nemerstaten. Stichting voor Huishoudelijke en Gezins voorlichting, Akerendamlaan 16, tel. 24267, spreekuur elke dinsdagmorgen van 10-111 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge-1 opend van 7-17.30 uur en 20-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 uur. R.k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-18 uur en 19-21 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- I phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend I Den Helder licht bew. nnw 6 2 Ypenburg mist windst. 6 Vlissingen half bew. no 7 2 Eelde onbewolkt nw 5 -5 De Bilt mist windst. 6 -2 -5 Twente onbewolkt windst. 4 Eindhoven mist windst. 6 -4 Z.-Limburg mist nnw 6 -2 Helsinki geh bew. n -8 -12 Stockholm onbewolkt nnw -8 -16 Oslo licht bew. windst. -1 -15 Kopenhagen licht bew. nnw -3 -6 Aberdeen zw. bew. wzw 10 3 Londen regen windst. 8 0 Amsterdam mist windst. 6 -1 Brussel half bew. windst. 8 -1 Luxemburg onbewolkt nnw 5 -3 Parijs licht bew. n 9 -1 Bordeaux zw., bew. n 12 5 Grenoble geh bew. nnw 2 Nice licht bew.' rmw 15 6 Berlijn sneeuw nw 0 -3 Frankfort licht bew. n 5 -3 München sneeuw nw -0 -4 Zürich zw. bew. windst. 4 -2 Genève zw. bew. wzw 6 -1 Locarno onbewolkt ozo 13 0 Wenen zw. bew. nw 6 -0 Innsbruck sneeuw ozo 3 -3 Belgrado geh bew. wnw 18 1 Athene onweer zw 18 13 Rqme onbewolkt ono 13 -1 Barcelona onbewolkt n 14 3 Madrid onbewolkt nnw 13 2 Mallorca zw. bew. windst. 15 5 Lissabon onbewolkt ono 19 8 Dinsdag 15 maart Zon op 06.56 uur; onder 18.44 uur. Maan op 04.21 uur; onder 11.17 uur. Maanstanden Laatste kwartier.14 maart Cl.19 uur Nieuwe maan22 maart 05.47 uur Eerste kwartier.29 maart 21.44 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 14 maart Hoog water 9.00 uur en 21.35 uur. Laag water 4.25 uur en 16.57 uur. Dinsdag 15 maart Hoog water 10.10 uur en 23.01 uur. Laag water 5.18 uur en 18.03 uur. van l4-1^30 uur; r.k. leeszaal geopend van Het hoog en laag water te Zandvoort ia 14-16 uur. io tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2