Belgische Liberalen willen aan nieuwe regering meedoen Vanden Boeynants rekent op spoedig einde van crisis Relletjes in Pendsjaab Vele Amerikaanse gouverneurs steunen Johnsons politiek H II denkt danll Koude oorloö in Afrika Van dag tot dag Kamparts Fischer bekent selectie voor gaskamers Stemmenwinst voor CDU en SPD in West-Duitsland Amerikanen gaan zoutpannen op Bonaire exploiteren Studenten in Spanje blijven zeer roerig OAS-vredesmacht weg uit San Domingo? Politieke spanning in Sovjet-Armenië MAANDAG 14 MAART 1966 Water in wijn WASHINGTON (Reuter en AFP). De gouverneurs van 38 Amerikaan se staten hebben in Washington een motie aangenomen, waarin zij ver klaren de Vietnam-politiek van presi dent Johnson te steunen. De republikeinse senator John Reed van de staat Maine zei dat de twaalf gouverneurs, die de bijeenkomst niet hadden bijgewoond, op de hoogte zul len worden gesteld en dat zij de motie zonder twijfel zullen goedkeuren. Amerikaanse militaire leiders dringen aan op een grotere oorlogsinspanning in Vietnam. Zij willen onder meer uitbreiding van de bombardementen op fabrieken en olie-installaties in Noord-Vietnam. MIJ OLSTER N.V. VIJFHUIZEN 02508-456 Krijgt Rhode,sië olie? en alls het tarief voor een retourtje Bombay beslist aantrekkelijk, met Gold-Spur komt U heel wat voordeliger in de wolken. Mocht U de sensatie van het vliegen er niet bij willen missen, bedenk dan dat Gold-Spur eveneens wegvliegt, goedkoper dan U denkt. onbegrijpelijk goed! Dr. AL. Constandse ramm Wat velen hebben gevreesd is werkelijk heid gebleken en nog wel in de goede stad Haarlem: een verpleegster van een Haarlems ziekenhuis heeft persoonlijke schade geleden als gevolg van een ge uite menjng. Zij is in haar werkkring het slachtoffer geworden van een re presaille door de directie van een re- kenhuis, naar aanleiding van het feit dat zij openlijk te kennen had gegeven in te stemmen met de strekking van provo betogingen in Amsterdam. Dat velen een dergelijk geval van open hartigheid over de verwikkelingen van de laatste maanden en weken hebben gevreesd, is meermalen tot uiting geko men en heeft indertijd in de Kamer tot vragen en verklaringen geleid. Niemand minder dan de minister-president heeft bij die gelegenheid de mogelijkheid tot vervolging omwille van een politieke me ning drastisch verworpen. Uitlatingen van bij voorbeeld prinses Beatrix en prins Claus hebben overigens duidelijk gemaakt, dat deze twee een dergelijke kwetsuur aan de persoonlijke vrijheid in ieder geval stellig zouden betreuren. In hun dankwoord hebben zij er geen twij fel over laten bestaan, dat zij iedereen de vrijheid van een eigen opinie wensten te laten en dat zij die mening weten te eerbiedigen. De verpleegster in kwestie heeft niets gedaan, alleen maar iets gezégd. Zij is geschorst. De politie is geattendeerd op haar uitlatingen, die in strekking afwe ken van wat de meerderheid des volks meent en denkt. Ziedaar de feiten, die helaas om één zeer belangrijke reden al gemeen moeten worden betreurd: name lijk, omdat hier nu juist datgene ge beurt waartegen van alle kanten bijna hartstochtelijk is gewaarschuwd, en waarlijk niet alleen op grond van een pro of contra, maar op grond van de overtuiging dat de goede zaak anders on berekenbare schade zou worden toege bracht. De goede zaak is het vertrouwen in on ze democratie en onze grondwettelijke vrijheden, in het gezag en in onze per soonlijke veiligheid, welke ook onze me ning in bepaalde controversen zou zijn. Er is inderdaad een onberekenbare scha de toegebracht aan dat vertrouwen, nu gebleken is dat onvrijheid en onveiligheid kunnen ontstaan wanneer men voor zijn mening uitkomt. Juist de zaak die de di rectie van het ziekenhuis heeft willen die nen, is afbreuk gedaan. Zij heeft de stel lige verzekering van regering en vorste lijke personen ontkracht en zodoende ge handeld tegen de waarden, die boven al le meningsverschillen uit zouden moeten worden verdedigd en gehandhaafd. Zoals de kinderachtige en beschamen de streken van provo's eigenlijk de aan hankelijkheid aan ons vorstenhuis alleen maar versterken, zo verzwakken derge lijke inbreuken op de regels van ons de mocratisch bestel die aanhankelijkheid op hun beurt. En dat is niet alleen ernstig, maar bo venal droevig. (Van onze correspondent) BRUSSEL Nadat zondag een politiek comité van de Belgische Liberale Partij voor Vrede en Vooruitgang vrijwel met algemene stemmen deelnemen aan een re geringscoalitie met de katholieke CVP op basis van het regeringsprogramma van formateur Vanden Boeynants, heeft goed gekeurd, is het mogelijk dat het einde van de zich nu reeds enige weken voortslepende regeringscrisis nadert. De PVV heeft drie voorwaarden voor deelneming aan de regering gesteld: OOST-BERLIJN (ADN) De voormali ge arts van het concentratiekamp Ausch witz, dr. Horst Fischer, heeft vrijdag voor het Hooggerechtshof in Oost-Berlijn toegegeven 55.000 tot 75.000 mensen te hebben geselecteerd voor de gaskamers. Ook bekende hij verscheidene malen naar het vergassen te hebben gekeken. Óm uit te maken of iemand zou worden vergast, had Fischer „nauwelijks enkele seconden" nodig. Degenen die fysiek niet tot werken in staat waren, werden meteen naar de gaskamers gezonden. De anderen moes ten werken tot zij er niet meer toe in staat waren. Uit het getto van Warschau afkomstige transporten mensen werden vrijwel altijd zonder selectie naar de gas kamers gezonden. „Uit louter belangstelling" had Fischer toegekeken, hoe het gas zijn werk deed. Aan het leven van joodse burgers hecht te hij geen enkele waarde. HAMBURG (DPA) De kiezers in de Westduitse deelstaten Sleeswijk-Holstein en Beieren hebben zich gisteren bij de gemeenteraadsverkiezingen overwegend voor de grote partijen uitgesproken. De Christen-Democratische Unie kon in Slees wijk-Holstein volgens officiële berekenin gen 45,1 percent van de stemmen op zich verenigen, tegen in 1962 42,3 percent. De sociaal-democraten behaalden 39,8 per cent. De sociaal-democraten behaalde 39,8 percent tegen 38,3 percent in 1962. De Vrije Democraten (Liberalen) verlo ren hier 0,9 percent. In Beieren gingen sociaal-democraten en CSU zusterpartij van de CDU vol gens nog niet volledige gegevens ongeveer 2,7 percent vooruit. Premier Jonckheer der Nederlandse Antil len heeft in overleg met minister Biesheu vel besloten vergunning te verlenen aan de Amerikaanse International Salt Com pany voor de exploitatie van de rijke zoutpannen op Bonaire. Deze Amerikaan se maatschappij zal in dit project 4,5 tot miljoen dollar investeren. De regering van de Antillen zal voor 1,25 miljoen dollar de bodem in orde brengen. Daartoe moeten o.a. dijken worden aangelegd. De zoutpannen van Bonaire hebben ja renlang braak gelegen, omdat de winning niet meer lonend was. De Amerikaanse onderneming zal de Antilliaanse overheid huur betalen voor het gebruik van de pannen. Met deze huuropbrengst kunnen de Antillen dan weer de lening van 1,25 miljoen dollar terugbetalen. Zodra de ex ploitatie een zoutopbrengst van 400.000 ton per jaar bereikt zullen de Amerikanen de Antillen per ton een bepaald bedrag moe ten uitkeren, zodat er in financieel oog punt ook enig perspectief in zit. Van grote betekenis is, dat op het kleine eiland nu werkgelegenheid wordt verschaft voor 100 arbeiders. CHANDIGARH (Reuter) Bij ongere geldheden tussen betogers en de politie in noordelijke Indische staat Pendsjaab zijn sinds vrijdag 120 mensen gewond en 140 in hechtenis genomen. De rust zou nu zijn weergekeerd. Scholieren demonstreerden tegen een plan van de regering de Sikhs een eigen staat in Pendsjaab te geven waar het Pendsjabi de officiële taal zal zijn. In het betrokken gebied is twee derde van de bevolking Hindoe. Een derde bestaat uit Sikhs. Zowel het Hindi als Pendsjabi wordt als officiële taal erkend. De mees te gearresteerden zijn Hindoe. de regering moet niet alleen het be zuinigingsplan van het regeringsprogram ma ten uitvoer brengen maar „tevens op alle domeinen bezuinigingen en verminde ringen van de uitgaven nastreven". De PVV gaat in geen geval akkoord met een politiek die inflatie niet zal verhinderen en die naar nieuwe belastingen zal lei den, de regering zal het gezag van de staat moeten herstellen, het extremisme dienen te bestrijden en er voor zorgen dat de vrijheid van arbeid onder alle omstandigheden gewaarborgd blijft; de PVV blijft trouw aan het nationaal pact, goedgekeurd door haar congres te Luik met betrekking tot de taalkwestie. De PVV gaat akkoord met het feit dat gedurende twee jaar geen wijziging zal worden gebracht in de bestaande toestand. In dat verband werd gisteren in Brus sel gesteld dat de formateur de PVV het ministerie van Nationale Opvoeding en Cultuur heeft toegezegd. Er zal een minis ter komen en een staatssecretaris voor de Franstalige en een voor de Nederlands talige cultuur. Nadat de voorzitter van de PVV de for mateur van het besluit van het politieke comité van zijn partij op de hoogte had gebracht, heeft deze verklaard dat naar zijn mening de PVV de deelneming aan de regering „zonder voorafgaande voor waarden noch met nieuwe onderhandelin gen" had aanvaard. Vandaag vergaderen het politieke bureau en het nationale co mité van de PVV. In het algemeen is men in Brusselse politieke kringen van oordeel dat de PVV wel enig water in de wijn heeft gedaan om aan een nieuwe regeringscoalitie te kunnen deelnemen. Haar voorzitter, Van audenhove, heeft zaterdag zelf verklaard dat hij meende dat het „uit verkiezings oogpunt gezien" belangrijk voor de partij was om ja te zeggen op de uitnodiging van de formateur deel te nemen aan een nieuwe regering. Hoewel van officiële zijde geen com mentaar wordt gegeven, is er geen aan wijzing dat president Johnson of minister van Defensie, McNamara, hun tot dusver gevolgde politiek van afgewogen tegen maatregelen zullen wijzigen. Zij hebben zich verzet tegen het bombarderen van de Noordvietnamese hoofdstad Hanoi en de belangrijke haven Haiphong. De Sovjet-Unie heeft de beschuldiging Uitgesproken dat de Verenigde Staten „op misdadige wijze vergif en chemicaliën ge bruiken in Zuid-Vietnam." De Russen ver klaarden dat nazi-Duitsland niet zijn toe vlucht tot dergelijke methoden heeft dur ven nemen. De beschuldigingen waren vervat in een verklaring van het officiële persbureau Tass. Vanmorgen is te Phan Rang in Viet Advertentie centrale verwarming nam een tiende Amerikaanse luchtmacht basis in gebruik genomen. Een jaar gele den waren er in Zuid-Vietnam slechts vier Amerikaanse luchtbases. De laatste maanden zijn er zes aangelegd langs de kust op ongeveer 100 kilometer afstand van elkaar. De Zuidvietnamese voormalige rege ringsfunctionaris Dan Cao Sach is van daag door een speciale anti-corruptierecht bank in Saigon ter dood veroordeeld we gens verduistering van 357.000 gulden aan regeringsgelden. BEIRA (AFP) De Griekse tankboot „Santa Alicia" van 13.841 ton is de haven van Beira in Mozambique, het Portugese gebiedsdeel aan de Afrikaanse oostkust, binnengelopen met een lading olie voor Rhodesië. De Britse consul in Beira zei op vragen over de lading van de „Santa Alicia" dat het schip volgens hem geen olie ver voerde. Maar volgens geruchten die in Johan nesburg de ronde doen zou men in Beira al met het overpompen van de olie zijn begonnen. BARCELONA (AFP-Reuter) De Spaanse autoriteiten hebben een Ameri kaan en een Zwitser, beiden leden van de Internationale Studentenfederatie, uit gewezen. Zij waren naar Spanje gegaan in verband met de acties van de Spaanse studenten. De politie heeft vrijdag vierhonderd stu denten uit een Capucijner klooster in Barce lona verwijderd. De studenten waren daar sinds woensdag bijeen uit protest tegen wat zij inmenging van de regering in de aangelegenheden van de studenten noem den. In Madrid hebben ongeveer duizend stu denten op een bijeenkomst van hun solida riteit getuigd met de studenten in Barce lona. Advertentie SINCE 1782 SAN DOMINGO (AP) Er is een groeiende ontstemming over de aanwezig heid van vreemde troepen in de Domini- kaanse Republiek. Daarom overweegt de Organisatie van Amerikaanse Staten de ontbinding van haar vredesmacht. Deze achtduizend man sterke inter-Ame- rikaanse strijdmacht waarbij 6.800 Amerikaanse soldaten zijn ingedeeld is het voornaamste doelwit geworden van de politieke partijen, die kandidaten voor de Dominikaanse verkiezingen heb ben gesteld. Zondagavond zijn in San Domingo ne gen verdachten gearresteerd, die zich zou den hebben schuldig gemaakt aan terro ristische activiteit. Drie politiemannen in de stad werden zondagavond gewond door een granaat die door een lid van de Dominicaanse lucht macht naar hun wagen was geworpen. Verscheidene militairen zijn gearresteerd. De politiemannen hadden een onderzoek ingesteld naar de oorzaken van een schiet partij in het noorden van de stad. MOSKOU (Reuter) In de Russische republiek Armenië is de eerste partijse cretaris. Jakov Zarobyan, ontslagen. De Armeense Communistische Partij heeft een offensief gelast tegen tekenen van een „bourgeois-ideologie" en een Ar meens nationalisme. Volgens de Pravda waren de moeilijkhe den aan de orde gekomen op een con gres van de Armeense Communistische Parti, vorige week. Daarbij was gebleken dat men op ideologisch gebied niet het antwoord heeft kunnen vinden op „de nieuwe levensbehoeften". In economisch opzicht hadden tientallen ondernemingen als gevolg van een slecht beheer vorig jaar niet aan de produktienormen vol daan. Op het congres had een vooraan staand Armeens letterkundige verklaard, dat enige van zijn collega's „de commu nistische werkelijkheid en historische waarheid hadden verdraaid". DE MILITAIRE OPSTAND TEGEN Kwame Nkroemah, die werd afgezet als president van Ghana, blijkt een symp toom van een „ruk naar rechts" in ge heel Afrika. De recente afloop van de conferentie in Addis Abeba der „Organi satie van Afrikaanse Eenheid", die 36 le den telt, heeft het bewezen. Met de grote meerderheid van 26 tegen 10 heeft deze groep de radicale linkerzijde, die verle den jaar nog overheersend kon worden geacht, maar nu veel aanhang blijkt te hebben verloren, verloochend. Daarmee samen gaat de toenemende invloed der Amerikanen ten koste van die der rode Chinezen. Bij hun pogingen, om Afrika onvatbaar te maken voor het communisme worden de Amerikanen (diplomaten, geheime diensten en particulieren concerns tezamen) doeltreffend gesteund door Engelsen, West-Duitsers en Belgen. De Fransen zien zuur en wantrouwend toe, hoe de „Angel- saksers" binnendringen in hun invloeds sfeer. Op 5 januari heeft president de Gaulle „met zorg kennis genomen van enige staatsgrepen" (met name die in de voorheen Franse koloniën Opper-Volta en de Centraal-Afrikaanse Republiek) waar volgens Franse bladen „een mysterieuze hand" de zwarte kolonels zou leiden. Die geheimzinnige hand zou gevuld zijn met dollars. Deze dollars moesten het ook de ambassades van nationalistisch China, voorzover nog aanwezig, mogelijk maken een tegenwicht te vormen tegen Peking. En sinds Frankrijk het communistische China heeft erkend en weigert de Ameri kaanse politiek in Azië en Afrika goed te keuren, ziet De Gaulle zich in het zwarte werelddeel gedwarsboomd door de Anglo- Amerikanen. Dit is des te pijnlijker, om dat Frans-sprekend Afrika grotendeels „rechts" is en overwegend wordt geleid door anti-communisten, die uit Parijs ver leden jaar subsidies ontvingen tot een be drag van 750 miljoen gulden, en nu deson danks in de kaart dreigen te spelen van de „Angelsaksers". OP DE CONFERENTIE VAN ADDIS Abeba heeft de genoemde „conservatie ve" meerderheid twee spectaculaire be sluiten genomen. Ten eerste kwam men terug van de volkomen veroordeling der Britse houding jegens Rhodesië. Verleden jaar achtte men de Engelse regering veel te lankmoedig ten aanzien van de blanke leiders van Rhodesië. Er werd een meer derheid gevonden, om de diplomatieke be trekkingen te verbreken met Londen, in dien dit niet gewapenderhand zou ingrij pen om in Rhodesië te voorkomen, dat daar door Engelse emigranten een blanke heerschappij zou worden gevestigd zoals in Zuid-Afrika. Maar nu is erkend, dat de Britse premier Wilson niet heeft stil gezeten en door een economische boy cot probeert, de Rhodesische blanken op de knieën te dwingen. Het werd in elk geval niet meer nodig geacht de rela ties met Londen te verbreken. Een tweede besluit was, de nieuwe regering van Ghana te erkennen en dus Nkroe mah op te offeren. Daarbij bleken slechts vijf regeringen het positief op te nemen voor deze afgezette leider: twee Frans talige, namelijk Guine en Mali, waarmee Nkroemah (op papier) een federatie had gevormd; twee Engelstalige, Tanzania en Kenya; en dan Egypte. DE TEGENSLAG VOOR NKROEMAH was opmerkelijk, omdat hij het ideaal vertegenwoordigt van de schepping ener socialistische federatie, die heel Afrika zou moeten omvatten. Hij was in zijn uit spraken fel anti-imperalistisch. Achteraf verbaast het echter niet dat hij zwak stond tegenover „het kapitalisme". De autoritaire regeringen der jonge Afri kaanse staten hebben veel geld nodig, zo wel voor de bevoorrechte levenswijze van oude stamhoofden en nieuwe heersende kasten, als voor technische en industriële ontwikkeling. Ter dekking van begro tingstekorten, voor leningen, kredieten en investeringen zijn zij grotendeels aange wezen op westelijke landen. Natuurlijk nemen zij ook wat zij krijgen kunnen uit Oost-Europa en China, maar die zitten niet dik in de klinkende munt. Wat Gha na betrof, dit land had tachtig percent van zijn benodigde kapitalen verkregen uit het Westen, voornamelijk voor de bouw van fabrieken, een olieraffinaderij en een stuwdam: uit Engeland 40 percent, uit West-Duitsland 20 percent, uit de Ver enigde Staten 15 percent en uit Frankrijk (voor textielbedrijven) 5 percent. Nkroemah pochte er wel op, dat hij het socialisme opbouwde met geld van de kapitalisten", maar het Westen ver langde toch dat hij begrip zou tonen voor de westelijke politieke belangen. In de cember had hij echter de diplomatieke betrekkingen verbroken met Engeland (wegens de Rhodesische kwestie) en dat werd hem wel kwalijk genomen. Het per soonlijke leven van Nkroemah, die zich zeer had verrijkt, en zijn financiële af hankelijkheid van het Westen, waren in strijd met zijn socialistische idealen en zijn flirt met de communisten. Zijn me destanders in Ghana en met name de militairen maakten zich van hem los. Men zou het zinnebeeldig kunnen noe men, dat zij hem afzetten toen hij een vriendschapsbezoek bracht aan Pe king! Engeland en Amerika waren de eerste om het nieuwe regime te erken nen. Weinig opvallend op politiek terrein, maar indrukwekkend wat de economiséhe penetratie aangaat, is de Westduitse in vloed in Afrika. Wederom is daar de Bondspresident Lübke op reis en in Ka meroen en Togo, die vóór 1914 Duitse af hankelijke gebieden waren, is in de toe spraken gewezen op de belangrijke finan ciële hulp van Bonn en op de betekenis der particuliere investeringen van West duitse ondernemingen. De overvloed aan kapitaal, waarover de Bondsrepubliek be schikt, vindt (onder andere) emplooi in Afrika. BEZIET MEN DEZE ONTWIKKE- ling uit het oogpunt van de grote inter nationale politiek dan komt men tot de conclusie, dat Afrika het toneel is van een stukje koude oorlog tussen Chinezen en Amerikanen. Van 1961 tot 1964 heeft Pe king opmerkelijke successen geboekt in zwart Afrika, met name door zijn anti- imperialistische ideologie. Bovendien is China een minder ontwikkeld land, dat vrijwel uit eigen kracht een aanzienlijke vooruitgang heeft bereikt op het terrein van de voedselproduktie en de technische ontwikkeling, zelfs was de kernenergie be treft. Arm genoeg om nog te worden be schouwd als lotgenoot dwong het toch res pect af door zijn inspanningen. In 1964 achtte Tsjoe En-lai zijn bezoek aan Afri kaanse landen nog een triomf. In Wash ington begon men te vrezen, dat de Afri kaanse leden der Verenigde Naties straks zouden bewerkstelligen, dat het rode Chi na zou worden opgenomen in de Volker organisatie. Maar sinds 1964 heeft Washington vol doende steun gevonden bij Britten, West duitsers en Belgen, om het getij te doen keren. Steeds meer Afrikaanse politici en officieren zijn overtuigd geworden dat zij baat vinden bij samenwerking met het Westen. Achtereenvolgens zijn meest al door staatsgrepen, maar ook door „be keringen" anti-Chinese stomingen overheersend gebleken in Boeroendi, Da homey, de Centraal-Afrikaanse Repu bliek, Opper-Volta en Ghana, terwijl het linkse Kongo-Brazzaville ook genoeg had van de Chinese agitatie. Hoewel de des kundigen, die Peking zond, wel diensten bewezen bij de rijstbouw, de bewerking van bamboe en de kunstmatige bevloeiïng der akkers, vormden de Chinese ambas sades centra van politieke activiteiten, die alleen in het voordeel van Peking wa ren. Sommige staten (zoals Gabon, Ivoorkust en Madagascar) ontvingen bo vendien financiële bijstand van Formosa (nationalistisch China) dat hier optrad als „agent" van de Amerikanen. Het Westen heeft verder zijdelings geprofiteerd van de ruzie tussen Chinezen en Russen. Aan gezien de Sovjet-Unie beter in staat was hulp te verlenen dan rood China was dit laatste in het nadeel, toen het de Russen begon verdacht te maken. Met name in de Arabische wereld, waar bijvoorbeeld Egypte en Algerije baat vinden bij Rus sische steun, ontstond weerzin tegen de felle Chinese agitatie en ook in zwart Afrika verkoos men goede betrekkingen met Amerikanen en Europeanen boven die met China. WIJ LEVEN IN EEN PERIODE van snelle veranderingen en verrassingen, en het is onverstandig zich aan voorspellin gen te wagen. Op het ogenblik evenwel wijst alles er op, dat de Amerikanen en hun Europese vrienden in „het zwarte werelddeel" aan de winnende hand zijn, allereerst ten koste van de Chinezen. Deze hebben nog slechts een houvast in Mali en Tanzanië, een povere rest van hetgeen Tsjoe En-lai in 1964 meende te hebben ge wonnen. Autobusongeluk. In Peru is een autobus met vijftig mensen in een rivier gere den. Achttien inzittenden werden ge dood en veertien worden vermist. Het voertuig was bestemd voor het vervoer van slechts twintig mensen. Vechtpartij. Duizend leden van de recht se Westduitse Nationaal-Democratische partij hebben een optocht in Neuren berg gehouden, na afloop waarvan de vechtpartijen ontstonden met scholie ren die een tegendemonstratie hielden. Beklad. Het monument ter nagedachtenis van de zes miljoen joodse slachtoffers van het nazi-bewind, bij de synagoge in Genève, is met blauwe verf beklad. Vermist. De Amerikaanse kerngeleerde Marcus Heller wordt sinds vorige week in Mexico vermist. Hij is vermoedelijk verongelukt. Heller vertrok met zijn vrouw in een sportvliegtuig uit Browns ville in Texas naar Acapulco. Hij kwam echter niet in deze Mexicaanse bad plaats aan. Opsporingsacties, waaraan ruim honderd Mexicaanse en Ameri kaanse vliegtuigen deelnamen, hebben tot nog toe geen resultaat opgeleverd. Aanvaring. Het Griekse schip „World Li berty" en de Noorse tanker „Mosli" zijn in de buurt van het eiland Perim, in de Rode Zee, met elkaar in aanva ring gekomen. Aan boord van het ruim 18.000 ton metende Griekse schip brak een brand uit. Van de 43 opvarenden werden er 36 door in de nabijheid lig gende schepen opgepikt. Over het lot van zeven mensen is niets bekend. Bezoek. President Lioe Sjao-Tsji van Chi na zal eind maart West-Pakistan bezoe ken en daarna Oost-Pakistan. Kernproef. De Verenigde Staten hebben op de oefenbasis in Nevada een onder grondse kemproef genomen met een wapen dat een kracht had van 20.000 ton t.n.t. Het was de achtste Ameri kaanse proef in dit jaar. Baldadigheid. De daders van vernielin gen op de joodse begraafplaats van de Westduitse plaats Tecklenburg zijn aan gehouden. Het zijn een 15-jarige en een 12-jarige jongen, die zeiden uit balda digheid te hebben gehandeld. Buiklanding. Een DC-3 van de Spaanse maatschappij „Iberia" heeft op het vliegveld van Malaga een buiklanding gemaakt. Van de vijftien inzittenden werden drie licht gewond.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 3