Werkgevers in óns land vrezen voor con junctuur enquête EEG „Times" legt vinger op de zieke plekken in Engeland Nederlandse Spaarzin slaat goed figuur in de EEG Interwaarde belegt veel in Amerikaanse fondsen Buspersoneel achterstand haalt in Functieionen 7 hoger Bevredigende ontwikkeling bij Bank voor Bouwnijverheid De Beurs VOORJAARSBEURS vredenburg en croeselaan GEOPEND VAN 9-17 UUR VOORDELIGE GECOMBINEERDE REIS/ENTREE BILJETTEN ZIJN OP DE STATIONS VERKRIJGBAAR Gevaren voor de geheimhouding „We leven op te grote voet99 Handelsbalans EEG heeft tekort van 1.4 miljard dollar Beleggingsfondsen Converto en Goudwaarden Staking uitgesteld bij „Sabena" General Motors: recordomzet Zestien percent bij Mosa Mr. J. Ankersmit wordt commissaris bij Vlisco Stillegging Ankersmit sneller dan verwacht Kort economisch nieuws Statutenwijziging bij houthandel Key Scheepvaartberichten MAANDAG 14 MAART 1966 w°£nsdag 16 maar r d'hsdag ,15 Maart rvr: :v.' - Groei crediteurengelden bij Kingma's Bank Advertentie De commissie van de Europese Econo mische Gemeenschap heeft nogmaals met nadruk verklaard dat zij het grootste be lang hecht aan een volledige deelneming van de Nederlandse ondernemers aan de conjunctuurenquête van de E.E.G. De commissie deelde dit mee in antwoord op een schriftelijke vraag van ir. H. Vre- deling, lid van de socialistische fractie van het Europese parlement. Hij wilde weten waarom Nederland nog steeds niet deelneemt aan de conjunctuurenquête bij het bedrijfsleven in de gemeenschap. De commissie zei in haar antwoord dat uit de tot nu toe met de raad van Ne derlandse werkgeversverbonden gevoerde onderhandelingen en briefwisseling met de Nederlandse overheidsdiensten is ge bleken dat het Nederlandse bedrijfsleven nog niet tot deelneming bereid is op de voorwaarden die door het bedrijfsleven van de andere lidstaten aanvaard of zelfs gevraagd zijn. Volgens het antwoord van de commis- iie wijzen de Nederlandse industriëlen in de eerste plaats op de omstandigheid dat de „doorzichtigheid" van de Nederlandse industrie in de officiële statistieken reeds zeer groot is in vergelijking met andere landen. Verder voeren deze onder meer aan dat de uitwisseling van informaties bij een conjunctuurenquête gevaren voor de geheimhouding van bedrijfsgegevens te genover de buitenlandse concurrentie op levert. De commissie deelde mee zich ervan be wust te zijn dat geheimhouding bepaalde problemen met zich brengt in een land waarin vele bedrijfstakken slechts uit één of twee ondernemingen bestaan. Volgens het antwoord heeft zij onder meer door zich te beperken tot publika- tie van de resultaten per bedrijfstak voor de gemeenschap als geheel reeds het mo gelijke gedaan om dat bezwaar uit de weg te ruimen. Het bedrijfsleven in an dere lid-staten dat zich voor dezelfde pro blemen gesteld zag België en Luxem burg meende onder de gegeven omstan digheden zijn medewerking aan de enquête wel te kunnen verlenen. De commissie heeft het verzoek om in De deftige „Times" bevatte gisteren een hoogst opmerkelijk hoofdartikel over het zwakke pond sterling waarin onomwonden de vinger wordt gelegd op de zwakke plekken in de Britse ■amenleving. Het is geschreven in een afgebeten pamfletstjjl, die men tot dusver alleen aantrof in populaire massabladen als „The Daily Mirror". In de openhartige diagnose verklaart „The Times" ronduit dat het pond zwak staat: omdat Engeland op te grote voet leeft, omdat de crisis van een jaar geleden nog altijd voortduurt, 0 dat Engeland zwaar bij het buiten land in het krijt staat, 0 omdat de buitenlandse regeringsuit gaven nog steeds stijgen, 0 omdat geen regering de moed heeft het Engelse volk de waarheid te ver tellen, 0 omdat volle werkgelegenheid de bon den ertoe heeft gebracht misbruik te maken van hun macht en werkgevers hun arbeidskrachten niet volledig ten nutte maken, 0 omdat de Britse afzet op de wereld markt voortdurend daalt, 0 omdat steeds weer als de mildste vorm van deflatie zich begint te doen voelen er een eind aan wordt ge maakt, zonder dat zij zelfs de helft van haar functie heeft vervuld, 0 omdat voor vele mensen uit alle klas sen extra vrije tijd voor extra inspan ning gaat, 0 omdat er in plaats van hard gewerkt te veel gegokt wordt, 0 omdat geld door al te velen wordt beschouwd als iets dat verkregen of gewonnen moet worden in plaats van het te verdienen, 0 omdat de vakbonden aan niemand verantwoording schuldig zijn en geen regering bereid is geweest ze onder redelijke controle te brengen, 0 omdat de Labourregering getoond heeft niets te hebben geleerd, 0 omdat als de conservatieven winnen de arbeiders de klassestrijd zullen hervatten, 0 omdat Engeland, dat nooit een neder laag heeft geleden, nog altijd weigert de werkelijkheid onder ogen te zien, 0 omdat in veel te veel gevallen Enge land het oude bemint in plaats van het nieuwe en redenen probeert te vinden om dingen niet in plaats van wel te doen, 0 omdat teveel bedrijfsdirecties te wei nig verbeeldingskracht tonen, 0 omdat onder de raden van commissa rissen talent het nog altijd moet afleg gen tegen bevoorrechting, omdat men aan beide zijden van de industrie teveel vast houdt aan re stricties en te weinig voelt voor con currentie, omdat in laatste instantie de econo mie een zaak is van de menselijke na tuur en niet van formules. Geen land kan worden gered als de mensen zichzelf niet willen redden, omdat het 20 jaar lang aan leider schap heeft ontbroken. Het pond kan sterk zijn wanneer het Engelse volk de oren heeft om te horen, de ogen om te zien en de wil om het aan geboren gezonde verstand en de energie weer te laten gelden, aldus „The Times". Het heeft dit ettelijke malen in tijden van oorlog_ gedaan. Waarom kan het dit niet ook eens in tijd van vrede doen? daarover hoort het bij de algemene ver kiezingen te gaan. Volgens een schatting van de Europese Commissie heeft het tekort op de handels balans van de zes landen van de Europe se Economische Gemeenschap in 1965 on geveer 1.4 miljard dollar bedragen. Dit is ongeveer de helft van 1964, toen het pas sieve saldo van de EEG-handelsbalans on geveer 2.7 miljard dollar bedroeg. Deze cijfers zijn opgenomen in een rap port van de Europese Commissie over de economische ontwikkeling van de „Zes", dat gisteren in Brussel is gepubliceerd, De afgifteprijs van participatiebewijzen van het onder directie der HBB staande beleggingsfonds Converto bedroeg per 28 februari 1.089 tegen ƒ1.115 per 31 ja nuari 1966. Het aantal participaties steeg met ruim 550 stuks tot 26.070. Het totale vermogen bleef vrijwel ongewijzigd met ƒ26,91 miln (31 jan. ƒ26,98 min). De afgifteprijs van participaties van het onder directie der HBB staande be leggingsfonds goudwaarden steeg in fe bruari 1966 met ruim 6,50 van 956,31 per 31 januari tot 962,92 per 28 februari Het aantal participaties nam toe met ruim 5 percent van 1998 tot 2108 stuks Het vermogen steeg met 6 percent van 1,78 min per 31 januari tot 1,89 min per 28 februari. Aangekocht werden o.a. 500 aandelen St. Helena, 500 aandelen President Brand en 300 aandelen Western Holdings. haar viermaandelijkse publikatie „resul taten van de conjunctuurenquête bij het bedrijfsleven in de gemeenschap" slechts de resultaten van de Nederlandse natio nale enquête op te nemen, niet kunnen inwilligen. Wel heeft zij zich steeds be reid verklaard om te onderzoeken of men voor de gevoelige bedrijfstakken tot een grovere indeling kan komen, zulks bin nen de voor de deelnemers in de vijf an dere lid-staten aanvaardbare grenzen. Het vliegend personeel van de Belgisch nationale luchtvaartmaatschappij „Sabe na" heeft het afgelopen weekeinde beslo ten de voor dinsdag aangekondigde sta king uit te stellen. In overleg met de directie van de maat schappij besloten de vakbonden een on derzoek in te stellen naar de salarissitua tie bij andere luchtvaartmaatschappijen alvorens tot een actie over te gaan. De directie van de „Sabena" heeft be rekend, dat de eisen van het ongeveer duizend man tellend vliegend personeel de maatschappij op 160 miljoen frank per jaar (11.5 miljoen gulden) zou komen te staan. Zij is bereid een verhoging van elf percent toe te staan, hetgeen per jaar 36 miljoen frank zou kosten. De General Motors Corporation heeft bekendgemaakt, dat zij in 1965 buiten de Verenigde Staten en Canada een record omzet van 2.768.000.000 dollar heeft be haald. Volgens een bekendmaking zijn buiten de Verenigde Staten in totaal 1.648.000 motorvoertuigen verkocht. Ook dat is een record. De verkopen waren groter dan van welke andere Noordamerikaanse in dustrie ook. v' Deze banaan is gevonden in een box voor cheques in een bank in Kaap stad. De begunstigde, mr. L. Scott, gaf toe dat hij en een vriend deze wijze van betaling als een grap hadden uitgedacht. Hij had niet ver wacht dat de bank er op in zou gaan, maar dit was wel het geval.. Een bankemployé vroeg hem dood kalm telefonisch of hij zijn cheque (35 rand) zou willen innen, opdat deze niet zou gaan verrotten in de kaartenbak van de bank. In de vergadering van de raad van commissarissen van de n.v. porselein- en tegelfabriek Mosa is besloten aan de al gemene vergadering van aandeelhouders voor te stellen het dividend over het boekjaar 1965 te bepalen op zestien per cent over het na herkapitalisatie met veertig percent vergrote kapitaal (over 11964 werd negentien percent uitgekeerd. In de jaarvergadering van de beleg gingsmaatschappij Interwaarden n.v. zijn de heren W. L. H. Deckers en mr. R. F. van Lier bij acclamatie in de raad van commissarissen herkozen. Van bestuurs zijde werd meegedeeld dat de voornaam ste kosten bestaan uit die, welke ge maakt worden in verband met de groei. De directie maakt zich over de kosten in het lopende boekjaar weinig zorgen. Bij de behandeling van het voorstel over de dividenduitkering sprak een aandeelhouder er zijn teleurstelling over uit, dat het geen contant dividend is. Van bestuurszijde werd betoogd dat het agio- dividend van vijf percent werkelijk ver diend is, belastingvrij is en de koers van het aandeel Interwaarden steunt. Boven dien kunnen aandeelhouders hun agio-uit- kering ter beurze realiseren. In verband met berichten over plannen Het personeel van de autobus- dienstondernemingen zal de geconsta teerde achterstand in drie fasen in halen. De functieionen worden daar enboven met zeven percent verhoogd. In de functieionen zijn voorts enkele toeslagen opgenomen. Dit blijkt uit mededelingen, die de ge organiseerde personeelsleden van de auto- busdienstondernemingen van de bonden hebben ontvangen. Nadat op 9 maart overeenstemming over de nieuwe CAO voor de autobusdienstondernemingen was bereikt, wensten partijen geen nadere me dedelingen daarover te doen. Het blijkt nu dat de drie vervoersbonden en de KNVTO overeenstemming hebben bereikt over een eenjarig contract. In het begin van dit jaar verscheen een rapport over de achterstand in beloning tussen het personeel van de autobusdien sten en de rest van het bedrijfsleven. De ze studie van werkgevers en werknemers heeft bij de onderhandelingen een belang rijke rol gespeeld. Voor de gemiddelde chauffeurs van het streekvervoerbedrijf bedroeg het verschil vorig jaar april 12,50 per week en vergeleken met de chauf feurs van de gemeentelijke vervoersbe- Eén van de directeur van Ankersmit, mr. J. Ankersmit te Deventer, is benoemd tot gedelegeerd commissaris van Vlisco, een andere maatschappij van het Texo- print-concem, waartoe ook Ankersmit be hoort. drijven zelfs nog vijf gulden meer. Deze achterstand zal onder meer worden inge haald door het invoeren van extra perio dieke verhogingen per 1 januari jl. en 1 januari 1967. In de nieuwe CAO zal een begin wor den gemaakt met de afbouw van de ge- meentenklassenaftrek. Het volwassenen- loon zal van de 21-jarige leeftijd af gel den, het minimum loon wordt ook voor vrouwelijke werknemers gesteld op 120 en de vakantietoeslag wordt verhoogd van vier tot zes percent. De onderhandelingsresultaten zullen nog in de ledenvergaderingen moeten worden besproken. Bij de autobusdienstonderne mingen werken elfduizend mannen en vrouwen. De groei van de crediteurengelden bij Kingma's Bank n.v. heeft, blijkens het verslag over 1965, de „trend" van de voor afgaande jaren voortgezet, met dit ver schil, dat er een percentueel sterkere ver plaatsing heeft plaatsgevonden van gel den op korte naar die op langere termijn. De post crediteuren steeg tot 21,63 mil joen (vorig jaar ƒ20,81 miljoen), die van debiteuren tot 29,18 miljoen 24,81 mil joen). Het totaal van de aan de bank toe vertrouwde middelen steeg met rond 5,5 tot 46,5 miljoen. Het bedrijf heeft de zware kostenstij ging weer kunnen opvangen door een ver hoging van de inkomsten. Aan provisie en rente werd ontvangen 1,54 miljoen 1,3 miljoen). De onkosten liepen op tot 1,14 miljoen (ƒ0,97 miljoen). De winst verbe terde tot 401.800 374.318). Voorge steld wordt, zoals bekend, een onveran derd dividend van twaalf percent over een ongewijzigd kapitaal van 687.000. van de minister van Financiën om de winstuitkeringen van beleggingsmaat schappijen op dezelfde basis te brengen als die van het bedrijfsleven, stelde een aandeelhouder voor de agio-uitkering nu reeds te verhogen tot zes percent. Het be stuur antwoordde dat er thans nog geen aanleiding voor een zekere paniekstem ming bestaat, al zal het bestuur zich te zijner tijd zeker over eventuele maatre gelen moeten beraden. Voorts is een di vidend van zes percent niet uit te druk ken in aandelen en brengt een hogere agio-uitkering onmiddellijk een groot aan bod van stockdividenden met zich mee en dus hoge kosten. De aandeelhouder trok hierna zijn voorstel in. Een andere aandeelhouder meende dat een agio-uitkering van tien percent over het lopende boekjaar zeker wel gerechtvaardigd zou zijn. Het bestuur wenste zich daarop echter niet te binden. Nog werd meegedeeld dat in januari en februari vrijwel eenzelfde bedrag is be legd in aandelen in Amerikaanse maat schappijen als in het gehele afgelopen jaar. De directie volgt daarbij Ameri- jaar. De directie volgt daarbij Ameri kaanse adviezen, omdat men in Amerika wel in staat is de koerden gunstig te be- invloeden. Het ligt nog steeds in de bedoeling no tering van de aandelen Interwaarden aan te vragen op buitenlandse beurzen. Men wil echter wachten tot het vermogen van de maatschappij de 10 miljoen is ge passeerd. Het vermogen bedraagt thans ongeveer 8 miljoen. Verwacht wordt dat het rentepercenta ge binnen afzienbare tijd ook in ons land zal stijgen tot 7 of 7%. De spaarzin in Nederland slaat een goed figuur in de E.E.G. Als men onder sparen verstaat het percentage van het bruto nationale produkt dat niet meteen wordt geconsumeerd, spaarde Nederland in 1965 27 percent, tegen de Duitse Bonds republiek 27,5 percent, Luxemburg £5,5 percent, Frankrijk 22,5 percent, Italië 22 percent en België 20,5 percent. In Groot- Brittannië werd volgens de cijfers van 1964 negentien percent gespaard en in de Verenigde Staten 18,5 percent, zo bleek uit gegevens die de E.E.G.-commissaris Marjolin desgevraagd aan het Europese parlement heeft voorgelegd. De omvang van het gezinssparen is veel moeilijker vast te stellen, aldus deze mee- dedeling. Beschikbare gegeven,s die ech ter niet volledig vergelijkbaar zijn, geven de indruk, dat de spaarzin van gezinnen in Nederland, Duitsland en Luxemburg vrij hoog is: ongeveer elf percent van het ge zinsinkomen, in België wat lager, negen percent en in Frankrijk nog lager, zeven percent. Marjolin heeft het Europese parlement voorts medegedeeld, dat het na acht jaar ervaring met de E.E.G. mogelijk moet zijn een stelsel van gemeenschappelijke (Van onze correspondent) DEVENTER De stillegging van An kersmit in Deventer zal eerder geschie den dan aanvankelijk is geraamd. De „af bouw", welke in fasen verloopt, kan in een sneller tempo geschieden. Daardoor zal de totale stillegging wellicht eerder, mogelijk zelfs wel een maand eerder kun nen plaatsvinden. De spinnerij staat reeds stop, de weverij zal dezer dagen volgen Daarna komt de finishing aan de beurt. De wens van het ministerie van Econo mische Zaken om de produktie wat langer voort te zetten, waardoor er meer kan sen zouden zijn op herplaatsing, behoeft in dit opzicht niet te worden vervuld. De ze plaatsing verloopt vlot, al zal men met een groep moeilijk plaatsbaren blijven zit ten. Bij Noury en Van der Lande, waar 230 man werken, zijn er op het ogenblik nog twintig voor wie nog geen andere taak is gevonden. Intussen zijn er bij Thomas sen en Drijver en Anton Hunink in totaal vijftig Turken geplaatst, afkomstig van Rijnstaal in Arnhem. Thomassen en Drij ver heeft reeds een flink aantal mensen van Ankersmit overgenomen. Er zijn daar echter afdelingen waar alleen jonge mensen kunnen worden geplaatst die in hoog tempo kunnen werken. Bovendien is de belangstelling van Nederlanders voor bepaalde functies gezien de aard ervan niet erg groot. Geheel overeenkomstig de verwachting heeft de n.v. Bank voor de Bouwnijver heid in 1965 een bevredigende ontwikke ling te zien gegeven. Het balanstotaal nam ten opzichte van 1964 toe met 20,6 miljoen tot 64,8 miljoen en de bedrijfs winst met ruim 0,75 miljoen tot 2,9 miljoen. De groei van het bedrijf heeft zich in het verslagjaar dan ook verder voortgezet. De bedrijfswinst bedraagt 2.939.823 te gen 2.190.088 over 1964. Na aftrek van de algemene kosten bedraagt de winst ƒ2.413.970 (vorig jaar ƒ1.760.808). Voorgesteld wordt uit de winst het dit jaar in gebruik genomen kantoorgebouw in Eindhoven, alsmede de aangeschafte kantoorinventaris, auto's enz. geheel af te schrijven, waarmede respectievelijk een bedrag van 314.980 en 35.614 is ge moeid. Na deze extra afschrijvingen staan deze actiefposten elk voor 1,- te boek. Voorts acht de directie het gewenst dat het disagio op de in het verslagjaar uit gegeven obligatielening, zomede de kos ten welke aan de emissie van deze obli gaties en aan die van de aandelen waren verbonden, ineens worden afgeschreven, waarvoor een bedrag van 426.166 nodig is. Voor latente belastingverplichting is 596.400 gereserveerd. Evenals vorig jaar stelt de directie in verband met de voortgaande groei van de venootschap voor, over 1965 geen dividend uit te ke ren maar het voor aandeelhouders be schikbare bedrag volledig in het bedrijf te houden. Aan de algemene reserve zal 1.040.808 (vorig jaar ƒ933.009) worden toegevoegd, waarna deze vrije reserve 3.206.080 zal bedragen. Daar de directie van mening is dat de instelling bij de woningfinanciering een belangrijke plaats zal blijven innemen ziet zij de ontwikkeling van het bedrijf met vertrouwen tegemoet. De omzetten en de geregistreerde aanvra^bn in de verstreken periode van het thans lopen de boekjaar laten een stijgende tendens zien en geven haar de verwachting, dat het bedrijfsresultaat over 1966 onvoor ziene omstandigheden voorbehouden wederom bevredigend zal zijn. De directie van de N.V. Cultuur Mij. Ngombzi deelt mede, dat de sisalproduktie van haar in Tanzania gelegen ondernemingen in februari 1966 heeft bedragen: 467 ton (v.j. 500 ton). De totale produktie in de maanden januari en februari 1966 heeft bedragen: 905 ton. Voor de overeenkomstige periode van 1965 was dit 965 ton. gedragsregels vast te stellen voor het ge val moeilijke economische situaties drei gen te ontstaan. Men zal moeten pro beren van te voren vast te stellen, aldus Marjolin, wanneer indicaties van uiteen lopende ontwikkelingen op verschillend economisch gebied gemeenschappelijke in spanning van de zes regeringen en de E.E.G.-organen nodig maken tot het her stel van het evenwicht en hoe in verschil lende concrete situaties, die kunnen ont staan, zal moeten worden gereageerd. De E.E.G.-commissie hoopt dat de Euro pese ministerraad nog voor de zomerva kantie een speciale vergadering aan dezr problematiek zal kunnen wijden. In een op 24 maart te houden buiten gewone aandeelhoudersvergadering van de n.v. Houthandel v.h. G. Key zal worden voorgesteld de statuten te wijzigen. In het voorstel is het recht van voorkeur van houders van gewone aandelen bij de uitgifte van nieuwe aandelen vervallen, indien deze uitgifte moet dienen als ge hele of gedeeltelijke tegenprestaties voor het verkrijgen van deelnemingen. De doelomschrijving van de vennootschap is verruimd tot de produktie, verwerking en verhandeling van kisten, plaatmaterialen en andere fabrikaten. Abbekerk 12 v. Marseille n. Barcelona. Achilles 12 te Antwerpen. Alhena 12 te Santos. Amerskerk 13 te Antwerpen. Ampenan 12 te Panama. Angolakust 13 te Douala. Archimedes 13 te Cristobal. Arendskerk 13 te Bremen. Artemis 12 v. St. John n. Halifax. Baarn 12 te Belize. Bali 12 v. Bilbao n. Rotterdam. Beninkust 12 v. Freetown n. Antwerpen. Calamares 13 te Georgetown. Caltex Amsterdam 12 v. Bahrein n. Kaapstad. Dahomeykust 12 v. Takoradi n. Freetown. Delft 12 te St. Croix. Diemerdijk 13 v. Stockton n. Auckland. Eemhaven 13 te Hamburg. Eemland 11 v. Rio Grande n. Itajai. Gaasterdijk 12 te Tampa. Gabonkust 12 v. Dakar n. Freetown. Garoet 13 te Port Said. Goeree 12 v. Kaapstad n. Londen. Grootekerk 12 te Mangalore. Hoogkerk 12 v. Hamburg n. Port Said. Ivoorkust 12 v. Freetown n. Abidjan. Johannes Frans 12 v. Tocopilla n. Coquimbo. Kaap Hoorn 13 te Singapore. Kabylia 12 v. Paranagua n. Curasao. Kerkedijk 12 v. New York n. Terneuzen. Kryptos 12 v. Hamble n. Falmouth. Kylix 13 te Honiara. Ladon 12 te Curasao. Limburg 11 v. New York n. Tripolis. Marathon 11 te Baltimore. Memnon 12 v. Porto Ordaz n. Fort Liberté. Neder Waal 14 te Amsterdam. Oranjefontein 12 te Durban. Ouwerkerk 12 te Kaapstad. Parkhaven 12 v. Santos n. Buenos Aires. P. G. Thulin 12 te Baltimore. Prins Alexander 13 te Punt Arenas. Prins Willem George Frederik 12 v. Savona n. Malta. Provenierssingel 12 te Hamburg. Purmerend 42 te Heysham. Randfontein 12 v. Southampton n. Antwerpen. Rotterdam 13 te Hongkong. Rotti 14 te Portland verw. Ruys 12 v. Yokohama n. Nagoya. Sarpedon 12 v. New York n. Curasao. Schie Lloyd 12 te New York. Senegalkust 13 te Takoradi. Servaaskerk 13 v. Hongkong n. Aden. Sinon 12 te Bremen. Sinoutskerk 12 v. Manilla n. Hongkong. Socrates 12 te Hamburg. Stad Kampen 12 v. Norfolk n. Augusta. Statendam 12 v. San Juan n. New York. Steenkerk 14 te Antwerpen. Straat Chatham 14 te Matadi verw. Straat Frazer 13 te Nagoya. Straat Futami 13 te Santos. Straat Magelhaen 13 te Lourenco Marques. Straat Van Diemen 14 te Lourenco Marques. Sumatra 13 te Singapore. Thuredrecht 12 v. Tarragona n. Ceuta. Towa 12 v. New York n. Kaapstad. Utrecht 13 v. Malta n. Beyrouth. Vivipara 12 v. Pulo Bukom n. Perzische Golf. Wonogiri 12 v. Vera Cruz n. Houston. Wonosari 12 v. Port Said n. Izmir. Ruim 310.000 Westduitse mijnwerkers hebben gisteren een half uur gestaakt uit protest tegen de voorgenomen sluiting van mijnen. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. 358 147.10 119.30 107.20 370 357 146.80 119.10 107 373

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 7