Feijenoord startte daverend, maar viel snel terug Chelsea bestreed Manchester United met eigen wapens DE SCHUTTERS KWAMEN ER AAN Zes van de zeer vele kansen werden door Ajax benut Tien gegadigden voor eerste prijs Selectie van Helmut Schön Dik van Dijk-show bij SVV-Fortuna Weering met drie goals dé man bij Feijenoord Anderlecht moest punt afstaan Van Miert op schot bij ADO DWS speelde niet opvallend Hattrick van Charley Bosveld Telstar benutte twee van de eigen kansen Velsenaren gaven gelegenheid tot goed voetbal Ajax speelde dat MAANDAG 14 MAART 1966 9 Ijverig Heracles kwam op 2-2, maar verloor toch Duitsland België Italië GVAV won, maar had toch geen geluk "fr Spanje MW en PSV deelden de punten in Limburg Pover voetbal in Zuilen (Van onze sportredactie) Weergaloos knap behandelde Piet Keizer de bal; trok hij Van Egmond dikwijls met zich mee en misleidde de Telstar-man dan. Uiterst ijverig was Cruyff weer het jonge Ajax- gevaar. Actief en strooiend met goeife passes liep Nuninga rond. Het zat Jacques Swart in het begin mee en het is bekend, dat „Sjakie" dan ook levensgevaarlijk is. Dat zijn samen vier Ajax-voetballers, die voor Tel- gtars achterhoede gisteren blauwe sterretjes voor de ogen werden. Zes maal drukte dat Ajax door naar een doelpunt. Het was ruim voldoende voor een royale zege in een boeiend kijkspel, waarin ook Telstar zich kan sen schiep en twee maal scoorde. N A. C AJImmnn - NULC JÜS,0 VM, De 627.568 deelnemers aan de sporttoto ■orgden voor een inleg van 877.853 en een prijzenbedrag van 289.692. De eer ste prijs bedraagt 159.330, de tweede 86.908 en de derde 43.454. Zondag avonds kwamen er reeds 10 meldingen binnen van dertien goed voorspelde uit slagen en 30 van 12. 50 deelnemers voor spelden de eerste acht juist. Het heelt er dikwijks nauwelijks naar uitgezien, dat Telstar geen schijn van kans heeft gehad op ook maar enig winst punt. Hassie van Wijk was namelijk ook een knappe Amsterdamse voetballer, die van de anderen verschide door zijn witte voetbalkledij; Dikstaal passeerde Van Duivenbode regalmatig en Geels was in kopduels soms verrassend winnaar en Pronk verliezer. Maar bij Telstar liepen geen virtuozen asl Cruyff en Keizer rond en waren er geen Nuninga of Swart of Prins of Muller, die als uitstekende spelers samen met zo'n virtuoos schitterend kunnen voetballen. Toch had dat nog niet tot drie doelpunten behoeven te leiden, voor rust. Maar dan had Stuy ook in Amsterdam de klasse- doelman moeten zijn, die hij toch wel is. Dat was hij niet in de achtste minuut, toen hij te zeer aannam, dat Nuninga een bal niet meer voor de achterlijn zou ha len. Nuninga deed dat wel en zette toen scherp voor. Stuy stond nu verkeerd opge steld; Swart niet en hij kopte dan ook in. Heel klein was de hoek, die Keizer in de achtentwintigste minuut kreeg toegeme ten van Stuy. Toch schoot Keizer raak. Dat was het slot van zijn snelle opmars na een schitterende pass van Prins, die profiteerde van het moment vrijheid, dat Van Egmond voor een eigenaanvallende actie aan Keizer had toegestaan. Dat goede voetballers ook ijverig zijn ondervond Kort vijf minuten voor rust Hij wilde net buiten het strafschopgebied Swart passeren, maar die zat vinnig op de bal, won het duel en liet Cruyff de eer om te scoren, hetgeen de jonge Ajax-spe- ler niet verzuimde. Telstar had toen al via Hassie van Wijk op het middenveld getracht ook succes te boeken. Dat was mogelijk geweest, want Soetekouw was niet in zijn beste vorm Pronk verloor enige (kop) duels van Geels en Dikstaal was verrassend vaak langs Van Duivenbode gekomen. Daaruit kwam geen bal in het doel langs de onzekere Bals, omdat de schoten onzuiver waren en Clement alle begrip voor rustig wel overwogen handelen terzijde schoof, toen de bal na een schot van Carlos afstuitte op Bals en voor zijn voeten kwam. Cle ment raakte de bal nauwelijks. Direct in het begin van de tweede helft heeft het er op geleken alsof Ajax met de regelmaat van de neervallende regen druppels wilde gaan scoren. De kansen waren veelvuldig, vooral voorbereid door een toen uitstekend spelende Klaas Nunin ga. Cruyff en Prins waren nu echter schamele afwerkers, zodat Nuninga in de vierde minuut zelf de eer maar naar zich toetrok voor een vierde goal. Uit een cor ner van Keizer schoot hij van dichbij oer hard lang Stuy. Nauwelijks een minuut later blunderde Soetekouw en profiteerde Geels daarvan met een passje, dat voor de voeten van Carlos eindigde. De Braziliaan schoot raak. Telstar bleef succes zoeken schonk Ajax de gelegenheid tot goed voetballen, en was in alle opzichten een correct tegen stander, die nu eenmaal veel minder voet balklasse bezat. Bakker bijvoorbeeld kreeg geen moment vat op Swart, Keizer ontdeed zich regelmatig en zo gemakke lijk van een toch bijzonder geconcentreerd voetballende Van Egmond en Kort zag Cruyff aan vele kanten komen en ook zo vaak voorbij gaan. Daarbij kwam, dat Althoff eveneens regelmatig ruimte moest geven aan Ajax-spelers, die aanvallend dikwijls met Co Prins verschenen. Maar Prins scoorde tenminste niet, al stond hij zeker wel viermaal voor Stuy in een po sitie, die dat had gerechtvaardigd. Scoren deed Cruyff weer, in de vijftien de minuut. Toen maakte Nuninga openin gen, speelde hij Keizer de bal toe en die wachtte totdat Cruyff zo dicht j>ij Stuy was gekomen, dat hij kon scoren. Cruyff kreeg de bal en het was 5-1. De voetbal- animo werd er niet minder door. Ook bij Telstar niet, dat door Carlos Bals in moeilijkheden bracht en door Van Wijk met een schot op de lat dicht bij een goal was. Maar eerst moest Ajax weer scoren. Opnieuw door Cruyff, die in de tweeën dertigste minuut buitenspelgedachten bij Telstar-spelers opriep en voetbalvreugde bij Ajax-supporters. Fred André, in de tweede helft half speler in de plaats van Althoff en alleen maar denkend aan aanvallend spel, en daardoor de defensieve taak verwaarlo z^nd, schoot van buiten het strafschopge bied in de vierendertigste minuut de stand naar 6-2. Dat Keizer nog tegen de paal schoot en Prins de terugkomende bal niet langs de toen goed reagerende Stuy kon krijgen, paste daarna ook nog volledig in het attractieve spelbeeld, dat voortref felijk werd begeleid door scheidsrechter Boosten, die 18.000 toeschouwers eveneens tevreden stelde. De grootste behoefte bij Feijenoord-He- racles scheen na luttele minuten uit te gaan naar een telraampje, want de se- condenwijzer was nog geen driemaal rond geweest, of de stand 2-0 prijkte al op het scorebord. Maar enkele zeer eenvoudige kansen werden vervolgens door Kruiver en Bild gemist en daarna kwam ook He racles wat meer aan bod, zodat het 'voor lopig verder onheil kon voorkomen. Maar dat Feijenoord toch lang het oude Feijen oord niet meer is en Kraay niet alleen centrale figuur is, maar tevens het karak ter van de ploeg uitmaakt, bleek toen de ze na een kwartier wegens een onwillige spier het veld ruimde. Meteen daarop werd het 2-1 door Van Veen en gaf Feijenoord het middenveld prijs. Heracles kwam voorlopig niet ver der in het naar een kleurloos peil afzak kende duel, maar bereikte zeven minuten na de hervatting zowaar toch een gelij ke stand door Knoef, 2-2. Toen werd het tijd voor de gebruikelijke fluitconcerten van de tribunes, resulterend in wat extra inspanningen van de thuisclub. Toen de goed spelende Weering voor 3-2 had ge zorgd en Bild een vierde treffer had la ten aantekenen, was de strijd beslist, hoe wel Feijenoord tegen de niet aflatende oostelijken nog wat geluk nodig had om meer tegenpunten te voorkomen. Weering bracht de uitslag op 5-2. Eerst de broek dan de bal. Dat schijnt het motto ie zijn van Van der Wint van Heracles, die aan de broek van Kruiver trekt. Kruiver trekt er zich niets van aan. Hij is bezig een doelpunt te maken, tot- schrik van Borghuis (r Een chaotische toestand voor het doel van Telstar. V.l.n.r. Bakker, Stuy, Kort, Cruyff, Swart en Keizer. De Westduitse bondscoach Helmut Schön heeft voor de op 23 maart in Rot terdam te spelen interland tegen Neder land een voorlopige selectie gemaakt van 20 spelers. Zaterdag zullen er van deze groep nog vier man afvallen. De overi gen nemen de zondag daarop hun intrek in een trainingskamp te Duisburg, van waar dinsdags per trein de reis naar Rotterdam wordt gemaakt. De voorlopige selectie ziet er als volgt uit: doelverdedigers: Bernard (Werder Bremen), Tilkowski (Borussia Dortmund) en Maier (Bayern München); verdedi gers: Hoetges, Lorenz (beiden Werder Bremen) en Lutz (Eintracht Frankfort); middenspelers: Beckenbauer (Bayern (München), Ferner (Werder Bremen), Schulz (HAmburger SV), Weber (FC Köln), Sieloff (VVB Stuttgart); aanval Iers: Brülls (Brescia), Libuda (Borussia Dortmund), Seeler (Hamburger SV), Held (Borussia Dortmund), Ulsas (Ein tracht Braunschweig), Overath (FC Köln), Brenninger (Bayern München), Kramer (Meiderichter SV) en Emmerich (Borus sia Dortmund). Van de deelnemers aan de interland tegen Engeland ontbreken Szymaniak, NetzèlfHornig en Helss. Manchester United, voornamelijk dank zij een „Blitz-start" woensdag jongstleden met 5-1 winnaar over Benfica in de kwart finales van het Europa Cup toernooi, werd in een competitiewedstrijd tegen Chelsea door de jonge Londenaren bijzonder ef fectief, met eigen wapens bestreden. Binnen 30 seconden moest het al het eerste doelpunt incasseren, gescoord door linksbuiten Bobby Tambling uit een pass van linksbinnen Terry Venables. In de vierde minuut was het al 2-0, toen rechts binnen George Graham uit een door Ve nables genomen hoekschop met een ju weel van een boogbal een rij van verde digers en doelman Gregg kansloos liet. Manchester herstelde zich daarna wel, maar kon de stevige Chelsea-verdediging niet baas. Wel kopte „Beatle George Best" eenmaal tegen de paal. Liverpool breidde zijn, mede dankzij en kele meer gespeelde wedstrijden, toch al ruime voorsprong uit tot négen punten door Tottenham Hotspur met 1-0 te verslaan. Op de ranglijst volgen na Liverpool, Burn ley (met 1-0 winnaar over New Castle Uni ted) en Leeds United, dat tegen Leicester City een 0-2 achterstand omzette in een 3-2 zege. Het meest verrassende resultaat van de dag was de 5-2 zege, die hekkesluiter Fulham bevocht in de uitwedstrijd tegen Aston Villa. Door dit resultaat deed Ful- Daar kwamen de schutters, daar kwamen zij aan: Cruyff, Weering, Van Miert, Bosveld, Heyerman, Klein- jan, Van Dijk, zij hebben stuk voor stuk drie doelpunten gescoord laatstgenoemde, de jonge SVV'er, zelfs vier. Maart roerde zijn staart en iri alle divisies van het betaalde voet bal zijn stevige uitslagen genoteerd. Ajax ging voor in het doelpunten maken en het siert Telstar, dat het niet kwaad werd en ondanks een groeiende achterstand prettig partij bleef geven. Hier nam de jonge Cruyff van de zes treffers er drie voor zijn rekening. Hard gelag voor Kessler, die de jonge schutter van de centrale training moest afvoeren en hem mis schien daarom tegen West-Duitsland niet kan opstellen. Misschien heeft de bondscoach het oog gericht op Piet Kruiver, maar hij kwam ditmaal bij FeijenoordHera cles niet aan bod. Hier was de menig maal verguisde Henny Weering de man van drie gave treffers. Bild scoorde er twee, bij ADODOS was Piet van Miert met drie doelpun ten weer eens ouderwets op dreef en m Enschede bij F.C. TwenteSparta haalde Charley Bosveld zijn hart op door een hattrick te scoren. Bij al dit Wapengeweld stak de 1-0 overwinning van DWS op Willem 11 Weering, produktiefste Feijenoorder. wat minnetjes af, maar de Amster dammers blijven daarmee in de inter- toto-groep. GVAV versterkte zijn posi tie in de middenmoot door een 2-0 overwinning op Fortuna '54. MVV won een punt op PSV, waardoor de Maas trichtenaren nog steeds gevaarlijk in de buurt blijven van de Utrechtse clubs, die nu vereend de rode lantaarn torsen. Een minuut voor het einde sloeg de Maastrichtenaren de schrik om het hart toen doelman Korver bewusteloos op het veld bleef liggen. Men veerde pas op toen men hoorde dat het wel meeviel. In de eerste divisie behaalde Xerxes een monsterzege op VVV. Hier stal Nol Heyerman met drie doelpunten de show. Alkmaar deed het tegen NEC kalmpjes aan, maar Sittardia scoorde er tegen Holland Sport ook lustig op los. Bij Blauw Wit is de Spanjaard Marquitos terug. Het gaat duidelijk beter, want de Amsterdammers won nen met 5-2 van Cambuur. In de tweede divisie B. was er een Dik van Dijk-show, want de jonge SVV'er van die naam scoorde maar liefst vier van de zeven doelpunten te gen Fortuna Vlaardingen. In Haarlem ook een 7 in de uitslag. DFC bereikte die hoge score tegen EDO. Hier schoot Kleinjan drie keer raak. ham de laatste plaats over aan Black burn Rovers, dat van West Ham United klop kreeg. De resultaten in de eerste divisie wa ren: Arsenal-Everton 0-1; Aston Villa-Ful- ham 2-5; Bumley-Newcastle United 1-0; Chelsea-Manchester United 2-0; Leeds United-Leicester City 3-2; Liverpool-Tot tenham Hotspur 1-0; Northampton Town- Nottingham Forst 3-3; Sheffield Wednes day-Sheffield United 2-2; Stoke City-West Bromwich Albion 1-1; Sunderland-Black- pool 2-1; West Ham United-Blackburn Ro vers 4-1. Bundesliga-topscorer Lothar Emmerich besliste ten aanschouwe van 33.000 toe schouwers in het uitverkochte Rote Erde Stadion te Dortmund het topduel van zijn club Borussia Dortmund tegen Bayern München. Borussia won met 3-0. Door de 3-0 overwinning is de kans gro ter geworden, dat Borussia de felle strijd met de beide clubs uit München om de hegemonie in de Bundesliga in zijn voor deel gaat beslissen. Zeker is dat nog ech ter nog allerminst, want München 1860, de club van Max Merkel, bleef staan op een achterstand van drie punten (met een wedstrijd minder gespeeld) door in Mün chen het de laatste tijd goed op dreef zijn de Werder Bremen een halt toe te roe pen: 3-1. Van de achtervolgers raakte FC Köln nog wat verder achterop door een doel puntloos gelijkspel tegen Elek Schwartz* Eintracht Frankfurt. De uitslagen uit de Bundesliga waren: Borussia Dortmund-Bayem München 3-0; Borussia Mönchen Gladbach-FC Nümberg 8-3; Karlruher SC-Hannover 96 1-0; Tasmania 1900-FC Kaiserslautem 1-1 Borussia Neunkirchen-VFB Stuttgart 1-2; Eintracht Frankfurt-FC Köln 0-0; Mün chen 1860-Werder Bremen 3-1; Hambur ger SV-Schalke '04 1-1. Anderlecht-Antwerp 1-1; FC Mechelen- Beerschot AC 2-2; F C Luik-Daring 1-0; Racing White-St. Truiden 1-4; Lierse- Standard 1-2; CS Brugge-Gantoise 1-2; Tilleur FC-FC Brugge 2-2; Berchem Sport-Beeringen 0-0;. Na 24 wedstrijden staat Anderlecht met 40 punten bovenaan, gevolgd door Stan dard (34) en Beerschot (33). De leiders maakten ditmaal geen fou ten in Italië, waardoor de situatie aan de top van de ranglijst ongewijzigd bleef. Inter leidt met 38 punten voor Bologna en Napels met elk 34 punten AC Milan is vierde met 2 punten. Uitslagen: Napels-AS Roma 1-0; Cagliari-AC Mi- milan 1-2; Intemazionale-Brescia 7-0; Sampdoria-Fiorentina 0-3; Foggia-Torino 0-0; Lazio-Atalanta 0-1; Lanerossi-Varesa 1-0; Juventus-Spal 2-0; Bologna-Catani* 2-0. DOS was in Den Haag over de gehele linie de mindere van ADO en alleen aan valsleider Van der Linden deed enige ma len nog hardnekkige pogingen om tot een redelijke tegenstoot te komen, doch al leen kon hij het uiteraard niet klaren. De Haagse doelpunten werden gemaakt door Van Miert (3) en Heijnen (4-0). DWS, dat opnieuw Geurtsen buiten de ploeg had gelaten, heeft in Tilburg geen grootse indruk gemaakt. Niettemin won het verdiend met 1-0, vooral dankzij een bijzonder gedegen spelende achterhoede. Toen Willem Il-doelman Schobert kort voor de rust de bal bij een hoekschop weg stompte, maar niet op tijd terug in zijn doel was, kon Boogaard eindelijk scoren. Na de rust trachtte Willem II vergeefs deze achterstand ongedaan te maken. Nadat Van Beveren (invaller voor de geblesseerde Madsen) na de pauze nog eerst nog een keer de paal had getrof fen, kogelde Laseroms van grote afstand raak. Bosveld, de eerste keer in nauwe samenwerking met Onsman, de tweede maal via de voet van De Vries en de derde keer helemaal op eigen houtje, be zorgde Sparta daarna de 4-0 zege op Twen te, die wel iets geflatteerd mag worden ge noemd. Het fortuin dat GVAV donderdag zo gunstig gezind was tegen Elinkwijk koos drie dagen later een andere partner. Driemaal kwamen prachtige schoten van het kundige duo Fritsen-Van Tilburg van het houtwerk bij Fortuna '54 terug toen Vogels geslagen was. Bovendien keurde scheidsrechter Aalbrecht op dubieuze gronden een doelpunt van Fritsen wegens buitenspel af. Gó«lde doelpunten maakten Frits m en Bosscliieter. De uitslagen van de wedstrijden, ge speeld voor de eerste divisie van da Spaanse competitie, luiden: Pontevedra— Espanol Barcelona 3-0, SabadellElcha 3-4, Barcelona—Malaga 4-0, Valencia— Atletico Madrid 1-2, BetisZaragoza 1-0, MallorcaSevilla 2-1, Real MadridAt letico Bilbao 2-0, Las PalmasCordova 5-1, Real Madrid leidt met 39 punten, op de tweede plaats gevolgd door Atletico Madrid met 38 punten. Barcelona neemt de derde plaats in. MVV en PSV speelden een rustige, faira wedstrijd, die in een gelijkspel (1-1) ein digde. In de laatste tien minutën toen MVV door een schot van Donners in eigen doel aan de leiding was gekomen, viel PSV fel aan. Van der Kuylen had reeds een minuut later succes. Daarvoor hadden beide clubs wel kansen gehad maar die lieten zij onbenut. Elinkwijk-Go Ahead was een slechte wedstrijd waarin Go Ahead weliswaar iets meer kwaliteit demonstreerde dan Elink wijk en zich ook wel enkele kansen wist te scheppen maar onmachtig was om er ook maar een te benutten. De eindstand was dan ook 0-0 in Zuilen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 9