Nieuwe instructies voor politie en douane r\ coldrex HA Huizen in Amsterdams centrum nu degelijk op slot bondig RenniesÉ Het gebruik van vuurwapens Voor slachtoffers pyromaan bijna 70.000,- Brandstichting in kazerne? Bah...alweeb dieb vebstobte neus... Maar verkoudheid is meer dan 'n neusverstopping alleen. Verdrijf uw hele verkoudheid met Coldrex Ds. FSierksma bedankt als lid van N.T.S.-programmaraad Wapensmokkelaars aangehouden Kasontvangsten van Rijk sterk gestegen 's~ïv< Fabriek schenkt 350 veiligheidssloten en Stemmachines in Delft bleken niet betrouwbaar W einig verandering DINSDAG 15 MAART 1966 2 Schieten W aar schuwing Douane Actie „Van Harte" - - Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Brandend maagzuur? helpen direkt! Met ingang van 1 juli zullen voor de politie en de rijksbelastingdienst nieuwe regels van kracht worden betreffende „het gebruik van geweld". Daarin wordt onder meer gezegd: „De politie-ambtenaar staat voor de uit voering van talrijke taken. Bij de uitvoering daarvan zal het in een be paalde situatie, als het doel niet op andere wijze kan worden bereikt, nodig zijn ook tegen personen geweld te gebruiken. Het oordeel, dat tot ge bruik van geweld moet worden overgegaan, moet de politie-ambtenaar zo zorgvuldig mogelijk overwegen. Het doel en het nadeel waarmee gere kend moet worden als het doel niet wordt bereikt, moeten afgewogen worden tegen het risico dat aan het gebruik van geweld is verbonden, ook voor derden. Maar is de politieambtenaar tot het oordeel geko men dat geweld moet worden gebruikt, dan is hij ook tot dat gebruik verplicht. Onder geweld wordt mede begrepen het gebruik van vuurwapenen en van de sur veillancehond. Het gebruik van geweld mag de perken van redelijkheid en gematigdheid niet te buiten gaan. Tenzij de omstandigheden dit niet toelaten, wordt een duidelijke waarschuwing gegeven voordat tot het aanwenden van geweld wordt overgegaan. Voor het gebruik van vuurwapenen gel den nog verdere beperkingen, die boven dien verder gaan dan in de bestaande in structies het geval is. Bepaald is o.m. wanneer het geoorloofd is een vuurwapen te gebruiken tot het aanhouden van personen, die zich aan rechtmatige vrijheidsbeneming trachten te onttrekken. Er zal geschoten worden wanneer de aan te houden persoon verdacht is van of veroordeeld is wegens een ernstig misdrijf, dat bovendien moet worden aan gemerkt als een grove aantasting van de rechtsorde. Deze omschrijving laat uiter aard ruimte voor interpretatie door de politieambtenaar die moet optreden. Verder is schieten geoorloofd tot het verspreiden en het in bedwang houden van samenscholingen en volksmenigten, die een ernstige bedreiging vormen voor de openbare orde; tot het beteugelen van woelingen; en tot het aanhouden van Iemand die uit een inrichting ontvlucht of dit poogt te doen, maar alleen bij ont dekking op heterdaad en tot het aanhou den van iemand, van wie vermoed wordt dat hij een vuurwapen voor direct ge bruik gereed heeft en dit tegen personen zal gebruiken. De politieambtenaar moet zwaar liche- melijk letsel of erger trachten te voorko men. Het vuurwapen mag niet worden gebruikt, indien de politieambtenaar de identiteit van de aan te houden personen kent en redelijkerwijs mag worden aan genomen, dat uitstel van de aanhouding geen onaanvaardbaar gevaar voor de rechtsorde oplevert. Het schieten op vervoermiddelen waarin zich personen bevinden, is aan dezelfde beperkingen gebonden als het schieten op personen. Voordat er geschoten wordt, zal er in het algemeen met luider stem een duide lijke waarschuwing moeten worden gege ven, die zo nodig kan worden vervangen door een waarschuwingsschot. Dit moet zo gebeuren, dat gevaar voor personen of goederen zoveel mogelijk wordt verme den. Wanneer aan een waarschuwing of een waarschuwingsschot niet onmiddellijk ge hoor wordt gegeven, zal gericht schieten volgen. De voor de ambtenaren van de rijksbe lastingdienst opgestelde instructie is in hoofdzaak gelijk aan die voor de politie. Het vuurwapengebruik door douane-amb tenaren is beperkt tot het terrein van toe zicht aan de grens. De overige ambtena ren van de rijksbelastingdienst, die ge rechtigd zijn een vuurwapen bij zich te hebben, mogen hiervan alleen als verde digingswapen gebruik maken. De douane mag een vuurwapen gebrui- Tijdens de gisteravond gehouden radio actie „Van Harte", ditmaal bestemd voor de zeventien slachtoffers van de Am sterdamse pyromaan, die al hun bezittin gen hebben verloren en die niet of te laag verzekerd waren, is 67.860,37 bij eengebracht. Naast geld werd ook een aantal goe deren toegezegd: Meubilair, tafels, stoe len, bedden, matrassen, haarden, kleden en kleren en zelfs een gasgeyser. Ook is de slachtoffers een vakantiereis je op de Rijn aangeboden en een vakan tieverblijf op Ameland. ken om visitatie van motorrijtuigen mogelijk te maken. Er mag echter uit sluitend worden geschoten op het motor rijtuig; voorts tot het neerschieten van dieren, waarvan aannemelijk is dat zij worden gebruikt als voorwerp van smok kelarij oï ter begunstiging hiervan. Voor de douane is de beperking, dat niet mag worden geschoten indien de identiteit van de aangehouden persoon bekend is, weggelaten, omdat in geval van smokkel betrapping op heterdaad ge wenst is. In een kantinemagazijn van de nieuwe Alexanderkazerne in Den Haag heeft een brandje gewoed, dat door gebrek aan zuurstof doofde voordat de brandweer verscheen. Bij onderzoek bleek, dat de brand op vijf plaatsen in het magazijn was begonnen, waardoor aan opzettelijke brandstichting wordt gedacht. Advertentie snelt het herstel en geeft extra weer stand door vitamine C. Neem uw verkoudheid serieus. Bestrijd hoofd pijn, neusverstopping en koorts tege lijk met Coldrex. Bij een verstopte neus komen koorts, hoofdpijn en rillen. U voelt u ziek. Bestrijd niet één van de symptomen, maar de hete verkoudheid. Neem Coldrex! Het tweelaags Coldrex tablet heft niet alléén de neusver stopping op, maar het verdrijft ook hoofdpijn en koorts. Coldrex ver- 476 DR. F. SIERKSMA uit Leiden heeft de uitnodiging om lid te worden van de programmaraad van de Nederlandse Televisie Stichting van de hand gewezen, vooral omdat hij het niet geheel eens kan zijn met de samenstelling van de raad. Te weinig uitvoerende kunstenaars hebben daarin, volgens hem, een plaats ge kregen. Dr. Sierksma heeft enkele jaren geleden het boek „Testbeeld" geschreven, essays over mens en televisie. Naar aanleiding van de verschijning van dit werk heeft hij voor de camera over televisie gediscussieerd met de t.v.-criticus H. Schaafs- ma. Maar daarmee houdt eigenlijk de binding op, die deze wetenschappelijke hoofdambtenaar van de Leidse universiteit (voor de psychologie van de godsdienst en de geschiedenis van de primitieve godsdiensten) had met de t.v. OP 25 FEBRUARI kreeg hij van het bestuur van de NTS een telegram met het verzoek zitting te nemen in de pro grammaraad. Tevoren was hij niet ge polst of ingelicht. De uitnodiging kwam als een volslagen verrassing. Hij wist nauwelijks wat het lidmaatschap van de raad zou inhouden. Pas van dat moment af heeft hij zich met deze kwestie bezig gehouden. Toen de door de culturele or ganisaties als kandidaat voorgedragen personen, te weten mevrouw Hans Snoek, de acteur Hans Tiemeijer en de criticus Henk Schaafsma, niet werden aanvaard, schaarde hij zich achter het protest van de Federatie van Kunstenaars, vooral toen hem bekend werd, dat Hans Tie meijer plaats moest maken voor regio nale belangen. DR. SIERKSMA acht het toneel derma te belangrijk, dat hij een raad niet volle dig acht zonder een representant van het toneel. En dat dient, volgens hem, Hans Tiemeijer te zijn, die hij ook als mens zeer hoog acht. Voor een programmaraad van een instelling, welke 40 percent van de zendtijd gaat vullen, acht hij het ab soluut noodzakelijk dat er meer actieve kunstenaars inzitten. Dit argument weegt voor hem het zwaarste. Juist toen hij het bedankbriefje aan de NTS wilde gaan schrijven, verscheen „Vrij Nederland" met een interview met prof. drs. J. Henrick Mulder, voorzitter van de genoemde programmaraad. Een interview, dat dr. Sierksma niet erg ge lukkig noemt. Hij kent prof. Henrick Mulder, hoogleraar aan de Rijksacade mie van Beeldende Kunsten, niet per soonlijk maar het interview zegt hem ge noeg. Prof. Henrick Mulder zegt enkele kernachtige dingen, zoals: „De NTS wordt gewoon een nieuwe zuil naast de andere zuilen" en „die hele vertroebelde Gooise ether laat mij volkomen koud". Hij zegt verder: „Het enige dat ik be hoef te doen is het aangeven van de hoofdlijnen en dat is zo hebben ze het me gezegd iets, dat maar één dag per week behoeft te kosten. En ik ben daar, al zeg ik het zelf, precies de juiste man voor". En tot slot zegt hij: „En ik ben dat weet iedereen wel niet op m'n achterhoofd gevallen. Laten ze het maar met mij proberen. Ze zullen er geen spijt van hebben, denk ik." Twee paradepaardjes van de Rus sische helikopterindustrie, de Mil-6, het grootste hefschroefvliegtvig ter wereld voor passagiers, en de Mil. 10, de grootste vrachthelikopter ter wereld, hebben gistermiddag demon stratievluchten boven Schiphol uit gevoerd. Op een aan de reusachtige Mil-10 hangend platform torste deze machine een 12-tons bulldozer mee. De Mil-6 nam alle gegadigden voor een gratis rondvlucht mee die op Schiphol te vinden waren. Dit enorme hef schroef vliegtuig kan maximaal 120 passagiers vervoeren, evenveel als een flink straalvlieg tuig. De maximumsnelheid is 300 km per uur. (Van onze correspondent) VAALS De grensbewakers van de marechaussee in Vaals hebben een uitge breide wapensmokkel onderschept. Vijf Turken, die de wapens met een bestelwa gen vanuit het Belgische grensdorpje Eysden via Nederland naar Duitsland brachten, zijn aangehouden. Drie van hen zijn inmiddels aan de Duitse politie en een aan de Belgische justitie uitgeleverd. De vijfde Turk is in Maastricht opgeslo ten. Min of meer per toeval zag een van de marechaussees in de auto van de Turken een pak liggen, dat de vorm had van een geweer. In het pak zat inderdaad een groot jachtgeweer. Een nader onder zoek van de auto van de Turken lever de nog een automatisch Mauser pistool een mitrailleur, een FN-browning, een 9 mm. cilinderrevolver, enkele Italiaanse jachtgeweren, sabels en een grote partij munitie op. De Duitse en Belgische poli tie zijn bij het verdere onderzoek inge schakeld. Vermoed wordt dat men te doen heeft met een grootscheepse wapen smokkel door een bende, die via deze internationale route al verschillende wa penzendingen naar Duitsland heeft ge smokkeld. In een overzicht van de kasontvangsten en idem-uitgaven van het rijk in 1965 deelt het ministerie van Financiën mede dat het totaal van de budgettaire kasont vangsten van 1964 op 1965 is gestegen met 1.976 miljoen. Van deze toeneming komt ongeveer driekwart voor rekening van de belastingontvangsten. De relatief grote stijging van de overige begrotingsontvangsten met 525 miljoen is voor 34Ó miljoen het gevolg van de verkoop door het rijk van aandelen Breed band aan Hoogovens. Tot de nadere in komstenbronnen die tot de stijging bij droegen behoren de rente en de aflossing van de woningwetvoorschotten. Aan de uitgavenzijde gaven de aflossin gen van langlopende staatsschuld een stij ging te zien van 42 miljoen. Dit accrès werd wat de binnenlandse schuld betreft veroorzaakt door de eerste aflossingen van de in 1964 in het openbaar en onder hand gemitteerde 4K percent en 5 per cent staatsleningen. Bij de buitenlandse schuld vloeide het voort uit de - olledige aflossing van de resterende schuld uit hoofde van het Lend Lease-settlement. ad it - mm Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Haar lemse Toneel Club met „Een staatsman van verdienste". Woensdag 20 u.: Haagse Comedie met „Er is een moord gepleegd" van Jack Popplewell. Regie: Eric van Ingen. Minerva Theater (Heemstede), woens dag 2Q.15 u.: Mozart-concert door het N. Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Soliste: Jean- nette van Dijck. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 15 en 16 u.: „Het huwelijk van onze kroonprinses", a.l.; 19 en 21.15 u.: „Gabriela bij nacht", 18 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u. „Station 3-topsecret", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.30 u.: „Mary Poppins", a.l. Minerva, woensdag 14.30 u.: „A en C als waaghalzen", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Topsecret Djiboeti", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het laatste duel", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het Ipcress dossier", 18 j. Een slotenfabriek in Dordrecht heeft kosteloos 350 veiligheidssloten beschik baar gesteld voor de bewoners van het door brand geteisterde deel van de Am sterdamse binnenstad. Er wordt nu een aktie op touw gezet om 350 huisdeuren van deugdelijke sloten te voorzien. Daarbij hoopt men deskundige hulp te krijgen van een aantal aannemers en leerlingen van technische scholen in de hoofdstad om de sloten vakkundig te monteren. Een technische school heeft reeds toegezegd met een paar klassen te komen. De sloten zullen door het buurt- comité tegen sterk gereduceerde prijs aan de bewoners worden verstrekt. Met het daardoor beschikbaar gekomen geld wil men ook de andere huizen van goede slo ten voorzien. De commandant van de Amsterdamse brandweer, de heer P. A. Riedel, heeft een dringend beroep op de Amsterdamse bur gerij gedaan de brandweer slechts te alar meren wanneer werkelijk brandweerhulp nodig is. De brandweer krijgt de laatste weken vooral in de avonduren talloze brandmeldingen, die loos alarm blijken te zijn. Deze baldadige meldingen zijn zo veelvuldig dat bij werkelijke branden met mogelijk gevaar voor mensenlevens de kans bestaat, dat er geen materiaal in de dichtstbijgelegen kazerne is om onmiddel lijk hulp te verlenen. De commandant vraagt de burgerij erop toe te zien, dat geen misbruik wordt gemaakt van de brandmelders op straat. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van werk van Hannes Postma. Dagelijks van 10 tot 17 u. en 's zondags van 13 tot 17 u. Tot 20 maart. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' mees terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u; zondag van 13 tot 16 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen van Jaap Kruyff. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u en 20 tot 22 u. Artificia (Heemstede): Expositie van werk van de schilder Bob Buys en de beeldhouwer Hubert van Lith. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. Tot 25 maart. Galerie „De Kastanjeloot", (Wüstelaan 32, Santpoort): Expositie van aquarellen en tekeningen van Clara de Jong. Dage lijks van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Op zondag van 19 tot 21 uur. Van 6 tot 28 maart. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags geslo ten. Expositie van werk van Robbert de Bakker. Tot 28 maart. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg. In de wandelgangen expositie van schilderijen van Michèl van Overbeeke. DIVERSEN Minerva Theater, dinsdag 20.15: Simon de Waard spreekt over Finland (wereld reizigersserie). Krelagehuis (Leidsevaart): Voorjaars- beurs voor de vrouw. Dagelijks van 10 tot 17 u. en van 19 tot 23 u. Tot 19 maart. Poppentheater Merlijn (Hasselaerspl.), woensdag 14.30 u.: „De fluit van Bozebol". DINSDAG 15 MAART City, 20 u.: „My fair Lady" Stadsschouwburg, 9 u.: Onderwijzersdag. Cultureel Centrum, 20 u.: Verenigings avond Aquariumvereniging Velsen. Pav. Schoonenberg, 19.30 u.: Start oriën- tatierit Rijmonders. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Galerie de Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Santpoort, van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur: Expositie van aquarellen en teke ningen, vervaardigd door Clara de Jong. De tentoonstelling duurt tot en met 27 maart. WOENSDAG 16 MAART City, 20 uur: „My fair Lady". Stadhuis, 19.30 u.: Openbare gemeente raadsvergadering. Galerie de Kanstanjeloot, Wüstelaan 32, Santpoort, van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur: Expositie van aquarellen en teke ningen, vervaardigd door Clara de Jong. De tentoonstelling duurt tot en met 27 maart. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 .tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur; fili aal Velsen-Noord: 14.30-17.30 uur; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek) 14.30-17.30. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. DINSDAG 15 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Bruut, maaronweerstaanbaar". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De rode lampjes". Huize Scheybeeck, 20 u.: Toneelcursus voor jongeren van 13 t.e.m. 15 jaar o:l:v: Gelyn Molier.. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 16.30 uur: Jeugdcursus boetseren en beeld houwen; 20 uur: idem voor ouderen, door Kennemerstaten. Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie schilderijen, tekeningen en aquarellen door Freek van den Berg, te bezichtigen van 9-13 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 uur en 20-21.30 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Scheybeeck, 19.30 u.: Openbare vergade ring bejaarden werk. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 uur. R.k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-18 uur en 19-21 uur. Oosterw(jk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14-16.30 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16.30 uur. WOENSDAG 16 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Bruut maar onweerstaanbaar". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De rode lampjes". Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 u.: cursus handenarbeid voor de jeugd door Kennemerstaten. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 19 u.: cursus pottenbakken voor de jeugd; 20 u.: idem voor ouderen, door Kennemersta ten. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie schilderijen, tekeningen en aquarellen door Freek van den Berg, geopend van 9- 18 uur. Sportfondsenbad, Kuikenweg 84, geopend van 7-10 uur; 10-11 uur (dameszwemmen); 11-13 uur; 13.30-15 uur en 15.30-17.30 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. 70, geopend van 15-17.30 uur en 19-21 uur. R.k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend 10-13 uur en 15-18 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14-16.30 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16.30 uur. Gorssel in verweer. In een spoedvergade ring van de gemeenteraad van Gorssel heeft burgemeester mr. J. A. Thate het voorstel van Gedeputeerde Staten om de gemeente Gorssel met 13.000 inwo ners en 9000 hectare grondgebied op te heffen en toe te voegen aan Zutphen (25.000 inwoners en 1650 hectare groot) een kolonisatie van het platteland ge noemd en een degradatie van de inwo ners van zijn gemeente tot tweede rangsburgers. De gemeente zal zich tegen het plan verzetten. Snel gepakt. Kort na een inbraak in een kledingmagazijn aan het Osdorperplein in Amsterdam-Nieuw-West hield de po litie drie mannen aan, die in hun auto voor tienduizend gulden aan kleding vervoerden. Het waren goede bekenden van de politie, die moeilijk konden ont kennen met de buit in hun auto. Van moord verdacht. In Londen is een 23- jarige Nederlander beschuldigd van moord op een hotelhouder in het Hammersmithdistrict. De moord is op 5 maart gepleegd. In Parijs. Een beambte van de Parijse metro vond in een der wagens een tas met 29.000 francs. Hij bracht zijn vondst naar de politie die spoedig had ontdekt dat de tas met geld toebehoorde aan de directeur voor tentoonstellingen van het Nederlandse ministerie van Buitenland se Zaken. De directeur vertoeft voor de landbouwtentoonstelling in de Franse hoofdstad. Delft zal bij de statenverkiezingen op 23 maart niet, zoals aanvankelijk in de bedoeling lag, een proef nemen met de stemmachine. Burgemeester en wethouders hebben hiertoe besloten op advies van het hoofd van de afdeling verkiezingen der ge meente, de heer A. J. Cramer. Aanleiding tot dit besluit van het college is, dat tij dens de demonstraties is gebleken, dat de machine niet feilloos werkt. Het gemeente bestuur heeft de importeur van het appa raat op de hoogte gebracht van zijn be sluit. Het betreft hier twee machines, die als eerste in Delft waren gearriveerd en waarvan het tellersysteem niet goed functioneert. Advertentie Hét KNMI deelt mee: De circulatie boven West-Europa wordt nog steeds beheerst door een krachtig hogedrukgebied, waarvan de kern bij Ier land ligt. Om dit hogedrukgebied heen trekken storingen. Onder invloed hiervan nam de wind bij ons wat toe uit noord westelijke richting, waarbij minder koude en iets vochtigere lucht ons land binnen stroomde. Daardoor kwam in de afge lopen nacht nergens nachtvorst voor. Ach ter de depressie om stroomt koudere lucht uit Noorwegen naar het zuiden, maar deze zal alleen het noordoosten van ons land bereiken. Bij IJsland is een nieuwe storing ontstaan, die de koude lucht weer naar het oosten zal terugdrij ven. Daarom worden morgen ongeveer de zelfde temperaturen verwacht als vandaag en zal het op de meeste plaatsen droog zijn. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum wind richting max. temperaturen binnen- en buitenland temp. SS: £2 Den Helder zw. bew. wnw 6 5 Ypenburg zw. bew. nw 6 5 Vlissingen onbewolkt nw 6 6 Eelde regen nw 6 4 De Bilt zw. bew. w 7 3 Twente geh bew. wnw 6 3 Eindhoven zw. bew. wnw 6 3 Z.-Limburg geh. bew. w 5 3 Helsinki sneeuw wnw -7 -16 Stockholm zw. bew. O -6 -9 Oslo onbewolkt windst. -3 -13 Kopenhagen onbewolkt nw 1 Aberdeen zw. bew. w 6 Londen zw. bew. wnw 11 5 Amsterdam zw. bew. wnw 6 4 Brussel zw. bew. w 8 4 Luxemburg geh. bew. w 4 -2 Parijs zw. bew. w 9 4 Bordeaux onbewolkt windst. 11 -3 Grenoble onbewolkt w 7 -3 Nice onbewolkt nnw 13 4 Berlijn regen wnw 2 -1 Frankfort geh. bew. zw 6 1 München sneeuw w -0 -2 Zürich zw bew. zw 4 -3 Genève onbewolkt windst. 5 -4 Locarno onbewolkt z 10 -4 Wenen sneeuwbui wnw 3 -1 Innsbruck geh. bew. windst. 1 -4 Athene regen n 16 Rome onbewolkt no 13 0 Barcelona licht bew. nnw 4 Madrid onbewolkt n 14 1 Ma Hor ca licht bew. windst. 15 2 Lissabon onnewolkt ono 19 8 Belgrado sneeuw wnw 4 -1 Woensdag 16 maart Zon op 06.53 uur; onder 13.45 uur. Maan op 05.09 uur; onder 12.16 uur. Maanstanden Nieuwe maan22 maart 05.47 uur Eerste kwartier.29 maart 21.44 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 15 maart Hoog water 10.10 uur en 23.01 uur. Laag water 5.18 uur en 18.03 uur. Woensdag 16 maart Hoog water 11.47 uur en uur. Laag water 6.42 uur en 19.43 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2