Grandioze Jacques Anquetil in Parijs-N ice toch eerste or Amateurformaties voor het zvielerseizoen Amateurselectie zegevierde over ploeg van Mittelrhein Stroom van beslissingen viel in Noordhollandse schaakcompetitie TOTOPROGNOSE IéfS ■K AANVAL OP LAATSTE DAG HAD SUCCES Raymond Poulidor raakte leiding kwijt Chelsea speelde gelijk uit tegen München 1860 Eénbenige mag vlinderslag zwemmen Brumel weer in ziekenhuis Kubala naar FC Zürich Abe Saperstein overleden Zwaar verlies voor Nederlandse zaalhandbaldames Transferperiode in december ook voor spelers op eigen verzoek a I 4r mmm Jill Indeling tennis WOENSDAG 16 MAART 1966 29 DROP IN SNELSLUITVERPAKKING VENCO DROP OM VAN TE WATERTANDEN Nationale hockeyreserves oefenen tegen België B YY Hanover eerste in de Dogprijs 123231132123 Hl mme, Jacques Anquetil heeft voor de vijfde maal de etappewedstrijd Pa- rqsNice gewonnen. Eerder schreef hij de „koers naar de zon" op zijn naam in 1957, 1961, 1963 en 1965. Het is een magistrale overwinning ge worden, bevochten op zijn grote ri vaal, Raymond Poulidor, in de laatste etappe. Reeds 10 km na de start in Antibes lanceerde Anquetil zijn eer ste aanval en sindsdien is hij steeds in het offensief geweest, waarbij hy vrywel voortdurend aan zijn zijde had onze landgenoot Arie den Har- tog. Lang is Poulidor in de schaduw van Anquetil kunnen blijven, maar tenslotte moest hij buigen en de winst, die hij voor de start nog op monsieur Jacques had, zou hij geheel moeten prijs geven. De dinsdagavond in München gespeelde eerste wedstrijd tussen München 1860 en het Londense Chelsea in de kwartfinales van het toernooi om de beker der jaar- beurssteden is geëindigd in een gelijk spel 2-2. Bij rust was de stand 1-1. Slechts 12.000 toeschouwers omzoomden het dras sige veld, een gevolg van de sneeuwval tot een uur voor de wedstrijd en een daarna plotselinge sterke stijging van de temperatuur. Twee opvallende renners uit het deelnemersveld van ParijsNice. Winnaar Jacques Anquetil (links) en Eddy Merckx, de jonge Belg, die een goede vierde werd. Het voorlopige Nederlandse amateur voetbalelftal heeft dinsdag in Erkelenz een verdiende overwinning met 2-1 behaald op de amateurploeg van Mittelrhein, nadat bq de rust de stand nog gelijk was: 1-1. Beide Nederlandse doelpunten werden gemaakt door de uitblinkende linksbinnen Kuiper van SVW. Het eerste ontstond na 25 minuten in een periode, die reeds dadelijk na de af trap begon, waarin onze landgenoten ver uit superieur waren. Ook na de rust, toen de Nederlanders op het zware veld over een betere conditie bleken te be schikken dan hun Duitse tegenstanders, hadden onze amateurs het beste spel. Het enige Duitse doelpunt werd na een half uur spelen gemaakt door linksbuiten Alger van de 1. FC Köln. Het Nederlandse selectieteam speelde in de volgende opstelling: doel: Bes (Zil- (Van onze sportredactie:) D« Ster van Zwolle is zaterdag de eerste grote wedstrijd van het wielerseizoen waarin de Nederlandse wieleramateurs van start gaan. De Ster van Zwolle is geen officiële klassieker, wel een belangrijke wegwedstrijd. Ook voor het komende wielerseizoen zijn weer vele amateurformaties samengesteld. De belang rijkste zijn: Amstel Bier (ploegleider Herman Krott): Stee- vens, Van Lachterop, Holst, Schouten, Den Hertog, Nieuwkamp, Rudi Liebrechts, Fred Lie- bregts, Bregman. Trio Bubble Gum (Thijs Verveer): Dolman, Van Middelkoop, Beugels, Heynig, Legierse, Van der Klooster, Brouwer, Verveer. Caballero (Gerard Peters): De Groot, Vianen, Minneboo, Geraeds, Van der Horst, Blom, Vogels. Peugeot (Stoop): Van Dijk, Groen, Hoogzaad, Ane Koster, Ottenbros, Harry Jansen, Serpenti, Stam, Piet de Wit, Jaap de Wit. Stadsblad (Gerrit Wit): Barten, Broeren, Dee- nen. Van Dorst, Van Haren, Kloosterman, Fran sen, Lute, Poortvliet, Snoeys. Vredestein (Mik Snijder): Hoogland, Hesen, Du Bois, Hesse, Romijn. Jan Jansen, Bongers, Van Seggelen, Boode, Wagtmans, Tesselaar en Pellenaars. Smith—Acifit (Piet Liebregts): Koel, Duyn- dam, Hoogerland, Van Rooy, Van de Ruit, West, Luchies, Van Groezen, Van den Donk, Van Hest, Van Schalen, Dickhof, Pijnen. De Britse zwembond heeft bepaald dat de dertienjarige Monica Vaughan mag deelnemen aan wedstrijden op de vlinderslag, ook al heeft ze maar één been. Het bestuur van de bond heeft dit besluit genomen na een protest omdat Monica was gediskwalificeerd in een vorige maand gehouden wed strijd. De jury van aankomst bij die wed strijd stelde zich op het standpunt dat ze niet correct had gezwommen, om dat de bepalingen luiden dat beide benen gelijktijdig op en neer moeten bewegen. Het bestuur van de bond heeft besloten, dat de jury van de wed strijd niet zal worden bekritiseerd, maar dat de formulering voor een cor recte uitvoering van de vlinderslag zal worden gewijzigd. Met algemene stemmen werd besloten dat éen zwem mer of zwemster die een been geheel of gedeeltelijk mist op de vlinderslag niet zal worden gediskwalificeerd op grond van dit gebrek. Monica Vaughan verloor op vier jarige leeftijd bij een verkeersongeluk een been. Drie jaar geleden heeft zij leren zwemmen. Melkploeg Assen (Fré Bos): Dijkstra, Jansema, Glas, Koops, Vos, Rutgers, Strijbosch, Wilkens. RIH—Fongers (Theo Brander): Been, Bols, Boonstra, Hendriks, Hoekstra, Jager, Rijkers, Schreur, Oosterhof, Broekstra. Jabo (Jasper Bouma): Cornelisse, Zantingh, Riem. Jongkind, Snijder, Huysmans, Zoetemelk, Van der Valk, Van der Voort. Kikkerop (Henk Tuk): Minnekus, Van Veen, Brugel, Offermans, Bogers, Oomen, Van den Berg, Van Hasselt. Breda Bier (Rini Roks)Van Breugel, Van der Bom, Mertens, Van Opstal, Van Geel, Huy- brechts. Wouters, Buckaki, Kettenis. Locomotief (Henk Faanhof): Bruin, Van Piere, Harings, Van de Brink, Wijdenes, De Wilde. Valeri Brumel, de Russische hoogsprin ger, met een sprong van 2,28 m. wereld recordhouder, is dinsdag opnieuw in een ziekenhuis in Moskou opgenomen. Brumel brak enkele maanden geleden bij een mo torongeluk een been. Nadat de wereldre cordhouder lange tijd in het ziekenhuis had gelegen, werd hij onlangs daaruit ont slagen. De dokters waren toen zeer op timistisch over zijn kansen om binnen re delijke tijd weer aan wedstrijden te kun nen deelnemen. Dinsdag moest Brumel echter weer naar een ziekenhuis gebracht worden toen bleek dat bij het trappenlopen de breuk vlakken elkaar weer hadden losgelaten. Dokter Otar Gudushauri heeft het been opnieuw gezet en met vier metalen krammen versterkt. Brumel zal zeker en kele maanden in het ziekenhuis moeten blijven. Kubala, de vroegere speler en coach van de Spaanse club Espanol, heeft mee gedeeld dat hij van plan is trainer te worden van de Zwitserse eerste divisie club FC Zürich. Kubala, die 38 jaar gele den in Hongarije geboren werd, voegde hieraan toe: „in principe ben ik het met de bestuurders van de Zwitserse club eens over de algemene aspecten van het contract, dat ik dit weekeinde zal onder tekenen na een gesprek met de bestuur ders." Anquetil, gebrand op een revanche voor de nederlaag, die hij twee dagen tevoren in de individuele tijdrit tegen Poulidor had geleden, waardoor deze op de eerste plaats in de algemene rangschikking kwam, is volkomen in zijn plan geslaagd De beslissing viel 35 km voor de finish in Nice. Opnieuw deed Anquetil een aan val en ofschoon Poulidor wederom snel reageerde en in het spoor van Anquetil kon blijven, moest hij spoedig daarop toch lossen. Zijn krachten waren in de tegenaanvallen zo zeer gesloopt, dat Pou lidor geen antwoord meer kon geven Anquetil, die steeds veel steun van zijn ploeggenoten had ondervonden dit in tegenstelling tot Poulidor vloog als de grote triomfator op Nice af en schitterde in al zijn grootheid. Eens te meer toonde Anquetil een heel groot kampioen te zijn. die in staat is een geheel rennersveld zijn wil op te leggen. Op de Promenade des Anglais wachtte hem een grootse huldi ging. De best geplaatste Nederlander in de laatste etappe was Huub Zilverberg, die vlak voor het grote peloton als derde fi nishte, terwijl in het eindklassement Arie den Hartog met zijn vijfde plaats de bes te Nederlander was. De uitslag van de achtste en plaatste etappe, die leidde van Antibes naar Nice over een afstand van 167 km, luidt: 1. Anquetil (Fr) 4 uur 12 min 41 sec, 2 Bölke (Did) 4.13.58, 3. Zilverberg (Ned) 4.14.01, 4. Seis (Belg) 4.14.05, 5. Merckx (Belg) z.t., 6. Durante (It) z.t., 7. Mil- liot (Fr) z.t., 8. Zollinger (Zwits) z.t., 9 Adorni (It) z.t., 10. Altig (Did) z.t., 11 Gutty (Fr) z.t., 12. Maliepaard (Ned) z.t 13. Van de Kerkhove (Belg) z.t., 14.Beud deuil (Fr) z.t., 15. Pambianco (It) z.t 16. Geldermans (Ned) z.t., 19. Den Har tog (Ned) z.t., 20. Poulidor (Fr) allen z.t. als Seis. 25. Knops (Ned) 4.15.56, 29. Braspenninckx (Ned) 4.22.59, 33. De Roo (Ned) z.t. Eindklassement 1. Anquetil 34 uur 2 min 1 sec., Poulidor 34.02.49., 3. Adorni 34.03.48, Merckx 34.04.04, 5. Den Hartog 34.04.42 6. Altig 34.05.11, 7. Gutty 3405.47, 8. Let tort (Fr) 34.06.33, 9. Milliot 34.06.53, 10 Pambianco 34.08.29, 12. Maliepaard 34.09.51, 13. Geldermans 34.11.05, 17. Zil verberg 34.14.02, 23. De Roo 34.22.55, 28 Knops 34.24.59, 35. Braspenninckx 34.34.39 Abraham (Abe) Saperstein, eigenaar van de Harlem Globetrotters basketbal- ploeg, is dinsdagavond in de ouderdom van 63 jaar in het Weiss-ziekenhuis in Chicago 'overleden. Saperstein, de dyna mische basketbal-impresario die met zijn Globetrotters grote wereldreizen heeft gemaakt, overleed aan een hartziekte. 4 dvertentie OOOG0 Door de zó-open zó-dicht Venco- zakjes blijft de inhoud stof- en vocht- vrij, hóe vaak U ook presenteertEr is volop keus in allerlei heerlijke drop soorten. En alles verpakt in die handige zakjes voor 50 cent. Het Nederlandse dames-zaalhandbalteam heeft dinsdagavond in Ringsted een ver pletterende nederlaag met 22-4 geleden tegen Denemarken, dat met een zeer jeugdige ploeg in het veld kwam en onze landgenoten geen schijn van kans gaf. De Deense meisjes speelde bikkelhard en schoten feilloos van grote afstand. De Nederlandse dames probeerden veel aan de cirkel te komen, welke taktiek tegen deze tegenstandster tot mislukken ge doemd was. Bij de rust leidde Denemar ken al met 11-1. De Nederlandse doelpun ten werden gemaakt door Carry Piller, Ans Ruys, Ans Thissen en Wil Gillissen. De jonge echtgenote van de Brazi liaanse voetballer Pele is in Düssel- dorf gekozen als wijnkoningin tij dens een variétéavond. Pele en zijn vrouw Rosemarie zijn op huwelijks reis door Europa en verblijven momenteel in Duitsland. v vermeeuwen), achter Lagendijk (CVV) en Herben (Heer) midden: Kamies (Emmen) Stoter (Blerick) en De Wit (ZVV), voor: Bollen (Ajax) Bregman (JOS) Oldenburg (ETO Kuiper (SVW) en Oldenburger (Emmen). (Van onze sportredactie) De commissie Zon, zo genoemd naar haar voorzitter de Rotterdamse praeses van Excelsior, adviseert de tweede trans periode in het betaalde voetbal ook open te stellen voor spelers, die in de eerste transferperiode op eigen verzoek op de lijst zijn geplaatste. Gisteren is dat voor stel van de commissie, die door het sec- tiebestuur van de afdeling betaald voet val van de KNVB in het leven is geroe pen, vervat in een brief, die aan alle betaalde voetbalclubs is toegezonden. Het voorstel zal behandeld worden op de ko mende vergadering van de sectie van de KNVB, op 2 april in het sportcentrum in Zeist. Dit seizoen is er voor de eerste maal een transferperiode geweest in de maand december, van de eerste tot en met de vijftiende. Daarin werden alleen buiten landers of spelers, die door een vereni ging op de transferlijst waren gezet voor de transferperiode van 1 juni tot en met 15 juli „verhandeld". De commissie Zon nu adviseert de spelers, die in juni/juli dus tussen de seizoenen in op de transferlijst voorkwamen op eigen ver zoek, ook de mogelijkheid van een trans fer te geven. De commissie die tot«dit advies is ge komen, bestaat uit de heren Zon (Excel sior), Van Rijn (Sparta), Lobsteijn (Hil versum), Van Gelder (PSV), Burgwal (KNVB) en Huybregts (KNVB). (Van onze schaakmedewerker) Een stortregen van kampioenen en een bijna even grote stroom degradanten zijn in de competitie van de Noordhollandse Schaakbond bekend geworden. De geluk kige ploegen waren ditmaal: MSC-Den Hel der (2B); Aartswoud-Aartswoud (3A); Driehuis-Driehuis (3C); De Uil-Hillegom (3D); Castricum 3-Castricum (4B); Het Oosten 6-Haarlem (4D). Minder fortuinlijk waren de ploegen die met de afwaartse stroom werden meege sleurd: Edam-Edam (IA); Schaaklusl 2- Andijk (2A); Westzaan-Westzaan (2B); Rolland 2-Haarlem (2D) en MSC 3-Den Helder (3A). Voor deze teams zullen het volgende seizoen wel weer betere tijden aanbreken. In de eerste klasse A heeft Het Witte Paard weliswaar een voorsprong van 4-3 genomen op Purmerend maar de res terende partijen staan zo slecht voor de Koogse ploeg dat de winst met de daar aan verbonden promotie wel bij Purmer end zal komen. Onderaan hangt alles af van het resultaat in de wedstrijd KTV Caïssa welke bij de stand SVz-^Vz voor de Enkhuizer ploeg werd onderbroken. Edam heeft hier reeds haar plaats moe ten afstaan aan de kampioen van de twee de klasse B. Dit is MSC uit Den Helder geworden dat vorig seizoen in omgekeerde richting met Edam van plaats wisselde. Schaaklust 2 werd in 2A zonder zelf te spelen de dupe van de zege welke Wie- ringermeer op Oppositie 2 behaalde. Ook voor de Westfriezen een korte vreugde in een hoge afdeling dus. Zandvoort bezegel de in 2D het lot van Rolland 2. De Haar lemmers maken een wat teleurstellend seizoen door. Bij de derde klassers vie len in groep A de beslissingen. Het grote gevecht tussen Aris de Heer en Aarts woud werd met 4-6 door Aartswoud ge wonnen. De ploeg werd daarmee kampi oen. MSC 3 zag hier met lede ogen Schoorl over KTV 2 triomferen wat tot gevolg had dat de Heldenaren definitief tot hekken sluiten werden gedwongen. De schaakclub Driehuis vierde feest met het eerste team dat in de 3C ook het Beverwijker Weenink 3 geen kans gaf en daardoor de afstand welke haar van num mer twee, VHS 4 scheidde, handhaafde. De club van Van Linden Tol gaat het nu weer in de tweede klasse proberen. De schranderheid van De Uil bleek ditmaal bijzonder sterk. In 3D werden de schakers uit Hillegom kampioen na een overtuigen de lVz-SMt zege op het Haarlemse KSC. Een beslissingswedstrijd is noodzakelijk in de vierde klasse A waar Castricum 4 en Schaakmat 2 (Noord-Scharwoude) ge lijk het finish-koord doorbraken. Castri cum 3 maakte de laatste wedstrijd in 4B geen fouten en eiste de titel in deze af deling op. HWP 2-Het Oosten 6, de Haar lemse derby met als inzet het kampioen een het schap van 4D bracht Het Oosten 6 4-6 zege en de eindoverwinning in klassement. Een fraaie prestatie temeer daar HWP 2 in deze wedstrijd reeds aan een gelijk spel voldoende zou hebben ge had om Het Oosten 6 achter zich te laten. De uitslagen zijn: le klasse, afd. A: PurmerendEdam 73 (Edam degradeert); Het Oosten 3Het Witte Paard 46; KTV—Caïssa 3'/i2>/t voorlopig; Het Witte PaardPurmerend 43 voorlopig; afd. B: Rol landBloemendaal 45 voorlopig; VHS 2Aals meer 5*/i4'/j. 2e klasse, afd. A: Wieringermeer—Oppositie 2 51/:—i'/i (Schaaklust 2 degradeert); afd. B: MSC Westzaan 100 regl. (MSC kampioen, Westzaan degradeert); Castricum 2VVV 3 64; ZSC 2 MSC 4'/>—4Vi voorlopig: afd. D: Aalsmeer 2 Hoofddorp, 46; Rolland 2Zandvoort 3>/i6Vi (Rolland 2 degradeert). 3e klasse, afd. A: SchoorlKTV 2 6'/i3*/« (MSC 3 degradeert); Aris de HeerAartswoud 46 (Aartswoud kampioen); afd. B: Purmerend 2Saende 2 7'/i2;Oppositie 3De Pion 37; DOSAssendelft 5'/i4 afd. C: Excelsior VHS 4 4'/tS'/i; ExcelsiorBloemendaal 3 73; VHS 4—Kijk Uit 4 7>/«—2V>; Driehuis—Weenink 3 6'/i3'/i (Driehuis kampioen); afd. D: Het Oos ten 5Excelsior 2 35 voorlopig; KSC—De Uil l1/!—8Vs (De Uil kampioen). 4e klasse, afd. A: Aartswoud 2KTV 3 55; Castricum 4Aartswoud 2 55; MSC 4Schaak mat 2 9Vt; Aarts woud 2Caïssa 3 46; Castricum 4—KTV 3 8'/!—1'/.; afd. B: Assen delft 2Castricum 3 28 (Castricum 3 kam pioen); LaskerDe Pion 2 4Vg4l/t voorlopig; Purmerend 3Het Witte Paard 3 3'/,4Vj voor lopig; afd. C: Het Oosten 7De Vier Torens 5—5; afd. D: De Uil 2—VHS 5 7«/j2V«; Excel sior 4—Hoofddorp 2 5V=-4'/a; Rolland 3—De Uil 2, uitgesteld tot 24 maart; HWP 2Het Oosten 6 46 (Het Oosten 6 kampioen). Het Nederlandse reserve hockeyteam dat zaterdag 19 maart in Venlo tegen de Belgische hockey-reserves speelt, bestaat uit: doel: Brederode (HHIJC), achter Ebbens (Kampong) en Zijlstra (Kieviten) midden: De Lanoy Meyer (Laren), Kist (HHIJC) en Brauckman (Venlo), voor Thole (Laren), Ter Haar (Hilversum) Toebosch (Venlo), Buma (HHIJC) en Wijzenbeek! Eindhoven). De uitslagen van de dinsdagavond in Hilver sum gehouden draverijen luiden: Pincher-prijs (2040 meter): 1. Doekina (H. Streng); 2. Chopin; 3. Constantine. Toto: win 1,70, pl. 1,30, 1,60, 1,50, koppel 5,50, cover f 4,10. Setter-prijs (2040 meter): 1. Ellen Tinga (A. Harmsen); 2. Brunhilde N.; 3. Danilo Manin. Toto: win. 1,50, pl. 1,30, 3,20, 1,90, koppel 4,80, cover 9, Terrier-prijs (2000 meter) met autostart: 1. Corna M. (P. Smit); 2. Blanchefloor; 3. Cecilia Magowan. Toto: win. 6,20, pl. 2,30,'/ 2,60, 6,10, koppel 9,40, cover 5,50, trio f 1542,20. Poedel-prijs (2040 meter): 1. Carrière (N. Schouten): 2. Arizona; 3. Diana Sunshine. Toto: win. 6,30, pl. f 1,70, 2,40, 2,40, koppel 21,20, cover 9,10. Kees-prijs (2000 meter): 1. Bravour S. (C. Ger- wig): 2. Ana Scotch; 3. X. Tello. Toto: win. 3,20, pl. 2,50, 2,80, 8,40, koppel 3,60, cover 5,60. Herder-prijs (2020 meter): 1. Zilvertip (A. de Graaf); 2. Columbus: 3. Baron Heny. Toto: win. f 9,30, pl. 2,80, 2,10, 3,50, koppel 12,—, cover 5,10, trio 266,40. Dog-prijs (2000 meter) met autostart: 1. Y. Y. Hanover (J. Verhoeve); 2. Apollo H.; 3. Zilo. Toto: win. 3,80, pl. 2,40, 1,50, koppel 5,10, cover 3,20. Totalisator-omzet 150.146, (Van onze sportredactie) Hoe voelt iemand zich die na een 20-jarige zittingsperiode als voor zitter, in dit geval van de voetbal club EHS, plotseling af moet tre den? „Daar kan ik niet direkt een antwoord op geven", zegt de heer Petrus Pirovano ietwat timide. „Voetbal is een groot deel van mijn leven geweest en zal het blij ven; zo lang mogelijk. Het heeft mij enorm verrijkt en daarom kan en moet ik zeggen dat ik, wat dat betreft, een fantastische tijd heb gehad. Ik moet, en dat doe ik dan ook beslist, mijn aftreden als voor zitter van EHS sportief opvatten. Desondanks heb ik mijn post met gemengde gevoelens verlaten." Het alternatief voor de nog pas 55-jarige, (nu) ere-voorzitter, was een medisch advies dat hem noop te zijn leiderschap op te geven. Hij sloot daarmee een bijzonder actie ve periode af van twintig jaar. Daarnaast was hij nog ruim 10 jaar werkzaam in ander vereni gingswerk. Ondanks het afscheid van een zo vitale post als „roer ganger" van een voetbalclub wel is, denkt de heer Pirovano met groot genoegen terug aan de véle jaren dat hij de „hamer" hanteerde. Hij zegt: „Ik heb van alles meege maakt natuurlijk. Hoogtepunten, dieptepunten. In mijn tijd speelde EHS bijna altijd in de KNVB. We hebben zelfs enige jaren in de der de klasse getoefd. Vooral het sei zoen 1952-1953 zal ik nooit vergeten. Toen werden we voor ruim 3500 toeschouwers kampioen van de vier de klasse. In dat duel speelde An ton vanEsveld zijn 100ste competi tiewedstrijd. Het leuke daarvan is dat diezelfde speler over twee we ken zijn 350ste competitieduel speelt. Kijk, dat zijn nu van die heerlijke dingen in het verenigings leven." Pirovano heeft ook andere tijden meegemaakt. Hij zegt: „Het seizoen 1962-1963 was een rampjaar. We degradeerden naar de afdeling. Ergo, we raakten vele spelers aan profclubs kwijt. Eén van hen was Paul van der Meeren, die het nu zo goed doet bij RCH. Ik heb in die tijd slapeloze nachten meegemaakt. Het was in een woord verschrikke lijk." De ex-voorzitter en nu „zil- verling-van-EHS" blijft voor zijn club actief. „Ik blijf het archief bij houden en zetel in de jubileumcom missie. Volgend jaar, 5 februari 1967 bestaan we precies 50 jaar. Dat moet een grandioos feest wor den." Pirovano dacht de toto op on derstaande manier goed te hebben ingevuld: Telstar—MW 1 Go AheadAjax 2 HeraclesElinkwijk 1 SpartaFeijenoord 3 Fortuna '54—Willem II 3 CambuurSittardia 3 DHC—Xerxes 2 NEC—RBC 3 EindhovenAlkmaar 3 VitesseWageningen 1 ZwartemeerAGOVV 1 DFC—Roda JC 1 FC Den Bosch—RCH 1 De competitie-indeling 1966 voor de hoofdklasse A en B, alsmede die van de eerste klasse, ziet er als volgt uit: Hoofdklasse A: DDV (Amsterdam), ELTV (Eindhoven), Festina (Amsterdam), Hilversumse LTC, Leimonias (Den Haag), De Metselaars (Den Haag). Hoofdklasse B: Dash (Amsterdam), Enschedese LTC, Joy, Quick (Nijmegen), Thor Rood Wit (Den Haag), Victoria (Rotterdam). Eerste klasse afdeling 1: DEM (Beverwijk), ELTV II, Spieghel (Bussum), TOEG Hillegersberg (Rotter dam).

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 29