Minister vraagt rapport over politieoptreden Haliplus Haliplus Eerste Kamer verwerpt houding van Frankrijk tegenover de NAVO Kort en bondig CENDA VOOR f IN DE GREEPV VAN W DE GRIEP? Van Hall dankt comité Treed af" Auto in sloot Nieuw poldergemaal Drie jaar geëist voor schoten in woonwagen Anderhalf jaar geëist tegen stekende Turk Staatsmijnen wordt een vennootschap Nut „Karei Doorman" betwijfeld S taatssecretaris zei het anders tankauto omver Personenauto reed Bewolkt maar droog Hongaarse musici vragen asiel in Nederland WITTE KRUIS WOENSDAG 16 MAART 196 6 Twintigduizend honden en katten verhandeld voor vivisectie Kamer akkoord verhoogt uw weerstand tegen griep, vermoeidheid, slapte, nervositeit, verkoudheid. Eerste paal in Bijlmermeer WEERRAPPORTEN poeders helpen u eruit! W Beverwijk Velsen-lJmuiden He st (Van onze redacteur in Amsterdam) De minister van Justitie, prof. Sam- kalden, heeft bij het Amsterdamse ge rechtshof inlichtingen gevraagd over het politie-optreden tijdens het huwelijk van de kroonprinses. De minister heeft om dit rapport gevraagd nog voordat het socialistische Kamerlid mevrouw Gerda Brautigam schriftelijke vragen over de Amsterdamse gebeurtenissen had ge steld. Waarschijnlijk zal de minister eerst het rapport willen bestuderen alvo rens te antwoorden. Het gevraagde rapport zal worden opge. steld door de procureur-generaal bij het Amsterdamse gerechtshof, tevens funge rend directeur van de politie, mr. M. H. Gelinck, in samenwerking met de hoofd commissaris en de burgemeester. Uiteraard was de heer Samkalden als minister van Justitie op de hoogte van de genomen veiligheidsmaatregelen op de 10de maart. Het gevraagde rapport is dus bedoeld om de juiste politionele werk wijze op die dag vast te stellen. Hoe lang het opstellen van dit rapport zal duren kon men ons vanmorgen niet meedelen. Amsterdams burgemeester mr. G. van Hall heeft geantwoord op de eis van de heer Guus Dijkhuizen, voorzitter van het „Comité tot bevordering van het aftreden van burgemeester Van Hall" om onmid dellijk zijn zetel ter beschikking te stellen, Het comité is het onder meer oneens met het beleid van de burgemeester in verband met het Amsterdamse politie optreden bij de relletjes in het algemeen De tekst van zijn telegram luidde: „Be dankt voor uw telegram. Stug volhouden maar. In 1969 gloort de victorie. Van Hall Op het verkeersplein noord in Velsen raakte een personenauto in een slip waar na de wagen in een sloot belandde. De bestuurder bleef ongedeerd. De auto is met een kraanauto weggesleept. De Amsterdamse burgemeester, mr. G. van Hallheeft in de Bijlmer- meer de eerste paal geslagen voor het nieuwe poldergemaal Zandpad. Omstreeks februari 1967 zal het ge maal in bedrijf komen en het peil van het polderwater beheersen Bond tegen vivisectie zegt: De regering schiet op een ontstellende Wijze tekort in de wettelijke vereiste uit voering van het honden- en kattenbesluit. Deze mening heeft postgevat bij de Ne derlandse bond tot bestrijding van de vi visectie, die dit verwijt in een protestbrief heeft neergelegd, die de regering en de leden van de Staten-Generaal is toegezon den. De bond bedoelt met de protestbrief te bereiken dat de minister opschiet met het onderzoek dat hij heeft toegezegd om na te gaan of de douane kan worden inge schakeld bij de controle op de naleving van de voorwaarden, waaronder aan han delaren in honden en katten vergunnin gen zijn afgegeven. Het bewijs kon de bond niet leveren, maar hij veronderstelt, dat meer dan twintigduizend honden en katten het af gelopen jaar voor visisectiedoeleinden zijn verhandeld, en dat een belangrijk deel er van een, naar het oordeel van de bond, beter lot zou hebben gehad als er controle op de voorwaarden was ge weest. De bond stelt de regering recht streeks verantwoordelijk voor het lijden en de dood van deze verhandelde honden en katten. Voor de rechtbank in Almelo is drie jaar geëist tegen een 37-jarige koopman uit het woonwagenkamp in Enschede, die in de nacht van zaterdag 24 op zondag 25 april de 31-jarige woonwagenbewoner Bennie Pril dodelijk in de hals zou heb ben getroffen en de broer van Bennie, de 43-jarige Theo Pril met schoten in de lin keronderarm en het rechterbovenbeen zou hebben gewond. De schoten waren geval len bij een ruzie tijdens de viering van de I verjaardag van verdachte, die in zijn woonwagen zijn wagencollectie had uitge stald. Deze bestond uit een stengun, vijf vuur- buksen cal. 22, drie pistolen cal. 9 mm. twee revolvers 9 mm, een geluiddem-1 pingsapparaat en een voorraad munitie. Voor de Alkmaarse rechtbank heeft een HOLüvlem 25-jarige Turkse fabrieksarbeider terecht gestaan, die op oudejaarsavond in een Minerva Theater, vandaag 20.15 u.: Con pension te Alkmaar zijn landgenoot Temel cert in de Mozart-cyclus door het N.Ph.Ó. alkisim met een stiletto een aantal ste- °4:v- Henri Arends. Soliste: Jeannette van De Tweede Kamer heeft zich gisteren met zeer ruime meerderheid geschaard achter het voorstel van minister Den Uyl (Economische Zaken) om de Staats mijnen om te zetten in een naamloze ven nootschap met de staat als enige aan deelhouder. Alleen de communisten en de pacifisten waren tegen, omdat zij in deze verandering een eerste stap zagen op de weg naar privatisering van de staatsmijnen. Advertentie Neem nu elke dag zo'n kleine capsule Haliplus die bovendien zo gemakkelijk is in te nemen U komt dan gezond de winter door. flacon 100 captult» f 3.80 00 captulaa f 2.20 MULTIVITAMINEN VOOR HET HELE GEZIN De Eerste Kamer heeft zich gisteren beziggehouden met de Defensiebegroting. De senatoren hadden weinig goede woor den voor het Franse standpunt inzake de NAVO. Dr. Beerekamp (CH) was hierover verbijsterd en de heer Matser (K.V.P.) vond dat de correspondentie Johnson-De Gaulle de situatie nog inge wikkelder had gemaakt. Mr. Van R i e 1 (V.V.D.) achtte het zaak zo snel moge lijk een bondgenootschap zonder Frank rijk op te zetten. De heer A 1 g r a (A.R.) sneed de kwes tie van de geestelijke verzorgers in het leger aan. Het dragen van een uniform met onderscheidingstekens achtte hij noodzakelijk. De gehele A.R.-fractie, zo zei hij, is van mening, dat de vrijstelling van theologische studenten voor de mili taire dienst beter zo snel mogelijk tot het verleden moet behoren. Hij wenste dat de legerpredikanten door de kerk worden benoemd, evenals dat bij de aalmoeze mers het geval is. De „Karei Doorman", waarover ook de heer Van Riel inlichtingen had gevraagd, wilde de heer Algra verkopen aan een jon ge staat, welke het schip voor „doelein den van nationaal prestige kan gebrul ken". Mr. Burger (P.v.d.A.) had critiek op mr. Luns, omdat deze in de V.N.-verga- dering „halsoverkop" had aangeboden troepen beschikbaar te houden voor de Verenigde Naties. „Deze zaak is node loos aan het parlement voorbijgegaan aldus mr. Burger. Minister De Jong antwoordt vandaag. Tweede Kamer In de zitting van de Tweede Kamer heeft Kamervoorzitter mr. Van Thiel gis termiddag bij de ingekomen stukken het adres opgenoemd waarin een aantal Am sterdamse intellectuelen vraagt de Ge meentewet zo te wijzigen dat de burge meester verplicht kan worden de ge meenteraad verantwoording af te leggen over het politiebeleid. Op voorstel van drs. Nederhorst (P.v.d.A.) zal het adres in handen van de commissi? van Binnenlandse Zaken worden gesteld, om een openbare discus sie in de Kamer over dit adres moge lijk te maken. „Is het nog wel verantwoord, enkele miljoenen guldens uit te geven voor de een jaar vergende reparatie van de „Ka- rel Doorman", gelet op de beperkte le vensduur van het vliegkampschip?" Dit heeft het Tweede-Kamerlid Couzy (WD) schriftelijk aan de minister van Defensie gevraagd. In dit verband wil hij verder weten of Burgemeester Van Hall van Amster dam heeft gisteren in aanwezigheid van zijn ambtgenoten van Weesperkarspel, Ouderamstel en Diemen en enkele Twee de Kamerleden de eerste paal in de Bijl mermeer geslagen, nog wel niet voor de woningbouw, maar voor het nieuwe pol dergemaal, dat de toekomstige nieuwe Amsterdamse tuinstad moet behoeden voor overstromingen. Het gemaal moet begin februari 1967 gereed zijn. Met de woningbouw zal in de loop van dit iaar worden begonnen. bij vorige onderhoudsbeurten nog geen symptomen van de scheurtjes in de ke tels waarneembaar waren, zo nee, waar om niet en of, zo hier sprake is van andere °^hrekenvan ^d'e wde''dag" aan 1 Fabrieksbrand" De radiatorenfabriek van Niet geschikt. Het Ambtenarengerecht in Arnhem heeft het beroep van de door de gemeenteraad van Ophemert met in gang van 1 augustus 1965 ongevraagd eervol ontslagen gemeentesecretaris on gegrond verklaard. Het Ambtenarenge recht acht hem ongeschikt de betrekking van secretaris, ontvanger en ambtenaar van de burgerlijke stand te bekleden, omdat duidelijk is geworden dat hij is behept met zodanige karaktereigen schappen, dat hij dergelijke vertrouwe lijke ambten niet kan bekleden. Inbrekertjes. In Groningen zijn twee jon gens, 16 en 14 jaar aangehouden, die een tiental inbraken in fabrieken en kan toren hebben gepleegd. De buit bestond uit geld, transistorradio's, gereedschap pen en snoepgoed. De grootste buit was een geldkistje met 225. Verboden puzzel. De rechtbank in Utrecht heeft beslist dat de puzzzel die het post orderbedrijf Wehkamp in 1961 en 1962 heeft georganiseerd in strijd is met de Loterijwet, omdat de deelne mers geen overwegende invloed konden uitoefenen op de uitslag. De n.v. moet 40,- boete betalen. het licht zullen komen. Kamerlid Van Hogendorp (P.v.d.A.) heeft onlangs vragen gesteld over een voordracht, die de staatssecre taris van Sociale Zaken, de heer De Meij er, onlangs heeft gehouden in een bijeen komst van de Mij. voor Nijverheid en Handel. Hij zou daarin gezegd hebben „dat de in Nederland werkzame Turken sparen om zich een tweede vrouw te kun nen aanschaffen". In zijn antwoord verklaart de staatsse Cretans, letterlijk gezegd te hebben: „Wij moeten als Hollanders onze eigen wensen ten aanzien van vrijetijdsbesteding, gezins hereniging e.d. niet willen opleggen aan onze buitenlandse vrienden. De Turken denken daar bepaald anders over. De Ita lianen, Grieken, Portugezen en Spanjaar den zijn grotendeels ongehuwd. Van de ge huwden dringen niet allen op overkomst van hun gezin aan. De mensen willen hier werken, sparen en weer naar huis" de n.v. Wirap in Schoonebeek is groten deels door brand verwoest. De fabriek die in het najaar van 1965 in produktie kwam, verschafte werkgelegenheid aan 20 mensen. Een nieuwe uitbreiding is niet door het vuur aangetast. Philippijnse meisjes. Op Schiphol is een groep van ruim 60 Philippijnse meisjes aangekomen die in een Nederlandse confectiefabriek op een contract van 3 jaar in Gendringen bij" de Duitse grens gaan werken. Het bedrijf heeft acht wo ningen weten te huren, in ieder waarvan acht meisjes onderdak krijgen. In ons land werken reeds Philippijnse meisjes in enkele ziekenhuizen. Congres over monarchie. De organisatie van studenten in de geschiedenis in Ne derland (O.S.G.N.) en de Nijmeegse Historische Studentenkring houdt van 31 maart tot en met 2 april in Nijme gen een congres, gewijd aan de monar chie. Inleidingen worden gehouden door dr. W. Drees, prof. dr. P. E. Schramm uit Göttingen, prof. dr. L. J. Rogier uit Groningen en prof. dr. J. de Meyer uit Leuven. Een forum bestaat uit prof. mr. J. van Hoeven, dr. E. van Raalte, dr. L. M. de Rijk, mr. Y. Schol ten en dr. N. Bootsma. Improviserend, zo zegt de staatssecre-ct tans verder in zijn antwoord heeft hii Straatrovers van 13 jaar. In Utrecht nil nit nil— 1I 711 n trirnn invirfnMn 11 J TT11 nu uit zijn herinnering citerend daaraan '®®S®v°egd, dat hem vele anecdotes over at wij kende opvattingen ter ore waren ge komen, waarvan hij er een wilde vermel den, namelijk die van Turkse arbeiders, die zouden sparen om een tweede vrouw te kopen. Hieruit blijkt, zo zegt hij, dat hij geen uitspraak heeft gedaan, die op het over grote deel van de hier te lande werkzame Turkse werknemers van toepassing is. zijn twee jongens van 13 jaar uit Hilver sum gepakt, die geprobeerd hadden twee dames van hun handtassen te beroven. Zij bleken in Hilversum twee bromfiet sen, twee fietsen en voorwerpen uit ge parkeerde auto's gestolen te hebben. In Utrecht wilden zij proberen in een goe derentrein te kruipen die naar Frank rijk ging. Zij waren „gewapend" met een ijzeren staaf om iemand neer ta slaan en te beroven. Op de T-splitsing van de Amsterdamse- weg van het verkeersplein-zuid in Velsen Het K.N.M.I. deelt mee: verwan» i jIIrï het oosten van ons land heeft het verleende de bestuurder van een tank- m de afgelopen nacht plaatselijk 3 era- auto waarin 800 liter petroleum dinsdag- den gevroren. Vanmorgen breidde de be- geet] voorrang aan een personen- wolking zich weer vrij snel naar het oos- auto. Hoewel de bestuurder van de perso- ten uit, onder invloed van een naar noord- nenauto krachtig remde, hij had een rem- west tot west krimpende wind, die voch- spoor van 34 meter, kon hij een botsing tige lucht aanvoert. Ons land bevindt zich m®er voorkomen. Door de schok kan- nu geheel binnen de invloedssfeer van een terne de tankauto op een kant. De be- hogedrukgebied, waarvan de kern boven stuurder van de personenauto, een 22- Zuidwest-Engeland ligt. Om dit hogedruk- jarige vertegenwoordiger uit Amstelveen gebied heen trekken storingen over IJsland nep een diepe snijwond in zijn gezicht op. en over Scandinavië. Deze zullen echter rui is in het Antoniusziekenhuis opgeno- geen invloed op het weer in ons land uit- men. Zijn wagen werd aan de voorzijde oefenen. Er kan daarom overwegend droog weer worden verwacht met tame lijk veel bewolking en plaatselijk mist. In de komende nacht zal vrijwel nergen» nachtvorst voorkomen. Dijck (sopraan). Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Haagse Comedie met „Er is een moord gepleegd" van Jack Popplewell. Regie: Eric van Ingen. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 15 en 16 u.: „Het ken in rug en borstholte zou hebben toe gebracht. Aan de steekpartij was een woorden wisseling voorafgegaan, waarbij het in middels alweer naar Turkije vertrokken slachtoffer verdachte zou hebben beledigd met de bedreiging „Ik zal je vrouw en I huwelijk van onze kroonprinses" a.l.; van moeder aanranden", een belediging die daag 19 en 21.15 u.: „Daniela bij nacht", in Turkije zeer ernstig wordt genomen en 14 j. Van donderdag af 19 en 21.15 u.: „007 vaak aanleiding wordt tot moord. in Operatie Bloody Mary", 18 j. ty T I Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.. De officier van Justitie eiste anderhalf „Station 3-topsecret", 14 j. Van donderdag Jaar- I af 19 en 21.15 u.: „Vijf maal voor midder nacht", 18 j. Lido, vandaag 14, 19, en 21.15 u. „De tijger" 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Mary Pop- pins", a.l. Minerva, woensdag 14.30 u.: „A en C als waaghalzen", a.l. Van donderdag of 20.15 u.: „The carpetbaggers", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Topsecret Twee Hongaren en een Hongaarse wach I Djiboeti", 14 j. ten met grote spanning in Rotterdam de Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het laatste beslissing van het ministerie van Justitie duel", 14 j. Van donderdag af 14.30, 19 en af met betrekking tot hun asielaanvragen. 21.15 u.: „De laatste dagen van Rome", 14 Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het Ipcress dossier", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van werk van Hannes Postma. Dagelijks van 10 tot 17 u. en 's zondags van 13 tot 17 u. Tot 20 maart. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62) Het antwoord kan elke dag komen. Peter Scholcz is 25 jaar, hij is afgestudeerd aan de hogere muziekschool in Boeda pest, en verdiende zijn brood als muziek leraar-bassist. Zijn 23-jarige vriend Nor- bert Latzin is aan dezelfde school afge studeerd als componist. Zij vonden vol gens hun zeggen in Hongarije niet vol doende mogelijkheden tot ontwikkeling en zijn daarom legaal naar West-Duits- Permanente tentoonstelling van werken land gereisd en later naar Luxemburg, uit de Haarlemse school van de 16e tot en De 22-jarige Suzanne, de vrouw van Pe- met de 19e eeuw waaronder Hals' mees ter, kreeg toestemming van de Hongaarse terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u, autoriteiten zich bij haar man te voegen. Zondags van 13-17 u. Toen hun werkvergunning in Luxemburg Prentenkabinet: keuze uit eigen verza- afliep reisden de drie naar vrienden in meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags Rotterdam. van 13-17 u. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma- Een Rotterdamse advocaat heeft een re-1 nente tentoonstelling van schilderijen 19e quest naar het ministerie gestuurd. Of de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol- beslissing gunstig uitvalt is een grote landse, Italiaanse en Franse school. Fos- vraag. De Hongaren verblijven illegaal in sielen e.d. Dagelijks behalve zondag en ons land, van het „vluchteling zijn" is maandag van 10 tot 16 u; zondag van geen sprake. Als het ministerie niet gun «tig beschikt over de aanvragen worden 13 tot 16 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): ïij teruggestuurd naar het land waar zij Expositie van tekeningen van Jaap Kruyff vandaan kwamen, in casu Luxemburg. Dagelijks van 10 tot 18 u, en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u en 20 tot 22 u. Artificia (Heemstede): Expositie van werk van de schilder Bob Buys en de beeldhouwer Hubert van Lith. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. Tot 25 maart. Galerie „De Kastanjeloot", (Wüstelaan 32, Santpoort): Expositie van aquarellen en tekeningen van Clara de Jong. Dage lijks van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Op zondag van 19 tot 21 uur. Van 6 tot 28 maart. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags geslo ten. Expositie van werk van Robbert de Bakker. Tot 28 maart. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg. In de wandelgangen expositie van schilderren van Michèl van Overbeeke. DIVERSEN Krelagehuis (Leidsevaart)Voorjaars- beurs voor de vrouw. Dagelijks van 10 tot 17 u. en van 19 tot 23 u. Tot 19 maart. Poppentheater Merlijn (Hasselaerspl.), vandaag 14.30 u.: „De fluit van Bozebol". Stadhuis Haarlem: Vandaag 14 uur: Ge meenteraadsvergadering. Advertentie Maximum- en minimum temperaturen binnen- eh buitenland WOENSDAG 16 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Bruut maar onweerstaanbaar". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De rode lampjes". Gebouw „Wijkerbaan", 20 u. Dia-avond N.V.V.-Vrouwenbond. Statenhuis, Velserweg, 20: Toeristisch reisverhaal voor de Gieteling. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 u.: cursus handenarbeid voor de jeugd door Kennemerstaten. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 18 uur: Cursus pottenbakken voor de jeugd; 20 uur: idem voor ouderen, door Kennemerstaten. Sportfondsenbad, Kuikenweg 84, geopend van 7-10 uur; 10-11 uur (dameszwemmen); 11-13 uur; 13.30-15 uur en 15.30-17.30 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21 Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie schilderijen, tekeningen en aquarellen door Freek van den Berg, geopend van 9- 18 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. 70, geopend van 15-17.30 uur en 19-21 uur. R.k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend 10-13 uur en 15-18 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14-16.30 uur; r.k. leeszaal geopend v3n 14-16.30 uur. DONDERDAG 17 MAART Kennemer Theater: Geen filmvoorstel ling. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Man nequins verdwijnen". Stadskantoor, 19.30 u.: Openbare ge meenteraadsvergadering. Gebouw Harmonie: 20 u.: Plattelands vrouwen proberen het met schoonheids middelen. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 16.30 uur: Cursus schilderen en tekenen voor de jeugd; 20 uur Idem voor ouderen, door Kennemerstaten. Huize Scheybeeck, 20 u.: Toneelcursus voor jongeren door toneelgroep „Perine". Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. ge opend van 7-17.30 uur en 20-21.30 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie schilderijen, tekeningen en aquarellen door Freek van den Berg. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag I Den Helder Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21.1 Ypenburg Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat Vlissingen 70: gesloten. 1 - M >5 C -C S-4 Eelde R-1Vn Leeszaal, Arendsweg 61, geopend De Bilt van 10-13 uur. Twente Oosterwijk, openbare leeszaal geopend Eindhoven y?n,„ 6 uur; r-k" leeszaal geopend van Z.-Limburg 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend Helsinki van 14-16.30 uur; r.k. leeszaal geopend van Stockholm 14-16.30 uur. WOENSDAG 16 MAART City, 20 uur: „My fair Lady". Stadhuis, 19.30 u.: Openbare gemeente raadsvergadering. Galerie de Kanstanjeloot, Wüstelaan 32, Santpoort, van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur: Expositie van aquarellen en teke ningen, vervaardigd door Clara de Jong. De tentoonstelling duurt tot en met 27 maart. DONDERDAG 17 MAART d'Uylenboom, Santpoort-noord, 20 u.: Lezing over „Kenmerken over echt en namaak antiek". Poort van Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 20 u.: Lezing over luchtverontreiniging. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Galerie de Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Santpoort, van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur: Expositie van aquarellen en teke ningen, vervaardigd door Clara de Jong. De tentoonstelling duujrt tot en met 27 maart. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10-12.30 u. en 14.30-17.30 u.; „De Brulboei", Kanaalstr.: 16-17.30 u.; filiaal „Spaarnberg", Wüstelaan 79, Sant poort, 14.30-17.30 u. 19-21.15 u.; uitleen- post Santpoort-Zuid, Wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan: van 14.30-17.30 u. en van 19.21.15 u. R.-k. leeszaal en bibliotheek: donderdag gesloten. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoor lichting, Spreekuur leidster: van 9.30-12 u. in de Willebrordstraat 102, IJmuiden, tel. 02550 - 7715. motregen motregen motregen licht bew. mist licht bew. mist mist half bew. gen. bew. Oslo onbewolkt Kopenhagen licht bew. Aberdeen onbewolkt si* ES 7 9 9 8 9 windst. 8 wnw 10 wnw 10 nnw n nw w w Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon geh. bew. zw. bew. motregen motregen zw. bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. onbewolkt sneeuw mist onbewolkt licht bew. zw. bew. sneeuw zw bew. half bew. zw. bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt -6 -4 8 5 13 w zw z wzw w windst, 11 w 8 verand. 11 nnw 8 nno 10 windst. 13 nno 9 nnw 13 nw 8 n 8 nw 0 windst. 3 windst. 7 o 13 nnw 5 verand. 1 z 4 nno 10 o 12 n 14 windst. 16 windst. 16 ono 20 ES 4 5 5 -1 -0 -1 -1 1 -13 -13 -7 -2 2 4 0 4 -1 4 0 3 5 -4 -0 -3 0 0 3 -0 -2 -1 7 -1 4 -2 1 8 Donderdag 17 maart Zon op 06.51 uur; onder 18.47 uur. Maan op 05.44 uur; onder 13.22 uur. Maanstanden Nieuwe maan22 maart 05.47 uur Eerste kwartier29 maart 21.44 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 16 maart Hoog water 11.47 uur en uur. Laag water 6.42 uur en 19.43 uur. Donderdag 17 maart Hoog water 0.43 uur en 13.18 uur. Laag water 8.24 uur en 21.10 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2