Europese Prentkunst Failliete uitgever van „kruideniers pockets" contra de Staat N.Ph.O. met Mozart in Praag Raad van Advies voor wetenschapsbeleid NEGEN MIJZEN Programmaraden van NRU en NTS door mr. Roosjen geïnstalleerd Elckerlyc-moeheid Unieke wetenschappelijke! bibliotheek in 7 talen DONDERDAG 17 MAART 1966 13 Civiele procedure in Den Haag Schadeloosstelling voor Anne Philipe en zoontje TV-debat over numerus clausus voor studenten In het Minervatheater Sas Bunge nabeschouwingen Ceen grote Anouilh De radio geeft vrijdag T elevisieprogramma VOOR DONDERDAG NEDERLAND I Klein schilderijtje voor 2,2 miljoen geveild Filmfestival in Venetië Verrichtte de staat een onrechtmatige daad, toen eind 1958 een beschikking werd afgekondigd, waarbij voor verkoop van boeken voldaan moet worden aan de eisen van de Vestigingswet? Het betrof hier in het bijzonder de verkoop van pockets door kruideniers waaraan door de beschikking van staatssecretaris dr. G. M. J. Veldkamp vrijwel een einde werd gemaakt door die beschikking. Dit heeft onder meer tot gevolg gehad, dat de uitgever J, van Tuyl een schade leed van ruim 500.000 en failliet ging. Samen met de uitgeverij Bron te Turn hout, die de voornaamste crediteur was, is tegen de staat een civiele procedure aanhangig gemaakt, waarin gisteren voor de civiele kamer der Haagse rechtbank pleidooien werden gevoerd. Hierbij bleek, dat momenteel besprekingen gaande zijn tussen het kartel van boekverkopers, ge vormd door de Vereniging ter bevorde ring van de Belangen des Boekhandels en de Uitgeversbond, waarbij laatstgenoem de bond voorstander is om de boekver koop in kruidenierswinkels voort te zet ten en evenzo het inmiddels afgetre den bestuur van de Boekverkopers bond dat evenwel de leden tegenover zich had. De Hoge Raad heeft indertijd de be schikking van de staatsraad vernietigd, omdat deze in strijd werd geacht met de persvrijheid, zodat de mogelijkheid tot Op 8 april zal in het Rijksmuseum te Amsterdam een tentoonstelling worden geopend onder de titel „De Meesterwer ken van de Europese Prentkunst 1410- 1914". De expositie die tot en met 12 ju ni duurt, geeft in een tweehonderdtal prenten een overzicht van de hoogtepun ten in de grafiek van het allereerste be gin tot aan de eerste wereldoorlog. Vier grote prentenkabinetten (de Albertina te Wenen, de Graphische Sammlung te Mün- chen, de Biblióthèque Nationale te Parijs en het Rijksprentenkabinet te Amster dam) hebben de fraaiste stukken voor de ze tentoonstelling afgestaan. Van die ex positie te Parijs is in onze bladen reeds verslag gedaan. Voor Nederland zal vooral de kennisma king met de allervroegste voortbrengse len van de prentkunst uniek zijn omdat die in de Nederlandse verzamelingen vrij wel niet te vinden zijn. Zij komen vooral uit München en Parijs. Ook vele van de vroegste Italiaanse prenten zullen voor het eerst in ons land worden geëxposeerd. Ruim vertegenwoordigd is daarnaast "het werk van enkele grote meesters als Schon- gauer, de Meester van het Amsterdamse Kabinet, Dürer en Altdorfer. Van de Ita lianen zijn vooral Andrea Mantegna en Jacopo de Barbari rijk vertegenwoordigd. Lucas van Leyden is de eerste Neder landse meester van wie werk aanwezig is. Van de andere landgenoten is een rui me keus gedaan uit het werk van Hercu les Seghers en Rembrandt. De Franse kunstenaars zijn onder meer vertegen woordigd met Callot en Claude Lorrain voor de zeventiende eeuw en Fragonard en de Saint Aubin voor de achttiende eeuw en de Italianen met onder andere Castiglione, Canaletto, Piranesi en Tiepo lo. De overgang naar de negentiende eeuw wordt aangegeven door een aantal pren ten van Goya. De negentiende eeuw be staat vooral uit Franse kunst. Na de li tho's van Delacroix, Géricault en Dau- mier, bereikt de prentkunst opnieuw hoog tepunten in het werk van Manet, Gauguin, Toulouse Lautrec en Degas. In de laatste periode tot' 1914 heeft de tentoonstelling weer een meer internationaal aspect: be halve werk van Picasso en Braque, ook van de Noor Edvard Munch en de Duitsers Nolde, Mare en Kirchner. De ten toonstelling is eerst in München en Parijs te zien geweest. France-Ditnanche veroordeeld Het Franse weekblad France-Diman- che is woensdag veroordeeld tot een scha deloosstelling van 10.000 franc (Ongeveer 7.400 gulden) aan de weduwe van de be kende acteur Gérard Philipe en een ver goeding van 30.000 franc aan haar negen jarige zoon Olivier, omdat een fotograaf van het blad zonder toestemming een zie kenhuiskamer was binnengedrongen en een foto van Olivier had gemaakt, die de volgende dag een operatie zou onder gaan. Toen de foto op 11 maart van het vori ge jaar was verschenen, werd het blad op verzoek van mevrouw Anne Philipe in be slag genomen, doch er waren toen al tal loze exemplaren van het blad verspreid De rechtbank in Parijs was van oordeel, dat France-Dimanche een ernstige fout had gemaakt en mevrouw Philipe en haar zoon grote schade had berokkend. Hoewel mevrouw Philipe een schadevergoeding van een miljoen had geëist, is door de in verhouding milde uitspraak nu een prece dent geschapen voor dergelijke gevallen van indiscretie voor pers organen, die be reid zijn deze prijs voor dit soort bericht geving te betalen. Op vrijdag 18 maart zal om ongeveer 22.45 uur via Nederland 1 in een extra uitzending van AVRO's Televizier aan dacht worden besteed aan het door de minister van Onderwijs en Wetenschap pen, prof. dr. I. A. Diepenhorst, ingedien de wetsontwerp betreffende de beperking van het aantal eerstejaars studenten in de medicijnen. Zoals bekend heeft dit voorstel in stu d entenkringen veel reacties tot gevolg gehad. In een ongeveer een half uur du rende discussie, welke wordt geleid door drs. F. A. Hoogendijk, hoofdredacteur van Elseviers Weekblad, zal over dit onder werp worden gesproken door de minister van Onderwijs en Wetenschappen en een drietal vertegenwoordigers uit de univer sitaire wereld, namelijk prof. F. G. Kö ning, hoogleraar te Groningen, de heer H. L. J. M. Gieskes, president van de Ne derlandse Studenten Raad en de heer W. Hutter, secretaris onderwijs van de Ne derlandse Studenten Raad. verkoop in de kruidenierswinkels weer open staat. Mr. Pruim, optredend namens eisers in deze zaak, zei dat door het op treden van de staat een indirecte inbreuk is gemaakt op het subjectieve recht van iedere burger en een onrechtmatige daad is gepleegd. De staat heeft gehandeld in strijd met de maatschappelijke zorgvul digheid welke een overheid zeker in acht dient te nemen. Hiertegenover zette mr. G. W. van der Does namens de staat uiteen dat het er bij de invoering der niet om ging de kruideniers te treffen, maar aan de ves- tingswet te laten voldoen. Er is dus geen sprake van een onrechtmatige daad. Bovendien was deze beschikking slechts gedurende een jaar geldig met mogelijk heid tot half jaar verlengen. Het vrije recht tot verspreiding van boeken achtte hij niet geschonden.. De rechtbank zal op 27 april uitspraak doen. HET TWEEDE CONCERT in de driede lige Mozartserie die het Noordhollands Philharmonisch Orkest in het Minerva- Theater te Heemstede geeft, was gewijd aan werken die de componist schreef tij dens zijn twee belangrijkste reizen naar Praag, in 1786 om de Praagse première van de Figaro bij te wonen, en een jaar later om de Don Giovanni, speciaal voo' de Tsjechische hoofdstad geschreven, per soonlijk ten doop te houden. Deze twee gebeurtenissen behoorden tot de weinige publieke successen die het hem gegeven was in zijn korte bestaan te incasseren. Met de ouverture tot laatstgenoemde opera werd het concert van gisteren on der leiding van Henri Arends geopend, gevolgd door de Aria „Batti, Batti" van Zerlina, gezongen door Jeanette van Dijck. De zangeres had met de concert-aria .Bella mia Fiamma", door Mozart ge componeerd voor zijn gastvrouw Josepha Duschek, en twee liederen met pianobe geleiding, „Des kleinen Friedrichs Geburts- tag" en „Das Traumbild" (met Ans Bou ter aan de piano) een belangrijk aandeel in de avond. Met haar gecultiveerde so praan en sympathieke voordracht oogstte zij bij de vrij talrijke aanwezigen ver diende instemming. Het programma werd gecompleteerd met Zes Duitse Dansen KV 509, door Mozart voor een van de feest jes ten huize van zijn Praagse vriend en bewonderaar graaf Johann Pachta gecom poneerd, en als afsluiting de Praagse Symfonie (KV 504) waarover reeds be richt is naar aanleiding van de Haarlem se abonnementscyclus. Het N.Ph.O, toonde zich een volgzaam begeleider in de aria's en liet een pittige noot horen in de uitvoering van de dans stukjes die tot de talrijke „vluggerdjes' behoren die de componist in een verloren ogenblik neerpende. Mozart zou zeker even verbaasd zijn wanneer hij wist met hoeveel afgemeten piëteit wij deze amuse mentsmuziek omringen als de Beatles wanneer een profeet hun zou komen ver tellen dat Yesterday over honderdvijftig jaar op de liederenrecitals gezongen zal worden. „Euridice", door Anouilh geschreven maart. In de nieuwe jeugdserie die Annie Schmidt voor de VAR A-televisie heeft geschreven komt een rusthuis voor waar het davert van de herrie, tot en met de vreselijkste ontplof fingen. Het is Zuster Clivia (Hetty Blok) die de scepter over dit hitis zwaait. Ze heeft er met figuren te doen als Gerrit de Inbreker (Leen Jongewaard)buurman B. B. Boor. devol (Dick Swidde), de ingenieur (Piet Hendriks), wiens chemische proeven onverwachte resultaten, meestal in de vorm van overdadige rookontwikkeling hebben en niet te vergeten de jonkies Jet, Bertus en Bobbie (respectievelijk Carla LippJohn Kuipers en Barrie Ste vens). De foto toont Hetty Blok en Leen Jongewaard. De serie bestaat uit totaal acht afleveringen, waar van de eerste begin september op het scherm wordt gebracht. De Tweede Kamer is zonder hoofdelij ke stemming akkoord gegaan met het voorstel van minister Diepenhorst (On derwijs en Wetenschappen) om een Raad van Advies voor het Wetenschapsbeleid in te stellen. De raad zal bij zijn advie zen aan de regering niet alleen de we tenschappelijke aspecten in aanmerking moeten nemen maar ook de economische belangen en de financiële, sociale en poli tieke gevolgen die kunnen optreden bij praktische toepassing van resultaten van wetenschappelijke onderzoekingen. Beckett 60 jaar. Ter gelegenheid van de zestigste verjaardag van Samuel Beckett op 13 april zal de toneelgroep Studio een aantal Beckett-programma's brengen. Het eerste programma zal be staan uit Becketts nieuwe stuk „Komen en gaan", door hem zelf een „drama- ticule" genoemd, tezamen met „Krapp' laatste band" en „Spel". Deze stukken worden onder regie van Kees van Ier- sel gespeeld door Marlies van Alcmaer, Cocki Boónstra, Dore Smit, Liesbeth Struppert, Ingeborg Uijt den Bogaard, Piet Kamerman en Frans Vorstman. De eerste opvoeringen zijn in het Ste delijk Museum in Amsterdam. Later zal dit programma door toevoeging van „Spel zonder Woorden I en II" als avondvullende voorstelling in serie worden gespeeld. IN AANWEZIGHEID van de minister van Cultuur Recreatie en Maatschappe lijk werk, mr. M. Vrolijk, zijn gisteren in hotel Gooiland te Hilversum de pro grammaraden N.R.U. en N.T.S. nieuwe stijl geïnstalleerd. Mr. Roosjen, voorzit ter van de N.R.U. die ook namens diens ambtgenoot bij de N.T.S. sprak, zei in zijn installatierede dat er naar gestreefd wordt zo spoedig mogelijk met de in het vooruitzicht gestelde gezamenlijke pro gramma's een begin te maken, zowel bij radio als bij televisie. VAN DE GEZAMENLIJKE zenduren per week van Hilversum 1, 2 en 3 (299) zal na aftrek van de zendtijd voor poli tieke partijen, kerken en dergelijke ge middeld 25 percent (10 uur per dag) door de N.R.U. voor het gezamenlijk program ma worden geleverd aldus mr. Roosjen. Bij de N.T.S. ligt de problematiek in zo verre anders, dat men daar met het be grip „eigen programma" en de opbouw van een programmastaf ervaring heeft opgedaan". Mr. Roosjes betreurde het dat dr. F. Sierksma de uitnodiging om lid te worden van de programmaraad van de N.T.S. van de hand had gewezen. In de vacature zal zo spoedig mogelijk worden voorzien. Drs. L. J. M. van de Laar, voorzitter van de N.R.U.-programmaraad, zei dat de grote variatie van deskundigen, die onder de leden van de raad wordt aan getroffen, een waarborg is dat het colle ge zijn taak naar behoren zal kunnen vervullen. „De maatschappelijke sector waaruit wij komen, is zeer verschillend De ervaring die wij hebben met radio- problemen heeft alle gradaties tussen on- ervarendheid en getogen in het serail". Hij zei te geloven in een praktische aan pak van de concrete vraagstukken. Prof. drs. J. Hendrick Mulder, voorzitter van de N.T.S.-programmaraad, stelde vast dat het programma op het scherm centraal staat en daarom het „princi- paalste doel is waarnaar wij schieten" Hij wees erop dat het programma op de Nederlandse schermen voor een heel be langrijk deel (40 percent) van niet-Neder- landse herkomst is. „De technische ont wikkeling, centraal antennesysteem, gro ter zendbereik van buitenlandse zenders, zou in dit percentage weieens verande- Het middeleeuwse spel „Elckerlyc" dat in het kader van het Holland Festival al zeventien jaren achtereen op de binnen plaats van het historische Prinsenhof te Delft ten tonele wordt gevoerd, zal dit jaar voor het laatst in zijn huidige op zet te zien zijn. Het is zelfs niet uitge sloten dat men er definitief mee stopt en in de toekomst een ander Nederlands to- neélspel gaat brengen. Het aantal voor- I toërThïj 31jaar" was, werd gisteren in stellingen in dit jaar is reeds ingekrom- een Duitse versie 0p Nederland 2 ge pen van zeven tot vier. I ^0ond. Na een zwak begin won het aan Het toenemend nadelig saldo en de hef- dramatische kraent na deproductie van fing van vermakelijkheidsbelasting door de hotelbediende (die sterk deed denken de gemeente zijn oorzaken van de beper- ?an zijn soortgenoot m de Bergman- king. Momenteel worden besprekingen hhn „De grote Stilte en gevoerd tussen het bestuur van het Hol- hein de personificatie van de dood e n land Festival, de stichting Delfesta te ™1 die navrant genoeg gespeeld werd Delft en de Nederlandse Comedie over de- ^oor ^e. on^ngs overleden Rob t ze kwestie. Men is tot de conclusie geko- Na de tweede dood van „Euridice - men dat het noodzakelijk is dat „Elcker- I te het stuk echter opnieuw m, zodat lyc" op de helling wordt gezet. De spe- de „grote Anouilh slechts bij vlagen Iers van de Nederlandse Comedie begin-I zlen kregen. nen wat „Elckerlyc-moe" te worden. De „Piste is een (blijkbaar) onverwoes- voorstellingen worden dit jaar gegeven op haar programma, iets als het Journaal, 17, 18, 24 en 25 juni. een programma van onbeperkte geldig- 1 heid, en van mij mag het, al hoeft het niet altijd. Ik heb er, via mijn tweede Het vorstelijk huwelijk. In het Haags I toestel, af en toe een oogje aan gewaagd Expositiecentrum, een oud hofje uit de als „Euridice even met een inzinking zeventiende eeuw in het Noordeinde, kampte, en wat ik zag maakte op mij de wordt thans de expositie „Het vorste- indruk van hoge kwaliteit in het desbe- lijk huwelijk in miniatuur" gehouden, treffenden genre. .Daarnaast was Kijk die vervaardigd is door Madurodam. op Kunst" bepaald minder pakkend. De De tentoonstelling duurt tot en met 27 onderwerpen (komende tentoonstelling, de Gaudeamus-mamfestatie, het gekra keel in de boekenwereld) waren actueel genoeg, maar ik miste de smeuïgheid, nog afgezien van de nogal verwarrende vormgeving bij het Gaudeamus-onder- werp. Bij „Brandpunt" trok vooral het inter view de aandacht dat Ed van Westerlo had met de voorzitter van de ultra-recht- ring kunnen brengen ten nadele van het I se partij N.P.D., die dezer dagen opmer- Nederlandse aandeel. Het is ook lang niet kelijke successen behaalde bij verkiezin- denkbeeldig, dat ook zonder de techni- gen in West-Duitsland. Het dient gezegd sche factor een nadelige verhouding ten dat Ed van Adolf verloor, maar hij sneu- opzichte van het eigen programma zou velde gelukkig met ere en kon af afloop kunnen ontstaan door gebrek aan vol- zeggen dat hij alle dienende vragen ten- doende Nederlandse produktiviteit, ten minste gesteld had. gevolge van een nu eenmaal beperkte „Voorpagina", op Nederland 2, was een omvang van het creatieve vermogen van samenraapsel van Franse actualiteiten niveau", aldus prof. Mulder. „Alle zei- programma's, waarin echter éen onder- len zullen moeten worden bijgezet om deel voorkwam dat op mij de sterkste niet eenzelfde situatie als bij de film te indruk van de hele avond heeft gemaakt, krijgen. Wij zijn daarom ook geen mo- In Zweden (zo bleek) wordt éénduizend- ment te vroeg". ste deel van de begroting, met instemming De minister van Cultuur, Recreatie en van 80 percent van de bevolking, be- Maatschappelijk Werk, mr. M. Vrolijk, steed aan voorzieningen tegen een even- besloot de rij van sprekers met onder tuele atoomoorlog. Wie een garage bouwt meer de opmerking: „Wij moeten rustig die tevens voldoet aan de eisen van doorgaan met haast maken". atoomschuilkelder, krijgt tweederde van de bouwkosten van de staat terug. Hele fabrieken werken al ondergronds, vlieg velden zitten onder de rots, zelfs oor logshavens zijn uit de rotsen uitgehouwen en elk dorp heeft onder de grond zijn schuilkelder, die nu, in vredestijd, open De „World University Library" is vier I staat voor de jeugd als clubhuis, bioscoop jaar lang voorbereid en bevat voorlopig etc. Ook staan overal, ondergronds, voed- honderd titels, welke gelijktijdig in acht sel- en drinkvoorraden opgeslagen dia landen en zeven talen zullen verschij- voortdurend ververst worden, en regel- nen. De redactionele leiding berust bij matig worden er alarmoefeningen ge- een internationale raad van advies, die houden waarbij een evacuering in scene reeds tot de uitgave van 85 titels in I wordt gezet. paperbackvorm heeft besloten. Alle boe-1 Nico Scheepmaker ken worden in offset in Italië gedrukt. Er bevinden zich elf Nederlandse titels I bij. Voor auteurs openen zich wat hun honorering betreft wijde perspectieven, omdat hun werk een enorm afzetgebied krijgt. De. Nederlandse oplage van de eerste deze maand verschenen vijf pa-I -T perbacks van „De Wereldakademie"- Nederland 1: Koeling oliedruk en rem- reeks is 6000 exemplaren, de Engels-Ame- ,men Z1!n zak,en die de heeJl C' ™n Dijk- rikaanse 30.000 stuks. De totale eerste huizen van de g^t behan- oplaag is 75.000 exemplaren per titel. in delen in „Pech onderweg Het verdere het najaar van 1966 verschijnen er nog voor-avondprogramma wordt gevuld met drie titels en regionaal Journaal en de De samenwerking in de, periodiek in Boeren burgers en Buitenlui (verkiezin- diverse landen vergaderende, weten- Sen). Na het Journaal neemt de NCRV schappelijke internationale adviesraad, over Nico van Vliet geeft dan een sa- waarin de Nederlandse leden prof. dr. menvatting van de zes afleveringen dia S. Dresden, prof. dr. ir. Forbes en prof. hij in „Ooggetuige presenteerde over dr. A. N. J. den Hollander zitting hebben, Zuid-Afnka en de apartheid. Deze samen- HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en herhaling SOS- berichten. 7.10 Dagopening. 7.20 Pianore cital (gr.): klassieke en moderne muziek. (7.30 Nieuws). 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.10 Gewijde muziek (gr.) 8.30 Nieuws. 8.32 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden 9.40 Moder ne orkestwerken (gr.) 10.30 Morgendienst. 11.00 Klassieke grammofoonmuziek. 11.15 In 't zilver: programma voor oudere luis teraars. 12.00 Lichte grammofoonmuziek. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Variant: repor tages, aktualiteiten, berichten en lichte grammofoonmuziek. 13.30 Stereo: Licht in strumentaal kwintet. 13.50 -Stereo: Licht strijkensemble. 14.05 Schoolradio. 14.25 Stereo: Lichte orkestmuziek (gr.) 14.45 Voordracht. 15.05 Musiciana: muzikale herinneringen. 15.30 Voor de vrouw. 16.00 Modern strijkkwintet (opn.). 16.30 Dui zendschoon: praatje over planten. 16.45 Moderne orkestmuziek (opn.) 17.00 Lichte grammofoonmuziek. 17.30 Populair orgel concert. 18.00 Meisjeskoor met instrumen taal sextet. 18.20 Zang en gitaar (gr.): lichte muziek. 18.35 Harmonie-orkest. 18.55 Op het woord af, praatje. 19.00 Nws en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Ons volkslied, waan en waarheid (6) mu zikale lezing. 19.50 Stereo: Licht ensem ble met zangsoliste. 20.10 Prisma: geva rieerd programma. 20.50 Geestelijke liede- ren (opn.) 21.20 Show-Schouw: makers van muziek en film en musical. 22.20 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Wijd als de wereld: internationale oriëntatie in kerk, zending en oekumene. 23.00 Lich te grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00 VARA. 13.00 AVRO. 16.00 VPRO. 21.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws, ochtendgymnastiek en socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (Om 7.30-7.35 Van de voorpagina, persoverzicht). (8.00-8.10 Nws 9.00 Te land en te water: informatief pro gramma voor weg- en waterweggebrui kers. VPRO: 9.40 Morgenwijding. VARA: 10.00 Schoolradio. 10.20 Romantische or kestwerken (gr.) 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Vocaal ensemble (gr.): klassieke liederen. 12.00 Stereo: Walsor kest. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw, 12.30 Overheidsvoorlichting: Uitzending voor de landbouw. 12.40 Licht orgelspel. AVRO: 13.00 Nieuws. 13.10 Ak tualiteiten. 13.30 Stereo: Gemengd koor: lichte muziek. 13.50 Kerkorgelconcert: klassieke muziek. 14.15 Bij de tijd en bij de thee, gevarieerd programma. 15.35 Licht orkest. VPRO: 16.00 Nieuws. 16.05 Ontwikkelingspsychologie van de oude dag (II), lezing. 16.15 Klassieke grammofoon muziek. 16.45 Voor de kinderen. 16.49 Voor de jeugd. 17.30 Nieuwe grammofoonpla ten. 17.50 Actualiteiten. 18.00 Nieuws. 18.15 Deze week, praatje. 18.20 Uitzending van de Communistische Partij van Nederland. 18.30 Jazzmuziek. 18.50 Ronduit, pro gramma voor de rijpere jeugd. 19.30 Nws. 19.35 Ronduit, programma voor de jeugd vragenbeantwoording. 20.00 Der Unvoll- endate, hoorspel met muziek. VARA: 21.00 Stereo: Omroeporkest klein omroep koor en solist: klassieke en moderne mu ziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.50 Stereo: Lichte grammofoonmuziek 23.45 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III. 240 m. en FM-kanalen. NRU Gezamenlijk programma. 9.00-13.00 Voorbereid door AVRO. 13.00-16.00 Voorbereid door KRO. 16.00-18.00 Voorbereid door AVRO. NRU/AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Lichte grammofoonmuziek. 10.00 Nieuws. 10.02 Lichte grammofoonmuziek. 11.00 Nieuws. 11.02 Lichte grammofoonmuziek. 12.00 Nieuws. 12.02 Operettemuziek, (gr.) NRU- KRO: 13.00 Nieuws. 13.02 Gevarieerd mu ziekprogramma. (Om 14.00 en 15.00 Nieuws). NRU/AVRO: 16.00 Nieuws. 16.02 Lichte grammofoonmuziek. 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Gevarieerd platenpro- gramma voor automobilisten. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weerbericht, mededelingen, programma overzicht en SOS-berichten voor schippers 12.48 Lichte orkestmuziek. 12.55 Binnen lands persoverzicht. 13.00 Nieuws, weerbe richt en beursberichten. 13.20 Gevarieer de muziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolra dio. (15.00 Nieuws). 15.45 Pianomuziek. 16.00 Lichte muziek. 17.00 Nieuws en me cfedelingen. 17.15 Jazzmuziek. 17.30 Japan se liederen voor kinderen. 17.50 Documen taire. 18.00 Nieuws, weerbericht, kroniek en het weer bij ons. 19.40 Lichte muziek. 20.00 Kamerkoorzang. 20.20 Klassieke mu ziek. (21.30 Nieuws en berichten). 21.45 De zeven kunsten. NCRV: 14.30-15.05 Voor de vrouw. NTS: 18.30 Teleac: Pech onderweg: cursus voor automobilisten. 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 De Verrekijker: internationaal jeugdjournaal. 19.15 Van Gewest tot Gewest. NCRV: 19.35 Boeren, burgers en buitenlui: programma voor mensen die naar de stembus mogen, NTS: 23.05-23.10 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. 20.01 De diamanten van Palinos, filmfeuilleton (dl II). VARA: 20.30 Achter het nieuws. 20.55 Dan O'Brien, advocaat, TV-film. 21.45 Be spied: reportage over het Nederlandse Journaal. VOOR VRIJDAG NEDERLAND I NOT/NTS: 10.45-12.00 Schooltelevisie, NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Klaas Vaak. AVRO: 19.05 Studio Stalles tienertheater. 19.30 AVRO's Televizier NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht, AVRO: 20.20 Zoo-Zoo, maandelijks dieren- programma. 20.45 Is Gert thuis.licht muziekprogramma. 21.25 Voor de vuist weg. NTS: 22.40-22.45 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. KRO 20.01 Der Vetter aus Dingsda, operette, (prod. Westdeutscher Rundfunk). NTS 22.10-22.15 Journaal. MAX TAILLEUR IN ZIEKENHUIS Max Tailleur is dinsdagmiddag met longontsteking in het Amsterdamse zie kenhuis, de Centraal Israëlitische Zieken verpleging, opgenomen. Hij had deze maand griep opgelopen, ging na enige dagen weer aan het werk in zijn „Doof pot" maar moest vorige week opnieuw thuis het bed houden. Toen bleek dat de griep tot longintsteking had geleid, werd hij in het ziekenhuis opgenomen. Zijn toestand is thans redelijk. is uitstekend, zo vertelde ons de heer W. Bloemena, directeur van Meulenhoff en De Haan in Amsterdam, een van de samenwerkende uitgeverijen. De andere zijn: Mc. Grawhill (Verenigde Staten), Hachette (Frankrijk), Mondadori (Italië), Kindier (Duitsland), Aldus/Bonnier (Zweden), Guadarrama (Spanje) en Wei- denfeld and Nicholson (Engeland). De eerste in Nederland in voorbereiding zijn de bijdragen zijn van de hand van prof. S. Dresden (Leiden), prof. H. Freuden- thal (Utrecht), prof. A. C. S. van Heel I (Delft), prof. C. A. van Peursen (Leiden), prof. J. Tinbergen (Rotterdam), prof. E. M. Uhlenbeck (Leiden) en rabbijn J. Soetendorp. Ter grootte van briefkaart (Van onze correspondent) LONDEN Een schilderijtje van een I afmeting niet groter dan een briefkaart, voorstellende de heilige George en de Draak en toegeschreven aan de Vlaamse schilder Hubert van Eyck, is gisteren hij Sotheby in Londen voor 220.000 pond (2,2 miljoen gulden) geveild. Het bieden begon bij 20.000 pond (200.00 I gulden) en bereikte het eindbedrag in 2 minuten en 12 seconden. De eigenares, die het werkje had geërfd, deed het van de hand uit vrees voor. diefstal, hoewel financiële overwegingen natuurlijk ook wel een rol hebben gespeeld. Het is zo goed als zeker dat het schilderstukje naar de Verenigde Staten gaat. -,ws Nico van Vliet geeft vanavond op Nederland I een samenvatting van zijn reportages over de apartheid in Zuid-Afrika. Dit als inleiding van een teach-in over dit onderwerp. TV vanavondHR Het filmfestival te Venetië zal dit jaar vatting, „Een poging tot evaluatie", vormt van 28 augustus tot 10 sevtember worden een inleiding voor de teach-in over dit on gehouden. In een speciale afdeling zal derwerp, die vervolgens uit Bellevue een overzicht gegeven worden van de komt. De studentenraad van de Vrije Amerikaanse film van de twintiger ja- Universiteit in Amsterdam heeft dit ma ren en de Amerikaanse acteur Harry rathon-debat georganiseerd. Langdon. Een symposion zal gewijd zijn Nederland 2: De VARA brengt de twee- aan Buster Keaton en de rol van film- de aflevering van de Franse detective humoristen. „Diamanten van Parlinos". „Vreemd be zoek aan hut 26" is de titel. Meneer Mar- FILMS GEVRAAGD I tin is weg, de boot vaart door en er komt Het comité „Bejaarden Zandvoort" be- geen opheldering. De journalist Jerome reidt een filmavond voor, die door alle Pons is aan zijn beroepseer verplicht zijn Zandvoortse bejaarden zal kunnen worden nieuwsgierigheid te bevredigen en gaat bezocht. Men stelt zich voor, uitsluitend dus op onderzoek uit. Na Achter het films te vertonen van de uitstapjes, die Nieuws komt advocaat Dan O'Brien. Hij in de loop der jaren met de Zandvoortse moet het dit keer opnemen voor een bejaarden werden gemaakt. Daarom ver- boekhouder die van moord wordt beschul- zoekt het comité degenen, die nog in het digd. Tot slot van de avond spreekt de bezit zijn van oud filmmateriaal over de- journalist W. L. Brugsma met dr. W. H. ze uitstapjes, zich in verbinding te stellen Visser 't Hooft, die onlangs aftrad als se- met de heer H. Bos jr., Grote Krocht 32a, cretaris-generaal van de Wereldraad te Zandvoort. van Kerken.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 13