m West Ham United ook in halve finales van Europa Cup II BER T VAN DER HELM: „Ik had graag tegenover Bert Onnes gestaan" Egypte wil Olympische zomerspelen $1P§ Schaatsers groots gehuldigd in de kop van Noordholland Y oetbalinterland via Nederland 2 Veertien met alles goed in voetbaltoto SIZO naar rivaal Wartburgia Arnoud Hendriks greep nationale titel kunstrijden Recordverkoop voor WK voetbal Oortwijn en Kobus brachten VZY naar zege op DWT Van Duivenbode weer naar Parijs Rfl Bondscentrum van KNAU in De Yliert Basketbalteams van AMYJ leiden DONDERDAG 17 MAART 1966 19 Bi Zaterdagvoetbal Lidy Jansen Venneboer in Cannes nog in de strijd Afrikaans land bouwt super-sportcomplex in woestijn dat aan alle IOC-eisen moet voldoen Zege van Barcelona in het jaarbeurstoernooi "Mijn lunch voor onderweg. Een paar lekkere Fyffes bananen' Hans Koster rijdt voor Racingteam Holland mS Toenemende spanning in damtiteltoernooi De Busser op staande voet weg bij Elinkwijk WSSKgsj- Bondscoach Georg Kessler zal zondagavond de namen van zes tien spelers bekendmaken, waaruit hij maandag het Neder lands elftal zal kiezen voor de interland tegen West-Duitsland, die woensdagavond 23 maart in Rotterdam wordt gespeeld. Dinsdag en woensdag zullen de spelers in afzondering in het KNVB-centrum in Zeist door brengen. Gistermiddag hebben de kandidaten voor het Oranje team in Zeist getraind. Drie spe lers ontbraken op het appel: de Ajacied Muller, de PSV'er Ver donk en de DWS'er Flinkevleu- gel. Muller en Verdonk hebben griep, Flinkevleugel heeft last van een beenblessure, die hij zondag in de wedstrijd tegen Willem II heeft opgelopen. Op de foto: Dullens, Nuninga, Does burg en Swart (v.l.n.r.) tijdens de training in Zeist. (Van onze correspondent) Alleen als het Feijenoord-stadion is uit verkocht en het ziet er naar uit dat dit het geval zal zijn wordt de voetbalwed- gtrijd Nederland-West-Duitsland volgende week woensdag via Nederland 2 op het scherm gebracht. Een definitieve beslissing is pas omstreeks 20 maart te verwachten. De NCRV heeft haar zendtijd ter beschik king gesteld. De wedstrijd begint om kwart over acht. Op deze avond worden via het eerste net reportages van de provinciale statenver kiezingen gegeven. De 628.543 deelnemers aan de sporttoto van het afgelopen weekeinde zorgden voor een inleg van 877.818,60, aan prij zen was beschikbaar 289.680. Veertien gegadigden voor de eerste prijs van 159.324 ontvangen elk bruto 11.380. De tweede prijs van ƒ86.904 wordt gedeeld door 293 gelukkigen, die netto 297,60 toucheren. Voor de derde prijs van 43,452 kwa men 978 meldingen binnen, waarvan ne gen met twee en een met drie kolommen. Per kolom wordt 44 uitgekeerd. (Van een medewerker) In het zaterdagvoetbal doen de derde klassers uit Haarlem en omgeving het niet zo best. Zij hebben bovendien in de komende ontmoetingen weinig kans om uit de gevarenzone te komen. Alleen Zandvoortmeeuwen kan mogelijk voor ei gen publiek winst overhouden aan het treffen met ADM (2-3). Voor hekkesluiter IJmuiden ziet het er in de thuiswedstrijd tegen het schotvaar dige Geinoord, waarvan in Vreeswijk met liefst 7-1 werd verloren, minder best uit en ook Kennemerland zal wel met lege handen huiswaarts keren van het bezoek aan de koploper SSVU (1-3). In de vierde klas heeft leider SIZO een zware uitwedstrijd tegen Wartburgia (0-0) voor de boeg. De gastheren staan met twee punten minder op de tweede plaats en kunnen met een triomf langszij van SIZO komen. De Hillegommers moeten in deze strijd hun aanspraken op het kam pioenschap waar kunnen maken. Kinheim kan in de kopgroep blijven door een over winning op KMVZ (1-0). VEW treedt als gastheer op van PVF (2-4) en SMS krijgt bezoek van hekkesluiter Jong Hercules (1-0). Voor SVJ is een uitwedstrijd vast gesteld tegen OSDO (4-1). Het program ma wordt gecompleteerd met de wedstrijd Altijd Paraat- WOL. SAC heeft aan een gelijkspel in de uit wedstrijd tegen ETO voldoende om het kampioenschap in de eerste klas zater dagvoetbal van de afdeling Haarlem KNVB te behalen. Voor eigen publiek ze gevierde SAC destijds met 4-0. Bekerhouder West Ham United heeft zich woensdag geplaatst voor de halve fi nales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. De Engelsen bereikten in de tweede wedstrijd tegen FC Maagdenburg, die in Oost-Duitsland werd gespeeld, een gelijk spel (1-1) na dat zij op eigen veld in Londen de eerste wedstrijd voor de kwart-finales met 1-0 hadden gewonnen. De ruststand van de door 40.000 toe schouwers bijgewoonde wedstrijd in Maag denburg was 0-0. Reeds eerder plaatsten zich voor de halve eindstrijden Liverpool Celtic Glasgow en Borussia Dortmund. Het eerste succes was woensdag voor Maagdenburg, dat door middenvoor Wal- (Van onze correspondent) Twee nieuwe nationale kampioenen kunstrijden. Dat was de oogst van de gis teren op de Haagse overdekte kunstijs baan gehouden titelwedstrijden. Werd vo rig jaar de titel niet toegekend, omdat het peil van de winnares bij de dames niet hoog genoeg lag, ditmaal achtte de jury de prestaties van de 15-jarige Anne ke Heijdt uit Den Haag wel een kam pioenschap waardig. Bij de heren werd Arnoud Hendriks (17 jaar) de opvolger van Wouter Toledo, die niet. meer aan wed strijden deelneemt. De titel bij het ijsdan- sen werd geprolongeerd door Truus Ge- raedts en Ronald du Burck, evenals Ar noud Hendriks uit Den Haag. Arnoud Hendriks maakte bij deze titel strijd waar, dat zijn uitzending door het Leo van der Kar-fonds naar Frankrijk (6 weken) terecht is. De kampioenschappen waren een zuiver Haagse aangelegen heid. Anneke Heijdt werd gevolgd dóór haar stadgenootjes Astrid Feiertag, die eenmaal ten val kwam, en Madeleine Hen driks. Dat het ijsdansen een nieuwe titel zou opleveren voor Truus Geraedts en Ro nald du Burck was geen verrassing. Zon der enige concurrentie kwamen ook zij duidelijk over de limiet van 4. Het organiseren van het wereldkam pioenschap voetbal is een lucratieve be zigheid. Tot nu toe, sinds de loting op 6 januari dus in twee maanden tijd, is er voor een miljoen pond sterling aan kaar ten verkocht. Gedurende de laatste drie weken was het gemiddelde 50.000 pond sterling per week. Een groot gedeelte van de biljetten voor de 32 wedstrijden, die gedurende de 20 dagen zullen worden gespeeld zijn ver kocht. Alle biljetten geldig als abonne ment voor tien wedstrijden inclusief de finale op 30 juli, zijn uitverkocht. ter in de 22e minuut van de tweede helft een voorsprong van 1-0 nam, nadat de Oostduitsers tevoren steeds vruchteloos storm hadden gelopen op de meestentijds uit zeven man bestaande Londense ver dediging. De vreugde der Oostduitsers duurde slechts kort. Dadelijk na de aftrap trok West Ham United op het vijande lijke doel af en het was linksbuiten Sis- sons, die de nog niet georganiseerde ver dediging verschalkte, de stand op 1-1 bracht en daarmee zijn ploeg in de vol gende ronde. (Van onze zwemmedewerker) In het Sportfondsenbad te Haarlem troffen, in het kader van de waterpolo- competitie kring Haarlem KNZB, in de eerste klasse heren de ploegen van DWT en VZV elkaar. De Velsenaren waren pro- duktief in de aanval waartegenover de jeugdige DWT ploeg aardig spel liet 'zien. Tot het eind toe heeft DWT tegen de meer geroutineerde VZV ploeg zich goed ge weerd maar Jelle Oortwijn (2), Jan Ko- kus (2) en Visman schonken desondanks VZV een 5-0 zege. VZV is daardoor op de tweede plaats van de ranglijst beland. De stand is: HVGB 1 8 16 VZV 1 8 10 Njord 1 8 9 HPC 2 8 8 DWR 1 8 4 DWT 1 8 1 Het derde team van HVGB heeft in de derde klasse beslag gelegd op een kam pioenstitel. Gespeeld werd tegen HPC 3. Beide ploegen verschenen met invallers. VVGB miste goalgetter Rol, maar sleepte toch een 8-2 overwinning in de wacht. Hiermee zijn de kampioenstitels in de heren-afdelingen opgesoupeerd. HVGB sleepte in totaal 3 titels in de wacht. DWT 4 werd kampioen van de vierde klasse. De stand van de derde klasse luidt: HVGB 3 7 14 HPC 3 7 8 DWT 36 6 DWR 3 6 4 Njord 2 6 0 Lidy Jansen-Venneboer heeft zich gis teren door een overwinning van 1-6, 6-3, 6-3 op de Amerikaanse Mary Habicht in de derde ronde van het internationale tennistoernooi in Cannes geplaatst. De andere Nederlandse deelneemsters wer den allen uitgeschakeld Astrid Suur- beek door de Britse Rita Bentley (6-8 4-6) Els Spruyt door de Britse Margaret Lee (6-2 3-6 5-7) en Ada Bakker door de Dinse Leena Ahonen (3-6 1-6). (Van onze correspondent) Bert van der Helm 17 jaar, donker blond haar, vierde klasse ulo stond in de finalepartij van het Nederlands kam pioenschap tafeltennis in het heren-enkel- spel van zondag 13 maart niet tegen Bert Onnes. In Driebergen vocht hij met zijn clubgenoot Gerard Bakker om de hoogste nationale eer. Bert Onnes, het enfant terible van de NTTB was er niet bij. „Jammer", zegt Van der Helm. „Ik had het graag tegen hem willen proberen. Want juist Bert On nes is dit seizoen de enige speler, waar van ik niet heb gewonnen. Tweemaal bleef hij me in competitieduels de baas". „Het ging zondag geweldig, ik stond bijna vijf uur onafgebroken achter de ta fels, in het heren-enkel, in de mixed sa men met (clubgenote) Ellen Kort en in het heren dubbel met Gerard Bakker. Van de 43 games verloor ik er maar zes. Het ging geweldig, wie weet of ik toch eindelijk ook Onnes had kunnen heb ben". Bert van der Helm heeft het tafelten nissen met de paplepel ingekregen. Van jongs af aan is hij in dat wereldje van dat witte vederlichte en oh zo beweeg lijke „ping-pong" balletje opgegroeid. Het grote aantal prijzen dat door Ma rianne (14), Coby (20), Tony (22) en na tuurlijk ook Bert in huize Van der Helm is verzameld, 'preekt wat dat betreft boekdelen. Zijn opmars naar de nationale top is overigens bijzonder snel gegaan. In 1962 kreeg hij een plaatsje in de centrale jeugdtraining (eerst onder leiding van Bert Onnes en later van Ton Hoefnagel) en in 1963 speelde hij zijn eerste wedstrij den in de ereklasse (eerder kon niet door de overschrijvingsbepalingen). Een jaar later debuteerde de 15-jarige Bert van der Helm in het Nederlands team tegen Duitsland en sindsdien heeft de Zoeter- woudse speler van het Leidse Scylla nog vijftien interlands gespeeld. De vijf Olympische ringen in het wijd- se grasperk voor het gloednieuwe voet bal- en atletiekstadion van Cairo geven een duidelijk indicatie van de bedoelingen van de regering van de Verenigde Arabi sche Republiek: Egypte heeft het plan zich als eerste land in Afrika binnen af zienbare tijd kandidaat te stellen voor de organisatie van de Olympische Zomerspe len. Aan de rand van de op beide oevers van de Nijl gelegen hoofdstad van dit land op de grens van twee werelden wordt nijver gewerkt om in de woestijn een super sportcomplex aan te leggen, dat aan alle eisen van het IOC kan vol doen. Letterlijk aan de woestijn ontwor steld is het grote stadion, dat plaats biedt Bas van Duivenbode, 26 jaar, kam pioen van Nederland in het halfzwaarge- wicht, komt maandag in het Parijse palais des sports in de ring tegen de 23- jarige Fransman Bernard Thebault. De Amsterdammer bokste vorige maand reeds tegen de ongeslagen Parij zenaar en verloor toen onverdiend op punten. Het gevecht is wederom afgesloten op acht ronden. Barcelona heeft gisteren met 1-0 ge wonnen van Espanol (ook uit Barcelona) in de eerste wedstrijd van de kwartfinale van het toernooi om de Europabeker voor jaarbeurssteden. De returnwedstrijd zal op 23 maart worden gespeeld. De Schotse club Dunfermline won gister avond met 1-0 van het Spaanse Real Za- ragosa eveneens een eerste wedstrijd in de kwartfinale van het toernooi om de Europabeker voor jaarbeurssteden. Woensdag 30 maart komen de clubs weer tegen elkaar uit. Advertentie VOETBAL. Voor de eerste divisie van de Engelse league werd deze week de wed strijd Everton-Nottingham Forest ge speeld. Everton won met 3-0. VOETBAL. De Schiedamse tweede di visieclub Hermes DVS heeft de trainer van de Rotterdamse amateurclub Nep- tunus Gijs Doolaard aangezocht als ma nager. - aan ruim 100.000 toeschouwers, deze sport- piste namelijk is uitgegraven in de rots achtige bodem, waardoor men haast na tuurlijke tribunes kon creëren. Vlak naast het voetbalstadion wordt nu al ijverig gewerkt aan een wielerbaan met een lengte van 333 1/3 meter, die n toeschouwersaccommodatie voor 15.000 personen krijgt en waarvan het middenterrein ook gebruikt zal worden voor hockey. Voorts zijn de tekeningen en maquettes, uitgewerkt door de twee jonge architecten die ook het hypermo derne stationsgebouw op Cairo- airport neerzetten, gereed voor een zwemstadion voor 12.000 toeschouwers, een sporthal (boksen, basketbal e.d.) voor 24.000 toe schouwers, een openluchtstadion voor 20.000 personen. In totaal gaat dit complex, dat doorsne den wordt door brede asfaltwegen, bijna 300 miljoen gulden kosten, waarbij dan niet zijn inbegrepen de kosten van de elektronische uitslagenborden, die in het hoofdstadion reeds zijn aangebracht. Vol gens de plannen moet het complex in 1971 voltooid zijn. Directeur Chaker Ab- del Hay houdt echter een slag om de arm: „Dat kan alleen indien de regering het geld ter beschikking kan blijven stellen. Bij ons is het echter zo, dat de economische opbouw voor gaat en indien men ten bate van dit doel ergens in het land een kostbare machine nodig zou heb ben, zou hier wel eens stagnatie kunnen ontstaan. (Van onze correspondent) De bekende Hilversumse auto-coureur Hans Koster is toegetreden tot het Ra cingteam „Holland". Hans Koster heeft zijn eigen BMW „ingebracht". Andere cou reurs die al deel uit maken van het Racingteam zijn Wim Loos en Gijs van Lennep met Porsche en Freek Dudok van Heel met een Cooper 1300. Hans- Koster neemt zaterdag op het circuit van Mon- za deel aan de eerste wedstrijden om het Europese kampioenschap. Ook Rob Slo- temaker en Ed Swart niet van het Racingteam zullen aan deze wedstrij den deelnemen. «t Bert van der Helm Het succes van het afgelopen weekein de kwam echter wel onverwacht. Bert van der Helm zegt zelf: „ik was mis schien één van de zes of zeven kansheb bers. Nog niet eens zo'n erge grote. Dat waren de Amsterdammers. Die verover den immers jaar-in-jaar-uit het kampioen schap. Daarbij komt dan nog, dat ik bij de NTTB-achtkamp door Bakker ge wonnen geen voet aan de grond kreeg. Ook de dag voor de kampioenschappen ging het nog niet best. En, 24 uur later ben je dan Nederlands kampioen. Drie voudig nog wel. Aan de Europese kampioenschappen in Londen neemt Bert van der Helm niet deel. De reden? „Vier dagen na de wed strijden in Engeland moet ik eindexamen doen en daarvoor wil ik natuurlijk slagen. Ik ben toch al veel weg door dat tafeltennissen. Drie tot vier avonden in de week train ik. Dan komt er nog een wed strijddag bij en erg veel tijd hou je dan niet meer over om te leren". Het ziet er naar uit dat de Koninklij ke Nederlandse Atletiek Unie in 1967 in het bezit zal zijn van een uniek bonds centrum. Niet alleen voor het bondsbu- reau met alle bescheiden, maar ook over een sintelbaan, indoorzalen een keuken en slaapgelegenheid. DE KNAU, die namelijk zo spoedig uit het pand uit Gouda moet verdwijnen zal dit jaar nog overgaan naar een direc tie-keet in Den Bosch en in 1967 de be schikking krijgen over De Vliert in Den Bosch en de behuizing van de academie van lichamelijke opvoeding, die dan naar Tilburg zal, zijn vertrokken. Dit alles voor slechts 4000 per jaar. (Van onze dammedewerker) Behoudens in de hoofdklasse, waar J. v. Kesteren de leiding stevig in handen heeft, kenmerkt het toernooi om het persoonlijk damkampioenschap van Kennemerland zich door een zeer spannende wedloop om een van de finaleplaatsen. Zo leverde A. F. v. Leuffen in de hoofdklasse een ver rassende prestatie door P. Beliën, tot dat moment een van de kanshebbers, te klop pen. C. P. Schelfaut ging niet uit de weg voor H. Beliën en dwong een puntenverde ling af. G. Morseld deed wat van hem ver wacht werd door A. Douma tot overgave te dwingen. J. v. Kesteren, die een vrije ronde had, behield met 9 uit 5 de leiding. C. P. Schelfaut en G. Mosveld hebben elk 6 uit 5. In de eerste klasse vond het treffen plaats tussen de koplopers G. Hekelaar en R. Smit. Op onverklaarbare wijze verzuim de G. Hekelaar tot tweemaal toe een win nende voortzetting. Ten slotte moest de partij worden afgebroken in een stelling, die zeer waarschijnlijk remise zal lopen. C. H. Lenaarts zegevierde over H. Hooglugt. J. Boerkoel en J. v. d. Wereld kwamen een puntenverdeling overeen. Met 5 uit 3 en 1 afgebroken partij wordt de leiding gedeeld door G. Hekelaar en R. Smit. Th. v. Wort en A. G. de Zwart volgen met elk 5 uit 4. In de tweede klasse boekte A. G. Zand bergen zijn derde achtereenvolgende over winning en wel op B. v. Dijk. C. W. Monen versloeg P. G. de Haan en A. G. Hesselman kwam tot winst tegen Th. Winkelaar. Met 6 uit 3 leidt A. G. Zandbergen, gevolgd door C. W. Monen 6 uit 4 en A. G. Hesselman 4 uit 3. Eenzelfde uitslag kwam tot stand tussen A. G. de Zwart en Th. v. Wort. Christine Caron, Frankrijks lieve ling in de zwemsport (links), is terug van een tournee door Zuid- Afrika, waar zij in de schaduw bleef van de 13-jarige Karen Muir, die enkele malen het wereldrecord op de 110 yards verbeterde. „Kiki" Caron moest bij alle recordpogingen steeds genoegen nemen met een nederige plaats. In Parijs woonde zij gisteren een volleybalwedstrijd bij, die gespeeld werd tussen journa listen en artiesten. Brigitte Bardot sloeg daar vriendschappelijk haar arm rond Kiki's schouder. De film ster was bij de wedstrijd als sup portster van haar vriend Bob Za- guri, die in het artiestenteam speelde. (Van onze correspondent) Trainer Joop de Busser van Elinkwijk die reeds voor het volgend seizoen een contract met De Volewijckers getekend had, heeft volkomen onverwacht op staande voet ontslag genomen bij Elinkwijk. Voorlopig heeft het Elinkwijk bestuur de algehele training van het be taald voetbal in handen gelegd van de B- oefenmeester Jan Vonk. Cees Verkerk, Rudi Liebrechts, Peter Nottet, Jorrit Jorritsma, Frits Bartling, coach Anton Huiskes, conditietrainer Ben Holleboom en vooral Ard Schenk hebben hebben dinsdag en woensdag in Noord- Holland-Noord een grootse huldiging on dergaan, waarin ook werden betrokken de Noren Guttormsen en Maier, die bij de famielie Schenk in Anna Paulowna lo geerden. Dinsdag bereidden de Wieringerwaard- se voetbalclub en de atletiekvereniging de schaatshelden en grandioze intocht. De supportersclub van Ard Schenk bood elk van de schaatsers en coach Huiskes een maatkostuum aan, compleet met over hemd en toebehoren. Woensdag luisterden de kampioenen naar een zanghulde voor het raadhuis in Anna Paulowna, de woon plaats van Ard Schenk. De Europese kam pioen werd door burgemeester mr. Mij- lieff benoemd tot ere-burger en kreeg de zilveren erepenning van de gemeente. Ook hier waren er weer cadeuas: een race fiets voor Ard en een bedrag aan waar debonnen. Het feestprogramma voor de thuiske- rende schaatsers is nog niet ten einde. Vrijdag is een huldiging van KNSB-zijde en zaterdag volgt de intocht in Putters- hoek. waar wereldkampioen Verkerk ex tra in het zonnetje zal worden gezet. De ranglijsten in de basketbal-competitie zien er momenteel als volgt uit. Dames eredivisie: ASVU 15IS AMVJ 1836 Giants 1416 Blue Stars 18—34 Treffers 1416 Giants 1722 Typhoons 158 Herly 1722 Taveno 146 HOC 17—20 Monark 14—2* Blue Shadows 1718 UWDaggers 130** AGON 1818 Heren le klasse B: Landlust 1814 Suvrikri 1326 DED 17—10 Argus 14—20 Rotterdam-Zuid 176 Bona Stars 1420 White Stars 17—4 FAC 14—18 NDH z 16—0 Rotterdam-Z. 15—18 Fortuna 1514* Heren le klasse A: AMVJ-R.dam 15—10 AMVJ 15—28 Thor 14—6 Vlubbers 1526 Slotermeer 134 Exercitia 1518 HOC 15—4 2 verliespunten wegens niet opkomen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 19