De „Karei Doorman" moet na herstel nog zes jaar mee Nieuw vliegkampschip zou vele malen duurder zijn dan een kernenergie-onderzeeër Kamerlid Bakker (CPN) mag later het zijne zeggen over het huwelijksbeleid „Zo is het niet strafbaar Zondagsarbeid niet zondig ACENDA VOOR HAARLEM EN D en bondig Fa. B. ENGELENBERG Dertig priesters uit ambt in 1965 Referendumpartij in moeilijkheden Nederlands concilie door commissie voorbereid Doden in het verkeer „Carpool" voorgesteld in Rotterdam Ridder van Rappard op verkiezingspad Waarschuwingsteken voor vrachtauto's met aanhanger op komst Morgen regenkans si DONDERDAG 17 MAART 1966 2 Vervoersverbod varkens gedeeltelijk ingetrokken De NA VO Uw bakker... Uw dokter Beatrix van baby tot bruid Gereformeerde synode: Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De staatssecretaris van Marine, de heer A. van Es, acht reparatie van het vliegkampschip „Karei Doorman" volledig verant woord. Het schip is goed onderhou den en kan de eerste zes jaar nog, niet binnen de NAVO worden gemist', zei hjj gistermiddag in de Eerste Ka mer bij de behandeling van de De fensiebegroting. De staatssecretaris wilde echter niet zeggen hoe duur de reparatie zal worden. In antwoord op de suggestie van mr. Van Riel (V.V.D.) om de voortstuwings installatie van het schip, welke reeds 25 jaar oud is, door een deskundige van buiten het departement te laten onder zoeken, zei de staatssecretaris dat de ge constateerde scheurtjes in de stoomke tels, niet aan moeiheid van het materiaal te wijten zijn. Hoewel deskundigen moge lijkheden zien om de scheuren te lassen, is voor alle zekerheid besloten tot ver vanging van de defecte ketels. De staats secretaris zei dat zich verder geen slij tage voordoet. Lloyds in Londen heeft zijn waardering uitgesproken voor de wij ze waarop het vliegkampschip wordt on derhouden. De reparaties zullen zodanig worden verricht dat het schip ook onder oorlogsomstandigheden dienst kan blijven doen. Wat dit gaat kosten wilde hij niet zeggen omdat de reparatie nog aanbe steed moet worden. Als men de „Karei Doorman" zou gaan vervangen door een nieuw en groter vliegkampschip, zou dat drie maal zo duur zijn als een kernener gie-onderzeeër. De exploitatiekosten zou- In 1965 hebben dertig rooms-katholieke priesters hun ambt verlaten. Ongeveer de helft van hen was kapelaan en de leef tijd van allen was beneden de vijftig jaar. Drs. G. Thoussaint van het pastoraal in stituut van de Nederlandse kerkprovincie legde er gisteren in Breda de nadruk op dat geen exacte vergelijkende cijfers ter beschikking staan oyer priesterovergangen in vorige jaren. De eerste deugdelijke sta tistiek beschrijft de toestand pas per 1 januari 1965. Toen waren er in totaal 14.190 Nederlandse priesters, waarvan er 8915 in ons land waren. (Van onze redacteur in Amsterdam) Het kraakt in de gelederen van de PVR, de Partij voor Volkswil en Referendum. De afdeling Amsterdam van de partij telt als gevolg hiervan nog slechts één lid. De lijstaanvoerder J. Baank heeft zich evenals nummer 2 op de hoofdste delijke lijst teruggetrokken. De moeilijkheden zijn een gevolg van de wrijving tussen de heer Baank en voor zitter Koot, die de Amsterdamse lijstaan voerder vorige week heeft geboden zich op straffe van een dwangsom van 10.000 terug te trekken van de lijst. De heer Koot heeft hiertoe volgens de statuten het recht. De heer Baank keert zich vooral te^ gen de wens van de voorzitter, de lijsten van de PVR en de Partij voor Onge- huwden (waarvan hij ook voorzitter is) met elkaar te verbinden. Ook daartoe stellen de statuten hem in staat. „Op die manier kan ik bij elke partij worden betrokken en daar voel ik niets voor", meent de heer Baank. De minister van Landbouw en Visserij heeft besloten, gezien de gunstige ontwik keling van de mond- en klauwzeersituatie met ingang van 16 maart het algemeen vervoersverbod van varkens in een aantal provincies in te trekken. Het vervoer blijft echter nog verboden in twee gebieden in Gelderland. De schorsing van de varkensmarkten en het organiseren en het houden van keuringen etc. blijft voorlopig nog tot 1 «pril 1966 gehandhaafd. den vier maal zo hoog zijn als die van een dergelijke onderzeeër, waarvan de bouw zes jaren duurt. Minister De Jong heeft nog verklaard, dat de regering Frankrijks houding je gens de NAVO betreurt. De multilaterale politieke samenwerking en de defensie inspanning van de NAVO-landen zijn ge diend met een zo groot mogelijke inte gratie. Er is reeds intensief overleg gaan de over eventueel te nemen maatregelen. Het wachten is echter nog op concretise ring van de Franse voornemens. De minister heeft voorts nogeens ge zegd, dat verkorting van de diensttijd voorlopig niet mogelijk is. Voor de geestelijke verzorgers in het leger blijven uniform en onderscheidings tekens verplicht. Als de kerken en insti tuten daar anders over denken is de mi nister evenwel bereid zijn standpunt te herzien. De heer Bakker op het spreekge stoelte tijdens zijn betoog. Advertentie 11 De programma's „Zo is het toeval ligvallen niet onder een strafbe paling. Dit heeft de minister van Cultuur Recreatie en Maatschappelijk Werk, mr. M. Vrolijk, mede namens zijn ambtgenoot van Justitie, prof. Samkalden, meege deeld in antwoord op schriftelijke vragen van de Tweede Kamerleden Schmelzer (KVP), Beernink (CHU) en Koekoek (Boerenpartij). De minister wijst er op dat ook enkele onderzoeken van de officier van Justitie in Amsterdam niet tot een strafvervol ging hebben geleid. Nu geen strafbare feiten zijn gebleken willen de bewindslieden geen oordeel over de aard van de programma's uitspreken. Zij menen dat ter zake het gevoel van ver antwoordelijkheid van de tot uitzending bevoegde vrije organisaties de doorslag moet geven. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG In de Tweede Kamer stemde gisteren de heer Koekoek van de Boerenpartij vóór het interpellatieverzoek van het communistische Kamerlid de heer Bakker, die de regering vragen wilde stellen over het beleid rondom het huwe lijk van prinses Beatrix. Het andere lid van de Boerenpartijfractie, de heer Voogd stemde echter tegen en met hem 94 an dere Kamerleden, zodat het interpellatie- verzoek was afgewezen. De vóórstemmers waren drie C.P.N.-leden, drie P.S.P.-leden en de heer Koekoek. De overgrote meerderheid was het eens met Kamervoorzitter Van Thiel, die ver klaarde dat over het beleid rondom het huwelijk binnenkort gesproken zal kunnen worden als de aanvullende begroting voor de kosten van huwelijk wordt behandeld. Deze begroting komt reeds vandaag in de commissie van Financiën aan de orde. De heer Bakker was het er helemaal niet mee eens. Hij zei dat de vragen die hij wilde stellen niets te maken hebben met de kosten van het huwelijk, of zoals hij zei „geen verband houden met het witten van de Westerkerk". Algemene be leidsvragen behoren zijns inziens niet aan de orde te komen bij aanvullende begro tingen. Kamervoorzitter Van Thiel herinnerde aan de parlementaire regel dat er niet ge ïnterpelleerd wordt over zaken die spoedig toch in het parlement openbaar aan de orde zullen komen. De overgrote meerderheid van de Ka mer deelde dit standpunt. De fractievoor zitter van de P.S.P., de heer Lankhorst, zei dat hij het niet oneens was met de opvatting van mr. Van Thiel. Maar hij kon zich toch ook wel voorstellen dat de vragen die de heer Bakker wilde stellen weinig te maken zouden hebben met de kosten van het huwelijk. Bij de stemming bleek dat voor de P.S.P. dit laatste zwaarder woog, want samen met de com munisten en de heer Koekoek waren zij de enigen die de interpellatie wèl wilden laten doorgaan. Pijpleiding. De Sovjet-Unie wil een 7.760 kilometer lange pijpleiding aanleggen voor het vervoer van ruwe olie van wes telijk Siberië naar Nachoda in Japan. Het Nederlandse episcopaat heeft een centrale commissie pastoraal concilie op gericht, die onder leiding van kardinaal Alfrink het eerste pastorale concilie in Ne derland zal voorbereiden. De bisschop van Breda, mgr. G. de Vet, heeft meegedeeld dat deze vorm van concilie in Nederland in het vervolg een gewoon verschijnsel zal zijn, waarin door intensief beraad op zo groot mogelijke schaal duidelijke adviezen kunnen groei en. Hij meende overigens dat in ons land het pastoraal concilie eigenlijk al een tijd lang gaande is. Er is ook al contact met pastorale instituten in andere landen. Het officiële vertrekpunt voor de voor bereidingen is de eerste zondag in de Advent. Het episcopaat wil naast de priesters en gelovigen ook deskundigen hun bijdra ge laten leveren en tevens van het begin af de christenen der andere kerken en de niet-christenen in Nederland aan het woord laten komen over hun vragen en verwachtingen van de rk. kerk. Er zullen verscheidene boeken verschij nen over het huwelijk van prinses Bea trix en prins Claus. Een van de eerste uitgaven is die van de n.v. Gebr. Zomer Keuning, uitgeversmaatschappij in Wa- geningen. Het boekje is getiteld „Bea trix van baby tot bruid" en bevat meer dan tachtig vorstelijke foto's, waarvan tien in vierkleurendruk. De tekst is van Marijke Vetter. Een verkeersongeval op de Biltseweg in Baarn heeft woensdagmiddag het leven gekost aan de 61-jarige Haagse bedrijfs econoom A. A. de Groot. Op de provin ciale weg Baam-Utrecht kwam hij fron taal in botsing met een tegenligger. De 26-jarige mevrouw Doddema uit Wildervank is in die plaats door een auto aangereden. Zij was op slag dood. Op de weg Zwolle-Meppel ter hoogte van Nijeveen is een personenauto met drie inzittenden in een slip geraakt en frontaal in botsing gekomen met een te gemoetkomende personenauto. De elfja rige Johnie Lucas uit Utrecht vond de dood. Op de weg van Utrecht naar Amster dam is in Ouderamstel een busje met zes inzittenden na het inhalen van andere wa gen door nog niet opgehelderde oorzaak tegen een stilstaande vrachtauto gebotst. Een der passagiers van het busje, de 32-jarige heer C. de Bok uit Nieuwendijk kwam daarbij om het leven. De vijf an deren werden met min of meer ernstige verwondingen naar een ziekenhuis in Am sterdam overgebracht. LUNTEREN De generale synode der gereformeerde kerken heeft gisteren in Lunteren een aantal richtlijnen over de zondagsheiliging opgesteld, waarin onder meer staat dat zondagsarbeid als zodanig niet kan worden verboden of zondig ge noemd op grond van de Bijbel. Sociale, economische en technische fac toren kunnen zondagsarbeid wenselijk, misschien wel noodzakelijk maken, aldus de richtlijnen. Maar wel is overleg met werknemers noodzakelijk en dient hun welzijn in overweging te worden geno men. Ook moet worden overwogen of de sa menleving met zondagsarbeid wordt ge diend. Gemeenteleden mogen zich uit so lidariteit niet aan noodzakelijke zondags arbeid onttrekken. De synode stelde achttien richtlijnen op „voor nadere bezinning" en in ant woord op een verzoek van het Christelijk Nationaal Vakverbond dat aan de Neder landse kerken heeft verzocht om princi piële bezinning op de vragen van zondags arbeid en zondagsheiliging. Burgemeester Thomassen van Rotter dam gaat binnenkort met een aantal des kundigen praten over de suggestie van een inwoner van Barendrecht een „car pool" in het leven te roepen voor de dui zenden autobezitters die dagelijks vanuit de wijde omgeving in Rotterdam naar hun werk gaan. De initiatiefnemer is het opgevallen dat iedere dag duizenden alleen in een auto naar Rotterdam trekken en hij stelt voor om via een enquête aan de weet te ko men hoevelen van die duizenden bereid zijn met andere autobezitters bij toer beurt de reis heen en weer naar Rotter dam gezamenlijk te maken. Mr. L. R. J. Ridder van Rappard, voor zitter van de Liberale Staatspartij heeft gisteren in Den Haag gezegd dat de VVD naar zijn mening een karakter- en begin- sélloze politiek voert. „Wie nu nog op deze partij stemt is niet onvoorwaardelijk koningsgetrouw" riep hij uit. Ook over de gebeurtenissen rond het huwelijk van prinses Beatrix in Amster dam kwam de L.S.P.-voorzitter tot een markante uitspraak: „De hetze tegen het huwelijk was in wezen een soort revolu tiepoging." Hij vond dat „de Amsterdam se politie, na anderhalve dag gesard te zijn, nog lang .niet hard genoeg heeft ge slagen." Ook het satirisch televisieprogramma „Zo is het" moest het ontgelden. „De pestilentie van ons land, dit zijn mensen die mentaal niet deugen, kijk maar naar hun gezichten...", zei de politicus, „ons land wordt beheerst door het gepeupel. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: To neelgroep V.Z.O.D. met „Boeven en ma deliefjes". Donderdag 20 u.: Toneelgroep Theater met „Vassa Zjeleznova" van Maxim Gorki. Regie: Elise Hoomans. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Orgel concert door Piet Kee. Vrijdag 16.15 u. en 19.30 u.: Jeugdconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 15 en 16 u.: „Het huwelijk van onze kroonprinses", a.l.; 19 en 21.15 u.: „007 in Operatie Bloody Mary", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „Vijf mijl voor middernacht", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De tijger lust ze wel", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.30 u.: „Mary Pop- pins", a.l. Minerva, 20.15 u.: „The carpetbaggers", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Top- secret Djiboeti", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De laatste dagen van Rome", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het Ip- cress dossier", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van werk van Hannes Postma. Dagelijks van 10 tot 17 u. en 's zondags van 13 tot 17 u. Tot 20 maart. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' mees terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u; zondag van 13 tot 16 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen van Jaap Kruyff. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u en 20 tot 22 u. Artificia (Heemstede): Expositie van werk van de schilder Bob Buys en de beeldhouwer Hubert van Lith. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. Tot 25 maart. Galerie „De Kastanjeloot", (Wüstelaan 32, Santpoort): Expositie van aquarellen en tekeningen van Clara de Jong. Dage lijks van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Op zondag van 19 tot 21 uur. Van 6 tot 28 maart. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags ge sloten. Expositie van werk van Robbert de Bakker. Tot 28 maart. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Stadsschouwburg. In de wandelgangen expositie van schilderijen van Michèl van Overbeeke. Archiefgebouw (Jansstraat 40): Ten toonstelling „Haarlems Stadsbestuur van af 1245". Dagelijks van 9 tot 12.30 uur. Tot 30 april. DIVERSEN Brinkmann (Gr. Markt), vandaag 20 u.: Mr. P. A. Blaisse over „Europa in per spectief". Krelagehuis (Leidsevaart)Voorjaars- beurs voor de vrouw. Dagelijks van 10 tot 17 u. en van 19 tot 23 u. Tot 19 maart. (Zie verder in „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 11 maart). Minister Suurhoff is bereid op korte ter mijn de invoering van een eenvoudig waarschuwingsteken voor vrachtauto's met aanhanger te overwegen. Hij heeft in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid mej. mr. Schil thuis (P.v.d.A.) meegedeeld dat uit statistische onderzoekingen is gebleken dat in 1963 47 wielrijders bij een botsing met een vrachtauto met aanhangwagen of trekker met oplegger om het leven zijn gekomen. Hoeveel wielrijders door de aanhanger zijn getroffen staat niet vast. DONDERDAG 17 MAART City, 20 uur: „My fair Lady". d'Uylenboom, Santpoort-noord, 20 u.: Lezing over „Kenmerken over echt en namaak antiek". Poort van Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 20 u.: Lezing over luchtverontreiniging. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Galerie de Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Santpoort, van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur: Expositie van aquarellen en teke^ ningen, vervaardigd door Clara de Jong. De tentoonstelling duurt tot en met 27 niE3rt> VRIJDAG 18 MAART City, 20 u.: „My fair lady"; 23.30 u.: „Hoe vertel ik het mijn dochter". Stadsschouwburg, 20 u.: gevarieerd pro gramma, met medewerking van het Ich- thus-kwartet en de IJmuiden Harmonie, ten bate van de actie „Eten voor India". Galerie de Kanstanjeloot, Wüstelaan 32, Santpoort, van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur: Expositie van aquarellen en teke ningen, vervaardigd door Clara de Jong. De tentoonstelling duurt tot en met 27 maart. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.15 uur; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. DONDERDAG 17 MAART Kennemer Theater: Geen filmvoorstel lingen. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Man nequins verdwijnen". Stadskantoor, 19.30 u.: Openbare ge meenteraadsvergadering. Gebouw Harmonie: 20 u.: Plattelands vrouwen proberen het met schoonheids middelen. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 16.30 uur: Cursus schilderen en tekenen voor de jeugd; 20 uur Idem voor ouderen, door Kennemerstaten. Huize Scheybeeck, 20 u.: Toneelcursus voor jongeren door toneelgroep „Perine". Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie schilderijen, tekeningen en aquarellen door Freek van den Berg. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 uur en 20-21.30 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70: gesloten. R.k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur. Oosterwjjk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14-16.30 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16.30 uur. VRIJDAG 18 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Agent Ott, operatie Lissabon". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Man nequins verdwijnen." W.B. Theater, 20 u.: „Het vechtras van Texas". Verenigingsgebouw „Schans", 20 uur: Toneeluitvoering Friese Vereniging. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie schilderijen, tekeningen en aquarellen door Freek van den Berg. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Henderik Burgerstr. 70, geopend van 15-17 en 19-21 uur. R.k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 en 19-21 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 uur en 20-21.30 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14-16.30 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16.30 uur. De duizend volgeboekt. Op de Seroos- kerkse goudakker is de duizendste gou den munt gevonden en wel een gouden rijder uit 1607. De vondst werd gedaan door schatgraver A. van de Broeke, de man die op 3 januari ook het eerste exemplaar vond. Hoogleraar. Dr. C. H. Schouten, raads adviseur bij het ministerie van Econo mische Zaken, is benoemd tot buiten gewoon hoogleraar voor het ordenings recht in de faculteit der rechtsgeleerd heid aan de economische hogeschool in Rotterdam. Dr. W. Eizenga, lector aan deze hogeschool, is benoemd tot hoog leraar in de staathuishoudkunde. Valse dollarbiljetten. De officier van jus titie bij de rechtbank in Rotterdam heeft tegen een Oostenrijker en een Duitser wegens het verspreiden van valse 20-dollarbiljetten drieëneenhalf jaar gevangenisstraf geëist. De vrouw van de Oostenrijker hoorde drie jaar gevangenisstraf tegen zich vorderen. Prijs van 1.000. De prijs van 1.000, die het Landbouwhogeschoolfonds jaarlijks beschikbaar stelt voor een bij de land bouwhogeschool verschenen publikatie van bijzonder gehalte op het gebied van de landbouwwetenschappen is toege kend aan dr. A. K. Constandse, weten schappelijk medewerker aan de afde ling sociologie en sociografie van da Landbouwhogeschool. De publikatie omvat het sociologisch onderzoek naar de denkbeelden van de boeren over üe toekomstige ontwikkeling van de land bouw. Nationaal rijtuigmuseum. Het nationaal rijtuigmuseum te Leek bij Groningen, dat elk jaar een andere expositie van koetswerken inricht, heeft voor het sei zoen 1966 een belangrijke bijdrage in bruikleen gekregen van het kunsthisto risch museum te Wenen. Deze inzen ding omvat de statiecoupé van keizerin Elisabeth (bekend geworden door de film „Sissi de keizerin"), de galaca lèche van keizer Franz Joseph, een achtspan paarden in statietuigen, sta tielivrei, en twee schilderijen van de karossen met bespanning en inzitten den. Hoogleraar. Namens het Utrechtse univer siteitsfonds is dr. F. A. Stafleu be noemd tot bijzonder hoogleraar in de grondslagen van de plantensystema tiek. Hij werd op 8 september 1921 in Velsen geboren en is nu wetenschappe lijk hoofdambtenaar A aan de Utrecht se universiteit. Advertentie Ooelstraat J» Haarlem - Tel. 15IJ2 Grossier FABLON-PLASTIG WWWWI/WWWWWWIftlWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWU WWWWIflfWWIlWlllllfWWWWWWIIIIWWWWIlWIIWMWIlWIIW Het K.N.M.I. deelt mee: Onder invloed van een hogedrukgebied heerste in ons land rustig weer, waar bij in de afgelopen nacht plaatselijk mist ontstond. De kern van het hogedrukgebied verplaatst zich naar West-Frankrijk. Over Scandinavië trekt een storing in de rich ting van de Oostzee. Het front van deze storing bereikte vanmorgen Schotland. Het front zal geleidelijk over de Noord zee naar het oosten trekken, het kan mor gen ook ons land bereiken, zodat er dan kans is op wat lichte regen. De wind zal iets toenemen uit richtingen tussen zuid west en noordwest. In de temperatuur komt niet veel verandering. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum- temperaturen binnen- en buitenland wind- richtir max. temp. BS Den Helder gen. bew. W 8 5 Ypenburg geh. bew. wnw 11 7 Vlissingen geh bew. wzw 9 7 Eelde geh. bew. w 9 4 De Bilt mist w 10 6 Twente geh. bew. w 7 5 Eindhoven geh. bew. wzw 9 6 Z.-Limburg geh. bew. zzw 8 5 Helsinki geh bew. zw -2 -4 Stockholm zw. bew. w 7 1 Oslo zw. bew. w 10 4 Kopenhagen licht bew. wnw 7 5 Aberdeen licht bew. zw 13 4 Londen mist windst. 13 3 Amsterdam mist nw 11 6 Brussel geh bew. verand. 9 S Luxemburg licht bew. nno 9 Parijs mist windst. 8 -0 Bordeaux onnewolkt no 15 1 Grenoble onbewolkt windst. 14 -1 Nice half bew. n 15 5 Berlijn motregen wnw 5 3 Frankfort geh bew. zzw 9 1 München sneeuw wzw 1 -1. Zürich mist nw 8 -3 Genève onbewolkt n 9 -l Locarno onbewolkt nw 15 -0 Wenen sneeuw n 3 -4 Innsbruck sneeuwbui w 6 -3 Belgrado onbewolkt wnw 5 -4 Athene zw. bew. n 5 Rome onbewolkt nno 13 2 Barcelona onbewolkt nnw 15 5 Madrid onbewolkt windst. 17 0 Mallorca licht bew. windst. 17 0 Lissabon onbewolkt ono 20 8 Vrijdag 18 maart Zon op 06.49 uur; onder 18.49 uur. Maan op 06.11 uur; onder 14.32 uur. Maanstanden Nieuwe maan22 maart 05.47 uur Eerste kwartier29 maart 21.44 uur Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 17 maart Hoog water 0.43 uur en 13.18 uur. Laag water 8.24 uur en 21.10 uur. Vrijdag 18 maart Hoog water 1.54 uur en 14.15 uur. Laag water 9.34 uur en 22.10 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2