President Soekarno hoopt op trouw van Indonesische volk Minister van Buitenlandse Zaken, Soebandrio, in arrest NAVO-raad wil de Franse kat uit de boom kijken 'J ViVa T^Uenkd Russische ruimtehondjes na 22 dagen terug op de aarde De natuur roept T^i i Van dag tot dag Gesprek over Brits lidmaatschap van de EEG Paus op bezoek bij president Saragat 3 telegrammen DONDERDAG 17 MAART 1966 Siliwangi-divisie Westeuropese Unie President Johnson wil afzien van Europese reis Leve de lekker zittende, fijn-dragende, goed gesneden lichtgewicht pantalons van soepel nieuw ViVa Terlenka. Vraag het Musketier! Musketier maakt er wat van. Van ViVa Terlenka. Voor inlichtingen, bel of schrijfMode-informatie, tel (05420) 15478 postbus 21, Enschede Hartslag Op verbazingwekkend snelle manier heeft de Franse president Charles de Gaulle de profetie vervuld, diereeds maanden geleden door enkele kenners van de Europese situatie met betrekking tot de EEG-verwikkelingen is geuit: hij heeft, na een grendel te hebben gescho ven op de Europese deur naar supra-na- tionale eenheid, de weg gebaand voor Engeland om een praktische deelneming in de Europese gemeenschappen te over wegen. Daarmee is de constellatie der Europe se economie een nieuwe, veelbelovende weg opgegaan, die weliswaar niet naar de zin van de Europese eenheidsidealisten is, maar wel praktische mogelijkheden opent om een betere en werkzamer sa menwerking tussen de belangrijke Euro pese economische machten te verwezen lijken. De vereenzaming, waarmee Frankrijk bedreigd werd na zijn on trouw aan de Europese afspraken, lijkt definitief te zijn voorkomen. Wel wordt nog heftig betoogd dat men Frankrijk niet verder tegemoet dient te komen en dat de kleinere partners moeten vasthou den aan hun anti-Franse beginselen, maar de nuchtere werkelijkheid is toch, dat die kleinere landen slechts zijde zul len kunnen spinnen bij een aanvaarding van de procedure der samenwerkende vaderlanden. Want de drie voornaamste vaderlanden in Europa Frankrijk, En geland en Duitsland zijn kennelijk be sloten tot voorlopige bevriezing van de supra-nationale gedachte en tot prakti sche toenadering onder het beginsel der behouden nationale zelfstandigheid. Van Engeland wist men dat al jaren, van Frankrijk heeft men dat duidelijk kunnen horen en zien, van Duitsland zou men het hebben kunnen concluderen uit de zeer gewichtige plaats die nationale aspiraties In de politiek van de Bondsrepubliek in. nemen. De verwezenlijking van de belangrijkste nationale aspiratie in West-Duitsland, na melijk de „Wiedervereinigung", zou bij een eventuele realisatie van een supra nationaal Europa verder weggeschoven zijn dan ooit. Nu komt de mogelijkheid tot sterkere binding tussen West- en Oost-Duitsland veel reëler naar voren, omdat Frankrijk zich door zijn Europese hervormingspolitiek de sympathie en be langstelling van heel Oost-Europa heeft verworven. In een Europa naar Frans model is een zekere verwevenheid der bei de Duitslanden niet langer een onbereik baar ideaal. De diplomatieke mogelijkhe den in die richting worden trouwens al merkbaar uitgebuit. Wanneer De Gaulle op deze wijze erin zou slagen (in de korte tijd die hem men selijkerwijs nog rest) de Europese politie ke impasse te doorbreken, zou de ge schiedenis hem toch de eer moeten geven dat hij, met al zijn eigenzinnigheid en bot heid van methoden, veel verder en juister in de toekomst heeft geschouwd dan de meeste zijner tijdgenoten. Voor Nederlandse begrippen, die deels antipathiek gericht zijn tegenover de Franse rol in Europa, is het wellicht la ter een overweging waard of de economi sche en politieke belangen der kleine lan den nu niet beter beveiligd zijn dan dat zij in een overhaaste samensmelting der Europese brokken zouden zijn opgelost. Op dit moment zal dat moeilijk zijn uit te maken. Wat wèl uit te maken is: de keuze van het een of het ander bfr staat niet meer. De realiteit van de dag dwingt tot een zo snel en volledig moge lijke aanpassing aan wat zich in Europa aan nieuwe ontwikkelingen voltrekt. DJAKARTA (Reuter, AFP en ANP). Het Indonesische leger heeft het hoofd kwartier van de communistisch gezinde „Partindo"-partij en het, eveneens commu nistisch georiënteerde Nationale Front in Djakarta bezet. Vanmorgen circuleerde in de Indonesische hoofdstad het gerucht dat de Indonesische minister van Buiten landse Zaken, Soebandrio, en de minister van Voorlichting, generaal Achtnadi, door officieren van het leger zijn gearresteerd. President Soekarno heeft gisteren in een toespraak tot het Indonesische volk nadrukkelijk gesteld dat hij nog altijd het gezag in handen heeft, en slechts „aan het parlement en God verantwoording verschuldigd is". De Indonesische president gaf toe dat er in Indonesië mensen zijn die hem ten val willen brengen. Hij deed een beroep op het Indonesische volk naar zijn bevelen te luisteren en hem trouw te blijven. In Djakarta kon men gisteren horen dat generaal Soeharto, bevelhebber van het Indonesische leger, vorige week vrij dag besloot stappen tegen Soekarno te on dernemen, nadat men hem ervan had weten te overtuigen dat hij op het punt stond door de president te worden ont slagen. Men gelooft nu, dat de minister van Buitenlandse Zaken, dr. Soebandrio aan Soekamo-gezinde minister van Poli tie, Soetjipto Joedodihardjo, opdracht had gegeven negen generaals van het leger te arresteren. Op een of andere manier kwam gene raal Soeharto daar achter. Hij liet Soetjip to bij zich komen en eiste van hem de namen van degenen die op zijn arrestan tenlijstje stonden. De minister weigerde en zei dat Soebandrio hierin de volledige steun van Soekarno had. Aangezien het leger was gewaarschuwd zag men van het arrestatieplan af, dat vrijdag uitge voerd had moeten worden. Men meent te weten dat de volgende generaals zouden worden gearresteerd: Soeharto, Nasoetion, voormalig minister van Defensie, Amir Machmoed, com mandant van Djakarta, Basoeki Rach- mat, minister voor oud-strijders, Ibra him Adjie, commandant van de Sili- wangi-divisie en Mokoginta, de militaire bevelhebber van Sumatra. Deze opdracht van Soebandrio zou een laatste kaart van de pro-communistische minister zijn geweest, die hij uitspeelde toen president Soekarno had toegegeven om zijn be voegdheden aan generaal Soeharto over te dragen. Soebandrio's poging had klaar blijkelijk de volledige instemming van president Soekarno. Aan deze gebeurtenissen was nog een poging van Soebandrio voorafgegaan om Luthers. De Lutherse Wereldfederatie gaat haar volgende conferentie in 1969 in Weimar in Oost-Duitsland houden. Het zal de eerste grote christelijke interna tionale conferentie zijn die in een Oost europees land wordt gehouden. LONDEN (ANP) De Franse staats secretaris voor Buitenlandse Zaken, J. de Broglie, heeft dinsdag in de vergadering van de zeven landen van de Westeuropese Unie de zes E.E.G.-Ianden en' Groot- Brittannië te kennen gegeven dat zijn regering de toetreding van Groot-Brittan- nië tot de E.E.G. nu gewenst acht. Het gesprek daarover werd woensdag hervat, toen de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. Luns, om een nadere verklaring verzocht. De Broglie liet zich daarop echter veel minder posi tief uit dan dinsdag. Mr. Luns en zijn Westduitse ambtgenoot, Schroder, betoog den daarop dat men alleen nieuwe be sprekingen met Groot-Brittannië over die kwestie mag beginnen, als er een redelij ke kans op succes bestaat. De Britse minister van Buitenlandse Za ken, Stewart, wees erop dat in ieder ge val twee grote problemen moeten worden opgelost, voordat zijn land tot de E.E.G, zou kunnen toetreden. Het huidige land bouwbeleid in de E.E.G. botst met het Britse systeem van landbouwsubsidies, al dus Stewart. Bovendien moet dan een op lossing worden gevonden voor de betrek kingen van Groot-Brittannië met de ande re landen van het Gemenebest. Cholera. Vorig jaar zijn 13.990 mensen aan cholera gestorven tegen 20.000 in 1964. Dat heeft de Wereld Gezondheids organisatie meegedeeld. de Siliwangi-divisie, die naar Djakarta trok om anti-communistische protesten kracht bij te zetten, in Bandoeng op te sluiten. Soebandrio zou het korps mari niers opdracht hebben gegeven de Sili- wangi-troepen in Bandoeng aan te vallen. De mariniers trokken op vanuit hun ba sis in Pelaboehan Ratoe aan de zuidkust van Java. Siliwangi-commendant Ibra him Adjie kreeg echter lucht van het ge vaar en gaf zijn mannen opdracht de ma riniers tegemoet te trekken. Binnen enkele uren stonden twaalf ba taljons elkaar vijandig gezinde troepen ergens tussen Soekaboemi en Pelaboehan Ratoe tenover elkaar. De wegen zaten verstopt met tanks, pantserwagens en luchtdoelgeschut. Op het laatste moment werd een gevecht voorkomen, omdat ge neraal Soeharto de mariniers bevel gaf van hun aanval af te zien. Terwijl deze militaire manoeuvres zich buiten Djakarta afspeelden zouden in de hoofdstad de generaals Rachmat, Mach moed en Sarbini, Soekarno hebben ge dreigd dat het leger zijn paleis niet lan ger zou beschermen tegen de woede van de anti-communistische betogers. Zij eis ten wijziging van zijn pro-communistische politiek. Na uren touwtrekken zou Soe karno hebben toegegeven. (Van onze correspondent) PARIJS. De permanente raad van de NAVO heeft woensdag in Parijs zijn wekelijkse routinebijeenkomst gehouden. Van wat er besproken werd is weinig uitgelekt. Men wil kennelijk rustig afwachten wat Frankrijk precies wil na zijn besluit om de NAVO de rug te gaan toekeren. Het wachten is op een mededeling van de Franse regering wanneer Parijs zijn mensen wil terugtrekken uit het ge allieerde hoofdkwartier en binnen welk tijdstip de Amerikaanse en Canadese troepen Frankrijk moeten ontruimen. Er doen geruchten de ronde dat, zodra Frankrijk zijn troepen terugtrekt uit het geïntegreerde Atlantische 'commando, de NAVO Frankrijk zal verzoeken de Franse troepen terug te trekken uit Duitsland. Officieus laat de Franse regering weten dat dit geen kwestie is die de NAVO aan gaat, maar uitsluitend Duitsland. Het zou in Parijs negatief worden opge vat, wanneer de Duitse regering inder daad Parijs zou verzoeken de Franse troepen terug te trekken zonder dat daar over tevoren tussen Parijs en Bonn zou zijn onderhandeld. Overigens zal van Parijs niet de minste drang worden uitgeoefend op de Duitse regering om de Franse troepen in West- Duitsland te houden tegen de zin van de Duitse regering. Frankrijk heeft zich be reid verklaard de Franse troepen in Duitsland te houden, maar als Duitsland dat niet wil, zal Frankrijk ze terugtrek ken. Anders staat het met de Franse troe pen in Berlijn, die daar zijn en blijven op grond van de overeenkomst van Pots dam in 1945. De Franse staatssecretaris van Voor lichting, Bourges, heeft na afloop van de wekelijkse kabinetsvergadering woensdag bekendgemaakt, dat Frankrijk weldra voorstelien zal doen om de 21 Amerikaan se leger- en luchtmachtvestigingen op Frans gebied onder Frans beheer te plaatsen dan wel ze te verplaatsen. President Johnson zou hebben besloten zijn plan om in april of mei Europa te bezoeken op te geven met het oog op de Franse plannen ten aanzien van de NAVO. De president wilde Londen, Pa rijs, Rome en Bonn bezoeken voor be sprekingen over de kwestie-Vietnam. Ook zou hij, wellicht, hebben willen spreken over Amerikaanse denkbeelden om het arbeidsterrein van de NAVO te verrui men. Advertentie MOSKOU (Reuter en AFP) De hond jes „Steenkooltje" en „Briesje", die op 23 februari aan boord van het Russische ruimtevaartuig Kosmos-110 de ruimte werden ingeschoten, zijn gisteren op aar de teruggekeerd. De dieren hebben de De cartoonisten zijn weer een zeer vruchtbaar seizoen binnengetreden: na een wat sukkelige winter hebben zij zich met frisse moed op de klassieke grapjes over de schoonmaak geworpen. Met vaardige tekenstift schetsen zij de zuiveringswoede der huisvrouwen en de ellendige toestand der mannen, waarop tal van geestige varianten te bedenken zijn. Zoals alle onderwerpen die in de vorm van een cartoon aan de oppervlakte komen, wordt ook die schoonmaak- manie schromelijk overdre ven voorgesteld. In werkelijk heid vallen er slechts zelden doden bij en in een heel spo radisch geval wordt een ge zin chronisch ontwricht. Vermoedelijk is het met de traditionele thema's der grap jestekenaars zo, dat één inci denteel geval van ziekelijke afwijking eenvoudig wordt toegepast op de hele samen leving. Daarom keren die thema's ook altijd weer terug in moderner versies. De schoonmoeder bijvoorbeeld is sinds jaar en dag steeds weer een dankbare uitwijkmoge lijkheid voor de cartoonist die „droog" zit, evenals het on bewoonde eiland met de schipbreukeling en de zaken man met zijn secretaresse op schoot. Misschien is die spreek woordelijke schoonmaakwoe de alleen in ons land tot een psychische afwijking uitge groeid, zodat men met recht van een typische volksziekte zou kunnen spreken. Om een enigszins verantwoord beeld van dit ziekteverschijnsel te kunnen formeren, zal men zich terdege moeten verdie pen in de psyche van de vrouw, van de huisvrouw met name. Men gebruikt deze bena ming achteloos en gemakke lijk, maar als men het woord even apart neemt en diepzin nig bekijkt, wordt het bijzon der vreemd. Wat is een „huis vrouw"? We kennen tal van samenstellingen met „huis", maar weinige worden gevormd door „huis" te koppelen met een redelijk wezen. Een huis man bestaat niet, een huis kind evenmin. Huisvaders en huisbazen tellen niet mee, want de eersten zijn nooit thuis en de anderen wonen elders. Een huismus, een huis deur, een huiskamer, een huisdier het zijn alle voor werpen of redeloze schepsels, die aan de woning zijn geke tend en in het huis hun be staansreden vinden. Hun we reldje is het huis, en daar is alles mee bekeken. Tot mijn spijt kan ik niet anders con cluderen dan dat wij met een dieper inzicht in de betekenis van „huisvrouw" .zijn gesto ten op een erbarmelijk en onmaatschappelijk verschijn sel, een wantoestand waarvan een menselijk wezen al eeu wenlang het stomme slacht offer is. Een huisvrouw is een vrouwelijk schepsel, dat men zich aanschaft en dat men in leven houdt omdat men de in ventaris van zijn huis wil completeren. Dit en niets an ders wordt vertolkt door het woord „huisvrouw", waaraan u en ik van dit moment af een berouwvolle hekel moe ten krijgen. Hoe droevig het ook is, de rest van onze analyse klopt als een sinterklaas. De schoon maakwoede is een volkomen begrijpelijke aandoening van een geknecht en ontrecht we zen, dat in tegennatuurlijke status- is gebracht en zich on der eeuwenlange terreur heeft aangepast aan zijn toe stand. Zoals een vink in haar kooitje de koperen spijltjes wrijft met haar snaveltje zoals een konijn in eenzame opsluiting te keer gaat als een woedende leeuw, wanneer iets onbekends zijn kleine ruimte binnendringt zoals een kleurige paradijsvogel, in ge vangenschap geboren, soms plotseling driftig opvliegt zo slaan de hartstochten en gemoedsaandoeningen van een huisvrouw bij het begin van de lente zich te pletter tegen matten en kleden, matrassen en gordijnen, omdat een ge heimzinnige biologische drang alle levende wezens aanspoort, hun gevangenis te luchten en te zuiveren. Maar omdat de begrenzing van vier muren het einde van hun wereldje is, slaan ze liever hun eigen karpetten tot vezels dan dat ze een vinger uitsteken naar de loper van hun buurvrouw. Ik ken gevallen van vrou wen die bij ieder zonnestraal tje tussen maart en juni haas tig hun hele huisraad door deuren en ramen naar bui ten smijten, ook al hebben ze alles twee dagen daarvóór brandschoon binnengehaald. Dat zijn dan wel de zeer ern stige, ongeneeslijke gevallen. Als men huisvrouwen echter jong vangt, is er van alles van te maken. Dan lopen ze op den duur niet meer weg en kan men ze met een gerust hart alleen laten met open deuren. De beste exemplaren zijn die, welke jarenlang zijn getraind en gedresseerd door oudere, raszuivere specimina, de zogenaamde „schoonmoe ders", niet te verwarren met echte moeders. Echte moeders zijn meestal lieve, verstandi ge en hoogstaande vrouwen zonder afwijkingen, maar schoonmoeders worden alleen gebruikt om jonge huisvrou wen te wennen aan levens lange slafelijkheid en daarna af te leveren aan de gebrui kers, „goede partijen" ge naamd- De goede partijen richten een huis in, compleet met meubilering, berging, een bad- cel, een ijskast, een televisie en een huisvrouw. Van, dat alles is, merkwaardig genoeg, de huisvrouw verreweg het goedkoopst. Zij verwerkt wel het grootste deel van het ge zinsinkomen, maar meer op de manier van een sorteer- machine. Dit voor dat en zus voor zo en niets voor zichzelf. Zij heeft oojf niets nodig, aan gezien zij door haar eigenaar volkomen gratis wordt voor zien van voedsel en kleding, ligging en medische hulp. Ofschoon hij aan niemand enige verantwoording schul dig is, behandelt de eigenaar zijn huisvrouw meestal als een menselijk wezen. Uiter aard heeft hij tezamen met zijn lotgenoten er angstvallig voor gewaakt, dat geen vak organisatie of andere macht ooit enige zeggenschap zou krijgen over de positie van zijn huisvrouw. Zoiets zou ook inderdaad onduldbaar zijn. Zijn huisdeur, zijn ijs kast en zijn overige huisraad hebben ook geen vakorgani satie. Deze moeten hun plicht doen en hun mond houden, waarbij nog komt dat zij geen mond hebben. Een huisvrouw heeft wel een mond, maar dat geeft haar nog niet het recht om iets te zeggen te hebben. Een onveranderlijk recht heeft zij echter wel: het schoonhouden van haar le vensruimte. Is het wonder, dat zij al haar samengebalde energie en bestaansdrift daar op botviert ajs de natuur haar wekt? Haar eigenaar is meestal wel zo verstandig, dat te dulden. Hij weet dat de conditie van zijn huisvrouw deze uitbarsting vereist. Het is voor haar een soort revisie, een geestelijke schoonmaak, waarna zij weer een vol jaar geruisloos meeloopt. En hij weet bovendien zeer wel, dat van inruil geen sprake kan zijn. Dat mag namelijk wet telijk slechts in zeer bijzon dere gevallen en bovendien wordt het hem moraliter meestal zwaar aangerekend. Hij mag er ook maar één te gelijk aanschaffen. Dat is al lemaal prettig en verstandig geregeld. Geen wonder dus, dat huis vrouwen niet mogen klagen. Zij hadden het slechter kun nen treffen. Men ziet daarom ook vaak, dat de huisvrouw zich sterk aan haar eigenaar hecht en goed gedijt in ge vangenschap. Men treft deze soort slechts zelden in het wild aan, behalve in Amster dam, maar daar is het nu een maal van oudsher altijd een wilde boel. Door de tijden heen heeft men met behulp van zorgvulj dig toegepaste selectiemetho den een welhaast ideale huis vrouw weten te creëren, die in de voortdurende veronder stelling verkeert dat haar ei genaar een zwaar en zorgelijk bestaan buitenshuis moet voe ren, maar veel liever de hele dag thuis zou zijn. Dit waan denkbeeld, dat op geniale wij ze is aangekweekt, verzoent haar uiteraard nog meer met haar lot en kan in sommige gevallen zelfs leiden tot een betrekkelijke gelukstoestand, die haar eigenaar de handen vrij maakt om zich volledig te wijden aan het helen van zijn eigen wonden. Wat hij bij voorkeur beoefent door mid del van een biljartkeu, een „beetje napraten" tot midden in de nacht of een „zakelijk etentje waar hij niet buiten kon vanwege de relatie". Wie in deze dagen van ont- kierende knoppen en versnip perde zonnestralen het vro lijke geklop, geschuur, ge- schrob en geboen om zich heen hoort exploderen, en daarbij het opgewekte ge snater of gekweel verneemt uit ramen en deuren, weet dat de lokroep van de natuur al die nijvere, huistrouwe we zentjes opnieuw tot driftige actie heeft gebracht. Het is de bronsttijd van de bezem. Natura Bunwas Magistra. Het bloed klopt waar het niet ve gen kan. En ook in deze tijd worden de nieuwe, jonge exemplaren gevangen. Zij worden in het wit gekleed door hun eigenaar de stadhuistrappen opgevoerd, om het eigendomsrecht te la ten registreren. En dan begint voor deze jonge exemplaren het lieve leventje van schoonmaaktijd tot schoonmaaktijd, met daar tussenin de perioden van in gehouden ambities, van be heerste hunkering naar wit kalk en matteklopper, tussen de muren van de meestal kleine, maar gelukkig voort durend vervuilende wereld, die in de lente zo heerlijk, af schuwelijk, hartstochtelijk schoon mag worden gemaakt. De gevallen waarin de ei genaar zelf onverhoeds wordt uitgeklopt, stukgewreven en met de vuilnisman meegege ven, zijn gelukkig uiterst zeldzaam. Onze kundige me dici, pschychiaters en neuro logen weten de maniakale uit wassen altijd weer binnen de perken te houden. Zij zijn tenslotte meestal zelf óók eigenaars. ruimtereis van 22 dagen en de terugkeer naar de aarde goed doorstaan. Zij zouden ergens in het centrale deel van de Sov jet-Unie zijn geland. De Kosmos-110 is met beide hondjes door de Van-Allengordels gevlogen. Deze stralingsgordels vormen een barrière voor vluchten naar de maan omdat de straling daar zeer sterk is. Een van de hondjes was speciaal beschermd tegen de straling, het andere niet. Hierdoor zal het mogelijk zijn de waarde van de be scherming te bepalen en de gevolgen er van op een nagenoeg onbeschermd levend wezen te onderzoeken. De grootste afstand van de Kosmos-110 tot de aarde bedroeg 904 kilometer. Nooit eerder zijn levende wezens zo ver in de ruimte geweest. Beide 'dieren hadden op het laatste deel van de tocht een onregel matige hartslag. Dit zou erop kunnen wijzen dat er zich veranderingen hebben voorgedaan in het systeem dat de hart- werking regelt. Men neemt aan dat de Russen nu spoe dig, misschien nog voor het einde van deze maand, een aantal mensen voor een gecombineerde vlucht de ruimte zullen insturen. Die vlucht met zeer waarschijn lijk minstens twee ruimtevoertuigen, zal de astronauten mogelijk ook door de Van Allen-gordels voeren. (Van onze correspondent) ROME Op 21 maart zal paus Paulut VI een staatsbezoek brengen aan het Ita liaanse staatshoofd Giuseppe Saragat. Da betrekkingen tussen Vaticaan en quiri- naal zijn veel beter dan zij sedert de een wording van Italië ooit geweest zijn. Het belangrijkste onderwerp van ge sprek tussen de paus en het Italiaanse staatshoofd zal vermoedelijk zijn de nieu we kerkelijke indeling van Italië. Er zijn in Italië niet minder dan 327 bisdommen. Sommige daarvan zijn zo klein, dat meni ge parochie in ons land groter is. De bisschoppen en de leden van ieder diocesaan kapittel hebben inkomsten uit de staatskas. Ieder bisdom kost aan de staat per jaar tenminste twintig miljoen lire. Het Vaticaan dringt er op aan, dat die gelden ook na de opheffing van het bisdom zullen worden betaald. 1 Bezoek. Mevrouw Indira Gandhi, de pre mier van India, zal 26 maart in de Franse hoofdstad president De Gaulle ontmoeten. Mevrouw Gandhi heeft om dit gesprek gevraagd. Autonomie. De Tsjechoslowaakse minis ter van Onderwijs en Cultuur, Jiri Ha- jek, heeft een wetsontwerp ingediend waarin hij grotere autonomie aan de universiteit wil geven. Volgens het voor stel zal de leiding van de universiteiten voortaan in geheime stemming worden gekozen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 3