Honderden IJmuidens scholieren stookten op strand fikse „fikken" Half miljoen voor centrale verwarming in Zeewijk STERK VIJFTIG JAAR BMW GEMEENTERAAD VELSEN Bos en Van Wijk geselecteerde handballers Kort IJmondnieuws Kandidaten van P.S.P. voor raad Velsen Havenberichten Kort IJmondnieuws WÊk RAIFFEISENBANK fmé IJMUIDEN uweliers L0ENDERSL00T, Garagebedrijf MAARSCHALK olitiemannen, landbouwers... DONDERDAG 17 MAART 1966 Geslaagde actie om strand vrij te maken van aanspoelhont s i' *1 - roestvrij stalen pannen Groenteprijzen Kievitsei BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK De schoonmaakactie van de Velsense schooljeugd woensdagmiddag op het IJmuidense strand is een doorslaand suc ces geworden. Tussen de vierhonderd en zeshonderd leerlingen van scholen voor voortgezet onderwijs gaven gehoor aan de oproep van het gemeentebestuur om de grote hoeveelheden aangespoeld hout op het IJmuidense strand op te ruimen. Over een afstand van enkele kilometers sjouw den en sleepten de jongens en meisjes met planken van allerlei formaat en wier pen die op een zestiental brandstapels. Vele tientallen liters petroleum en een lu cifer deden de rest. Spoedig stegen grote rookwolken omhoog tot grote voldoening van de jeugdige schare en van burge meester Biihrmann en de wethouders Kolkman en Ockeloen, die met welgeval len het enthousiasme van de houtsprokke laars gadesloegen. Om half twee kwamen de eerste groe pen scholieren al op het strand om het aanspoelhout te verzamelen en op hopen te gooien. Ze deden dat met kennelijk ple zier in het vooruitzicht hun werk wel dra in vlammen te zien opgaan. Een „reuzefik" met goedkeuring van de poli tie kan je nu eenmaal niet elke dag sto ken. Van lieverlee kwamen er steeds meer scholieren bij en omstreeks twee uur krioelde het Zuiderstrand van honder den kinderen op zoek naar het overal ver spreid liggende aanspoelhout. Mannen van de plantsoenendienst kwamen aandragen met jerrycans petroleum om de brandsta pels maar vooral fel te doen oplaaien. Tegen vier uur leverden talrijke knette rende hopen brandend hout het bewijs dat de Velsense schooljeugd geen half werk had afgeleverd. Zij werden beloond met een tractatie in de strandpaviljoens voor rekening van de gemeentekas. De geslaag de actie stond onder leiding van de heer G. J. Kwakkel, ambtenaar voor jeugd zaken van de gemeente Velsen. Spandoeken 'zijn tegenwoordig „in". Ook woensdagmiddag op het IJmui dense strand bij de actie van de Vel sense schooljeugd tot het opruimen van aanspoelhout ontbraken ze niet. De gemeenteraad van Velsen bleek woensdagavond reeds met een half uurtje te kunnen volstaan, om een uit twaalf punten bestaande agenda vol ledig af te werken. Een voor dit vroe de gezelschap ongebruikelijk kort tijdsbestek, zodat burgemeester mr. J. C. Bührmann, telkens wanneer hij als voorzitter een der gemeentebla den vrijwel onbesproken ter zijde kon leggen, steeds met nadruk informeer de of er werkelijk niemand het woord verlangde. Zelfs het belangrijkste voorstel, dat betrekking had op het leggen van een aardgasleiding naar plan-Zeewijk kosten 490.000 had binnen de tien minuten het col lectieve fiat verkregen. Wel had de heer Visser (Prot.-Chr.) zich nog even naar het spreekgestoelte begeven, om van deze plaats af de in stemming van zijn fractie met dit voor stel onder woorden te brengen. Hij noem de een dergelijk plan voor de gehele ge meente van de grootste betekenis, omdat het hier de eerste schrede betreft op de weg naar een centrale wijkverwarming. Wel verzocht hij het college zo mogelijk maatregelen te treffen om de toevoer van het aardgas te verzekeren, wanneer onverhoopt een storing in de voorziening I zou optreden Mevrouw Hoek-Feenstra (PSP) J betoonde zich niet minder ingenomen met dit plan, alleen informeerde zij naar de mogelijkheden van een warm water voorziening in deze wijk Grote bergen aanspoelhout werden door de jeugd aangelegd en in brand gestoken. Daarmee werd het nuttige met het aangename verenigd. L V I sè, x I X-y y -y y y De gemeente had ook voor het no dige vervoer van de scholieren op het strand gezorgd. Hier bestormen de jongelui een jeep om er mee naar de volgende houtinzameling te rijden. Ontploffing. Dinsdagavond heeft zich een zware ontploffing voorgedaan in de che mische fabriek Monsanto in Alvin, on geveer 25 kilometer ten westen van Texas City in de V.S. Negen mensen werden gewond. Advertentie ZILMETA LAGOSTINA B.K. KARAAT Ook andere huishoudelijke ar tikelen hebben wij in roestvrij- staal. Lange Nieuwstraat 433-435 - IJmuiden Telefoon 4654 Twee spelers van IJmond, Jaap Bos en Jan van Wijk, zijn gekozen voor een cen trale training van het Nederlandse Hand bal Verbond. Zij maken deel uit van een groep van vijftig spelers, waarvan er uit eindelijk twintig overblijven. Die selectie is gevormd met het oog op de in maart 1967 in Nederland te houden wereldjeugd kampioenschappen. Toneel. In het Verenigingsgebouw aan de Beverwijkse Schans wordt vrijdag 18 maart door de vereniging „Fryslan uit Utrecht opgevoerd: „Simertwirre". een toneelstuk in drie bedrijven van H Cats. De uitvoering begint om 20 uur. Tuindersvereniging. De Coöperatieve Tuindersvereniging Kennemerland houdt op vrijdag 25 maart, aanvangende te half acht 's avonds, in Café Gebroeders Dam Deutzstraat 1 te Heemskerk, haar jaar vergadering. Dorpsschool. De Wilhelminaschool aan de Rel weg in Wijk aan Zee, beter bekend als de Dorpsschool, is 82 jaar oud en al langer dan tien jaar is een strijd gaande om dit schoolgebouw door een nieuw te doen vervangen. Op de jaarver gadering van Volksonderwijs heeft voor zitter C. van Soest er het nodige over ge zegd. Er is ook grote behoefte aan een Dorpshuis met een gymnastieklokaal; thans wordt voor dit doel een café-zaaltje gebruikt. De afdeling Wijk aan Zee telt bijna honderd leden, die hun medewer king zullen verlenen aan de actie voor een landelijk cadeau bij gelegenheid van het honderdjarig bestaan van Volksonder wijs. Dit cadeau zal zijn: een jeugdva kantiecentrum in Zeeland. Huisvrouwen. De afdeling Santpoort van de Nederlandse vereniging van huis vrouwen zal een bijeenkomst houden op dinsdagmiddag 22 maart in „De Haven", Schipbroekenweg 6 te Santpoort-noord. De aanvang is 's middags kwart over twee. Mevrouw Hamaker-Willink (oud-presiden te van de afdeling Haarlem en oud-hoofd bestuurslid van de N.V.V.H.), zal een fo rum leiden, na een korte inleiding over „Kopen en verkopen met plezier". In het forum, dat antwoord zal geven op vele vragen die ongetwijfeld zullen worden ge steld, heeft een aantal winkeliers uit de omgeving zitting. Advertentie (voor luxe schoenen) LANGE NIEUWSTRAAT 797 IJmuiden-Oost - Tel. 8177 De PSP zal in Velsen aan de gemeen teraadsverkiezing deelnemen met de vol gende lijst van kandidaten. Deze lijst is het resultaat van een onder de leden ge houden referendum. A. S. H. Hoek-Feenstra, IJmuiden; J. F. Jollie, IJmuiden; W. Buist, IJmuiden; B. G. Harms-Matser, Velsen-noord; S. Schoonbergen, Velsen-noord; G. Kuiper. Santpoort; C. Hoek, IJmuiden; T. van Moorselaar-Groot) Santpoort; J. de Vries, IJmuiden; P. G. Veen, IJmuiden; W. F. Metten, Santpoort; C. J. Kelk, IJmuiden; J. Toot, Santpoort; G. van Ee, Velsen- noord; P. Groen-Grapendaal, IJmuiden; H. Mantje, IJmuiden; G. Ruiter, Velsen- noord; C. Bruin, IJmuiden; H. J. van Otterloo, Santpoort; A. M. Kuiper-Lodder, Santpoort. De prijzen op de groente veiling in Be verwijk 'waren als volgt: spinazie 75-95, andijvie 84-90, witlof 72-102, waspeen 28- 45, prei 25-57, spruiten 75-150, rodekool 28-47, uien 10-15, groenekool 45-52, rabar ber 50-115, uien 7-18, breekpeen 12-29. Wethouder Kolkman stemde geheel in met de woorden van de heer Visser, toen deze het belang had aange stipt van de introductie van een centrale verwarming voor een gehele woonwijk. Daarnaast verzekerde de wethouder, dat ook in het college de mogelijkheid van storingen in de gasvoorziening reeds is besproken en hij stelde de raad dan ook een voorstel in het vooruitzicht tot het verlenen van een krediet, waarmee zal worden getracht eventuele calamiteiten op te vangen. Hiermee hoopt het college I dan te voorkomen, dat de bewoners nog eens letterlijk ert figuurlijk in de kou moeten zitten. En wat de vraag van me vrouw Hoek betreft antwoordde de heer Kolkman nog, dat de mogelijkheid hier I van eveneens zal worden onderzocht. Voor de goede orde werd hier door [wethouder Ockeloen nog aan toegevoegd, dat voor de warm water voorziening van een gehele woonwijk nog geen systeem is gevonden, dat geheel be vredigend zal werken. Voorlopig zal elke bewoner het dus nog met een eigen gei ser moeten doen, al is het volgens spre- Woensdag aangekomen te IJmuiden: Angantur, van Burnside: Inga Bastian, Bilbao, IJmuiden; Bennekom, Antwerpen; Waverstroom, Dagen ham; Aegir, Londen; Johanka, Londen; Dinkel- stroom, Londen; Bodenstein, Bremen; Phidias, Hamburg; Taurus, Immingham, Beverwijk; Hinde, Londen; Jans, Londen; Wilja, Londen; British Comorant, Duinkerken; Zaanstroom, Huil; Gazelle, Boston, Zaandam; Dependance, Londen; Dollard, Rotterdam; Nikolas S., Bahia Blanca; Wiking, Dagenham; Mercurius, Tunis, IJmuiden. Woensdag aangekomen te IJmuiden: Nord- licht, van Vasteras; Heriot, Grangemouth; Plover, Felixtowe; Tramp, Rotterdam; Jurjen de Vries, Rotterdam, IJmuiden; Noordzee, Lon den, Zaandam; Uppland, Duinkerken. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Pericles, naar Bremen: Themis, Paramaribo: IJsselborg, Solvesborg, IJmuiden; Commander, Hampton Roads; Vorwaerts, Bremerhaven, IJmuiden; Ilse Fritzen, Port Etiënne, IJmuiden; Rijnstroom, Shoreham; Vliestroom, Sheerness; Spes, Swi- noujscie. IJmuiden; Gapem, Rouaan: Hendrika Maria, Slikkerveer; Diana V., Pernis, IJmui den; Stureholm, Gothenburg; Oceaan, Londen, Beverwijk: Willy Hubert. Avilez, IJmuiden; Sukhonales. Vasteras; Adrian, Grangemouth; Nerlandia, Birkenhead; Trito, Rotterdam; Cyg- nus, Rotterdam; Pandora, Londen; Achilles, Rot terdam; Waverstroom, Londen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Magas naar Rotterdam; Eskwood, Silloth; Claus, Lon den, IJmuiden; Nederwaal, Port Said; Hoome- boeg, Bilbao. IJmuiden; Libertas, Rotterdam; Fern wood, Kopenhagen; Mentor, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven ven herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). ker niet uitgesloten dat tegen de tijd, dat de bouw van de woningen zover is gevoerderd dat aan dergelijke voorzie ningen kan worden gedacht, inderdaad het juiste systeem zal zijn ontdekt. Deze vergadering was overigens op een originele wijze ingezet, omdat de heer J. Groot de burgemeester het eer ste kievitsei kwam overhandigen, dat zo juist door hem was gevonden. „Het is waarschijnlijk niet het eerste kievitsei", voegde de nestor van de raad hier aan toe, „maar in ieder geval wordt het u wel voor het eerst door een raadslid aange boden." Op zijn beurt onthulde burgemeester Bührmann, dat het zijn gewoonte is het eerste hem overhandigde kievitsei telkens met vijf gulden te honoreren. In dit uit zonderlijk geval zou hij dit bedrag echter verdubbelen, in de overtuiging dat de heer Groot voor dit tientje wel een goe de bestemming wist. „Inderdaad, burge meester, het gaat naar de drankbestrij ding", antwoordde de nestor glunderend. Direct daarop kwam nog even een brief ter sprake van het gemeentebe stuur van Wemeldinge over de herinde ling der gemeenten, welk schrijven B. en W. voorstelden als kennisgeving aan te nemen. De heren Algra en Schotman maakten nog enige opmerkingen kenbaar over deze voorgestelde procedure, maar de burgemeester beëindigde de eventuele discussies door de raad onder het oog te brengen, dat dergelijke kwesties thuis horen in het parlement of de Provinciale Staten, en niet in de gemeenteraad van Velsen. Het gemeentebestuur van We meldinge zal nog schriftelijk met deze mening op de hoogte worden gebracht. Advertentie Verkeersmaatregelen. Met ingang van heden is in Heemskerk een aantal verkeersmaatregelen van kracht gewor den, welke in samenwerking tussen het gemeentebestuur, de Rijkspolitie en de ANWB ter verhoging van de verkeersvei ligheid zijn genomen. Deze voorzieningen behelzen onder meer het instellen van wachtverboden, stopverboden, éénrichtings verkeer, en het aanwijzen van een voor- rangsweg en verschillende voorrangskrui singen. Voorts is het gemeentebestuur ac tief om op Tolweg en Rijksstraatweg tot een snelheidsbeperking tot 50 km. per uur te komen. BMW! WAT EEN WAGEN WAT EEN WEGLIGGING VRAAGT UW DEALER OM EEN PROEFRIT B.M.W. - DEALER HOOFDSTRAAT 183 - SANTPOORT TELEFOON 02560 - 8230 GEBOREN: Paul B., z. v. C. N. van der Pijl en J. C. Sondorp; Franciscus P. J., z. v. P. J. Schelvis en G. M. M. van der Kolk; Hendrika M. J. A., d. v. H. van Gooi en C. M. van Amersfoort; Catharina A., d. v. L. T. van Roon en C. T. Klos; Maria R., d. v. A. E. Villalta Pla en F. Barbera Higuero; Robert, z. v. H. Roos en M. C. Middelkoop; Paulina A., d. v. J. van Kruistum en J. Vergonet; Gerardus R., z. v. G. L. Glorie en M. C. Beentjes; André M., z. v. J. Pronk en W. L. van Eden; Rudolph, z. v. J. B. Kok en C. Sombroek; Ronald, z. v. P. N. Jansen en H. Slootweg; Hendrikus J., z. v. S. Vergonet en H. H. Numan; Ronald L. F., z. v. H. J. Hoogewerf en A. Verheijden; Thomas, z. v. H. Thissen en A. G. M. Hoen derdos; Marcel, z. v. D. de Ruig en W. M. Mischielsen; Majella E., d. v. W. J. de Ruij- ter en J. C. M. Kiebert; Alex N., z. v. J. C. de Waal en G. E. Bakker; Johannes A., z. v. J. A. Boon en U. J. Nauss; Robert F., z. v. H. C. de Bruijn en C. M. W. Hoogewerf. ONDERTROUWD: Johannes G. Sporry en Emmy L. ten Hoeve; Freddy Keijner en Gitta L. von Dobschütz. GETROUWD: Gerrit Grapendaal en Anna G. M. E. Henneman; Hendrik van der West en Geertruida M. Heeremans; Johannes H. van Tunen en Maria A. Gra pendaal; Cornelis J. Hilbers en Agatha G. M. Kaptein; Amoldus D. Bellinga en Geer truida F. N. van Berkom. Advertentie Zij kennen onze bank als „de spaarbank met volledige bankservice". Zij hebben bij onze bank de keus uit vele spaarvormen. Bovendien kunnen zij ook voor ander® bankzaken bij ons terecht. Doe net als d® landbouwer, de politieman, de juwelier en vele anderen. Laat ónze bank uw bank zijn. In uw belang. da spaarbank mat volledige bankservice KENNEMERLAAN 57

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5