Betaling abonnementsgeld per giro Kort IJmondnieuws m VRIJDAG 18 MAART 1966 17 Relletjes 1 Relletjes 2 Relletjes 3 Verpleegster 1 Verpleegster 5 Mobil Oil Verpleegster 3 Verpleegster 6 Gezag Open brief Baldadig Verpleegster 8 Bejaardencentrum in IJmuiden Verpleegster 4 - m Leo Horn Pellenaars Discussie gesloten! Vóóropgesteld dat ik gelukkig tot geen «nkele politieke partij of iets dat daar mee samenhangt behoor, wil ik gaarne na altijd met genoegen uw krant gelezen te hebben, mijn ongenoegen uiten over met name het artikel betreffende de rel letjes in Amsterdam. Omdat toevalligerwijze één van uw ver slaggevers werd gewond, werd met geen enkel woo^rd gerept over de zeer moeilijke taak die de politie te vervullen had, wel ke taak onder de gegeven omstandighe den naar mijn smaak bijzonder goed is vervuld. Het beroep van verslaggever brengt risico's met zich mee; als men tussen een rel gaat staan om maar nieuws te kunnen brengen (vaak in de vorm van sensatie), weet men dat er klappen vallen. Als er een oorlogscorre spondent naar het front gaat, weet hij dat het zijn leven kan kosten. U schrijft met zoveel andere kranten over de discrimina tie onder andere in Afrika en terecht. Maar dit is discriminatie tegenover de po litie in grote mate! Stel dat er eens een bijeenkomst van persmensen is en de „provo's" zouden hier met rookbommen of iets dergelijks gooien, ja dan is de po litie goed genoeg of misschien zelfs te slap. Nee, naar mijn smaak is de poli tie nog zachtzinnig opgetreden. Ik begin mij af te vragen, gezien ook televisiecensies, die ik altijd trouw lees of uw krant ook niet een bepaalde poli tieke richting heeft gekozen, een richting die momenteel een enorme verdeeldheid kweekt in ons volk, door middel van me thodes die ons nog vers in het geheugen liggen van de afgelopen oorlog, ophitsing door middel van partijdige voorlichting en andere onwaardige praktijken. Ware de pers wijs geweest, dan had men geen aandacht aan de relletjes geschonken en hadden, zoals het immers ook met kinde ren gaat, de aanstichters hiervan geen lol gehad. Nederland had dan ook tegen over andere landen een beter figuur ge slagen dan nu. Uw krant is te goed om zich te laten meeslepen door een stel oproerkraaiers en ik hoop dan ook dat ik in de toekomst hem weer met veel genoegen zal kunnen lezen. A. DE HAAN-KRUIJSWIJK, IJmuiden. Naar aanleiding van uw artikelen over I Uw artikel onder „Van dag tot dag bovenstaand onderwerp in uw blad van I getiteld „Averechts" kan mij helemaal maandag op bladzijden 1 en 3 het volgen- niet bevredigen. Met u geloof ik dat de de: schorsing van de verpleegster niet juist In het eerste artikel wordt gesproken was, althans niet verstandig. Voor het van „actie". Ik zie dat meer als het overige loop ik echter danig met u uit de stichten van wanordelijkheid. Nu kan het pas. betuigen van instemming met wanorde- „De verpleegster in kwestie heeft^niets lijkheid in een instelling als een zieken- gedaan, alleen maar iets gezegdzo huis door een werknemer in dat zie- schrijft u. Ik moet daaruit opmaken, dat kenhuis geacht worden als het hebben van I u vindt, dat het verschil tussen doen en een verkeerde mentaliteit om in die in- alleen maar zeggen zó groot is, dat er stelling werk te verrichten en terecht is eigenlijk niets aan de hand is. Vooral deze werkneemster dan ook geschorst. hiermee kan u laten doorschemeren, dat In het tweede artikel stelt u dat deze de „represaille" iets te maken zou hebben vrouw vrij is er een mening op na te met de politieke mening van de verpleeg- houden. Natuurlijk, maar dan is de lei-I ster (Niemand minder dan de minister- ding van dat ziekenhuis ook gerechtigd om president enzovoort). Dat kan natuurlijk te beoordelen of de mentaliteit van deze wel zijn, maar het blijkt niet uit uw ver- vrouw in overeenstemming is met wat I slag elders in het blad). Wat is dan wel geëist kan worden van de werknemers al- I haar politieke mening? Wat is in het al daar om daar werkzaam te kunnen zijn. gemeen de politieke mening van de rook- bommengooiers? Ik weet het niet, u wel? C. H. CORNEGOOR 1 Zijn het soms republikeinen? Dan was hun Haarlem actie van donderdag èn fout gericht èn inopportuun. Zijn het soms alleen maar 7 I „anti-fascisten"? Dat zijn de meeste Ne- v cx jJiccgsLci i- I derlanders, maar in dit geval is dat heel onwaarschijnlijk, gezien de graagte waai Volledige adhesie met Aet redactionele I <*ee ze grijpen naar intimidatiemiddelen stukje „Averechts" in uw blad van maan- en terreur, de wapens by uitstek van de dag. Zou het de brullers om de breidel fascist, die men met fel genoeg kan a nu duidelijk worden waar naar toe ze keuren. Welnu, deze afkeuring heb eigenlijk drijven?! Zodra het klimaat ^kel gemist. Dat een verpleegster gunstig is of lijkt steekt prompt dat aller- dergelijke chantagemethodes die ons misselijkste verschijnsel de kop op, dat land bovendien afbreuk doen, aanprijst is we ons nog zo goed herinneren van een ruim schandaal en een kwade zaak. toen": de aanbrenger; deze kwalijke En nu lopen we weer in de pas: De ijver stinkt meer dan rookbommen hoe Uoede ™ak is het vffhjuwm onze de- men daarover verder ook mag denken, mocratie en onze grondwettelijke v ijh den, in het gezag en onze persoonlijke vei A. H. KEESMAN-MARWITZ, ligheid, welke ook onze mening in be Haarlem paalde controversen zou zijn." A. VAN LAER, Santpoort „Het Is onbegrijpelijk, dat er nog men- pen zijn, die de herriemakers van 10 maart in bescherming nemen en de poli- the verwijten durven maken. De politie was onder meer verantwoor delijk voor de veiligheid van het konink lijk gezin en hoge binnen- en buitenlandse gasten. Dat het publiek niets tegen dat tuig on dernam, en het niet aan de politie aan wees, is een schande. Zelfs al waren er een paar doodgesla gen, had niemand aanmerkingen kunnen maken. Hulde aan rijks- en Amsterdamse poli tie". Ir. D. v.d. SLEESEN, Overveen Hoe hebben,we het nu met onze cou rant? Voorheen beroemd als hoogstaand, zeer objectief, maakt ze zich nu druk over de vraag of er veel of weinig relle tjes waren en of de televisie er ons wel genoeg van heeft laten zien*). Uw t.v. nabeschouwer heeft bezwaar te> gen het selecteren van Kees van Lange raad. Hij had alle rotzooi in beeld moeten brengen. Ik geloof, dat zeer veel kijkers met mi; Kees van Langeraad dankbaar zijn voor zijn opvatting over regisseren. Een vergelijking met de krant gaat niet op, daar de lezer stukjes over provo's, homo's, nozems, boksers toneelspelers en tienersterren naar verkiezing ongezien kan laten.**) Bij het verslaan van de trouwplechtig heid kon het inschakelen van provogedoe alleen maar bloeddruk verhogend werken en haat- en wraakgevoelens oproepen, zonder dat men de kans heeft er op te glaan of ze over te slaan. Ongenode gasten zet men buiten de deur! Met een zoet praatje zal zelfs de meest tactvolle politie bij dit soort me demensen geen succes hebben. Negeren is de enige juiste houding.***) Is het te veel gevraagd van journalis ten, dat ze zich bij hun werk hun ver antwoordelijkheid in overeenstemming met hun pretentie bewust zijn?****) R. DE RONDEN, Langzamerhand zal menigeen zich af vragen, of het de trotse stad Amsterdam I is geweest, die aan Mobil Oil de voor waarden heeft bekendgemaakt, waarop ze bereid was gronden beschikbaar te stellen voor de vestiging van een petro chemisch bedrijf, dan wel of het Mobil Oil is geweest, die aan Amsterdam heeft medegedeeld op welke voorwaarden zij genegen was haar oliebedrijf in Amster- dam te vestigen. Nu uitgelekt is, dat het gemeentebe- I stuur van Amsterdam pogingen doet een tweede petrochemisch bedrijf aan te trek ken, lijkt de vraag gewettigd, of Amster dam niet moreel verplicht is af te wach ten in hoeverre haar buren last onder- I vinden van luchtvervuiling door Mobil Oil. Dit lijkt mij toch wel het allerminste wat Amsterdam kan doen, alvorens ver dere stankverwekkende bedrijven in zo dichtbevolkte centra aan te trekken. C. P. OOMS, Haarlem. I Met bevreemding, ja sterker nog, met verbazing heb ik kennis genomen van de I Dr. Heeres vindt het heel gewoon als schorsing van een verpleegster van het hij van zijn sympathie getuigt voor het St. Elisabeth's gasthuis, omdat zij van prinselijk huwelijk maar vindt het zeer haar instemming met de betogingen te- ergerlijk als één van zijn ondergeschik gen het huwelijk van de kroonprinses had te(!) verpleegsters van het tegendeel blijk gegeven. blijk geeft. Toegegeven, je leest wel meer vreemde zij heeft geen aanslag gepleegd, niet dingen in de krant en dit is nog niet eens eens gejouwd maar zich slechts geestelijk een van de gekste. Maar tochMijn geweerd en dat mag niet in onze zeer verbazing geldt natuurlijk niet de houding democratische en zeer christelijke sa- van de geneesheer-directeur. Deze man menleving. Dan gaat men uit een machts- is een achtenswaardig man. Hij bekleedt positie over tot intimidatie met de zeer een hoge positie in het maatschappelijk grote kans op broodroof om de „demo- leven en het is daarom zonder meer dui- cratie" veilig te stellen, delijk, dat zijn opvattingen de juiste zijn. Voor de betrokken verpleegster is dit Juister dan de opvattingen van de ver- een nare kwestie maar zeer gevaarlijk pleegster. Trouwens, wat haalt zo'n ver- Voor de gemeenschap is het dat een top- pleegster in haar hoofd om er eigen op- functionaris als de eerste de beste poli- vattingen op na te houden? Zo'n ver- tiespion naar de politie loopt om verslag pleegster hoeft geen mening te hebben! ujt te brengen. Zij kan haar mond houden, nietwaar! Nee, de geneesheer-directeur had gelijk, L. VELTKAMP, Haarlem toen hij dadelijk de politie erin haalde. Waarvoor hebben wij anders politie dan I VernlcGf! StOT 7 om ons te beschermen tegen misdadige I 6 en gevaarlijke elementen in onze samen leving? En zo'n verpleegster is een ge-1 Een verpleegster in functie is onge vaarlijk element! Waar of niet? Daarte- schikt voor haar werkzaamheden wanneer gen moet de geneesheer-directeur be- zjj de haar toevertrouwde patiënten in schermd worden! houding en woord prikkelt of hindert. De- I ze werkelijk belangrijke zijde van de T zover kan ik het bericht over het scborsing van een verpleegster kwam in ziekenhuisincident met instemming lezen. de com^entaar van uw blad van j4 Maar nu komt het onbegrijpelijke Nu I rt 1966 merkwaardigerwijze niet aan komt er iets, dat ik met de beste wil van orcje de wereld niet kan volgen: de echtgenoot van de desbetreffende verpleegster ver- schijnt ten tonele. Hij snelt toe om. om wat eigenlijk? Waarom komt die I echtgenoot opdraven, zo vraag ik mij af. Om zijn vrouw's handje vast te houden, wanneer zij onder de beproeving van het verhoor dreigt te bezwijken? Misschien om haar aan te moedigen met kreten als: hup, meid, zeg ze de waarheid! Wind er geen doekjes om! Laat je niet kennen! Of, en dit is ook een mogelijk heid, wil hij haar wijze raad geven? Hij I is per slot van rekening een jaar ouder en dus wijzer dan zij. Zo'n jaar kan veel uitmaken! Hij neemt beslist geen genoe gen met het ontslag, lees ik. Maar hij I werkt toch niet in het ziekenhuis? Ik dacht, dat zijNaarstig lees ik het artikel nog eens door, maar het ver schaft mij geen opheldering. Naar de mening van het vrouwtje zelf kan men slechts gissen! Een hoogst merkwaardige zaak! Nu u hiermee dus de oorzaak van mijn I bevreemding kent, en nu ik hier toch aan het woord ben, wil ik wel even van de gelegenheid gebruik maken om langs deze weg mijn sympathie te betuigen voor diegenen, die op demonstratieve wijze van hun onlustgevoelens jegens het huwe lijk van onze kroonprinses hebben blijk I gegeven. Op gevaar af, dat de redactie het misschien nodig vindt mijn echtge- noot op het matje te roepen! M. VAN BEEK, Overveen. I N. C. J. STEFFELAAR, Haarlem In deze rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publikatie aan de redactie worden toegezonden; voorwaar den tot publikatie zijn: Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De Inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of initialen). De brief moet gesteld zijn in behoorlijk Nederlands en in begrijpelijke, beknopte vorm. De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatie te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren. Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens is met daarin vervatte meningen of argumenten. Mijn gehele leven heb ik in Amster dam gewoond (mijn geboortestad). De misdadigheid wordt daar steeds groter. Als nu de jonge energieke agenten hun lusten eens botvierden op de daar aan wezige souteneurs, profiteurs, chanteurs, dieven, messestekers, aanranders, aan vallers en de gehele zelfkant, die Am sterdam met een smerige franje ver siert; misschien zou die misdadigheid wat afnemen. Als de energie van de dap pere agenten dan nog niets is uitgeblust zouden zij de „baldadige'' jongeren tot de orde kunnen roepen. Als zij dan wel zo vriendelijk willen zijn de hoofden van de jeugd te sparen, omdat de maatschap pij later hun intellect nog zeer dringend nodig kan hebben. Verder las ik de laatste tijd nogal wat critiek op uw krant. Het is misschien goed ook eens een opbouwend geluid te laten horen. Van alle dagbladen (alle be kende) die ik gelezen heb en nog lees, vind ik uw krant de objectiefste en de beste. De stukken van de redactie zijn bijzonder goed; menigmaal heeft uw re dacteur een gedachtenfout mijnerzijds door zijn objectieve berichtgeving gecor rigeerd. C. P. KOREMANS, IJmuiden. Aan de minister van Binnenlandse Zaken. Excellentie, Het zal u bekend zijn dat de „Stich ting Vespera" in IJmuiden zich ten doel heeft gesteld een bejaardencentrum tot stand te doen komen waarbij aan gehele verzorging is gedacht. Bij deze Stichting zijn ruim 400 perso nen ingeschreven die voor een plaats in genoemd centrum in aanmerking willen komen. Zou een en ander na voltooiing van het Centrum zijn beslag krijgen dan zouden daardoor ongeveer honderd vijf tig woningen vrij komeh, waarmede dus een aantal woningzoekenden gehuisvest zou kunnen worden. Bij informatie van ingeschrevenen over het verloop van de plannen der Stichting blijkt dat het schijnt, dat de goedkeu ring van de instanties, belast met de be handeling van een en ander, niet kunnen worden verkregen. Indien dit inderdaad het geval zou zijn is dat niet alleen een grote teleurstelling degenen die door middel van de Stichting meenden het belang van vele Het uniek visueel gebeuren van het hu welijk van onze kroonprinses en de heer Von Amsberg zou aan mij en nog een andere patiënt ontgaan zijn, indien mijn vrouw niet de hulp had ingeroepen van de piano- en televisiehandel Goldschme- ding te Haarlem. Deze heeft ervoor ge zorgd dat niet alleen ik, maar ook mijn medepatiënt die plat moest liggen, mee genieten konden van een groot deel van de huwelijksreportage. Het was voor ons en de meekij kenden van onschatbare waarde. Ik kan niet na laten, na de negatieve reactie van een zuster uit hetzelfde ziekenhuis een posi tief dankbare klank te laten horen, voor al aan het adres van de firma, die ons geheel belangeloos heeft laten genieten van de trouwerij op 10 maart 1966, S. J. DOKTER, inmiddels weer thuis te Bennebroek. De landelijke commissie van het Neder- bejaarden te dienen, maar ook voor de in lands Religieus Genootschap der Vrien- geschrevenen die vol verwachting reken den (Quakers) wil bij deze zijn ernstige den 0p een verzorgde oude dag. verontrusting uitspreken tegenover u, als D DE HAAS, IJmuiden. hoogstverantwoordelijke functionaris in I ons land voor de bescherming van de N aschrift. Het stichtingsbestuur burgerbevolking ten aanzien van de ge- heeft zich zo zeer door goede bedoelingen volgen van oorlog en bewapening. Het laten leiden, dat het de mogelijkheid om gebeuren in Spanje met de Amerikaanse t,0t de bouw van een bejaardenthuis te ge- B52-bommenwerper heeft ons geconfron- raken schromelijk heeft overschat. teerd met de angstwekkende gevaren, die jfet heeft gedacht, dat het door veel pu- dagelijks letterlijk boven ons hoofd han- bliciteit te geven aan een plan dat uit- gen in de vorm van vliegtuigen geladen sluitend uit een niet uitgewerkt schetsont- met kernbommen. Wij willen in dit ver- hperp bestaat alle hinderpalen opzij kon band wijzen op de analyses en adviezen schuiven en in korte tijd een bijdrage kon van de geleerden (onder wie ook Neder- leveren aan het oplossen van dit drin- landers), die tot de zogenaamde Pug- pende probleem. wash-groep behoren. Hoezeer het daarbij de realiteit uit het Verder achten wij het als Religieus Ge- 00g heeft verloren moge blijken uit het nootschap der Vrienden onze plicht, feit, dat het heeft doen voorkomen alsof voortvloeiende uit onze op de noden van het plan in Zeewijk ter uitvoering zou de wereld gericht christelijk geloof, te kunnen komen, hoewel een andersluiden- getuigen, dat wij in onze cultuur het punt de beslissing van het gemeentebestuur genaderd zijn, waar de consequenties van \aan de initiatiefnemers bekend was. Im- ons menselijk streven naar bestaansze- mers op 10 maart 1965 heeft de stichting kerheid en veiligheid in de vorm van be- Vespera zich voor het eerst tot het ge wapening zulk een onvoorstelbaar grote meentebestuur gewend met het verzoek onveiligheid en verdelgingskracht zijn haar grond in Zeewijk ter beschikking te gaan betekenen, dat een voortgaan op stellen. Op 11 mei 1965 heeft het gemeen- deze weg heilloos, immoreel en godslas- tebestuur aan de stichting bericht, dat terlijk moet worden geacht. Wij zullen in de grond welke zij op het oog had reeds alle eerlijkheid moeten erkennen en onder lang aan een op dit gebied reeds werk- ogen durven zien, dat de beschermings- zame vereniging was toegezegd. Op een middelen waarop wij meenden te kun- nader schrijven van de stichting heeft het nen vertrouwen, volstrekt ontoereikend gemeentebestuur op 13 augustus 1965 nog- zijn en steeds ontoereikender zullen wor- maals bericht, dat geen medewerking kan den en dat wij ons zullen moeten bezin- worden verleend. nen op een andere weg, die weliswaar Voorts merk ik op, dat Vespera geen vol- andere gevaren met zich zal brengen, doende inzicht heeft kunnen bieden in de maar waarbij wij mogen vertrouwen dat financiële opzet van de plannen. Een der- zij tot een beter resultaat zal leiden, om- gelijk inzicht is voor de gemeente essen- dat zij zowel redelijk als zedelijk meer tieel, omdat zij in hoofdzaak aansprake- verantwoord is dan de nog steeds gebrui- lijk zal zijn voor in de in rekening te kelijke weg van bedreiging en tegenbe- brengen pensionprijzen en uiteindelijk te- dreiging, door bewapening. korten zal moeten bijpassen, indien ten- Het dag en nacht in de lucht zijn van minste, zoals de bedoeling was, het een met kernbommen geladen vliegtuigen tehuis voor „ieder" zou moeten worden. (ook boven ons land) is slechts één feit I Ik laat nog buiten beschouwing het feit, dat de paradoxale dreiging, die „beveili- dat indien in onze gemeente wel grond ging" bedoelt te zijn, op sinistere wijze beschikbaar geweest zou zijn, de plannen illustreert". \in de vorm waarin ze bekend zijn ge- Wij hopen dat u de overwegingen, die maakt hoogstwaarschijnlijk niet de goed- tot dit schrijven geleid hebben, ernstig keuring hadde kunnen krijgen van het wilt nemen. ministerie van Volkshuisvesting en Bouw- Een soprtgelijke brief zenden wij aan nijverheid en het ministerie van Sociale In uw „Van dag tot dag" „Gezag" van 15 maart stelt u min of meer, dat een enkele burgemeester, door een onver antwoord politiebeleid, volkomen eigen machtig zou kunnen optreden en zou kun nen blijven optreden, vandaar dat u pro pageert controle via de gemeenteraad. Het toezicht op het beleid van de bur gemeesters behoort echter tot de compe tentie van de commissaris van de konin gin en de minister van Binnenlandse Za ken en dit niet zonder reden (zie laatste alinea). Dit is ook gebleken omdat terzake het gebeurde op 10 maart bij het kroonprin sesselijk huwelijk een onderzoek is op gedragen aan de officier van Justitie; de volksvertegenwoordiging zou worden inge licht bij de begroting betreffende kosten van het huwelijk. Door de radio vernam ik toevallig naar aanleiding van de gevraagde interpellatie van de heer Bakker, dat nu al, geen van de voorzitters van de grote partijen aan leiding vond tot een debat hierover. Wat betreft het gebeurde in Amster dam: hoe denkt men zich dat deze horde op een onschuldiger manier tot staan kon worden gebracht? De bedoeling van de huidige controle op het politiebeleid van de burgemees ters was meen ik, dat het politiebeleid niet afhankelijk wordt van een bepaalde politieke samenstelling in een gemeente. Stel nu eens dat ultra-linkse of ultra rechtse groepen een meerderheid zouden De geschiedenis herhaalt zich. Omstreeks de eeuwwisseling leefden we ook in een oranjeroes rond de gebeurtenissen met de toenmalige koningin Wilhelmina. Wie toen niet meedeed, kon prompt rekenen op stukgegooide ruiten bij ouders of familie. De plagen en terreurdaden die mijn ouders toen moesten ondergaan, liggen me nu nog zwaar. Het ging er toen om dat ze weiger den de vlag uit te steken als „men" dat nodig achtte. Ruim zestig jaar nadien wordt een ver- I pleegster, die correct en zeer vakbekwaam is en eerlijk voor haar mening uitkomt, geschorst omdat dit niet strookt met de I opvattingen van de geneesheer-directeur. Bij deze wil ik eenieder die deze verpleeg ster kent en dus weet wat we aan haar hebben, oproepen zijn sympathie te betui gen. A. WIEGMINK, Haarlem. I krijgen en stel dat deze op ernstige mate de orde zouden willen verstoren en dat deze dan ongehinderd hun gang zouden kunnen gaan omdat met die meerderheid dan elk politoneel optreden zou kunnen worden belet? V. C. J. VAN HALL, Haarlem, j w:. de Amerikaanse ambassade. Voor de Landelijke Commissie van het Religieus Genootschap der Vrienden (Quakers) w.g. (drs. J. E. G. C. DIBBITS) Zaken en Volksgezondheid, omdat onvol doende rekening was gehouden met de in het belang van de bejaarden gemaakte voorschriften en bepalingen. Vermeld dient wel te worden, dat al voor de stichting Vespera zijn activitei ten begon in onze gemeente door vijf ver schillende verenigingen en stichtingen plannen worden uitgewerkt om in de huisvesting van bejaarden op moderne Mijn werkzaamheden beletten mij niet, I wijze te voorzien. Er worclt met Steun van om u heer van de Hoek, te antwoorden op het rijk en de gemeente in raad en daad het door u ingezonden stukje, waarin u met voortvarenheid gewerkt om de plan- uw misnoegen jegens de heer Horn ken- nen te verwezenlijken. Deze plannen baar maakt. Misschien is dat nog op z'n voorzien in de totale behoefte van de ge- zachts uitgedrukt want u behoort tot die- meente Veisen op dit gebied. genen die een hekel aan deze bekwame Mijnerzijds is aan het bestuur van de scheidsrechter hebben. Dit alles blijkt uit stichting Vespera medegedeeld, dat ik uw schrijven waarin u deze man onbe- het betreur, dat bij zoveel bejaarden langrijk noemt. U hebt deze scheidsrech- verwachtingen zijn gewekt op een tijd- ter maar eenmaal gezien, zegt u, en wel stip, dat het bestuur moest weten, dat de wedstrijd Haarlem-Ajax. Daarin keur- de overigens nog vage plannen niet uit- de deze onbelangrijke scheidsrechter een voerbaar waren. prachtig doelpunt van Haarlem af. Bent u zo belangrijk en heeft u geen fouten? I Waarom schreef u tóén destijds, geen stukje in de krant om uw misnoegen kenbaar te maken? Toen was er geen re den voor zeker. Maar nu die brief van Leo Horn, dat gaf de doorslag om deze man eens lekker door het slijk te halen. Maar het lukt u niet en de heer Horn gaat ook leerlingen van de Prof. Dr. Ph. Kohn- niet met vervroegd pensioen. Ook schrijft stammschool in de Heidestraat te IJmui- u over de wedstrijd van Real Madrid, den hebben een nieuwe oudercommissie waarin Di Stefano gevloerd werd, en gekozen, die als volgt is samengesteld: N. waar weer die eigenwijze scheidsrechter Aafjes, voorzitter; D. van Son, secretaris geen strafschop toekende. Erg gemeen hé, (Eridanusstraat 82, IJmuiden) Wethouder van Openbare Werken en Volkshuisvesting, C. OCKELOEN. Oudercommissie. De ouders van de heer Van de Hoek, maar ook toen reageer de u niet. Als u de vorige week woensdag misschien het duel tussen Real en Ander- lecht heeft gezien, hoe vond u toen die scheidsrechter? Het was een schandelijke vertoning. Bij de heer Horn was dat ze ker niet gebeurd. De heer Horn gaat wel weg maar dan alleen om de leeftijdgrens die voor scheidsrechters is gesteld door de KNVB. Niet met vervroegd pensioen dus zoals u zo graag zou willen. Geluk kig heeft de heer Horn ook nog vele vrien den die hem allemaal het goede toewen- sen. Deze collega had beter verdiend dan een trap in de rug. Ik hoop van ganser I harte dat de KNVB en de vele vrienden van Leo Horn in sportminnend Nederland, deze bekwame scheidsrechter bij zijn laat ste wedstrijd een ovatie zullen toebrengen die hem te allen tijde toekomt. Want de KNVB verliest in hem een arbiter van grote allure. J. M. JORDAN, Haarlem. mevrouw Koomen-Dijk, penningmeesteresse; me vrouw Diemer en de heer Root, leden. Naar aanleiding van het bericht in uw I blad van 8 maart waarin te lezen is dat Pellenaars telefonisch tot Liebregts over „jodenstreken" van Vyth sprak, zou ik I graag willen weten of de KNWU, dan wel de daarvoor in aanmerking komende sportinstantie dit tolereert. Als dit ge beurt ontstaat sterk de indruk dat de be trokken sportinstantie de gesignaleerde discriminerende uitdrukking dekt. Mevrouw J. G. TEUNISSEN, Haarlem. I y U kunt het uzelf gemakkelijker ma ken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no 129288 ten name van de lJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 11,05, postabonnees f 12,30. U kunt het ons gemakkelijker maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voorzien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. In dien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorgadres van de krant vermelden? Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de girorekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 17