RENAULT' PSP optimistisch gestemd over verkiezingsuitslag Raad Beverwijk voteert bijna een half miljoen voor aanleg van drietal voetbalvelden A.R.deBoer Theehuisje van Betje Wolff en Aagje Deken is geen beschermd monument meer V er kiezingen in Columbia Begin van groot sportcomplex aan Parallelweg Echt of namaak antiek Politie tegen Spanjaarden Bromfiets gestolen Twee dames in Beverwijk door honden aangevallen Beverwijkse raad besliste: Ook „lunetten" van monumentenlij st afgevoerd Kort IJmondnieuws Jongetje aangereden Bouw PTT-kantoor Velsen begint 29 maart Piet Kee besloot de winterserie der gemeentelijke orgelbespelingen Paniek en desertie in Zuid-Vietnam? In de Vishal en op zee J VRIJDAG 18 MAART 1966 CONSTANT verlovingsringen Spoed gevraagd Schuchter begin Velserbeek N.V. lis STOFZUIGERS 63.50 DE VILDER V erkeersobstakels adriaan bakker Ondemocratisch Prestigekwestie V Advertentie ALLE MODELLEN Met algemene instemming heeft de ge meenteraad van Beverwijk in zijn don derdag gehouden vergadering een kre diet van 445.500,- beschikbaar gesteld voor de aanleg van drie voetbalvelden met bijkomende voorzieningen als begin van de realisering van het grote sport complex aan de Parallelweg tussen de Ringvaartweg en de St. Aagtendijk. De uitvoering van het totale plan zal onge veer 4 miljoen vergen. De eerste drie van het elf voetbalvelden omvattende sportpark, waarin onder meer ook een ijsbaan is gedacht, kan in september aanstaande in gebruik worden genomen. De heer Menist (P.v.d.A.) informeer de wat voor de voetbalvereniging „Jong Hercules" gedaan kan worden wanneer deze in mei volgend jaar haar velden aan de Zeestraat zal moeten ontruimen in ver band met de uitbreiding van Hr jgovens. Hij vroeg verder of een of meer velden in het nieuwe sportcomplex voorzien kun nen worden van een verlichting. De heer B o 11 e (PSP) drong er bij B en W. op aan veel spoed met de aanleg te betrachten en ook er voor te zorgen dat men er tijdig de beschik king krijgt over kleedlokalen. Voorts vroeg hij wat de velden aan huur moe ten opbrengen. Voor de heer D e Weijer (KVP) ging het voorstel van B. en W. niet ver ge noeg. Gezien het grote tekort aan sport velden betekenen drie nieuwe terreinen, hoewel op zichzelf toe te juichen, niet veel. Daarom kan, volgens de heer De Weijer, de aanleg van het gehele sport complex niet snel genoeg gebeuren. Hij wees voorts op het gevaar van de ■lechts door knipperlichten beveiligde spoorwegovergang, bij de St. Aagtendijk, speciaal voor de jeugd die deze overweg moet passeren. De heer De Weijer wil de verder weten hoe het met de ver werving van de benodigde grond voor de aanleg van het sportpark staat. Is van Staatsbosbeheer een subsidie te verwach ten? Wethouder K a e b i s c h zag de aanleg van de drie velden als een schuchter maar hoopvol begin van de uitvoering van het totale plan. Voor een directe rea lisering van het gehele sportcomplex ont breekt het de gemeente aan voldoende geldmiddelen. Voor Jong Hercules zal, Wethouder F. R. W. Kaebisch zei de wethouder met medewerking van andere verenigingen een oplossing gevon den moeten worden. Van een subsidie van Staatsbosbeheer moet men zich niet te veel voorstellen. Dit zal slechts enige dui zenden guldens bedragen. De huur van de nieuwe velden zal weinig verschillen van die van de bestaande terreinen. Veel on gelukken op de overgang bij de St. Aag tendijk vreesde de wethouder niet. Geble ken is dat de jeugd daar bijzonder goed oplet. Niettemin was de heer Kaebisch van mening dat deze overweg op den duur toch automatisch met bomen beveiligd zal moeten worden. Hij hoopte in een vol gend voorstel de raad meer te kunnen in lichten over de bouw van kleedaccom modaties bij de nieuwe sportvelden. De voorzitter, loco-burgemeester Vessies voegde hieraan nog toe dat het de ge meente niet gelukt is met de eigenaar van de grond over een aankoop tot overeen stemming te komen. B. en W. overwegen thans het opstellen van een bestemmings plan om tot onteigening van het benodig de terrein over te kunnen gaan. Advertentie HOOFDAGENT AUTOMOBIELBEDR. Groeneweg 69 - IJmuiden - Tel. 7271 Beverwijk - Tel. 26259 zaterdags van 10—18 uur SHOW van inruilautomobielen Op bijzonder boeiende en vlotte wijze hield gisteravond de kunsthistoricus J. B. Rust uit Naarden voor een groot aantal leden van het Nutsdepartement Velsen IJmuiden e.o. een inleiding over de ken merken van echt en namaak antiek. De heer Rust, die over een 35-jarige er varing beschikt, stelde op de eerste plaats niet de pretentie te hebben alles te weten Via het beoordelen van antiek moet men er altijd van uitgaan, wat de voorwerpen de koper te vertellen hebben; men moet het voorwerp laten spreken. Onder antiek vallen eigenlijk alleen ge bruiksvoorwerpen van 100 jaar cn ouder te beschouwen, waarbij een kleine speling van enkele jaren heus wel toelaatbaar is Voorts gaf de inleider de goede raad nooit te willen trachten het gehele inte rieur antiek in te richten, want de woning is tenslotte geen museum. Tenslotte is ook zo, dat goede antiquiteiten uit verschillen de tijden elkaar ook in een modern in terieur verdragen. Het meest essentiële kenmerk van an tiek is de normale en niet kunstmatig aan gebrachte slijtage door het gebruik van honderd en meer jaren. Hiervan somde •preker een groot aantal voorbeelden op waarbij hij tevens gewag maakte van de vele vormen van bijzonder geraffineerde vervalsingen. „Als u maar enigszins twij felt, koopt dan niet," aldus de heer Rust Ten aanzien van het allerbelangrijkste de prijs merkte de heer Rust op. dat deze door de koper zelf bepaald moet worden, al moet de koper hierbij dan ook alleszins redelijk lijven. Hij moet niet voor 20 iets willen kopen, wat in werke lijkheid veel meer waard is. Tenslotte moet men ook niet maar luk raak kopen en er bovendien goed van doordrongen zijn, dat prijzen op veilingen geen maatstaf zijn. LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 Het voetbalelftal van de politiesportver- eniging „Velsen" heeft dinsdag 22 maart, desmiddags om 15.15 uur op een der bij- velden van het sportpark „Schoonenberg" een vriendschappelijke ontmoeting met elf Spaanse gastarbeiders. Deze zijn werkzaam bij Hoogovens en gehuisvest in „Euro Casa". Deze Spaanse voetbal lers opereren onder de fraaie naam real club „Deportivo Eurocasa". Na afloop van deze wedstrijd volgt nog een gezel lig samenzijn. Bij de Velsense politie werd woensdag aangifte gedaan van een bromfiets, die uit het trappenhuis van een woning aan de Van Ostadestraat moest zijn ont vreemd. Donderdag werd het voertuig door de politie teruggevonden in het wa ter bij de Kanaaldijk. De bromfiets was ernstig beschadigd. Advertentie Electrolux - H.E. - Excelsior vanaf e.a. Betaling in overleg. Velserdulnweg 173 Telefoon 4402 Het was alleiminst verwonderlijk dat de heer A. Kemmink, die donder dagavond als lid van de Provinciale Staten voor de afdeling Velsen van de P.S.P. in de achterzaal van „De Poort van Velsen" aan het Plein 1945 op een overigens matig bezochte vergadering een in deze dagen gebruike lijke propagandatoespraak hield, aan het begin van zijn rede even met vol doening wees op de voor deze partij zo gunstig uitgevallen verkiezingsuit slag in Spijkenisse, waar het stemmenaantal voor de P.S.P. woensdag door de kiezers bijna werd verdriedubbeld. Een dergelijke uitslag had spreker niet alleen bijzonder aangenaam getroffen, maar hem bovendien buiten gewoon optimistisch gestemd ten opzichte van de verkiezingen voor de volgende week. De heer Kemmink was immers de mening toegedaan, dat de zetels van de P.S.P. ook in de Provinciale Staten behoorlijk dienen te worden uitgebreid. Donderdagmiddag omstreeks drie uur werd in de Van Linschotenstraat te Be verwijk een klein hondje door twee gro te Duitse herders aangevallen en bijna verscheurd. Twee dames uit deze straat, die het beestje trachtten te ontzetten, wer den toen op haar beurt door de honden gegrepen, waarbij zij verschillende beten aan handen en benen hebben opgelopen. Zij werden in het Roode Kruisziekenhuis verbonden. De beide honden, die in deze omgeving bekend stonden als bijzonder agressief, werden op verzoek van de eigenaar naar een asiel overgebracht, waar zij waar schijnlijk zullen worden afgemaakt. De gemeenteraad van Beverwijk heeft zich donderdagavond bijzonder druk ge maakt over het al of niet handhaven op de gemeentelijke lijst van beschermde monumenten van het houten theehuisje aan de Peperstraat in Beverwijk, waar van beweerd wordt dat de schrijfsters Betje Wolff en Aagje Deken er gewerkt hebben. Sommige leden bepleitten met aandrang de handhaving van het huisje als beschermd monument, hetgeen tegen het voorstel van B. e nW. was. Met 17 tegen 8 stemmen werd het in slechte staat verkerende houten geval van de monumentenlijst afgevoerd. Wethouder Hermes liet echter weten dat B. en W. open staan voor suggesties tot mogelijke restauratie van het theehuisje. Met de zelfde stemmenverhouding werden even eens tegen het voorstel van B. en W. in de zogenoemde lunetten (aarden verdedi- gingswallen) tussen de Creutzberglaan en de Gladiolenlaan als beschermd monu ment van de lijst geschrapt. De heer R i j k e r s (KVP) en me vrouw Schmohl-Heynes (P. v. d. A.) sprongen in de bres voor het behoud van het theehuisje als beschermd monument. De laatste hield zelfs een goedvol plei dooi waarin zij de sociale en culturele be tekenis van Betje Wolff en Aagje Deken schetste. Zij meende dat Beverwijk zui nig moet zijn op deze overigens door velen in twijfel getrokken stoffelijke herinnering aan de schrijfster van „Sara Burgerhart" en haar boezemvriendin. De heer K o g e r (Prot.Chr.) zag geen enkele reden om het huisje op de lijst van beschermde monumenten te handha ven. Iets anders is of er mogelijkheden zijn het theehuisje in een betere toestand te brengen dan waarin het thans verkeert. De heer Jansen (KVP) zag de lu netten, daterend uit 1800, alleen maar als obstakels voor het verkeer. Ze moes ten liefst zo gauw mogelijk verdwijnen een opvatting die door de heer Berghuis (CPN) gedeeld werd. Wethouder H e r m e s wees er op dat het omstreden theehuisje niet meer te restaureren valt. Zoals het er nu staat voldoet het niet aan de eisen om als be Advertentie vlees- en vleesprodukten Wijk aan Zee - Tel. 207 (02517) de leverancier voor het goede horeca bedrijf ft/» it**** schermd monument in aanmerking te ko men. Ter nagedachtenis aan Betje Wolff en Aagje Deken zou men eigenlijk op die plaats een geheel nieuw monument op moeten richten. Wat de lunetten betreft zei de wethouder dat de raad zich eerder bij de vaststelling van het uitbreidings plan West-Beverwijk heeft uitgesproken voor de handhaving van deze aarden wallen. De heer Sc hoos (VVD) infoumeerde naar de mogelijkheid de onlangs bloot gelegde fundamenten van een vuurbaak in de duinen bij Wijk aan Zee toe te voegen aan de monumentenlijst. Wethouder Her mes zegde toe dit te zullen nagaan. Plattelandsvrouwen. De leden uit Be verwijk en omgeving van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen hebben don derdagavond met grote belangstelling ge luisterd en gekeken bij een causerie en demonstratie over huidverzorging door een vertegenwoordiger van een cosme tisch bedrijf. Reeds voor onze jaartelling deden vrouwen iets om haar huid soepel en mooi te houden, al was er toen nog geen probleem van luchtverontreiniging door industrieën, want die waren er toen nog niet. Presidente mevrouw Tabak-De Vries bracht verslag uit over het door haar bijgewoond congres in Zuid-Laren. Het secretariaat van de afdeling wordt waargenomen door mevrouw C. Kruise Kruit. Mevrouw T. Pletting-Mooy is thans penningmeesteresse. Sportmanifestatie. Ieder jaar wordt in de paasvakantie een sportmanifestatie gehouden waaraan ongeveer 450 vertegen woordigers van 22 gymnasia uit geheel Nederland deelnemen. Dit jaar wordt de ze sportmanifestatie door het Gymnasium Felisenum te Velsen georganiseerd, en wel van 12 tot en met 15 april. Overdag meten de deelnemers zich met elkaar in hockey, volleybal, zwemmen, tennis en atletiek. De twee laatste sporten zullen in Beverwijk plaatsvinden, volleybal in Haarlem en hockey en zwemmen in Vel sen. In de avonduren, behalve op donder dagavond, wanneer de zwemwedstrijden plaatshebben, kunnen de jongelui dansen of luisteren naar beat en jazz. Geen spreekuur. In verband met de op 23 maart te houden verkiezingen houdt geen van de leden van het college van burgemeester en wethouders te Velsen in de week van 20 tot en met 26 maart spreekuur. Feest. De directie van de Koninklijk Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v te Velsen-Noord heeft jubilarissen en ge pensioneerden van het bedrijf uitgenodigd voor een feestavond, die woensdag, 23 maart in gebouw Concordia aan de Dood weg wordt gehouden. Aan deze avond wordt medewerking verleend door het operagezelschap Piccola uit Amsterdam met een „Weense Avond". Er zullen po pulaire fragmenten worden gezongen uit bekende opera's. Lustrum. De afdeling Velsen-Noord van de Algemene Bond van Bejaarden be staat de komende maand vijftien jaar. Ter gelegenheid van dit derde lustrum zal het afdelingsbestuur een receptie houden op maandag, 28 maart van 3 tot 5 uur in het hervormd wijkhuis aan de Dijckmans- straat te Velsen-Noord. Deze mening baseerde de heer Kern mink voor een deel op, wat hij noemde ,de tragedie rond de Mobil Oil", omdat het gevaar van de hieraan verbonden luchtverontreiniging nog altijd latent aan wezig is. Aan de hand van een kaartje meende spreker immers te kunnen aanto nen, dat er van de voorgenomen brede groenstrook nog slechts nauwelijks drie ki lometer is overgebleven, waar zelfs nog twee grote rijkswegen en een omvangrijk spoorwegemplacement op in mindering zullen worden gebracht. Ook was de heer Kemmink ervan overtuigd, dat door een dergelijk enorme industrie-uitbreiding de woningnood in dit gebied nog meer zal toenemen en dat, terwijl de sociale be geleiding van de arbeiders hier toch al volkomen faalt. Voorts noemde hij het ondemocratisch dat de lichamen, die het nauwst bij deze ontwikkeling zijn betrokken, de gemeente besturen dus, bij de behandeling van de ze problemen geen enkele inspraak heb ben, omdat de beslissingen in feite wor den genomen door instanties en partijen die niet socialistisch, maar kapitalistisch denken. En hierbij wenste spreker voor de P.v.d.A. geen enkele uitzondering te ma ken. Want volgens de heer Kemmink hebben vooraanstaande P.v.d.A.-leden als Den Uyl, Kranenburg, De Wit en Mensink zich allen voor de vestiging van een pe trochemische industrie uitgesproken en hij noemde het verder hoogst frappant dat gemeenten als Amsterdam, Rotter dam en Zaandam alle zogenaamd so cialistisch worden bestuurd. Spreker kon uit deze gang van zaken dan ook geen andere conclusie trekken dan dat een man als de Velsense wethouder De Boer die steeds heeft blijk gegeven een dapper en fervent tegenstander van deze plannen te zijn, zich in een dergelijk gezelschap eigenlijk niet op zijn plaats zou moeten voelen. In het vervolg van zijn betoog wees de heer Kemmink er nog op dat er voor Amsterdam zuiver sprake is van een prestigekwestie. Immers, nu de bouw grond heden ten dage van zestig tot hon derd gulden per vierkante meter wordt verkocht, heeft Amsterdam de Mobil Oil gronden aangeboden voor slechts zestien gulden, volgens spreker een bewijs, dat het hoofdstedelijk gemeentebestuur tot vergaande concessies ten opzichte van de ze industrie bereid is gebleken. En dat ter wijl de voorgenomen uitbreiding van Hoogovens toch ruimschoots voldoende kan worden geacht om een eventueel drei gende industrie-verarming volledig op te vangen. Door dit alles achtte de heer Kern mink het een volledig te billijken stand punt van zijn partij, zich voor de samen voeging van Velsen, Beverwijk en Heems kerk te verklaren, omdat dergelijke die pe knievallen voor het monopolie het wenselijk hebben gemaakt dat door de IJmond een stevige vuist tegen Amster dam kan worden opgestoken. En hierbij koestert de P.S.P. het voornemen zich een volkomen onafhankelijke en kritische groep te tonen, die het socialisme wenst te beoefenen, zonder dat er van een dub bele bodem sprake zal zijn. Donderdagmiddag omstreeks vier uur stak een vierjarig knaapje uit IJmuiden komende van het voetpad in het Gijzen veltplantsoen, zo onverwacht de rijbaan over, dat het niet meer door de bestuur der van een naderende personenauto kon worden ontweken. Een aanrijding volgde waarbij het kind op het wegdek terecht kwam. Het werd door de ongevallendienst met een hoofdwond naar het Antoniuszie kenhuis overgebracht. Gistermiddag zijn werklieden be gonnen met het opzetten van een houten directiekeet op het terrein tegenover het Umuidense Markt plein aan de Lange Nieuwstraat, waar het gebouw van PTT, 'waarin onder meer ook Scheveningen- Radio zal worden ondergebracht, zal verrijzen. Het was de eerste aan wijzing, dat het nu ernst wordt met het nuttig maken van een stuk grond in het hartje van de gemeente, dat al veel te lang braak ligt. Naar wij vernemen zal op dinsdag 29 maart aanstaande 's middags om drie uur de eerste schop voor de bouwwerkzaamheden de grond in gaan. DE WINTERREEKS van gemeentelijke orgelbespelingen in de gemeente lijke Concertzaal is donderdagavond besloten met een orgelconcert, dat gegeven werd door de stadsorganist Piet Kee. Zowel het „grote" Cavaillé- Coll-orgel als het kleine positief, dat de Zaandamse orgelbouwer Flentrop vervaardigde, werd door hem bespeeld bij de uitvoering van een program ma, samengesteld met muziek uit de overgangsperiode van de barokstijl naar de klassieke stijl, met enkele „Flötenuhrstücke" van Joseph Haydn, twee composities van de vijftig jaar geleden gestorven componist Max Reger en voorts uit muziek vari onze tijd. DE VERTOLKING van de Fantasia en Emanuel Bach, waarmede het concert Fuga in c kleine terts van Carl Philipp werd ingezet, verraadde de invloed van Carl Philipps geniale vader Johann Se bastian, maar ook bleek het werk elemen ten te bevatten van een „nieuwe" stijl, aantrekkelijk en sierlijk, ook „empfind- n" zonder de intentie van diep te pei len. Gevoelig was ongetwijfeld ook het Adagio van dezelfde componist, dat Piet Kee op het positief speelde. De Sonata in C van de 18e eeuwse Portugese com ponist Carlos Seixas was voor de tijd van haar ontstaan al heel geavanceerd. Het was aangenaam naar de tintelend lichte klanken te luisteren die Piet Kee voor dit werkje vond. HETZELFDE KAN gezegd worden van de vijf „Flötenuhrstücke" van Haydn, mu ziek bestemd voor de intieme klanksfeer van speeldozen en glasharmonica's. Het klankkleurenpalet van het positief was op deze sfeer al evengoed afgestemd als Piet Kee's fantasie op dit palet zelve, toen hij na de pauze zijn muzikale ge dachten in een zeer persoonlijke klanken- taal formuleerde bij het ten gehore bren gen van acht kleine improvisaties. Zij bewezen als zovele andere muzikale uitingsverschijnsélen, hoe de individua liteit van de toonkunstenaar zich in onze SAIGON (Reuter) In Vietnam is een onderzoek ingesteld naar de juistheid van persberichten volgens welke paniek en desertie zouden zijn voorgekomen in het onder Amerikaanse leiding staande kamp van de speciale dienst in Asjaoe, dat vo rige week door Noord Vietnamese troepen is veroverd. Amerikaanse militairen, die met heli kopters overlevenden uit het kamp pro beerden te halen, zouden een aantal Zuid- vietnamese militairen hebben neergescho ten, omdat zij trachtten aan boord van de volgeladen helikopters te klimmen. Volgens enkele piloten zouden als gevolg van overbelasting twee helikopters zijn verongelukt. Overlevenden uit het kamp vertelden aan verslaggevers dat een aantal Vietna- mezen voor het eind van de strijd was gedeserteerd. Het Amerikaanse opperbe vel onthield zich van commentaar op deze berichten. Vierhonderd religieuze leiders in de V.S. hebben donderdag een beroep ge daan op president Johnson om onmiddel lijk de bombardementen op Noord-Viet- nam te staken en een staakt het vuren te overwegen met ingang van Goede Vrijdag, acht april. Dit verzoek werd gedaan na afloop van een driedaagse conferentie in Washington die is bijgewoond door afgevaardigden van de r.-k„ protestantse, joodse en oos- ters-orthodoxe kerken. BUENOS AIRES (DPA) Ongeveer zeven miljoen Columbianen gaan zondag naar de stembus om de leden van het Columbiaanse Congres en de gemeente besturen in de 885 kiesdistricten van het land te kiezen. Men rekent op een grote opkomst. Deze verkiezingen worden be schouwd als graadmeter voor de in mei te houden persidentsverkiezing. tijd toegespitst heeft tot een apartheid, waarvoor steeds minder vaak geestver wantschap lijkt verwacht te kunnen wor den. Van een geprononceerde muzikale persoonlijkheid getuigde eveneens de .Deuxième fantasie" van Jehan Alain, een door sombere expressie aangrijpend werk van deze Franse componist, die in de oorlogshel van 1940 het leven verloor, slechts negenentwintig jaar oud. Een bewonderenswaardig virtuoze uit voering van de Passacaglia en de aanslui tende in een uitbundige klank-apotheose eindigende Fuga van Flor Peeters besloot het concert, dat een zinrijk intermezzo had gekregen met de uitvoering van het orgelkoraal „Aus tiefer Not schrei ich zu Dir" en het Preludium opus 65 van Max Reger, wiens overlijden, nu 50 jaar geleden, met deze uitvoering herdacht werd. P. Zwaanswijk Donderdag Donderdag werden in IJmuiden 5450 kisten vis geveid, waarvan 387 kisten tong en tarbot, 6 heilbot, 365 schol, 15 schar, 10 bot, 185 haring, 785 makreel, 1697 schel vis, 137 wijting, 795 kabeljauw en gul, 25 leng, 26 poon, 880 koolvis en 137 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: heilbot 6,10-4,60, gr. tong 5.31-5,02, grm. tong 5,91-5,76, kim. tong 5,36-5,17, kl. tong I 3,64-3,32, kl. tong II 2,09-1,77, tarbot I 6,50-6. Per 50 kilogram: gr. en grm. schol 30-25, kim. enkl. schol I 30-27, kl. schol II 36-27, schar 36-30, bot 10-6, verse haring 23,20- 14, makreel 38, poontjes 15-7, kl. zw. koolvis 26-20, gr. schelvis 30-25, grm. schelvis 31-20, kim. schelvis 40-22, kl. schelvis I 35-18, kl. schelvis II 20-15, wij ting 30-12, gr. gul 42-30, mid. gul 32-20, kl. gul 24-15. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 196-68, gr. koolvis zw. 56-48, gr. leng 72-68. Besommingen van vrijdag: IJM 154— 12.270, IJM 6—8.430, KW 39—19.590, KW 121—10.580. Aanvoer van vrijdag Veertig vaartuigen hebben vrijdagmor gen in IJmuiden aangevoerd: 5210 kisten vis, 65.000 kilogram tong en 210 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 800 kisten schel vis, 240 wijting, 80 gul en kabeljauw, 360 kleine gul, 180 koolvis, 980 haring, 300 kleine kisten haring, 1150 schol, 30 tarbot en 160 varia. Prijzen van vrijdag Per kilogram, in guldens: heilbot 5- 4.10, tarbot 6.10-5.40, grote tong 5.34-5.17, grootmiddel tong 6.10-5.58, kleinmiddel tong 5.27-5.12, tong een 3.53-3.27, tong twee 2.07-1.84. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 112- 65, middel kabeljauw 100-70, grote kool vis 54-52, middel koolvis 53-50, grote leng 63-64, witte koolvis 68-64. Per tien stuks: grote kabeljauw 74-52, middel kabeljauw 48-32. Per stuk: haai 98, kreeft 16. Per 50 kilogram: grote schelvis 27-19, grootmiddel schelvis 29-21, kleinmiddel schelvis 27-16, schelvis een 26-15, schel vis twee 26-15, kabeljauw een 33-26, ka beljauw twee 29-23, kabeljauw drie 23-15, grote en middel schol 35-30, kleinmiddel en schol een 29-26, schol drie 25-22, schar 34-20, bot 9.50-5, poon 20-10.50, gestripte wijting 27-15, dichte wijting 27-11, haring 27-13.20, makreel 63, tarbot 224-140, griet 110-47, lom 16, schartong 24, kleine heil bot 174. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 100 kisten wijting, 200 gul en kabeljauw, 800 schol, 300 stijve kabeljauw en 30.000 kilogram tong.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5