Protestmars van ontevreden spoormannen Kans op staking na 15 in Utrecht april Dividenden 111Sp i mi m móet billen w De Beurs V erzeker ingsmaatschappij Selecta gaat saneren N.V. Mosa meldt groei in produktie en afzet Hebt u een rijbewijs? Dan hebben wij voor u •dicht bij huis* een goede baan! Vaste brandstof verliest veel terrein in huisbrandsector Protestmars Economische missie naar Ierland Friendship-bestellingen naderen de 400 Domus hield uitverkoop van oude panden Stoomspinnerij Twenthe: lager resultaat AKU leent ƒ50 miljoen ondershands NVV gaat categoralen anders beoordelen Spaaroverschot in februari SCHEEPVAARTBERICHTEN Banque de Paris et des Pays-Bas (/IS MAANDAG 21 MAART 1966 11 146,20 116.80 105.20 435 gb electrische schrijfmachines HARTOG Het werk van een buschauf feur heeft vele aantrekkelijke kanten. Wij zullen u gaarne in lichten over onze opleidings- mogelijkheden,overonzeloon- en arbeidsvoorwaarden (waar onder vijfdaagse werkweek, twee weken vakantie, vrij ver voer en uitstekende sociale voorzieningen). Standplaatsen: LEIDEN, VOORBURG en HAARLEM Minimum leeftijd21 jaar. Loopt u eens binnen op onze we'kelijkse contactavonden AMSTERDAM:Elke maandag avond in het N.Z.H.-haltekan- toorMarnixstraat/Elandsgracht (Tramlijnen 7,10 en 17). HAARLEMElke woensdag avond in de N.Z.H.-kantine. Garage Leidsevëart 396 (Bus lijnen 3, 6, 71 en 80). Telkens van half acht tot half negen. Of vul onderstaande coupon in: Naam: Adres Woonplaats Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij N.V. Leidsevaart 396 Haarlem Tel. (02500) 18460 KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF. KIES DE Met het hoofdbestuur van de Federatieve Spoorwegvakvereniging (3500 leden) voorop en begeleid door politie te paard hebben zaterdagmid dag ongeveer achthonderd leden en sympathisanten van deze cathegorale spoorwegvakorganisatie, gewapend met tientallen spandoeken, een protest mars gemaakt door de Utrechtse plantsoenen. Met deze mars eindigde een demonstratieve vergadering in Tivoli, waar de ontevreden spoorwegman nen op emotionele en vaak luidruchtige wijze uiting hebben gegeven aan hun misnoegen over het trage overleg over hun CAO en de houding van de directie en de regering ten aanzien van de door de onafhankelijke com missie Van der Dussen geconstateerde loonachterstand. spoorwegen. Met de automatische trein beïnvloeding (ATB) is 100 a 200 miljoen gulden gemoeid, maar velen achtten deze ATB overbodig, want in vergelijking met het buitenland zijn de Nederlandse spoor wegen zeer veilig. Behalve temporisering van de investe ringen pleitte de heer Van Hattum ook voor rationalisatie bij de personeelspoli tiek. FSV-secretaris J. A. van Iiattum zinspeelde op een staking van het spoor wegpersoneel als op 15 april de eisen niet zijn ingewilligd. De FSV verlangt over 1965 een uitkering ineens van vijfhonderd gulden voor elk personeelslid, volledige realisering van het rapport Van der Dus- Dussen (inhalen van de achterstand) als mede de zeven percent loonsverhoging. Het sein staat nog op groen, we zetten het op rood als onze eisen niet worden ingewilligd aldus de heer Van Hattum. Hij sprak de hoop uit dat 15 afcril geen zwarte bladzijde in de spoorweggeschie denis zal worden. De protestmars waar voor in tegenstelling fot vorig jaar dit maal wel toestemming door de politie was gegeven, verliep rustig. De spoor mannen zongen alleen af en toe hun strijdlied „Hand in hand kameraden, le ve de FSV". „Wij staan voor het meest dramatische moment in de spoorweggeschiedenis. Het F.S.V.-bestuur is vastbesloten tot het uiterste te gaan. Wij zullen niet afwijkdn van het door ons ingenomen standpunt". Dit betoogde FSV-secretaris J. A. van Hattum in een herhaaldelijk met applaus, toejuichingen, en snerpende conducteurs fluitjes onderbroken toespraak in Tivoli. De structurele crisis bij de Nederlandse Spoorwegen was het onderwerp van zijn betoog. Hij vergeleek deze in omvang en ernst met die bij de KLM enige jaren geleden. Volgens de heer Van Hattum is een structuurhervorming dringend nood zakelijk. De FSV heeft daartoe in januari in een nota voorstellen gedaan. Directie en regering hebben zijns inziens verzuimd een vast omlijnde koers aan te geven. Het enige concrete resultaat met betrekking tot de structurele crisis is de toezegging van de regering om 11,6 miljoen gulden beschikbaar te stellen voor de kosten van de overwegen. De F.S.V. begrijpt niet waarom het spoorwegpersoneel de dupe moet worden van de verliessituatie van de N.S. Ook de mijnen en de PTT leiden verliezen, maar de lonen van de betrok ken werknemer^ hebben er niet onder te lijden. De heer Van Hattum pleitte voor ge zondmaking van het spoorwegbedrijf, on der meer door het afstoten van onrenda bele lijnen. Geen goed woord had 'hij over voor de hoge investeringen van de De Algemene Bank Nederland stelt ▼oor het dividend op de gewone aandelen over 1965 te bepalen op onveranderd 14 percent. In de vergadering zal verder worden voorgesteld te benoemen tot directeur de heren mr. B. F. C. M. Ingen-Housz en dr. A. Batenburg en tot commissaris de heren mr. J. A. G. Jonckheer, mr. F. J. F. M. van Thiel en ir. J. E. Woltjer, zo mede tot commissaris te herbenoemen de heren ir. H. M. van Mourik Broekman en A. Th. v. d. Lecq. De heer Van Thiel, sinds 1956 commis- «aris van Van Mierlo en Zoon N.V., dochterinstelling van de bank, zal deze functie bij zijn benoeming neerleggen. Bij de n.v. Nederlandse Kabelfabrie- ken wordt een dividend over 1965 voor gesteld van zestien percent (v.j. 16 per cent, waarbij de in 1964 geplaatste nomi naal 21 miljoen aandelen voor dat jaar tot het halve dividend gerechtigd waren). De uitkering op de winstbewijzen zal als dan 307 (v.j. 265) bedragen. In november 1965 werd op de aandelen reeds een interimdividend ad zes percent betaal baar gesteld. De n.v. Moluksche handels-vennootschap «luit 1965 blijkens het jaarverslag af met een winst van 68,768. Voorgesteld wordt deze ten gunste van de reserve voor diverse belangen te brengen en in verband daarmee geen dividend uit te ke ren. Over 1964 was het saldo winst 121.692 en werd nog zes percent divi dend uitgekeerd. Aan de aandeelhouders van de n.v. Gerofabriek en van de n.v. Nationaal Bezit van Aandelen Gerofabriek zal wor den voorgesteld het dividend over 1965 te bepalen op 1314 percent (v.j. 12V4 pet). Na de vergadering van de Federa tieve Spoorwegvakvereniging in Tivoli hielden de spoormannen een protestmars, waarbij ze sprekende leuzen meevoerden. '-"3 '-ri 1/iiliC 1 Een uit 23 leden bestaande Nederlandse economische missie is zondagmiddag van Schiphol naar de Ierse republiek vertrok ken om daar deze week uit te dragen dat het Nederlandse bedrijfsleven groot belang hecht aan de intensivering van de handel met dit land. De deelnemers zijn alle leidende functionarissen uit de wereld van de industrie, de handel, de landbouw en uit dienstverlenende sectoren. De reis is georganiseerd door de centrale kamer voor handels-bevordering in samenwer king met het instituut Nederland-Ierland. Opnieuw heeft de Fokker fabriek nabe stellingen ontvangen voor levering van F 27 Friendships: in Australië bestelde East-West Air Lines haar vierde machine, in de Philippijnen kocht Philippine Air Lines een zestiende en een zeventiende Friendship, terwijl in Italië Aero Trans- porti Italiani aan de reeds bestelde zes toestellen er nog twee toevoegde. Daar mede is Fokkers orderboek gestegen tot 215. In de VS heeft voorts Northeast Air Lines haar onlangs bij Fokkers licentie houdster Fairchild Hiller afgesloten or der op zes Friendships van het verlengde model verhoogd tot zeven stuks. Het verkoop-totaal van beide producen ten is aldus gestegen tot 382 machines en aangezien in dit cijfer de order van Ga- ruda Airways voor twintig Friendships niet is meegeteld mag men terecht zeg gen, dat 't succesvolle Nederlandse vlieg tuig de mijlpaal van vierhonderd bestel lingen in zicht heeft. VOORBEURS VAN HEDEN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. lste tjjdv. 2de tijdv. 146.30 116.70 437 De N.V. Maatschappij tot exploitatie Onroerend Goed Domus heeft in 1965 het grootste deel van haar vóór 1930 gebouw de panden verkocht en wel voor 1,63 miljoen. De gerealiseerde winst op de in 1965 hiervan afgewikkelde verkopen be draagt 810.000 terwijl de winst op ver koop van de in 1966 te transporteren pan den 240.000 beloopt, in totaal dus een boekwinst van 1,05 miljoen. Bovendien werd het pandenbezit aan de Rotterdamse westzeedijk in 1965 onteigend voor 132.200, resulterend in een boek winst van 53.900. Het is de bedoeling de uit verkoop vrijgekomen gelden volledig te herbeleggen in nieuwbouw. Ter gedeeltelijke vervanging werden twee blokken vierkamerwoningen en 22 garages in Kerkrade gekocht voor in to taal 725.700. Voor de Verdere herbeleg ging zijn plannen in voorbereiding. Er res teren thans nog vier objecten, die zijn ge bouwd voor 1940 met een totale verkoop waarde van ca. 700.000. Het is de be doeling ook deze panden van de hand te doen. Volgens de velies- en winstrekening steeg het exploitatiesaldo na afschrijvin gen met ca. 40.000 tot 474.200. Tegen over de winst bij verkoop panden ad 863.900 staat een dotatie aan de af schrijvingsreserve van 864.000. Het sal do winst na reserveringen bedraagt 152.900 (v.j. 145.400). Voorgesteld wordt, zoals bekend, het dividend te ver hogen tot'vijftien (v.j. veertien) percent. De directie van de n.v. Selecta Verze kering- en Herverzekering Maatschappij meent een oplossing te hebben gevonden voor de moeilijkheden, waarin deze maat schappij, die zich voornamelijk bezig houdt met de automobielverzekering, was geraakt. In de loop van dit jaar zal het bedrijf een grondige sanering ondergaan. De cliënten van Selecta zijn voorname lijk gerecruteerd uit de minder draag- krachtigen. Op het ogenblik heeft zij on geveer 23.500 auto's verzekerd, waarvan tachtig percent tegen wettelijke aanspra kelijkheid en twintig percent all risks. Het betreft vrijwel uitsluitend particulie re personenauto's. In vakkringen was de laatste maanden ongerustheid ontstaan over de positie van Selecta. Gevreesd werd dat de n.v. op grond van haar ongunstige kapitaals structuur de vergunning voor de uitoefe ning van het schadeverzekeringsbedrijf zou kwijt raken. De gerezen twijfel aan de solvabiliteit van Selecta hield ten nauwste verband met de positie van de Belg F. O. de Boom, die tot voor kort enig aandeelhouder en directeur van Se lecta was. De heer De Boom bleek niet bij machte het geplaatste aandelenkapi taal gelijke tred te laten houden met de groei van het bedrijf, dat vooral de laatste vier jaar in Nederland een sterke uitbreiding heeft ondergaan. Van de handhaving van een zekere verhouding tussen het aandelenkapitaal en de omzet van een schadeverzekeringsbedrijf heeft het ministerie van Financiën onder de nieuwe wet aansprakelijkheid motorrij tuigen haar vergunning afhankelijk ge steld. De heer De Boom heeft inmiddels zijn hele aandelenpakket in Selecta overge dragen aan een van de huidige directeu ren, de heer P. M. W. M. van Eijck, aan de heer Leckeby, die binding heeft met WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te wordea betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Advertentie KANTOORMACHINEHANDEt Schoterweg 122 - Haarlem Tel. 501 30 1965 heeft voor n.v. porselein- en tegel fabriek Mosa, blijkens het jaarverslag, wederom een verheugende groei te zien gegeven in produktie en afzet. Met name de export bleef zich gunstig ontwikkelen In 1965 kwam de omzetstijging geheel voor rekening van een belangrijke toene ming der produktie. Na de sterke toene ming van de cash-flow in 1964, ontstond hierdoor in 1965 een relatieve daling van de resultaten. Het saldo exploitatierekening, na belas tingen en voor afschrijvingen, steeg van 5,87 miljoen tot 6,17 miljoen. Als netto winst resteert 2,90 miljoen tegen 2,85 miljoen. Voorgesteld wordt zestien per cent dividend in contanten. Over 1964 werd gedeclareerd negentien percent dividend, waarvan naar keuze 6'/« percent in aandelen. Daarnaast werd een herkapita- lisatiebonus verstrekt van veertig percent in aandelen plus tien percent rn contanten voor verschuldigde belasting. De directie zegt dat het verbruik van wand- en vloertegels op de Nederlandse markt in 1965 wederom is toegenomen. Een groei van de vraag ligt in de lijn van de verwachting. De reeds genoemde assortiments-verruiming en vergroting van de produktie-capaciteit van vloertegels bieden in deze sector interessante pers pectieven. Een minder gunstig aspect is echter de verscherping van de concurrentie, zowel bij wandtegels als vloertegels. In de sec toren hotel-porselein en huishoudelijk por selein is de verwachting ten aanzien van de afzet positief. De tendens in de sec tor tegels, gekoppeld aan de zeer sterke loonkostenstijging in 1966, die de produk- tiviteitsstijging dit maal nagenoeg zeker zal overtreffen, vraagt voorbehoud ten aanzien van de resultaten in 1966. De directie van de n.v. Stoomspinnerij „Twenthe" deelt het volgende mede: de resultaten van de weverij zijn tevreden stellend. Dg verkoop van lakens en slopen onder het merk Damai, waarmede in 1965 werd begonnen, was succesvol. De daling van de garenprijzen in 1965 deed de bereikte efficiencyverbetering in de spinnerij wederom teniet. De bedrijven zijn alle goed van orders voorzien. Het concernresultaat over 1965 is enigszins lager dan in 1964 (voor het laatst werd dividend uitgekeerd over 1961 zes pet.). De AKU heeft bij een aantal institu tionele beleggers onderhandse leningen afgesloten tot een bedrag van 50 miljoen gulden tegen een koers van 98 y2 percent en een rente van 6 Vz percent. De looptijd van de leningen is 15 jaar> De eerste vijf jaar vindt geen aflossing plaats, daarna in tien gelijke jaarlijkse termijnen. de „Engelse" herverzekeraars van Selec ta, en aan de n.v. Asbiton, een industriële onderneming in Zwijndrecht. De nieuwe aandeelhouders bezitten elk vrijwel een derde van het geplaatste kapitaal ad 625.000.-. Hierop is 325.000 gestort. Voor de overige drie ton zijn onherroe pelijke bankgaranties afgegeven, zodat aan de eis ingevolge de W.A.M. weer is voldaan. Een verdere kapitaalsuitbrei ding wordt echter noodzakelijk geacht. Het ligt in de bedoeling binnenkort een statutenwijziging door te voeren, waarbij het maatschappelijke kapitaal (thans 1.000.000.-) zal worden verhoogd. Er zijn contacten gelegd met andere gegadigden, die voor een verdere kapitaaldeelneming zouden voelen. Bovendien zijn uit de kring van de agenten definitieve toezeg gingen ontvangen voor een geheel volge storte deelneming van in totaal 55.000.-. De pogingen om in deze kring meer aan deelhouders te werven, worden voortge zet. In de loop van 1966 zal verder het Bel gische bedrijf worden geliquideerd. De directie heeft het wenselijk geacht de rekeningcourantvordering op de heer De Boom, groot 300.000,- te laten dekken door gesedeerde vorderingen. De directie verwacht door de reorgani satie en mede op grond van de omzet in de eerste maanden van '66 in het lopende jaar een premie-inkomen te halen van tussen de 4 en 4% miljoen gulden, (in 1965: 4 miljoen gulden, waarvan een half miljoen in België). Het Nederlandse be drijf zal in 1966 naar verwachting een winst opleveren van zes tot zeven ton. Ook na het liquidatieverlies van België wordt toch nog gerekend op een totale resultatenverbetering van omstreeks hon derdduizend gulden ten opzichte van 1965. Advertentie IJC 12.03 In opdracht van het verbondsbestuur van het N.V.V. zal het wetenschappe lijk bureau van dit vakverbond het vraag stuk van de verhouding tussen de erken de vakbeweging en de categorale vakorga nisaties gaan bestuderen. Aan dit be sluit ligt ten grondslag de overweging, dat de bestaande tegenstellingen tussen de erkende vakbeweging en de categorale organisaties niet in het algemene werk- nemersbelang zijn en evenmin tot iets constructiefs kunnen leiden. Zoals bekend is is de N.V.V.-bond van zeelieden en vissers (de C.K.V.) vorige week in het belang van de koopvaardij- officieren reeds een federatieve samen werking aangegaan met de categorale vereniging van koopvaardij-officieren. Bij de plaatselijk spaarbanken is in februari een recordspaaroverschot be reikt. Ingelegd werd ƒ338 miljoen, terwijl 257,9 miljoen werd terugbetaald, het geen resulteerde in een positief spaar- verschil van 80,1 miljoen. Nimmer te voren is in één maand een zo groot inleg- overschot voorgekomen. In februari 1965 werd 71,4 miljoen meer ingelegd dan terugbetaald. Het spaaroverschot was ook belangrijk groter dan in januari 1966, toen het inlegsaldo 44,6 miljoen bedroeg. Het gezamenlijke inleggerstegoed van de spaarbanken, die geregistreerd wor den door de Nederlandse spaarbankbond, bedroeg per ultimo februari 1966 5.238,7 miljoen. (Van onze correspondent) VALKENBURG Het Tweede Kamer lid dr. ir. J. Oele (P.v.d.A.) uit Geleen heeft de Nederlandse kolenhandelaren za terdag in Valkenburg geadviseerd zich toe te leggen op de verkoop van kachels en haarden, centrale verwarmingsinstal laties en gasapparatuur. „Binnen enkele jaren zal er voor de vaste brandstof in de sector huisbrand nog maar een zeer bescheiden plaats over zijn," meende hij. Enkele honderden kolenhandelaren woonden in Valkenburg in het afgelopen weekeinde een studiecongres van de stich ting voorlichting documentatie en vor ming van de Nederlandse organisaties van kolenhandelaren bij. Voorzitter J. Oscam van die stichting vond dat de omschake ling van de detailhandelaren in deze be drijfstak al op gang begint te komen. Onoverkomelijke drempels bij de om- Abida 18 v. Singapore n. Lyttelton. Acteon 20 te Madang. Adonis 19 te Rotterdam. Adrastus 19 v. Aden n. Port Said. Alblasserdijk 20 te Port St. Joe. Alhena 19 v. Santos n. Salvador. Alkes 20 te Genua. Alnati 19 te Las Palmas. Aludra 19 te Recife. Ameland 20 te Singapore. Amsteldijk 19 te Boston. Amstelland 20 ten anker rede Buenos Aires. Area 20 te Porta Cardon. Arendskerk 20 te Rotterdam. Ares 19 v. Guayaquil n. Buena Ventura Avedrecht 19 te Rotterdam.20 v. Rotterdam n. Perz. Golf. Barendrecht 21 te New York. Bengalen 20 te Rotterdam. Billiton 21 te New Orleans. Breda 19 v. Georgetown n. Paramaribo. Calamares 20 in Panamakanaal. Caltex Arphem 19 v. Bahrein n. Suez. Caltex Gorinchem 19 te Brunsbuttelkoog. Caltex Leiden 18 v. Port Said n. Malmoe. Caltex Madrid 20 te Durban. Caltex The Hague 20 te Pladju. Camphuys 21 te Dar es Salaam. Celebes 20 te Nacala. Cinulia 20 v. Rotterdam n. Curasao. Cirrus (weerschip) 18 v. Rotterdam n. Atlan tische Oceaan. Colytto 20 te Rotterdam. Congokust 20 te Antwerpen. Daphnis 18 v. New York n. Santo Domingo. Delft 19 te Porto Limon. Diogenes 20 te Nickerie. Eenhoorn 19 te Antwerpen. Esso Den Haag 19 te Brega. Gaasterdijk 19 te New Orleans. Gaasterkerk 19 v. Kaapstad n. Las Palmas. Gabonkust 21 te Douala. Ganymedes 21 te Porto Cortez. Grebbedijk 18 v. Rotterdam n. Miami. Gulf Hansa 19 te Port Said. Gulf Italian 21 te Mena al Ahmadi. Hagno 20 te Rotterdam Hector 21 rede Beyrouth. Hermes 19 te Arica. Hollands Dreef 21 te Hakata. Ilias 19 v. Rotterdam n. Barcelona. Kalydon 19 rede Mena al Ahmadi. Kamperdijk 19 v. New York n. Rotterdam. Katsedijk 19 v. Rotterdam n. New York. Kara 22 te Wellington verw. Karachi 19 te Genua. Katelysia 17 v. Bangkok n. Singapore. Kinderdijk 19 v. Le Havre n. Antwerpen. Kloosterdijk 20 te Tapipico. Koningswaard 20 te Rotterdam. Korendijk 20 v. Antwerpen n. Hamburg. Korenia 19 te Curacao. Kosicia 20 v. Port Said n. Rotterdam. Kossmatella 20 v. Porta Cardon n. Rotterdam. Krebsia 20 te Singapore. Liberiakust 20 te Rotterdam. 20 v. Rotterdam n. Hamburg. Madison Lloyd 20 te Rotterdam. Mataram 19 te Aqaba. Madison Lloyd 19 te Antwerpen. Mediterranean Sprinter 20 te Rotterdam. Mentor 19 v. Rotterdam n. Tripolis. Mijdrecht 19 v. La Plata n. Santa Fé. Nestor 19 v. Bremen n. Hamburg. Nieuw Amsterdam 19 te New York. Nijkerk 19 te Genua. Philippia 20 v. Porto La Cruz n. Tranmere. Poeldijk 21 te Port Everglades. Prins Maurits 20 te Antofagasta. Riouw 19 v. Bremen n. Hamburg. Rotterdam 20 te Yokohama. Rijndam 21 v. Wellington n. Papeete. jSarpedon 20 te La Guaira. Schelpwijk 21 v. Fredericia n. Aalborg Schie Lloyd 19 v. New York n. Cristobal. Seine Lloyd 19 v. Lae n. Madang. Senegalkust 20 te Port Harcourt. Sepia 19 v. Mena al Ahmadi n. Whanglarei. Siaoe 22 te Sampit verw. Simonskerk 21 v. Suez n. Fremantle. Soestdijk 20 te Norfolk. Spaarnekerk 20 te Rotterdam. Steenkerk 19 v. Le Havre n. Marseille. Stentor 20 v. Rotterdam n. Amsterdam. Straat Banka 19 v. Durban n. Mauritius. Straat Franklin 19 te Port Elisabeth. Straat Freetown 19 v. Port Harcourt n. Lagos. Straat Lombok 21 te Colombo. Tegelberg 21 te Durban. Telamon 20 v. St. Maarten n. Mobile. Togokust 22 te Lagos verw. Utrecht 20 v. Lattakia n. Port Said. Vasum 18 v. Moji n. Mena al Ahmadi. Vlieland 19 v. Durban n. Kaapstad. Wieldrecht 20 v. Balboa n. Australië. Witmarsum 19 v. Bremen n. Hamburg. Wonosari 21 te Marseille. Wonosobo 19 te Rotterdam. Zaankerk 20 te Kaapstad. Zafra 19 v. Laskhirra n. Le Havre. Zonnekerk 20 te Antwerpen. SLEEPVAART Cycloop, 20 maart werkzaam te Marsa el Brega. Friesland, 20 maart 500 mijl West van San Fran cisco, met 2 bakken onderweg van Portland (Oregon) naar Manilla. Gelderland, 20 maart 135 mijl Noord Oost van de Oostpunt van Jamaica, onderweg met 12 bakken van Charleston naar Zuid Chinese Zee. Groningen, 12 maart vertrokken van Montevideo. Hector, 21 maart verwacht te IJmuiden. Jacob van Heemskerck, 20 maart 250 mijl ten Westen van Lissabon, met booreiland ,,W. H. (Bill) Dordan" onderweg van IJmuiden naar Alaska. Noord-Holland, 28 febr vertrokken van Koeweit. Titan, 21 maart verwacht te IJmuiden. Utrecht, 20 maart station nabij Landsend. Willem Barendsz, 20 maart 175 mijl ten Zuiden van Wake Island, met 2 bakken onderweg van Portland (Oregon) naar Manilla. schakeling van brandstofhandelaar naar volledige warmteleverancier zijn volgens die voorzitter nog de lokale hinderwetbe palingen,- de kartelvorming door het haar denbureau en het centrale verwarmingsin- stifuut A.C.I., de moeilijkheden bij het verkrijgen van erkenningen van gemeen telijke energiebureaus en het vereiste aantal praktijkjaren om een erkenning in het transportbedrijf te verkrijgen. Prof. mr. J. M. Polak, hoogleraar te Wa- geningen, leverde uit een aantal factoren een rechtsgrond op voor het memoran dum inzake ontwikkeling en sanering van de brandstof detailhandel dat onlangs aan de Tweede Kamer en de minister van Economische Zaken is toegezonden. Daar in wordt gepleit voor een door de rege ring te stichten structuurfonds voor dezt bedrijfsgroep. „De eisen voor deze steunmaatregel vin den een rechtsgrond in het onordelijk overheidsoptreden," meende prof. Polak. „De overheid deinst er niet voor terug zich in de concurrentiestrijd te begeven als partij. Zij weet hierdoor voor het aard gas een voorsprong te bereiken. Die ver storing van de economische stelregels is een onordelijk overheidsoptreden voor de gevolgen waarvan de overheid ook zal moeten opkomen," zei hij. De raad van bestuur van de Banque d« Paris et des Pay-Bas heeft de balans per 31 dec. 1965 vastgesteld, een totaaltelling aangevende van frs. 5.012.774.499 tegen frs. 4.626.465.263 per 31 december 1964. De winst van het boekjaar komt uit op frs. 26.831.302 tegen frs. 24.895.488 in 1964. De raad heeft besloten op die winst dn kosten van de kapitaalsverhoging, zijnde drs. 1.217.595 af te schrijven. De raad zal aan de algemene vergade ring, die op 24 mei bijeenkomt, het voor stel doen om aan aandeelhouders een bru to bedrag van frs. 23.460.187 uit te keren, tegen frs. 21.719.455 over 1964. Na aftrek van de dividendbelasting en van de voor heffing komt dit neer op uitkering van een netto dividend van frs 7,80 per oud aandeel van frs 100 en van frs 3,90 per nieuw aandeel waarop laatstelijk inge schreven met contanten en gerechtigd tot de winst van 1 juli 1965 af. Rekening houdend met de speciale in houding krachtens de wet van 12 juli 1965 met betrekking tot aandeelhouders die geen werkelijk domicilie in Frankrijk hebben, alsmede met de bepalingen van het Nederlands-Franse verdrag ter voor koming van dubbele belasting, zal het aan in Nederland gevestigde aandeelhouders uit te keren dividend frs. 8,8636 bedragen voor een oud aandeel en frs. 4,4318 voor een nieuw aandeel als bovengenoemd. De voorzitter van de raad van Nederlandse werkgeversbonden, H. J. de Koster, en dr. P. Schoenmaker, direkteur van de D.A.F., zullen eind van deze maand met een industriedelega tie van de OESO (organisatie voor economische samenwerking en ontwikkeling) een bezoek brengen aan Turkije.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11