Produktieve Telstar-speler op de schouders gehesen Geels ondermijnde drie keer defensie-muur van MVV (3-1) Suurbier toegevoegd aan oranje-selectie GO AHEAD MAAKTE HET AJAX BEPAALD LASTIG 1 1 I j U „Spurs" na 5-1 voorsprong toch op gelijkspel gezet Coupe Jules Rimet gestolen Flinkevleugel en Quadackers door blessures uitgeschakeld Slecht voetbal bij DWS-FC Twente DOS ineens op dreef tegen PSV S. Plooyer benoemd tot bondstrainer Fouten Doesburg afgestraft door Feijenoord (0-2) Veel winnaars in de sporttoto Britse minister: verschrikkelijk Wereld-voetbalbeker voor 3 ton verzekerd mmmmm België MAANDAG 21 MAART 1966 13 - iiHPmani Eén doelpunt was genoeg voor Fortuna ADO-GVAV onbeslist 12 Duitsland Spanje Elinkwijk gelijk tegen Heracles (2-2) mmm (Van onze sportredacteur De Velsense jeugd is immer bereid om na afloop van een thuiswedstrijd van Telstar één van de spelers op de schouders te nemen. Vorige keer was dat Carlos, maar bij ontstentenis van de Braziliaan hij lag met een griepje in bed moest men nu naar een ander idool uitkijken. Dat was bij TelstarMW niet moeilijk. De zeventienjarige Ruud Geels maakte in de tweede helft drie doelpunten, scoorde dus een onvervalste hattrick en hielp de withemden daarmee aan een kostbare zege (31) op MVV. Onwennig bij dit voor hem nieuwe huldebetoon en nog wat bleu liet hij zich snel van de schouders afglijden om haastig naar de kleedkamer te verdwijnen. Daar werd hij uitbundig gefeliciteerd. Hij had de rode kleur van spanning en de zorgenrimpels bij Telstars bestuursleden weggevaagd. De Velsense ploeg had immers bij de rust nog tegen een achterstand van 01 aangekeken en gezien het ter dege opmetselen van een ogen schijnlijk onwrikbare muur voor het doel van Körver zat het er dik in, dat Telstar zorgelijke tijden tegemoet ging. Maar dank zij het „Tor-instinct" van Geels, die steeds op de juiste plaats te vinden is. als er een kans op een treffer bestaat, kon Telstar dan toch nog opgelucht ademen. Er was nu wel een duidelijk verschil met de bekerwedstrijd van 10 maart, toen Telstar moeiteloos als winnaar van het veld stapte, MVV deed er nu duide lijk meer aan. Maar ook nu weer bleek, dat de Limburgers geen voorhoede van betekenis in het veld kunnen brengen. Alle nijverheid in de achterhoede en op het middenveld liep dan ook steeds op één keer na op niets uit. Die ene keer kwa'tn wel raak aan voor Telstar, dat een duidelijke overmacht demonstreerde. Schoten van Clement en Dikstaal bereik ten Körvers doel niet. Toen Clement de bal wel een keer over de lijn had ge werkt, floot arbiter Schalks terecht voor afhouden van Körver door Geels. Dat was één tegenvaller voor de Velsenaren. De tweede kwam in de vierentwintigste mi nuut. Kort, ook nu weer nonchalant met plaatsen, schoot de bal bij een vrije trap regelrecht naar Gorissen, die dankbaar lachte. Er volgde een pass naar Werner Wiegel, die op zijn beurt grinnikte, toen Stuy de langzaam over de lijn rollende bal niet kon keren. MVV stond met 0-1 voor. Driftig sloegen de Limburgers toen aan het metselen van de rode muur. Wat Tel star ook probeerde, de muur bleef heel. Vandaar de zorgelijke gezichten bij Tel star tijdens de pauze. Van Egmond, die tijdens de wedstrijd „stiekum" met An- dré van plaats was verwisseld, werd door trainer Gaspar weer op zijn oorspronke lijke „spits"-plaats gezet. André kon toen weer naar hartelust sjouwen en zwoegen. Telstar mocht niet mopperen, dat er al snel succes kwam na de rust. Het mo reel sprong er ineens door omhoog. Lip- tak had een vrije trap genomen en Geels was ter plaatse om de bal tussen de palen te deponeren, 1-1. Nu was de vraag: wat gaat MVV doen? Het antwoord kwam di rect. MVV bleef met man en macht ver dedigen en hoopte op een toevalstreffer bij een uitval. Die hoop werd bijna ver vuld, want toen Kort uitgleed kreeg Bro- kamp een vrij veld voor zich. Hij pas seerde ook Stuy maar zag toen ineens de schim van Althoff opduiken. Geen doel punt. De druk van Telstar werd zwaarder en zwaarder en een tweede doelpunt kon niet uitblijven. Dikstaal schoot een bres in de muur. Geels sprong er in en haalde de bal fraai om, 2-1. Vijf minuten voor het einde werd de zaak definitief beklonken. Geels spurtte op een throughpass, nam de bal goed mee en schoot raak, 3-1. De muur was verpulverd Bondscoach Georg Kessler heeft een selectiegroep van vijftien spelers geformeerd, waaruit hij vandaag het Nederlandse elftal, dat woensdag avond a.s. in Rotterdam tegen West- Duitsland speelt, gaat samenstellen. Frits Flinkevleugel, vorige week tij dens de ontmoeting "Willem IIDWS geblesseerd, en Willy Quadackers, deze zondag gewond geraakt bij de wedstrijd FortunaWillem II, zijn voorlopig uitgeschakeld en maken derhalve geen deel uit van de groep. Kessler, die in Deventer de ontmoe ting Go AheadAjax bijwoonde en er van op de hoogte was dat de Aja- cied Wim Suurbier voortreffelijk in vorm is, heeft daarop de Ajax-ver- Verdiend, maar niet gemakkelijk, heeft Ajax bij Go Ahead een zege van 2-1 be haald. De Deventenaren gaven hun gas ten alle gelegenheid hun technisch betere spel te demonstreren, maar haalden wel door korte combinaties de vaart uit de Amsterdamse ploeg. De strijd speelde zich veelal af op het middenveld, waar Ajax overwegend sterker was. Keizer kreeg van zijn bewaker Butter minder gelegenheid zijn capaciteiten te tonen dan zijn collega Swart van zijn di recte tegenstander Thiemann, zodat de Amsterdammers hun aanvallen hoofdza kelijk over rechts leidden. Toch was het Keizer, die in de 27e minuut uit een vrije trap Johan Cruyff de gelegenheid bood doelman Van Zoghei te passeren en een kwartier later, ditmaal uit een hoekschop, doelman Van Zoghei mis liet grijpen waardoor Nuninga vrij in kon koppen (0-2). Na rust dacht Ajax rustig het einde te kunnen halen, maar dat stond Go Ahead niet toe. De Deventenaren namen na ongeveer twintig minuten het initiatief ge heel in handen. Kanselaar, Niehaus en Ressel probeerden enkele schoten, maar troffen geen doel. Ajax, geheel in de ver- Cruyff, de gevaarlijke, gaat er met de bal vandoor. Butter, noch War- nas, noch Thiemann van Go Ahead kan hem tegenhouden. Cruyff maakte weer een doelpunt voor Ajax. dediging, moest echter negen minuten voor tijd toch een treffer toestaan. Een door Pronk van richting veranderd schot van Niehaus was toen Bals te machtig. De Amsterdamse defensie hield in de slot fase Go Ahead slechts met moeite van de gelijkmaker af. (Van onze sportredactie) De Twentse gelijkmaker, tien minuten voor het einde door midvoór Kohn uit een pas van Ten Donkelaar gescoord, werd door de DWS-aanhang met instemming begroep: iedereen was het erover eens dat de bijzonder pover voetballende DWS-ploeg beslist niet als winnaar het veld verdiende te verlaten. Deze mogelijk heid was namelijk 20 minuten na rust zeer reëel geworden, toen Vonhof een toe gekende penalty wegens hands van En schede-stopper De Vries in een doelpunt had omgezet. Gelukkig voor 't rechtvaar digheidsgevoel der toeschouwers mocht FC Twente uit een der weinige goede aan vallen alsnog met het gelijke spel aan de Engelse trip beginnen, waarvan echter op grond van de deze middag geleverde pres taties bijzonder weinig succes verwacht mag worden. De drie doelpunten van Geels, die de stand op 11, 2—1 en 3—1 brach ten. DoelmcPn Körver is de grote verslagene. ft: dediger, die ook deze zondag een goe de wedstrijd speelde, voor de centrale training uitgenodigd. De spelegrs komen vandaag naar het sportcentrum te Zeist en zullen zich daar morgen en woensdag voorbereiden op de interland. De 15 spelers zijn: Pieters Graafland (Feijenoord), Doesburg (Sparta), Suur bier (Ajax), Schrijvers (PSV), Veldhoen (Feijenoord), Israel (DWS), Pijs (PSV) Muller (Ajax), Dullens (Sittardia), Keizer (Ajax), Moulijn (Feijenoord), Van der Kuylen (PSV). Nuninga (Ajax), Swart (Ajax) en Verdonk (PSV). Helmut Schön, de Duitse bondstrainer heeft zaterdag de najnen van zestien spe lers bekend gemaakt, waaruit hij het Westduitse elftal zal. formeren. De geselecteerden zijn: Bernard (Wer- der), Tilkowski (Borussia Dortmund), Höttges, Lorenz (beiden Werder), Lutz (Eintracht Frankfurt), Beckenbauer (Ba yern München), Schulz (HSV), Weber (FC Köln), Brülls (Brescia), Libuda, Held, Emmerich (allen Borussia Dortmund), Seeler (HSV), Ulsass (Eintracht Braun schweig), Overath (FC Köln) m\ Bren- ninger (Bayern München). DQS-PSV was een wedstrijd, waarin beide ploegen tot redelijk constructief voetbal kwamen. DOS ging goed van start met doelpunten van Van Stijn en Van der Linden (rust 2-0) maar in de tweede helft kwamen voor het Utrechtse doel enkele angstwekkende situaties voor. Het bleef bij een doelpunt van Van der Kuylen. Wery bracht de eindstand op 3-1. Een doelpunt van invaller Harry Gol- steyn heeft het matige duel tussen Fortu na '54 en Willem II beslist (1-0). Golsteyn schoot toen een voorzet van rechtsbuiten Coenen langs de Tilburgse doelman Scho- bert. Daarvoor had Fortuna zich aan de 3500 kijkers reeds duidelijk gepresen teerd als de ploeg, die de meeste aan spraak op de overwinning zou doen gel den. Onder ideale weersomstandigheden heb ben ADO en GVAV onder goede leiding van arbiter Klaassens een sportieve en fraaie wedstrijd gespeeld met als uitblin kers doelman Van Leeuwen van GVAV en zijn Haagse collega Thie. ADO miste op het middenveld ongetwijfeld De Zoete terwijl daarnaast de topscorer van de Ha genaars Van Miert door Breinburg in be dwang gehouden. De eindstand: 0-0. Het bestuur van de KNVB heeft de heer S. Plooyer uit Breda met ingang van 1 juli tot bondstrainer benoemd. Het ligt in de bedoeling dat deze zich in hoofdzaak met het opleidingswerk in de bond gaat bezighouden. De heer Plooyer was contractueel nog tot 30 juni 1967 aan NAC gebonden, doch de Bredase vereni ging wilde de maatschappelijke carrière van zijn trainer niet in de weg staan en stemde toe in vervroegde beëindiging van de overeenkomst. Twee zwakke momenten van doelman Doesburg vooral bij de tweede tref fer ging de Sparta-doelman niet vrij uit hebben de derby Sparta Feije noord in feite beslist. Tweemaal kon de blonde Spartaan een schot niet geheel onder bedwang krijgen, tweemaal ook strafte een Fejjenoorder (eerst Bild. toen Kruiver) de fout van zijn tegenstander af. (0-2). De ontmoeting, die enkele jaren gele den nog tot een van de hoogtepunten van het voetbalseizoen gerekend kon worden, was het aanzien weliswaar waard, doch stond beslist niet op een hoog peil. Feije noord toonde iets meer klasse dan da kasteelbewoners, doch het verschil van twee doelpunten was beslist een te ruime beloning voor het team uit Rotterdam- zuid. ■Mtm-fé.VM .r-Wv: Aan toto 26 namen 684.900 personen deel, die 982.110,- inlegden. Voor de eer ste prijs is 174.623,- beschikbaar, voor de tweede 95.249,- en voor de derde 47.624,-. Gisteravond hadden zich al 30 kandidaten voor de eerste en 75 voor de tweede prijs gemeld. Liverpool, de trotse leider van de eer ste divisie van de Engelse league heeft zaterdag door een doelpuntloos gelijkspel tegen Everton één punt moeten prijsge ven. Weliswaar heeft Liverpool met acht punten meer dan de voornaamste concur rent Leeds llnited, (50 tegen 42) nog een ruime voorsprong, maar de leiders hebben drie wedstrijden meer gespeeld. Een schuttersfeest werd gevierd bij Tottenham Hotspur-Aston Villa, dat in een 5-5 gelijkspel eindigde. De Spurs stonden bij rust nog op 5-1, maar dank zij drie goals in vier minuten kwam As ton Villa op 5-4 waarna het twaalf minu ten voor tijd door midvoor Tony Hateley, die vier maal scoorde, gelijk werd. De uitslagen in de eerste divisie van de league luiden: Blackburn Rovers-Leeds United 2-3, Blackpool-West Ham United 2-1, Everton-Liverpool 0-0, Fulham-Sun- De Coupe Jules Rimet, inzet van de strijd om het wereldkampioenschap voetbal, is gestolen van een tentoon stelling in de Central Hall te West minster. Een lid van het personeel ontdekte gisteren tegen het middag uur, dat de trofee verdwenen was. De diefstal heeft in Engeland veel opzien gebaard. Televisieprogramma's wer den zelfs onderbroken voor een extra nieuwsbulletin. Detectives van Scotland Yard zijn onmiddellijk met een onderzoek begon nen. De cup, geheel van goud en mo menteel nog officieel in het bezit van wereldkampioen Brazilië, is de meest begeerde trofee in het internationale voetbal. De hoogte ervan is slechts 30 cm. het gewicht is 4 kg. Het klein ood is genoemd naar de vroegere pre sident van de FIFA, Jules Rimet. De beker werd in 1930 gemaakt. De beker is verzekerd voor een be drag van 30.000 (ruim 300.000 gld). Sinds de aankomst ervan in Epgeland in januari zijn er constant enkele per sonen belast geweest met de bewaking. Ook op de postzegelverzameling in de Central Hall hielden een paar bewa kers een oogje in het zeil. De collec tie postzegels ter waarde van 30 mil joen gulden werd met rust gelaten. Voordat de beker op de tentoonstel ling werd geplaatst is de verblijfplaats ervan strikt geheim gehouden. Een functionarisvan het organisatiecomité van het toernooi om het wereldkam pioenschap heeft verklaard dat dit is gebeurd om „weekend-inbrekers" niet op een idee te brengen. Het nieuws dat de beker op de ten toonstelling te zien was, trok vorige week sterk de aandacht. De meeste kranten en ook de televisie schonken er aandacht aan. Het is niet de eer ste voetbaltrofee, die in Engeland wordt gestolen. In 1895 verdween de beker van de Engelse voetbalbond die toen in het bezit was van Aston Vil la. De in Birmingham gestolen beker is nooit teruggevonden. Er is een nieu we gemaakt. Twaalf jaar later ver dween de gouden beker van de Ascot- paardenrennen uit de koninklijke loge te Ascot. De Britse minister van sport, Dennis Howell, noemde de diefstal verschrik kelijk, omdat er een smet geworpen wordt op alles wat Engeland gedaan heeft om het aanstaande bekertoernooi tot een succes te maken. derland 3-0, Leicester City-Sheffield Uni ted 1-0, Manchester United-Arsenal 2-1, Newcastle United-Chelsea 0-1, Notting ham Forest-Stoke City 4-3, Sheffield Wed nesday-Northampton Town 3-1, Totten ham Hotspur-Aston Villa 5-5, West Brom- wich Albion-Burnley 1-2, De zesentwintigste speeldag in de Bun- desliga heeft geen verrassingen opgele verd. Borussia Dortmund behaalde in de lastige uitwedstrijd tegen FC Nürnberg een waardevol punt waardoor het de lei ding behield. München 1860 en Bayern München zijn nog steeds de grote concur renten van de „borussen". München 1860 staat er echter dankzij een wedstrijd min der, relatief gunstiger voor. De resultaten in de Bundesliga luiden: Werder Bremen-Eintracht Frankfurt 3-2, FC Köln-Eintracht Braunschweig 3-0, Meidericher SV-Borussia Neunkirchen 1-0 KaiserslauternKarlsruher SC 1-0, Stuttgart-Tasmania 1900 2-0, Hannover 96 Borussia Münchengladbach 2-1, FC Nürnberg-Borussia Dortmund 0-0, Bayern München-Hamburger SV 3-0, Schalke 04- München 1860 0-2. De uitslagen in de Belgische'competitie luiden: Beeringen-Anderlecht 0-3, Antwerp-Ra cing White 2-3, La Gantoise-Berchem 3-0, FC Brugge-St. Truiden 3-2, FC Luik- Mechelen 2-2, Standard-Tilleur 1-3, Da- ring-CS Brugge 3-1, Beerschot-Lierse SK 0-1. Anderlecht heeft zijn voorsprong ver groot en leidt met 40 punten uit 24 wed strijden. Standard staat met 34 punten uit 25 ontmoetingen op de tweede plaats. CS Brugge sluit de rij met 12 punten uit 25 wedstrijden. De uitslagen in de Spaanse voetbalcom petitie luiden: Sevilla-Sabadell 2-0, Elche-Betis Sevilla 1-1, Zaragoza-Pontevedra 2-0, Malaga-Ma jorca 2-1, Atletico Madrid-Cordova 2-0, Espanol-Valencia 2-0, Las Palmas-Real Madrid 1-2, Atletico Bilbao-Barcelona 1-0. Door de nederlaag tegen Atletico Bilbao raakte FC Barcelona 4 en 5 punten achter op Real Madrid en Atletico Madrid, die met respectievelijk 41 en 40 pnt de bo venste twee plaatsen innemen. Ondanks een langdurig overwicht Is Heracles er niet in geslaagd de voor sprong van één punt die de Almelose club in de eredivisie heeft op Elinkwijk te vergroten. Voor de rust sloeg Elinkwijk toe door Van Straalen, na de hervatting vergroot te Blauw de voorsprong tot 2-0. De voor treffelijke Utrechtse doelman De Bree kon daarna niet verhinderen dat ook hij twee maal werd gepasseerd, namelijk door kopballen van Stapper en Morsink, 2-2.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 13