Ministers op verkiezingspad Belastingverlaging of geld voor algemene voorzieningen „Afkoelingsperiode is nodig, maar hoe?" stemmen op No. 1 van lijst 8 EN DE UMOND H I S WA Nederlandse nonnen mogen kortere rokken dragen Kort eii bondig Brandstichting of lugubere grap? Mr. Van Hall voor televisie: Na inhaalpoging tegen boom: meisje omgekomen Veel bewolking DE STICHTING FORMULA VEE FILMAVOND t MAANDAG 21 MAART 1966 KIEZEN OF DELEN: Onvriendelijkheden De burgemeester van Amster dam, mr. G. van Hall, was zaterdagavond zo geëmotioneerd over de gebeurtenissen van die middag op de Prinsengracht, dat hij in de televisie-uitzending „Mies en scène" van zaterdag avond nietvin staat was de tien op zijn persoon betrekking heb bende vragen die op het pro gramma stonden, te beant woorden. EINDELIJK FRISSE WIND CHRISTEN DEMOCRATEN UNIE! (Mr. Dr. A. Zeegers, Amsterdam) CHRISTEN DEMOCRATEN UNIE! Haarlem 11e internationale watersport en kampeertentoonstelling 'n voorproefje van uw vakantie 18 t/m 27 maart V eisen-/J muiden Beverwijk se es -t (Van onze correspondenten) Bij de uitspraken die vooraanstaande politici tijdens 't afgelopen weekeinde op verkiezingsbijeenkomsten hebben gedaan zijn er enkele die opvallen door de uit eenlopende beoordeling van de wenselijk heid tot belastingverlaging. Vorige week heeft de voorzitter van de Tweede Kamerfractie van de Antirevo lutionaire Partij in de Tweede Kamer be toogd dat de belastingverlaging in ieder geval moet doorgaan. In het weekeinde is van regeringszijde verklaard dat het kie zen of delen wordt: de belastingverlaging zou ten koste moeten gaan van de alge mene voorzieningen die in de komende vijf jaar wenselijk en noodzakelijk zijn. Minister-president Cals heeft, spre kend in een verkiezingsbijeenkomst die de K.V.P. in samenwerking met de A.R.P. in Heerlen hield, een pleidooi ge houden voor de vele plannen die-het ka binet wil uitvoeren. „Men verwijt ons kabinet dat we te veel ineens willen doen. Ik zie dat meer als een compliment. Er moet namelijk zóveel gebeuren. Wij staan voor de keuze of de welvaart nog meer te bevorderen en noodzakelijke voorzieningen te laten rusten of voor de laatstgenoemde te zorgen. Wij menen de noodzakelijke voor zieningen te moeten kiezen. Dan maar iets minder ver op vakantie, een kleinere koelkast en een borrel of sigaartje min der dan in 1965", vond hij» Minister Den Uyl van Economische Za ken zei iets dergelijks op een bijeenkomst in "Deventer van de P.v.d.A. Omdat de reële welvaart voortdurend toeneemt (dit jaar naar verwachting vijf percent) volgens de minister een offer van het volk voor de gemeenschapsvoorzieningen vol komen verantwoord. De bewering dat de regering met het oog op de verkiezingen de beslissing over de loonstijging heeft aangehouden is vol komen onjuist, zei hij. De afspraken over de procedure zijn reeds in december ge maakt en de termijnen zijn gedeeltelijk in de wet vastgelegd. De minister noemde het een ernstige zaak een wettelijk vastgestelde belasting verlaging af te gelasten. „Maar men dient wel te beseffen dat gekozen moet worden tussen afzien van de verlaging per 1 januari 1967 of verhoging van an dere belastingen, dan wel vermindering van noodzakelijke voorzieningen ter alge mene behartiging". In de vele toespraken die vooraan staande K.V.P.- en P.v.d.A.-politici dit weekeinde hielden is ook de kwestie van de onderlinge verhouding tussen beide partijen ter sprake geweest. Premier Cals verdedigde het bestaansrecht van de confessionele partijen. De voorzitter van (Van onze redacteur in Amsterdam) De Nederlandse nonnen mogen korte rokken dragen. Dit is het gevolg van de verregaande vernieuwingen, die het twee de Vaticaanse concilie voor het klooster leven heeft voorgeschreven. De Zusters van Liefde van Tilburg, die ondermeer in het r.k. ziekenhuis van de H. Joannes de Deo aan het Westeinde te Den Haag werkzaam zijn, zullen als eersten haar lange zwarte habijten voor flatteuzere donkerblauwe, witte of grijze japonnen, die de benen onbedekt laten, verwisselen. Het is de bedoeling dat zusters van ande re congregaties dit voorbeeld op korte termijn zulleir volgen. De revolutionaire wijziging van de non nenkledij moet, aldus de generale over ste van de Zusters van Liefde, worden gezien als symbool van de grotere open heid ten opzichte van de wereld, die de kloosters zich nu kunnen permitteren. Be tekenden de zwarte wollen habijten nog een verhulling van alle lichamelijke ver schillen, in de nieuwe terlenka-japonnen worden de nonnen weer vrouw. De af sluiting van de wereld door de kap, die zelfs het uitzicht belemmerde, behoort nu tot het verleden. De nonnen mogen voort aan haar haar onder de nieuwe zogenoem de verpleegsterskap laten uitkomen, en zij kunnen zich veel gemakkelijker in hun nieuwe kledij bewegen, wat hun contact met de mensen ook gemakkelijker maakt. Enkele aan het generalaat van de zus ters van Tilburg verbonden handwerklera- ressen en twee leken hebben de nieuwe japonnen ontworpen. Het model komt vrijwel overeen met de modernere non- nenkledij, die al bij enkele Italiaanse en Amerikaanse congregaties is ingevoerd. De witte japonnen zijn in eerste instan tie bestemd voor zusters, die in ziekenhui zen werkzaam zijn, de grijze voor zusters die zich met huishoudelijk werk en bejaar denzorg bezig houden en de donkerblau- De Amsterdamse politie is het afgelo pen weekeinde opnieuw in staat van alarm gebracht door een (vermoedelijke) poging tot brandstichting. Gistermorgen om streeks half negen vond de 59-jarige we duwe W. van Boeklagen-Rozijn op een cocosmat in het portaal van het door haar en vier gezinnen bewoonde huis aan de Wagenaarstraat een petroleumvlek en twee afgestreken lucifers. De politie denkt echter in eerste instan tie aan een wel zeer lugubere grap. boekenDoekenuoektnOoekenf boekenboekenboekenbotkenl boekenboeken boekenboekenl boekenboekenboekenboekenl boekenboeken boekenboeken WIJ ONTVINGEN boekenboeken boekenboekenboekenboeken; boekenboekenboekenboeken boekenboekenboekenboeken boekenboekenboekenboeken we voor zusters, die zich in hoofdzaak aan het geestelijk leven wijden. Er zullen in de overgangsperiode ook zwarte jurken worden gedragen, die uit de tegenwoordige habijten vermaakt zul len zijn. Aan de nonnen wordt echter de mogelijkheid geboden om zelf een japon te kiezen. Het is dus iedere non toege staan om een donkerblauwe, een witte, of grijze jurk te dragen. Mede door de volledige hernieuwing van de kleding van de nonnen hoopt de rooms-katholieke kérk meer novicen aan te kunnen trekken. Het aantal geroepenen is namelijk sterk gedaald. Gaven zich in 1939 nog honderd novicen per jaar op, nu zijn het er nog maar acht. De zusters van Liefde van Tilburg, die in ons land 65 en buiten onze grenzen 42 kloosters be zitten hebben dan ook besloten om zich op langere termijn meer terug te trek ken uit de r.k. ziekenhuizen, scholen en bejaardencentra om voor leken plaats te maken. de P.v.d.A. noemde de samenwerking met de confessionele partijen een labiele zaak. Hij wees erop dat de confessionele partijen in 1967 weer de V.V.D. boven de P.v.d.A. kunnen prefereren. Minister Samkalden van Justitie, die sprak eeri bijeenkomst van de P.v.d.A. in Eindhoven, had soortgelijke critiek. Hij vond dat de coalitiepartners van de P.v.d.A. niet duidelijk zijn in hun steun. Als voorbeeld noemde hij de rede van drs. Schemelzer tijdens de vorige week gehouden partijraad van de K.V.P. Opvallend was de bijdrage die minister Luns dit weekeinde aan de politieke discus sie leverde. De K.V.P. liet deze bewindsman het woord voeren op het te Enschede ge houden Overijssels appèl van de K.V.P., waar hij o.m. zei te hopen op een spoe dige terugkeer van de C.H.U. in de re gering. Minister Luns brak een lans voor de vorming van één christelijke partij en wijdde critische woorden aan de door- braakpolitiek van de P.v.d.A. „Een geluk ken van deze politiek zou géleid hebben tot afbraak van de christelijke beginse len", meende hij. Onvriendelijke woorden tot de Partij van de Arbeid richtte ook staatssecreta ris Bartels van Volksgezondheid, die in een bijeenkomst van K.V.P.-jongeren in Den Haag de socialisten ervan beschul digde in hun propaganda met andermans veren te pronken. Ook „Zo is het" is het afgelopen week einde weer ter sprake gebracht en wel op een K.V.P.-bijeenkomst in Arnhem, waar minister De Jong van Defensie een groot aantal partijgenoten toesprak* De be windsman vond „dat men het program ma krachtig moest inkapselen". Maar van censuur bleek hij niet gediend. „Per soonlijk zie ik geen reden tot maatrege len", zei hij. Burgemeester Van Hall zoals hj zaterdagavond op het scherm ver scheen in het programma Mies en Scène. In plaats daarvan sprak hij over wat er 's middags in de hoofdstad was ge beurd. Hij zei onder meer: „Politie-agenten zijn mannen in uni form. En eigenlijk het uniform ziet men alleen. Maar achter dat uniform zit de mens net als u of ik. Zij leven onder een ontzettende spanning. En stelt u zich nu Advertentie door die muffe, halfslachtige Nederlandse partijpolitiek Eindelijk dan toch de langverwachte nationale Nu behoeft geen kiezer meer uit,protest thuis te blijven, zoals 60.000 kiezers deden brj de Rijnmondverkiezingen En hij houdt 10.boete in zijn zak Nu behoeft niemand meer blanco of opzettelijk ongeldig te stemmen, zoals ruim 20.000 kiezers deden bij de Rijnmond-verkiezingen En u stemt voor uw plezier GEEN ENKELE STEM BEHOEFT DITMAAL VERLOREN TE GAAN, omdat iedereen, die óók politiek nog vooruitstrevend en jong van hart is, nu kan Een vooruitstrevend, modern, eigentijds, fris en jeugdig democratisch poli tiek beleid op algemeen christelijk-oecumenische grondslag kunt u vanaf heden beslist verwachten, indien u uw stem en steun geeft aan de Alle inlichtingen per omgaande via Postbus 122, Hilversum. Steunt allen ons verkiezingsfonds met een (mogelijk fiscaal aftrekbare flinke gift voor ons landelijk verkiezingsfonds op giro 42223 van de Ned. Middenstandsbank N.V. te Hilversum ten gunste van C.D.U.-Nederland Hartelijk dank aan alle gevers tot dusver eens voor: zoals vanmiddag gebeurd is op de Prinsengracht. Een Joodse agent die uitgescholden wordt als lelijke S.S.-er. MIES BOUWMANIs het niet verschrik kelijk dat op dit moment een Joodse agent een sabel in de hand heeft? MR. VAN HALL: Ja, dat is natuurlijk het punt. Maar de politie staat altijd te genover een geweldige overmacht. Het is altijd zo dat acht of twaalf agenten misschien tegenover honderden staan. Dan zegt men: ze" moeten die jongens ar resteren. Maar ga eens met je twaalven 300 mensen arresteren!" De burgemeester had brieven gekregen van ooggetuigen, die op 10 maart op Ro- kin en Westermarkt stonden. Zij schre ven: „Er was daar een joelende menigte die een half uur lang de agenten uit schold voor facisten, voor S.S.-ers, voor moordenaars." „Als ik tegen één man zo'n uitdrukking zou gebruiken dan zou ik onmiddellijk voor de rechter gedaagd worden en waarschijnlijk honderd gulden boete krijgen," aldus mr. Van Hall. „Die agenten zijn pas gaan optreden toen er vernielingen plaats vonden. Een agent, die vier jaar lang in hét ene concentra tiekamp na het andere gezeten heeft, die eindigde in Buchenwald en daar zeventig pond lichter uit is gekomen, wat denkt zo'n man, als hij op die manier uitge scholden wordt? Wat dan als die man har der optreedt dan u of ik zouden willen?" De burgemeester hoopte op een afkoe lingsperiode bij beide partijen. „De bevol king verwacht dat de politie orde schept. Maar als men begint met auto's omver te gooien en te vernielen en dergelijke, moet ik dan tegen de politie zeggen: Blijf maar liever weg en laat ze maar hun gang gaan." MIES BOUWMAN: Ik dacht dat dat niet het punt was. Ik dacht dat de opwinding tegen de politie op dit moment was: de sabel en de bullepees. MR. VAN HALL: „Daar beginnen ze pas mee als ze moeten optreden omdat er anders hele erge ordeverstoringen ko men. En dat is het angstige wat ik in de ze zaak vind, dat beide partijen steeds meer in opwinding komen en er kan een moment komen dat er ongelukken gebeu ren, dat er doden vallen. En als die op winding zo doorgaat dan kon dat wel eens gebeuren." MIES BOUWMAN: Gelooft u daarom niet dat er snel iets gebeuren moet, bur gemeester? VAN HALL: om een afkoelingsperiode te vinden?" MIES BOUWMAN: Ik geloof dat de eer ste stap nu aan de politie is. Indringer. In Rotterdam is een 63-jarig« Rotterdamse weduwe in haar beneden huis overvallen door een jongen van on geveer 18 jaar. Hij drukte haar mond dicht, maar de vrouw wist een bloemen- vaas door de ruit te gooien. Buren die te hulp snelden, zagen de indringer nog juist weglopen. Fabriek uitgebrand. In Schoonebeek is zaterdagmiddag de kunstharsfabriek Scado-Areher-Daniesl uitgebrand. Het kantoorgebouw kon worden behouden. Gasverstikking. In Nijmegen is een 17- jarig meisje in de douchecel overleden door gasverstikking. De ouderlijke wo ning was donderdag aangesloten op aardgas. De geiser, die de douche van warm water voorziet, was nog afgesteld op stadsgas. Bij een verkeersongeval ombij Sevenum (Limburg) is vannacht de 21-jarige mej. A. Jansen uit Sevenum om het leven gekomen. Drie personen werden ernstig gewond. De auto, waarin het meisje als verloofde van de bestuurder meereed, schampte bij een inhaalmanoeuvre de ingehaalde auto, kwam in de berm en botste tegen een boom. Het meisje was op slag dood." Op het verkeersplein Oudenrijn bij Utrecht zijn vanmorgen twintig auto's bij aanrijdingen betrokken geweest. Verschei dene wagens werden totaal vernield. Enke le inzittenden moesten naar ziekenhuizen worden overgebracht. Vanmorgen is tussen Culemborg en Beesd een personenauto met vier Duitsers in een sloot gereden. Een naast de bestuur- deb zittende 22-jarige automonteur uit München-Gladbach, werd zo ernstig ge wond, dat hij korte tijd later is overleden. De andere inzittenden liepen lichte ver wondingen op. Advertentie nodigt u hierbij uit voor de op WOENSDAG 23 MAART a s. in de Hildebrandzaal van Café- Restaurant Brinkmann, Grote Markt, Haarlem. Aanvang 8.30 uur. 3 Autorace-films in kleur wor den vertoond. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Op treden van het Nederlands Danstheater. Dinsdag 20 u.: Haarlems Toneel Ensemble met „Het boek van de maand". Concertgebouw, dinsdag 20.15 u.: Con cert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends Solist: Ruggiero Ricci (viool). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 15 en .16 u.: „Het huwelijk van onze kroonprinses", al; 19 en 21.15 u.: „007 in Operatie Bloody Mary", 18 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Vijf maal na middernacht", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De tijger lust ze wel", 18 j. Advertentie „Apartheid een wijze voorzorg" is als tweede druk verschenen bij de Uitgeverij N.V. DE BANIER in Utrecht. Het is ge schreven door dr. F. C. Dominicus. „Het rassenvraagstuk in de moderne wetenschap" is verschenen in de STER RENSERIE bij C. DE BOER JR en PAUL BRAND in Hilversum. De samensteller is Juan Comas, die medewerking ontving van verscheidene publicisten. Wouter Gortzak verzorgde de vertaling. Bij de Uitgeverij BEKKING in Am sterdam is verschenen „De Marionetten spelers", een onderzoek naar die organi saties en lichamen die te maken hebben met de pogingen om de blanken in Afrika te verdrijven. De samenstellers zijn Ha rold Soref en Ian Greig en I. Peters Zeldenthuis verzorgde de vertaling. schepen in alle prijsklassen tenten in velerlei variëteiten gepavoiseerde boten-schouw accessoires en toebehoren AMSTERDAM geopend van 10 -17 uur en van 19.30 - 22.30 uur zondagen: 10-18 uur toegang: f 2,50 Luxor, 14, 19 en 21.30 u.: „Mary Pop pins", a.l. Minerva, 20.15 u.: „The rope", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Top- secret Djiboeti", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Horror 18 j. - Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het Ip- cress dossier", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal (Grote Markt): Expositie van werk van Hannes Postma. Dagelijks van 10 tot 17 u. en 's zondags van 13 tot 17 u Tot 20 maart. Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' mees terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u; zondag van 13 tot 16 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen van Jaap Kruyff. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u en 20 tot 22 u Artificia (Heemstede): Expositie van werk van de schilder Bob Buys en ^e beeldhouwer Hubert van Lith. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. Tot 25 maart. Galerie „De Kastanjeloot", (Wiistelaan 32, Santpoort): Expositie van aquarellen en tekeningen van Clara de Jong. Dage lijks van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 unr. Op zondag van 13 tot 17 uur. Van 6 tot 28 maart. De Waag (hoek Spaarne/Damstraat): Expositie van werk van Roelof Klein en Jah v. d. Veer. Op werkdagen van 12 tot 17 u. en op zaterdag van 10 tot 17 u. Tot 3 april. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags ge sloten. Expositie van werk van Robbert de Bakker. Tot 28 maart. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 1^ tot 17 u. Stadsschouwburg. In de wandelgangen expositie van schilderijen van Michèl van Overbeeke. Archiefgebouw (Jansstraat 40): Ten toonstelling „Haarlems Stadsbestuur van af 1245". Dagelijks van 9 tot 12.30 uur. 1 Tot 30 april. MAANDAG 21 MAART City, 20 u.: „My fair Lady". Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden van 19 tot 22.30 uur: Ruilbeurs. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cantrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur? Galerie de Kastanjeloot, Wiistelaan 32 Santpoort, van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur: Expositie van aquarellen en teke ningen, vervaardigd door Clara de Jong De tentoonstelling duurt tot en met 27 maart. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45. DINSDAG 22 MAART City, 14, 15 en 16 uur: „Het huwelijk van prinses Beatrix"; 20 uur: „My fair Lady1 „De Haven", Santpoort, 14.15 uur: Forum over „Kopen en verkopen met plezier" door Ned. Ver. van Huisvrouwen. Oud-Katholiek Verenigingsgebouw, Ka naalstraat, 14 uur: P. van Deenen met ver- keersvoorlichting voor bejaarden. Sportpark „Schoonenberg", 15.15 uur Voetbalwedstrijd Velsens politie-elftal-Real Club «Deportivo Eurocasa". Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan 20 uur: „Ouderavond Willem de Zwijger- school." Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21.15 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 uur. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting, spreekuur leidster: van 9.30 tot 12 uur in de Willebrordstr. 102 te IJmui den, telefoon 02550-7715. Federatie Bejaardenzorg Velsen, sociaal advies voor bejaarden, spreekuren: IJmui den en omgeving, van 9 tot 10 u. in het Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, tel. 02550-5010; Velsen-Noord, van 11 tot 12 u. in de gemeentelijke vergaderzaal aan de Smidt van Gelderstraat 5, tel. 02510- 2550; Santpoort, van 15 tot 16 u. in het gebouw Cusa, hoofdstraat 117, Santpoort- Noord, tel. 02580-8014; verder volgens af spraak; secretariaat: Hoofdstraat 117, Sant poort-Noord. MAANDAG 21 MAART Kennemer Theatei 19 en 21.15 Agent 077, Operatie Lissabon". Luxor Theater, 19 en 21.30 uur: Infedelta". uur: ,Alta WWWWWWWWWWWWWWWmiWWWWWKWIfWWWWWIIW Het K.N.M.I. deelt mee: Het hogedrukgebied, dat het afgelopen weekeinde voor fraai lenteweer zorgde, Ja, maar is het mogelijk I h?eft zich teruggetrokken naar het zeege- bied ten zuiden van Ierland. Een nieuw hogedrukgebied trok over de oceaan in de richting van de Britse eilanden. Tussen beide druksystemen nadert een oceaanfront met een regenzone. Ver wacht wordt dat dit front maandagavond en -nacht ons land met enige regen zal passeren. Achter het front stroomt met iets krachtiger wind uit westelijke tot noordwestelijke richting onstabiele oceaanlucht binnen, waarin de bewolking veranderlijk zal zijn en enkele buien kun nen voorkomen. De afgelopen nacht vroor het in het binnenland enkele graden. De kans op nachtvorst is de komende nacht W.B. Theater, 20 uur: „Het kabinet van Cslifisri" op,™. 20 uur: Feestelijke bijeen-1 komst Postzegelclub. De Opgang, 20 uur: De heer P. van Za- linge spreekt voor Chr. Vrouwenbond. bied, dat naar de Britse eilanden onder weg is, zal waarschijnlijk in omvang afne men, omdat aan zijn noordflank nieuws Huize Scheybeek, 20 uur:Toneelcursus depressies dit hogedrukgebied aantasten, voor jongeren, o.l.v. Gelyn Molier. Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie schilderijen, tekeningen en aquarellen door Freek van den Berg, geopend van 9-18 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. ge opend van 7-17.30 uur en 18-21.30 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum phiusstraat, te bezichtigen van 19-21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat ^hssmgen 70, geopend 15-17.30 en 18-21.30 uur. R.k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-18 en 19-21.30 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.k'. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meeresteiu, openbare leeszaal geopend van 14-16.30 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16.30 uur. DINSDAG 22 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Het vlees is zwak". Luxor Theater, 19 en 21.30 uur: „Alta Infedelta". Gebouw K.SA., Peperstraat, 20 uur: Uit voering Kindergeluk met „De dertiendi fee". De Opgang, 20 uur: IJmond Bubbelacht, wedstrijdfilms voor B-klasse. De Schans, 20 uur: „Doe het zelf'-avond voor Vrouwenbeweging Ned. Katholiek Vakverbond. Huize Scheybeeck, 19.30 uur: Cursus Creatief spel voor jongeren van 13 t/m 15 jaar, o.l.v. Saskia Verwayen. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 16.30 uur: jeugdcursus boetseren en beeld houwen; 20 uur: idem voor ouderen, door Kennemerstaten. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84. ge opend van 7-17.30 uur; 20-21.30 uur. Stichting voor Huishoudelijke- en Ge zinsvoorlichting. Akerendamlaan 16, tel. 24267, spreekuur elke dinsdagmorgen van 10-11 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie schilderijen, tekeningen en aquarellen door Freek van den Berg, geopend van 9- 13 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4. tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr. 70, geopend van 15-17.30 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14-16.30 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16.30 uur. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland BD 5 f" ■S O 'S CO C £2 Den Helder half bew. wzw 8 5 Ypenburg mist wzw 9 1 Vlissingen licnt bew. zw 8 3 Eelde mist wzw 10 0 De Bilt mist zw 10 -2 Twente zw. bew. zw 10 -1. Eindhoven licht bew. wzw 12 -2 Z.-Limburg licht bew. zzw 9 -1 Helsinki licht bew. wnw 5 -2 Stockholm zw. bew. windst. 7 -2 Oslo zw. bew. windst. 9 1 Kopenhagen regen wzw 7 4 Aberdeen onbewolkt wnw 13 4 Londen zw. bew. w 14 1 Amsterdam mist zzw 9 0 Brussel licht bew. windst. 12 0 Luxemburg onbewolkt w 9 -2 Parijs onbewolkt windst. 11 -3 Bordeaux onbewolkt windst. 12 •3 Grenoble onbewolkt windst. 11 Nice onbewolkt nnw 16 Berlijn onbewolkt zw 9 -1 Frankfort onbewolkt windst. 9 -6 Miinchen onbewolkt 'z 5 4 Zürieh onbewolkt windst. 7 -3 Genève onbewolkt windst. 7 -4 Locarno onbewolkt windst. 11 -3 Wenen hcnt bew. zw 6 Innsbruck onbewolkt. windst. 8 -4 Belgrado onbewolkt zzw 6 -4 Athene zw. bew. nno 17 7 Rome zw bew. no 16 5 Barcelona onbewolkt nnw 15 4 Madrid onbewolkt windst. 12 -2 Mallorca regen ono 13 4 Lissabon onbewolkt no 17 9 Dinsdag 22 maart Zon op 06.39 uur; onder 18.56 uur. Maan op 07.13 uur; onder 19.14 uur. Maanstanden Nieuwe maan 22 maart 05.47 uur Eerste kwartier. 29 maart 21.44 uur Hoog en laag water in Jmuiden Maandag 21 maart Hoog water 3.42 uur en 15.54 uur. Laag water 11.42 uur en uur. Dinsdag 22 maart Hoog water 4.13 uur en 16.25 uur. Laag water 0.01 uur en 12.18 uur. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van Het hoog en laag water te Zandvoort is 15-18 en 19-21 uur. 110 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2