Morgen kiezen wij nieuwe provinciale besturen Uitslag is van belang voor samenstelling van de Eerste Kamer Premier Cals discussieerde met provo's Wat 't zwaarst weegt... geeft de doorslag bij de PvdA. R HAARLEM EN DE IJMON Kort en bondig POLITIEKE OPINIEPEILING F ractievoorzitter s willen rust in Amsterdam Doden in het verkeer Doofstomme vrouw aangerand Pyromaan gearresteerd in Wassenaar „Prinses Beatrix trouwt" „Gouden" zwembad voor Serooskerke Kans op wat regen uw matras Haarlems matrassenhuis DINSDAG 22 MAART 1966 Wat heb je aan een goede woning, als je kinde ren tussen auto's spelen omdat er geen speel plaatsen zijn. Wat heb je aan een duur betaalde brommer of auto als je er niet veilig mee kunt rijden en gere geld vast zit in het verkeer. Wat heb je aan een hengel als er geen vis meer leeft in het water en de buitenlucht stinkt naar zwavelwaterstof. Wat heb je aan een week-end als je op het strand precies een vierkante meter ruimte hebt voor je hele gezin. Wat heb je aan een kortere werkweek als er geen voldoende sportvelden en zwembaden zijn. Wat heb je aan ziekenfondsen en sociale ver zekeringen als er niet voldoende ziekenhuizen zijn, als je uren moet wachten in de polikliniek. Kortom, wat heb je aan welvaart zonder ge meenschapsvoorzieningen! Daar gaat het om morgen, want ook bij de Statenverkie zingen wegen de gemeenschapsvoorzienin gen het zwaarst. De P.v.d.A. heeft aan het regeringsbeleid een forse stoot in deze richting gegeven. Zorg dat het nu ook wordt voortgezet. Kies morgen P.v.d.A., want Haarlem te dun of versleten laat het ons even weten profiteer van onze inruilactie 10,— tot 25,— voor uw oude spiraal of ledikant. V elseti'lJ muiden Beverwijk WEERRAPPORTEN z a zw vm'v; bVt De meerderjarige burger moet zich morgen volgens de Kieswet bij een stembureau in zijn gemeente melden om deel te nemen aan de verkiezing van Provinciale Staten. Hoewel het dus morgen allereerst gaat om de 655 mannen en vrouwen, die straks onze elf provincies moeten besturen, hebben de verkiezingen toch nog een wijdere strekking. De uitslag geeft niet alleen een tussentijdse opiniepeiling over de landspolitiek, maar be ïnvloedt ook de samenstelling van de Eerste Kamer, die in ons staatsbestel indirect wordt gekozen door de Provinciale Staten. De stem, die men morgen uitbrengt, heeft dus een dubbel gewicht. De Provinciale Staten hebben tot taak de provincie te besturen. Maar in de praktijk hebben ze er geen dagwerk aan. In de eerste plaats is het dagelijks be stuur van de provincie in handen van Ge deputeerde Staten, een college van zes ge salarieerde bestuurders, maar bovendien is de provincie niet meer wat Zij bijvoor beeld was onder de Republiek der Ver enigde Nederlanden: machtige, souverei- ne staten, die geen invloed van buitenaf duldden. Hoewel er een kentering te be speuren is in de oude vrees voor het pro vincialisme, is de provincie toch nog al tijd een instelling met een beperkte taak die tussen twee veel krachtiger lichamen is geschoven: de gemeente en het rijk, De leden van de Provinciale Staten ko men meestal niet vaker dan twee keer per jaar in een zitting van enkele dagen bijeen. Via de commissies van bijstand worden zij wel enigszins bij de besluitvor ming betrokken, maar in wezen wordt van hen slechts bekrachtiging van die be sluiten gevraagd. Het gaat zelden om spectaculaire besluiten. Als de provinciale begroting wordt be handeld, wordt het echter interessanter. Dan is er de kans een visie te ontvou wen op het te voeren beleid. Dan gaat het om de ruimtelijke ordening van de r (Van onze parlementaire redactie) Minister-president Cals heeft de Am sterdamse provo's gisteren opgeroepen om hun critiek niet langer op ondemocra tische manier te uiten. Tijdens een zeer rumoerige verkiezingsbijeenkomst van de K.V.P. te Amsterdam zei mr. Cals dat de provo's al te vaak geneigd zijn om zich op voorhand tegen de overheid te keren. Zij gaan er van uit dat de overheid tegenpartij is en zich niet laat leiden door het algemeen belang. Daarmee geven zij blijk van een ondemocratische instelling. De minister-president voegde er aan toe dat deze gezagsondermijnende houding niet alleen bij de provo's voorkomt maar ook bij verschillende dagbladen die zich tegen de politie keren. Mr. Cals schaar de zich achter burgemeester Van Halls oproep tot een afkoelingsperiode en pleit te voor een terughoudendheid in de be richten. De minister-president raakte tijdens zijn verkiezingsrede herhaaldelijk in discussie met her en der tussen het publiek ver spreide provo's. „U bent bewust bezig met het vormen van een mythe dat provo's belhamels zijn", riep een van hen. Mr. Cals reageerde niet snel op deze opmerking en verontschuldigde zich voor zijn trage reactie met te wijzen op zijn vermoeidheid. „De laatste drie weken zijn erg vermoeiend geweest voor een minis ter-president." „Voor de provo's ook". Mr. Cals: „ja, maar die kunnen mor gen in hun bed blijven liggen." Toen het gelach was weggestorven ant woordde een van de provo's: „De minis ter-president heeft zich op een geweldige manier laten provoceren. Het is helemaal niet waar dat buitenlandse persorganen ons betaald hebben. Dat gerucht hebben wij doelbewust verspreid om de B.V.D. erin te laten lopen." Even later kwam het weer tot een op vallende interruptie toen mr. Cals zei dat de provo's hun bezwaren op de in de de mocratie gebruikelijke wijze tot uiting moesten brengen en zich niet door op rel letjes beluste figuren moesten laten uit buiten: „U bent zelf begonnen met provoceren door Amsterdam te kiezen". Mr. Cals: „critiek hierop wil ik niet uit de weg gaan. Maar geen enkel gezag, ook niet het Nederlandse kan het accepteren dat als bevoegde instanties een democra tisch besluit hebben genomen daarentegen met ondemocratische middelen wordt ge protesteerd." Mr. Cals oogstte met deze uitlating lang durig instemmend applaus. Aan het slot van zijn betoog richtte de minister-president zich geheel en al tot de provo's in de zaal: „Eén ding zou me bijzonder lief zijn", zei hij, „Namelijk dat we de problemen die de jeugd zo intens bezighouden openlijk met elkaar zullen kunnen bespreken. Voor de jeugd zal dat niet zo makkelijk zijn maar voor ons volwassenen zal het nog veel moeilijker lijn." Tijdens de verkiezingsbijeenkomst in Amsterdam, waar premier Cals het woord voerde, was de heer Koe koek, leider van de Boerenpartij, een van degenen, die gretig inter rumpeerden. Tenslotte voegde mr. Cals hem toe: „Meneer Koekoek, u bent hier welkom, zolang u niet interrumpeert". Toen de heer Koe koek na de toespraak vart de heer Cals een discussie wilde beginnen weigerde de heer Cals verdere dis cussie en werd de bijeenkomst be sloten. Pas door het doven van de lichten slaagde men er in de talrijke aspirant-debaters uit de zaal te krijgen. provincie (wegen, bruggen, huizen, re creatie), om de cultuur (subsidies voor muziek, ballet en toneel) om de volksge zondheid (streekziekenhuizen, bejaarden oorden), om de zuivering van lucht en water, kortom zaken waarbij iedere bur ger is geïnteresseerd. Maar die kans doet zich meestal maar één keer per jaar voor, tenzij een streekplan in behandeling komt of een bestemmingsplan. Het aantal leden van Provinciale Sta ten is in de Provinciewet van Thorbecke geregeld en varieert met het aantal in woners. Zeeland heeft er bijvoorbeeld 43, Zuid-Holland daarentegen 83. De nieuw gekozen statenleden treden pas de eer ste woensdag in juni in functie. Zij kie zen dan de zes Gedeputeerden uit hun midden. De Commissaris der Koningin wordt voor het leven benoemd door de Kroon. Hij is tevens belast met de hand having van de openbare orde. In geval van oproer kan hij bijvoorbeeld militaire hulp inroepen. Hij heeft het toezicht op de ambtelijke verrichtingen van de bur gemeesters en adviseert de rijksoverheid bij benoèmingen en onderscheidingen. De taak van de Gedeputeerden in de provincie is belangrijker dan die van de wethouders in de gemeente. Zij be schikken naast hun autonome taak als uit voerder van de provinciale verordeningen over een flink stuk zelfbestuur. Ook heb ben zij het toezicht op de verschillende provinciale diensten, zoals waterstaat en planologische dienst, twee instellingen die de laatste jaren enorm in omvang zijn toegenomen, hetgeen bewijst dat de acti viteit der provincies groeiende is. Het ziet er naar uit dat de pro vincie bezig is zich een nieuwe plaats in het staatsbestel te veroveren, die een groeiend besef van provinciaal burger schap tot gevolg lijkt te krijgen. Wat dat betreft zijn de verkiezingen van mor gen stellig meer dan alleen een tussen tijdse opiniepeiling over de landspolitiek. De fractievoorzitters in de gemeente raad van Amsterdam hebben als hun mening uitgesproken dat er onverwijld een einde moet komen aan alle vormen van ordeverstoring, omdat zij onver enigbaar zijn met de spelregels van de democratische meningsvorming. Op een door de heer A. Verheij (CPN) belegde bijeenkomst onderschreven zij de opvatting van burgemeester Van Hall dat een afkoelingsperiode noodzakelijk is. De VARA heeft al bekend gemaakt dat zij zich in haïar berichtgeving aan de op vatting over een noodzakelijke afkoelings periode zal houden. De CPN heeft burgemeester Van Hall in een telegram het verlangen kenbaar gemaakt dat „de agenten die zich mis dragen hebben uit dienst worden genomen en de commissaris die de verantwoorde lijkheid draagt onmiddellijk wordt ge schorst." Als er doden zouden vallen zal het districtsbestuur alles in het werk stelleh om de arbeiders in de bedrijven in actie te brengen. De oerprovo Robert Jasper Grootveld heeft zich teruggetrokken als kandidaat voor de gemeenteraad van Amsterdam. Hij zegt het volledig met burgemeester Van Hall eens te zijn. „Dit is een lawi ne die niet meer te stuiten is. Ik ga nu alleen nog maar schilderen" heeft de an- ti-rookmagiër gezegd. Advertentie 'Welvaart'? •n vlot v»rk#ff »r« lucht sp«»lpl*iUtn sporfg»l«g«nh*i4 riokonhuutti Op de weg tussen Renswoude en Scher- penzeel is gisteravond een auto tegen een boom gebotst. De drie inzittenden zijn om het leven gekomen. Het waren de 64- jarige heer D. J. Wagenaar, zijn 61-jarige echtgenote J. Wagenaar-Kranenburg en hun 32-jarige zoon W. J. M. Wagenaar, allen uit Soest. De 76-jarige J. Bouma uit Leeuwarden is om het leven gekomen, toen hij op rijksweg 9 (Franeker-Leeuwarden) in Menaldumadeel werd aangereden door een personenauto. Nabij de Sint Jansbrug in Groningen is de 72-jarige wielrijder R. Akkerman uit Groningen aangereden door een bestelauto met dodelijk gevolg, in Oisterwijk is de 42-jarige P. van den Brandt uit Udenhout omgekomen, toen hij door een auto werd aangereden. De 36-jarige Turk Irfan Saijin is bij Naarden aangereden door een auto en om gekomen, de negenjarige Boudewijn Tak ken uit Driebergen werd op slag gedood toen hij in zijn woonplaats door een vrachtauto werd aangereden. De tachtig jarige heer W. Schuit uit Utrecht is tegen de achterkant van een bus opgelopen. Hij overleed later in het ziekenhuis. De 41-ja- rige J. Violen uit Breda is in die plaats door een busje aangereden en omgeko men. APELDOORN Een vrachtwagen chauffeur en zijn bijrijder hebben 's nachts bij Putten een doofstomme vrouw, die van hen een lift had gekregen, aan gerand en vervolgens uit de auto gegooid De man van de vrouw, die ook mee zou liften, was al spoedig buiten de wagen gezet. In samenwerking met de politie van Ermelo, Putten en Bunschoten heeft de Apeldoornse recherche de mannen nog dezelfde nacht weten te arresteren. De Wassenaarse politie heeft een 25-ja- rige ongehuwde inwoner van de buurt schap Kerkehout gearresteerd, die in elf dagen acht branden heeft gesticht. De man heeft als motief opgegeven dat hij er genoegen aan beleefde als er brand was en dat hij het fijn vond als de politie en de brandweer in touw moesten komen moet loeiende sirenes, zwaailichten en gierende auto's. De pyromaan, die niet eerder met de politie in aanraking was gekomen, is ingesloten. Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Con cert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solist: Ruggiero Ricci (viool). Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Haar lems Toneel Ensemble met „Het boek van de maand". Woensdag 19.30 u.: Interscho- lair Jeugdtoernooi. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 15 en 16 u.: „Het huwelijk van onze kroonprinses", a.l.; 19 en 21.15 u.: „007 in Operatie Bloody Mary", 18 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „Vijf mijl voor midder nacht',, 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De tijger lust ze rauw", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.30 u.: „Mary Pop- pins", a.l. Minerva, 20.15 u.: „The rope", 18 j.; woensdag 14.30 u.: „Avonturen van Pietje Bell", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.30 u.: „Top- secret Djiboeti", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Horror", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het Ip- cress dossier", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' mees terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 10-17 u. en zondags van 13-17 u. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u; zondag van 13 tot 16 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen van Jaap Kruyff. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u en 20 tot 22 u. Artificia (Heemstede): Expositie van werk van de schilder Bob Buys en de beeldhouwer Hubert van Lith. Dagelijks van 9.30 tot 18 u. Tot 25 maart. Galerie „De Kastanjeloot", (Wüstelaan 32, Santpoort): Expositie van aquarellen en tekeningen van Clara de Jong. Dage lijks van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Op zondag van 13 tot 17 uur. Van 6 tot 28 maart. De Waag (hoek Spaarne/Damstraat): Expositie van werk van Roelof Klein en Jan v. d. Veer. Op werkdagen van 12 tot 17 u. en op zaterdag van 10 tot 17 u. Tot 3 april. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags ge sloten. Expositie van werk van Robbert de Bakker. Tot 28 maart. Archiefgebouw (Jansstraat 40): Ten toonstelling „Haarlems Stadsbestuur van af 1245". Dagelijks van 9 tot 12.30 uur. Tot 30 april. Advertentie prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur thuis h. de graaff grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 DINSDAG 22 MAART City, 20 u.: „My fair Lady". Stadsschouwburg, 19.30 uur: Jaarlijkse gymnastiekuitvoering door de Chr. Gym nastiekvereniging IJmuiden. Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, 20 uur: „Ouderavond Willem de Zwijger- school." Galerie de Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Santpoort, van 19 tot 21 uur: Expositie van aquarellen en tekeningen, vervaardigd door Clara de Jong. De tentoonstelling duurt tot en met 27 maart. WOENSDAG 23 MAART City, 14, 15 en 16 uur: „Het huwelijk van prinses Beatrix"; 20 uur: „My fair Lady". Herv. Kerk, Kanaalstraat, 20 u.: „Mat- thaus Passion", met medewerking van het Noordhollands Philharmonisch Orkest. Concordia, 20 u.: Feestavond Papier fabriek Velsen-Noord. Galerie de Kastanjeloot, Wüstelaan 32, Santpoort, van 10 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur: Expositie van aquarellen en teke ningen, vervaardigd door Clara de Jong. De tentoonstelling duurt tot en met 27 maart. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur; fili aal Velsen-Noord: 14.30-17.30 uur; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek) 14.30-17.30. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeek weg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.;filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. DINSDAG 22 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Het vlees is zwak". Luxor Theater, 19 en 21.30 uur: „Alta Infedelta". Gebouw K.SA., Peperstraat, 20 uur: Uit voering Kindergeluk met „De dertiende fee". De Opgang, 20 uur: De beste 8mm films uit Europa. De Schans, 20 uur: „Dm het zelf'-avond voor Vrouwenbeweging t4ed. Katholiek Vakverbond. „Duinwijck", Duinwijklaan, 20 u.: Bij eenkomst katholiek Vrouwengilde. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 uur; 20-21.30 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie schilderijen, tekeningen en aquarellen door Freek van den Berg, geopend van 9 13 uur. Huize Scheybeeck, 19.30 uur: Cursus Creatief spel voor jongeren van 13 t/m 15 jaar, o.l.v. Saskia Verwayen. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104 16.30 uur: jeugdcursus boetseren en beeld houwen; 20 uur: idem voor ouderen, door Kennemerstaten. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21 Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstr 70, geopend van 15-17.30 uur. R.k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-18 en 19-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14-16.30 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16.30 uur. WOENSDAG 23 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Het vlees is zwak". Luxor Theater, 19 en 21.30 uur: „Alta Infedelta". Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, Cursus handenarbeid voor de jeugd; 20 uur: idem voor ouderen, door Kennemer staten. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-10 uur; 10-11 uur; (dames- zwemmen); 11-13 uur; 13.30-15 uur en 15.30-17.30 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie schilderijen, tekeningen en aquarellen door Freek van den Berg, geopend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 u. en van 19-21 u. R.k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur en 15-18 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14-16.30 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16.30 uur. Prof. L. Troost overleden. In Wassenaar is in de ouderdom van bijna 71 jaar overleden prof. ir. L. Troost, oud-hoog leraar van het Massachusets Institute of Technology te Cambridge en jarenlang voorzitter van de Nijverheidsorganisatie TNO. Verder was hij hoogleraar in de scheepsbouwkunde aan de Delftse T.H. en directeur van het Scheepsbouwkundig Proefstation te Wageningen. Stormvloedschade in de Biesbosch. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft, mede namens de minister-presi dent en de minister van Financiën, medegedeeld, dat de schade aan de pol derkaden in de Biesbosch, veroorzaakt door de stormvloeden van 30 november en 10 december, wordt geraamd op 2,5 miljoen gulden. Aan verwondingen bezweken. In het stads- en academische ziekenhuis te Utrecht is maandag de 51-jarige heer J. van Boeijen uit Baarn overleden. Bij het laden van papierrollen op het in- rustrieterrein te Soest was hij verleden week zeer ernstig gewond toen hij pa pierrollen met een gewicht van twaalf duizend kilogram over zich heen kreeg. In de uitgave van „Prinses Beatrix trouwt" uitgegeven door H. J. W. Becht's Uitgeversmaatschappij n.v. in Amster dam en Van Holkema Warendorf in Bussum, is aandacht besteed aan de fees telijkheden van de tiende maart en aan het leven van prinses Beatrix en haar gemaal. Het eerste gedeelte bevat een verslag van de bruiloft en vele foto's. „Van kind tot kroonprinses" is het twee de deel van het boekje, „De man die het werd" een volgend en tot besluit zijn in de uitgave foto's opgenomen van mei 1965 (rumoer rond een romance) tot maart van dit jaar. „Prinses Beatrix trouwt" is een docu mentaire van Otto Kuijk en Bart van Veen in samenwerking met De Telegraaf en Nieuws van de Dag. Dankzij de goudvondst van boer Chris- tiaanse hebben de inwoners van Seroos kerke gisteren met de bouw van een eigen zwembad kunnen beginnen. Over de honderdduizend gulden, die hiermee ge moeid zijn, maakt niemand zich meer druk. De muntenopbrengst, die voor de helft in de gemeentekas terecht komt, heeft alle financiële zorgen van de vroe de vaderen over het bad verdreven. De gouden oogst was er tevens de oorzaak van dat het college van G.S. zo vlug met de goedkeuring klaar stond. De dorpsbewoners zelf dragen ook een steentje bij om het bad zo vlug en zo goedkoop mogelijk aan te leggen. Velen hebben aangeboden geheel vrijwillig hun vrije uurtjes aan de bouw van het bad te besteden, om er van de zomer al een duik in te kunnen nemen. VWIAAfWWWWWMWWWWIfWIfWWIAAAfliWWWIlWIAfWV AAflfWfWWWI/WIMWVIIIfWWIfWIfWWWWVIAAAfWWWWWWWtfWWNM Het K.N.M.I. deelt mee: Het hogedrukgebied boven de Oceaan, dat zich uitstrekt van Spanje naar Groen land, neemt in omvang af. Een depres sie, die bij IJsland tot ontwikkeling kwam verplaatst zich in oostzuidoostelijke rich ting naar de Noorse kust. Deze depressie zal het weer in ons land de komende 24 uur beïnvloeden. De regenkansen zullen, vooral in het noorden van het land, toe nemen. Een matige wind uit westelijke richtingen voert daarbij vrij vochtige lucht aan, waarin de temperaturen nor maal zijn voor de tijd van het jaar. Maximum-temperaturen oo 1 c d D0 binnen- en buitenland. 22 Neerslag: laatste 24 sur. O 01 c ÊS Den Helder onbewolkt W 8 0 Ypenburg mist windst 9 0 Vlissingen licht bew. w 8 0 Eelde licht bew. wzw 8 0.3 De Bilt mist zzw 9 0 Twente mist zzw 9 0.1 Eindhoven mist windst 9 0 Z.-I,imburg geh. bew. w 9 0.5 Helsinki sneeuw w 5 4 Stockholm zw. bew. wnw 6 0 Oslo onbewolkt nw 7 0 Kopenhagen onbewolkt w 8 4 Aberdeen zw. bew. w 10 0.1 Londen onbewolkt wnw 12 0 Amsterdam mist 9 0 Brussel geh bew. wzw 10 0 Luxemburg zw. bew. zw 12 0 Parijs gen. bew. wzw 10 0 Bordeaux mist windst. 14 Grenoble licht bew. windst. 14 0 Nice onbewolkt nnw 14 0 Berlijn zw. bew. w 9 0.1 Frankfort zw. bew. windst. 14 0 München onbewolkt 12 0 Zürith zw. bew. windst. 12 0 Genève half bew. windst. 12 0 Locarno lient bew. nno 14 0 Wenpn onbewolkt wnw 15 0 Innsbruck licht bew. windst. 12 0 Belgrado licht bew. zzw 9 0 Athene onbewolkt windst. Rome onbewolkt ono 15 Barcelona licht bew. nnw 15 0 Madrid licht bew. no 14 0 Mallorca zw. bew. no 14 4 Lissabon onbewolkt n 18 0 Woensdag 23 maart Zon op 06.37 uur; onder 18.58 uur. Maan op 07.24 uur; onder 20.25 uur. Maanstanden Eerste kwartier.2.9 maart 21.44 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 22 maart Hoog water 4.13 uur en 16.25 uur. Laag water 0.01 uur en 12.18 uur. Woensdag 23 maart Hoog water 4.43 uur en 16.53 uur. Laag water 0.32 uur en 12.52 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2