AKU raakt monopoliepositie van polyester vezels kwijt Na 1 januari '67 kan een ieder vrijelijk importeren Dividenden sig^Srlf uin°ng0edl ra feüUnka Fa. B. ENGELENBERG KJCPL moest meer afschrijven Dit is dè jas! GRONINGEN Directeur van Philips- Duphar naar Douwe Egberts België weer open voor onze varkens Resultaat van Co-Op Nederland 15 pet lager Onzekere toekomst zet druk op de scheepshypotheken Winst Kempkes' iets gestegen Nieuwe kinderbijslag komt op tijd R méê SC HEEPVAART BERICHT EN „Nederland hoort bij armste landen in de EEG" Dekenfabriek ontslaat 20 man Voorstellen hoger loon handelsreizigers Vragen over enquête door journalisten Verzending van zeepost DONDERDAG 24 MAART 1966 21 Dalende tendens Winst omhoog tot 4.9 min n beginfase De meest ideale jas voor elke dag, elk seizoen, elke gelegen heid. Een jas met grote allure. DE JAS OFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN "WIS ilL m \m Gisteren op het Damrak WALL STREET: In reactie De wereld van de kunstmatige ve zels is in beroering. Op 1 januari lopen de octrooien van de Britse che mische reus Imperial Chemical In dustries op het gebied van de ver vaardiging van polyesters af. Die van de polyamiden, zoals nylon, waren reeds vrij. Op tal van plaatsen in de wereld worden nieuwe fabrieken voor de vervaardiging van kunst vezels uit de grond gestampt. De af loop van genoemde octrooien is daar aan niet geheel vreemd. De Ameri kanen zijn bezig met vestigingen in Europa, doch produceren op het ogenblik nog niet. Half december jl. werd te Alcala in Spanje een nieuwe fabriek (Perlofil S.A.) van nylon tex- tielgaren en technisch nylongaren officieel geopend. De AKU neemt daarin voor 45 percent deel en stelt bovendien haar technische kennis en ervaring ter beschikking. Twee dagen na de opening werd reeds meege deeld, dat de produktiecapaciteit werd verdubbeld. De kunstvezel is, naar men verwacht, «en zeer grote toekomst beschoren. „Ge makkelijk voor de huisvrouw" en „ge makkelijk om te dragen" zijn de eigen schappen, die hem vergezellen. Prof. dr. D. W. van Krevelen heeft indertijd in een voordracht te Haarlem opgemerkt dat „de uiteindelijke mogelijkheden, die de synthese van vezelstoffen heeft ge schapen, nog nauwelijks zijn te overzien. Zeker zal men over vijftig jaar de hui dige, in onze ogen reeds hoogwaardige, produkten primitief noemen. De heer Hermann Lescher, directeur van NINO-Nordhorn, vertelde ons onlangs dat „verstandige lieden van NINO hem verteld hadden dat de toekomst aan de getextureerde kunstvezel zal zijn, dat wil zeggen een vezel, die een zodanige op- pervlakte-behandeling heeft gekregen, dat zij de eigenschappen van natuurlijke ve zels kan evenaren. Mr. J. Meynen, de aftredende directeur van de AKU, heeft opgemerkt dat de ont wikkeling van nieuwe haren- en vezel typen de grootste prioriteit heeft. Verrij king van het aanbod met dergelijke nieu wigheden (Innovations) is de ruggegraat van de winst van de AKU. Mr. Mey nen memoreerde verder de ontwikkeling van synthetisch leer en zeem en het be sluit om ook in Nederland polyestergaren voor autobanden te maken. De uitdaging die de snel ontwikkelende marktverhou dingen stellen, heeft een reorganisatie van het verkoopapparaat van de AKU nood- «akelijk gemaakt. Zal de uitbreiding van de bestaande en vestiging van nieuwe bedrijven, die kunst vezels maken, niet leiden tot een over- produktie, zoals bijvoorbeeld reeds in Ja pan het geval is? Zulks is, gezien de grote vraag naar deze produkten niet di rect te beantwoorden. Wat wel vaststaat is dat de prijzen van deze grondstof voor de textielfabrieken en andere industrieën een dalende tendens zijn gaan vertonen Voor verscheidene bedrijven in Twente, waar het accent steeds meer op de kunstvezel wordt gelegd, wordt die druk op de grondstoffenprijzen (synthetische vezels zijn ongeveer viermaal zo duur als katoen) met instemming begroet. Een andere vraag die rijst is of de sa menwerking van kunstvezelfabrieken met textiel- en confectiefabrieken niet veel in niger zal moeten worden omdat immers dan de kwaliteit van het garen en de faam van een merk tot en met het eind- produkt kunnen worden bewaakt. Daarbij zal dan aandacht moeten worden besteed aan technische hulp aan textielverwerken de bedrijven. Mr. B. Zevenbergen, chef van de ver koop en marketing syntetica Europa van de AKU, vertelde ons dat de monopolisti sche positie, die de AKU met haar polyes- ter-produkten (terlenka) thans nog in neemt in Nederland op 1 januari 1967 is afgelopen. Iedere polyestervezel- of ga renproducent kan dan vrijelijk zijn pro dukten in Nederland invoeren. Dit geldt voor alle patenthouders van de ICI (d.w.z. de producenten van tergal in Frankrijk, voor diolen in Duitsland, voor trevira in Italië en voor de Engelse fabrieken, die terylene vervaardigen). Al deze kunstmatige vezels en garens wor den gemaakt op basis van de ICI-oc- trooien en het verschil is nauwelijks aan wijsbaar. Voor al deze producenten zal de nieu we situatie betekenen dat enerzijds een aanval wordt gedaan op de bestaande posities in hun tot 1 januari 1967 be schermde markten, anderzijds dat er getracht zal worden nieuwe posities te veroveren in de gebieden, die straks worden geopend. Voor de afzetmogelijkheden van de tex- tielverwerkende industrieën heeft het aflo pen van deze octrooien geen gevolgen. Zij immers zijn steeds vrij geweest de polyester-menggarens- en polyesterweef sels te exporteren. De octrooien hadden slechts betrekking op de grondstof vezel of garen. De AKU heeft steeds in toe nemende mate getracht deze garen- en weefselexport te ondersteunen door cam pagnes, die gericht waren zowel op de verhoging van de bekendheid van het merk terlenka als op de introductie van eind- artikelen, welke uit terlenka-garen en doek waren vervaardigd. De AKU is van oordeel dat een verdere verhoging van de bekendheidsgraad v het merk terlenka voor de directe export van vezel of garen niet de enige oplos sing is om nieuwe gebieden te verove ren. Afgezien van de enorme bedragen, die hiermee zouden zijn gemoeid, is een De exploitatierekening over 1965, voor afschrijvingen, van de Kon. Java-China Paketvaart lijnen n.v. (Royal Interocean Lines) gaf een hoger bruto saldo te zien dan in 1965 nl. ƒ27,6 min tegen ƒ25 min. Hiertegenover staat dat op meer schepen moest worden afgeschreven en dat het, in verband mei de stijging van de bouwkosten, noodzakelijk was de ver vangingswaarde van de schepen, waarop wordt afgeschreven, iets hoger te stellen Van het als afschrijving op de vloot ver melde bedrag ad 26 min is geboekt als afschrijving op de aanschaffingsprijs van de vloot 13,6 min, terwijl 12,4 min werd toegevoegd aan de reserve voor vlootvernieuwing. Na afschrijvingen en na overbrenging van 71.703 naar nieu we rekening, blijft een saldo ter verdeling van ƒ4,9 (v.j. ƒ4,2) min. Voorgesteld wordt, zoals reeds gemeld, het dividend te verhogen van 11 op 12 pet. Het kapi taal bleef onveranderd 28,7 min. De directie vertrouwt dat, als in de toe standen in het vaargebied van de maat schappij, ook wat de omvang van de con currentie betreft, geen ingrijpende ver anderingen komen, het vervoer op hetzelf de peil als in 1965 zal kunnen worden ge handhaafd. De invloed van kostenstijgin gen enerzijds en van vrachtverhogingen voor zover die kunnen worden doorge voerd, anderzijds, valt op dit moment nog niet aan te geven. De directie is ervan overtuigd, dat de toevoeging van nieuwe snelle eenheden aan de vloot voor het bedrijf een winst aan concurrentiekracht betekent. binnendringen op alle fronten in een nieuwe markt niet mogelijk. Er zal een keuze moeten wogden gedaan uit de aan wezige mogelijkheden en op die basis zal de verkoop-bevordering worden gevoerd. Echter, alleen hiermee kan de textiel industrie niet worden tevreden gesteld. Er zal niet alleen gezorgd moeten wor den voor een uiteraard blijvend concur rerende prijs en goede kwaliteit, maar ook voor een doorlopende vernieuwing van het assortiment eindartikelen. De AKU is van oordeel dat hier voor haar een belangrijke taak ligt. Wijzigingen van de eigenschappen der bestaande garens en vezels kunnen en zullen leiden tot nieuwe of vernieuwde toepassingen. Dit onderdeel zal dan ook met kracht worden aangepakt. Gemak kelijk draagbare kleren en textiel, waar van de huisvrouw automatisch uitspreekt ,het is zo gemakkelijk" zijn de aspecten, welke door de syntetica kunnen worden verwezenlijkt. Ook al staat, zegt mr. Ze venbergen, de ontwikkeling in vele op zichten nog in de beginfase. Advertentie '5 Het college van commissarissen van Douwe Egberts Koninklijke Tabaksfa briek, Koffiebranderijen en Theehandel N.V. heeft besloten tot het instellen van een raad van bestuur per 1 juli. De heer J. W. M. J. Boost in Hilversum heeft zich bereid verklaard hierin zitting te nemen, naast de tegenwoordige algemeen direc teur, de heer E. D. de Jong. Momenteel is de heer Boost president-commissaris van Douwe Egberts. Tot 1 juli is de heer Boost directeur van de NiV. Philips- Duphar. De N.V. Machinefabriek Braat in Am sterdam stelt voor het dividend over het boekjaar 1965 wederom te passeren. Over 1956 werd voor het laatst een dividend uitgekeerd en wel van zeven percent. De NV Hero Conserven Breda stelt aan deelhouders voor over het boekjaar 1965 een dividend van 10 percent in contanten uit te keren. Het dividend over 1964 be droeg 9 percent in contanten. Advertentie Het aandeel Kon. Olie heeft gisteren op een eenzame hoogte gelegen voor wat de stemming van de internationale waarden betreft. Dit fonds opende op 148.80 om daarna verder uit te lopen tot 149.10. De slotkoers van gisteren was 146,60. De vaste stemming voor Kon. Olie werd ver oorzaakt door het feit dat dit aandeel dinsdag in Wall Street 7/8 dollar hoger sloot. Dit leidde in Amsterdam tot wat looplust van het publiek, terwijl ook Zwit serland de stukken uit de markt nam. De handel in deze hoek was echter kalm. Ook in de overige hoofdfondsen ging het rustig toe. Philips was een paar dubbel tjes hoger op 116. De van 17 tot 22 maart geboden gelegenheid om in te schrij ven in Zwitserland op de 5 pet. obligatie lening a pari van het Philipsconcern groot 60 miljoen Zwitserse Franken blijkt zeer gunstig te zijn verlopen. Deze lening werd namelijk belangrijk overtekend. Unilever was prijshoudend op 104.30. AKU een kleinigheid hoger op 351->4. Voor Hoogovens en KLM werden onver anderde koersen geadviseerd op resp. 441 en 455. Dinsdagavond werd als hoogste koers in KLM nog 473 gedaan. De aan houdende forse koersstijging van het aan deel KLM gedurende de voorgaande beursdagen werd dinsdag in Wall Street een halt toegeroepen. Dit fonds sloot er België heeft zijn grenzen weer openge steld voor Nederlandse varkens. De im port zal echter voorlopig nog gebonden zijn aan bepaalde voorwaarden. Zo mo gen alleen varkens uit mond- en klauw- zeervrije gebieden naar België. Op de ver gadering van het produktschap voor Vee en Vlees in Utrecht was nog niet precies bekend, voor welke provincies het export verbod naar België wordt opgeheven. Hoe wel onze zuiderburen niet zulke grote af nemers zijn, vond men het toch een hoop vol teken, dat de export langzamerhand weer op gang schijnt te komen. De Co-Op Nederland is niet in staat geweest om de hogere kosten op te van- gen. Het bedrijfsresultaat over 1965 zal daarom 15 percent lager zijn dan in 1964. Dit wordt meegedeeld in het Co-Op Maandblad over maart. De N.V. Eerste Nederlandsche Scheeps- I verband Maatschappij heeft in 1965 de vraag naar krediet onder verband van I scheepshypotheek zien afnemen. Door de moeilijke kapitaalmarkt en de I onzgkere vooruitzichten voor de rijn- en binnenvaart en de kustvaart heeft de di rectie zich bovendien zeer terughoudend betoond bij het in behandeling nemen van aanvragen voor nieuwe leningen. In totaal werden dan ook slechts ƒ26,6 (1964: ƒ32,5 min) leiningen op schepen gesloten, waar tegenover aan aflossingen 25,6 26,8 |mln) werd ontvangen. Het uitstaande be drag steeg per saldo dus met 1 min I tot 143,2 min. Tezamen met de volledige dochteronderneming Hollandsche scheeps- verband maatschappij bedraagt het uit staande leningsbedrag 156,7 min 153,8 min). De omzet van Kempkes' Meubelfabrie ken in Waddinxveen heeft in 1965 een stij ging te zien gegeven van ongeveer zes percent. De winst na afschrijvingen be draagt 560.637 527.900). Aan belastin gen moet worden betaald 224.387 212.893), terwijl onveranderd aan de re serve wordt toegevoegd een bedrag van 100.000. Voorgesteld wordt een dividend van 9 percent, waarvan naar keuze vijf percent in aandelen of contanten. Het vo rig jaar werd acht percent betaald. Het bedrijf is redelijk van orders voorzien. De Vereeniging van Raden van Ar beid te Den Haag deelt mee, dat de nieuwe kinderbijslagbedragen over het eerste kwartaal op tijd zullen worden uitbetaald. Hier en daar was vrees ontstaan, dat met voorlopige uitkerin gen zou moeten worden volstaan, maar deze vrees is, aldus de Vereeni ging, ongegrond gebleken. De per 1 januari 1966 geldende nieu we kinderbijslagbedragen zijn als volgt: voor het le kind 90.48 per kwartaal; voor het 2e en 3e kind 103.74 per kwartaal; voor het 4e en 5e kind 138.84 per kwartaal; voor het 6e en 7e kind 155.22 per kwar taal; voor het 8e en volgende kind 171.60 per kwartaal. Advertentie Doelstraat 19 Haarlem - Tel. 15X52 MASKING TAPE (Plakcrêpe) m rasm Amerikaanse rekening werd in de Philips- hoek goed verwerkt. Voor Kon. Olie en Unilever was dit aanbod niet aanwezig. Gedurende de gehele beursduur bleef de handel in de hoofdfondsen zeer rustig. In de openingskoersen kwam weinig veran dering meer. VERHANDELDE FONDSEN Totaal Hoger Lager Gelijk 22 maart 403 150 (37.2'Vo 163 40.57») 90 (22.3»/d) 23 maart 410 137 (33.4°/#) 171 (41.77») 102 (24.9®/o) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. 148.30-148.80 115.80-116 103.70gb-104.10 450-455 VOORBEURS VAN HEDEN lste tjjdv. 2de tijdv. A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever onveranderd. Het geringe aanbod voor K.L.M. 148.50-149.20 149.10 116.30-116.60gl 116.50 104.10-101.40 104.40 457 BARI De ontwikkeling in Zuid-Ita- lië lijkt van dien aard, dat Nederland zich zal moeten inspannen als het van zijn voorlaatste plaats op de E.E.G.-rang lijst van bruto nationaal inkomen per hoofd van de bevolking niet wil afzakken naar de zesde plaats. Dit heeft het Ne derlandse Eerste -kamerlid P. J. apteyn dinsdag verklaard in Bari, aan het slot van een reis langs Zuiditaliaanse ontwik kelingsprojecten met de economische en financiële commissie van het Europese Parlement. Momenteel is het nationale inkomen per hoofd van de bevolking, voorzover het de landen van de gemeenschap betreft, het laagste in Italië. Daarna volgt Ne derland, zo betoogde hij. Splitst men ech ter Italië in Noord en Zuid (de Mezzo- giorno), dan heeft het zuiden het laagste inkomen per hoofd van de bevolking, di rect gevolgd door Nederland en daarna door Noord-Italië. Nederland zal zich moeten inspannen aldus de heer Kapteyn, want als de ont wikkeling in Zuid-Italië op de huidige ma nier doorgaat, zal het weldra grote spron gen vooruit maken en niet meer bereid zijn onder aan die E.E.G.-lijst te staan. Een „wirtschatswunder" was volgens hem zeker geen Duits privilege. Acteon 22 v. Madang n. Suva. Alblasserdijk 23 v. Port St. Joe n. Bremerhaven. Alcor 23 v. East London n. Durban. Amerskerk pass. 23 Wight n. Venetië. Angolakust 23 v. Freetown n. Dakar. Annenkerk 23 te Warnemünde. Baarn 23 te La Ceiba. Bali 24 v. Hamburg n. Antwerpen. Banggai 23 te Singapore. Barendrecht 23 v. New York n. Aruba. Batu 23 v. Singapore n. Port Swettenham. Bintang 23 te Belawan Blitar 24 te Bremen. Caltex Amsterdam 23 te Mosselbaai. Caltex Eindhoven 24 te Bahrein verw. Caltex Naples pass. 23 Perim n. Suez. Caltex Nederland 23 te Sungeipakning. Caltex The Hague 23 v. Dumai n. Pladju. Daphnis 23 te Santo Domingo. Delft 23 v. Porto Limon n. Cristobal. Doelwijk 24 te Mena al Ahmadi verw. Eemland 23 v. Porto Cabedelo n. Amsterdam. Esso Rotterdam 23 v. Rastanura n. Savona. Friesland 24 v. Bizerta n. Setubal. Gaasterdijk 24 te Galveston. Gabonkust 24 te Victoria. Garoet 23 v. Antwerpen n. Gdynia. Geertje Buisman 24 te Venetië. Grotedijk 22 v. Savannah n. Houston. Grootekerk 24 v. Port Said n. Genua. Gulf Hollander pass. 23 Kaap Verdische Eilanden. Gulf Italian pass. 23 Masira n. Suez. Hermes 24 te Valparaiso. Kalydon 23 v. Mena al Ahmadi n. Alexandrië. Keerkring 22 v. Rangoon n. Port Swettenham. Keizerswaard pass. 23 Straat Ormuz n. Colombo. Kloosterkerk 22 v. Melbourne n. Adelaide. Korendijk 23 v. Hamburg n. Bremen. Krebsia 23 v. Singapore. 24 te Saigon verw. Kreon 24 te Willemstad. Kryptos 24 te Curasao. Ladon 22 v. Paramaribo n. Baltimore. Lelykerk 23 te Dubai. Limburg 23 ten anker rede Tripoli. Lycaon 23 te Port Said. Maasdam 23 v. Southampton n. Quebec. Mersey Lloyd 23 te Hongkong. Merwe Lloyd pass. 23 Kaap Flattey n. Portland (Oregon). Naess Commander 23 gemeerd Suez. Neder Ebro 24 te Dar es Salaam. Nieuw Amsterdam 23 te Bermuda. Ouwerkerk pass. 23 Dakar n. Duinkerken. Overijsel 23 v. Aden n. Suez. Pericles 23 te Hamburg. Polydorus 23 te Belawan. Polyphemus 23 v. Rejang River n. Singapore. Poseidon 23 v. La Guaira n. Fort Liberté. Prins Alexander 23 rede Champerico. Riouw 23 v. Hamburg n. Bremen. Roebiah 24 te Port Said. Roepat 23 te Bangkok. Rondo 23 v. Penang n. Port Swettenham. Ruys 23 v. Hongkong n. Singapore. Servaaskerk 24 te Aden verw. Skadi 23 te Marseille. Solon 23 v. Hamburg n. Amsterdam. Stad Kampen pass. 23 Kaap St. Vincent n. Augusta. Stad Den Haag pass. 23 Beachyhead n. Stavan- ger. Statendam 24 te Southampton. Steenkerk 24 te Marseille. Straat Torres 24 te Melbourne. Straat Van Diemen 23 v. Durban n. Kaapstad. Streefkerk 23 v. Aden n. Suez. Tegelberg 23 v. Durban n. East London. Tero 23 v. Hamburg n. Antwerpen. Tjibodas 23 v. Zanzibar n. Dar es Salaam. Tjiliwong 25 te Melbourne verw. Ulysses 23 rede Matarani. Utrecht 23 te Aqaba. Van der Hagen 23 v. Adelaide n. Beira. Van Riebeeck 23 v. Mukalla n. Muscat. Witmarsum 24 te Le Havre. Woltersum 24 te Mobile. Zaanland 23 v. Buenos Aires n. Montevideo. Van het ongeveer 90 personen tellende personeel van de dekenfabriek Ficker en Wap in Delden is 20 man ontslag aange zegd. De opzegtermijnen lopen van onge veer 2 weken tot maximaal 3 maanden, al naar gelang het aantal dienstjaren. Deze ontslagaanzegging vindt haar oorzaak in een sterk gewijzigde produktie: de .in schakeling in de fabricatie van matrassen en slaapzakken, waarbij geen binnenve- ringsmatrassen meer worden gebruikt, maar schuimrubber. In samenwerking en in overleg met de vakorganisaties en het G.A.B., is voor de twintig arbeiders die ontslag zullen krijgen, een overgangsrege ling getroffen. De contactcommissie N.H.R.V.-N.C.H.V. waarin de Nederlandsche Handelsreizi gers- en Handelsagentenvereniging en de Nederlandse Vereniging van Christelijke Handelsreizigers en Handelsagenten sa menwerken, heeft aan de commissie han delsreizigersaangelegenheden van de raad van bestuur in arbeidszaken voorgesteld om het gegarandeerde minimuminkomen voor handelsreizigers met ingang van 1 januari te verhogen tot 575 per maand voor de eerste gemeenteklasse en tot 568 respektievelijk 560 voor de tweede en derde gemeenteklasse. Tevens heeft de contactcommissie voor gesteld om het aantal vakantiedagen te verhogen van 12 tot 15 werkdagen per jaar. Slot- koersen 23 maart Slot- koersen 23 maart 351'/, Ford 930 b Hoogovens 441 Van Gelder Zn. 111 116.20 GelderL-Tielens 4351 104.20 Gist- en Sp.fabr. 392 gb Kon. Petroleum 149.20 gl Grasso r 174 Amsterd. Rubber 93'/, gb v. d. Grinten 730 H.V.A. 144 Hagemeijer 504 105.50 gb Hatema 198 Holl.-Am. Lijn 126 Havenwerken 230 K.L.M 452 gb Heineken Bier 484 K.N.S.M 107 Hoek's Machinef. 516 Kon. Paketvaart 193'/* Holec 2451 Van Ommeren 210'/, Holl. Beton 341 Ned. Sch. Unie 149'/, Indoheem 41.30 5°/o Ned. 1964 89'/» 279 5'/.i7o Ned. 1964-11 897» Kempen-Begeer 127 gb 57*'/o Ned. 1965 93"» Key en Kramer 442 67» B.N.G. 1965 957» Kon. Ned. Papier 235 57*7» Ned. G. U. 95'/» Kon. Zout-Ketjen 690 gl 47,7e A.K.U. 108'/, 1 Koudijs 149 57*7o Hoogovens 1077» Leidsche Wol 357 Alk. Bank Nederl. 251'/* gb Lindeteves-Jacob 148 Amro Bank 48.70 Meneba 343 Holl. Bank Unie 196'/, Muller Co. 314 Nat.-Nederlanden 517 Chem. F. Naarden 403 Ned. Midd.st. B. 90.00 Ned. Dagbl. Unie 180 R.V.S 507 Ned. Kabelfabr. 316 Robeco 223 Ned. Sch. Mij 78 187 Van Nelie 260'/, 86.50 Nijverd. Ten Cate 113'/» 110 Oranjeboom Bier 345 470 Overz. Gas 86.50 Albert Heijn 720 gl William Pont 270 Alg. Norit 214.50 Rott. Droogdok 192'/, exd. Amstel Brouwerij 371 Sch. Expl. Mij 197'A Amsterd. Ballast 420 Scholten Foxhol 93 00 Amsterd. Droogd. 100 Schuttersveld 134'/, Bensdorp 427 gb Smit Transform. 234'/* Van Berkel 214 Spaarnestad 575 Billiton 11 390'/, Stokvis Zn. 172'/, Blaauwhoed 388 gl Technische Unie 303 442 Texoprint 115'/* Brocades-Stheem 865 Them, en Drijver 87.60 Bühr.-Tetterode 645 Ver. Glasfabr. 201 Bijenkorf 500 Ver. Machinefabr. 135'/, Centr. Suiker Mij 368 gb Vredest. Rubber 130 Curag. Handel Mij 137 Wessanen 460 Elsevier 1971 Wilt. Fijen.-B. 157 440 Wyers 430 Fokker 252'/, Zwanenberg-Org. 170.00 22 maart 23 maart 22 maart 23 maart Atch. Topeka Baltimore Can. Pacific Illinois Cent N.Y. Centr. Pennsylvania South Pac. Union Pac. Allied Chem. A.C.F. Ind. Am. Can Am. Smelting Am. T. and T. Am. Tobacco Anaconda Beth. Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison Dougl. Aircr. Dup. de Nem. Eastm. Kodak Gen. Electr. Gen. Motors Goodyear T. 377/» 40 58' /s 80>/e 78'A 647s 41 Va 41'A 457, 533A 487e 71'/, 577» 377e 89 37 1517e 527e 52'A 39 213'A 1187e 1107e 967e 445/ 377e 39'/» b 577e 80'A 777» 637. 417» 417e 45 535-j 48'/. 70 577e 37'/» 87'/« 36 1507e 517e 527a 39 96 2107e 118'/. 109' 2 957e 447. Amer. Motors Int. Harvester Int. Nickel Int. T. and T. Kennecott Mont. Ward Radio Corp. Republic St. Royal Dutch Sears Roeb. Shell Oil Soc. Vacum Stand. Br. Stand. Oil N.J. Studebaker Texaco Un. Aircraft Un. Corp. Un. Fruit Us. Rubber Us. Steel Westingh. Woolworlh Ford K.L.M 125^ 51 95'/. 68'A 126'/. 337. 54 43'A 407* 577» 59 897. 707a 75 387» 73 837» 87* 29'/, 35 497* 637* 267» 52'A 131'/, 127» 487. 94'/. 68'/, 1257* 337. 53 427* 407* 57'/» 587* 90'/» 697» 747* 397* 73'/* 847* 87» 29 347'» 49'/, 637» 26'/, 517» 132 Wall Street heeft gisteren nog al scherp gereageerd na een opgaande lijn die vijf beursdagen duurde. Winstennemingen in het laatste uur brachten de koersen van vele fondsen omlaag, waardoor de Dow Jones index voor industriefondsen per saldo 5.52 punt lager sloot op 929. Staal- autochemische en spoorfondsen behoorden tot de verliezers. Van de 1403 verhandel- de fondsen waren er 695 lager en 465 ho ger. De omzet beliep 6.72 miljoen share* tegen 8.92 miljoen dinsdag. De Dow Jonesindices: industrie 929 (- 5.52); sporen 252.28 (- 0.73) en open bare nutsbedrijven 14.06 (- 0.21). Het Rotterdamse gemeenteraadslid J. Reehorst (P.v.d.A.) heeft het college van burgemeester en wethouders van Rotter dam vragen gesteld over het optreden van twee journalisten van de Telegraaf, die in de examenklassen van het Libanon- lyceum een enquête hebben gehouden over het optreden van de Amsterdamse politie bij de ongeregeldheden van afgelo pen zaterdag. De heer Reehorst vraagt het college zijn mening te geven op de vraag in hoe verre die enquête vrijwillig is als door de journalisten wordt verzocht in aanwezig heid van de rector'in tien minuten klas sikaal schriftelijk een mening te geven. Voorts vraagt het raadslid of B. en W. de vraagstelling wel juist vinden als wel ge vraagd wordt naar het optreden van de politie en niet naar dat van degenen te gen wie dit al of niet gericht was. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Lago Traful" (28/3); Australië: ms „Orcades" (27/3) en ms „Linkmoor" (30/3); Brazilië: ms „Louis Lumiere" (29/3); Canada: ms „Harpefjell" (30/3); Chili: ms „Werrastein" (27/3); In donesië: ms „Essen" (27/3); Kenya, Oegan da,Tanganjika: ms „Europa" 1/4); Ned. Antillen: ms „Hercules" (29/3); Nieuw- Zeeland: ms „Orcades" (27/3); Suriname; ms „Pericles" (30/3); Verenigde Staten; ms „Schiedijk" (30/3); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Edinburgh Cas tle" (27/3) en ms „Andijk" (30/3). Inlichtingen dingsdata van postkantoren. betreffende de verzen postpakketten geven de

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 21