Partijleiders gesprek over wensen zakelijk economisch plan Diepe kloof tussen Moskou en Peking Johnson verdedigt de NAVO ViYa... ViVa Tëhlenkd Non idem K»"Dampo Aan de vooravond van het Russische partijcongres Indirect antwoord aan De Gaulle Steeds meer soldaten van VS in Vietnam Zoon van Grimond overleden VS-kunstmaan gaat sterren bespieden Luchtmachtchef van Indonesisch leger neemt ontslag Tsarapkin in Genève plotseling vervangen telegrammen DONDERDAG 24 MAART 1966 15 Mijlpalen Eindstadium VERLOVING? VRAAG EEN MEUBELCHEQUEI Reeds vanaf 10 gulden bij de goede woninginrichter. Leve de lekker-zittende, fijn-dragende, goed-gesneden lichtgewicht jurkjes en pakjes van soepel nieuw ViVa Terlenka. Vraag het GIN-fashion! GIN-fashion maakt er wat van. Van ViVa Terlenka. Nog geen betrekkingen met Oosteuropese landen In Pakistan honderd mensen verdronken Van onze correspondent) MOSKOU. Steeds sterker concentreert het Russische politieke leven zich op de gebeurtenis van 29 maart: de opening van het 23ste Congres van de communistische partij van de Sovjet-Unie. Al wekenlang belegt men in stad en streek voorbereidende conferenties. In de pers wordt voor het onderwerp „congres" steeds meer plaats ingeruimd. En in Moskou zijn de voorbereidingen al achter de rug: de hotels in het centrum, waar de ge delegeerden en de buitenlandse gasten zullen logeren, zijn opgeknapt. De hoofdstad wil zich van haar beste kant laten zien. Het is niet eenvoudig mensen in het Westen een goed idee te geven van het grote gewicht dat partijcongressen in communistische landen wordt toegekend. Voor een deel spruit dat uit de partijstatuten zelf voort. Het congres moet het partijforum zijn met de grootste macht. En het neemt dan ook aldus de statuten de belangrijkste besluiten. Die congressen moeten eens in de vier jaar worden gehouden. De werkelijk belangrijke beslissingen zijn door ande re instanties al lang genomen, voordat zij ter bekrachtiging aan het grote congres worden voorgelegd. Het Sovjet- Congres heeft daardoor echter niet inge boet aan het traditionele gezag dat het in het Bolsjewistische verleden daadwer kelijk bezat. Men verweert zich eerder tegen de re denering dat deze experimenten zouden kunnen leiden tot toenadering tussen ka pitalisme en communisme. Nog onlangs heeft de bekende voorstander van eco nomische hervormingen, prof. Libermann, OMDAT DE PARTIJ de hoogste macht hebber in de staat is en ook de instan ties die werkelijk de leiding in handen hebben periodiek rekenschap van hun ge drag moeten afleggen, zijn de congressen dikwijls mijlpalen in de ontwikkeling van de Sovjet-Unie. In de twintiger jaren wa ren de congressen met de vermaarde discussies tussen Stalin en verschillende opppositiegroepen politieke hoogtepunten. Wat zal het 23-ste, het eerste sedert de val van Kroesjtsjev, brengen? De ondui delijkheden binnen de communistische we reldbeweging kunnen het verloop beïn vloeden. Het lijkt echter de bedoeling van de nieuwe collectieve leiding te zijn het congres te maken tot een zakelijke, aan de economische ontwikkeling gewijde ge beurtenis. Het belangrijkste agendapunt (waarover premier Kosygin een inleiding zal houden) moet de verdediging van het onlangs gepubliceerde vijfjarenplan zijn. Uit dat plan blijkt duidelijk de onder de nieuwe leiders veranderde economische politiek. Het wil de economie voortstu wen, maar maakt niet de onrealistische indruk van Kroesjtsjev's niet verwezen lijkte zeven jarenplan. Het in zijn tijd tot een begrip geworden „goulash-communis- me" is ook het doel van de huidige lei ders. De beloften blijven echter binnen het kader van de Russische ontwikkelings mogelijkheden. Het in produktiviteit in halen en zelfs voorbijstreven van de Ver enigde Staten is geen direct doel meer. ALS PARTIJLEIDER Brezjnef verant woording zal afleggen van de vier en een half jaar die sinds het vorige congres zijn verlopen, zal daarben mogelijk meer duidelijke critiek worden geoefend op de politieke stijl van Kroesjtsjev en op de inhoud van diens politiek. Ruslands nieuwe leiders zien niet zoals Kroesjtsjev een duidelijk ommuurd para dijselijk eindstadium voor de naaste toe komst. Maar dat zij in verband daarmee met officiële wijzigingen van het pro gram zullen komen, is nauwelijks aan te nemen. Een verandering van een ideolo gisch zo delicaat programmapunt zal niet in de bedoeling liggen van de Rus sische leiders. Zij zijn zelf mede verant woordelijk voor het program van 1961 en wensen alle explosieven ongetwijfeld zo ver mogelijk van het congres te houden In enkele Russische bedrijven wordt nu serieus met de factoren markt, winst en ondernemersinitiatief geëxperimenteerd. Zij golden lange tijd als typische be standdelen van het kapitalistische systeem WASHINTON (Reuter en AFP) Pre sident Johnson heeft gisteren de NAVO en het principe van integratie van de NAVO verdedigd. Hij deed dit in een rede voor het instituut voor hulpverlening aan het buitenland in het ministerie van Buitenlandse Zaken. De Amerikaanse president verklaarde dat gemeenschappelijk optred enin de alliantie het enige doelmatige middel is om oorlog te vermijden: „De NAVO moet gevormd worden naar de ervaring van het verleden. Vertrouwen op onaf hankelijk optreden door gescheiden strijd machten, die slechts los zijn verbonden door gezamenlijke krachten en plannen, heeft al tot twee wereldoorlogen geleid", zei hij. „De Verenigde Staten zijn vast van plan samen te werken met de dertien bondgenoten om de kracht van de NAVO te bewaren. De verlangde veranderingen in de NAVO kunnen slechts worden verwe zenlijkt door overleg en niet door een politiek van isolement," aldus de pre- (Van onze correspondent) MOSKOU He onzekerheid over de vraag, of een Chinese gast-delegatie zou deelnemen aan het 23ste congres van de Communistische Partij in Moskou, is voorbij. Een paar dagen geleden nog spraken waarnemers in de Russische hoofdstad het vermoeden uit, dat Tsjoe En-lai zelf op het congres zou verschij nen. Het afwijzen van de Russische uit nodiging betekent, dat voor de eerste keer sinds het einde van de tweede we reldoorlog de Chinese communisten niet op een partijcongres vertegenwoordigd lullen zijn. De meningsverschillen binnen de com munistische wereld worden door deze nieuwe diepe kloof nog duidelijker geac centueerd. De Chinese beslissing, die duidelijk ten doel heeft de illusie van een bondgenoot schap tussen Moskou en Peking te versto ren, zal diepgaande gevolgen voor het aanstaande partijcongres hebben. Ener zijds is door de Chinese afwijzing de Russische vrees uit de wereld geholpen dat het partijcongres gebruikt zou kunnen worden om de actuele ideologische ge schillen tussen de beide rivaliserende partijen uit te vechten, wat men in Mos kou allerminst wenste. Anderzijds dwingt de afwijzing door Peking de Russen nu tot een stellingname in de Chinese kwes tie. In ieder geval maakt de Chinese wei gering een delegatie naar Moskou te stu ren, ondubbelzinnig duidelijk, zo menen vele waarnemers, dat de kwestie van het eerherstel van Stalin niet door buiten landse, maar door interne overredingen veroorzaakt is. Zelfs bij een eventuele gedeeltelijke rehabilitatie van Stalin, is nu geen ruimte meer voor een oplossen van de Russisch-Chinese conflicten, die in de eerste plaats nationale en in de twee de plaats ideologische oorzaken hebben. zich met kracht tegen zulke veronderstel lingen uitgesproken. Zijn redenering dat „winst" in het com munisme iets geheel anders betekent dan in het kapitalisme en zijn verklaring dat het communisme weliswaar voor toenade ring tot het kapitalisme is, maar dan niet zo dat het kapitalisme het commu nisme aantrekt, is in de eerste plaats een verdediging tegen ideologische verdacht makingen in eigen kring. Sinds ook de Sovjet-Unie de „materië le prikkel" voor het individu als een be langrijke voorwaarde voor vergroting van de arbeidsproduktiviteit in een moderne economie heeft ontdekt, beweren de dog matische Chinese communisten dat dit „revisionisme" regelrecht leidt tot de wedergeboorte van de kapitalistische maatschappij-ordening. Een bewering die niet geheel tot dovemansoren is gericht omdat er in de Sovjet-Unie velen zijn, die uit eigenbelang niets moeten hebben van vermindering der staatsinvloed in de Economie. CHICAGO (AP) De Verenigde Sta ten hebben nu 220.000 soldaten in Viet nam. Dat heeft de Amerikaanse vice- minister van Defensie, Cyrus Vance, meegedeeld. Dat is vijfduizend meer, dan het totaal dat drie weken geleden genoemd werd door de minister van Defensie, Robert McNamara. McNamara heeft verklaard een verhoging tot 235.000 man te zullen toestaan. Vance zei verder, dat er 111 bataljons van het Noordvietnamese leger en 75.000 Vietcong in Zuid-Vietnam zijn. sident. Hij hoopte dat geen enkel lid van de Atlantische organisatie zich lang aan de verplichtingen van het bondgenoot schap zou onttrekken. Johnson gaf het tot nog toe meest uit gebreide antwoord op de onafhankelijke koers van de Franse president, Charles de Gaulle, die de Franse eenheden uit de NAVO wil nemen en de NAVO eenheden uit Frankrijk wil verwijderen. Johnson noemde De Gaulle niet met na me, maar het was duidelijk dat zijn toe spelingen bedoeld waren voor de Franse leider. (Van onze correspondent) LONDEN Midden in de verkie zingscampagne ontving de Blitse liberale leider, Jo Grimond, woensdag het tragi sche bericht dat zijn oudste zoon, de 27- jarige Andrew, dood in zijn flat in Edin burgh was gevonden. Hij zou reeds vier dagen geleden zijn overleden. Hij was met vakantie en nam deel aan de libe rale campagne. Andrew Grimond was journalist. Hij werkte op de financiële redactie van het dagblad The Scotsman. Jo Grimond was op de Shetland-eilanden, die tot zijn kies kring behoren. Door het slechte weer was h ij niet in staat de Shetlands met zijn particuliere vliegtuigje te verlaten. Afge wacht moet worden, of Grimond zijn ver kiezingscampagne zal voortzetten. KAAP KENNEDY (Reuter) De lan cering van de Amerikaanse kunstmaan O.A.O.-l die vandaag zou plaatsvinden, is uitgesteld tot maandag. De O.A.O.-l is de tot nu toe zwaarste en ingewikkeldste Amerikaanse kunstmaan. Met behulp ervan wil men, voor het eerst, de sterren door kijkers buiten de atmosfeer bespieden. Men hoopt gegevens te krijgen over het ontstaan van hemellichamen en nieuwe lichtbronnen in de ruimte te ontdekken. De kunstmaan moet in een ronde baan om de aarde op achthonderd kilometer hoogte gebracht worden. Zes kleine telescopen, die zich automa tisch op bepaalde sterren richten, zullen voor de gunstigste waarnemingsstand van de achtkantige, 3,30 meter lange cylin- dervormige satelliet zorgen, die de beno digde energie door middel van zonnecellen verkrijgt. Er zijn schutkleppen aange bracht om er voor te zorgen dat de ob jectieven van de kijkers in de schaduw blijven. SINGAPORE, (ANP en AP) De staf chef van de Indonesische luchtmacht Seri Moejono Harlambang heeft gisteren zijn ontslag bij president Soekarno ingediend. Zijn plaats zal worden ingenomen door commandeur Seri Moejadi. De voormalige derde vice-premier Chaerfoel Saleh van Indonesië, een van de vijftien communistisch gezinde minis ters die door het leger in Djakarta is afgezet, heeft volgens de Britse „Daily Mail" een „geheime, weelderige villa in een deftige wijk van Amsterdam". Men acht het in Indonesië niet uitgesloten dat Saleh zal proberen zich in Amsterdam te verschuilen. Er is geen bevestiging van de berichten dat Saleh is ontsnapt. Door paniek aangegrepen Chinese za kenlieden zijn druk bezig hun boeltje te pakken nu het leger in Indonesië het heft in handen heeft genomen. Het Indone sisch ministerie van Buitenlandse Zaken zou een groot aantal aanvragen van Chi nezen om uitreisvisa gekregen te hebben De Chinezen, ook Indonesiërs van Chinese afkomst, proberen hun bezittingen voor elk aannemelijk bod te verkopen om di reet aan contant geld te kunnen komen. GENEVE (AFP en Reuter) Semyon Tsarapkin is als leider van de Russische delegatie bij de ontwapeningsconferentie in Genève vervangen door Alexei Rosjts jin. Men meende te weten dat Rosjtsjin, een ambtenaar van het Russische mini sterie van Buitenlandse Zaken, de leiding van de delegatie vandaag zal overnemen Over een nieuwe functie van Tsarapkin is niets bekend. Rosjtsjin was al geruime tijd plaatsvervanger van Tsarapkin. Advertentie Advertentie BONN (Reuter) Kanselier Erhard heeft op een persconferentie na het con gres van de C.D.U. dat hem tot partij voorzitter koos gezegd dat West-Duits- land geen plannen heeft tot het aankno pen van diplomatieke betrekkingen met Oosteuropese landen. West-Duitsland zal wel aan alle regeringen nota's daartoe sturen, maar het onderwerp is niet drin gend. Hij wilde over de inhoud van de nota's nog niets zeggen. Een Poolse verslaggever vroeg, waar om hij niets had gezegd over de betrek kingen met Polen. Erhard zei dat deze betrekkingen van geheel andere aard zijn dan die met Israel en ging er niet die per op in. De inhoud van de nota's aan negentig landen zal waarschijnlijk vrij dag worden bekendgemaakt. DACCA (AFP) Op de rivier de Megh na, nabij Dacca in Oost-Pakistan, is een vaartuig met ongeveer tweehonderd men sen aan boord in brand geraakt en ver gaan. De opvarenden sprongen in het wa ter om hun leven te redden. Ongeveer honderd mensen verdronken in het rivier water. Het ongeluk gebeurde 's nachts. Dit stukje gaat over nonnen. Er wordt niets kwaads mee bedoeld. Het is slechts een on schuldige poging tot goedmoe dige spot, en zeker geen uiting van een onverantwoor delijk element met de bedoe ling de volksgroep nonnen te kwetsen in haar diepste ge voelens. Dat laatste kan ik on middellijk bewijzen, want ik ken de diepste gevoelens van nonnen niet eens. Ik heb dit stukje toen het klaar was aan een non laten lezen. Zij heeft er enkele héél kleine frag mentjes uit geschrapt, omdat zij bang was dat andersden kenden zich daardoor ge kwetst zouden voelen namens de nonnen. Eén van die kleine fragmentjes was een zeer vroom maar enigzins dubbel zinnig anecdootje, stammend uit een Vlaams klooster, waar de zuster-portierster een zeer simpele geest bezat en ook als zodanig bekend stond bij haar medezusters, zodat dezen haar „de domme" noemden. Op ze kere dag was de portierster ziek en toen werd de deur door een ander opengedaan voor meneer pastoor, die ver wonderd vroeg: „Hé, waar is non de domme Daarop werd de deur voor zijn eer waarde neus toegesmeten met de mededeling, dat hij maar eens moest weerkomen als hij zijn mond gespoeld had. Dit anecdootje kon er ge rust uit geschrapt worden, zonder aan de rest van dit stukje afbreuk te doen. Daar om is het er dus uit. Verder vond de voorproefster nog maar één aanstootgevende pas sage, zodat niemand de moeite hoeft te nemen zich te erge ren of boze brieven te schrij ven. Als iemand het tóch zou doen, roep ik de non te hulp die het stukje vooruit gelezen heeft. Die zal dan de schrij ver wel eens even op zijn nummer zetten. Want zij is potdome geen domme. Wij houden van nonnen, nietwaar? Wij weten dat zij opofferende, onbaatzuchtige vrouwen zijn die de humani teit beoefenen als dagelijks handwerk en zich wijden aan mensen die liefde nodig heb ben. Er zijn wel meer vrou wen en meisjes die zich wij den aan mensen die liefde nodig hebben, maar die doen dat om geld en die liefde is er dan ook naar. Echte liefde is veel schaar ser dan andere soorten liefde, en zelfs bij de beste soort van die andere wordt men geacht een behoorlijke tegenprestatie te leveren. Maar nonnen vra gen niets terug. En als zij iets vragen, gaat het onmid dellijk in de grote, gemeen schappelijke kas voor het klooster. Persoonlijk zijn ze verzoend met het beginsel van de volkomen armoede. Daarom moeten wij allen van nonnen houden, ook al hebben zij een andere geloofs overtuiging dan wij. Tot dus ver was het echter heel moei lijk om van nonnen te houden, aangezien zij onzichtbaar wa ren. Hun kledij onttrok hen aan het oog en men kon slechts aan hun manier van voortbewegen zien dat men met menselijke wezens te doen had. Uit een soort van inge bouwde koplamp keek hun gezicht als een ingepakt paasei de wereld in. Hun ge zicht was bloot. Dat was een concessie van de kerkelijke overheid aan de verkeersvei ligheid. Verder wenste men in geen geval te gaan. Men wilde de buitenwereld verzoenen met het idee, dat een non geen benen had. Wat niet weet, wat niet deert, zei de kerkelijke overheid. Kleu ters werden vertrouwd ge maakt met de opvatting, dat een non niet liep maar voort rolde, net als een speelgoed beertje op een plankje aan een touwtje. Dat er geen touwtje nodig was, werd toegeschreven aan de wer king van de heilige geest. Aangezien er geen benen werden erkend, was men met één klap af van verdergaande informaties over bepaalde kle dingstukken. Natuurlijk be handelde men de armen en handen van een non uit een geheel ander biologisch standpunt. De handen demon streerden hun aanwezigheid vaak genoeg door fikse klap pen tegen kleuteroren, uiter aard toegediend uit een over maat van liefde voor het ob ject. De handen waren deswe ge bloot, maar tot aan de pols omsloot een zwarte substantie van binnen uit de arm. Want de kerkelijke overheid rekende onderarm en elleboog van nonnen tot c^e geslachtsdelen, om van verdere rekenarij maar niet te spreken. Het omsloten gezicht in de stijve kap straalde overigens zoveel mysterieuze bleekheid uit, dat men onwillekeurig aan iets bovenaards ging den ken. Het leek of nonnen geen oren of haren hadden. Oren hadden zij wel degelijk, als men mag afgaan op getuige nissen van personen die bij nonnen op school hebben ge zeten. En haren natuurlijk ook, aangezien de hemel zich zelfs door de braafste levens gewoonten niet laat bewegen tot stopzetting van de haar groei op daarvoor uitverkoren plaatsen. Oudere nonnen had den soms zelfs snorren, waar uit men weer eens kan con cluderen dat het haar groeit waar het niet gaan kan. Dat desalniettemin onom stotelijk is komen vast te staan dat nonnen echte vrou wen waren, danken wij aan de onvermoeide onderzoekin gen van kanunnik Tobias Heilbot, die er vier omvang rijke werken over' schreef, nadat hij zijn hele leven ge wijd had aan experimenten en naspeuringen. -Het eerste deel: „De non in haar ont staan, verbreiding en levens- gewoonten" werd al spoedig gevolgd door de drie andere, respectievelijk getiteld: „Non Videmus", „Non est non viri" en „Si Non e vero", alle drie geschreven in het Latijn of Rooms, aangezien kanunnik Heilbot door zijn langdurige omzwervingen van klooster tot klooster zijn moedertaal glad vergeten was. Aan deze vier nuttige na slagwerken is het te danken, dat de kerkelijke overheden in 1865 tot de conclusie kwamen dat het habijt der nonnen uit de tijd was. Sinds 1865 ont werpt een kerkelijke com missie nieuwe klederdrachten voor de kloosterzusters, maar zij worstelt voortdurend met het onaangename verschijnsel dat Parijs en Londen haar ontwerpen stelen en er zelf mee op de proppen komen. De commissie bestaat uit kar dinalen, die van huis uit al een bizonder goede smaak op het gebied van vrouwenkleren be zitten. Nu echter lijkt men eindelijk tot resultaten te ko men en de moderne kledij zal binnenkort over het gehele nonnenpark worden inge voerd. Vooral wat de „foundation" betreft, heeft de commissie niet kinderachtig willen we zen. Eenmaal overtuigd van het feit dat nonnen zich als echte vrouwen dienden te de monstreren, is de commissie in opgewonden stemming ge raakt en zijn de kardinalen met elkander gaan wedijveren om met zo verbluffend moge lijke gewaagdheden op tafel te komen. De wedstrijd werd gewonnen door de 83-jarige kardinaal Novolini, die nota bene met een ontwerp van een cocktail-habijt kwam waaronder (helaas is de rest door de voorproefster ge schrapt, en ik geloof terecht.) Een van de vraagstukken waarmee de nonnen-nieuwe- snit tengevolge van hun veel bekoorlijker uiterlijk te ma ken zullen krijgen, is de vraag die mannelijke religieuzen hier en daar ai voor zichzelf hebben opgelost: zullen zij nu ook mettertijd mogen trou wen? Ik durf niet verder op dit onderwerp in te gaan en ik ben al blij dat de vraag zélf niet geschrapt is. Wel zij even terloops vermeld dat in som mige kloosters de leiding al heeft geprotesteeerd tegen de titel „schoonmoeder-overste" waaruit wel blijkt hoe ver men ook binnen kloostermu ren vooruit pleegt te kijken. Genoeg nu echter aan spot ternij laten we ernstig doch verheugd de nonnen welkom heten in onze maatschappij, die haar zolang als zwarte schaduwen geruisloos zag passeren. Zij zullen nu als we zens van vlees en bloed in nylon en poplin onze samen leving niet alleen zuivere liefde, maar ook kleur schen ken. Maatschappelijke en ar tistieke talenten zullen onge hinderd over de kloostermu ren heen uitvloeien tussen ge wone mensen. Wat dat artis tieke betreft: de televisiestu dio's zijn al geen onbekend terrein meer voor deze vrome vrouwen, nadat frater Sonne- veld hun komst al zingend had voorbereid, terwijl de Augustijner monnik Leopold Verhage speciaal bij niet ka tholieke omroepen al kind aan huis was geworden. Als pater Leopold binnen kort van de AVRO zijn eigen show krijgt, zal daarin een nonnen-ensemble optreden onder de naam: „De Jenka- nonnen". En hoe die show wel heten zal? „O, mijn lieve Augustijn", zegt men. Maar zoiets weet men bij de AVRO nooit zeker. Ze zijn daar o zo voorzich tig met die dingen. Advertentie i Baard. Een brief van de Amerikaanse president Abraham Lincoln heeft op een veiling in New York 70.000 gulden op gebracht. De brief was gericht aan een meisje, dat de president had aangera den zijn uiterlijk te verbeteren door zijn baard te laten staan. Hersens. Hersendelen van ex-dictator Be nito Mussolini, die twintig jaar bewaard zijn in het Walter-Reed hospitaal in Washington, zijn in Rome gearriveerd en zullen teruggegeven worden aan de weduwe van de duce die erom heeft ge vraagd. Ideologie. De communistische Partij van Nieuw-Zeeland heeft de uitnodiging af geslagen om een delegatie te sturen naar het 23ste congres van de Commu nistische Partij van de Sovjet-Unie. De uitnodiging werd afgeslagen wegens „ideologische geschillen" tussen beide partijen. Haar. India heeft het vorig jaar 214 mil joen gulden verdiend met de uitvoer van menselijk haar. Het haar, dat gebruikt wordt voor het maken van pruiken in de Verenigde Staten en Europa, is af komstig van Hindoes. Vice-president. De 62-jarige C. K. Jen, de huidige premier van Taiwan (Formosa) is tot vice-president van zijn land geko zen. Hij was de enige kandidaat. Pre sident Tsjiang Kai-Sjek is kortgeleden voor de vierde keer tot staatshoofd van Nationalistisch China gekozen. Jutland. Schepen van de Royal Navy en de Duitse marine zullen 31 mei ter her denking van de vijftigste verjaardag van de slag bij Jutland in de Noordzee hoogstwaarschijnlijk samenkomen op de plaats waar beide vloten toen zo'n zwa re slag geleverd hebben. Schipbreuk. Het Duitse kustvaartuig Ma ria Nibbe is ten noordoosten van de vuurtoren van Kereon, aan de Franse westkust ter hoogte van Oeussant, aan de grond gelopen en gezonken. De be manning werd door de reddingboot van Ouessant aan boord genomen. Hoog. Twee artiesten op de trapeze zijn in Bordeaux getrouwd, terwijl zij op dertig meter hoogte in een circus op het slappe koord balanceerden. De priester stond veilig op een verhoogd platform. Weggejaagd. Van de universiteit van Er van in Armenië zijn 32 studenten weg gejaagd, nadat was uitgekomen dat er bij de toelatingsexamens ongeregeldhe den waren gepleegd. Een daarvan is de dochter van de minister van Bouwnij verheid. Komsomolskaja Prawda schrijft dat dit slechts een halve maatregel is, want zestig studenten zijn vorig jaar uit sluitend door de invloed van hun ouder» toegelaten. t

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5