Zo zou stad de raad van IJmuiden er de nieuwe uit zien Namen van de gekozenen in Noord-Holland Proef met stemmachines falikante mislukking Duitse vrouw verwondde haar minnaar met dolk Rooms-katholiek Den Haag houdt nu al een concilie Op grond van de Statenverkiezing Uitslag in Velsen Mr. Cals overwerkt Vragen over vervuiling in Amsterdam Woordvoerders van fracties Nachtelijke steekpartij in Haarlem Man ernstig gewond in ziekenhuis opgenomen Dijkval Vermiste vrouw dood gevonden Autootje voor het stadsverkeer Personele belasting en huurverhoging Doden in het verkeer Overschot pasgeboren baby gevonden DONDERDAG MAART 1966 G.P.N.: Opmerkelijk Abraham Fischer staat in Pretoria terecht - Examens (Van een onzer verslaggevers Nu de verkiezingen voor de Provinciale Staten achter de rug en de stemmen ge teld zijn, gaan de gedachten uit naar de toekomst. Interessant is het daarbij te denken aan een afgaande op de re- sulaten van thans iets verdere toe komst, waarin de drie IJmondgemeenten samengevoegd zijn tot de grote stad IJmuiden. Hoe zou met de cijfers van nu voor ogen, de zetelverdeling voor de ge meenteraad van het nieuwe IJmuiden dan zijn? Vanzelfsprekend zijn de verkiezingsuit slagen van thans geen definitieve waar borg, dat in de toekomst op dezelfde wij ze gestemd zal worden voor de gemeente raadsleden. Er gelden dan ook andere normen, gebaseerd op de plaatselijke be kendheid met stad- en streekgenoten. Niettemin kan men toch tot een zekere prognose komen. De gemeentewet wijst aan, dat de nieu we stad IJmuiden 39 raadszetels zal ver krijgen. Precies gelijk aan bij voorbeeld Haarlem. Deelt men het totaal aantal uit- Dank zij de perfecte organisatie op het Velsense raadhuis waren hier de bijna 38.000 stemmen al om negen uur geteld, zodat Velsen hiermee tot de grote Neder landse gemeenten behoorde waarvan de uitslag reeds vroeg in de avond bekend kon worden gemaakt. Beverwijk bijvoor beeld, met ongeveer 23.000 stemmen, had zich om elf uur nog altijd niet ge meld. Om dit snelle resultaat te kunnen be reiken waren op de telefooncentrale van het raadhuis vier lijnen opengehouden, waaraan door de drieënveertig stembu reaus de uitkomsten geregeld moesten worden doorgebeld. Deze bureaus waren in vier groepen verdeeld, waarvan door een aantal ambtenaren ieder een lijst werd bijgehouden. De telefoniste wist precies welke amb tenaar een bepaald bureau onder zich had, zodat hij onmiddellijk met de voor zitter daarvan voor de uitslag kon wor den doorverbonden. Aldus meldde zich reeds om acht uur het Cultureel Centrum als eerste stembureau met de volledige telling van de hier uitgebrachte stem men, waarna de andere binnen het uur regelmatig volgden. Om negen uur was aldus het laatste stembureau bekend. Dank zij dit systeem, waardoor elk tijdsverlies praktisch werd uitgesloten, mocht Velsen zich wat de uitslag be treft op een recordtijd beroemen. gebrachte stemmen door 39, dan verkrijgt men de kiesdeler. Door daarna de kies deler te delen op het aantal, per partij uitgebrachte stemmen, komt een eerste zetelverdeling tot stand, waarbij een aantal restzetels zal overblijven. De kiesdeler is 70292: 39 is 1802,4. Vol gens de eerste verdeling krijgt men de volgende uitslag: P.v.d.A. 9; K.V.P. 11; V.V.D. 3; A.R. 2: C.P.N. 1; P.S.P. 2; C.H.U. 2; C.D.U. 0; G.P.V. 0; Boeren partij 3; S.G.P. 0; totaal 33. Er blijven dus zes restzetels te verdelen. Volgens de hoogst gemiddelden gaan die achtereen volgens naar de P.S.P., V.V.D.P.v.d.A., A.R., C.H.U. en K.V.P. De uiteindelijke zetelverdeling zou dan zijn: Pv.d.A. 10; K.V.P. 12; V.V.D. 4 A.R. 3 en C.H.U. 3 (Prot.-Chr. Groep dus 6); C.P.N 1; PSP 3; C.D.U. 0; G..PV. 0; Boerenpartij 3 en S.G.P. 0; totaal 39 zetels. Vermeldenswaard is nog, dat bij de ver deling van de restzetels de Boerenpartij juist niet aan de zesde restzetel toekomt. De K.V.P. heeft namelijk met 1451,7 een iets hoger gemiddelde dan de Boerenpar tij (1448,2). Dat deze prognose niet met de werke lijkheid overeenkomt, mag worden ver wacht, maar niettemin geeft zij een inte ressant beeld. Na de gemeenteraadsver kiezingen op 1 juni dit jaar zal men tot een nadere prognose kunnen komen. P.v.d.A. R. J. de Wit. Amsterdam; J. C van Noordwijk-Van Veen, Hilversum: R. van den Bergh, Amsterdam; J. de Wit. Amsterdam; J. A. Dallmeijer, Amsterdam J.J. van Soest, Amsterdam; B. Hogeweg, Amsterdam; W. van der Knoop, Amster dam; C. van der Veen, Amsterdam; K Muije, Den Helder; S. Schagen, Beemster W. F. G. Wiese, Hoorn; C. A. Koopman, Alkmaar; J. de Boer, Assendelft; W. Men sink, Haarlem; A. P. N. Pielage, Haarlem J. Harmsen, Velsen; N. W. Mostert Weesp; J. Roelse, Hilversum; W. F. van Tilburg, Bussum. K.V.P. A. J. Copray, Amsterdam; H. J C. Smits, Amsterdam; D. H. M. Meeuwis sen, Amsterdam; Th. A. M. van Kleef. Amsterdam; A. G. Roobeek, Amsterdam Th. Laan, Venhuizen; J. F. J. de Lange, Alkmaar; C. P. Jong, Schagen; Th. N. P Essen, Grootebroek; L. J. A. Vollebregt Wieringerwerf; Th. Reumer, Zaandam W. J. L. J. Merkx, Overveen; A. van der Veldt, Haarlem; A. M. C. V. Groensmit Van der Kallen, Beverwijk; H. W. Korte, Bussum; A. L. J. Coenen, Badhoevedorp C. G. M. Miermans, Haarlem; G. P. Free man, Hilversum. V.V.D. A. Fortanier-de Wit, Bloemen daal; J. R. Voute, Amsterdam; J. K. O Heijligers, Amsterdam; F. C. Vorstman, Hilversum; P. S. Winkel, Hoorn; P. H Wuijster, Heiloo; J. G. Bettink, Haarlem J. E. Goudsmit, Haarlem; J. A. Lodewijk, Amstelveen; Mej. P. W. Bomli, Amster dam. A.R. P. J. Verdam, Amsterdam; P. J Boukema, Amsterdam; D. Barten, Noord- Scharwoude; H. A. de Boer, IJmuiden, C. van Stam, Nieuw-Vennep; C. zn, J. de Jong, Hilversum; H. J. C. Vlug, Huizen, C.P.N. W. Hartog, Koog aan de Zaan G. Maas, Amsterdam; A. A. Korlaar, Am sterdam; M. D. Proper, Haarlem. Om de De inschakeling van de Amerikaa?v se stemmachines bij de verkiezingen is op een volkomen mislukking uit gelopen en de kans dat het automa tisch stemmen ruim onthaal zal vin den lijkt althans- voor de naaste toekomst vrijwel uitgesloten. Tot deze conclusie kwam men gisteravond, unaniem in de vijf gemeenten, waar de machines stonden opgesteld. In overleg met de kiesraad zal worden bepaald of herstemming moet plaats vinden. De Europese primeur in Maasdriel i: falikant misgelopen. Van de 3517 uitge brachte stemmen bleken niet minder dan 1935 niet op de tellers geregistreerd te zijn, waardoor ze ongeldig waren. Op één van de Maasdrielse stembureaus kreeg de Amerikaanse fabrieksvertegenwoordiger zelfs grijze haren, toen er van de 628 stemmen slechts 31 geteld bleken te zijn. „Ik sta verbijsterd," kon hij slechts mom pelen, „In Amerika werken ze feilloos." Hoewel de klap in de Bommelerwaard het hardst aankwam (55 percent ongeldig) waren ook de resultaten in andere plaat sen bedroevend. In Assen, waar een hard handige kiezer de hefboom zo krachtig hanteerde, dat de voorzitter van het stem bureau zelfs van „opzet" sprak, werden 120 kiezers in allerijl opgeroepen. Ze moesten na de officiële sluiting om zeven uur opnieuw stemmen, omdat de tellers van de machine niet hadden gewerkt. In de Friese gemeente Tietjerksteradeel werd ruim veertig percent als blanco ge noteerd, in Vlissingen twaalf percent. In hoeverre de apparatuur heeft ge faald zal in de komende dagen nauwkeu rig worden onderzocht. Een handicap kan zijn dat de tellers van de machines in gevolge de kieswet nog dertig dagen af gesloten moeten blijven. In overleg met de kiesraad hoopt men echter deze moeilijk heid te ondervangen. Dat ook de onerva renheid van vele kiezers een doorslagge- (Van onze correspondent) DEN HAAG Minister-president J. L. M. Cals is enigzins overspannen en over werkt: op aanraden van zijn arts doet hij het al enkele dagen kalm aan. Vandaar ook dat hij gisteravond niet heeft deelge nomen aan het politieke gewoel rond de verkiezingsuitslag. De heer Cals heeft enkele jaren geleden reeds terwille van zijn gezondheid moeten afzien van een ministersbenoeming. Dit maal schijnen vooral de gebeurtenissen in Amsterdam hem te hebben aangegrepen, nen worden gesteld. vende rol heeft gespeeld lijkt aannemelijk omdat de bediening van de automaten hoe simpel ook een nauwkeurigheid vereiste, die niet ieder kan opbrengen. Ook andere oorzaken dan technische hebben in tal van stembureaus tot opge wonden taferelen geleid. Een simpele drukfout in een plaatselijk nieuwsblad, waarin de officiële kandidatenlijst namens de gemeente was afgedrukt, zorgde in Loosdrecht voor grote verwarring. De lijstnummers van G.P.V. en Boerenpartij bleken verwisseld een fout die pas na enkele uren werd ontdekt. Intussen hadden echter enkele Loos- drechters hun kostbare stem op een niet- bevriende partij uitgebracht. Een opge wonden agrariër, die tot zijn schrik be merkte dat hij zijn stem niet op collega Koekoek had uitgebracht, ontstak in hei lige woede en sommeerde de politie de verantwoordelijke functionaris onmiddel lijk te arresteren. Het gebeurde niet. Het hoofd van de afdeling bevolking nam het nogal lakoniek op. „Het is vervelend, maar een ramp is het niet. Op de stem biljetten stonden de lijsten uiteraard ip de jusste volgorde. Ongeveer hetzelfde speelde zich af in Beverwijk, waar de inwoners verkeerde folders met kieslijsten bezorgd kregen. Ze ontvingen biljetten, die bestemd waren voor Winterswijk. Wie aan de hand van de folder klakkeloos zijn stem uitbracht op bij voorbeeld lijst 5, in de mening dat hij de A.R.-partij steunde, bleek in feite op de communisten te hebben gestemd. Via advertenties en omroepwagens was de bevolking aan de vooravond van de ver kiezingen op de fout gewezen. In de ge meente Akersloot werden folders bezorgd, die voor de kieskring Emmen in Drente waren bestemd. Maar in dit geval kon nog tijdig een nieuw biljet huis-aan-huis wor den verspreid. Het lid van de Amsterdamse gemeente raad J. Bovenkerk (P.S.P.) heeft B. en W. gevraagd of zij hebben kennis genomen van een persbericht in het Algemeen Han delsblad, waaruit blijkt dat in Amster dam-Noord in enige straten een neerslag van carbidpoeder heeft plaatsgehad. Heb ben B. en W. er kennis van genomen dat dit gebeuren volgens de beambten van het politiebureau Mosplein met zekere regel maat zou plaatsvinden, en dat dit is blij ven geschieden ondanks de door de Elec tro Zuur én Waterstoffabriek getroffen maatregelen zoals het op tachtig meter hoogte brengen van de schoorsteen?" vraagt de heer Bovenkerk. Hij vraagt welke maatregelen het colle ge denkt te treffen om te bewerkstelligen dat de bewoners van Noord op afdoende wijze en op korte termijn worden gevrij waard van deze overlast. Bovendien vraagt hij burgemeester en wethouders maatregelen te treffen dat de verrichtingen van de afdeling hinderwet in overeenstemming komen met de eisen, die aan een dergelijke dienst moeten kun- vijfde plaats zal worden geloot tussen J. de Vries, Andijk en P. Kuiper, Wor- merveer. P.S.P. O. Noordenbos, Amsterdam; A. Kemmink, Hoorn; P. Hoogerwerf, Wor- merveer; H. de Nie, Haarlem; K. Koop man, Nieuwe-Niedorp; P. Snel-Warries, Amsterdam: P. J. Steijaart, Haarlem; mevrouw B. J. Harms-Maser, Velsen- Noord. C.H.U. H. Mulderije, Amsterdam; J. Ta bak, Amsterdam; J. Huibers, Heerhugo- waard; A. Wensing, Haarlem; D. Rijnders, Amsteleven en J. Boon, Bussum. Boerenpartij A. Nuijens, Limmen; N. Ver laan, Amsterdam; J. Fluister, Bai1- singerhorn; B. M. Steur, Berkhout;mr. H. F. Heierman, Amsterdam; en M. baron van Randwijck, Aerdenhout. (Vervolg van pagina 3) fractievoorzitter van de V.V.D. Uit de grote verschuivingen die zijn opgetreden zullen de bestaande partijen hun conse quenties moeten trekken. Ze zullen zich moeten beraden over wat ik de winst van het extremisme wil noemen. Voor de V.V.D. is het van belang dat het onbehagen in elk geval niet alleen onze partij treft. Opvallend is echter, zo meent hij, dat over de Provinciale Sta ten haast niet is gerept. Toch zijn deze verkiezingen hiervoor gehouden en ook hiervoor van bijzonder groot belang. De zetelverdeling in de Staten is wel belang rijk vwor de samenstelling van de Eerste Kamer, maar het gaat toch vooral om de kwaliteit van de mensen die in de Pro vinciale Staten zitting gaan nemen. Ze moeten bovendien in teamverband kun nen werken, want het zakelijke karakter van deze Staten prevaleert toch wel en bovendien worden de werkzaamheden steeds belangrijker. De woordvoerder voor de CPN-fractie de heer P. Kuiper, woonachtig in Wor merveer, noemde de winst van de Boe renpartij even opmerkelijk als het verlies van de P.v.d.A. en de achteruitgang van de KVP. Naar zijn mening op dat moment waren de stemmen bekend van 400 ge meenten zou het stemmenaantal van zijn partij vrijwel ongewijzigd blijven, in het gehele land. Zeer stellig zal de CPN zich beraden over het constant blijven van het stemmenaantal; hij zei echter persoonlijk geen reden te zien om de tot dusver gevolgde politiek van de CPN te wijzigen. Een liefdesaffaire tussen de 32-jarige in Dortmund geboren Hildegard en de 29-jarige uit Istanboel afkomstige Erol heeft vannacht in Haarlem een bloedige ontknoping gevonden. Op de kamer van de vrouw ontstond namelijk een kleine onenigheid, waarna zij van onder haar kleding een dolk te voorschijn haalde en deze op de borst van de man plaatste. Deze zou hierdoor zo geschrokken zijn, dat hij van het bed overeind kwam, waarbij de dolk in zijn borst drong. Met een vrij diepe steekwond, maar niet le vensgevaarlijk gewond is hij in het Grootte Gasthuis opgenomen. De vrouw is gearresteerd en ingesloten. De vrouw die sinds september 1960 bij een kousenfabriek in Haarlem werkt als modinette heeft al enkele jaren omgang met de 29-jarige Turk, die als plaatdruk ker bij een grafisch bedrijf in Haarlem werkt. Zoals gebruikelijk had de man de vrouw om elf uur gisteravond van haar werk gehaald. Het tweetal heeft toen iets gebruikt in een snackbar en heeft ver volgens een bar bezocht. Omstreeks twee uur heeft hij haar met een taxi thuis gebracht. Aangekomen bij het kosthuis van de Duitse in de Indischestraat drong de jon geman erop aan met haar mee naar haar kamer te gaan, omdat hij geen sleutel van zijn eigen woning had en zo laat in de nacht niemand meer wakker kon ma ken. Tegen haar gewoonte in nam zij de man mee naar haar kamer. De man, die Bij Kats op Noord-Beveland hee{t zich een dijkval voorgedaan, waar door ongeveer 350 meter zeewering in de Oosterschelde is verdwenen. Hier de plaats waar het dijkhuis heeft gestaan, dat tegelijk met een peilboot in het water verdween. De Rijkswaterstaat is bezig met het op nemen van de schade. zou hebben laten blijken behoefte aan tedere gezelligheid te hebben, stuitte bij de vrouw op een enigszins terughouden de houding. Hij werd kribbig en zou haar in het Engels bedreigd hebben haar te doden. Ze antwoordde met dezelfde bedrei ging en haalde een dolk te voorschijn, die ze tevoren vanuit haar tasje in haar kle ding zou hebben verborgen. De vrouw zette de punt van de dolk op de borst van de man, naar ze la ter aan de politie verklaarde om hem een lesje te geven. De Turk moet hier zo danig van geschrokken zijn, dat hij van het bed, waarop hij ruggelings lag, om hoog rees. Hierdoor drong de dolk in de borst. De man is toen van bed gespron gen en heeft de 79-jarige hoofdbewoner van het huis gewaarschuwd. Deze is naar het politiebureau aan de Rijksstraatweg gegaan en de Turk, die nogal flink bloedde is ook de trap afge lopen. Onderaan de trap is de man in eengezakt. Inmiddels waren politie en am bulancewagen ter plaatse. De man is overgebracht naar het Groote Gasthuis Hij had een vrij diepe steekwond in zijn borst die echter niet levensgevaarlijk is. Ook had hij een lichte shock. De vrouw is door de Haarlemse politie gearresteerd. Ze verklaarde niet de be doeling te hebben gehad de man te doden of te verwonden maar hem slechts een lesje te hebben willen geven. Hangende een nader onderzoek is ze in het politie bureau in de Smedestraat ingesloten. De man kon door de politie nog niet worden gehoord. In de Kleuterhof, een gebouwtje in het Stadspark te Groningen, hebben een paar jongens het stoffelijk overschot gevonden van de 44-jarige mevrouw J. G. Mulder- Paalman uit Groningen. Zij werd sinds dinsdag 15 februari vermist. Mevrouw Mulder verliet toen in overspannen toe stand haar woning. De recherche van de Groninger gemeen tepolitie is er vrij zeker van dat er geen misdrijf in het spel is. De staatssecretaris van Financiën heeft mede namens de minister van Binnen landse Zaken meegedeeld dat de huurver hogingen per 1 januari 1966 en 1 januari 1967 zodanig zijn gedifferentieerd, dat het, anders dan bij vroegere huurverhogingen, technisch niet mogelijk is de aanpassing van de personele belasting naar de grond slag huurjvaarde te bewerkstelligen door een verhoging van de belastingvrije voet, een verhoging van de aftrekbedragen en een verlaging van het tarief. Het ligt in het voornemen verhoging van de druk van de personele belasting te voorkomen door een wijziging in dier voege, dat het huurniveau op 31 decem ber 1965 de basis zal gaan vormen voor de vaststelling van huurwaarden op of na 1 januari 1966. De staatssecretaris ver klaarde dit in antwoord op een schrifte lijke vraag terzake van het Tweede Ka merlid Van Urk (P.v.d.A.) In een ziekenhuis te Groningen is gis teravond overleden de 21-jarige heer L. G. Steunebrink uit Eelde (Gr.(, die 's middags zeer ernstig was gewond bij een verkeersongeval op de rijksweg Assen- Groningen onder Vries (Dr.). Door nog onbekende oorzaak is op de Kamerlingh Onneslaan in Amsterdam de 32-jarige kantoorbediende J. Bos met zijn fiets gevallen en onder de achterwielen van een trekker met oplegger gekomen. De man was op slag dood. Op de rivierdijk te Bovenhardinxveld is de negentienjarige H. Admiraal bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Hij was op zijn bromfiets door een vrachtauto aangereden. De zesjarige Aaltje Protman is vlak bij de ouderlijke woning aan de Zanddijk in Vriezenveen, toen ze plotseling achter een bus om de provinciale weg Vriezen- veen-Hardenberg opliep door een personen auto aangereden. Het meisje was op slag dood. In Londen is dezer dagen de Scamp" gedemonstreerd, een pro- dukt van de Scottish Aviation Maat schappij. Het is een mini-auto, die loopt op een accu. In de experimen tele uitvoering is het wagentje, ruim twee meter lang, een meter breed en 1.40 meter hoog. De snel heid die met dit voor het stadsver keer ontworpen wagentje kan wor den bereikt is ongeveer 40 kilo meter. In de haven van de E.N.C.K. te Vlaar- dingen is gisteren het stoffelijk overschot gevonden van een pasgeboren kind. Een matroos van een binnenschip zag het lijkje drijven en waarschuwde de po litie, waarna de recherche een onderzoek instelde. Het stoffelijk overschot, dat in staat van ontbinding verkeerde, is over gebracht naar het Holy-ziekenhuis. Na overleg met de officier van Justitie te Rotterdam verrichtte dr. Voortman, pa tholoog-anatoom van het ministerie van Justitie, sectie. De doodsoorzaak kon niet worden vastgesteld. Ook de herkomst van het kind is nog niet bekend. PRETORIA (AFP) In Pretoria is woensdag een proces begonnen tegen de 58-jarige jurist Abraham Fischer. Hij wordt onder andere beschuldigd van sa menzwering om sabotage te plegen, lid maatschap van de verboden communis tische partij, fraude en valsheid in ge schrifte. Zijn verdediger verklaarde dat Fischer de beschuldiging inzake het lid maatschap van de communistische partij niet zal bestrijden. Hij werd vorig jaar november gearresteerd. Het proces wordt gevoerd in hetzelfde gerechtsgebouw waar Fischer in 1964 ver scheidene beklaagden in het Rivonia-sabo- tageproces, zoals Nelson Mandela, d# voormalige leider van het verboden Afri kaanse Nationale Congres en Walter Si- soeloe, verdedigde. Katholiek Den Haag (ongeveer 200.000 personen, verdeeld over 31 parochies; per parochie een aantal on- kerksen, dat varieert van 20 tot 60 procent) is in beweging. Vooruitlo pend op het pastorale concilie van de Nederlandse kerkprovincie, dat eind november begint, wordt onder de ti tel Pinkstergetuigenis een Haags concilie gehouden. De directe aanleiding hiervoor is het veertigjarig priesterfeest van de deken van Den Haag, mgr. W. A. E. Bokeloh op de eerste pinksterdag. In plaats van een pompeus feest met pralerige plechtigheden willen de katho lieken de jubilaris een wat zij noemen eerste aanzet tot vernieuwing van de kerk in deze stad" aanbieden. Om dit op gang te brengen, om te zoe ken naar mogelijkheden van vernieuwing, bezinning en getuigenis komen in deze "S: weken overal in de stad groepen katholie ken bijeen. De initiatiefnemers gokten daarbij op een aantal van 1000. En zij zijn daarin niet beschaamd. Den Haag is hiervoor in zeven wijken verdeeld; in elke wijk zijn 6 groepen ge vormd, die zich ieder met een apart on derwerp zijn gaan bezighouden. Onderwerpen De onderwerpen zijn: Ecclesiale ver antwoordelijkheid: hoe zien de leken de priesters en religieuzen, wat is hun taak, wat is die van de leken? De kerk is geen kerk van priesters, maar een kerk van gelovigen, die allemaal voor die kerk verantwoordelijk zijn, een verantwoorde lijkheid, die niet is af te kopen of te delegeren; de Liturgie; beraad over een nieuwe manier voor een liturgie (is 't sa men belijden van de kerk) die past in deze tijd; Oecumene: eerbied hebben voor de overtuiging van een ander, ge loven dat in andere kerken de geest Gods ook aanwezig is, afstappen van het voetstuk „wij alleen hebben het ware ge loof"; missie: hoe kunnen de katholieken hier de missionarissen in verre landen la ten voelen dat zij solidair zijn, weg met de valse kraaltjes en spiegeltjes roman tiek, geen christendom brengen verpakt in de westerse cultuur, maar de Heils boodschap laten kennen en ervaren bin nen de gedachtengang en denkwereld van die volkeren zelf; medemenselijk heid, naastenliefde is meer dan die ene gulden op de collecteschaal, het betekent iets van je zelf geven aan de ander, tijd, aandacht en hulp; catechese: hoe leren wij, nu de catechismus is afgeschaft, de jonge mens leven in het geloo'f. Deze 6 onderwerpen zullen waarschijn lijk nog worden aangevuld met onkerke lijkheid en de betekenis van het lijden. Over deze zaken is gepraat en wordt gepraat in de komende weken. Op 25 april volgt een grote bijeenkomst in de Dieren tuin, waar die 1000 deelnemers aan de getuigenis voor het eerst allemaal bij elkaar zullen zijn. Van wat er tot op dat moment bereikt is wordt een rapport gemaakt en dat krijgt de deken op eerste pinksterdag ten geschenke. Utrecht. Mr. H. J. J. Leenen uit Utrecht ls gepromoveerd op een proefschrift getiteld „Sociale grondrechten en gezondheids zorg", tot doctor in de rechtsgeleerdheid. Promotor was prof. mr. J. J. M. van der Ven, gewoon hoogleraar in het arbeids recht, de osciologie van het recht en de wijsbegeerte van het recht. Leiden. Geslaagd voor het doctoraal examen scheikunde C. J. Schrumpf (Ha- zerswoude).

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 6