FAILLISSEMENTEN Gans Zeesleper „Noord-Holland" brengt Panamees na brand naar Suez in IJmuiden Meer gas voor PEN in Velsen-N. Gymavonden Zoekt U een filmprojector Neem nü een kwartaalabonnement! PVWA op bezoek bij Kennemerland Eerste asperges Kom kijken, dan weet U meer film foto Havenberichten Ongeval in zwembad Petten solidair met Europese ambtenaren desso ENKALON —W de r uy ter marktplein Na de ramp In de Vishal en op zee Voor nieuwe abonnees de nummers tot 1 april gratis L0ENDERSL00T, dan heeft Foto Gans nieuws voor U Voor de Palfiumtabletten IJmuider Courant Zaterdagvoetbal (waar ze de tijd voor U nemen) \Kennemerlaan 5 (bij de brug)J roestvrij stalen pannen DONDERDAG 24 MAART 1966 BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK 24 uursstaking intermeubel r BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK Groenteprijzen De arrondissementsrechtbank in Haar lem heeft dinsdag 22 maart in staat van faillissement verklaard: A. Jansen, wonende in Nieuw-Vennep, gemeente Haarlemmermeer, Von Liebig- straat 2; rechter-commissaris: mr. B. Swanenburg; curator: mr. J. G. Bettink, advocaat en procureur in Haarlem. L. Koopman jr., wonende in Rijssen- hout, gemeente Haarlemmermeer, Benne- broekerweg 261; rechter-commissaris: mr. B. Swanenburg; curator: mr. J. G. Bet- tink, advocaat en procureur in Haarlem. B. P. Ooteman, geboren in Grootebroek op 28 augustus 1917, wonende in Haarlem, Rijksstraatweg 679, detaillist in aardap pelen, groenten en fruit, zaakdrijvende in IJmuiden, Evertsenstraat 16: rechter-com missaris: mr. B. Swanenburg; curator: mr. E. L. van Hoogstraten, advocaat en procu reur in Haarlem.. A. Plantinga, geboren te Marum op 6 mei 1918, wonende te Zaandam, Zilver- schoonplein 17, dames- en herenkapper; rechter-commissaris: mr. B. Swanen burg; curator: mr. D. Aten, advocaat en procureur in Zaandam. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 19 maart 1966 geëindigd het faillissement van: J. M. C L. Amiot, wonende in Beverwijk, Uiver- hof 34, bedrijf uitoefenende onder de be naming „Resa Sedep", uitgesproken op 29 juni 1965; rechter-commissaris: mr. H G. Rambonnet; curator: mr. A. N. Hel sloot, advocaat en procureur in Bever wijk. Nadat een 30-jarige hulpvakarbeider uit Haarlem op 17 maart was betrapt bij een poging tot inbraak in het Sportfond- senbad in Haarlem gaf hij zichzelf bij de politie aan. Hij was tot de poging tot in braak gekomen uit geldgebrek. De offi cier van justitie eiste twee maanden waarvan de helft voorwaardelijk en on middellijke gevangenneming. De politie rechter maakte er zes weken gevangenis straf, waarvan drie weken voorwaarde lijk met drie jaar proeftijd van en hield zich ook bij de onmiddellijke gevangen neming. Een 34-jarige magazijnmeester uit Haarlem werd veroordeeld tot een boete van vijftig gulden en twee maanden voor waardelijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd en eventuele psychiatri sche behandeling. In september van het vorig jaar was de man slaags geraakt met de politie nadat hij tegen de auto van buurtbewoners had getrapt. De auto stond steeds zo voor de deur van de ma gazijnmeester dat hij en zijn gezin er niet uit konden. De man weigerde met de politie mee te gaan, zodat er gummi stokken aan te pas kwamen. Toen sloeg de magazijnmeester ook weer van zich af en tenslotte trok een van de agenten zelfs zijn pistool. Het lukte toch nog zon der al te veel brokken de man naar het politiebureau over te brengen. Een 43-jarige marktkoopman verwijk en een 32-jarige vrouw uit uit Be de- De ondergetekende straat plaats wenst met ingang van 1 april a.s. een abonnement op per kwartaal 11.05 Handtekening kunt deze aanmelding per post opzenden of meegeven aan de bezorger in uw wijk. zelfde plaats waren zo gewend aan het gebruik van palfiumtabletten dat de vrouw artsen oplichtte om aan recepten voor de tabletten te komen. Zij gaf zich bij verschillende artsen voor een patiënte uit en telefoneerde dan om recepten. Hoewel de artsen haar niet te zien kregen lieten zij haar wel recep ten afhalen. Op die manier kreeg de vrouw 1175 tabletten in handen die zij deelde met de koopman. Voor oplichting werd de vrouw veroordeeld tot een boe te van 75 en een maand voorwaarde lijke gevangenisstraf met drie jaar proef tijd. De man kreeg dezelfde straf. (Van een medewerker) Het debuterende Zandvoortmeeuwen it de enige derdeklasser uit Haarlem en om geving die in het zaterdagvoetbal vrij goed meekomt. De geel-blauwen krijgen in de uitwedstrijd tegen SDCP (1-0) de ge legenheid om de middenmootpositie te consolideren. IJmuiden staat er als hek- kesluiter niet zo best voor en zal in Den Helder van HCSC (1-2) moeten winnen om het degradatiegevaar nog af te kunnen wenden. Ook Kennemerland zal ditmaal op eigen veld tegen PVWA (3-4) tot dt volle winst moeten komen om uit de be dreigde hoek te geraken. In de vierde klas heeft SIZO aan de leiding gezelschap gekregen van Wart- burgia. De Hillegommers gaan zaterdag dichtbij huis op bezoek bij SMS (1-1) in Nieuw Vennep en mogen ditmaal in die streekderby geen punt verspelen, want Wartburgia zal ongetwijfeld de uitwed strijd tegen KMVZ (2-1) opnieuw in winst omzetten. Voor Kinheim ligt er een lasti ge uitwedstrijd tegen PVF (1-1) in het verschiet. Als de Velsenaren dit treffen winnen, dan blijven zij volop meetellen in de kampioensrace. Hekkesluiter Jong Hercules treedt als gastheer op van OSDO (1-3) en SVJ krijgt bezoek van Altijd Pa raat (0-5). Voor VEW tenslotte is een uit wedstrijd vastgesteld tegen WOL (3-2) en die moet opnieuw gewonnen worden om uit de staartgroep te kunnen komen. Woensdag werden op de Coöperatieve Venlose Veiling de eerste asperges ge veild. Het waren 13 kilo's, die 184,60 opbrachten. Dit komt neer op 14,20 per kilo. Canon Cinestar S Nog nooit was projecteren zo probleem loos. De Cinestar heeft een ingebouwde opwikkel8poel en automatische filmin- leg. Bovendien wordt de film na afloop automatisch teruggespoeld. Het enige wat U te doen heeft Is kijken naar het glasheldere beeld van Uw films. De Ci nestar is geschikt voor 2 soorten films: Gewoon 8 mm en de nieuwe Super 8. Andere voordelen: Ingebouwde snoer- oproller, monoknop-bediening, laagspan- ningslamp, zoomlens, licht gewicht. Prijs compl. met afsluitdeksel en draag tas f 450, Foto Gans heeft nog veel meer filmpro jectoren. Vanaf f 250,heeft U ai een echtel Maar Woensdag aangekomen in (Jmuiden: Mithras van Rotterdam; Schulau, Kiel, IJmuiden; Wie- bold Boehmer, Rotterdam; Terschelling, Londen Emil Berger, Hamburg, IJmuiden; Stuttgart, Bremen; Barlby, Isle of Grain; Claus, Londen, IJmuiden; Nestor, Hamburg; Twele, terug uit zee, IJmuiden; Hinde, Londen; Erna Olden- dorff, Antwerpen; Brunla, Delfzijl; Jans, Lon den; Ob a Ovarami, Las Palmas; Albia Southampton, IJmuiden; Bieberstein, Antwer pen; Leonce Vieljeux, Le Havre; Lutetia, Lon den; Kronoborg, Antwerpen: Sonority. Thames Hejuwic, Avonmouth; Spes, Swinoujscie, IJ muiden; Navigare, Goole; Mare Liberum, Dagen ham; Dinkelstroom, Londen; Skausund, Nor folk, IJmuiden. Donderdag aangekomen in IJfnuiden: Seroos kerk, van Rotterdam; Draco, Rotterdam; Arends kerk, Rotterdam; Spreewald, Belawan. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Tweelo naar Noordzee; Proton, Londen; Vechtborg, Rotterdam; Calvijn, Sheerness; Shenkursk. Rot terdam; Leise Maersk, Bilbao: Hoegh Ailette Aarhus; Kermia, Rotterdam; Eumaeus, Antwer pen; Granoe, Rotterdam: Anne, Landsend Mynias, Rotterdam; J. K. Hamm, Stockholm Daloa, Hamburg: Cornelis Houtman, Ipswich Roelof Buisman, Aalborg; Oranyan, Duinkerken Isis, Hamburg; Nicolas S., U.S. Gulf: Theresie Monrovia, IJmuiden. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Atlas naar Rotterdam: Wiebold Boehmer. Hamburg. tindien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Woensdag In IJmuiden werden woensdag 3100 kis ten vis geveild, waarvan 312 kisten tong en tarbot, 350 schol, 15 schar, 680 haring, 515 schelvis, 135 wijting, 140 kabeljauw en gul, 15 leng, 5 ham, 24 poon, 850 koolvis en 59 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: heilbot 6,90-5,20, gr. tong 5,08-4,98, grm. tong 6,04-5,74, kim. tong 6-4,92, kl. tong I 3,99-3,66, kl. tong II 2,56-2,42, tarbot I 4,90-4,50. Per 50 kilogram: gr. en grm. schol 41-32, kim. en kl. schol I 36-29, kl. schol II 36-20, schar 18-15, verse haring 24,20-14, ham 154, poontjes 22-20, kl. zw. koolvis 27-22. gr. schelvis 48-44, grm. schelvis 45-32, kim. schelvis 41-32, kl. schelvis I 40-38, kl. schelvis II 35-27, wijting 30-17, gr. gul 49- 40, mid. gul 38-32, kl. gul 26-15, kl leng 32-26. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 208-90, gr. koolvis zw. 64-59, gr. leng 80-70. Woensdag werden in IJmuiden de vol gende besommingen, in guldens, gemaakt: KW 159-29.040, 205-5.850, 80-14.050, 185- 4.980, SCH 261-21.770. f Aanvoer van donderdag Tweeëndertig vaartuigen hebben don derdagmorgen in IJmuiden aangevoerd: 2540 kisten vis, 30.000 kilogram tong en 180 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 540 kisten schelvis, 80 radio, 90 wijting, 50 gul en kabeljauw, 160 koolvis 860 schol, 20 tarbot, 140 diversen. Prijzen van donderdag Per kilogram, in guldens: tarbot 6-4.60, heilbot 6-5.40, grote tong 5.31-5.11, groot middel tong 6.04-5.87, kleinmiddel tong 5.6 5.24, tong een 4.94-4.18, tong twee 3.67-3.19 Per 125 kilogram: witte koolvis 88, gro te kabeljauw 152-106, middel kabeljauw 124-108, grote koolvis 76-60, middel kool vis 65-63, grote leng 94-86, grote wolf 82. Per tien stuks: grote kabeljauw 130-110 middel kabeljauw 74-51. Per 50 kilogram: grote schelvis 63-50 middel schelvis 51-48, kleinmiddel schel vis 52-47, pennen 48-32, braadschelvis 35- 20, radio 25-20, grote gul 68-51, middel gul 61-47, kleine gul 39-27, witte koolvis 43, koolvis een 27-24, koolvis twee 27-20, grote en grootmiddel school 42-34, zet- schol en schol een 43-36, schol twee 44 30, schol drie 36-20, schar 42-23, poon 40, gestripte wijting 23-23, dichte wijting 28- 20, tarbot 170-150, griet 88-64, ham 140, leng 36, lom 36, kleine heilbot 154, schar tong 36-34, kleine wolf 45-40. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond donderdagmorgen uit: 150 kisten wijting 450 schol en 15.000 kilogram tong. XXXWOOOUyTOCKyyyTOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOQCXXXXIOOOOOOCTXXjOOOf WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden X betaald, daar de bezorgers op donder- 8 dag moeten afrekenen. S DE ADMINISTRATIE ZILMETA LAGOSTINA B.K. KARAAT Ook andere huishoudelijke ar tikelen hebben wij in roestvrij- staal. Lange Nieuwstraat 433-435 - IJmuiden Telefoon 4654 Woensdagmorgen omstreeks elf uur is een 35-jarige dame uit Beverwijk in het sportfondsenbad over de gladde tegels uit gegleden en gevallen. Zij moest met een open beenbreuk aan het linkeronderbeen naar het Roode Kruisziekenhuis worden overgebracht, waar zij ter verpleging is opgenomen. GEBOREN: Hendrik S. z.v. H. Ekhart en E. T. de Wolf; Timotheus P. z.v. H. M. Benthem en J- van Mourik; Maria H. d.v. J. W. Zonneveld en C. C. van Balen; Ca- tharina H. M. d.v. H. P. van den Bos en P. C. M. Hendriks; Piroska T. d.v. D. Tóth en H. Doringa; Johannes z.v. J. Tuitel en A. van der Spil; Rebecca d.v. R. E. Cra mer en M. Hoefnagel; Alexander M. F. J. z.v. F. W. van Stein en F. J. F. Sweek- horst. ONDERTROUWD: H. Stöhr en A. G. Meijer; P. J. T. Dijkman Dulkes en C. Spanj aardt. GETROUWD: M. C. Hoeben en P. Bre- gonje; G. C. Martens en M. A. T. Groene- veld; G. C. Hoogeland en T. M. van Gie- zen; M. F. van Balen en A. M. Hennen; H. T. Bakker en C. C. de Ruijter; G. P. Hanzl en J. de Groot. OVERLEDEN: J. H. Broekkamp oud 84 jaren; A. H. van Dijk oud 72 jaren; L. Kingma oud 75 jaren; J. Scheerman oud 67 jaren; G. J. Vonk oud 83 jaren; J. van Roon oud 80 jaren;.G- Timmer oud 82 ja ren; J. Taverne oud 33 jaren. (Van onze correspondent) ALKMAAR. Het twaalfhonderd man tellende personeel van Euratom in Pet ten heeft vanaf gistermorgen 10 uur een etmaal gestaakt om zijn solidariteit te demonstreren met de duizend ambtena ren van de EEG, die dinsdag in Brussel een dag het werk neerlegden om hun looneisen kracht bij te zetten. De eis van het personeel van de Europe se instellingen (totaal 7000 man) komt neer op een loonsverhoging van 14 per cent, terwijl de ministerraad tot 6 percent wilde gaan. Inmiddels heeft de Europese Commissie een aanbod tot een salaris verhoging van 10 percent gedaan, welk aanbod nog door de beslissende instantie, de ministeriële afgevaardigden, bestu deerd moet worden. De afdeling Petten van het algemeen vakverbond van het personeel der inter nationale instellingen, het I.O.D., dat aangesloten is bij het Algemeen Verbond van Vakverenigingen, heeft op een giste ren te Petten gehouden buitengewone ver gadering van Euratombeambten een mo tie aangenomen, waarin ten sterkste ge protesteerd wordt tegen het besluit van de ministerraad van 22 maart met betrek king tot de salarissen. In dat besluit ziet het een minachting van artikel 65 van het personeelsstatuut en van de voorstel len van de conferentie van personeels- vertegenwoordigers van de Europese ge meenschappen. Advertentie Advertentie Martje Edeler, echtgenote van Agan Leiseboer, kapitein van het Neder landse stoomschip Pegasus", wordt hier door de bemanning van d Por tugese sleppboot Gisela aan land ge bracht. Het Nederlandse schip kwam in aanvaring met het Duitse stoom schip Transsylvania en zonk daarna op de Taag. Advertentie De Christelijke Gymnastiekvereniging IJmuiden heeft dinsdag- en woensdag avond een uitstekende uitvoering gege ven, waarbij de jonste en oudste leden hun kunnen op gymnastiekgebied hebben gedemonstreerd. De verrichtingen op het toneel oogstten herhaaldelijk een dave rend applaus. Zeker niet minder waarde ring hadden de aanwezigen voor de mu zikale show van tamboer- en pijperkorps. Bij Hoogovens in IJmuiden is de eerste sectie van de nieuwe hoogovengasleiding naar de P.E.N. aangekomen. Dit gedeelte van circa 11.20 m. wordt, na eerst gron dig in de verf te zijn gezet, naar de ètel- plaats vervoerd, alwaar het met nog vier andere delen wordt samengevoegd. Eind juli hoopt men met de montage van de leiding te kunnen beginnen. Zoals bekend, zal in de toekomst het hoogóveng-as door deze gasleiding, met een diameter van 3.20 m. en een lengte van ca. 2,5 km naar de elektriciteitscentra le worden getransporteerd. De zeesleepboot Noord-Holland van n.v. Bureau Wijsmuller te IJmuiden, die zonder sleep onderweg was van Koeweit naar het Suezkanaal, is woensdagmorgen vroeg in de Rode Zee de hulpverlening begonnen aan het in brand geraakte Pa namese vrachtschip Ioanna, dat 9001 ton meet en dat met een lading olie onderweg was van Tarragona naar Rangoon. De Ioanna kwam zondagmorgen op 225 mijl ten noord van Port Soedan in ernsti ge moeilijkheden, toen brand in de ma chinekamer uitbrak. Later brak ook in en kele ruimen brand uit. De gezagvoerder heeft de bemanning het bevel moeten geven het schip te ver laten. De gehele bemanning werd die dag opgepikt door het Westduitse motor vrachtschip Kandelfels, dat 6998 ton meet. De Noord-Holland was op dat moment enkele honderden mijlen van de noodpo- GEBOREN: André z.v. J. H. G. de Ko ning en R. Strootman; Johannes A. z.v. A. J- Beentjes en C. C. M. Verkooijen; Joke d.v. A. W. Guillot en L. Bruinsma; Marcus A. M. z.v. E. M. Gozeling en B. Vallinga; Gerardus C. z.v. A. Zeestraten en T. S- A. Martens; Bernard A. z.v. A. Zeestraten en T. S. A. Martens; Carla d.v. L. Kraamer en J. E. Brekveld; Mauro z.v. A. Ardu en R. Loi; Johannes M. z.v. J. S. Metselaar en R- C. Koek; Nicolette M. G. d.v. K. H. H. Rudolph en A. M. M. Limmen; Petra d.v. S. J. Klasema en J. L. Pierma; Anna C. M. d.v. G. H. Koelman en A. M. Verdegaal; Nick M. z.v. G. Dijk stra en J. Hogenberg; Gerrit z.v. T. van Andel en A. Huijbers; Diana C. d.v. S. J. Schelvis en E. M. v. Kempen; Ronald E. z. v. R.A.F. Voogd en H. Schepers; Nicolette J. M. d.v. W. G. M. Koelemeij en C. J. Vessies; Yoanette M. J. d.v. G. J. J. den Boer en P. G. M. Janszen; Giovanina d.v. M. Scarteddu en C. M. Peters; Nicole A. M. d.v. B. J. Hoekstra en A. W. Wil- lemse; Robertus R. z.v. G. R. Kerseboom en M. A. Koning; Cindarella d.v. J. J. Konz en E. Schuurmans. GETROUWD: Gerrit Grapendaal en Anna H. M. E. Henneman. OVERLEDEN: Trijntje Hemelrijk, 84 jaar. sitie verwijderd, maar zette volle kracht koers naar de Ioanna. Maandag kwam de sleepboot ter plaatse. De Kandelfels heeft eerst nog getracht de Ioanna naar Suez te slepen, maar heeft de berging van het schip woensdagmor gen vroeg overgegeven aan de voor deze doeleinden speciaal uitgeruste zeesleper. Woensdagmorgen omstreeks 5 uur heeft de Noord-Holland een sleepverbinding tot stand gebracht. Acht Griekse opvarenden van Ioanna zijn aan boord van hun schip terugge keerd. Voor het bergingswerk zijn zeven man van de Noord-Holland aan boord van de Panamees geplaatst. De Noord-Holland sleept het vrachtschip over ruim 300 mijl afstand naar Suez, waar het transport in de loop van vrij dag wordt verwacht. De weersomstandigheden in de Rode Zee waren woensdagmorgen slecht: wind kracht 7 tot 8. De prijzen op de Beverwijkse groente veiling waren: spinazie 70-94, andijvie 79- 81, radijs 27-35, rabarber 29-78, waspeen 25-43, prei 25-59, witlof 100-129, breekpeen 12-33, rode kool 42-47, witte kool 13-23, groenekool 22-43, uien 6-22, spruiten 45- 140.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 7