Heden opening Boekenweek Montserrat Caballé Boekhandel H. de Vries Theater-gastenavond in Haarlem en Maastricht Het fijne van de boekhandel: je kan er vrij neuzen! Neus rustig bij Ged. Oude Gracht 27 en Jacobljnestraat 3, Haarlem Bijenkorf-Boekenmarkt prijs voor dr. D. Hillenius Westduitse pianist wint het Gaudeamus-concours De Britse filmprijzen NEGEN MUZEN VRIJDAG 2 5 MAART 196 6 19 Het geschenk en de Boekenweekuitgave Sugggesties voor de BOEKENWEEK A. den Doolaard DE GODEN GAAN NAAR HUIS 19.50 Hella S. Haasse EEN NIEUWER TESTAMENT 11.50 Willem Frederik Hermans NOOIT MEER SLAPEN ƒ9.50 MADAMA, Margaretha v. Parma Dr. Jane de longh 24.50 Jerzy Andrzejewski DAAR KOMT HIJ, SPRINGEND OVER DE BERGEN f 12.50 Mr. D. U. Stikker MEMOIRES 29.50 Theun de Vries HET ZWAARD, DE ZEE EN HET VALSE HART Als geschenk bij aankoop van minimaal f 7.50 aan Nederlandse boeken Initiatief Lohr-Bary Lia Dorana bij Ensemble De „Miljonairsclub" een Spaanse Maria Callas nabeschouwingen Rome-Canterbury bladen bleken het er de volgende dag over eens: Callas". „Hier stond de nieuwe Nico Scheepmaker s sS s st-" s S ï-- - - - =r 5 g i i - S De radio geeft zaterdag T elevisieprogramma VOOR ZATERDAG NEDERLAND I „Het Onderzoek" op t.v. VANAVOND WORDT DE BOEKENWEEK geopend met een gala-avond in het RAI-gebouw in Amsterdam, waar de versieringen dit jaar niet door Metten Koomstra zijn verzorgd, maar door de 39-jarige ontwerper Pieter Groot uit Westzaan. De avond wordt geopend door het Nationale Ballet. Voor het Boekenbal lijn niet alleen dans- en jazz-orkesten geëngageerd, maar ook een „spectaculaire beatgroep". Het Boekenweekgeschenk krijgt men dit jaar na een boekenaankoop van minimaal 7,50. Het is Theun de Vries' „Het zwaard, de zee en het valse hart". De speciale boekenweekuitgave, die men voor 1,50 kan verwerven, is een essay van de 28-jarige auteur Steven Membrecht „Een waarachtige driehoek". In Haarlem wordt de Boekenweek, zoals wij gisteren meldden, opgeluisterd door drie manifestaties: op 29 maart „Lijf aan lijf" met onder meer Bernlef, Vinkenoog, Verhagen, Schippers en de musici Boudewijn de Groot en Piet Kuiters; op 30 maart een voordracht door Eva Margadant over een leesmethode voor kleine kinderen; en op 31 maart een voordracht met dia's door drs. H. L. Prenen over „Het Zegenpralent Kennemerlant". HET ESSAY „Een waarachtige drie hoek" van de jonge Steven Membrecht zou uitsluitend pretentieus zijn, als het niet overduidelijk sympathieke bedoelin gen had. Het is een poging de eigentijdse mens in het hart te raken met hoopgeven de verwijzingen naar stukken litteratuur, waarin auteurs op hun wijze worstelen met de vraag naar levensbestemming en oorzaken van het veelal ongelukkige be staan. Het is een opzet die doet denken aan Colin Wilsons „De Buitenstaander", eveneens een toen jonge auteur die op zijn 24-ste jaar al een hele bibliotheek had leeggelezen. Zijn boek was de neerslag van die leesfurie, een persoonlijk toetsen van intelligent verwerkte stof. Het betrok, evenals het essay van Membrecht dat beoogt, de lezer strijdbaar in het zo men selijke geding van de tijdsactualiteit. Membrecht heeft niet zijn persoonlijke neerslag van het gelezene bijeengebracht in zijn essay, hij heeft gelezen om iets te betogen en verwart daarbij dikwijls zijn persoonlijke gevoelens met algemeen geldende. Dat werkt verwarrend. MEMBRECHTS TITEL heeft betrek king op wat hij de drie basisgevoelens noemt van de mens, eenzaamheid, schuld en angst. Hij hervindt ze in werk van on der meer Steinbeck, Hermans, Mulisch, Stendhal, Wolkers, Emants, Baldwin, Si- mone de Beauvoir en illustreert hoe de auteurs van sociale bewogenheid zijn ge zwenkt naar psychologische bewogenheid, samenhangend met het gevoel van isole- Advertentie Mr. C. P. Lohr, directeur van de Haar lemse Schouwburg en zijn collega Wim Bary van het Maastrichtse Culturele Centrum hebben samen een idee uitge werkt voor een jaarlijkse theater-gasten- avond. In Maastricht zal die op de vijfde Wereldtheaterdag plaatshebben. In Haar lem wordt de avond aan het eind van het huidige theaterseizoen georganiseerd, In Maastricht zijn onder meer uitgeno digd de commissaris der koningin van de provincie Limburg en de gouverneur des konings van de gelijknamige provincie, de bisschop van Roermond, 'fractieleiders van Gedeputeerde Staten en Provinciale Staten, burgemeesters en wethouders van Zuidlimburgse gemeenten, besturen van arbeidersorganisaties, onderwijsinstellin gen, personeelsverenigingen, jeugdclubs en toneelverenigingen, redacties van schoolbladen en toneelcritici. Op die avond zal, voordat Henk van Ulsen met „Dagboek van een Gek" onder regie van Kees van Iersel aan bod komt, de schouw burgdirecteur eerst de theaterboodschap van de directeur-generaal van de Unesco, René Maheu, voorlezen en uitvoerig het programma van het nieuwe theatersei zoen bespreken. Na de voorstelling blijven de theaterbezoekers dan nog gezellig bij elkaar in de Redoutezalen onder de schouwburg. Advertentie Een platenbon is altijd raak Steven Membrecht ment. Het innerlijk zoeken naar normen creëert de eigen persoonlijkheid door de afweerhoudingen heen. In het laatste hoofdstuk „de andere wereld" schetst hij vluchthavens van de vertwijfelde mens: jeugd, dood, krankzinnigheid, misdaad, liefde. Het essay van Membrecht is een oproep om het leven aan te durven en, door de wankelende normvastheid van be grippen als goed en slecht, huwelijk en overspel, schuld en onschuld héén, een eigen structuur te ontdekken. Als typisch Boekenweekgeschenk lijkt het essay wei nig geslaagd. Het is een creatief per soonlijk zoeken dat als algemeen gelden de verworvenheid wordt gepresenteerd Maar als waar is wat Thomas Mann in zijn „De dood in Venetië" zei: „De eigen lijke reden van bijval (voor een kunst werk) is iets onweegbaars, is sympathie" en dat is het openingscitaat van het essay dan kan „Een waarachtige drie hoek" wel op enige bijval rekenen. MINDER NADRUKKELIJK op diep gang mikkend, en beslist een onbekom merder en onverplichtender leesgenot schenkend, is „Het zwaard, de zee en het valse hart", het door Theun de Vries ge schreven boekenweekgeschenk. Hij noemt het verhaal een sage. Robert Metz ver zorgde de omslag en typografie van de ze paperback op voortreffelijke wijze (160 pagina's). Het verhaal speelt in de vijf de eeuw, toen koning Vortigem van Brit- tannië in de strijd tegen de Pikten de hulp inriep van de Saksen. Men maakt het gebeuren mee middels de hoofdfiguur, de jonge Friese boer Liafbarn die met zijn mede-legeraanvoerders de Pikten ver slaat. HOEWEL HET NIET AAN de sage eigen is typisch existentiële problematiek te ont hullen heeft Theun de Vries het verhaal zo verteld dat onder het historisch vertelni- veau een sterk eigentijdse structuur zich openbaart: die van een mens die zich met geweld toelegt op een overwinning, dan het verkregene wil consolideren en daarvoor wéér strijd moet voeren om zich dan tenslotte af te vragen wat de zin van dat alles was, wat hij nu eigenlijk verworven heeft met dat leven „dat el ke mens maar éénmaal geschonken krijgt". De Vries heeft zijn verhaal bijzonder boeiend geschreven. De strijdtafreien mun ten uit door ten meeslepende levendig heid. Het groteske moorden, de matelo ze verwarring van een tijd die niet meer door de oude bepaald wordt en nog niet door de nieuwe, de eenling Liafbarn die er innerlijk afstand toe bewaart, zijn door de auteur in een heldere samenhang ge bracht, die de lezer drievoudig bij het verhaal betrekt: hij wordt geboeid door het feitelijk gebeuren, hij ervaart dat bin nen een historisch perspectief en wordt er actueel bij betrokken door Liafbarns optiek, die typisch eigentijds is. Een uit muntend Geschenk. Ton Neelissen Advertentie Lia Dorana, die op het ogenblik bij En semble de rol van Olga vervult in Tsjechovs „Drie Zusters", heeft zich voor het komende seizoen aan dit gezelschap verbonden. Advertentie Een platenbon is altijd raak De Bijenkorf Boekenmarkt-prijs 1966 is toegekend aan dr. D. Hillenius, weten schappelijk ambtenaar bij het Zoölogisch Museum in Amsterdam, voor zijn in 1965 verschenen boek „Oefeningen voor een Derde Oog" (uitgegeven in de Floret-boe- kenreeks van de Arbeiderspers). Het Internationaal Concours voor Ver tolkers van Muziek van deze Tijd, dat de stichting Gaudeamus deze week heeft ge organiseerd, is gewonnen door de West duitse pianist Harald Boje en de Poolse pianist Zigmund Krause. De prijzen zijn elk 3000 gulden groot. De derde prijs was voor Marta Goz- decka, een pianiste uit Polen, de vierde prijs kwam in het bezit van de Engelse pianist Roger Smalley. De Nederlandse violist Christiaan Bor veroverde de vijfde prijs. Voorts werden twee extra premies ter beschikking gesteld. De Eerste voor de Duitser Peter Marti, en zijn landge noot Harald Boje. De tvfeede premie was voor de Belgische klarinettist Walter Boeykens. Julie Christie is de lieveling van de Britse filmindustrie. Zij werd woensdag avond gekozen tot de beste Britse actrice in 1965 voor haar rol in „Darling". Onder de kandidaten die zij versloeg voor deze onderscheiding waren Julie Andrews en Maggie Smith. Alle drie zijn op de nomi natie geplaatst voor de Oscars dit jaar. De tegenspeler van Julie Christie in „Dar ling", Dirk Bogarde, won de onderschei- ing voor de beste acteur. James Mason reikte de onderscheidin gen voor de acteurs uit en de in Frank rijk geboren Leslie Caron die voor de ac trices, tijdens een plechtigheid in het Grosvenor Hotel in Londen. De in Ame rika geboren Patricia Neal kreeg de prijs voor de beste buitenlandse actrice voor haar rol in „Inharm's Way". De beste bui tenlandse acteur bleek de Amerikaan Lee Marvin (in „Cat Ballou"). Marvin is voor dezelfde rol op de nominatie geplaatst voor een oscar. De prijs voor de meest belovende nieuwe figuur bij grote film rollen ging naar Judi Dench voor haar rol in „Four in the morning". „The Ipcress File" werd gekozen tot de beste Engelse film en „My fairLady" kreeg de prijs voor de beste film uit an dere bron. De Japanse documentaire „To kio Olympiade" kreeg de prijs van de Verenigde Naties. Ook kreeg deze film de Robert Flaherty prijs voor de beste documentaire film. De beste korte film werd „Rig Move", geregisseerd door Don Higgings. AMSTERDAM De miljonairsclub van Kees Manders op het Thorbeckeplein te Amsterdam is sinds een week gesloten. Als oorzaak noemt de bedrijfsleider niet het gebrek aan miljonairs, maar moei lijkheden met de theater-agent die met ingang van 1 maart artiesten zou leveren. „Het programma dat wij kregen aan geboden was niet van het peil dat men een verwend publiek kan voorzetten", al dus werd ons meegedeeld. „De heer Man ders, die met vakantie was op Mallorca, heeft deze onderbroken om nu zelf in Parijs en Brussel contacten te leggen met variété- en cabaretartiesten van interna tionale allure". De miljonairsclub zal te gen het einde van de maand weer wor den geopend. Advertentie Een platenbon is altijd raak (Van onze correspondent) IKOR zond het historische moment uit BARCELONA. Het verwende publiek van het beroemde Metropolitan van ^e ontmoeting tussen paus Paulus en Opera House in New York heeft onlangs een nieuwe ster ontdekt. Na ee« de aartsbisschop van Canterbury, opvoering van de „Faust" is een ovatie aan de vertolkster van de rol van I..I?pS tot „os Gretchen gebracht, zoals in de Metropolitan jarenlang met meet is voor- L, angstvallig in het ejgen Vakje met rust gekomen. Dit enthousiasme gold de tweeëndertigjarige Spaanse sopraan I heeft gelaten, vergastte de voetballiefheb- Montserrat Caballé. Alle muziekrecensenten van de grote New Yorkse dag- bers op vijf minuten voetbal van de wed- IN SPANJE WAS MONTSERRAT CA- ballé al lang geen onbekende meer. In Barcelona begon deze dochter van een chemicus op negenjarige leeftijd haar zangstudie. Veertien jaar lang zwoegde zij aan het conservatorium van het be roemde operatheater „El hiceo". Om haar studies te betalen werkte zij in haar vrije uren als naaister. Op 23-jarige leef tijd, slaagde zij met glans, met een gro te carrière in het vooruitzicht. In Euro pa heeft zij reeds een indrukwekkend re pertoire achter de rug. Zij blonk uit in niet minder dan zesenveertig belangrijke rollen, variërend van de Italiaanse klas sieken tot modernen als Luigi Nono en Stravinsky. Haar ster begon in Amerika te rijzen toen zij in Carnegie Hall de door de American Opera Society uit de vergetelheid gehaalde concertversie van Donizetti's „Robert Devreux" zong. „Ik heb veel succes gehad in de Carne gie Hall", zegt zij hier zelf van. Rudolf Bing, de directeur van het Metropolitan, riep me na het optreden bij zich. Hij vroeg me of ik „Norma", het grote suc ces van Maria Callas, wilde vertolken. Ik ben niet op zijn voorstel ingegaan omdat ik mezelf pas over een jaar of vijf, zes, in staat acht deze opera goed te zingen. Ik wil geen halfwassen interpretatie. Mijn tijd is er nog niet rijp voor. Bing en de journalisten waren hier verbaasd over, Montserrat Caballé in de Rosen- kavalier". strijd NederlandWest-Duitsland. We kre gen alle zes doelpunten te zien. Let wel: Brandpunt, dus niet N.T.S. of Journaal! Tevoren had „Brandpunt" zich over onze hoofden heen met een wijs woord tot de politici gericht met de aanbeveling, de mogelijke invloed van bepaalde televisie programma's wetenschappelijk te benade ren, omdat het schokeffect in de menings vorming vaak moeilijk te overzien is. Het programma van Jules de Corte heeft op mij geen onuitwisbare indruk ge maakt. Gelukkig bleek uit een van zijn liedjes, dat hij het verstandig oordeelt niet langer dan een half uurtje boos te zijn over een negatieve kritiek. De moei lijkheid met De Corte is alleen, dat hij meestal nog kans ziet in dat half uurtje erover op te bellen om stoom af te bla zen. Maar dat zij hem gegund. Als er ooit sprake is van een zogenaamd „ty pisch radioprogramma", dan was het hier wel, want het gegoochel met grammo foonplaten en ingedubde eigen liedjes is een typische radio-bezigheid. Bovendien blijf ik volhouden, dat zijn vroegere lied jes opmerkelijker, persoonlijker en ge woon beter waren dan de liedjes die we gisteren te horen kregen. En om in mineur te eindigen: de thril ler leek ook al nergens op. Het spijt me het te moeten zeggen, maar er werd door alle dames bijzonder onhandig ge acteerd, het stuk zelf zat ook slecht in elkaar. De dialogen waren van een ver regaande ongeloofwaardigheid, zover, dat zelfs Anne Marie Heyligers er geen raad mee wist. Nederland 1: Hoofdschotel voor van avond is de musical „De nieuwe wereld", naar de door Willy van Hemert bewerkte musical „Summer song", die gabaseerd is op melodieën van Antonin Dvorak. Het Montserrat Caballé dachten dat ik bang was de triomf, die Callas had behaald met „Norma", niet te kunnen evenaren. Maar dat is niet de re den. Ik heb geen angst voor Callas, want ik weet dat zij niet te evenaren is. Zij is de grootste zangeres van onze tijd. Dank zij haar is er meer variatie geko men in het repertoire en zijn ook econo misch de voorwaarden aangepast aan onze prestaties." Na haar Gretchen riep de New York Times haar niettemin uit tot de opvolg ster van Callas. De Spaanse diva is een eenvoudige, vriendelijke vrouw, die de door haar behaalde successen niet naar het hoofd zijn gestegen. Zij lacht veel, omdat zij goed gehumeurd is, zoals bij na alle corpulente mensen. Zij zou graag de rol spelen van Salomé gehuld in zeven I verhaal speelt in Amerika, in de tweede sluiers, maar zij legt uit dat dat moei- helft van de vorige eeuw, in het plaatsje lijk kan, vanwege haar omvang en wijst Willow Falls (Illinois). Daar leidt een ko- daarbij grinnikend op haar middenrif. Lonie van Boheemse immigranten een Helaas ben ik bijna nooit thuis, bij mijn moeizaam bestaan. Moeizaam vooral door man in Barcelona." Zij is getrouwd met de speculerende en uitbuitende Ma Flan- nigan, die alle grond wil hebben voor een aan te leggen spoorweg. In deze sfeer komt Dvorak, die men voor een derde rangs pianist aanziet. De componist ob serveert echter alles en iedereen, leert er de folkore en plaatselijke situatie kan nen. Daar is Ma's zoon Shaun, die zijn hart verloren heeft aan Karolka, een im migrantendochter, tegen wie Ma bezwaar heeft. Verder is er het „probleem"-Milly, wier geliefde handelsreiziger Joe maar een paar keer per jaar komt opdagen. De ervaringen in dit stadje resulteerden hierin dat Dvorak de symfonie „De nieu we wereld" componeerde. Willy van He mert maakte er een televisiebewerking van die muzikaal werd bewerkt door Har ry de Groot. Guus Verstraete speelt Dvorak; Mieke Bos en Marco Bakker zijn resp. Shaun en Karolka; Thérèse Steinmetz en Ab Heydens zijn Milly en Joe. Speciale medewerking werd ver leend door het Tsjechisch Volksdansthea ter, het NCRV-televisieballet en musical koor. de Spaanse tenor Bernabé Marti, die zij enkele jaren geleden ontmoette toen zij samen met hem „Madame Butterfly" in I Barcelona zong. „Ik ben waarschijnlijk de enige Chio Chio San die ooit met haar Pinkerton getrouwd is." „Kunstplein". De directie van Burgers' Dierenpark te Arnhem wil op 16 april starten met een „Kunstplein", naar ana logie van het wereldberoemde Place du Tertre in Parijs, waar kunstenaars en publiek elkaar treffen. Kunstenaars op velerlei terrein kunnen in de zomer op het Plein werken om, zoals de directie zegt, de bezoekers te interesseren in de kunst. Verkoop van werken is toege staan. De directie wil „kitsch" weren. Voorlopig heeft het experiment alleen op zaterdag plaats; wanneer het goed uitvalt kan het aantal dagen per week worden uitgebreid. HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord: meditatie. 7.15 Oude clavecimbel- muziek (gr.). 7.30 Nieuws. 7.32 Geestelij ke liederen (opn.). 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.10 Djinn, gevarieerd program ma. (8.30-8.32 Nieuws 8.32 KNAC/ANWB- wegeninformatia. 9.35 Waterstanden). 12.00 Angelus. 12.03 Country and Western Express, (stereo). 12.24 Marktberichten. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Lichte gram mof oonmuziek. 12.45 Overheidsvoorlich ting: Geven en nemen. De familie Van Buuren praat vandaag over vakantiesprei ding. 12.55 Lichte grammofoonmuziek. 13.15 Carionca: radio voor tieners. 14.10 Musicerende dilettanten: koorzang. 14.30 Voor de kinderen. 14.40 Lichte grammo foonmuziek. 15.00 Amusementsmuziek uit Parijs (opn.). 15.30 Visages de la chan son: een Frans-Nederlands programma. 16.00 Muzikale Tombola: lichte muziek programma. (Om 17.10-17.25 Voor de twin tigers. Om 18.20-18.30 Sportperiscoop). 18.50 Lichtbaken, lezing. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Nieuwe klassieke grammofoonplaten. 20.10 Paulus, een dra matische monoloog. 20.45 Stereo: Moder ne gewijde muziek (gr.). 22.10 Roulette: een spelletje met grammofoonplaten. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Over weging. 22.55 Klassieke en moderne or kestmuziek (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws, ochtendgymnas tiek en socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (7.30-7.35 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte orkestmuziek (gr.). 8.20 Wegwijs; tips voor trips en vakanties. 8.30 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Pianorecital: klassieke muziek (gr.). 9.10 Klassieke or kestwerken (gr.). VPRO: 9.40 Oostenbu- renplicht (II), gesprek. 9.55 Een bewuste schoolkeuze (2), lezing, VARA: 10.00 Z.O. 135, gevarieerd programma. (Om 11.00 Nieuws). 12.15 Oosteuropese kroniek: fei ten en achtergronden uit de communisti sche wereld. 12.27 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.30 Actueel sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.10 VARA-Varia. 13.15 Melodieën-Express (Stereo)licht geva rieerd muziekprogramma. 13.40 Uitlaat, programma voor twintigers. 14.15 Jazz muziek. 14.55 Tussen stilstand en bewe ging, lezing. 15.10 Lichte grammofoonmu ziek. 15.20 Le Nozze di Figaro (Figaro's bruiloft), opera (3e en 4 e akte). (16.00- 16.02 Nieuws). 16.40 Onbewoond: inter view en grammofoonmuziek. 17.20 Lichte grammofoonmuziek. 17.30 Radioweekjour- naal. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Tijd voor teenagers (gr.). 19.20 Boekbe spreking. 19.40 Licht orgelspel. 20.00 Nws. 20.05 En nu... Antwerpen!: gevarieerd programma. 21.00 Weekend in Tamesby, hoorspel. 21.50 Stereo: Metropole-orkest en solisten: amusementsmuziek. 2230 Nws 22.40 Te waar om mooi te zijn, cabaret programma. 23.10 Even naplaten: licht platenprogramma en praatje. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III. (240 m. en FM-kanalen) NRU-GEZAMENLIJK PROGRAM MA 9.00-11.00 Voorbereid door AVRO. 11.00-18.00 Voorbereid door NCRV. NRU/AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Solisten en orkestenparade (opn.). 10.00 Nieuws. 10.02 Lichte grammofoonmuziek voor de tieners. NRU/NCRV: 11.00 Nieuws. 11.02 Lichte orkestmuziek (gr.). 11.30 Muziek van Het Leger des Heils (gr.). 12.00 Nws, eventueel aktualiteiten. 12.02 Licht mu ziekprogramma (gr.). 13.00 Nieuws. 13.02 Platenshow voor de tieners. 14.00 Nieuws. 14.02 Hoogtepunten uit operettes, musicals en films. 15.00 Nieuws. 15.02 Toonkunst voor allen: werken van de grote mees ters in de muziek. 15.30 Gevarieerd mu ziekprogramma. (Om 16.00 Nieuws). 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Sportshow...: re portages, uitslagen, commentaren en lich te grammofoonmuziek. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.30 Film kroniek. 12.40 Wetrbericht, mededelingen, programma-overzicht en SOS-berichten. 12.45 Lichte orkestmuziek. 12.55 Buiten lands persoverzicht. 13.00 Nieuws, weerbe richt en beursberichten. 13.20 Lichte or kestmuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Geva rieerd programma. 15.00 Nieuws. 15.03 Ge varieerde muziek. 17.00 Klassieke muziek. 17.35 Dansmuziek. 18.00 Nieuws. 18.30 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Kleinkunstprogramma. 18.45 Sport, weerbericht en kroniek. 19.40 Gevarieerde muziek. 20.00 Gevarieerd muzikaal pro gramma. 21.00 Lichte orkestmuziek. 21.30 De keuze van Walter. 22.00 Nieuws en be richten. 22.15 Kaf en koren. 23.00 Colla ge. 23.30 De nachtvlinders. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG NEDERLAND I NTS: 19.00 Journaal. 19.01 Klaas Vaak. NCRV: 19.05 T.M., magazine voor tie ners. 19.35 Beverly Hillbillies, TV-feuille- I ton. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.201 De Nieuwe Wereld, musical. 22.10 Atten tie. 22.35 Op weg naar Pasen. NTS: 22.45- 22.50 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. 20.01 De I diamanten van Palinos, filmfeuilleton (deel II). VARA: 20.30 Achter het nieuws. NTS: 20.55 Duke Ellington. VARA: 21.50 Liedjesprogramma. NTS: 22.15-22.201 Journaal. Advertentie Een platenbon is altijd raak NTS: 11.00 Teleac: Pech onderweg een cursus voor automobilisten, (herhaling les 10). 11.30-12.00 Teleac: De Attische Tragedie, (herhaling les 2). AVRO: 16.00 Sportpanorama: Roeien: Oxford-Cam- brdge. 16.45 Fototriptiek. 17.00-17.35 Voor de kinderen. NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Klaas Vaak. AVRO: 19.05 The Thun- derbirds, TV-film. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. AVRO: 20.20 Tienerthea ter. 20.45 Wie van de drie, intelligentie- spel. 21.20 Alleen voor U, gevarieerd pro gramma. 22.10 Ik pas, quiz. NTS: 22.40 22.45 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. KRO: 20.01 Finale van: Letters en noten, de wed strijd voor amateurschrijvers. 20.55 Jazz 625. NTS: 21.20 Hong Kong, TV-feuilleton (aflevering 13). KRO: 22.10 Epiloog. NTS 22.15-22.20 Journaal. Scène uit de musical „De nieuwe wereld": Mieke Bos speelt de rol van de arme immigrante Karolka en Marco Bakker de rol van Shaun, de zoon van de rijke bazin. Advertentie Een platenbon is altijd raak Nederland 2: Hoofdschotel op het twee de net is een programma van de Engelse televisie over de jazz-musicus Duke El lington. Dit duurt bijna een uur en wordt gevolgd door een muzikaal programma rond Cornells Vreeswijk. Deze vroegere IJmuidenaar heeft in Zweden een carriè re opgebouwd. Vroeger op de avond is er nog de serie „De diamanten van Palinos", waarin de journalist Jerome Pons een [stapje dichterbij de oplossing van de mis daad komt. De VARA zal over enige tijd een tv- reportage van het toneelstuk „Het On derzoek" van Peter Weiss op het scherm brengen. „Het Onderzoek" is gebaseerd op gegevens van de Auschwitz-processen. De produktie wordt in samenwerking met de Belgische televisie gemaakt. De opna men hebben plaats in de Vlaamse I schouwburg in Brussel. Bij de tv-reportage van „Het Onder- zoek" zal men uitgaan van de voorstel- ling die de Nederlandse Comedie hiervan heeft gegeven. De televisie-regie is in handen van Theun Lammertse.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 19