mop Wij kunnen aan mensen gordijnstoffen verkopen zonder dat twee dezelfde krijgen. Bij drukkerij Nijssen staat de Heidelberger in de huiskamer Iets van U bij? Medische verzorging tijdens het weekeinde Neem nu een kwartaalabonnement! Vragen over de Rijksstraatweg in Heemskerk Kort IJmondnieuws Havenberichten '7 fl# Kampioensshow in Beverwijk Beat in IJmuiden Wie kende Israël (les) Norden? Voor nieuwe abonnees de nummers tot 1 april gratis VRIJDAG 25 MAART 1966 Vu-."' Opnieuw beginnen Kijken naar en wandelen in N.H.-Duinreservaat Dat zegt genoeg over de omvang van onze keurkollektie gordijnstoffen. Maar nu de sortering. Uit alle delen van Europa vindt U hier een weergaloze sortering van de mooiste kwaliteiten. Fleurige druk- en rustige weefstoffen, zonnige cretonnes en brillante velours. Hiertussen vindt ook U die leuke, niet te dure gordijnstof (reeds vanaf 2,95) die het in Uw interieur zo goed zal doen. WONINGINRICHTING BEVERWIJK Velsens carillon speelt zaterdag Stichting Nutspaarbank Puzzeiprijswinnaars ƒ5,00: J. van Rosmalen, Oosterduinweg 53, IJmuiden. m f De heer P. W. Nijssen aan de Oosterduinweg in IJmuiden heeft in zijn drukkerij zodanig met ruimtegebrek te kampen, dat hij genoodzaakt is geweest de grote Heidelberger-degelautomaat in zijn huiskamer op te stellen. Vandaar dat hij en zijn echtgenote de weinige vrije uren die hun nog overblijven moeten doorbrengen in een piepklein bovenkamertje, waar nauwelijks plaats kan worden gevonden voor een televisietoestel en twee stoelen. Hij heeft daarom al enige tijd geleden besloten zijn zaak aanzienlijk uit te breiden, zodat ook de inmiddels bestelde grote Mer- cedes-cilinderautomaat behoorlijk kan worden ondergebracht. De plan nen voor deze verbouwing bevinden zich reeds in een vergevorderd sta dium, zoals dit heet en ook de hiervoor vereiste vergunningen heeft de heer Nijssen al voor het grootste deel in zijn bezit. Bij de drukkersfederatie, welke hechte organisatie steeds voor derge lijke plannen moet worden ingescha keld, heeft men met enige verwonde ring en ontzag van dit voornemen ken nisgenomen. De heer Nijssen is im mers al eenenzestig jaar geworden, een leeftijd waarop andere onderne mers zich zo langzamerhand ver trouwd beginnen te maken met de gedachte aan een rustige levensavond. In plaats daarvan houdt de heer Nijs sen zich nog intensief bezig met de uitbreiding van zijn zaak, hetgeen door insiders als een unicum in de druk kerswereld wordt beschouwd. De heer Nijssen kwam destijds als jongen bij de bekende „Spaamestad" in Haarlem als drukkersleerling in dienst om, nadat hij zich hier enigs zins met dit vak vertrouwd had ge maakt, omstreeks 1919 in IJmuiden een soortgelijke betrekking te accepte ren. Hier is hij vele jaren bij een groot drukkersbedrijf werkzaam ge weest, tot ook de jonge Nijssen het slachtoffer werd van de beruchte cri sisjaren en hem wegens de magere orderportefeuille ontslag moest wor den verleend. Steuntrekken behoorde echter niet tot zijn favoriete bezighe den, zodat hij het voor die tijd ge durfde besluit heeft genomen zich met een collega aan de Oosterduinweg zelfstandig in een miniatuur drukkerij te vestigen. Alle sombere voorspellin gen ten spijt slaagden de beide com- Tijdens de onlangs gehouden vergadering van de kleindiersport- vereniging „IJmond en Omstre ken", hebben de leden van voor zitter C. M. Bos de verheugende mededeling kunnen beluisteren, dat hun vereniging de organisatie is toevertrouwd van de jaarlijkse kampioenstentoonstelling, welke aldus vrijdag 10 en zaterdag 11 fe bruari 1967 in het Kennenier Thea ter te Beverwijk zal worden ge houden. De clubtentoonstelling vindt nog dit jaar op zaterdag 17 en zondag 18 december plaats te Heemskerk. De keuring van jonge dieren wordt zaterdag 17 september gehouden in de kantine van Smit's Bouwbedrijf n.v. te Beverwijk, waarvoor de heren Mulder, Van Oers en De Wit als keurmeesters voor de konijnen zullen optreden. Hier bij nemen de heren J. Hartland en P. F. Jansen dan respectievelijk de hoenders en de sierduiven voor hun re kening. Het grote succes van de laatste club tentoonstelling, welke zoals bekend in de zaal onder de Petrakerk in Velsen werd gehouden, zal de vereniging in staat stellen een eventueel nadelig sal do van de komende kampioensshow op te vangen. Het is niet onwaarschijnlijk dat mede door dit bevredigend verloop, de Nederlandse Bond van Konijnen fokkers en Verenigingen ook de orga nisatie van deze tentoonstelling heeft opgedragen. pagnons erin hun met uiterst beschei den middelen opgezette bedrijfje in de loop der jaren op te werken tot een bloeiende drukkerij. Alles ging goed, tot de heer Nijssen in 1962 door een ernstige ziekte werd getroffen. Langdurige verpleging in het Antoniusziekenhuis bleek noodza kelijk en toen hij eindelijk gedeeltelijk hersteld kon worden ontslagen, wer den hem door zijn arts talrijke ge neugten des levens verboden. Tot overmaat van ramp waren er ook enige moeilijkheden met de com pagnon ontstaan en na het treffen van een financiële regeling werd be sloten de samenwerking te beëindigen. De heer Nijssen begon daarom maar weer opnieuw voor zichzelf, eveneens aan de Oosterduinweg, waarvoor de gehele benedenverdieping van zijn wo ning als drukkerij moest worden Inge richt. Vandaar de Heidelberger in de huiskamer. Met assistentie van zijn echtgenote die in hun bedrijf eveneens een dag taak heeft gevonden, waarbij een enke le machine ook door haar met een verrassende technische bekwaamheid wordt bediend, is de heer Nijssen op nieuw op de goede weg, welke voor uitgang' door de uitbreidingsplannen voldoende tot uitdrukking wordt ge bracht. „Drukker is een pracht vak, dat ik tot mijn dood toe wil blijven beoefenen", verklaarde de heer Nijs sen ons. En wij waren ervan overtuigd dat hij het meent! Voor de leden en cursisten van de Velsense Volksuniversiteit wordt dit cursusjaar maandag 4 april in de grote zaal van het kerkgebouw ,,'t Braam bos" aan de Zeeweg in IJmuiden af gesloten met een lezing over het Noordhollands Duinreservaat door de heer C. Kortenoever uit Heemskerk, die als medewerker aan het reservaat is verbonden. Deze causerie wordt met een aantal kleurendia's en films ge- illustreerd. In aansluiting op deze causerie volgt dan op een nog nader te bepalen avond in mei een excursie door dit aan na tuurschoon zo rijke gebied, waarbij de Volksuniversiteit zal zorgen voor de leiding van een deskundige gids. Men kan zich voor deze wandeling op de avond van de lezing reeds aanmelden, waarbij alleen de kosten van vervoer en toegang (ongeveer veertig cent per persoon), voor rekening van de deel nemers zijn. De heer P. M. van den Bos uit de Zanderstraat in IJmuiden heeft zich ge meld als organisator van een serie dansavonden voor deze gemeente, om dat er naar zjjn mening in dit deel van de IJmond nog altijd sprake is van een tekort aan amusement voor de jongelui. Thans moeten zij zich daar voor immers geregeld naar Haarlem begeven of naar de overzijde van het Noordzeekanaal. De eerste dansavond, die voor een ieder toegankelijk is ge steld, wordt zondag 27 maart gegeven in zaal „De Griffioen" aan de Tromp straat, met muzikale medewerking van de beatgroep „I.N.F." Het ligt in de bedoeling deze dansavonden voorlopig op zondag te houden, waarbij het van de belangstelling afhankelijk zal zijn of zij naar zaterdag zullen worden ver plaatst. Een tweede dansavond die voor een ieder toegankelijk is, wordt zondag avond gehouden in „Het Vinkennest" aan de Corverslaan in Velsen-Noord. Hier wordt de dansmuziek verzorgd door de beatgroep „The Hottlett's. Bij de Velsense politie zijn de vol gende voorwerpen als gevonden aan gegeven: drie sleutels aan ring, recla- mevlag, knipportemonnee met inhoud, glacé dameshandschoen, zwart-witkleu- rig hondje, herenring met steen, porte monnee met inhoud, plastic zak met badhanddoek en washandje, herenpor temonnee met sleutels, herenregenjas, sjaal, paar dameshandschoenen, sleu tel, damespolshorloge, aktetas met trommel en thermosfles, pop, autoped, Fiat-wieldop, étui met twee sleutels, want, boekje actie „Brood nodig", he renhandschoen, zakhorloge in kastje, streng kralen, boekenbon, zak kippen voer, muntbiljet, armbandje, hondje, vulpen, regencape, bril, konijn, tas met leerboeken. Inlichtingen over deze voorwerpen zijn dagelijks te verkrijgen op het hoofdbureau van politie te Velsen, vaar zij elke dinsdag en donderdag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen worden afgegeven. In Den Haag verblijft thans een Israëlische dame uit Haifa, die hier in Nederland onder meer de nodige gegevens hoopt te kunnen verzamelen voor het schrijven van een boek, dat de oude Joodse buurten van het Amsterdam van voor de tweede wereldoorlog tot onderwerp zal hebben. Bij dit onderzoek stuitte zij ook op de naam Israël Norden, die op 12 juli 1912 in Amsterdam als zoon van een joodse onderwijzer werd geboren. Deze man moet voor de joodse gemeenschap van een bijzonder grote betekenis zijn geweest, omdat zijn naam in een joods gedenkboek staat opgetekend. Door dit alles is de schrijfster uiteraard niet weinig in deze figuur geïnteresseerd en zij wist dan ook reeds verschillende feiten over hem te achterhalen. Zo kon door haar als vaststaand worden aangenomen, dat Israël Norden geduren de de oorlogsjaren bij de Britse kustbe waking in actieve dienst is geweest, waarbij zijn schip echter met alle andere opvarenden omstreeks 1942 verloren is gegaan. Daarbij meent men te weten dat hij daarvoor van 1928 tot 1933 in Santpoort heeft gewoond, vermoedelijk in een kosthuis, omdat hij geduren de die jaren opvarende is geweest van een visserijschip met IJmuiden als thuishaven. Omdat hij in Amsterdam een ambachtschool heeft bezocht, wordt voorts verondersteld dat hij aan boord de een of andere technische functie vervulde. Hierna is hij in 1933 op 21-jarige leeftijd naar Israel ver trokken. Verdere nasporingen, onder meer in de oude monsterrollen van diverse re derijen, zijn tot dusver vruchteloos ge bleven, zodat de schrijfster via een re latie bij haar verdere nasporingen de hulp inriep van wethouder J. G. Kolk man, die op zijn beurt weer een (ver geefs) onderzoek bij het plaatselijk be volkingsregister heeft ingesteld. De naam Israël Norden was echter ook hier onbekend. Vandaar dat thans een beroep moet worden gedaan op de lezers, die hier misschien van 1928 tot 1933 met de (blonde) Israël Norden hebben gevaren, of op een andere manier met hem in contact zijn geweest. Hij was toen dus tussen de 16 en 21 jaar oud en zal daarbij waarschijnlijk les zijn ge noemd. Hun die menen zich deze jon geman te kunnen herinneren, ordt vriendelijk verzocht zich met wethou der J. G. Kolkman of onze redactie in verbinding te stellen. Mocht uit hun eventuele gegevens een compleet beeld van Israël Norden ontstaan, dan zal de schrijfster van het boek hun hiervoor ongetwijfeld buitengewoon erkentelijk zijn. Advertentie 250 MODELKAMERS Let op de tetilabel aan de gordijnstoffen. Iedere test- label stof voldoet uitstekend aan de normen ten opzichte van de vastgestelde prijs, en is getest op: >gt Kwaliteit Kleurechtheid Binding Slijtweerstand. Door de heer H. Peschar te Driehuis, lid van de Tweede Kamer, zijn aan de minister van Verkeer en Waterstaat de volgende vragen gesteld: 1. Is het de minister bekend, dat het gemeentebestuur van Heemskerk op 16 november van het vorig jaar dus nu ruim vier maanden geleden een ver zoek tot de Rijkswaterstaat heeft gericht om op de Rijksstraatweg een maximum snelheid in te voeren? 2. Is het de minister voorts bekend, dat zich op het gedeelte van de Rijks straatweg tussen de M. van Heems- kerkckstraat en de grens met de gemeen te Castricum reeds een groot aantal on gevallen, waaronder met dodelijke af loop, hebben voorgedaan en dat de school kinderen van het Heemskerks tuinbouw gebied dit weggedeelte moeten overste ken en dat dit ook geldt voor grote aan tallen duinbezoekers? 3. Wil de minister verklaren, waarom op dit verzoek nog steeds geen beslissing werd genomen? 4. Wil de minister thans het nemen van een spoedige beslissing bevorderen en de Kamer hieromtrent inlichten? Zaterdagmiddag, tussen vier en vijf uur, zal Hein de Ligt het stadhuiscarillon van Velsen bespelen. Uitgevoerd zullen worden: Preludium in G van Jef Denijn; Fuga van Jules van de Plas; Schoon bo ven alle schonen; Heer Jezus heeft een hofke; Suite Beiermuziek van Wouter Paap; Bourrée, Cavatina, Gavotte, Ri- gaudon, Rondeau; Ik hoorde deez' da gen; Ik zeg adieu; Gavotte Iphigenie en Aulide; Gavotte Don Juan; Menuet Or pheus; Rondo Allegro; Ave Maria en Wie gelied van Fr. Schubert; Improvisatie. !IIIWWWVI/VWWWW>A#WMWlA#WWVWWWWWWWWWWWWWVWWIA#WWW\/VWWU»/\AAAiWVWUVWWVMWWWWVWVVl*WVWWW>/WMWWMWWVWVW^AAAAAAA/WWWWMV\A#\AA/M^#WlAA#WWW^AAAAA/WliW\/WWV%AA#»# IJMUIDEN: Artsen: (met ingang van zaterdagmid dag 13 uur): J. de Vries, Wilhelminaka- de 78, tel. 4954; J. F. A. Pieterse, Orion- weg 126, tel. 8365; F. van Venetiën, Kennemerlaan 214, tel. 7035. Apotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. Verloskundigen: mevr. M. Bakker, Snel- liusstr. 53, tel. 5053; mevr. E. Kuijk- Engelhardt, Moerbergplantsoen 143, tel. 7943; mej. A. C. v. Saase Rijnstr. 92, tel. 8969; mej. C. v. Zandvoort, Poolstr. 18, tel. 2070. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk, alleen voor spoed gevallen, zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur: C. M. Scherpenhuysen, Prin- sesselaan 29, Beverwijk, tel. 02510- 24244. Wijkverpleging: Groene Kruis, voor IJmuiden en IJmuiden-oost, zuster A. de Ruyter, Santpoortse Dreef 25, Sant poort, tel. 02560-6054; voor Velsen-zuid en Velsen-noord zuster C. Maris, Stol- straat 4, IJmuiden, tel. 02550-4183; voor Driehuis, Santpoort-noord en Santpoort zuid zuster G. Kolkman, Delftlaan 739, Haarlem, tel. 02500-62044. Dierenarts: de dienst voor zieke huis dieren in de IJmond wordt dit week einde waargenomen door de dierenarts Winkel, Van Tuyllweg 17, tel. 02550- 8236. SANTPOORT: Arts: Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 135, Santpoort-Dorp, tel. 02560-8570. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-zuid tel. 02560-8249. BEVERWIJK: Artsen: voor de artsen Fierstra sr., Fierstra jr., Lange, Plantinga, Reddin- gius, Rolink, De Ruiter, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling, van zaterdag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur, K. K. Visser, Zeestraat 96, Bever wijk, tel. 02510-23350; zondag van 9-24 uur, M. Plantinga, Noorderwijkweg 1, Beverwijk, tel. 02510-23340. Voor de artsen Ten Harmsen van der Beek, Hommes, Peeters, Swaab, Vos en Zeijl- De ondergetekende naam straat plaats wenst met ingang van 1 april a.s. een abonnement op IJmuider Courant per kwartaal ƒ11.05 Handtekening- U kunt deze aanmelding per post opzenden of meegeven aan de bezorger in uw wijk. mans, van zaterdag 12 uuur tot zondag 24 uur, F. J. G. Swaab, Kuenenplein 48, Beverwijk, tel. 02510-24169. Tandarts: voor Beverwijk, Velsen-noord en Heemskerk, zaterdag en zondag tus sen 17 en 17.30 uur (uitsluitend voor spoedgevallen) C. M. Scherpenhuysen, Prinsesselaan 29, Beverwijk, tel. 02510- 24244. Apotheek: voor Beverwijk, Velsen-n. en Heemskerk, vanaf zaterdag 12.30 uur tot zaterdag 2 april 12.30 uur, Apotheek H. van der Kolk, Zeestraat 27, Bever wijk, tel. 02510-23820, ook nachtdienst. Voor Heemskerk is Apotheek De Heemskerkse, Kerkweg 11, tel. 02510- 32490, niet de weekends, wél alle avon den in die week geopend. Advertentie Trouwboekje en Spaarbankboekje horen bij elkaar in de gemeente Velsen Receptie. Zoals wij reeds hebben gemeld, viert aanstaande maandag de af deling Velsen-noord van de Algemene Bond van Bejaarden haar derde lustrum- Met het oog op de beperkte ruimte, zijn receptie en feestavond, beide in het Her vormd Wijkgebouw, slechts toegankelijk voor genodigden. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Plover van Felixtowe; Waverstroom, Dagenham; Sylt, Hamburg; Triton, Noordzee, IJmuiden; Havel- land, Antwerpen; Johanca, rGangemouth; Zaan- stroom, Hull; Nerlandia, Gothenburg; Gazelle, Boston, Zaadam; Fernside, Rotterdam; Jarosa, Norfolk, IJmuiden; Westridge, Goole; Anna Niel sen, Nantes. IJmuiden; Pergo, Ipswich, IJmui den; Klaus Buck, Caen, IJmuiden; Bleichen, Ha- mina; Archon Michael, Antwerpen; Congo, Rou- aan; Crescendo, Par; Nore, Rotterdam; Honds bosch, Kingslynn, Zaandam; Deborah, Londen, Zaandam. Vrijdag aangekomen in IJmuiden: Austanger, Noor, 12875, Vlaardingen, v. Ommeren, Riebeek- haven. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Marie Eline naar Rotterdam; Potomac, Philadelphia; Captain Gerontas, Buenos Aires; British Securi ty. Newcastle; Ciudad de Quayaquil, Le Havre; Midas, Rotterdam; Djatisari, Le Havre; Stad Maastricht, El Ferrol; Texelstroom, Antwerpen; Pazifik, Bremen; Lugano, Bremen; Pallas, Rot terdam: Luise Bergmann, Rotterdam; Willy Hü- ber, Avilez, IJmuiden; Congokust, Bordeaux; Mare Liberum, Dagenham. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Imco Jem naar Granada; Stentor, Rotterdam; Stuttgart, Bremen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). 7,50: J. E. Meyer Jupiterstraat 26, IJ muiden. 2,50: P. de Krijger, L. Nieuwstraat 353, IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 7