NOVIB viert tienjarig bestaan in Scheveningen AA RIEM EN ■Fl Zinnelijkheidsartikel is uit de tijd, vindt mr. W. Overbeek en bondig Kwestie Antillen-Alders operettevertoning, vindt NKV Gestrande „Benares" goed voor sloop Doden in het verkeer Booreiland met 33 man nu veilig Chinese vrouw van Nederlander moet Australië uit Utrecht heeft weer een gashond Kinderpostzegelactie bracht 4,5 miljoen op Maartse buien De naaimachine van morgen voor de prijs van gisteren DINSDAG 29 MAART 1966 2 Drs. Korthals roept op tot samenwerking ZO BOEIEND IS NU zo boeiend is nu PANORAMA IRBPP vf 572ste STAATSLOTERIJ TWEEDE KLASSE 2 151 143 544 650 7632* Beide Kamers heden bijeen Haarlem V eisen-IJ muiden Beverwijk éf ËS »- (Van onze correspondent) DEN HAAG De stichting Nederland se Organisatie voor Internationale Bij stand (NOVIB) heeft in het Kurhaus in Scheveningen tijdens een algemene be stuursvergadering het tienjarig bestaan herdacht. Prins Bernhard heeft als alge meen voorzitter van de NOVIB een rede uitgesproken waarbij hij tevens een woord van afscheid richtte tot vice-voor- zitter prof. dr. Egbert de Vries, die naar het buitenland gaat vertrekken. NOVIB-voorzitter drs. H. A. Korthals zei in zijn openingsrede dat de stichting zich op samenwerking met andere organi saties wil blijven richten. In een nota, gericht aan de leden van de Tweede Ka mer, heeft het bestuur dit jaar aange drongen op de oprichting van een Neder lands centrum voor internationale samen werking. Dit centrum kan dienen tot een centraal gespreksorgaan, waarbinnen overheid en particuliere organisaties kun nen samendenken en samenwerken. Drs. Korthals vertelde dat binnenkort ®en boek zal verschijnen dat is samenge steld door het ministerie van Buitenland - Advertentie Is de democratie een belab berde regeringsvorm? Wat is het verschil tussen de sol daat als sluitstuk van de be groting en de soldaat die de begroting maakt? Een bij tend Panorama-commen taar. Is er licht aan de horizon in de koppige strijd van de doktoren aller landen tegen kanker? Amerika's grootste kankerspe cialist en andere deskundigen verstrekten gegevens voor een opzienbarend artikel. Reproducties van het zéér persoonlijke familie-foto-al- bum van Soekarno en zijn Japanse echtgenote. Met z'n eigen onderschriften (inclu sief taal- en stijlfouten!) in zijn eigen Engels. Italiaans meisje weigert - in weerwil van alles - te trouwen met de man die haar aanrandde. Kinderen worden geofferd bij de opening van het vis- seizoen. Marianne Heemskerk verdient in het water geld als water en zoekt haar geluk in Duits land. Eindelijk alles over de gouden muntenschat, die in Seroos- kerke werd gevonden jam mer voor de buurvrouw dat ze het gouden stuk grond niet als volkstuintje wilde hebben! Vijf pagina's over de negentien jarige Amerikaanse kleurlinge Donyale Luna, die in de lente in Parijs een razend-snelle car rière maakt als mannequin. Dacht u dat dat alles was Pagina na pagina in prachtige kleuren, de merkwaardigste voorachterpagi na in jaren, spannende verhalen, foto's, die u nergens anders te zien krijgtkortom: Panorama, afwisselend als elke week. Voor 45 ct per week elke week thuis. Geef u op als abonné. Briefkaart met naam en adres aan Panora ma-Haarlem is voldoende. (Losse nummers kunt u ook krijgen. Dat kost u vijf gulden per jaar meer.) se Zaken en de NOVIB. Hierin zullen de portretten van meer dan zeventig particu liere organisaties worden geschetst, die in ontwikkelingshulp actief zijn. „Zou er niet iets groots kunnen worden verricht als allen, die in dit boek om schreven zijn, zo nauw mogelijk zouden samenwerken, hun werk op elkaar zou den afstemmen, hun programmering zou den inpassen te samen met de over heid in een waarlijk nationaal pro gramma van hulp aan ontwikkelingsge bieden?" vroeg hij. De minister zonder portefeuille voor Ontwikkelingshulp, mr. Th. H. Bot, zei dat alles in het werk moet worden gesteld om te voorkomen dat het ontwikkelings decennium de jaren zestig zal ein digen als de tien jaren van de teleur stelling. Eén van de urgentste vraagstukken ter verbetering van de hulpverlening is het vinden van een meer »p het bescheiden bevolkingsniveau van dorp en streek aan gepaste hulpaanpak, die rekening houdt met het zo onvergelijkbaar veel lagere levensniveau dan in de westerse geïn dustrialiseerde landen in het algemeen aanwezig is. De bewindsman, die in de eerste jaren deel van het Novib-bestuur heeft uitge maakt, stelde dat ontwikkelingshulp niet louter een kwestie van geld en het bou wen van enkele grote infrastructuren is, maar ook een zaak van het gelijktijdig aanpakken van de ontwikkeling op een voudig dorps- en streekniveau. „Zelden hebben wij zo'n operette-achti ge vertoning meegemaakt". Aldus de reactie van het Nederlands Katholiek Vakverbond in zijn blad „Ruim Zicht" op de officiële mededeling van de Antil- liaanse regering, dat zij de vice-voorzit- ter van het NKV, de heer Jac. Alders, heeft uitgenodigd zijn beschuldigingen over corruptie op de Antillen waar te ko men maken voor de rechterlijke autori teiten aldaar en zich anders terzake van overtreding van de strafwet (laster) te verantwoorden. De heer Alders heeft volgens het NKV nooit een dergelijk verzoek van de Antil liaanse regering ontvangen. Bovendien noemt het NKV zo'n verzoek onlogisch: „Als iemand verdacht wordt van laster dient hij gedagvaard te worden en zich te verantwoorden voor deze daad. We hebben het nog nooit meegemaakt, dat een „verdachte" spontaan naar de recht bank ging om maar eens te zeggen wat hij ervan dacht. Kennelijk hebben de rechter lijke instanties in de Antillen geen enkele behoefte om deze zaak te vervolgen." Het blad meent dat de aanstaande ver kiezing op de Antillen hier een rol spe len. (Van onze correspondent) WEST-KAPELLE Twee bergings maatschappijen, één uit Vlissingen en één uit Antwerpen, hebben vanmorgen met zes sleepboten een laatste poging onder nomen om het Zweedse vrachtschip „Be nares" vlot te trekken. De „Benares" liep zondagavond in de storm hoog op het strand bij West-Kapelle. Het 4800 ton me tende schip ligt bij laag water droog, zo dat de opvarenden over het strand naar de wal kunnen komen. Waarschijnlijk zal de Zweed nu op het strand gesloopt worden. Het schip is lek en roer, schroef en kimkiel zijn afgebro ken. Eén zijkant is zwaar beschadigd. De vrachtboot strandde doordat de ka pitein probeerde zonder loods de Wester- schelde op te varen. De lading bestaat uit buizen en stukgoed. De „Benares" was onderweg van Gothenborg naar Antwer pen. De vijfjarige Martien Ketelaars uit Din- ther (NB) is bij het oversteken van de Schoolstraat in Dinther door een perso nenauto aangereden. Het jongetje was meteen dood. De vierjarige J. van Bijnen uit Veghel is bij een verkeersongeluk op de NCB- laan in Veghel om het leven gekomen. De 32-jarige vertegenwoordiger J. Brintssen uit Tilburg is om het leven ge komen, toen hij met zijn auto tijdens een inhaalmaneuvre op rijksweg 68 Eind hoven-Weert in de gemeente Leende fron taal in botsing kwam met een Duitse per sonenauto. mi Het booreiland „Constellation", dat gisteren door de storm naar de Nederlandse kust werd gedreven, is 's middags, toen de wind wat ging liggen, door de sleepboot „Holland" op sleeptouw genomen. Voor de 33 opvarenden van het booreiland was toen het gevaar geweken. Advertentie Prijzen van Dinsdag 29 maart 1966. 10 zijn gevallen op nummers eindigende op 50 zijn gevallen op nummers eindigende op 100 zijn gevallen op nummers eindigende op 200 zijn gevallen op nummers eindigende op 400 zijn gevallen op nummers eindigende op 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 084709 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 023704 Een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer 004649 Een prijs van 2000 is gevallen op het nummer 076989 Een prijs van ƒ2000 is gevallen op het nummer 014194 Een prijs van 5000 is' gevallen op het nummer 027798 Een prijs van 25000 is gevallen op het nummer 088939 Let wel op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. Het hoofd van het Utrechtse arrondis sementsparket, mr. W. H. Overbeek, ge looft dat het tijd wordt de vraag te stel len of in de huidige tijd nog wel behoefte bestaat aan het overtredingsartikel 451 bis in onze strafwet betreffende het ten toonstellen van wat geschikt is om „de zinnelijkheid van de jeugd te prikkelen". „Er is in onze gewone samenleving zo veel dat de „zinnelijkheid van de jeugd kan prikkelen": bioscoopreclames, pers foto's, lingerie-advertenties enzovoorts, dat een juiste toepassing van dit artikel, dat veel te ruim is geredigeerd, het ma ken van een keuze vraagt die kan leiden tot willekeurigheid". Mr. Overbeek schrijft dit in het pas van de pers gekomen boek „Pornografie voor het gerecht", een paper-back in de Al- phareeks van de uitgeverij van de Ne derlandse Vereniging voor Sexuele Her vorming. Mr. Overbeek vraagt zich af of het ab normaal is dat de zinnelijkheid van de In de Tweede Kamer zal deze week worden behandeld het voorstel tot het ver lenen van financiële medewerking door het rijk in de aanleg en exploitatie van een pijpleiding tussen de Nieuwe Waterweg en het Noordzeekanaal. De agenda voor de Tweede Kamer ver meldt voorts de beraadslagingen over de brieven van minister Biesheuvel van Land bouw en Visserij inzake hét melk- en rund- vleesprijsbeleid, het akkerbouwprijsbeleid en de koolzaadgarantie oogst 1967. Het voorstel tot wijziging van de Successie wet zal eveneens in deze week worden behandeld. De agenda voor de openbare vergade ring van de Eerste Kamer vermeldt vandaag de behandeling van de be groting 1966 van de departementen van Financiën en van Binnenlandse Zaken en de begroting 1966 van het Gemeentefonds. De vergadering zal woensdag worden voortgezet met de behandeling van het voorstel tot grenswijziging tussen de ge meente Amsterdam, Landsmeer en Oost- zaan. jeugd wordt geprikkeld. Hij meent dat het moet worden gereguleerd, binnen de per ken worden gehouden. Dan is evenwel een andere formulering op zijn plaats. Voor de werkelijk ernstige gevallen be staat het de minderjarigen beschermende artikel 240 bis (pornografie en dergelij ke). Mr. Overbeek voelt er veel voor het artikel 451 bis te laten vervallen of een slapend leven te laten leiden. De porno grafieartikelen 240, 3 en 240 bis kunnen zijns inziens hun hygiënische taak alleen wel aan. Mr. Overbeek maakt deze op merkingen in zijn boek naar aanleiding van de prenten van Aat Veldhoen, die op grond van het artikel 451 bis op de ju stitiële korrel werden genomen. Mr. Overbeek stelt in zijn boek dat ook de Hoge Raad een stap te ver is gegaan door de litteraire waarde van het verbo den boek „Bob en Daphne" in zijn over wegingen te betrekken. „Een ongelukkige formulering" noemt mr. Overbeek dit on derdeel van het arrest, waaraan hij overi gens wel veel waarde toekent. De Nederlandse scheepsmachinist Ivo de Klerk (26 jaar oud) mag in Australië blijven maar zijn Chinese vrouw moet het land verlaten, aldus bericht de „Sunday Mirror". Het federale departement van immigra tie had mevrouw De Klerk, die in Hong kong is geboren en een Nederlands pas poort heeft, verzocht te vertrekken on danks de kortgeleden ingevoerde verzach ting van de immigratie-bepalingen. Een functionaris van het departement had vol gens aangehaald blad tegen de betrokke ne gezegd dat het geen kwestie van na tionaliteit was maar van ras. Het echtpaar heeft een zoontje van vier maanden oud, Adriaan, dat bij zijn vader mag blijven. De heer De Klerk is vierde machinist op het schip Tjwangi van de Koninklijke Interocean Line. Hij had zijn vrouw mee naar Australië gebracht omdat zijn schip om de twee maanden negen dagen daar blijft liggen maar slechts drie dagen in Hongkong. Stadsschouwburg, vandaag 21) u.: Toneel groep J. J. Cremer met „Moederparade" van Birabeau. Woensdag 20 u.: Amsterdams Volkstoneel met „Rooie Sien" m.m.v. Bep- pie Nooy e.v.a. Hildebrandzaal (Smedestraat), dinsdag 20 u.: „Lijf aan lijf" met J. Bernlef, Boo The BooBoo's, Boudewijn de Groot, Si mon Vinkenoog e.v.a. (Boekenweek). Brinkmann (Kroonzaal), woensdag 20 u.: Kleine kinderen kunnen lezen" door me vrouw Eva Margadant (Boekenweek). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 15 en 16 u.: „Het huwelijk van onze kroonprinses", a.l.; 19 en 21.15 u.: „The warlord", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „II mondo nudo", 18 j. Ldio, 14, 19 en 21.15 u.: „Opmars van het dodenleger", 14 j. Luvor, 14, 19 en 21.30 u.: „Mary Pop- pins", a.l. Minerva, 20.15 u-: „Aimez-vous Brahms" 18 j.; woensdag 14.30 u.: „Het rijkste meisje ter wereld", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De man met de blinddoek", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Rioolratten van Brooklyn", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „The trou blemaker", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw waaronder Hals' mees terwerken. Dagelijks geopend van 10-17 u. Zondags van 13-17 u. Prentenkabinet: keuze uit eigen verza meling. Dagelijks van 10-17.u. en zondags van 13-17 u. Teylers Museum, (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag en maandag van 10 tot 16 u; zondag van 13 tot 16 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen van Jaap Kruyff. Dagelijks van 10 tot 18 u. en 20 tot 22 u. Zondags van 14 tot 17 u en 20 tot 22 u. Artificia (Heemstede): Expositie van werk van de schilder Bob Buys en de beeldhouwer Hubert van Lith. Dagelijks van 9.30 tot 8. De Waag (hoek Spaarne/Damstraat): Expositie van werk van Roelof Klein en Jan v. d. Veer. Op werkdagen van 12 tot 17 u. en op zaterdag van 10 tot 17 u. Tot 3 april. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 u. Zon- en feestdagen van 14 tot 17 u. Museum Van Looy (Kamperlaan) Ex positie van reisschetsen van Haarlemse schilders. Dagelijks van 10 tot 17 u. en op zondag van 13 tot 17 u Tot 12 april. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10 tot 20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20 tot 22.30 u. Dinsdags ge sloten. Expositie van werk van Henk Richter. Archiefgebouw (Jansstraat 40): Ten toonstelling „Haarlems Stadsbestuur van af 1245". Dagelijks van 9 tot 12.30 uur. Tot 30 april. DIVERSEN Poppentheater Merlijn, woensdag 14.30 u.: „De Chinese Draak." Advertentie Het Gemeentelijk Energie- en Vervoer bedrijf in Utrecht beschikt over een nieu we gashond. Zijn naam is „Gas-o-bello". Hij heeft met glans een „examen" door staan door in een laan een lek in de gasleiding te ontdekken en dat door hard te blaffen bekend te maken. Waarmee zijn benoeming als onbezoldigd ambte naar een feit werd. DINSDAG 29 MAART City, 20 u.: „Een slippertje naar Mexico." WOENSDAG 30 MAART City, 20 u.: Velserkunstkring met de film „Spaar de spotvogels." Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 uur en 14 tot 16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14.30-17.30 uur; fi liaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek) 14.30-17.30. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Huishoudelijke Gezinsvoorlichting, cur sus bloemschikken 7.30-9.30, Gem. Huish. school, IJmuiden; cursus naaien 7.00-9.30 Gem. Huishoudschool, IJmuiden; cursus hoedjes maken 7.00-9.30 Gem. Huishoud school, IJmuiden. DINSDAG 29 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Gelieve niet te storen". Luxor Theater, 19 en 21.30 uur: „Hoe vermoord ik mijn vrouw." Kennemer Theater, 20 uur: De heer E. J. Kortenoever opzichter Waterleidingdui nen zal een lezing houden over de Waterleidingduinen, voor 't Nut van het Algemeen. Vredesvorstkerk, Laan der Nederlanden, 20 uur: „Die Schöpfung", door het Bever- wijks Katholiek Gemengd Koor, m.m.v. het Philharmonisch Orkest. Hervormd Verenigingsgebouw De Schans 20 uur: Two House Women Show voor N.V.V.-Vrouwenbond, afdeling Beverwijk. Ulo-school, Plantage, 20 uur: H. Rode- meijer, behandelt het Rapport nieuwe on- wijsvormen. iluize Scheybeeck, 19.30 uur: Cursus creatief spel voor jongeren, van 13 t.e.m. 15 jaar, o.l. van Saskia Verwayen. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 16.30 uur: Jeugdcursus boetseren en schil deren; 20 uur: idem voor ouderen, door Kennemerstaten. „Duinwljck", Duinwijklaan. 14.30 uur: Lezing door dr. A. Vis, over bijbelse lan den. Zaal „Sport", Alkmaarseweg, 20 u. jaar vergadering Volièrevereniging. Galerie Boumans, Breestraat 122: expo sitie schilderijen, tekeningen en aquarel len door Freek van den Berg, geopend van 9-13 uur. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-17.30 uur en 20-21.30 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020 of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendril Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 uur. R.-k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 uur en van 15-18 u. en 19-21 uur. Oosterwijk, Openbare leeszaal geopend van 14-16 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, Openbare leeszaal geopend van 14-16.30 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16.30 uur. WOENSDAG 30 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ge lieve niet te storen". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Hoe ver moord ik mijn vrouw". Vredesvorstkerk, Laan der Nederlanden Concert Toonkunst, m.m.v. het Noordhol lands Philharmonisch Orkest, soliste Su zanna Mildonian harp. Aanvang 20 uur. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 uur: Cursus handenarbeid voor de jeugd door Kennemerstaten. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 uur: cursus handenarbeid voor de jeugd door Kennemerstaten. 18 uur: cursus pot tenbakken voor de jeugd; 20 uur: idem voor ouderen, door Kennemerstaten. Sportfondsenbad, Kuikenw. 84 geopend van 7-10 uur; 10-11 uur (dameszwemmen) 11-13 uur; 13.30-15 uur en 15.30-17.30 uur Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie schilderijen, tekeningen en aquarellen door Freek van den Berg, geopend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, te bezichtigen na aanvraag Moensplein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 u. en van 19-21 u R.k. Leeszaal, Arendsweg 61. geopend van 10-13 en 15-18 uur. Oosterwijk. openbare leeszaal geopend van 14-16 uur: r.k. leeszaal geopend van 14-16 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 14-16.30 uur; r.k. leeszaal geopend van 14-16.30 uur. Boerderijbrand. In Ballo, gemeente Rolde, is de boerderij van de familie J. Smeen- ge door brand verwoest. 27 stuks vee, waaronder twee paarden, kwamen in de vlammen om. Smeekschrift der Edelen. Op 5 april is het 400 jaar geleden dat het Smeek schrift der Edelen aan Margaretha van Parma werd aangeboden. Ter herden king hiervan wordt van 2 april af in het stadhuis van Vianen een tentoon stelling gehouden. Op 1, 2, 3 en 5 sep tember zijn er manifestaties bij de resten van het kasteel Batesteyn in Vianen, waarin de rol van Hendrik van Brederode, de „Grote Geus" bij de ge beurtenissen van 1566, aanschouwelijk wordt gemaakt. Australisch staatsburgerschap. De tien jaar geleden naar Australië gekomen en nu in Inala wonende Jaap Brouwer heeft geprobeerd afstand te doen van zijn door naturalisatie verworven Australisch staatsburgerschap omdat hij als hopman van de padvinderij geschorst is. Het de partement van immigratie heeft gewei gerd op zijn verzoek in te gaan. Voor het afstand doen of verzaken van staatsbur gerschap bestaan geen voorzieningen. (Van een onzer verslaggeefsters) De Kinderpostzegelactie van het afge lopen jaar heeft weer een record gebro ken. Er werd totaal 4.5 miljoen opge bracht; dat is een half miljoen gulden meer dan het jaar daarvoor. Het aantal zegels dat verkocht werd bedroeg 33.650.000, wat zes miljoen meer is dan in 1964! De jeugd die ditmaal voor de eerste keer de zegels zelf had ontworpen heeft krachtdadig aan deze 39ste actie meege holpen. Gesteund door 20.000 leerkrachten van ongeveer 8.500 scholen, hebben een half miljoen kinderen hun bijdrage gele verd door met zegels en kaarten „langs de deur" te gaan. Zij hebben driekwart van het eindresultaat in het laatje ge bracht. De honderden plaatselijke comi- té's zagen kans hun omzet te vergroten, ondanks het feit dat de prentbriefkaarten duurder waren dan het jaar daarvoor. Door deze succesvolle acties heeft het Nederlands Comité voor de Kinderzegels, dat gisteren deze uitslagen bekendmaak te, al aan vele honderden instellingen voor het kind tientallen bouwsubsidies kunnen toekennen. Deze bijdragen open den nieuwe perspectieven voor het gehele kinderbeschermingswerk. Sinds 1959 werd uit de steeds stijgende mééropbrengst aan 58 objecten een bedrag van ruim vijf miljoen gulden besteed. PtfimWIftmyMWWWmillWWWIIMWWWIAAIIIWWWWIlWWWWWIA Het K.N.M.I. deelt mee: Tussen een opvullende stormdepressie boven Zuid-Zweden en een hogedrukge- bied ten westen van Ierland handhaaft zich het komende etmaal een noordwes telijke stroming van koude polaire lucht, waarin afwisselend opklaringen en regen- hagel- of sneeuwbuien voorkomen. Door een kleine randstoring bij Zuid-Noorwe- gen is destroming boven de Noordzee nog iets in kracht toegenomen. Een andere storing ten zuidwesten van IJsland breidt zich uit naar Schotland en Ierland. De luchtdrukdalingen van deze storing zullen de noordwestelijke stro ming later weer zwakker doen worden. Verwacht wordt, dat in de komende nacht in het binnenland op tegen wind beschutte plaatsen opnieuw nachtvorst zal voorkomen. Verder handhaaft zich het wisselvallige weer met enkele maartse buien. De wind blijft noordwestelijk. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum ao S temperaturen -3- J O. c -c 5 a binnen- en buitenland - O RJ - ■s-E S2 Den Helder hagelbui nw 3 3 Yp en burg sneeuwbui nnw 6 1 Vlissingen regenbui nnw 7 2 Eelde half bew. wnw 7 0 De Bilt hagelbui w 7 1 Twente sneeuwbui w 7 1 Eindhoven sneeuwbui nw 7 1 Z.-Limburg sneeuw w 6 -0 Helsinki sneeuw ozo 1 -1 Stockholm mist windst. 2 1 Oslo snepuw windst. 2 -l Kopenhagen zw. bew. w 6 1 Aberdeen licht bew. wnw 5 -1 Londen onbewolkt wnw 10 0 Amsterdam half bew. nw 7 1 Brussel sneeuw wnw 8 -0 Luxemburg sneeuw w 4 0 Parijs zw. bew. iv 10 1 Bordeaux onbewolkf wzw 14 1 Grenoble regen windst i3 3 Nice onbewolkt nw 23 10 Berlijn zw. bew. w 6 1 Frankfort geh. bew. zw 9 2\ Münehen hagelbui w 9 0 Zürich zw. bew. zzw 0 Genève licht bew. zzo l Locarno onbewolkt windst. 3 Wenen zw. bew. wnw 13 4 Innsbruck regenbui windst. 12 1 Belgrado geil bew. zw 21 5 Athene onbewolkt windst. 17 10 Rome onbewolkt windst. 18 7 Barcelona geh. bew. windst. 18 11 Madrid onbewolkt windst. 20 2 Mallorca half bew. ono 23 7 Lissaoon zw. bew. n 20 10 Woensdag' 30 maart Zon op 06.21 uur; onder 19.10 uur. Maan op 10.48 uur; onder 03.45 uur. Maanstanden Eerste kwartier 29 maart 21.44 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 29 maart Hoog water 8.06 uur en 20.38 uur. Laag water 3.36 uur en 16.03 uur. Woensdag 30 maart Hoog water 9.05 uur en 21.49 uur. Laag water 4.23 uur en 17.02 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2