Oostenrijk zoekt nieuwe vorm van coalitiekabinet „Lord Sutch" is thans dakloos Ontvoering in Florida Verzet in Indonesië tegen nieuwste kabinetsformatie Sunay president van Turkije Premier Gandhi in Washington Natuurzuivere r JUNGHANS Van dag tot dag Aardgasvrees Dertien Klan-leden gearresteerd in Mississippi Zeventig doden in Brazilië door zware regenval Quaison-Sackey vrijgelaten Afrikaanse top Jaar voor poging tot doodslag Verstarring tussen de beide Duitslanden lijkt doorbroken telegrammen DINSDAG 29 MAART 1966 Bedoeling is parlement meer invloed te geven de mooiste tijd Soekarno's lijfwacht ontbonden Sasono Fulbright critiseert Vietnam-politiek van VS frisse King Pepermunt, het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking. ZIJLSTRAAT 97 HAAREH PEGIAUST Volle vrijheid Washington bezint zich op de nieuwe lituatie met betrekking tot de NAVO, in de eerste plaats met het oog op de Ame rikaanse veiligheid. Wie de taal der di plomatie verstaat in haar reële beteke nis, weet dat de bezorgdheid van grote staten voor de veiligheid van kleinere en andere ontspruit aan het verlangen zich zelf zo veilig mogelijk te pantseren. Dat is geen nationaal egoïsme, maar een volkomen aanvaardbaar en conse quent uitgangspunt van iedere regering die ten opzichte van haar taak verant woord wil zijn. Dit uitgangspunt mag men ook veron derstellen bij Frankrijk, dat in de huidige situatie echter iets openhartiger en een voudiger tewerkgaat dan men dat in de traditionele en conventionele diplomatie gewend is. Men verwijt De Gaulle niet zozeer een egocentrische instelling, dan wel kortzichtigheid over de manier waar op dat egocentrische doel het' best kan worden bereikt. Frankrijk meent dat zijn eigen veilig heid en die van Europa niet voldoende ge garandeerd zijn in de huidige NAVO-struc- tuur. De Verenigde Staten moeten erken nen dat hun eigen veiligheid in die NAVO- structuur beter tot haar recht kwam dan in een situatie, waarin Europa zichzelf in de eerste plaats gaat bedienen. Twee op vattingen die in de nieuwe NAVO beide tot een zekere gelding zullen moeten ko men, om een basis voor nieuwe samenwer king te vinden. Washington worstelt bo vendien nog met de Chinese dreiging, waartegen Europa geen hulp kan bieden. Deze factoren werken snel en stevig in de richting van een volkomen heroriënta tie in de samenwerking tussen alle NAVO-partners. Dat de oorspronkelijke Franse inzichten een betere en vriend- schappelijker verhouding in Europa met betrekking tot het oostelijk blok daar in belangrijk zijn, is nu al bewezen. In dat opzicht is in Washington geen misver- itand meer te bespeuren. Wat echter in deze nieuwe omstandig heden het NAVO-verdrag voor Europa nog zal kunnen beloven, is de grote puz zel waarmee in alle Europese hoofdsteden in grote verlegenheid wordt geworsteld. Misschien dat ook op dat hoofdstuk een Frans denkbeeld binnenkort nog ophelde ring zal kunnen verschaffen. Een bizonder hoog aantal ongelukken met aardgas maakt het publiek langza merhand enigszins kopschuw voor deze nieuwe energiebron, ofschoon de card van de ongevallen duidelijk maakt dat zij voor een hoog percentage zouden kunnen worden voorkomen door tamelijk eenvou dige technische voorzorgen. Het is namelijk niet zo, dat aardgas gevaarlijker is dan lichtgas of mijngas het eist slechts een andere, technisch niet zoveel ingewikkelder behandeling en begeleiding. Wellicht schort het aan vol doende geschoold personeel om de tame lijk snel tot stand komende omschakeling over het gehele land in alle opzichten bo ven de rode gevaarsstreep te houden. Wellicht ook komen door de omschake ling bestaande ouderdomsgebreken aan de leidingen nu aan het licht, met het gevolg dat breuken, lekken en ontploffingen ont staan. Hoe het zij, het is wel duidelijk dat zo wel het publiek als de technische over heidsbedrijven het nieuwe stookmiddel met uiterste voorzichtigheid moeten be handelen. Later in de omschakeling betrok ken wordende gemeenten zullen intus sen al heel wat hebben geleerd van de ongevallen in vorige aansluitingsgebie- den. Het is zaak dat het publiek geen ongemotiveerd angstcomplex tegen het aardgas gaat koesteren, zich zo uitvoerig mogelijk laat voorlichten en zijn vertrou wen in die voorlichting behoudt. Aan de andere kant zullen dan overheidstechnici hun uiterste best blijven doen om door beproeving en controle het risico van de omschakeling al bij voorbaat zo klein mogelijk te maken. yyWWWWIWWWMWWWWWWVMWWWWWWWW WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse federale recherche heeft maandag dertien leden van de Ku Klux Klan ge arresteerd in verband met de moord op een neger-winkelier in Mississippi in ja nuari. De arrestanten zijn beschuldigd van schending der burgerrechten. Hierop staat vijftien jaar gevangenisstraf en tiendui zend dollar boete. De winkelier, de 58-jarige Vernon Dah- mer, is voorzitter geweest van de afde ling Hattiesburg van de Nationale Ver eniging voor de Vooruitgang van de Ge- kleurden. Zijn huis werd tien januari be schoten en in brand gestoken. Hij over leed in het ziekenhuis. Zijn vrouw en tien jarig dochtertje liepen brandwonden op. Dahmer had meegedaan aan een campag ne voor negerstemrecht. De „keizerlijke tovenaar" van de Klan in Mississippi, Sam Bowers, wordt ge zocht, eveneens voor schending van bur gerrechten. (Van onze correspondent) WENEN. Hoewel de verkiezingen reeds 6 maart hebben plaatsgehad, is de nieuwe Oostenrijkse regering nog altijd niet beëdigd. De verklaring moet worden gezocht in het feit dat de twee regeringspartijen naar een nieuwe coalitievorm zoeken. Ofschoon de katholieke Volkspartij met een overwicht van elf zetels de absolute meerderheid heeft, wil zij toch niet alleen regeren en de socialisten niet dwingen in de oppositie te gaan. Zij streeft er naar de socialisten mede ver antwoordelijkheid te laten over de oplossing van beslissende vraagstukken. Ook de socialisten voelen er in beginsel niet voor een oppositiepartij te worden, omdat zij willen voorkomen dat de Volkspartij een beleid zou gaan voeren, dat indruist tegen de socialistische beginselen. Intussen heeft de Volkspartij een eerste ontwerp voor een gemeenschappelijk re geringsprogram aan de socialistische par tij voorgelegd. Dit is de eerste en voor naamste zet. Wanneer hierover na cor recties eenstemmigheid kan worden be reikt, is de samenwerking verzekerd. In dit program worden personele kwesties be wust buiten beschouwing gelaten. Men zal eerst in tweede instantie onderhandelen over de vraag, of de Volkspartij op grond van haar overwicht bepaalde portefeuilles van de socialisten zal overnemen. Wel schijnt het zeker te zijn dat de so cialisten de protefeuille van Justitie zullen moeten afstaan, zodat de veelomstreden persoon van minister Broda uit de rege ring zal verdwijnen. Overigens hoort men weinig over wij zigingen in de Socialistische Partij. Zo is het nog niet bekend of dr. Pittermann, die de grote verliezer is geweest, weer voorzitter van de partij zal worden en op nieuw als vice-premier zal optreden. Of schoon de Volkspartij vroeger de porte feuille van Buitenlandse Zaken in handen had, gelooft men toch dat de socialist dr. Kreisky, minister van dit departement zal blijven. Waarschijnlijk zal hij afstand moeten doen van medezeggenschap over de problemen rond de associatie met de E.E.G. De onderhandelingen zullen nog lang kunnen duren, omdat de Volkspartij slechts de grote en wezenlijke punten van het gezamenlijke beleid in de regerings verklaring wil opnemen, waaraan dan de Advertentie itwee partijen gebonden zijn. Op deze ma nier hoopt ze de volksvertegenwoordiging weer een actieve functie te geven. In de vroegere coalitievorm was het parlement bijna geheel passief en kon het eigenlijk alleen maar zijn toestemming geven aan I beslissingen die in de ministerraad waren genomen. Men streeft dus naar een nieu we en meer democratische regerings vorm. Dit vergt tijd, omdat de partijen zich eerst met deze nieuwe situatie ver trouwd moeten maken. (Van onze correspondent) LONDEN In premier Wilsons kiesdis trict Huyton Liverpool is zijn 23- jarige tegenkandidaat, de langharige en luidruchtige pop-zanger „Lord Sutch", thans dakloos. Hij werd door de autoritei ten uit zijn gammele hoofdkwartier gezet, omdat het onbewoonbaar was verklaard en als onveilig wordt beschouwd. Zijn meubilair en papperassen werden in de tuin gedeponeerd. De reactie van de jon geman hierop: „Het is een bittere slag". MIAMI (AFP) Een met een revolver gewapende man is maandagochtend in Miami in de Amerikaanse staat Florida het huis van bankdirecteur Aaron Gold man binnengedrongen. Hij eiste 20.000 dol lar in contanten. Toen de bewoners niet onmiddellijk dit geld hadden, nam de overvaller de enige zoon van de bankdi recteur, een achttienjarige jongen, mee. Hij liet weten, dat er vóór dinsdagavond een losprijs van 25.000 dollar moet wor den betaald. Zo mooi als deze hebben wij nog honderdeen keukenklokken U moet kunnen kiezen. Daarom maakt Junghans uurwerken in zo'n grote en smaakvolle verscheidenheid. Een daarvan is beslist de keukenklok die u zoekt. DJAKARTA (AP). In Indonesië is openlijk verzet gerezen tegen het nieuwe kabinet dat kortgeleden is be ëdigd. De „Kostram", een smeltkroes van verschillende politieke, sociale, eco nomische, onderwijskundige en stu dentenorganisaties, heeft haar spijt betuigd over het nieuwe kabinet en verklaard „het niet te kunnen steu nen". Ook het Pantjasilafront, waarin acht politieke partijen zijn vertegen woordigd, heeft in een gesprek met luitenant-generaal Soeharto uiting ge geven aan zijn ontevredenheid met het kabinet Het anti-communistische radiosta tion „Vrij Indonesië" dat tegen Soe karno is gekant, heeft onthuld dat het nieuwe kabinet wordt afgekeurd door het Indonesische volk. Vrij Indonesië maakte bekend dat er vandaag be togingen van studenten zullen be ginnen gericht tegen de samenstelling van de nieuwe regering. „Vrij Indonesië", dat beweert ergens op West-Java uit te zenden, verklaarde dat er te veel ministers die in het verle- I den niets voor het land hebben gepres teerd, nog in het kabinet zitten. Gemeld werd dat het Indonesische volk tegen de benoeming is van eerste vice- premier Johannes Leimena, tweede vice- premier Chalid en derde vice-premier Roeslan Abdoelgani. „De enige eerlijke mensen in de nieuwe regering die het vertrouwen van het volk hebben zijn luitenant-generaal Soeharto (vijfde vice-premier), generaal Abdoel Haris Nasoetion minister en commandant van de campagne „Verpletter Maleisië, sultan Hamengkoe Boewono (van Djokja) vierde vice-premier en Adam Malik, zes de vice-premier", aldus het radiostation. „Vrij Indonesië" meldde dat de bevol king van Djakarta rusteloos is en dat de bevolking spoedig lucht zal geven aan haar ontevredenheid. De „Tjakrabirawa", de lijfwacht van president Soekarno ,is ontbonden. De taak van deze wacht is overgedragen aan een bataljon van de paramilitaire politie. De Tjakrabirawa stond eens onder bevel van luitenant-kolonel Oentoeng, die de mis lukte communistische opstand van 1 ok tober lê65 heeft geleid. Oetoeg is door een speciale krijgsraad ter dood veroordeeld. Het bataljon van de militaire politie zal onder commando staan van luitenant kolonel Sasono. De commandant van de I militaire politie is brigade-generaal Soe- dirgo. RIO DE JANEIRO (AFP) In het af gelopen weekeinde zijn in Petropolis, tach ACCRA (AP) Alex Quaison-Sackey, de 41-jarige oud-voorzitter van de Alge mene Vergadering van de Verenigde Na- nnhimrcclian" ties> is tijdens het weekeinde uit zijn „be- OVer „na D U urscnap schermende hechtenis" in Accra ontslagen. 1 Quaison-Sackey is minister van Buiten NAIROBI (Reuter) De regeringslei ders van tien oost- en centraal Afrikaanse landen vergaderen donderdag in Nairobi. De bijeenkomst, is uitgeschreven door president Kenyatta van Kenia. Er is geen agenda. De tien landen zijn Boeroendi, Kongo, Ethiopië, Kenia, Malawi, Roean- da, Somali, Tanzanië, Oeganda en Zam bia. In Dar-es-Salaam is gezegd dat men vooral van gedachten zal wisselen over „nabuurschap". Men neemt aan dat de situatie in Rhodesië de hoofdschotel van de bijeenkomst zal vormen. NEW YORK (Reuter) De Ameri kaanse senator J. W. Fulbright, een van de krachtigste critici van de huidige Amerikaanse politiek in Vietnam, heeft in een artikel in de „Saturday Evening Post" gewaarschuwd dat het Zuitvietna- mese regime de Verenigde Staten in een oorlog met China zou kunnen meeslepen. „De V.S. hebben hun eer en aanzien op een in juridisch opzicht onzekere wijze in Vietnam in het geding gebracht", schrijft hij. Senator Fulbright, voorzitter van de se naatscommissie voor Buitenlandse Be trekkingen, meent verder dat de V.S. hun verplichtingen ten aanzien van Thailand „op dezelfde onordelijke manier aan het uitbreiden zijn als waarop wij zo diep in de Vietnamese kwestie verwikkeld zijn geraakt". Advertentie landse Zaken van Ghana geweest onder president Nkroemah. Hij was met Nkroe- mah in Peking, toen het bewind in Gha na werd omver geworpen. De vrijlating van Quaison-Sackey volgt op een mededeling van het hoofd van het nieuwe bewind, generaal Ankrah, dat de genen van wie blijkt dat zij Nkroemah gedwongen gesteund hebben, in strijd met hun geweten, vrijgelaten zullen worden. Een 25-jarige Turkse arbeider, die op oudejaarsavond in een Alkmaars pension zijn landgenoot Temel Kalkisim met een stiletto een aantal steken had toegebracht met het gevolg dat het slachtoffer drie weken in het ziekenhuis moest verblijven is door de Alkmaarse rechtbank wegens poging tot doodslag veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf maanden. ANKARA (AFP) Senator Cevdet Su nay is gekozen tot president van de re publiek Turkije. Hij kreeg 461 van de 532 stemmen. Elf stemmen gingen naar de voorzitter van de oppositionele Republi keinse Nationale Boerenpartij. 47 stem men waren blanco. Sunay volgt Gursel op I die reeds maanden zwaar ziek is. Senator Cevdet Sunay, de nieuwe presi dent heeft een militaire loopbaan achter de rug. Hij is onlangs gepensioneerd als generaal en chef van de generale staf, waarna hij werd benoemd tot senator om in staat gesteld te worden president Gur sel op te volgen. WASHINGTON (AFP) De premier van India, mevrouw Indira Gandhi ia maandag in Washington aangekomen, waar zij op het Witte Huis werd ontvan gen door president Johnson en zijn vrouw, lady Bird. In zijn welkomstwoord zei Johnson dat de V.S. zullen bestuderen hoe zij de voedselnood en de economische moeilijkheden in India het best kunnen helpen lenigen. Hij acht het noodzakelijk dat de betrekkingen tussen India en Pakistan worden verbeterd. De Amerikaanse president maakte de instelling bekend van een Indisch-Ameri- kaans fonds van driehonderd miljoen dol lar voor de bevordering van studie, weten schap en onderzoek in India. Het fonds zou hetzelfde karakter krijgen als de Ford I Foundation en de Rockefeller Foundation, die opvoedkundige projecten in de VS helpen bevorderen. De president zei dat het fonds gevormd I zal worden in Indische valuta die het eigendom van de VS zijn geworden als betaling voor de levering van tarwe en andere landbouwprodukten. Johnson sprak de hoop uit dat de hulp verlening een blijvende bijdrage zal bete kenen die ten goede komt aan jeugdige onderzoekers in India. Advertentie Sunay werd in 1900 in Trabzon in het noordoosten van Turkije geboren. Hij werd in de eerste wereldoorlog, tegelijk met zijn vader, door de Engelsen krijgs gevangen gemaakt. Sunay kreeg zijn op leiding op de militaire hogeschool van Istanboel. Hij vocht eerst in Palestina, waar hij tweemaal gewond werd. Na zijn terugkeer uit krijgsgevangenschap streed Reumatische pijnen TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT TOGAL HELPT Griep Migraine Menstruatiepijn Verkouden Hoofdpijn Spit gelopen weeKeinae zijn in reuupuus, taui- tciugn.cci uu miJ5o&c,u1.6v.^v^ tig kilometer ten noorden van Rio de Ja- hij voor de Turkse onafhankelijkheid en rr morram r»m Vipt lpvpn ee~ diende hii aan het front tegen de Grie- r 1 neiro, zeventig mensen om het leven ge komen en een honderdtal gewond, toen door zware regenval een grote hoeveel heid modder en stenen naar beneden kwam van de berg aan de voet waarvan Petropolis is gelegen. De schade wordt geschat op enige miljoenen. In het gebied van Rio de Janeiro ver lor en in januari door een gelijke ramp meer dan vijfhonderd mensen het leven. Nu kwamen in Rio enkele lager gelegen wijken onder water te staan. Er waren daar geen slachtoffers diende hij aan het front tegen de Grie ken. Na de overwinning van Turkije voltooi de hij zijn studies aan de militaire aca demie, waar hij jn 1930 tot kapitein werd benoemd. Elf jaar later werd hij benoemd tot hoofd van de militaire academie in Istanboel. In 1958 werd hij generaal en na de revolutie van 27 mei 1960 werd hij chef van de generale staf. President Sunay heeft drie kinderen, twee zoons en een dochter. Zijn enige liefhebberij is fotograferen. Advertentie (Van onze correspondent) BONN. Voor het eerst sinds twintig jaar zijn de partijen en de regering in Bonn uit een ijzige verstarring losgebro ken. Een nieuwe periode werd ingeluid toen elf februari van dit jaar het hoofd bestuur van de SPD eindelijk de post van Ulbricht niet in de prullenmand wierp, maar openmaakte en beantwoordde. Ook I voor de Oostduitse socialistische staats partij, de SED, is er iets ongehoords ge beurd: afgelopen zondag werd in haar partij-orgaan Neues Deutschland, dat een oplage van meer dan één miljoen heeft, het antwoord van de SPD in Bonn in |extenso afgedrukt. Ulbricht en zijn raadgevers hadden vijf dagen nodig voor ze tot deze publikatie overgingen. Maar het lijkt erop, of de schrik over het antwoord van de SPD in Oost-Berlijn ook in Bonn werd onder gaan, toen de SED de SPD-brief dan toch maar openbaar gemaakt had. Wan neer het niet om twee tegenover elkaar staande groepen gaat die elkaar in we zen moeten haten en verachten, zou men kunnen spreken van de schrikreactie Ivan twee prille geliefden, die ineens het gevoel hebben in hun avances te ver te zijn gegaan. Willy Brandt en Herbert Wehner, res pectievelijk voorzitter en plaatsvervan gend voorzitter van de SPD, waren in hun reactie over de plaatsing van hun brief in Neues Deutschland bijna treurig ge stemd. Willy Brandt verklaarde gisteren in een interview met Der Spiegel: „Het gaat mij helemaal niet om contacten met het Ulbricht-regime, maar om een onder zoek of technische oplossingen mogelijk zijn, waardoor het leven van de mensen vergemakkelijkt kan worden" en: „ik zie geen nieuwe houding in de SED die tot beëindiging van de Duitse scheiding kan leiden. Wel zie ik dat de discussie over het te boven komen van de scheiding niet te verhinderen is." De SED wil een vertegenwoordiger van de SPD „in volle vrijheid" in Gemnitz alias Karl Marxstadt aan het woord laten. Onder dezelfde voorwaarden zou een lid van de SED in Essen in het centrum van het Ruhrgebied het woord moeten krijgen. Er gaan ook al geruch ten dat Rainer Barzel, de fractievoorzit ter van de CDU in de Bondsdag en sinds vorige week plaatsvervangend-voorzitter van de partij, naar Dresden zou gaan. Barzel heeft de uitnodiging in principe blijkbaar al aangenomen. Het is onmogelijk te voorspellen hoe ver deze verrassend nieuwe ontwikkeling beide Duitslanden zal voeren. Van het grootste belang is in ieder geval dat van geen van de partijen iemand „verraad" heeft geroepen, toen de SPD voor het eerst sinds het bestaan van de beide Duitslanden een brief uit het Oosten met een antwoord honoreerde. Vele toekomstige aarzelingen en offi ciële verklaringen die het gevolg van deze nieuwe ontwikkeling zijn, zullen ons als niet-Duitsers ietwat komisch in de oren gaan klinken. In Bonn worstelt men ech ter met de handicap te moeten discussië ren in een dialectiek en met een dictatuur waartegenover men geen gelijksoortige wapenen bezit. Vanuit Oostberlijns standpunt gezien moet men bedenken dat de muur het laatste redmiddel voor het voortbestaan van de DDR betekende en dat iedere toenadering of vrijgevigheid tegenover Bonn deze Oostduitse existentie hoe men deze ook mag beoordelen met levensgevaar bedreigt. Conferentie. De Anglicaanse aartsbisschop van Canterbury, dr. Michael Ramsey, wordt twintig april in Jeruzalem ver wacht voor een bezoek van tien dagen. Dr. Ramsey zal deelnemen aan de con ferentie van Anglicaanse kerken die 21 april in Jeruzalem begint. Nazi-beulen. In München is een proces begonnen tegen de 69-jarige Jakob Lölgen en de 55-jarige Horst Eichler, die in het najaar van 1939 betrokken zouden zijn geweest bij het vermoor den van 349 vooraanstaande Polen. Mars-reis. De eerste reis naar Mars zal waarschijnlijk tegen 1986 worden on dernomen. De voorbereidingen zullen twintig tot honderd miljard dollar vergen. Dit heeft ingenieur Robert Riedesel van de afdeling raketten en ruimtevoertui gen van de „Douglas Aircraft" op een bijeenkomst van ruimtetechnici in Bal- timore verklaard. Volgens hem zijn er twee „wegen" naar Mars. In het ene geval duurt de reis vijfhonderd dagen en in het andere geval negenhonderd dagen. Uitgesteld. De lancering van het Ameri kaanse „ruimteobservatorium" is uitge steld wegens hevige wind op de basis te Kaap Kennedy in Florida. Bier. In de Canadese stad Quebec wordt een onderzoek ingesteld naar de oor zaak van de dood van een twintigtal mensen. Men acht het niet uitgesloten, dat zij gestorven zijn na het drinken van bier dat vergiftigd zou zijn door toevoeging van een enzyme ter bevor dering van het gistingsproces. Dit en zyme zou de hartspier aantasten. Onbetaald verlof. In Damme (Nedersak- sen) hebben honderden mijnwerkers ge demonstreerd tegen de voorgenomen sluiting van de ertsmijn, eind dit jaar. Wegens overproduktie zullen in elf ko lenmijnen 37.000 mijnwerkers op negen april onbetaald verlof krijgen. Kabelbaan. Door de rukwinden is da kabelbaan tussen Jakosbad en Kron- berg in Oost-Zwitserland onklaar ge raakt. Een cabine met elf skiërs dia zich halverwege de baan bevond, werd zwaar beschadigd. De inzittenden kon den pas na drie uur uit hun benarde positie worden bevrijd. Bankovervaller. In het Westduitse dorp Salzgitter-Hallendorf bij Brunswijk heeft een ongeveer 20-jarige man een bank beroofd van 15.000 D.M. Hij liet een taxi bestellen en nam een vrou welijke bankbediende als gijzelaar mee. Toen de taxi korte tijd later door vijf politieauto's werd ingesloten, dreigde de overvaller de vrouw te doden, maar de politie kon hem bijtijds overmeeste ren. Onschuld. De advocaten van Morton So- bell, die in 1951 tijdens het spionagepro- ces tegen het echtpaar Rosenberg, we gens medeplichtigheid tot dertig jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, wil len een poging doen de onschuld van hun cliënt te bewijzen. De vijf advoca ten hebben bij het federale gerechtshof in New York verzocht een tekening die het echtpaar Rosenberg destijds aan de Russen zou hebben geleverd en die de Sovjet-Unie in staat moest stellen haar eerste kernbom te maken, te mogen bestuderen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 3