Nederlands UEFA-team had goede start tegen de Belgen Drie minuten-grens bij sport op Mexico-hoogte R.C.H. - TELSTAR IMRE RIETVELD GEHULDIGD H elke dag 'n fiets voorniets! Ruud Geels van Telstar Winst en verlies groot gevaar voor die Raeckse voor de Belgen Kanovaarders trainden in Arosa Schwartz blijft bij Eintracht Frankfort Van Egmond in militaire team Blokland trainer bij FC Zaanstreek IJmuiden moet van Desto winnen Indeling voor de Feijenoord uitgeschakeld voor beker Honkballers gaan weer oefenen DONDERDAG 31 MAART 1966 23 Nieuwe verlichting voor stadion Diekman "Lekker, een Fyffes banaantje, zo maar, als je aan 't winkelen bent" WaternOlOCOÏÏlDetltie de nodige ervaring opdoen, die Zaterdagvoetbal Manchester United in halve finales FA-cup Hongaarse UEFA-jeugd klopte de Oostenrijkse Nederlandse teams spelen in Oostenrijk voorronde om wereldtitel handbal Groenman/Krocké in de volgende ronde Sponsorcommissie KNHB Fernandez scheidsrechter in de honkbalweek IWWlMIIWWWWWIMWWVWMMWWWfWIIMMMIIWMWIMIi Inrwywyvyifyvyvv* MIMWIAAnMUIfWVVtfWWUWIflIWWUVIIWWWtfWIWWIMWVVWWWVV (Van onze volleybalmedewerker) (Van onze sportredactie) Telstars prille voetbaltalent Ruud Geels genoot gisteren onder de vele officials die aanwezig waren in het stadion De Vliert, in Den Bosch, waar de UEFA-jeugd gastheer was voor België, grote bewondering. En met structief, werk van de volkomen op elkaar ingespeelde tandem AdvocaatSchnei der (Go Ahead), in het offensief en Geels die menigvuldig in de aanval werd betrok ken maakte met schoten tegen de lat en keeper de Belgen duidelijk vanwaar zij ge- vaar verwachten konden. Dezen sloegen daar vooralsnog weinig acht op en door 't feit dat Van Capellen (Daring) en doel- ten'°on rechte Hii was hel nameliik Iman Deweerdt (Wihebroecke) weigerden ten onrechte, flij was net nameu.lK Geels het schieten te beletten maakte deze die met twee weergaloos knappe doel-1 daarvan handig en verstandig gebruik in de zesde minuut. Een flitsende kopstoot en de bal, uit een voorzet van de snel le Boskamp (Feijenoord), plofte onhoud baar tegen de touwen. Oranje drukte door en de razend snelle positieverwisselingen in de nationale stormlinie brachten de Bel gen tot wanhoop. Respectievelijk Steen bergen (Go Ahead), Geels, met een mag nifieke omhaal, en Advocaat, na een gave een-twee-combinatie met Geels, brach ten de ruststand op 4-0. Het bleek in de tweede helft, die in tempo lager werd gespeeld, dat de Neder landers teveel van hun krachten hadden punten een groot aandeel bad in de verdiende 42 overwinning voor Oranje. Ruud Geels dus een openbaring voor de aanwezige Lo Brunt, Jack van Zanten, Jos Cooler, Dirk Nijs en vele andere grootheden uit onze professionele voetbal wereld, hij en Advocaat van ADO wa- dat ook voor West-Duitslands derde ren voetbaltrainer-spion E. Kramer, die in de kille catacomben van het sportpark De Vliert de volgende mening gaf over deze twee uitblinkers in de nationale jeugdeli- te: „Zij waren de „Spielmachers", de ge neratoren van deze bijzonder soepel draai ende Nederlandse machine. Wij moeten niet alleen voor die Geels en Advocaat oppassen maar gewoon voor het gehele team." Zoals bekend komt Nederland als het ln de return op 20 april in Knokke (B) ten minste een gelijkspel wordt, in het UEFA- Europa-toernooi dat dit jaar in Joego slavië zal worden gehouden, uit in de pou le waarin ook Hongarije en West-Duits- land zitten. Daarom werd de heer Kra mer door West-Duitslands eerste trainer Helmuth Schön naar Den Bosch gëstuurd om van de interland tegen de Belgen een uitvoerig rapport uit te brengen. Kramer gaf de Kessler-boys vooral naar aanlei ding van de eerste helft ,die kwalitatief op hoog peil stond, een goede kans het in dat genoemde toernooi ver te brengen. Kessler zelf vond het treffen vooral in de tweede helft, die de Nederlanders met een 4-0 voorsprong waren begonnen, aller minst bevredigend. „Onze jongens waren in de eerste helft weliswaar goed ,maar veel te snel van start gegaan", zei hij be slist. „Dat wreekte zich in de tweede helft. Er vielen door luchtgebrek gaten in de verdediging en vooral Van Gelder (Feije noord) vertolkte daar een zwakke rol. De Belgen buitten hun lichte overwicht, dat ïe in die hoek verkregen hadden uit door het maken van twee tegentreffers. We zul len daarom aan de conditietraining nog meer aandacht moeten besteden". De ouverture van de Oranjehemden was uitstekend ondanks het feit dat ge durende een groot gedeelte van de eerste helft striemende regenvlagen het veld teisterden. Oranje kwam door goed stu wend, maar wat belangrijker was, con- gevergd. Op rechts forceerden de Stan daard Luikenaar Demarteau en zijn se condant Gheys van Anderlecht enige winst op Van Gelder, die herhaaldelijk mis tastte, en Dekker (RCH). Het was uit deze hoek dat de twee Belgische tref fers geboren werden. Jurkiwicz (Stan daard Luik) en Gheys waren de kundige producenten (4-2). De opstellingen: België: Deweerdt (Wil- lebroecke); Van Welle (Anderlecht), Rut ten (Beringen) Van Capellen (Daring) en Deprez (Union Brussel); Dupont (Na men), en Mardega (Club Luik); Jurki wicz (Standaard Luik), Gheys (Ander lecht) Van Straelen (Hasselt) en Demar teau (Standaard Luik). Nederland: Hoo- geveen (Gooiland): Dekker (RCH), Van Gelder (Feijenoord), Geurten (MVV) en Wijngaarde (Feijenoord); Advocaat (ADO) en Schneider (Go Ahead); Steenbergen (Go Ahead), Geels (Telstar), Koopman (Telstar) en Boskamp (Feijenoord). Scheidsrechter was de heer Tailor (En geland). Er waren ruim 3000 toeschou wers. Gisteravond heeft de damesploeg van die Raeckse in drie kwartier De Kange- roes uit Leiden aan de zegekar gebon den. Tegen het zelfvertrouwen van de kampioenen is nog weinig bestand: 15-8, 15-11 en 15-9. De heren van die Raeckse stonden gis- I (eravond tegen het Westfriese Ever Up letterlijk en figuurlijk aan de grond ge nageld en verloren van het op papier zwakkere Ever Up met 9-15, 15-10, 12-15 en 12-15. De verlichting van het stadion Diekman in Enschede zal belangrijk worden verbe terd, indien een hiertoe strekkend voor stel van burgemeester en wethouders in de maandag te houden raadsvergadering wordt aangenomen. De kosten hieraan ver bonden bedragen 80.000 gulden. De ver lichting van het hoofdveld, die nu 80 a 90 lux bedraagt, zal worden opgevoerd tot 400 lux. Hiervoor zullen zorgen 48 metal- jodid-lampen. Ter vergelijking diene, dat de verlichting van het Olympisch stadion in Amsterdam 150-200 lux is en die van het stadion Feijenoord in Rotterdam 300 lux. Advertentie Advertentie A.s. zaterdag 2 april aanvang 16.15 uur De topwedstrijd in het betaalde jeugdvoetbal Toegang alle rangen slechts 1, Jeugdkaarten 0,50 De vroegere bondscoach van het Neder lands elftal, Elek Schwartz, die via Ben- fica het vorige jaar bij de Duitse Bundes- ligaclub Eintracht Frankfort kwam, heeft zijn contract voor een jaar verlengd. Ein tracht Frankfort, dat reeds eerder dit seizoen als sparringpartner optrad van de nationale elftallen van Bulgarije, Roeme- Hongarije, Frankrijk, Egypte en Ne derland, reist begin april naar Zuid-Amë- rika, waar het op 5 en 12 april in Buenos Aires als tegenstander zal fungeren van de Argentijnse nationale ploeg en op 8 of 9 april te Santiago van het Chileense na tionale elftal. In het toernooi om het we reldkampioenschap in juli in Engeland komt Argentinië in dezelfde groep uit als West-Duitsland. Het Nederlandse militaire voetbalelftal, Idat donderdag 31 maart in Enschede te gen de ere-divisieclub FC Twente speelt, is als volgt samengesteld: doel: Steunen berg (AGOVV) achter: Suurbier (Ajax), Libregts (Feijenoord) Geestman (Blauw Wit) en Van Egmond (Telstar), midden: Drost (Heracles) en Veenstra (Go Ahead) voor: Houwaart (ADO) Wolbers (PSV) Jansen (Feijenoord) en Giesen (SV). Per 1 april is W. Blokland als trainer van de tweede-divisieclub FC Zaanstreek gecontracteerd. Blokland, die het Zwolse PEC trainde, komt in de plaats van Toon puntenverdeling overhouden. In Haarlem I van de Enden. Blokland werd dit seizoen ,,De aanpassing in Mexico zal voor de atleten op de middenafstanden het moei lijkst zijn". Dit is één van de conclusies van de 34-jarige coach-trainer Karei Muijs van de kanobond, die zojuist is te ruggekeerd van een veertiendaagse trai ningsperiode op „Mexico-hoogte". Door de ruimere financiële steun van het NOC kon de kanobond de uitzending van de heer Muijs, de kanovaarders Anton Geurts, Paul Hoekstra, Paul Bunschoten, Jan Kragt, Hein Runeman en Bram Muusse en hun vrouwelijke collega's Thea Duif en Mieke Jaapies naar Arosa in Oost Zwitserland tot uitvoer brengen. Daar, op een hoogte variërend van 2.000 tot 2.400 meter, kon trainer Muijs tijdens I een zwaar programma van conditie-oefe- vv a it i puiuv-uiiipv, u uv (raks b_. de olympische Spelen jn Mexi_ co City van nut kan zijn. Wat de kanovaarders betreft is trainer Muijs opgetogen over de resultaten van zijn verblijf in het hooggebergte. „Niet alleen is een stijging van het haemoglo binegehalte met 15 percent geconstateerd ondanks het feit dat we slechts vier da gen zon hebben gehad, maar bovendien hebben onze dames en heren het vertrou wen gekregen op die grote hoogte pres taties te kunnen leveren". (Van een medewerker) Voor eigen publiek moet IJmuiden in de derde klas van het zaterdagvoetbal de strijd aanbinden met Desto. Het eerste treffen leverde de IJmuidenaren een 2-1 zege op en zij zullen ook nu weer moeten winnen om nog eens van de onderste plaats te komen. Zandvoortmeeuwen is lang niet kansloos in de uitwedstrijd te gen Blauw Wit W. (1-1) en Kennemer- land kan van het bezoek aan DVS'33 een werd de eerste ontmoeting met een 1-0 voorsprong in het voordeel van Kenne- merland gestaakt. In de vierde klas heeft SIZO een paar steekjes laten vallen en daardoor aan de leiding gezelschap gekregen van Wart burgia. De Hillegommers moeten zater dag op bezoek bij OSDO, waarvan in het bollendorp met 1-0 werd gewonnen. SVJ treedt als gastheer op van Jong Hercules (2-1) en SMS kruist de degens met KMVZ (0-2). VEW zegevierde op eigen veld met 1-0 over Altijd Paraat en moet dat ook in de uitwedstrijd presteren om uit de greep van het oprukkende Jong Hercules te kunnen blijven. Het program ma wordt gecompleteerd met de wed strijd PVF-WOL. De topploegen Wartbur- gia en Kinheim spelen zaterdag niet. Manchester United heeft zich woensdag avond geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Engelse voetbalbeker door een overwinning met 3-1 op Preston North End in de replay voor de kwart finales. Manchester United zal in de hal ve eindstrijd op 23 april in Bolton ontmoe ten de winnaar van de nog te spelen re play tussen Manchester City en Everton. Voor de eerste divisie won Sheffield Wed nesday woensdagavond op eigen terrein met 4-1 van Stoke City. De eerste wedstrijd tussen de jeugdelf- tallen van Hongarije en Oostenrijk voor «en plaats in het UEFA-jeugdtoernooi, die woensdagmiddag te Tatabanya werd ge speeld, is door de Hongaren met 1-9 ge wonnen, nadat bij de rust de stand nog 0-0 was. De returnwedstrijd is op 8 april t« Steyr. bij PEC op non-actief gesteld. In het sei zoen 1964-'65 trainde hij EDO. (Van onze zwemmedewerker) De Sportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Zwembond heeft de zeven tallen uit de kring Haarlem, voor de zomerwaterpolocompetitie als volgt inge deeld. Heren eerste klasse A: Esca 1, HPC 1 LZC 1, Merwede 1, Nereus 1, PSV 1, het IJ 1 en ZIAN 1. Reserve eerste klasse B: DZV 2, GZC 2, HVGB 2. HZPC 3, PSV 2, Zwemlust 2. Tweede klasse A: Brandenburg 1, DAW 1, DWR 1, Sedna 1, UZS Cl, De Zijl 1. Tweede klasse B: AZC Alphen 1, De Dolfijn 1, De Gouwe 1, HVGB 1, HZC 1 Wilskracht 1. Derde klasse A: AZ'70 1, De Fuut Kroosduikers 1, VZ VI, ZIOS 1. Derde klasse B: BZC 1, Njord'59 RZV 1, SNA 1, Swift 1. Reserve derde klasse B: DVZ 2. DWR 2, Het Gooi 2, De Gouwe 2, De Meeuwen 3. Reserve derde klasse C: DAW4, De Dolfijn 2, HPC 2, De Meeuwen 4, Neptu nus Zaandam 2. Reserve derde klasse D: GZC 3, HVGB 3, De Meeuwen 5, Woerden 2, ZIAN 4. Voor de afdelingen dames en de vierde klasse heren zijn de indelingen nog niet gereed. 1, VOETBAL. In een aantrekkelijk duel heeft dinsdagavond in Rijssen FC Twente met 3-1 gewonnen van het voorlopig Ne derlands zaterdagelftal. In de Engelse league is dinsdag een competitiewedstrijd in de eerste divisie ge speeld: Sheffield United-Blackburn Ro vers 2-0. In overleg met het NOC was een serie van zes proeven opgesteld, waarvan de helft betrekking had op te verrichten ar beid binnen een minuut en de andere helft op prestaties tussen één en zes mi nuten. Daarbij is de heer Muijs tot de conclusie gekomen, dat er omstreeks de drie minuten een grens ligt. Bij kortdu rende proeven kwamen de kanovaarders zelfs tot hoge prestaties. Tot drie minu ten lag het peil op gelijke hoogte met de te voren in Nederland gemaakte proeven maar dan kwam er een terugslag, die later weer werd opgevangen. Muijs is er van overtuigd, dat er zeker een maand nodig zal zijn om de deelne mers aan de spelen in Mexico op een normaal peil te krijgen. „Een week om ze aan de omgeving te doen wennen (de reis moet eruit), de tweede week om het peil van weggaan weer te bereiken, de derde week om ze met de accommodatie vertrouwd te doen worden en dan de vier de week voor een all round afronding", Een andere conclusie van de heer Muijs die zijn werk in Arosa beschouwt als „het begin van een grootscheeps onderzoek", is, dat de Mexicogangers over een super conditie zullen moeten beschikken, het geen wil zeggen dat de training in de al lereerste plaats op de organische arbeid gericht zal moeten zijn. Zijn ervaringen in Arosa heeft de heer Muijs vastgelegd in een uitgebreid rapport aan het NOC dat overigens ook tijdens het verblijf al van zijn belangstelling getuigde blijkens de komst van de heren Kerdel en Pau len. Advertentie Blijf niet langer op die oude fiets zwoegen. Koop 'n nieuwe - nul - Want u weet: Hoe? Vraag uw fietsenhandelaar inlichtingen. (Van onze sportredactie) Gisteravond werd in de Duinwijckhal te Haarlem de badmintoninterland ge speeld tussen India en Indonesië. Dit naar aanleiding van het feit dat beide landen elkaar in hun eigen land (om po litieke redenen) niet kunnen ontmoeten. Na de All-England championships, die afgelopen week in Londen werd gehou den, waren beide landenteams onderweg naar het internationale badmintonkam pioenschap van Frankrijk dat vrijdag in Parijs van start gaat. Op uitnodiging nu van de vereniging Duinwijck speelden beide teams, ieder bestaande uit twee heren, een onderling duel uit in Haarlem. Voor het vullen van het volledig avondprogramma werden enkele Nederlandse sterren ingeschakeld onder wie de „zilveren" Imre Rietveld i voorts Margot en Lily ter Metz en Marja Ridder. Zij speelden slechts in de gemengddubbelspelen. De strijd werd bijgewoond door de am bassadeurs van India en Indonesië, en bovendien door burgemeester Cremers van Haarlem en wethouder Geluk. Haarlems eerste burger betrok Imre Rietveld in een huldiging naar aan leiding van de uitnemende prestatie van het Driehuizer meisje in Londen waar zij tweede werd in het damesenkelspel. Indonesië won de landenwedstrijd, die voor enkele honderden toeschouwers werd gespeeld, overtuigend met 3-0. De uitslagen waren: Khanna (India) Siang (Indon.) 5-15, 6-15; Goel (India) Shen (Indon.) 6-15, 18-15, 5-15. Herendub belspel: Khanna-GoelShen-Siang 8-15, 0-15. Kanselaar remt een actie van Bild (Feijenoord) af. Go Ahead schakelde Feijenoord uit voor de bekér. Gisteren is de indeling bekendgemaakt voor het wereldkampioenschap handbal, waarvan een van de voorronden dit jaar in Oostenrijk zal worden gehouden. De indeling luidt: 25 juni: Zwitserland- Polen en Nederland-West-Duitsland in Bregenz; Oost-Duitsland-Oostenrijk in Innsbruck. 26 juni: Polen-West-Duitsland in Salzburg, Zwitserland-Oost-Duitsland en Oostenrijk-Nederland in Linz. 28 juni: Oost-Duitsland-Polen in Brück an der Mur, Nederland-Zwitserland in Weiz, West-Duitsland-Oostenrijk in Bambach. 30 juni: Nederland-Oost-Duitsland in We nen, Zwitserland-West-Duitsland in Neun- kirchen of Baden; Oostenrijk-Polen in Eg- genburg. 2 juli: Polen-Nederland in Laa an der Thaya (Neder-Oostenrijk), Oos tenrijk-Zwitserland in Wenen. 3 juli: West-Duitsland-Oost-Duitsland in Linz. Go Ahead heeft woensdagavond de kwartfinales hereikt van het toernooi om de Nederlandse voethalbeker, waarin de Deventenare» Ajax zullen ontmoeten. Een sterk aanvallend spe lend Go Ahead behaalde oen vol komen regelmatige overwinning met 30 in de achtste finales op een vol ledig Feijenoord, nadat het bij de rust reeds met 20 leidde. De doelpunten werden gemaakt door Adelaar, Boeke- stein en Niehaus. Het Nederlandse damesdubbel Trudy Groenman-Elly Krocké heeft zich gisteren verzekerd van deelname aan de tweede ronde van de Zuidafrikaanse tenniskam pioenschappen, die gehouden worden in Johannesburg. Zij versloegen de Zuidafrikaanse Greta Delport en Edith Passmore met 6-2 6-3. In de eerste ronde van het gemengd dubbelspel verloren Elly Krocké en de Zuid-Afrikaan Brian Woodruffe met 4-6 4-6 van Bobby Wilson en Edda Buding. Els Spruyt is in de derde ronde van het dames-enkelspel van het internationale toernooi te Nice uitgeschakeld. Zij moest met 3-6 6-2 3-6 haar meerdere erkennen in de Britse Jacqueline Rees-Lewis. Correctie. De foto bij de totoprognoses van gisteren in ons blad was niet van scheidsrechter v. d. Veer maar Aalbrechts Imre Rietveld is gisteren door het Haarlemse gemeentebestuur gehul digd voor haar goede prestaties in Londen. Uit handen van burge meester Cremers ontving zij een bloementuil. (Van onze honkbalmedewerker) De commissie ad hoc, die tijdens de laatste algemene ledenvergadering de KNHB werd ingesteld om het toestaan van sponsors in de honkbalbond en de gevolgen daarvan te bestuderen, zal uit zeven leden bestaan. Behalve de KNHB- bestuursleden Sibille en Van de Heijden maken de heren Meyer, Pols, Brands Boersma en Wessels deel uit van de commissie. (Van onze honkbalmedewerker) De honkballers gaan weer oefenwed strijden spelen om goed voorbereid van start te gaan op 30 april, wanneer de honkbalcompetitie begint. Van de hoofd klassers start HCK het eerst: zaterdag april spelen de Kinheimers tegen De Volewijckers, zondag 3 april is ÜVV de tegenstander. Ook dit seizoen gaat de gehele HCK-ploeg weer drie dagen ach tereen trainen: op 7, 8 en 9 april neemt coach Arie van Driel Krols pubillen duchtig onder handen. Op 16 en 17 april neemt HCK deel aan het Hazenkamp- toernooi om de L. G. Verbeek-bokaal, terwijl de oefenreeks op 24 april wordt afgesloten met een wedstrijd tegen PSV. Schoten neemt op 17 april deel aan het Jan Kieft-toernooi van de Haagse eerste klasser Storks, waaraan behalve Storks en Schoten ook de hoofdklassers Ajax, OVVO en ABC en eersteklasser HCAW deelnemen. Verder speelt Schoten dat dit jaar onder leiding van Hil van Maren zal staan, oefenwedstrijden tegen RCH en Bloemendaal, terwijl de jaarlijkse ont moeting met de Belgische kampioen Luchtbal nog niet geheel vaststaat. Landskampioen Haarlem Nicols opent zijn oefenserie op 9, april met een dub bel tegen Wassenaar. Er wordt tweemaal vijf innings gespeeld. Op 16 en 17 april gaat Haarlem Nicols naar Nijmegen om in het Hazenkamp-toernooi te proberen de L. G. Verbeek-bokaal voor de derde achtereenvolgende maal te winnen. Op 23 april speelt Haarlem Nicols zijn laatste oefenwedstrijd tegen PSV. (Van onze honkbalmedewerker) Tijdens de Haarlemse honkbalweek di« van 6 tot en met 14 augustus zal wor den gehouden, zullen twee Amerikaans® scheidsrechters hun medewerking verle nen. Een van deze scheidsrechters is de spectaculaire ex-Cubaan Frank Fernan dez die voor dit toernooi speciaal uit d® Verenigde Staten naar Haarlem zal over komen. Fernandez trad ook in 1963 tij dens de Haarlemse honkbalweek op als scheidsrechter, terwijl hij ook tijdens de Europese kampioenschappen 1965 in Ma drid van de partij was. Toen stuurde Fernandez tijdens de wedstrijd Neder landItalië (16-0) Simon Arrindell het veld uit na een uitgebreide discussie. VOETBAL. De eerste divisieclub Alk maar verloor woensdagavond in een vriendschappelijke wedstrijd van Crystal Palace. De in Londen gespeelde wedstrijd eindigde in een 1-0 zege voor de Engelsen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 23